توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  احتمال برنده شدن ترامپ در انتخابات 2020

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  5بازدید

  احتمال برنده شدن ترامپ در انتخابات 2020 را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  مشرق نیوز

  مشرق نیوز

  به گزارش مشرق، کمتر از دو ماه مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نتایج نظرسنجی ها حاکی از پیشی گرفتن «جو بایدن» نامزد دموکرات ها از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری فعلی این کشور است. با این حال عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر این روند تاثیر گذاشته و همانطور که در انتخابات دوره پیشین دیده شد، نتیجه را به نفع ترامپ رقم بزند.

  تارنمای شبکه یورو نیوز در این رابطه نظر چند کارشناس مسائل سیاسی را جویا شده که معتقدند هنوز دلایلی وجود دارد که با استناد به آنها باید به انتخاب مجدد دونالد ترامپ امیدوار بود.

  چرا ترامپ هنوز بخت پیروزی دارد؟

  در این گزارش آمده است: نتایج نظرسنجی‌ها ۵۵ روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، عمدتا نشانگر پیروزی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات بر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی است.

  مقایسه و ترکیب نتایج نظرسنجی‌ها در مقیاس ملی و ایالتی نشان می دهد که جو بایدن ۷۴ درصد شانس پیروزی دارد. با این همه تجربه انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی و نتایج نظرسنجی‌هایی که کلینتون را پیروز حتمی انتخابات می‌دانست، هنوز در خاطره‌ها زنده است. بسیاری از شهروندان ایالات متحده با یادآوری آن تجربه در موسسه‌های نظرسنجی و تحلیل‌های کارشناسان و رسانه‌ها، به نظرسنجی‌های این دوره بی‌اعتمادند. بسیاری از مردم جهان هم همینطور.

  دونالد ترامپ در کارزارش برای انتخابات پیش رو بر شعار «نظم و قانون» متمرکز شده و تلاش می‌کند دموکرات‌ها را شریک جرم ناآرامی‌های متعاقب مرگ جرج فلوید در ماه مه گذشته معرفی کند. اگر او در پیشبرد این کارزار موفق نباشد، مسلما اکثریت شهروندان ایالات متحده او را مسئول شورش‌هایی می‌شناسند و خواهند شناخت که عملا کشور را برای چند ماه به لرزه درآورده است.

  چرا دونالد ترامپ می‌تواند پیروز انتخابات باشد؟

  یورونیوز برای شناخت دقیق‌تر تمایل صاحبان رای و فراتر رفتن از نتایج نظرسنجی‌ها، با چندین کارشناس، تحلیلگر سیاسی و پژوهشگر دانشگاهی ایالات متحده گفت‌وگو کرده است. هدف اصلی ما این بوده که دلایل، و به‌ویژه دلایل نادیده گرفته شده‌ای، که براساس آن‌ها دونالد ترامپ می‌تواند برخلاف نتایج نظرسنجی‌ها پیروز و در کاخ سفید ماندگار شود را بهتر بشناسیم.

  ۱) ریزشی در هسته سخت هواداران ترامپ روی نداده است

  ماری ای.استاکی، استاد ارتباطات کالج هنرهای آزاد پنسیلوانیا در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا می‌گوید: «ترامپ حمایت هسته سخت رای‌دهندگانش را با خود دارد.» خانم استاکی که نحوه بیان و جنگ‌های لفظی ترامپ را تحلیل کرده است با اشاره به کارزاهای سیاسی می‌گوید: «یک موقع انتخابات اقناعی است و موقع دیگر بسیجی. به این معنی که اقناع ناظر است به قبولاندن یک کاندیدا به افرادی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند و بسیج، مساله متحد کردن و به حرکت درآوردن هواداران یک کاندیدا است. انتخابات ۲۰۲۰، انتخابات بسیجی است.»

  اما پایگاه انتخاباتی دونالد ترامپ کجا است؟ جوزف بیکر، استاد جامعه‌شناسی مذاهب در دانشگاه ایالتی تنسی می‌گوید: «هسته سخت هواداران ترامپ ترکیبی است از مسیحیان محافظه‌کار، و به‌طور روشن‌تر ملی‌گرایان مسیحی و همچنین افرادی که نگرشی بسته در قبال مهاجرت دارند. میان هر دو گروه، نکات مشترک بسیاری وجود دارد. این دو گروه، بزرگ‌ترین هواداران ترامپ به شمار می‌روند. این دو سوژه در واقع نمایانگر وحشت بسیاری از آمریکایی‌های سفید در قبال تنوع [گوناگونی و چند رنگی] جامعه است.»

  کَز مود، استاد هلندی دانشگاه جورجیا می‌گوید: «من در جورجیا زندگی می‌کنم و می‌توانم ببینم که این پایگاه تا چه اندازه قابل مشاهده و مصمم است. طرفداری از ترامپ دیگر برای کسی خجالت ندارد؛ تا حدودی به این دلیل که آن‌هایی که واقعا با ابراز هواداری از ترامپ راحت نبودند، ماجرا را رها کرده اند.»

  در انتخابات سال ۲۰۱۶، دونالد ترامپ در جورجیا با ۵ امتیاز اختلاف هیلاری کلینتون را شکست داد. آقای مود می‌گوید: «کسی اینجا آنچنان نیرویی صرف بایدن نمی‌کند.»

  ۲) نظام انتخاباتی به نفع ترامپ است

  جوزف بیکر با اشاره به نظام انتخاباتی (سیستم الکترال) ایالات متحده می‌گوید: «کالج الکترال به‌ناچار این گروه از صاحبان رای را بیش از حد نمایندگی می‌کند؛ چراکه این سیستم به نفع ایالات روستایی [ایالات مذهبی‌تر] است. همین هم می‌تواند به ترامپ امکان دهد که با حمایت مردمی کمی، پیروز انتخابات شود.

  خانم استاکی با اشاره به نظام انتخاباتی ایالات متحده می‌گوید: «با توجه به اهمیت تلاش‌های جمهوریخواهان برای کاهش شمار رای دهندگان، مخالفان ترامپ باید برای شکست او در مقیاس بزرگی جابه‌جا شوند.» پوفسور کز مود هم با اشاره به همین واقعیت می‌گوید «این کار در زمان حاضر بسیار مهم‌تر از دوره‌های گذشته است و احتمالا می‌تواند کار را برای دموکرات‌ها بسیار دشوارتر کند.»

  ۳) همه چیز به تصمیم ایالت‌های چرخشی بستگی دارد

  جان ای اوونس، استاد ارشد سیاست آمریکایی در مرکز مطالعات دموکراسی دانشگاه وست‌مینستر بریتانیا می‌گوید: «اگر ترامپ بتواند در ۶ ایالت کلیدی پیشرفت کند، با وجود عقب بودن در نتایج نظرسنجی‌های سراسری احتمالا پیروز انتخابات خواهد بود.» وی تاکید می‌کند که اگرچه بایدن در حال حاضر در نظرسنجی‌های این شش ایالت چرخشی [ایالت‌هایی که پیروزی دموکرات‌ها یا جمهوریخواهان در آن بطور سنتی مشخص نیست و در هر دوره به سوی یکی از دو حزب متمایل می‌شوند] صدرنشین است و تنها به پیروزی در سه تا از این ایالات تعیین کننده نیاز دارد، «اما از یاد نباید برد که رقابت در کارولینای شمالی همواره بسیار نزدیک است. [در این دوره] به نظر می‌رسد با آنکه بایدن صدرنشین است، رقابت میان دو حزب در پنسیلوانیا و ویسکانسین هم شدت می‌گیرد. وی می‌افزاید: «به‌علاوه فلوریدا، ایالتی که رقابت همواره در آن تنگاتنگ بوده است، در این دوره نمی‌دانیم که آیا بایدن می‌تواند آرای لاتین‌ها [مهاجران اسپانیایی زبان] را به خود جلب کند یا نه؟» این عدم قطعیت از نگاه منفی بخشی از مهاجران کوبایی‌تبار نسبت به کاندیدای دموکرات‌ها نشات می‌گیرد.»

  ۴) نقش آفرینی عنصر زمان

  ترامپ تلاش می‌کند رای دهندگان سفید را از حاشیه نشینان پرشمار و فرودست بترساند تا آن‌ها به حمایت از او ادامه دهند. برای همین است که کارزار انتخاباتی وی بر شعار نظم عمومی استوار شده است. پروفسور کز مود در این‌باره می‌گوید: «این‌ها پیام‌های روشن با ویژگی‌های نژادی و علیه تهدید سوسیالیسم هستند. اما این حربه خیلی در برابر بایدنی که به‌عنوان یک فرد میانه‌رو شناخته می‌شود، کارگر نمی‌افتد.» با این همه و به عقیده همین پژوهشگر، «عامل زمان به نفع جمهوریخواهان عمل می‌کند...استیصال در برابر کووید-۱۹ و از سرگیری آهنگ رشد اقتصادی نسبت به تابستان ۲۰۲۰ و نه زمستان ۲۰۱۹، می‌تواند به جمهوریخواهان برای پیروزی در این انتخابات کمک کند.»

  دکتر رودریک پی.هارت، صاحب کرسی ارتباطات و استاد علوم سیاسی کالج علوم ارتباطات مودی وابسته به دانشگاه اوستین در تگزاس با تاکید بر فاکتور زمان می‌گوید: «دشمن اصلی ترامپ در این انتخابات جو بایدن نیست، بلکه زمان است. برای اینکه انتخاب دوباره، ترامپ باید کاری کند که زمان برعکس و گذشته تبدیل به حال شود. این یک تاکتیک جدید نیست. بسیاری از دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در انتخابات گذشته برای رویارویی با رسوایی‌ها، همین کار را کرده اند.» وی تاکید می‌کند اگر ترامپ پیروز شود، به این معنا است که او توانسته کاری کند که رای‌ دهندگان وضعیت کنونی را فراموش کنند.»

  براساس این نظریه، کنوانسیون ملی جمهوریخواهان هم در همین راستا گام برداشت. آقای هارت می‌گوید: «کنوانسیون جمهوریخواهان کوشید گذشته را به بوته فراموشی بسپارد. برای مثال آن‌ها تاکید می‌کردند که ترامپ همیشه با سیاهان مهربان بوده، با بی‌نزاکتی با متحدان جهانی ایالات متحده صحبت نکرده و همیشه به زنان و اسپانی‌تبارها احترام گذاشته است. منطق بنیادین ترامپ در این انتخابات این است که از آنجایی که ایالات متحده آمریکا روزگاری سالم و ثروتمند بوده، او باید بار دیگر رئیس جمهوری شود. این در حالی است که واقعیت سخت این است که بخش بزرگی از ملت هم‌اکنون به خاک سیاه نشسته و بیمار هستند.»

  ۵) ترامپ قدرت را در اختیار دارد

  انتخابات امسال برای ترامپ، به یک معنی مثل مسابقه در زمین خودی است و بایدن به زمین حریف رفته است. پروفسور اوونس می‌گوید: «این ماجرا را در استفاده [ابزاری] از کاخ سفید برای کنوانسیون جمهوریخواهان دیدیم. ترامپ از منافع جایگاه رئیس جمهوری کنونی استفاده می‌کند و از دسترسی به رسانه‌ها بهره می‌برد.» وی می‌افزاید: «بنا به تعریف بایدن یک تماشاگر است و نمی‌تواند از امکانات دولتی استفاده کند... به‌علاوه اگرچه زمان به سرعت می‌گذرد، اما ترامپ می‌تواند همچنان از امکاناتش برای مدیریت بحران کووید-۱۹ بهره ببرد، دقیقا همان فاکتوری که باعث کاهش محبوبیت او شده است.»

  ۶) شرایط بحرانی آمریکا بیش از آنکه به ضرر ترامپ باشد، به نفع اوست

  شاید نکته‌ای که بیش از سایر موارد مغفول مانده این واقعیت باشد که ترامپ از وحشت دیگران بهره می گیرد. پروفسور بیکر از دانشگاه ایالتی تنسی می‌گوید: «همه‌گیری ویروس کرونا هم به او ضربه زد و هم به یاری‌اش آمد. واکنش دولت به‌شکل وحشتناکی ناکارآمد است که باعث و بانی‌اش شخص ترامپ است. با این حال همین وضعیت خراب سلامت می‌تواند هدیه‌ای برای اردوی جمهوریخوان باشد: به این ترتیب که میزان هراس مردم در حال حاضر از حد متوسط فراتر رفته است. با این وصف، اگر ترامپ بتواند وسیله‌ای برای بسیج نگرانی‌ها و ترس‌های مردم به نفع خودش پیدا کند، شانس پیروزی در انتخابات را دارد.» آخرین کتاب جوزف بیکر درباره «فرهنگ وحشت» در جامعه ایالات متحده است.

  ۷) نتایج نظرسنجی‌ها قطعی نیست

  با توجه به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، احتمال غلط بودن نتایج نظرسنجی‌ها دور از ذهن نیست. جان ای اوونس می‌گوید: «شاید به این دلیل که هواداران خجالتی ترامپ نمی‌خواهند مانند ۴ سال قبل آشکارا از وی حمایت کنند.» این استاد ارشد دانشگاه وست‌مینستر با اشاره به نظرسنجی اخیر بلومبرگ می‌افزاید: «این پژوهش نشان می‌دهد که جمهوریخواهان و مستقل‌ها کمتر از دموکرات‌ها جهت سیاسی مقبول خود را نشان می‌دهند.» اما یک احتمال دیگر هم در این میان وجود دارد و آن اینکه «شاید نمونه جمعیت حاضر در نظرسنجی‌ها، به‌ویژه در ایالت‌های چرخشی اشتباه آمیز بوده و زیاده از حد از دموکرات‌ها و یا مردان سفید تحصیل نکرده را شامل شود.» در هر دو صورت، نتیجه نظرسنجی به اشتباه به نفع بایدن در می‌آید.

  با تمام این مسائل، بررسی صحت و سقم فرضیه‌های این مطلب دست‌کم تا چهارم نوامبر، یک روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، ممکن نیست.

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چقدر است؟

  شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چقدر است؟

   مدلی که یک استاد علوم سیاسی دانشگاه استونی بروک ابداع کرده شانس پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آبان‌ماه را ۹۱ درصد پیش‌بینی می‌کند.

  مدل پیش‌بینی ابداع شده توسط یک استاد علوم سیاسی پیش‌بینی می‌کند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در انتخابات آبان‌ماه آینده ۹۱ درصد شانس پیروزی دارد.

  بر اساس گزارش نشریه انگلیسی ایندیپندنت، مدل ایجاد شده توسط «هلموت نورپوث»، استاد دانشگاه «استونی بروک» توانسته است پنج انتخابات از شش انتخابات گذشته در آمریکا را به‌درستی پیش‌بینی کند. این مدل در سال ۱۹۹۶ ایجاد شده است.

  نورپوث می‌گوید مدل پیش‌بینی او قادر بوده [در صورتی که زودتر ابداع شده بود] بر اساس نتایج انتخابات‌های مقدماتی، ۲۵ انتخابات از ۲۷ انتخابات برگزار شده از سال ۱۹۱۲ را به درستی پیش‌بینی کند. اساس مدل او بر میزان اشتیاقی است که نامزدها در دوران کاندیدا شدن (انتخابات‌های مقدماتی درون‌حزبی) می‌توانند در میان رای‌دهندگان ایجاد کنند.

  اگر پیش‌بینی نورپوث درست باشد، جو بایدن که در دو انتخابات مقدماتی آیوا و نیوهمشایر عملکرد ضعیفی از خود نشان داده بود در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

  بایدن در اوایل رقابت‌های درون‌حزبی عملکرد ضعیفی داشت اما زمانی که باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به‌نفع او وارد عمل شد از رقیب اصلی خود، برنی سندرز پیشی گرفت. بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند که بایدن قادر نیست سبد رای سندرز را به‌طور کامل به‌خود اختصاص دهد.

  مدل نورپوث در سال ۲۰۱۶ که اکثر نظرسنجی‌ها هیلاری کلینتون را پیروز انتخابات نشان می‌دادند، پیروزی ترامپ را پیش‌بینی کرده بود.

  پیش‌بینی نورپوث در حالی مطرح می‌شود که برخی مدل‌های پیش‌بینی دیگر از جمله مدل پیش‌بینی «آکسفورد اکونومیکس» پیش‌بینی کرده‌اند ترامپ در انتخابات آبان‌ماه آتی شکست سختی را متحمل خواهد شد. علت این شکست از منظر مدل مزبور رکود حاصل از همه‌گیری کرونا در آمریکاست. مدل آکسفورد هم در ۱۶ انتخابات از ۱۸ پیروز آرای عمومی را درست پیش‌بینی کرده بود.

  در همین حال، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست هم پیش‌بینی کرده که اگر روند اقتصادی فعلی و کاهش تایید عملکرد ترامپ با همین روند ادامه یابد، او تنها می‌تواند ۲۴ درصد آرای الکترال را به خود اختصاص دهد. با این حال، مدل نورپوث می‌گوید ترامپ نه‌تنها برنده خواهد شد بلکه آرای الکترالش از ۳۰۴ در سال ۲۰۱۶، به ۳۶۲ در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید.

  اما نکته‌ای که بسیاری از پیش‌بینی‌ها در آن مشترک‌اند آن است که نحوه مدیریت بحران کرونا در سرنوشت انتخاباتی ترامپ در آبان‌ماه تاثیرگذار خواهد بود.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شانس انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات 2020 چقدر است؟/ گزارش بلومبرگ را بخوانید

  شانس انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات 2020 چقدر است؟/ گزارش بلومبرگ را بخوانید

  «خبرگزاری بلومبرگ» در گزارشی که روز گذشته منتشر کرد با اشاره به اینکه ترامپ برای انتخابات پیش‌رو در آبان ماه با خطر مواجه است، نوشت، نظرسنجی‌ جدیدی نشان می‌دهد که برای انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا یک خطر جدی وجود دارد و این خطر، گروهی از رأی‌دهندگانی هستند که نه به «ترامپ» و نه به رقیب دموکرات وی رأی‌خواهند داد.

  به نوشته پایگاه خبری «بلومبرگ»، در هفته‌های پایانی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، تیم آمار و داده‌های ترامپ به رأی‌دهندگان به خصوصی حساسیت پیدا کرده بودند. این رأی دهندگان افرادی بودند که ترامپ و «هیلاری کلینتون» را دوست نداشتند.تحلیلگران ترامپ این گروه را «متنفران دوگانه» نامیدند. این گروه حدود 3 تا 5 درصد از رأی‌دهندگان به ترامپ را شامل می‌شدند و کمپین ترامپ اعتقاد داشت که این افراد می‌توانند متقاعد شوند و به ترامپ رأی دهند، اما آنها برای تیم ترامپ ترسناک بودند، زیرا تشخیص انتخاب آنها دشوار بود. گذشته این افراد نشان می‌دهد که آنها احتمالاً رأی خواهند داد، اما بسیاری از آنان در نظرسنجی به سؤالات پاسخ ندادند یا خود را غیرمصمم نشان دادند.

  «بلومبرگ»با اشاره به اینکه مصمم نبودن این گروه فقط تا آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی درسال ۲۰۱۶ دوام داشت، نوشت، در۲۸ اکتبر ۲۰۱۶، «جیمز کومی» مدیر وقت «اف‌بی‌آی»، اعلام کرد که قصد دارد تحقیقاتی را درباره ایمیل‌های جنجالی کلینتون آغاز کند.بلافاصله،این گروه تصمیم خود را گرفتند و به سمت ترامپ سوق پیدا کردند.«مت اوچکوفسکی»، متخصص آمار و داده‌های کمپین انتخاباتی ترامپ، در آن زمان گفت: «آنچه که ما دیده‌ایم این است که این گروه دلیلی پیدا کرده‌اند که به "کلینتون" رأی ندهند. آنها بدون اینکه احساس گناه داشته باشند، به این موضوع در نظرسنجی اذعان کرده‌اند.»

  این خبرگزاری نوشت، کمپین انتخاباتی کلینتون نیز به دنبال این گروه بود که بر خلاف تصور آنان، همین اتفاق افتاده بود و آنها رأی‌شان به سمت ترامپ سوق پیدا کرده بود. «برایان فالون»، یکی از مقامات ارشد کمپین کلینتون در آن زمان گفت: «ما این رأی دهندگان را دیدیم که سمت جمهوری‌خواه سوق پیدا کرده‌اند و در جریان انتخابات سراسری مشاهده کردیم که آنها یک بار جذب ما و بار دیگر جذب ترامپ می‌شوند و در آخر نیز به سمت ترامپ سوق پیدا کردند.»

  اوایل هفته گذشته،دو پایگاه «وال‌استریت ژورنال» و «ان‌بی‌سی نیوز» یک نظرسنجی را منتشر کردند که نشان می‌داد «جو بایدن» با 49 درصد رأی از ترامپ با 42 درصد رأی پیش افتاده است. اختلاف درصد بین این رقم تقریباً مانند اختلاف کلینتون و ترامپ در سال 2016 است.

  پایگاه «ان‌بی‌سی» داده‌هایی را درباره نظرات منفی در مورد ترامپ و بایدن به «خبرگزاری بلومبرگ» ارائه داده است که حاکی از ظهور همان گروه «متنفران دوگانه» است. اما این بار انتخاب این رأی‌دهندگان مشخص بود، «جو بایدن» برنده آنان بود. این در حالی بود که میزان رأی آنان به وی 60 درصد و به ترامپ 10 درصد بود.

  «بلومبرگ» با اشاره به اینکه در انتخابات‌ یک نظرسنجی همه چیز را ثابت نخواهد کرد، نوشت، با وجود اینکه یک نظرسنجی به این شکل همه چیز را ثابت نمی‌کند اما به سختی می‌توان در این نظرسنجی‌ نشانه مثبتی برای ترامپ یافت و دلایل زیادی وجود دارند که تصور کنیم چنین اختلافی در حمایت از نامزدها واقعی است.

  «جان آنزالون»، که برای کمپین انتخاباتی کلینتون در سال 2016 نظرسنجی انجام می‌داد و اکنون نیز برای کمپین «جو بایدن» این کار را انجام می‌دهد، می‌گوید که در انتخابات 4 سال گذشته، انتظار مردم برای پیروزی کلینتون بالا رفته بود و همین عامل باعث شد بسیاری از افراد در خانه بمانند. به عقیده وی این حقیقتی است که ریاست‌جمهوری ترامپ آن را تغییر خواهد داد. وی در ادامه گفت: «ما همیشه به دلیل اینکه یک کشور دو حزبی هستیم، گروه «متنفران دوگانه» را خواهیم داشت. اما این بار متفاوت است؛ زیرا آنها نمی‌خواهند در خانه بمانند. ریاست‌جمهوری ترامپ نیز دیگر تئوریک نیست.»

  خبرگزاری «بلومبرگ» درادامه این گزارش نوشت، «جو بایدن» مزایای دیگری نیز دارد که کلینتون نداشت. وی به عنوان میانه‌رو شناخته می‌شود. حمله ترامپ به وی به دلیل اینکه «هانتر بایدن»، پسر او،در اوکراین فعالیت می‌کرده، بین دموکرات‌ها و رأی‌دهندگان مستقل طنین‌انداز نشده است. این گروه از جو بایدن به دلیل اینکه دموکرات است بدشان می‌آید، اما بر خلاف کلینتون، به این فکر نمی‌کنند که او یک انسان پلید است. متحدان ترامپ سال‌هاست می‌خواهند این تفکر را تغییر دهند اما دلیل اینکه آنها هنوز موفق به انجام این کار نشده‌اند این است که برخی در کمپین انتخاباتی او به دنبال حمله به نگرش ضعیف «جو بایدن» نسبت به چین هستند.

  بر اساس گزارش «بلومبرگ» مشاوران ترامپ به دنبال این هستند که سرانجام در میان گروهی از رأی‌دهندگان که برای «جو بایدن»‌ دست و پا می‌شکنند، شک ایجاد کنند. اگر این اتفاق بیفتد، گروه «متنفران دوگانه» مانند انتخابات سال 2016 بین این دو نامزد باز هم تردید خواهند داشت.

  خبرگزاری «بلومبرگ» در پایان با اشاره به مدیریت ضعیف ترامپ در برخورد با گسترش ویروس کرونا نوشت، مقابله بد ترامپ با بیماری کرونا و افت شدید وی در نظرسنجی اخیر، در آینده نزدیک یک تغییر و تحولی که نفع او باشد را نشان نمی‌دهد. اگر «جو بایدن» برتری خود را در میان گروه «متنفران دوگانه» تا زمان برگزاری انتخابات حفظ کند، ترامپ بازنده خواهد بود. حتی با وجود اینکه ماه‌ها تا انتخابات فاصله است و برتری او اکنون وجود دارد، برخی جمهوری‌خواهان نگران و مضطرب هستند.

  2323

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید