توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آمونیوم دی کرومات را از کجا بخرم

  1 بازدید

  آمونیوم دی کرومات را از کجا بخرم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  آمونیوم دی کرومات | خرید آمونیوم دی کرومات ارزان در هر قیمتی | شرکت بیسموت

  آمونیوم دی کرومات | خرید آمونیوم دی کرومات ارزان در هر قیمتی | شرکت بیسموت

  آمونیوم دی کرومات (Ammonium Dichromate)

  آمونیوم دی کرومات یا آمونیوم بی کرومات (Ammonium Bichromate)  با فرمول شیمیایی (NH4)2Cr2O7 با جرم مولکولی ۰۶/۲۵۲، یک ترکیب جامد یونی غیر آلی (نمک) بلوری قرمز – نارنجی رنگ است که حاوی یون های کاتیون دی کرومات (Cr2O72-) و آنیون آمونیوم (NH4+) است. این ماده به دلیل کاربرد آن در ایجاد آتش فشان های روی میزی، به نام «وابسته به کوه آتش فشان» و نام علمی (Vesuvian Fire) نیز شناخته می شود.

  آمونیوم دی کرومات با CAS Number به شماره ۵-۰۹-۷۷۸۹ یافت می شود.

  خرید آمونیوم دی کرومات :

  برای خرید در مقادیر بالا با ما تماس بگیرید . 02128422797

  آمونیوم دی کرومات را از کجا بخرم ؟ یا تهییه  آمونیوم دی کرومات احنمالا اولین سوال شما این باشد که ما به خوبی به آن پاسخ داده ایم

  جهت آگاهی سریع از قیمت آمونیوم دی کرومات  و خرید آمونیوم دی کرومات  و هر سفارشی که دارید می توانید در صفحه اول سایت شرکت بیسموت  همه را یک جا ثبت نمایید تا تیم ما سریعا با شما تماس حاصل نمایند و قیمت ها و انواع کیفیت ها را به شما اطلاع بدهند.

  قیمت های آمونیوم دی کرومات

  ساختار

  ساختار شیمیایی آمونیوم دی کرومات (که از سنتز بین کرومیک اسید و آمونیوم هیدروکسید تشکیل می شود) شامل پیوندهایی هیدروژنی است که به جهت دهی یون های تشکیل دهنده آن کمک می کند. این ماده مانند دیگر جامد های یونی‌، دارای نقطه ذوب بالایی است و کروم در آن در حالت اکسیداسیون ۶+ است.

  مشخصات فیزیکی و شیمیایی آمونیوم دی کرومات:

  آمونیوم دیکرومات همانند اکثر ترکیب های یونی، در دمای معمولی اتاق و فشار متعارف به شکل کریستال های نارنجی رنگ جامد است در به سادگی در آب و الکل ها حل می شود اما در استون و موارد دیگر نامحلول است. انحلال آن در آب به سبب جاذبه های یون – دوقطبی، پیوند های هیدروژنی، و هم چنین نیرو های دوقطبی – دوقطبی به خاطر وجود آنیون است.

  از خصوصیات ویژه آمونیوم دی کرومات می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  این ماده شیمیایی با توجه به ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آن به صورت زیر در آب حل پذیر می باشد. روند حل پذیری این ماده با افزایش دما افزوده می گردد:

  کاربرد ها :

  کاربرد های آمونیوم دی کرومات را می توان در صنعت عکاسی، لیتوگرافی، رادیوگرافی،‌ حکاکی، رنگ آمیزی رنگ دانه ها، آتش بازی، عطرهای مصنوعی، ‌برنزه کردن چرم،‌ تصفیه روغن، تولید آلیزارین و آلوم کروم، ساخت فشفشه ها، تولید اکسید کرومیک و پیرو تکنیک، و به عنوان یک منبع نیتروژن خالص و کاتالیزگر مشاهده نمود.

  ammonium-dichromate باید در محفظه های پلاستیکی در فضایی خنک به همراه یک برچسب مناسب و نماد خطر محافظت شود و از در معرض اسید ها و شعله های آزاد آتش قرار گرفتن اجتناب گردد.

  کاهنده های آمونیوم دی کرومات شامل متابولیت سدیم، متابولیت پتاسیم، سولفیت، تیوسولفات و محلول آبی اسید اسکوربیک هستند. با افزودن این کاهنده ها به آمونیوم دی کرومات، این ماده از کروم ۶+ به کروم ۳+ کاهش می یابد.

  آزمایش کوه آتش فشان آمونیوم دی کرومات

  آزمایش تجزیه پودر آمونیوم دی کرومات (معروف ترین آزمایش آن) که به آزمایش کوه آتش فشان معروف است، همان واکنش گرما دهی است که در آتش فشان رخ می دهد. در طی این آزمایش، مقداری از این ماده توسط حرارت دیدن توسط منبع گرما به همراه انرژی اولیه تجزیه می شود.

  آمونیوم دیکرومات، یک عدد بالن ارلن،‌ چراغ بنزن، الکل، پنبه، کبریت، پنس

  یک عدد ارلن را توسط یک حلقه نگهدارنده روی شعله ی چراغ بونزن نگه دارید. سپس با دقت مقدار ۱۰ الی ۲۰ گرم ammonium-dichromate را درون مرکز فلاسک (ارلن) به طوری بریزید که به شکل تپه یا شمع مخروطی در آید. در این مرحله کافی است تا کبریتی روشن کرده و آن را در نوک تپه مذکور فرو ببرید تا در صورتی که درصد خلوص ammonium-dichromate بالا بود، واکنش مورد نظر رخ دهد.

  در صورتی که درصد خلوص این ماده بالا نباشد، با نزدیک شدن کبریت به ماده مذکور نیز واکنشی رخ نمی دهد. در این شرایط مقداری پنبه ی آغشته به الکل را با پنس گرفته و به کمک یک کبریت آن را آتش بزنید. در این حال، با نزدیک کردن پنبه ی آتش گرفته به تپه آمونیوم دی کرومات، در مدت کمتر از یک دقیقه واکنش مورد نظر ما رخ می دهد و تپه ی ما با یک واکنش تجزیه از بالای کوه به سمت درون با زاویه ای قائم شروع به افروختن می کند. پس از گذشت چند لحظه، مشاهده می شود که روند سوختن از بالا به درون برعکس شده و از داخل به بیرون مواد را تجزیه می کند. با انجام این آتش گرفتن ها، کوه آتش فشان مد نظر فوران خود را انجام می دهد.

  آزمایش آمونیم دی کرومات

  با تغییر مقدار آمونیوم دیکرومات زمان فوران کوه نیز تغییر می کند. در آزمایش فوق الذکر، با توجه به مقدار استفاده شده آن، فوران آن در مدت یک الی یک و نیم دقیقه طول می کشد. شایان ذکر است که خاکستر تولید شده حجم بیشتری را اشغال می کند و دارای وزن کمتری است.

  به منظور جلوگیری از از بین رفتن مقادیر Cr2O3 در طی واکنش، می توانید از مقداری پشم شیشه در بالای ارلن استفاده کنید. با این عمل، مشاهده می کنید که دوده ها و جرقه ها از مخلوط تهیه شده سرچشمه گرفته و Cr2O3 به عنوان یک جامد سبز کرکی تولید می شود. از طرف دیگر، به منظور جلوگیری از پرتاب مواد آتش فشانی، از یک بشر بزرگ استفاده کنید.

  در حالت کلی، سوزاندن این ماده پیشنهاد نمی شود زیرا مقادیر کم آن نیز در هوا پخش می شوند که باید در استفاده از آن احتیاط شود.

  (NH4)2Cr2O7(s) → Cr2O3(s) + N2(g) + 4 H2O(l)

  بزرگ نمایی های اعمال شده، نشان دهنده پیشرفت تدریجی مناطقی از آمونیوم دی کرومات مانند مناطق جوش و خروش در واکنش می باشد که در دمایی در حدود ۱۶۸ تا ۱۸۵ درجه سانتی گراد صورت می پذیرد.

  با بررسی میکروسکوپی بلوریت های ammonium-dichromate، شواهد محکمی را مبنی بر صورت گرفتن واکنش از طریق مداخله مذاب می توان به دست آورد. از این ساختار ها به عنوان هسته های فیوژن (Fusion Nuclear) یاد می شود.

  از این ساختار ها می توان نتیجه گرفت که تفکیکی اولیه و برگشت پذیر برای واکنش تجزیه بالا رخ می دهد و توسط دنباله ای از مراحل به گونه ای صورت می پذیرد که NH3 و یا NH4 در CrO3 (که با N2 و N2O ذوب شده) اکسیده شده و احتمالا شامل ملاخلاتی همچون NH4NO2 و NH4NO3 می باشد.

  گرما زدایی آهسته بلور های آمونیوم دی کرومات در این آزمایش با استفاده از آنالیز حرارتی دیفرانسیل و آنالیز گرما سنجی مورد بررسی قرار می گیرد. چهار واکنش متوالی فوق الذکر به وضوح رخ می دهد که ماهیت ترکیبات میانی رخ داده توسط پراش پرتو ایکس، برچسب زدن توسط ردیاب رادیو اکتیو و اندازه گیری حساسیت مغناطیسی تعیین می شوند. گازهای پساب ایجاد شده در واکنش نیز با استفاده از کروماتوگرافی گازی، تکنیک های مانو متری و پتانسیو متری تجزیه و تحلیل می شوند.

  تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده توسط این روش های مختلف، دنباله واکنش کلی مذکور را ارائه می دهد.

  واکنش های مختلف متوالی مذکور، همواره به تغییر شیمیایی کلی واکنش کمک می کنند که می توان آن ها به کمک مخلوط های واکنش ساده تر از لحاظ سینتیک و استوکیومتری توصیف دقیق کرد.

   تولید آمونیوم دی کرومات :

  فرایند تهیه دی کرومات آمونیوم ، شامل مراحل زیر است:

  ابتدا، مقداری نمک مضاعف آمونیوم کرومات، به ویژه نمک کرومات آمونیوم سدیم یا نمک مضاعف آن و یا هیدرات های آن را که جزو فلزات قلیایی هستند را تجزیه حرارتی کنید. این مرحله از تولید باید با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد (به ویژه از ۷۵ تا ۱۹۰ درجه سانتی گراد) انجام شود تا آمونیوم دی کرومات را شکل دهد.

  سپس در این بخش، به منظور حذف آمونیوم در کرومات از محصول تجزیه حرارتی به دست آمده در مرحله قبل، از تبلور استفاده می شود. مشخص است که با توجه به فرمول آن آمونیوم دی کرومات دو برابر فلز قلیایی را دارا می باشد.

  بسته بندی :

  آمونیوم دی کرومات با توجه به شرایط و ویژگی های منحصر به فردی که دارد، در بسته بندی های ۱۰۰، ۲۵۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ گرمی موجود است. این ماده شیمیایی به طور کلی در چین،‌ روسیه و هند تولید می شود تا به عرضه فروش برسد.

  ammonium-dichromate

  فروش آمونیوم دی کرومات :

  پلتفرم تخصصی خرید و فروش مواد شیمیایی بیسموت، یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی به ویژه فروش آمونیوم دی کرومات می باشد. شما عزیزان می توانید برای دریافت این محصول با کیفیت و مناسب، با کارشناسان و متخصصان مجموعه بیسموت ارتباط حاصل فرمایید.

  قیمت آمونیوم دی کرومات :

  جهت آگاهی سریع از قیمت آمونیوم دی کرومات می توانید در صفحه اول سایت مجموعه بیسموت درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند و قیمت ها و انواع کیفیت ها را در اختیار شما قرار دهند.

  نویسنده : مهندس الهام اخلاقی منش

  خرید آمونیوم دی کرومات در تهران چگونه انجام میشود ؟

  میتوانید به ناصر خسرو مراجعه کنید یا سفارش اینترتی بدید که وقت کمی میبره ازتون و تفاوت قیمتی هم نداره قیمتشم 25 تومن برای 100 گرمه که از ما هم میتونید تهییه کنید

  آمونیوم دی کرومات را در شهر های دیگه چجوری تهییه کنیم ؟

  اگر در شهر های بزرگید احتمالا بازار هاتون اولین گزینتون باشه بعد اینترنتی چون 1 روز ارسال از تهران طول میکشه

  برای آزمایش کوه آتش فشان چقدر آمونیوم دی کرومات نیازه؟

  حداقل مقدار فروش این ماده 100 گرمه که تقریبا هم همین مقدار نیازه البته توصیه میشه دست جمعی بگیرید تا قیمت سفارشتون کاهش پیدا کنه

  منابع اصلی مقاله :

  Ammoniu Dichromatem 1

  Ammoniu Dichromatem 2

  Ammonium Bichromate 3

  سوالات متداول

  آزمایش کوه آتش فشان آمونیوم دی کرومات چیست؟

  آزمایش تجزیه پودر آمونیوم دی کرومات (معروف ترین آزمایش آن) که به آزمایش کوه آتش فشان معروف است، همان واکنش گرما دهی است که در آتش فشان رخ می دهد. در طی این آزمایش، مقداری از این ماده توسط حرارت دیدن توسط منبع گرما به همراه انرژی اولیه تجزیه می شود.

  خرید آمونیوم دی کرومات در تهران چگونه انجام میشود ؟

  میتوانید به ناصر خسرو مراجعه کنید یا سفارش اینترتی بدید که وقت کمی میبره ازتون و تفاوت قیمتی هم نداره قیمتشم 25 تومن برای 100 گرمه که از ما هم میتونید تهییه کنید

  آمونیوم دی کرومات را در شهر های دیگه چجوری تهییه کنیم ؟

  اگر در شهر های بزرگید احتمالا بازار هاتون اولین گزینتون باشه بعد اینترنتی چون 1 روز ارسال از تهران طول میکشه

  برای آزمایش کوه آتش فشان چقدر آمونیوم دی کرومات نیازه؟

  حداقل مقدار فروش این ماده 100 گرمه که تقریبا هم همین مقدار نیازه البته توصیه میشه دست جمعی بگیرید تا قیمت سفارشتون کاهش پیدا کنه

  منبع مطلب : bismoot.com

  مدیر محترم سایت bismoot.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آمونیوم دی کرومات ارزان قیمت بسته ۱۰۰ گرمی

  آمونیوم دی کرومات ارزان قیمت بسته ۱۰۰ گرمی

  آمونیوم دی کرومات ارزان قیمت بسته ۱۰۰ گرمی مرغوب مناسب آزمایش های کوه آتشفشان در مدارس و تست های آزمایشگاهی

  دی کرومات آمونیوم یا آمونیوم دی کرومات یک ماده شیمیایی برای تست های مختلف آزمایشگاهی منجمله شبیه سازی انفجار کوه آتشفشان میباشد که در مدارس شبیه سازی میشود. از این ماده بعنوان کاتالیزور هم در برخی آزمایشات استفاده میشود.

  این بسته دی کرومات آمونیوم از مرغوب ترین مواد شیمیایی در قالب قوطی ۱۰۰ گرمی تقدیم شما میشود که بسته به میزان دلخواه میتوان در یک یا چند نوبت از آن در آزمایشات مختلف استفاده نمود.

  برای رویت سایر مواد شیمیایی موجود و خرید مواد شیمیایی اینجا کلیک بفرمائید.

  اگر به لوازم کمک آموزشی علاقه مند هستید اینجا کلیک نمائید.

  لطفاً جهت خرید در حجم های بالاتر با تلفن های مجموعه تماس حاصل فرموده و یا تعداد بیشتری در قالب ۱۰۰ گرمی سفارش دهید.

  آزمایش کوه آتشفشان توسط دی کرومات آمونیوم

  دی کرومات آمونیوم در رده مواد شیمیایی سمی دسته بندی میشود و از بلعیدن و تماس آن با چشم بشدت پرهیز شود و چون این ماده قابلیت اشتعال بالایی دارد بایستی از قرار دادن آن در مجاورت وسایل گرما زا نیز خود داری نمود همچنین این ماده قابلیت خورندگی هم دارد بنابراین حتما در جای خشک و دور از رطوبت و ترجیحا در بسته بندی خودش نگهداری شود.

  توصیه میگردد آزمایش کوه آتشفشان این ماده در حضور والدین و یا معلمین زحمت کش جهت کنترل اوضاع انجام شود.

  با رعایت موارد ایمنی میتوانید از تست آتشفشان آمونیوم دی کرومات لذت برده و از دیدن آتشفشان شبیه سازی شده با همان حالت انفجار ؛ صدای فوت مانند و شعله بسیار زیبای قرمز رنگش لذت برد. لحظات شادی برایتان آرزومندیم.

  کاربرد دی کرومات آمونیوم

  آزمون های مختلف آزمایشگاهی – شبیه سازی کوه آتشفشان – استفاده در جشن هایی مانند چهارشنبه سوری یا تولد ها – استفاده در جلوه های ویژه جهت عکاسی و انیمیشن سازی و …

  نام: دی کرومات آمونیوم (آمونیوم دی کرومات)

  نوع بسته بندی: قوطی درب دار پلاستیکی

  وزن: ۱۰۰ گرم (±۱ گرم)

  آمونیوم دی کرومات چیست؟

  آمونیوم دی‌کرومات (به انگلیسی: Ammonium dichromate)، یک ترکیب غیرآلی است که به دلیل استفاده‌اش در ایجاد آتش‌فشان‌های روی‌میزی گاهی با نام Vesuvian Fire (معنی Vesuvian: وابسته به کوه آتش‌فشان Vesuvius؛ آتش‌فشانی) نیز شناخته می‌شود. این ماده در مواد آتش‌زنه و در دوران نخستین عکاسی به کار رفته است.

  ساختار شیمیایی دی کرومات آمونیوم

  فرمول شیمیایی آمونیوم دی‌کرومات ‎(NH4)2Cr2O7‎ است. این ترکیب یک جامد یونی محسوب می‌شود که حاوی یونهای آمونیوم (NH4+) و دی‌کرومات (Cr2O72-) است. در ساختار بلوری، پیوندهای هیدروژنی به جهت‌دهی این یون‌ها کنار هم کمک می‌کنند[۳]. به دلیل عدد اکسایش کروم که ۶+ است، آمونیوم دی‌کرومات یک عامل اکسنده، ماده‌ای سمی و سرطان‌زا محسوب میشود.

  خواص فیزیکی آمونیوم دی کرومات

  این ماده، همانند اکثر ترکیب‌های یونی، در دمای معمولی جامد است و نقطه ذوب بالایی دارد. آمونیوم دی‌کرومات به شکل جامد نارنجی رنگ محلول در آب وجود دارد. انحلال آن در آب به دلیل جاذبه‌های یون – دوقطبی، پیوند هیدروژنی و هم‌چنین نیروهای دوقطبی – دوقطبی (به دلیل قطبیت آنیون) صورت می‌گیرد.

  خواص شیمیایی دی کرومات آمونیوم

  واکنش کوه آتش‌فشان، معروف‌ترین واکنش آمونیوم دی‌کرومات است که شامل تجزیه‌شدن مقداری از این ماده در اثر حرارت و انرژی اولیه است. معادله این واکنش گرماده را در زیر می‌بینید:

  (NH4)2Cr2O7(s) → Cr2O3(s) + N2(g) + 4H2O(g)
  محصول‌های این واکنش، بخار آب، گاز نیتروژن و جامد سبز رنگ کروم(III) اکسید است که در آب نیز نامحلول می‌باشد.

  مانند مادهٔ آمونیوم نیترات شناخته شده، آمونیوم دی‌کرومات هم شامل یک اکسیدکننده (دی‌کرومات) و هم شامل یک کاهنده (آمونیوم) می‌باشد.

  بخش پایانی برگرفته از ویکی پدیا فارسی

  منبع مطلب : www.nilokala.com

  مدیر محترم سایت www.nilokala.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خرید آمونیوم دی کرومات | فروش آمونیوم دی کرومات

  خرید آمونیوم دی کرومات | فروش آمونیوم دی کرومات

  خرید آمونیوم دی کرومات | فروش آمونیوم دی کرومات

  خرید آمونیوم دی کرومات | فروش آمونیوم دی کرومات :

  آمونیوم دی کرومات (Ammonium Dichromate)

  آمونیوم دی کرومات یا آمونیوم بی کرومات (Ammonium Bichromate)  با فرمول شیمیایی (NH4)2Cr2O7 با جرم مولکولی ۰۶/۲۵۲، یک ترکیب جامد یونی غیر آلی (نمک) بلوری قرمز – نارنجی رنگ است که حاوی یون های کاتیون دی کرومات (Cr2O72-) و آنیون آمونیوم (NH4+) است. این ماده به دلیل کاربرد آن در ایجاد آتش فشان های روی میزی، به نام «وابسته به کوه آتش فشان» و نام علمی (Vesuvian Fire) نیز شناخته می شود.

  آمونیوم دی کرومات با CAS Number به شماره ۵-۰۹-۷۷۸۹ یافت می شود.

  خرید آمونیوم دی کرومات :

  برای خرید در مقادیر بالا با ما تماس بگیرید . ۰۲۱۲۸۴۲۲۷۹۷

  آمونیوم دی کرومات را از کجا بخرم ؟ یا تهییه  آمونیوم دی کرومات احنمالا اولین سوال شما این باشد که ما به خوبی به آن پاسخ داده ایم

  جهت آگاهی سریع از قیمت آمونیوم دی کرومات  و خرید آمونیوم دی کرومات  و هر سفارشی که دارید می توانید در صفحه اول سایت شرکت نمایندگی مرک در ایران  همه را یک جا ثبت نمایید تا تیم ما سریعا با شما تماس حاصل نمایند و قیمت ها و انواع کیفیت ها را به شما اطلاع بدهند.

  ساختار

  ساختار شیمیایی آمونیوم دی کرومات (که از سنتز بین کرومیک اسید و آمونیوم هیدروکسید تشکیل می شود) شامل پیوندهایی هیدروژنی است که به جهت دهی یون های تشکیل دهنده آن کمک می کند. این ماده مانند دیگر جامد های یونی‌، دارای نقطه ذوب بالایی است و کروم در آن در حالت اکسیداسیون ۶+ است.

  مشخصات فیزیکی و شیمیایی آمونیوم دی کرومات:

  آمونیوم دیکرومات همانند اکثر ترکیب های یونی، در دمای معمولی اتاق و فشار متعارف به شکل کریستال های نارنجی رنگ جامد است در به سادگی در آب و الکل ها حل می شود اما در استون و موارد دیگر نامحلول است. انحلال آن در آب به سبب جاذبه های یون – دوقطبی، پیوند های هیدروژنی، و هم چنین نیرو های دوقطبی – دوقطبی به خاطر وجود آنیون است.

  از خصوصیات ویژه آمونیوم دی کرومات می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  این ماده شیمیایی با توجه به ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آن به صورت زیر در آب حل پذیر می باشد. روند حل پذیری این ماده با افزایش دما افزوده می گردد:

  کاربرد ها :

  کاربرد های آمونیوم دی کرومات را می توان در صنعت عکاسی، لیتوگرافی، رادیوگرافی،‌ حکاکی، رنگ آمیزی رنگ دانه ها، آتش بازی، عطرهای مصنوعی، ‌برنزه کردن چرم،‌ تصفیه روغن، تولید آلیزارین و آلوم کروم، ساخت فشفشه ها، تولید اکسید کرومیک و پیرو تکنیک، و به عنوان یک منبع نیتروژن خالص و کاتالیزگر مشاهده نمود.

  ammonium-dichromate باید در محفظه های پلاستیکی در فضایی خنک به همراه یک برچسب مناسب و نماد خطر محافظت شود و از در معرض اسید ها و شعله های آزاد آتش قرار گرفتن اجتناب گردد.

  کاهنده های آمونیوم دی کرومات شامل متابولیت سدیم، متابولیت پتاسیم، سولفیت، تیوسولفات و محلول آبی اسید اسکوربیک هستند. با افزودن این کاهنده ها به آمونیوم دی کرومات، این ماده از کروم ۶+ به کروم ۳+ کاهش می یابد.

  آزمایش کوه آتش فشان آمونیوم دی کرومات

  آزمایش تجزیه پودر آمونیوم دی کرومات (معروف ترین آزمایش آن) که به آزمایش کوه آتش فشان معروف است، همان واکنش گرما دهی است که در آتش فشان رخ می دهد. در طی این آزمایش، مقداری از این ماده توسط حرارت دیدن توسط منبع گرما به همراه انرژی اولیه تجزیه می شود.

  آمونیوم دیکرومات، یک عدد بالن ارلن،‌ چراغ بنزن، الکل، پنبه، کبریت، پنس

  یک عدد ارلن را توسط یک حلقه نگهدارنده روی شعله ی چراغ بونزن نگه دارید. سپس با دقت مقدار ۱۰ الی ۲۰ گرم ammonium-dichromate را درون مرکز فلاسک (ارلن) به طوری بریزید که به شکل تپه یا شمع مخروطی در آید. در این مرحله کافی است تا کبریتی روشن کرده و آن را در نوک تپه مذکور فرو ببرید تا در صورتی که درصد خلوص ammonium-dichromate بالا بود، واکنش مورد نظر رخ دهد.

  در صورتی که درصد خلوص این ماده بالا نباشد، با نزدیک شدن کبریت به ماده مذکور نیز واکنشی رخ نمی دهد. در این شرایط مقداری پنبه ی آغشته به الکل را با پنس گرفته و به کمک یک کبریت آن را آتش بزنید. در این حال، با نزدیک کردن پنبه ی آتش گرفته به تپه آمونیوم دی کرومات، در مدت کمتر از یک دقیقه واکنش مورد نظر ما رخ می دهد و تپه ی ما با یک واکنش تجزیه از بالای کوه به سمت درون با زاویه ای قائم شروع به افروختن می کند. پس از گذشت چند لحظه، مشاهده می شود که روند سوختن از بالا به درون برعکس شده و از داخل به بیرون مواد را تجزیه می کند. با انجام این آتش گرفتن ها، کوه آتش فشان مد نظر فوران خود را انجام می دهد.

  با تغییر مقدار آمونیوم دیکرومات زمان فوران کوه نیز تغییر می کند. در آزمایش فوق الذکر، با توجه به مقدار استفاده شده آن، فوران آن در مدت یک الی یک و نیم دقیقه طول می کشد. شایان ذکر است که خاکستر تولید شده حجم بیشتری را اشغال می کند و دارای وزن کمتری است.

  به منظور جلوگیری از از بین رفتن مقادیر Cr2O3 در طی واکنش، می توانید از مقداری پشم شیشه در بالای ارلن استفاده کنید. با این عمل، مشاهده می کنید که دوده ها و جرقه ها از مخلوط تهیه شده سرچشمه گرفته و Cr2O3 به عنوان یک جامد سبز کرکی تولید می شود. از طرف دیگر، به منظور جلوگیری از پرتاب مواد آتش فشانی، از یک بشر بزرگ استفاده کنید.

  در حالت کلی، سوزاندن این ماده پیشنهاد نمی شود زیرا مقادیر کم آن نیز در هوا پخش می شوند که باید در استفاده از آن احتیاط شود.

  (NH4)2Cr2O7(s) → Cr2O3(s) + N2(g) + 4 H2O(l)

  بزرگ نمایی های اعمال شده، نشان دهنده پیشرفت تدریجی مناطقی از آمونیوم دی کرومات مانند مناطق جوش و خروش در واکنش می باشد که در دمایی در حدود ۱۶۸ تا ۱۸۵ درجه سانتی گراد صورت می پذیرد.

  با بررسی میکروسکوپی بلوریت های ammonium-dichromate، شواهد محکمی را مبنی بر صورت گرفتن واکنش از طریق مداخله مذاب می توان به دست آورد. از این ساختار ها به عنوان هسته های فیوژن (Fusion Nuclear) یاد می شود.

  از این ساختار ها می توان نتیجه گرفت که تفکیکی اولیه و برگشت پذیر برای واکنش تجزیه بالا رخ می دهد و توسط دنباله ای از مراحل به گونه ای صورت می پذیرد که NH3 و یا NH4 در CrO3 (که با N2 و N2O ذوب شده) اکسیده شده و احتمالا شامل ملاخلاتی همچون NH4NO2 و NH4NO3 می باشد.

  گرما زدایی آهسته بلور های آمونیوم دی کرومات در این آزمایش با استفاده از آنالیز حرارتی دیفرانسیل و آنالیز گرما سنجی مورد بررسی قرار می گیرد. چهار واکنش متوالی فوق الذکر به وضوح رخ می دهد که ماهیت ترکیبات میانی رخ داده توسط پراش پرتو ایکس، برچسب زدن توسط ردیاب رادیو اکتیو و اندازه گیری حساسیت مغناطیسی تعیین می شوند. گازهای پساب ایجاد شده در واکنش نیز با استفاده از کروماتوگرافی گازی، تکنیک های مانو متری و پتانسیو متری تجزیه و تحلیل می شوند.

  تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده توسط این روش های مختلف، دنباله واکنش کلی مذکور را ارائه می دهد.

  واکنش های مختلف متوالی مذکور، همواره به تغییر شیمیایی کلی واکنش کمک می کنند که می توان آن ها به کمک مخلوط های واکنش ساده تر از لحاظ سینتیک و استوکیومتری توصیف دقیق کرد.

   تولید آمونیوم دی کرومات :

  فرایند تهیه دی کرومات آمونیوم ، شامل مراحل زیر است:

  ابتدا، مقداری نمک مضاعف آمونیوم کرومات، به ویژه نمک کرومات آمونیوم سدیم یا نمك مضاعف آن و یا هیدرات های آن را که جزو فلزات قلیایی هستند را تجزیه حرارتی کنید. این مرحله از تولید باید با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد (به ویژه از ۷۵ تا ۱۹۰ درجه سانتی گراد) انجام شود تا آمونیوم دی کرومات را شکل دهد.

  سپس در این بخش، به منظور حذف آمونیوم در کرومات از محصول تجزیه حرارتی به دست آمده در مرحله قبل، از تبلور استفاده می شود. مشخص است که با توجه به فرمول آن آمونیوم دی کرومات دو برابر فلز قلیایی را دارا می باشد.

  بسته بندی :

  آمونیوم دی کرومات با توجه به شرایط و ویژگی های منحصر به فردی که دارد، در بسته بندی های ۱۰۰، ۲۵۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ گرمی موجود است. این ماده شیمیایی به طور کلی در چین،‌ روسیه و هند تولید می شود تا به عرضه فروش برسد.

  فروش آمونیوم دی کرومات :

  پلتفرم تخصصی خرید و فروش مواد شیمیایی نمایندگی مرک در ایران، یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی به ویژه فروش آمونیوم دی کرومات می باشد. شما عزیزان می توانید برای دریافت این محصول با کیفیت و مناسب، با کارشناسان و متخصصان مجموعه نمایندگی مرک در ایران ارتباط حاصل فرمایید.

  قیمت آمونیوم دی کرومات :

  جهت آگاهی سریع از قیمت آمونیوم دی کرومات می توانید در صفحه اول سایت مجموعه نمایندگی مرک در ایران درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند و قیمت ها و انواع کیفیت ها را در اختیار شما قرار دهند.

  نویسنده : مهندس الهام اخلاقی منش

  خرید آمونیوم دی کرومات در تهران چگونه انجام میشود ؟

  میتوانید به ناصر خسرو مراجعه کنید یا سفارش اینترتی بدید که وقت کمی میبره ازتون و تفاوت قیمتی هم نداره قیمتشم ۲۵ تومن برای ۱۰۰ گرمه که از ما هم میتونید تهییه کنید

  آمونیوم دی کرومات را در شهر های دیگه چجوری تهییه کنیم ؟

  اگر در شهر های بزرگید احتمالا بازار هاتون اولین گزینتون باشه بعد اینترنتی چون ۱ روز ارسال از تهران طول میکشه

  برای آزمایش کوه آتش فشان چقدر آمونیوم دی کرومات نیازه؟

  حداقل مقدار فروش این ماده ۱۰۰ گرمه که تقریبا هم همین مقدار نیازه البته توصیه میشه دست جمعی بگیرید تا قیمت سفارشتون کاهش پیدا کنه

  منابع اصلی مقاله :

  Ammoniu Dichromatem 1

  Ammoniu Dichromatem 2

  Ammonium Bichromate 3

  سوالات متداول

  آزمایش کوه آتش فشان آمونیوم دی کرومات چیست؟

  آزمایش تجزیه پودر آمونیوم دی کرومات (معروف ترین آزمایش آن) که به آزمایش کوه آتش فشان معروف است، همان واکنش گرما دهی است که در آتش فشان رخ می دهد. در طی این آزمایش، مقداری از این ماده توسط حرارت دیدن توسط منبع گرما به همراه انرژی اولیه تجزیه می شود.

  خرید آمونیوم دی کرومات در تهران چگونه انجام میشود ؟

  میتوانید به ناصر خسرو مراجعه کنید یا سفارش اینترتی بدید که وقت کمی میبره ازتون و تفاوت قیمتی هم نداره قیمتشم ۲۵ تومن برای ۱۰۰ گرمه که از ما هم میتونید تهییه کنید

  آمونیوم دی کرومات را در شهر های دیگه چجوری تهییه کنیم ؟

  اگر در شهر های بزرگید احتمالا بازار هاتون اولین گزینتون باشه بعد اینترنتی چون ۱ روز ارسال از تهران طول میکشه

  برای آزمایش کوه آتش فشان چقدر آمونیوم دی کرومات نیازه؟

  حداقل مقدار فروش این ماده ۱۰۰ گرمه که تقریبا هم همین مقدار نیازه البته توصیه میشه دست جمعی بگیرید تا قیمت سفارشتون کاهش پیدا کنه.

  سفیر آزما کیان، مرجع فروش مواد شیمیایی در ایران ۰۲۱۶۶۰۷۴۲۷۷

  با تشکر از مدیریت پایان نامه من بهترین سایت خدمات مشاوره پایان نامه در ایران

  با تشکر نمایندگی مرک در ایران

  منبع مطلب : merckasli.ir

  مدیر محترم سایت merckasli.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ... 1 ماه قبل
  0

  شماره درست نیست چیکار کنم؟

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  خف

  Dani 3 ماه قبل
  0

  دی کرومات امونیوم رو چطور تهیه کنم

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید