در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  احراز هویت برای افراد زیر 18 سال

  1 بازدید

  احراز هویت برای افراد زیر 18 سال را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  چگونه برای افراد زیر 18 سال و کودکان کد بورسی دریافت کنیم؟

  چگونه برای افراد زیر 18 سال و کودکان کد بورسی دریافت کنیم؟

  در گذشته وقتی صحبت از آینده‌نگری والدین در میان بود، صرفاً خرید یک قلک یا افتتاح یک حساب پس‌انداز کفایت می‌کرد. اما امروزه با توجه به تورم و شرایط اقتصادی جامعه، والدین ترجیح می‌دهند به گزینه‌های سرمایه‌گذاری بهتری فکر کنند. بورس به‌عنوان یکی از گزینه‌های جذاب سرمایه‌گذاری در بلندمدت، جذابیت‌های زیادی دارد.

  دریافت کد بورسی از طریق یک کارگزاری، نخستین گام برای سرمایه‌گذاری در بورس است.

  در حال حاضر تمام افراد جامعه بدون محدودیت سنی و تحصیلی‌ قادر به دریافت کد بورسی و انجام معاملات آنلاین هستند.

  نحوه دریافت کد بورسی برای افراد زیر 18 سال و کودکان

  کد بورسی برای کودکان و افراد زیر 18 سال را می‌توانید به سادگی از کارگزاری فارابی دریافت کنید.

  برای دریافت کد بورسی دو روش وجود دارد:

  1- روش غیرحضوری (آنلاین)

  2- روش حضوری؛ در بیش از 60 شعبه و دو هزار دفتر پیشخوان منتخب

  ۱-دریافت غیرحضوری کد بورسی (آنلاین)

  ابتدا با مراجعه به سایت کارگزاری به آدرسirfarabi.com  و انتخاب گزینه «ثبت‌‌نام آنلاین» نسبت به تکمیل فرم‌های اطلاعات فردی اقدام کنید.

  نکته:

  پیش از ثبت نام کودکان و افراد زیر 18 سال در سجام، باید نماینده قانونی(پدر یا قیم قانونی)در سجام ثبت‌نام و کد پیگیری 10 رقمی دریافت کند.

  در این حالت باید تمام صفحات شناسنامه نماینده قانونی و کودک در سامانه بار‌‌گذاری شود.

  با تکمیل این اطلاعات در سایت کارگزاری فارابی، ثبت‌نام سجام نیز به صورت هم‌زمان و رایگان انجام می‌شود و در صورت صحت اطلاعات، کد پیگیری 10 رقمی سجام و لینک احراز هویت الکترونیکی کارگزاری فارابی از طریق پیامک به تلفن‌همراه شما ارسال خواهد شد.

  در صورتی که مشخصات هویتی شما مغایرتی با اطلاعات موجود در سامانه نداشته باشد، پس از گذشت 48 ساعت کد بورسی صادر می‌شود و نام کاربری و رمز عبور ورود به سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو نیز از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

  مراحل دریافت کد بورسی آنلاین

  ۲-دریافت حضوری کد بورسی در شعب کارگزاری فارابی و دفاتر پیشخوان

  برای دریافت کد بورسی به‌صورت حضوری، باید بعد از دریافت کد پیگیری 10 رقمی سجام(کاملاً مطابق با روش توضیح داده شده در بند1 این مقاله) با در دست داشتن اصل مدارک شناسایی، برای تکمیل فرم مشخصات مشتریان و انجام مراحل احراز هویت به یکی از شعب کارگزاری فارابی یا دفاتر پیشخوان منتخب مراجعه کنید.

  اگر مشخصات هویتی شما با اطلاعات موجود در سامانه سجام مغایرتی نداشته باشد، بعد از گذشت 48 ساعت کد بورسی صادر می‌شود و در صورت درخواست، نام کاربری و رمز عبور معاملات آنلاین نیز از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

  توجه:

  داشته باشید که احراز هویت سجام با احراز هویت کارگزاری تفاوت دارد و متقاضیان در مراجعات حضوری باید علاوه بر احراز هویت کارگزاری، احراز هویت سجام را نیز انجام دهند.

  فرآیند ثبت نام و احراز هویت سجام شامل هزینه است که این امر در کارگزاری فارابی به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود. لازم به ذکر است جهت احراز هویت کارگزاری، حضور فیزیکی کودکان و افراد زیر 18 سال ضرورت ندارد.

  مدارک لازم برای دریافت کد بورسی کودکان و افراد زیر 18 سال

  آموزش تصویری دریافت همزمان کد بورسی و سجام برای افراد زیر 18

   ابتدا با مراجعه به سایت کارگزاری فارابی به آدرس irfarabi.com و انتخاب گزینه «ثبت‌ نام آنلاین» نسبت به تکمیل فرم‌های اطلاعات فردی نماینده قانونی(پدر یا قیم قانونی)مطابق مراحل زیر اقدام کنید.

  1.در مرحله اول با وارد کردن شماره تلفن همراه، شماره ملی و کد امنیتی، پیامک حاوی کد تایید اطلاعات را دریافت کرده و با ارسال کد تایید و کد امنیتی وارد فرایند ثبت نام شوید.

  2.سپس اطلاعات هویتی خود را دقیقاً مطابق با اطلاعات شناسنامه و کارت ملی وارد کرده و پس از تایید اطلاعات وارد مرحله بعدی شوید.

  3.در این مرحله اطلاعات ارتباطی شامل شماره تماس، آدرس و کد پستی دقیق خود را وارد کرده و ضمن تأیید وارد مرحله بعدی شوید.

  4.در این مرحله در صورتی‌که از قبل کد بورسی دارید، با انتخاب نام بازار “بورس و فرابورس” و افزودن کد سهامداری، وارد مرحله بعد شوید. در غیر این‌صورت این مرحله را بدون ورود هرگونه اطلاعات، تایید و وارد مرحله بعدی شوید.(ثبت اطلاعات در این مرحله اجباری نیست)

  5.در این مرحله نسبت به ثبت اطلاعات شغلی خود اقدام کنید و در صورت انتخاب شغلی که آدرس مشخصی ندارد، در قسمت اطلاعات محل کار، اطلاعات محل سکونت خود را وارد کرده و پس از تایید وارد مرحله بعدی شوید.

  6.در این مرحله به سوالاتی در مورد اطلاعات مالی خود پاسخ دهید و ضمن تایید به وارد مرحله بعد بروید.

  7.در این مرحله اطلاعات حساب بانکی خود را وارد کنید. در نظر داشته باشید حساب بانکی اعلامی باید به نام شخص و غیر‌مشترک باشد. ضمناً تمام واریزی‌ها از سوی کارگزاری به حساب مشتری، صرفاً از طریق واریز به این حساب انجام خواهد شد. در صورت نیاز، تغییر حساب بانکی تنها از طریق تماس با واحد پشتیبانی کارگزاری فارابی امکان‌پذیر خواهد بود. در نهایت ضمن کلیک روی دکمه افزودن و ثبت اطلاعات حساب بانکی، اطلاعات را تایید و وارد مرحله بعدی شوید.

  8.در این مرحله با انتخاب نام استان و شهر، نزدیک‌ترین شعبه یا دفتر پیشخوان جهت احراز هویت خود را انتخاب کنید.

  9.در مرحله آخر با تایید اطلاعات ثبت شده، ثبت نام شما در کارگزاری فارابی و سجام به صورت رایگان و همزمان انجام خواهد شد و نام کاربری و رمز عبور سامانه فارابیکسو از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود.

  پس از تایید اطلاعات، نسبت به ثبت‌نام کودکان و افراد زیر 18 سال نیز دقیقاً مطابق همین روش (9 بند این مقاله) اقدام کرده و کد بورسی، نام کاربری و رمز عبور سامانه فارابیکسو آنان را دریافت کنید.

  منبع مطلب : irfarabi.com

  مدیر محترم سایت irfarabi.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام سجام برای افراد زیر 18 سال چگونه است؟ -

  ثبت نام سجام برای افراد زیر 18 سال چگونه است؟ -

  در این روزها سرمایه گذاری و معامله در بورس برای بسیاری از افراد جذاب به نظر میرسد، جالب است بدانید وارد شدن به بورس شرایط سختی ندارد و همه افراد میتوانند کد بورسی مخصوص به خود را تهیه و با آن معامله کنند. سرمایه گذاری بلند مدت کودکان در بورس یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری برای کودکان است. دریافت کد بورسی برای کودکان و افراد زیر ۱۸ سال نیز مانند ثبت نام بزرگسالان است، با این تفاوت که باید تحت نظارت ولی یا قیم وی صورت گیرد. در واقع برای افراد زیر ۱۸ سال و کسانی که مدرک تحصیلی پایین تر از دیپلم دارند، علاوه بر شناسنامه کودک، مدارک شناسایی پدر نیز خواسته میشود. در ثبت نام سجام یک نسخه کپی از تمام صفحات شناسنامه پدر و کارت ملی ایشان به همراه کپی مدارک شناسایی فرزند نیز دریافت می شود و ابتدا در سامانه سجام و کارگزاری مورد نظر ثبت نام می شوند و پدر یا ولی قانونی جهت احراز هویت با مدارک شناسنامه و کارت ملی به همراه مدارک فرزند به دفاتر پیشخوان یا محل کارگزاری مراجعه میکند.

  نکته بسیار حائز اهمیت آن است که شماره حسابی که برای ثبت نام کودک وارد می شود ، باید به نام خود کودک باشد اما شماره همراه یا آدرس ایمیل می تواند متعلق به والدین باشد

  در واقع تمامی اطلاعات باید اطلاعات شناسنامه ای و بانکی متعلق به کودک بوده و تنها اطلاعات ارتباطی (شماره همراه)  می تواند مربوط به ولی قانونی باشد، در ادامه با توضیحات کامل در رابطه با ثبت نام سجام برای افراد زیر ۱۸ سال بیشتر آشنا شوید.

  نحوه ثبت نام سجام برای کودکان و افراد زیر ۱۸ سال

  بسیاری از والدین علاقه مندند که به منظور آینده نگری ، سرمایه گذاری و یا آشنایی فرزندان خود با فرهنگ مدیریت سرمایه و مفاهیم مالی برای آن ها در بازار بورس و اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند. تمام کودکان و نوجوانان می توانند از زمان تولد و دریافت اطلاعات هویتی در سامانه سجام ثبت نام شوند و تحت نظارت ولی یا قیم خود در بازار بورس و اوراق بهادار فعالیت کنند. ثبت نام در سامانه سجام برای کودکان نیز همانند ثبت نام سامانه سجام برای بزرگسالان است و تنها در مرحله احراز هویت متفاوت است .

  برای ثبت نام در سامانه سجام باید اطلاعات زیر در دسترس بوده و در طول ثبت نام در سامانه درج شود. نکته بسیار حائز اهمیت آن است که شماره حسابی که برای ثبت نام کودک وارد می شود، باید به نام خود کودک باشد اما شماره همراه یا آدرس ایمیل می تواند متعلق به والدین باشد. در واقع تمامی این اطلاعات باید اطلاعات شناسنامه ای و بانکی خود کودک بوده و تنها اطلاعات ارتباطی، می تواند مربوط به والدین باشد .

  ۱- اطلاعات شناسنامه ای شامل نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، کد ملی ، سری و سریال شناسنامه

  ۲- اطلاعات ارتباطی شامل آدرس محل سکونت ، محل کار ، کد پستی ، تلفن ثابت و تلفن همراه

  ۳- اطلاعات بانکی شامل شماره حساب ، نام بانک ، نام شعبه ، کد شعبه و شماره شبا

  در گذشته برای کودکان امکان دریافت کد بورسی آنلاین وجود نداشت و آن ها تنها می توانستند کد بورسی آفلاین دریافت کنند . تفاوت کد بورسی آنلاین و آفلاین در آن است که والدین کودک به نمایندگی از کودک و یا نوجوانان بعد از اخذ کد بورسی می توانند وارد پنل معاملاتی آفلاینی که کارگزاری در اختیار آن ها قرار می دهد شوند و معاملات خود را داخل سیستم ثبت کنند . بعد از ثبت خرید یا فروش ، معامله گر کارگزاری سفارش را با حداکثر ۱۵ دقیقه تاخیر ، به سیستم معاملاتی بورس ارسال کرده و اگر قیمت سفارش به قیمت سهام برسد ، معامله صورت می پذیرد.

  اما اکنون این امکان فراهم شده که کودکان و افراد زیر ۱۸ سال نیز می توانند کد بورسی آنلاین دریافت کنند تنها لازم است که ولی یا قیم قانونی آن ها گواهی یا تعهدنامه دسترسی معاملات آنلاین برای کودکان را امضا کنند.

  اگ رآشنایی کافی به بورس ندارید بهتر است از ورود مستقیم به بورس خودداری کنید و از طریق شرکت های سبدگردان اقدام به سرمایه گذاری برای خود یا کودک تان نمایید. یک شرکت سبدگردان واسطه ای بین شما و بازار بورس است تا به سود مطمئن تر و کم ریسک تری دست پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در بورس برای کودکان عدد ۲ را به سامانه ۱۰۰۰۰۶۰۴ ارسال کنید.

  منبع مطلب : ihadaf.com

  مدیر محترم سایت ihadaf.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شرایط دریافت کد بورسی برای افراد زیر 18سال/ آیا سرمایه‌گذاری در بورس برای افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند، امکان‌پذیر است؟ | اقتصاد آنلاین

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید