توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آزمون استخدامی علوم پزشکی ۹۹

  1 بازدید

  آزمون استخدامی علوم پزشکی ۹۹ را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  استخدام وزارت بهداشت در سال 99 (شروع ثبت نام) | ایران استخدام

  استخدام وزارت بهداشت در سال 99 (شروع ثبت نام) | ایران استخدام

  استخدام وزارت بهداشت

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده‌دار است. بطور معمول استخدام و جذب نیرو توسط وزارت بهداشت از طریق برگزاری آزمون استخدام صورت میپذیرد، پذیرفته شدگان آزمون کتبی پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش بصورت پیمانی و قراردادی در این وزارتخانه و سازمان های تابعه مشغول به کار میشوند.
  با توجه به مجتمع بودن اخبار “استخدام وزارت بهداشت” و “منابع مطالعاتی” در این صفحه، در صورتی که شما به دنبال دریافت “آخرین اخبار” و “منابع استخدامی” وزارت بهداشت هستید، می توانید با مراجعه روزانه به این صفحه و بررسی اخبار منتشر شده در آن از آخرین اخبار پیرامون استخدام وزارت بهداشت مطلع شوید.
  ✉️ در صورتی که مایل هستید در سامانه اطلاع رسان پیامکی و یا ایمیلی آگهی های استخدام کشور عضو شوید اینجا کلیک نمایید
  ✉️ در صورتی که مایل به دریافت اخبار استخدامی از طریق پیام رسانها هستید اینجا کلیک نمایید

  دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سراسر کشور در نظر دارند برای تامین نیروهای مورد نیاز خود از محل مجوز استخدامی شماره 275960 مورخ 99/5/29 سازمان اداری و استخدامی کشور، افراد واجد شرایط را به استناد ماده 33 آئین نامه اداری، استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون های استخدامی مصوب دور دوم هیات امنا سال 1397 از طریق آزمون کتبی در حیطه های عمومی و تخصصی (و حسب مورد مصاحبه استخدامی) به صورت پیمانی با شرایط و ضوابط ذیل استخدام نمایند.
  مهلت ثبت نام تا 21 دی 99 می باشد.

  مفاهیم برخی از اصطلاحات بکار رفته در این دفترچه به شرح زیر است:
  1 .موسسه: به دانشگاه ها یا دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اطلاق میشود که با توجه به اهداف و برنامه های آتی خود نسبت به رفع نیازهای نیروی انسانی مراکز بهداشتی، مراکز درمانی و بیمارستان ها و سایر واحدهای تابعه، اقدام به استخدام می نمایند.
  2 .دستگاه اجرایی: کلیه وزارتخانه ها، مؤسسات دولت ، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی ، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاههایی که مشمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دستگاه های موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری) دستگاه اجرایی نامیده میشوند.
  3 .آیین نامه اداری استخدامی: منظور، آیین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی مصوب هیات امناء دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور می باشد که به استناد ماده یک قانون احکام دائمی توسعه کشور تدوین گردیده است.
  4 .داوطلب قراردادی کار معین: به شخصی اطلاق میشود که به صورت قانونی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در قالب قرارداد انجام کار معین (موضوع تبصره 5 ماده 31 آیین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور) اشتغال داشته باشد.
  5 .داوطلب قراردادی پزشک خانواده: فردی که براساس مفاد تبصره 6 ماده 31 آیین نامه و از طریق قرارداد طرح پزشک خانواده در حال انجام وظیفه در مراکز بهداشت تابعه دانشگاه/دانشکده می باشد.
  6 .داوطلب قرارداد مشاغل کارگری: به شخصی اطلاق میشود که به صورت قانونی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور یا
  سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب قرارداد مشاغل کارگری (موضوع ماده 32 آیین نامه مذکور) اشتغال داشته باشد.
  7 .داوطلب شرکتی: به شخصی اطلاق میشود که به صورت قانونی از طریق یکی از شرکت های تامین نیرو طرف قرارداد دانشگاه های علوم پزشکی کشور یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت خرید خدمت از بخش خصوصی (موضوع تبصره ماده 22 آیین نامه مذکور) اشتغال داشته باشد.
  8 .داوطلب ایثارگر: ایثارگران شامل موارد زیر هستند:
  الف) ایثارگران سهمیه بیست و پنج (25) درصد شامل:

  ب) ایثارگران سهمیه پنج (5) درصد شامل:

  تذکر: مراجع تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبه ها عبارتند از:
  1 .معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود
  2 .معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل
  3 .معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران
  9 .داوطلب معلول: به معلولی اطلاق می شود که با ارائه معرفی نامه از سازمان بهزیستی مشمول استفاده از 3 درصد سهمیه استخدامی قانون حمایت از حقوق معلولان می باشد.
  10 .داوطلب آزاد: به شخصی اطلاق میشود که در زمان ثبت نام، مشمول سهمیه ایثارگران و سهمیه معلولین نباشد.

  1-1 .داشتن تابعیت ایران
  2-1 .اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  3-1 .التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  4-1 .انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
  5-1 .داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند (به تشخیص شورای طب کار یا کمیسیون پزشکی موسسه).
  6-1 .عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
  7-1 .نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
  8-1 .عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح.
  9-1 .داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت و همچنین بازنشسته دستگاههای اجرایی باشند
  تذکرات مهم در خصوص شرایط عمومی
  افرادی که مجاز به شرکت در این آزمون استخدامی نیستند عبارتند از:
  1 -مستخدمین رسمی و پیمانی و افراد بازنشسته و بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی
  2 -انفصال شدگان دائم از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحدهای تابعه وزارت بهداشت
  3 -افرادی که به موجب آراء مراجع قضائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
  4 -افرادی که تعهد انجام کار به سایر موسسات و یا دستگاههای اجرایی دارند.
  5 -دارندگان مدارک تحصیلی معادل در رشته تحصیلی آگهی شده.
  6 -دارندگان مدارک تحصیلی مرتبط بالاتر از مقاطع اعلام شده در شرایط احراز مندرج در آگهی (ملاک مرتبط بودن یا نبودن مقطع و رشته تحصیلی، طرح طبقه بندی مشاغل مورد عمل دانشگاه می باشد)
  تبصره: در صورتیکه داوطلب در بدو استخدام دارای مقطع تحصیلی بالاتر غیرمرتبط با شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل و مدرک تحصیلی مندرج در آگهی باشد، ملزم به ارائه تعهد نامه محضری مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی مربوطه پس از صدور حکم استخدامی خواهد بود.
  داوطلبان دارای مقاطع تحصیلی بالاتر از مقاطع اعلام شده می بایست قبل از ثبت نام، از مرتبط یا غیر مرتبط بودن مقطع تحصیلی خود با شرایط احراز مندرج در آگهی اطلاع حاصل کرده و سپس نسبت به انتخاب شغل محل خود اقدام نمایند.
  7 -ضوابط شرکت داوطلبان شاغل در رشته های دارای طرح اجباری مطابق با تبصره 1 بند (ب) شرایط اختصاصی استخدام (صفحه 3) خواهد بود.

  الف) شرایط سنی داوطلبان:
  داشتن حداقل 20 سال و حداکثر 40 سال تمام (متولد شدگان از 15/ 10/ 1359 تا 15/ 10/ 1379 (برای دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و داشتن حداکثر 45 سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری و بالاتر (متولد شدگان از 15/ 10/ 1354 به بعد) تا اولین روز ثبت نام.
  تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
  1 -جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند
  2 -سایر مشمولین سهمیه 25 درصد و 5 درصد در صورت ثبت نام در آزمون، مکلف به رعایت حداکثر سنهای اعلام شده در ذیل میباشند، در غیراین صورت از ادامه فرایند استخدام حذف خواهند شد.
  – پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
  – داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
  3 -سابقه خدمت کارمندان تمام وقت دولتی حداکثر به میزان 5 سال
  4 -سنوات قراردادی داوطلبان قراردادی شاغل در موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) حداکثر به میزان 15 سال (طبق سابقه بیمه قابل قبول).
  5 -سنوات شرکتی داوطلبان شرکتی شاغل که به صورت غیرمستقیم و از طریق شرکتهای پیمانکاری طرف قرارداد با موسسات تابعه وزارت بهداشت ، به خدمت اشتغال دارند، حداکثر به میزان 15 سال(طبق سابقه بیمه قابل قبول)
  6 -سنوات قراردادی یا شرکتی داوطلبانی که در سالهای گذشته به صورت قرارداد تمام وقت (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) در موسسات تابعه وزارت بهداشت و یا شرکتهای پیمانکاری طرف قرارداد آنها به خدمت اشتغال داشته اند و با موسسه قطع همکاری نموده اند حداکثر به میزان 5 سال (طبق سابقه بیمه قابل قبول)
  نکته: در صورتیکه افراد در یکی از حالات شرکتی یا قرادادی شاغل بوده و براساس دستورالعمل های مربوطه به حالت اشتغال دیگری تبدیل وضع شده اند(اشتغال بصورت مستمر)، می توانند حداکثر از 15 سال ارفاق سن بهرمند گردند.
  7 -داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسانی موظف(اجباری یا اختیاری و یا در قالب تمدید طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان انجام داده اند، به میزان انجام خدمت فوق.
  8 -مدت خدمت سربازی انجام شده. نکته: مجموع سنوات اضافه شده به سن داوطلبان در هر حال از 15 سال بیشتر نخواهد بود.
  ب) ضوابط و مقررات پذیرش مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان
  1 -مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح «اجباری» می بایست دارای معافیت یا گواهی پایان انجام طرح خدمت مربوطه باشند.
  تبصره: 1 -مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان رشته های اجباری که در حین انجام خدمت قانونی در واحدهای تابعه یک موسسه میباشند، میتوانند صرفاً در آزمون های استخدامی همان موسسه شرکت نمایند. بدیهی است در صورت قبولی صدور ابلاغ استخدامی و حکم حقوقی بصورت پیمانی حین طرح امکان پذیر خواهد بود.
  تبصره2 :در خصوص داوطلبانی که نسبت به تمدید طرح آنان اقدام شده است، نیازی به ارائه گواهی «پایان طرح» نیست و گواهی «اشتغال به طرح» برای اینگونه افراد کفایت مینماید. ضمناً مشمولین مذکور میتوانند با ارائه گواهی مربوطه در آزمون سایر دانشگاههای علوم پزشکی نیز شرکت نمایند.
  نکته: داوطلبان دارای تعهد خدمت خاص به موسسات تابعه وزارت بهداشت صرفا مجاز به شرکت درآزمون استخدامی همان موسسه یا منطقه مورد تعهد می باشند. لازم به ذکر است در صورت پذیرش نهایی، تعیین محل خدمت این داوطلبان در مدت و منطقه مورد تعهد با توجه به مفاد سند تعهد اخذ شده بر عهده موسسه خواهد بود.
  تبصره 3 -داوطلبان رشته های شغلی پزشک متخصص دارای تعهد خدمت عام به وزارت بهداشت در صورتی مجاز به ثبت نام در آزمون (در هر شغل- محل) می باشند که از میزان تعهدات آنان حداکثر 3 ماه باقی مانده باشد (ملاک عمل برای محاسبه حداکثر سه ‹ 3 ‹ماه، از تاریخ آخرین روز ثبت نام میباشد). بدیهی است صدور ابلاغ پذیرفته شدگان نهایی این بند منوط به ارائه گواهی پایان خدمات مورد تعهد پزشکان در مقطع تخصص می باشد.
  2 -مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح «اختیاری» که طرح خود را در سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی میگذرانند در صورت قبولی ملزم به ارائه گواهی موافقت با انصراف از طرح در صورت پذیرش نهایی از دانشگاه محل انجام طرح خود در هنگام بررسی مدارک می باشند.
  پ) شرایط اختصاصی و ضوابط پذیرش مشاغل مربوط به حیطه فوریت های پزشکی
  درخصوص مشاغل کارشناس بالینی فوریتهای پزشکی، کاردان بالینی فوریتهای پزشکی و کارشناس تریاژ تلفنی فوریت های پزشکی علاوه بر شرایط فوق الذکر، داشتن سلامت کامل جسمانی و روانی با تایید طب کار مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز الزامی می باشد.
  در خصوص مشاغل «کارشناس بالینی فوریتهای پزشکی» و «کاردان بالینی فوریتهای پزشکی» علاوه بر شرایط مندرج در بندهای قبلی، برخورداری از شرایط ذیل نیز الزامی میباشد:
  1 -دارای قد 165 سانتی متر و بالاتر
  2 -دارای شاخص توده بدنی (BMI (Body Mass Index کمتر از 30 و بیشتر از 19
  تبصره: افرادی که “BMI “آنها در محدوده تعیین شده نبوده و نسبت به موضوع معترض باشند طبق دستورالعمل اجرایی مربوطه برای انجام “تست بیو الکتریک امپدانس” معرفی می شوند و تصمیم گیری نهایی در خصوص آنها براساس نتایج تست مربوطه صورت می گیرد.
  تذکر: اندازه گیری “قد” و “BMI “در زمان بررسی مدارک انجام خواهد گرفت و در صورتی که داوطلب هر یک از این شرایط را احراز ننماید، از سایر مراحل استخدام از جمله مصاحبه حذف خواهد شد و حق اعتراض نخواهد داشت.
  3 -دارا بودن گواهینامه رانندگی با آمبولانس ( ب2 یا پایه دوم)
  تبصره: داوطلبان دارای گواهینامه (ب1) در صورت قبولی در آزمون، بایستی تعهد محضری مبنی بر ارائه اصل گواهینامه (ب2) یا پایه دوم را تا پایان یک سال پس از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی ارائه نمایند. بدیهی است در صورت عدم ارائه اصل گواهینامه در مدت تعیین شده استخدام فرد کان لم یکن خواهد شد. (لازم به ذکر است افراد زیر 24 سال چنانچه فاقد گواهینامه مربوطه باشند، در صورت قبولی در آزمون بایستی تعهد محضری مبنی بر اخذ گواهینامه ب 2 تا پایان 24 سالگی ارائه نمایند و در صورت عدم ارائه گواهینامه در زمان مقرر قبولی آنها کان لم یکن خواهد شد)
  4 -داشتن آمادگی جسمانی و مهارت های بدنی برای امدادرسانی سریع و صحیح (بدین منظور از داوطلبان واجد شرایط، آزمون آمادگی جسمانی به عمل خواهد آمد).
  نکته: سایر شرایط اختصاصی مشاغل مختلف بنا به ضرورت در جداول رشته های شغلی هر موسسه درج گردیده است

  به هر یک از داوطلبان، یک دفترچه سوال عمومی و یک دفترچه سوال اختصاصی داده خواهد شد.
  کلیه دروس آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینهای با ضریب یک (1) برای سوالات حیطه عمومی و ضریب دو (2) برای سوالات حیطه تخصصی طراحی خواهد شد. ضمنا به ازای هر سه پاسخ غلط، یک پاسخ صحیح حذف خواهد شد.
  الف) مواد آزمون عمومی:
  به شرح زیر تعیین میشود:
  فنّاوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)
  ریاضی و آمار مقدماتی
  زبان و ادبیات فارسی
  معارف اسلامی
  زبان انگلیسی – عمومی
  اطلاعات عمومی
  دانش اجتماعی و حقوق اساسی هوش و توانمندی های عمومی
  تبصره: اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در اینصورت، نمره مکتسبه این داوطلبان، براساس مجموع ترازشده سایر سؤالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
  ب) مواد آزمون تخصصی
  سوالهای حیطه های تخصصی آزمون با توجه به دانش و مهارتهای تخصصی متناسب با رشته های شغلی، بر اساس مواد آزمون مندرج در جدول شماره 1 صفحات 12 تا 23 مشخص شده است.

  استخراج نتایج آزمون به ترتیب ذیل خواهد بود:
  الف) سهمیه ایثارگران:
  بر اساس هماهنگی های بهعمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، جذب ایثارگران از محل سهمیه های استخدامی از طریق شرکت در آزمون استخدامی موسسات، رقابت بین کلیه داوطلبان ایثارگر در هر یک از سهمیه های 25 درصد و 5 درصد (در هر یک از مجوزهای کلی سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه اجرایی) بر اساس نمره مکتسبه در آزمون استخدامی موسسات به میزان حداکثر سه برابر ظرفیت در شغل محل های دارای مصاحبه جهت معرفی به مصاحبه استخدامی و یک برابر ظرفیت در شغل محل های بدون مصاحبه با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت میپذیرد:
  1 -در فرآیند جذب و استخدام مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می پذیرد.
  2 -با هماهنگی های بهعمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران در دفترچه آزمون استخدامی موسسات مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر تأیید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ایثارگران 25 درصد را انتخاب نمایند.
  3 -ایثارگران متقاضی بهره مندی از سهمیه استخدامی حداقل 25 درصد موضوع ماده (21) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای ثبت نام و بهره مندی از سهمیه مزبور، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تایید گردد و در صورت عدم تایید بنیاد مذکور مجاز به انتخاب شغل محلهای مشخص شده برای سهمیه یاد شده نمی باشند.
  4 -مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران، مجاز به بهره مندی از سهمیه استخدامی 5 درصد سایر ایثارگران نمی باشند. به عبارت دیگر هر داوطلب ایثارگر میتواند در صورت مشمول بودن، صرفاً از یکی از سهمیه هاd مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه، استفاده نماید. بنابراین مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران، جهت استفاده از سهمیه اختصاصی خود، صرفاً باید مشاغل مشخص شده برای آنان را در دفترچه انتخاب نمایند.
  5 -جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان d; سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف می باشند.
  6 -کسب حد نصاب نمره آزمون استخدامی موسسات برای مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران تا سقف سهمیه (25 درصد) الزامی نمی باشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این سهمیه در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند کسب حد نصاب نمره امتحان در شغل مربوط الزامی است.
  7 -آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی و فرزندان آنان که با کسب حد نصاب قبولی و رعایت ترتیب نمرات مکتسبه در سهمیه آزاد آزمون استخدامی پذیرفته میشوند، میتوانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند گردند.
  8 -ایثارگران مشمول سهمیه استخدامی 5درصد جهت استفاده از سهمیه اختصاص یافته به خود، باید در زمان انتخاب شغل محل (از بین شغل محل های سهمیه آزاد)، شغل محل هایی را انتخاب نمایند که ظرفیت مورد نیاز آن شغل محل ها بیش از یک نفر باشد و همچنین جزء مشاغل مشخص شده برای سهمیه 25درصد ایثارگران نباشد. بدیهی است استفاده از سهمیه ایثارگران 5درصد صرفا در مشاغلی اعمال می گردد که ظرفیت پذیرش آنها بیش از یک نفر باشد (در مشاغل با یک نفر ظرفیت، سهمیه مذکور لحاظ نشده و انتخاب افراد صرفا بر اساس نمرات مکتسبه صورت خواهد پذیرفت).
  9 -کسب حد نصاب نمره آزمون استخدامی موسسات برای مشمولین سهمیه 5 درصد ایثارگران تا سقف سهمیه (پنج درصد) الزامی نمی باشد.
  10-استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی 5 درصد ایثارگران در صورت کسب حد نصاب آزمون از طریق رقابت با سایر داوطلبان آزاد در همان شغل محل صورت می پذیرد.
  ب) سهمیه معلولین:
  جذب معلولین با ارائه معرفی نامه از اداره کل بهزیستی استان از محل سهمیه استخدامی (3 درصد قانون جامع حمایت از معلولان) صرفاً از طریق شرکت در آزمون استخدامی موسسات ، کسب حد نصاب نمره لازم و رقابت بین کلیه داوطلبان معلول بر اساس نمره مکتسبه در آزمون استخدامی موسسات (به میزان حداکثر دو برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی) و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت میپذیرد:
  1 -معلولین مشمول سهمیه 3 درصد جهت استفاده از سهمیه اختصاص یافته به خود، باید در زمان انتخاب شغل محل (از بین شغل محل های سهمیه آزاد)، شغل محل هایی را انتخاب نمایند که ظرفیت مورد نیاز آن شغل محل ها بیش از یک نفر باشد. در مشاغل با یک نفر ظرفیت، سهمیه مذکور لحاظ نشده و انتخاب افراد صرفا بر اساس نمرات مکتسبه صورت خواهد پذیرفت. بدیهی است انتخاب افراد برتر جهت استفاده از سهمیه یاد شده از طریق رقابت بین جامعه معلولین صورت خواهد پذیرفت.
  2 -معلولین باید توانایی لازم برای انجام کاری که جهت آن استخدام میشوند را داشته باشند.
  3 -بر اساس ماده(5) آیین نامه شماره 88384/ 44178 مورخ 22/ 04/ 1389 وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، استخدام معلولان به شرط آنکه به تشخیص سازمان بهزیستی کشور، معلولیت آنان مانع از مأموریت کاری آنها نباشد، بلامانع می باشد.
  پ) سایر سهمیه ها:
  کلیه سهمیه استخدامی هر موسسه پس از کسر سهمیه های استخدامی ایثارگران (مندرج در بند الف) و معلولین عادی (مندرج در بند ب)، به سایر داوطلبان آزاد درصورت برخورداری از مفاد مندرج در آگهی و کسب حدنصاب نمره، به ترتیب نمره فضلی، بشرح ذیل اختصاص خواهد یافت:
  1 -با توجه به بخشنامه شماره 369488 مورخ 27/ 7/ 99 سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد قانون اصلاح ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 16/ 6/ 99 مجلس شورای اسلامی نمره مکتسبه داوطلبان بومی بجز شهرستان تهران و مراکز استانها با تعاریف ذیل با ضریب یک و چهاردهم (1/4)محاسبه و ملاک عمل قرار می گیرد.
  الف- شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
  ب- سکونت داوطلب به مدت حداقل ده سال با ارائه استشهاد محلی (براساس فرم پیوست مندرج در صفحه 496) ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا کلانتری محل) احراز گردد.
  ج- داشتن سوابق تحصیلی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه می تواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط استشهاد محلی مبنی بر تایید ساکن بودن ملاک عمل قرار گیرد.
  د- در صورت وجود ابهام درخصوص شهرستان محل تولد نظر اداره کل ثبت احوال استان ملاک عمل خواهد بود.
  و- تقسیمات کشوری در اولین روز ثبت نام ملاک عمل برای تعیین بومی بودن خواهد بود.
  2 -به نمره مکتسبه کارکنان قرارداد کار معین، کارگری، شرکتی و متعهدین که در راستای وظایف و ماموریتهای محوله مستقیما در مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماری کرونا(کووید19) از تاریخ 1/ 12/ 98 در مراکز درمانی و بهداشتی زیر مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، انستیتو پاستور و فوریتهای پزشکی خدمت نموده اند صرفاً در صورت برخورداری از شرایط مندرج در آگهی، به ازاء هر ماه سابقه خدمت، دو (2) درصد و حداکثر تا بیست (20) درصد نمره کل اولیه فرد اضافه خواهد شد.
  نکته. داوطلبان می بایست در انتخاب شغل محل مورد تقاضای خود نهایت دقت را بعمل آوردند زیرا تغییر محل خدمت تعیین شده در زمان ثبت نام تا پایان مدت تعهدات بدو استخدام (ذکر شده در شرایط اختصاصی هر دانشگاه) به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.
  تذکر بسیار مهم در خصوص تغییر اطلاعات ثبت نامی
  با توجه به اینکه اعلام نتیجه اولیه (معرفی افراد برای بررسی مـدارک) بـر اسـاس اطلاعات ثبت نامی (خوداظهاری) داوطلبـان و سهمیه های قانونی انتخاب شده توسط آنان صورت می گیرد، به دلیل اینکه در هنگام بررسی مدارک، هرگونه تغییر در اطلاعات وارد شده به نحوی که منجر به بهره مندی داوطلب از اولویت یا امتیاز مربوطه گردد، کل فرایند اعلام نتیجه را با اختلال مواجه می سازد، لذا لازمست ورود اطلاعات مذکور در فرم تقاضانامه ثبت نام (به خصوص اگر در کافی نت صورت می گیرد) بـا دقـت و صداقت صورت گیرد چراکه با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلـی، اصـلاح اطلاعـات مـذکور در هنگـام بررسی مدارک به هیچ وجه امکانپذیر نمیباشد و داوطلب حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت. لازم به ذکر است آخرین فرصت ویرایش مشخصات ثبت نامی افراد (به جز شغل محل انتخابی) در زمان پرینت کارت ورود به جلسه خواهد بود. بدیهی است در صورت عدم ارائه مدارک و مستندات لازم در زمان بررسی مدارک، امتیازات و سهمیه های انتخاب شده توسط داوطلبان از آنان سلب خواهد گردید.

  داوطلب متقاضی استخدام در آزمون استخدامی باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد.
  الف) تهیه فایل عکس اسکن شده:
  داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:
  عکس 4* 3 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ) فقط باید با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل 300 * 200 پیکسل و حداکثر 400 * 300 باشد. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد. حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد. حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
  تذکر (1): اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
  تذکر (2): عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
  تذکر (3): با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام میشود رخ داده است. تاکید میگردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبتنامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
  ب) پرداخت وجه
  ثبت نام به صورت اینترنتی از روز دوشنبه 15/ 10/ 1399 لغایت روز یکشنبه مورخ 21/ 10/ 1399 انجام خواهد پذیرفت. مدت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.
  متقاضیان واجد شرایط باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و پس از پرداخت مبلغ 610/000 (ششصد و ده هزار) ریال به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند. با توجه به اینکه مقرر گردیده در مراحل مختلف فرآیند این آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 6/000 (شش هزار ریال) به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه میتوانند از این خدمات استفاده نمایند.
  موکداً تاکید میگردد مدت زمان تعیین شده برای ثبت نام در امتحان مشترک فراگیر تمدید نمی گردد و متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. متقاضیان شرکت در امتحان مشترک فراگیر باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند. به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.
  ج) تکمیل تقاضانامه ثبت نام:
  – در ردیف های 1 ،2 و 3 ،داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی (فامیلی)، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه بطورکامل وارد نماید (از بکاربردن مد، تشدید، الف محذوف یا همزه خودداری شود)
  – در ردیف 4 ،داوطلب باید کد ملی خود را که ده رقم می باشد از چپ به راست در محل مربوط درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید. ضمنا داوطلبانی که تاکنون موفق به اخذ کارت ملی نشده اند برای اطلاع از شماره کد ملی خود با شماره تلفن گویای 66707131-021 تماس حاصل نمایند.
  – در ردیف 5 ،داوطلب باید برحسب اینکه زن یا مرد می باشد منحصراً مربع مربوط را علامتگذاری نماید.
  – در ردیف 6 ،داوطلب باید ازسمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و ازدرج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.
  – در ردیف 7 ،داوطلب باید تاریخ تولد خود را به صورت سال، ماه و روز درمحل مربوط درج نماید.
  – در ردیف 8 ،داوطلب باید بر حسب اینکه مجرد یا متاهل می باشد مربع مربوط را علامتگذاری نماید.
  – در ردیف 9 ،داوطلب باید کد استان و شهرستان محل تولد خود را با توجهبه جدول شماره 2 مندرج درصفحه 25 مشخص و در این محل درج نماید.
  – در ردیف 10 ،داوطلب باید با علامتگذاری در یکی از مربع ها، دین خود را مشخص نماید.
  – در ردیف 11 ،داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را با علامتگذاری در مربع مربوطه مشخص نمایند.
  – در ردیف 12 ،داوطلبان چپ دست باید این بند را علامتگذاری نمایند.
  – در ردیف 13 ،داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران وضعیت ایثارگری خود را بر اساس سهمیه 25 درصد و 5 درصد در این بند تکمیل نماید.
  – در ردیف 14 ،داوطلبان دارای سابقه غیر رسمی در دستگاههای اجرایی (جهت مقررات مربوط به حداکثر سن) می بایست موارد خواسته شده در این بند را با درج سابقه خدمت تکمیل نمایند.
  – در ردیف 15 ،داوطلب معلول باید نوع معلولیت خود را در یکی از مربع ها علامتگذاری نماید.
  – در ردیف 15-1 ،داوطلب معلول چنانچه نیازمند منشی می باشد باید این قسمت را علامتگذاری نماید.
  – در ردیف 16 ،داوطلب باید آخرین مقطع تحصیلی خود را در این بند علامتگذاری نماید ( براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما)
  – در ردیف 17 ،داوطلب باید عنوان رشته تحصیلی خود را مشخص و در این محل درج نماید.
  – در ردیف 18 ،داوطلب باید دانشگاه یا موسسه محل اخذ مدرک تحصیل خود را درج نماید.
  – در ردیف 19 ،داوطلب باید تاریخ فارغ التحصیلی آخرین مقطع تحصیلی خود را به سال و ماه و روز در این قسمت درج نماید.
  – در ردیف 20 ، داوطلب باید معدل آخرین مدرک تحصیلی خود را درج نماید.
  – در ردیف 21 ، داوطلب باید وضعیت بومی بودن خود را در این بند تکمیل نماید.
  – در ردیف 22 ،داوطلب باید کد و نام استان و شهرستان محل اقامت خود را جهت تعیین حوزه امتحانی با توجه به جدول شماره 2 مندرج در صفحه 25 مشخص و در این محل درج نماید .همچنین آدرس دقیق پستی و کدپستی دقیق خود را که یک عدد ده رقمی می باشد در محل مربوط درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.
  – در ردیف 23 ،داوطلب باید کد پستی ده رقمی خود را درج نماید.
  – در ردیف 24 ،داوطلب شماره تلفن ثابت با کد شهر خود را در محل مربوط درج نماید.
  – در ردیف 25 ،داوطلب شماره تلفن همراه خود را در محل مربوط درج نماید.
  – در ردیف 26 ،داوطلب متقاضی می تواند آدرس پست الکترونیکی خود را درج نماید.
  – در ردیف 27 ،داوطلب میبایست آدرس محل سکونت خود را در این محل درج نماید.
  – در ردیف 28 ،داوطلب باید عنوان شغل و شغل محل انتخابی خود را که شامل نام دستگاه، شغل و محل مورد تقاضا است، در این قسمت مشخص نماید. (براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما)
  تذکر مهم: داوطلبان باید در انتخاب کد شغل محل به نام شغل، محل خدمت، جنس و ظرفیت پذیرش، کد شرایط احراز توجه نمایند.

  کارت شرکت در امتحان مذکور از روز سه شنبه 21/ 11/ 1399 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون مذکور در روز جمعه 24/ 11/ 1399 در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استانها و برخی شهرستانها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی میباشد که در تقاضانامه درج خواهند نمود. ساعت شروع و محل برگزاری امتحان مشترک فراگیر بر روی کارت شرکت در امتحان مشترک فراگیر درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط مؤسسه مربوط مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  اعلام نتیجه، تعیین حد نصاب و انتخاب افراددر هر یک از کد شغل محلهای آزمون استخدامی موسسه به ترتیب زیر صورت می پذیرد:
  1 .محاسبه نمره کل اولیه داوطلبان براساس ضرایب دروس عمومی و اختصاصی.
  2 .این نمره کل ملاک تعیین حدنصاب خواهد بود
  3 .تعیین حدنصاب نمره علمی لازم: شرط لازم (و نه کافی) برای معلولین و داوطلبان آزاد جهت معرفی به موسسه به منظور بررسی مدارک، بر مبنای کسب حداقل 50 درصد میانگین امتیاز (مجموع نمره عمومی و تخصصی آزمون کتبی با اعمال ضرایب مربوطه) سه نفر اول دارای بالاترین امتیاز آزمون کتبی در هر یک از مشاغل هر موسسه می باشد که به روش زیر تعیین میگردد:

  حدنصاب =50% × میانگین نمره کل اولیه سه نفر دارای بالاترین امتیاز در هر شغل هر موسسه

  تبصره- کاهش حد نصاب نمره آزمون در صورت عدم تامین نیروهای مورد نیاز در هر رشته شغلی به عهده معاونت توسعه وزارت متبوع خواهد بود.
  4 .ارائه کارنامه اولیه به کلیه داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور صرفا جهت اطلاع از وضعیت نمرهها و معرفی یا عدم معرفی به موسسه مربوطه برای بررسی مدارک و تطبیق شرایط با خوداظهاری افراد
  5 .اعمال سهمیه های قانونی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و محاسبه نمره کل نهایی و اعلام فهرست معرفی شدگان مرحله اول بر اساس نمره فضلی از طریق وب سایت سازمان مذکور
  6 .اعلام نتیجه با توجه به ظرفیت پذیرش در کد شغل محل انتخابی با رعایت موارد ذیل:
  الف) دعوت از مشمولین بند 5 همین صفحه جهت بررسی مدارک و مستندات استخدامی در زمان مقرر توسط موسسه مربوطه به شیوه ذیل:
  – برای رشته های شغلی که پذیرش آنها «بدون انجام مصاحبه» است صرفا بر اساس نمره کل نهایی به میزان یک برابر ظرفیت (صرفا جهت بررسی مدارک)
  – برای رشته های شغلی که شیوه پذیرش آنها «با انجام مصاحبه» است به میزان سه برابر ظرفیت (صرفا جهت بررسی مدارک)
  انطباق سوابق و مدارک و مستندات ارائه شده با خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نام که به تایید( امضا و اثر انگشت) داوطلب رسیده باشد و تایید آن از سوی موسسه مربوطه
  7 .اعمال تغییرات و سهمیه های تایید شده (بر اساس مدارک و مستندات مثبته) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و اعلام نتیجه
  8 .معرفی افراد به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش، به ترتیب نمره کل نهایی(در مشاغل دارای مصاحبه بر اساس وزن 70 درصد نمره کل به آزمون کتبی و 30 درصد نمره کل به مصاحبه) به هسته گزینش موسسه

  1 -در مشاغل مربوط به حیطه فوریتهای پزشکی، مددکار بهداشتی درمانی، کارشناس شبکه و کارشناس تحلیلگر سیستم از داوطلبان پذیرفته شده مرحله اول مصاحبه بعمل خواهد آمد. پذیرش مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مددکاری مشروط به دارا بودن مدرک تحصیلی کادانی مددکاری می باشد.
  2 -از داوطلبان شغل محل های دارای مصاحبه پس از اعلام نتایج اولیه آزمون کتبی، به میزان چند برابر ظرفیت هر شغل محل، به ترتیب نمره فضلی (پس از اعمال سهمیه های قانونی) برای بررسی مدارک دعوت به عمل خواهد آمد و در صورت تایید مدارک از سه برابر ظرفیت، برای انجام مصاحبه اقدام خواهد شد.
  3 -مصاحبه برای مشاغل مربوط به حیطه فوریت های پزشکی به شرح زیر خواهد بود:
  الف) رشته های شغلی کاردان و کارشناس بالینی فوریتهای پزشکی
  1 -سنجش قد و BMI (شاخص توده بدنی): ارزیابی شرایط فیزیکی افراد از لحاظ قد و تناسب قد و وزن (در زمان بررسی مدارک)
  2 -سنجش وضعیت آمادگی جسمانی: ارزیابی قدرت بدنی و چابکی و توانایی، مدیریت زمان داوطلبان)
  ب) کارشناس تریاژ تلفنی فوریت های پزشکی
  1 -ارزیابی دانش تخصصی، اطلاعات شهرشناسی، و سرعت عمل و مهارت در تایپ
  2 -تسلط به زبان و لهجه رایج منطقه

  1 -داوطلبان صرفاً در صورتی میتوانند در امتحانات موسسات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت نام نمایند که مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) آنان مطابق با عناوین مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) مندرج در شرایط احراز مشاغل قید شده در آگهی استخدامی یکسان بوده و همچنین عنوان مدرک تحصیلی ثبت نامی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) داوطلب، در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه وی درج گردیده باشد.
  2 -در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی در آگهی استخدامی منتشره، گرایش خاصی ذکر شده باشد، صرفاً فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش تحصیلی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند. اما در صورتی که هر یک از رشتههای تحصیلی بدون ذکر گرایش در آگهی درج شده باشد، فارغ التحصیلان کلیه گرایش های آن رشته تحصیلی در مقطع مورد نظر، می توانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند.
  3 -ارائه هرگونه گواهی از مراجع مختلف مبنی بر تطابق رشته ها و یا گرایشهای تحصیلی با رشته یا گرایش های تحصیلی عنوان شده در آگهی استخدامی جهت ادامه فرایند استخدام موضوعیت نداشته و صرفاً عین عنوان رشته ها و یا گرایش های تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی ملاک عمل می باشد. از این رو داوطلبانی که در مرحله بررسی مدارک، از لحاظ شرایط احراز اعلام شده در آگهی استخدامی منتشره، غیر واجد شرایط تشخیص داده شوند از ادامه فرایند استخدام حذف و معرفی آنان در این مرحله، کان لم یکن تلقی گردیده و هیچگونه حق و امتیازی برای داوطلب ایجاد نکرده و متقاضی حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
  4 -داوطلبان استخدام می بایست سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند را داشته باشند. در صورت عدم تأیید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله مصاحبه استخدامی و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه می باشد.
  5 -مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده و یا هرگونه مغایرت بین اطلاعاتی که داوطلب در زمان تکمیل تقاضانامه ثبت نام به سازمان سنجش اعلام مینماید با مستنداتی که در اعلام نتیجه اولیه و بررسی مدارک ارائه خواهد شد برعهده داوطلب خواهد بود و در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، پایان خدمت یا معافیت دائم، سن، ایثارگری، امتیاز ویژه کرونا، معلولیت و سابقه اشتغال غیررسمی در دستگاه های اجرایی (برای محاسبه حداکثر سن) و همچنین اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد، هیچگونه حقی و امتیازی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون استخدامی موسسات (اعلام نتایج اولیه، مصاحبه استخدامی، گزینش و حتی در صورت پذیرش نهایی و یا صدور حکم استخدامی) امتیاز یا اولویت مربوطه از داوطلب سلب و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
  6 -اسامی پذیرفته شدگان پس از تأیید مراجع ذیصلاح از طریق درگاه سامانه امتحانات یا مسابقات استخدامی (سایت سازمان سنجش) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
  7 -داوطلبان بایستی به مبنای تاریخهای اشاره شده در آگهی توجه کافی داشته باشند. لازم به ذکر است ملاک عمل برای تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه، تاریخ شروع به طرح (جهت افرادی که در دوران طرح اجباری میباشند)، تاریخ پایان طرح (جهت متقاضیان استخدام در سایر دانشگاهها) و… آخرین روز ثبت نام و ملاک محاسبه سن، اولین روز ثبت نام میباشد.
  8 -استخراج فهرست افراد دارای حدنصاب صرفاً بر اساس نمره کل اولیه خواهد بود. کارنامه اولیه صادر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، صرفا جهت اطلاع داوطلبان شرکت کننده در آزمون از وضعیت علمی (نمرات مکتسبه) آنان میباشد و فاقد هرگونه ارزش قانونی دیگری از جمله استخدام می باشد.
  9 -داوطلبانی که در زمان های مشخص شده توسط موسسات، نسبت به ارائه مدارک و مستندات لازم اقدام ننمایند از انجام مراحل بعدی محروم و حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت. بدیهی است موسسات در اینگونه موارد با هماهنگی با سازمان سنجش آموزش کشور از سایر شرکت کنندگان به ترتیب نمره فضلی دعوت خواهند نمود.

  خبر 15 دی 99: اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ در خصوص زمان‌ ثبت‌نام‌ آزمون استخدامی جدید وزارت بهداشت در سال 99 (منبع: سایت سازمان سنجش)

  بدین‌وسیله‌ به ‌اطلاع‌ متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی سال 1399 می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون به صورت اینترنتی از روز دوشنبه مورخ 99/10/15 از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان آغاز و در روز یکشنبه مورخ 99/10/21 پایان می‌پذیرد. متقاضیان می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون مذکور ثبت‌نام نمایند. دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون مذکور همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.
  ضمناً لازم به توضیح است با توجه به مجوزهای اخذ شده از سوی وزارت بهداشت درخصوص افزایش ظرفیت استخدامی، اطلاعیه اصلاحی درخصوص اصلاح ظرفیت در برخی از شغل محل‌ها و اضافه شدن شغل محل های جدید تا قبل از پایان مهلت ثبت‌نام (99/10/21) در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر خواهد شد. لذا تمامی متقاضیان ضرورت دارد به مندرجات اطلاعیه ای که در این خصوص منتشر خواهد شد توجه نمایند.

  جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت بهداشت اینجا کلیک نمایید

  با سپاس به درگاه ایزد منان و آرزوی توفیق برای تمامی پویندگان عرصه علم و آگاهی، به این وسیله به اطلاع داوطلبان میرساند که دانشگاهها/دانشکده ها/ موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سراسر کشور در نظر دارند برای تامین نیروهای مورد نیاز خود از محل مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور، افراد واجد شرایط را به استناد ماده 33 آئین نامهاداری، استخدامی کارکنان غیرهیات علمی ودستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون های استخدامی مصوب دور دوم هیات امنا سال 1397 از طریق آزمون کتبی در حیطه های عمومی وتخصصی (و حسب موردمصاحبهاستخدامی) به صورت قراردادی با شرایط و ضوابط ذیل جذب نمایند. توصیه میشود با توجه به روند کلی ثبت نام و اعلام نتیجه ی آزمون به صورت اینترنتی، داوطلبان محترم جهت دریافت کلیه اطلاعات فقط به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند. از این به بعد در تمام متن این راهنما، منظور از «سایت»، نشانی اینترنتی اعلام شده است.
  مهلت ثبت نام تا 27 مرداد 99 می باشد.

  توجه: مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است.
  جهت مشاهده متن کامل آگهی استخدام دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 13 مرداد 99 اینجا کلیک نمایید

  منبع مطلب : iranestekhdam.ir

  مدیر محترم سایت iranestekhdam.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت سال 99

  آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال ۹۹

  دانلود دفترچه ثبت‌نام آزمون وزارت بهداشت و درمان

  🔻ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی سال ۱۳۹۹ به صورت اینترنتی از امروز دوشنبه ۱۵ دی ماه ۹۹ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز می شود.

  🔻مهلت ثبت نام این آزمون در روز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹ به پایان می‌رسد. متقاضیان می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت درآزمون مذکور ثبت‌نام کنند. دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون مذکور همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق لینک بالا در دسترس است. 

  جزئیات امتیازها و اولویت جذب نیروهای درگیر با کرونا در آزمون های استخدامی وزارت بهداشت

  معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گفت: بر اساس پیشنهاد مشترک وزارت بهداشت و سازمان اداری و استخدامی و تصویب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی کشور، برای مدافعان سلامت در آزمون های بکارگیری و استخدام دانشگاه های علوم پزشکی تا سقف ۲۰ امتیاز، در نظر گرفته می شود.

  به گزارش شناسنامه قانون، جزییات امتیازات مدافعان سلامت به شرح زیر است:

  ۱- کارکنان قراردادکار معین، کارگری، شرکتی، طرح پزشکان و پیراپزشکان و متعهدین خدمت که در راستای وظایف و ماموریت های محوله به صورت مستقیم در مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماری کووید ۱۹ در مراکز  بهداشتی و درمانی زیر مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، انستیتو پاستور و فوریت‌های پزشکی خدمت کرده اند، مشمول استفاده از امتیازهای این دستورالعمل می شوند.

  ۲- بازه زمانی محاسبه سوابق برای اعطای امتیازات این تصویب نامه از اول اسفند ماه سال ۱۳۹۸ تا زمان اعلام خاتمه فراگیری بیماری کرونا از طریق ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا است.

  ۳- به ازای هر ماه فعالیت مستقیم کارکنان یاد شده با بیماری کرونا در بازه زمانی تعیین شده، ۲درصد امتیاز کل به امتیاز مکتسبه فرد در مرحله آزمون کتبی و حداکثر تا ۲۰ درصد امتیاز، در آزمون های بکارگیری و استخدام وزارت بهداشت و زیر مجموعه های آن افزوده خواهد شد؛ همچنین امتیاز فعالیت مستقیم پرسنل صرفا برای یک مرحله تغییر نوع قرارداد (شرکتی به قراردادی و یا قراردادی به پیمانی) قابل احتساب است.

  ۴- به منظور اجرای دقیق مفاد این دستورالعمل در هر دانشگاه کمیته ای با مسئولیت رییس دانشگاه، دبیری معاون توسعه مدیریت ومنابع و عضویت مدیر حراست، مدیر بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه و نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل می شود. یکی از برنامه های اصلی این کمیته، تعیین واحدهای بهداشتی و درمانی، فوریت های پزشکی و واحد های زیر مجموعه دانشگاه است که در بازه زمانی فراگیری کرونا به عنوان واحد درگیر مستقیم شناخته می شوند؛ در صورتی که هر یک از واحدهای مذکور در بخشی از بازه زمانی، درگیر مستقیم بوده باشند، صرفا زمان درگیری مستقیم برای آن واحد لحاظ خواهد شد.

  همچنین، بررسی و تعیین افراد مشمول برای استفاده از امتیازات، بررسی و تایید مستندات مربوط به افراد مشمول دستورالعمل و تعیین سابقه خدمت آنان در واحد های مزبور، تایید فرم مربوط به سابقه خدمت افراد مشمول بر اساس مستندات، بررسی گزارش های واصله به کمیته و رسیدگی به شکایات افراد متقاضی و بهرمندی از امتیازات از دیگر اهداف تشکیل این کمیته است.

  ۵- این امتیازها در آزمون پیش روی وزارت بهداشت برای مدافعان سلامت در نظر گرفته می شود.

  گفتنی است، پیش از این، دفترچه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی به جز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۹۹ منتشر شده و ثبت‌نام در آن به پایان رسیده است:

  هشتمین آزمون مشترک فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی سال ۹۹

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

  ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

  زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

   سازمان سنجش پس از اعلام رشته های آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی و سایر ارگان های مرتبط با وزارت بهداشت جزئیات نام نویسی و برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی سال ۹۹ را تعیین کرده و پس از تصویب نهایی ، زمان و جزئیات ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 را اعلام می کند .

   معمولا هر ساله ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی وزارت بهداشت در محدوده های زمانی مختلفی انجام می شود . طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 از تاریخ 15 دی ماه آغاز شده و تا 21 دی ادامه خواهد داشت .

  ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی وزارت بهداشت 99 آغاز شده است

   علاوه بر آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 ، دانشگاه های علوم پزشکی نیز به منظور تامین نیروی انسانی قراردادی خود در سال 99 اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کنند . طبق اطلاعیه منتشر شده ثبت نام آزمون استخدامی نیروهای قراردادی دانشگاه های علوم پزشکی 99 از 13 مرداد آغاز شده و تا 19 مرداد ماه ادامه خواهد داشت .

  ثبت نام آزمون استخدامی نیروهای قراردادی دانشگاه های علوم پزشکی تا تاریخ 19 مرداد ماه ادامه دارد .

   لازم به ذکر است که همزمان با آغاز ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 دفترچه راهنمای آزمون نیز منتشر می شود که داوطلبان باید پیش از اقدام به نام نویسی در آزمون استخدامی سال جاری این راهنما را مطالعه کنند .

  نحوه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

   ثبت نام آزمون استخدامیوزارت بهداشت سال ۹۹ مانند سال های اخیر به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود . داوطلبان متقاضی موظف هستند در زمان تعیین شده وارد سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت به نشانی sanjesh.org شده و مراحل نام نویسی را تکمیل کنند .

   در ادامه مقاله به منظور تسهیل روند نام نویسی داوطلبان ، مراحل ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۹۹ و هم چنین راهنمای تصویری مرحله به مرحله ثبت نام این آزمون را ارائه داده ایم .

   مراحل ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 :

   1 - ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org

   2 - انتخاب گزینه " سایر آزمون های استخدامی " از منوی سمت راست صفحه

   3 - انتخاب گزینه " آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت سال 99 "

   4 - ورود به صفحه نام نویسی آزمون و انتخاب گزینه " خرید کارت اعتباری "

   5 - پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی ۹۹ و دریافت شماره سریال نام نویسی

   6 - ورود به صفحه ثبت نام با استفاده از سریال خریداری شده

   7 - بارگذاری عکس و تکمیل فرم ثبت نام

   8 - تایید نهایی اطلاعات و دریافت کد رهگیری و شماره پرونده

   راهنمای تصویری مراحل ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 :

   1 - جست و جوی عبارت " سازمان سنجش " و یا عبارت " sanjesh.org " در کادر بالایی و یا میانی مرورگر

   2 - انتخاب اولین گزینه نمایش داده شده تحت عنوان " سازمان سنجش و آموزش کشور "

   3 - ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه " سایر آزمون های استخدامی " از منوی سمت راست

   4 - انتخاب گزینه " ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور سال 99 "

   5 - ورود به صفحه ثبت نام و انتخاب گزینه " خرید کارت اعتباری " به منظور پرداخت هزینه نام نویسی و بازگشت به صفحه اصلی و تکمیل فرم های نام نویسی

  لینک ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

   لازم به ذکر است به محض آغاز ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۹۹ لینک ثبت نام در این مقاله فعال شده و در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام آزمون های استخدامی هیوا اطلاع رسانی خواهد شد .

  شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

   داوطلبان آزمون استخدامی وزارت بهداشت سال ۹۹ باید پیش از ثبت نام در این آزمون با مطالعه دفترچه ثبت نام سال 99 از شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و رشته های شغلی ارائه شده مطلع شوند و در صورت احراز شرایط اعلام شده ، روند نام نویسی خود را تکمیل کنند .

   بدیهی است که داوطلبانی که واجد شرایط اعلام شده نبوده و در زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت در این آزمون ثبت نام کنند در صورتی که در هریک از مراحل پذیرش و بررسی مدارک ، عدم رعایت قوانین از سوی وی محرز شود ادامه روند پذیرش داوطلب لغو خواهد شد . در ادامه مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 ارائه شده است .

   داوطلبان باید تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند .

   داوطلبان آقا باید کارت پایان خدمت و یا معافیت قانونی داشته باشند .

   داوطلبان متقاضی استخدام نباید جزو نیروهای بازخرید شده و یا بازنشسته دستگاه های اجرایی باشند .

   داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل مجاز به نام نویسی در این آزمون نیستند .

   داوطلبان به شرط داشتن حداقل سن 20 سال و حداکثر 40 برای مدارک کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد و حداکثر 45 برای مدارک دکتری و بالاتر می توانند در آزمون نام نویسی کنند .

   داوطلبان مشمول قانون خدمات پزشکی و پیراپزشکی در رشته های دارای " طرح نیروی انسانی اجباری " باید دارای گواهی پایان دوره و یا معافیت باشند .

   داوطلبان مشمول قانون خدمت پزشکی و پیراپزشکی در رشته های دارای طرح نیروی انسانی اختیاری در صورت قبولی در آزمون باید گواهی انصراف از طرح دانشگاه محل طرح خود را در هنگام بررسی مدارک ارائه دهند .

   داوطلبان متقاضی انتخاب رشته های حیطه فوریت پزشکی باید شرط حداقل قد 165 سانتی متر و بالاتر را رعایت کنند .

   داوطلبان باید شرایط احراز رشته و مقاطع تحصیلی هر کد شغلی را رعایت کنند .

   داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت سال جاری می توانند به منظور اطلاع از رشته های آزمون استخدامی وزارت بهداشت مقاله زیر را مطالعه کرده و سپس در این آزمون نام نویسی کنند .

  اگر پس از مطالعه مقاله ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 ، سوالی درباره این آزمون دارید ، جواب آن را از طریق مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا جویا شوید . همچنین خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا پل ارتباطی مشاوران تحصیلی هیوا با شماست .

  سوالات متداول

  ✔️ زمان ثبت نام این آزمون در هر دوره از سوی سازمان سنجش تعیین می شود و بلافاصله در این مقاله اطلاع رسانی می شود .

  ✔️ ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی انجام می شود که به محض آغاز نام نویسی آزمون لینک ورود به سایت ثبت نام در این مقاله نیز فعال می شود .

  ✔️ داوطلبان باید شرایطی من جمله شرط سنی ، شرط احراز رشته تحصیلی و ... را رعایت کنند که در این مقاله شرایط لازم نام نویسی این آزمون ارائه شده است .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید