توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اخرین رتبه مجاز در سهمیه نهایی چیست

  1 بازدید

  اخرین رتبه مجاز در سهمیه نهایی چیست را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  رتبه در سهمیه چیست

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  رتبه در سهمیه چیست ؟

  برای پاسخ به این سوال که رتبه در سهمیه چیست ؟ ابتدا باید نوع سهمیه خود را بدانید . سازمان سنجش بر اساس اطلاعاتی که شما در زمان ثبت نام ، در فرم اینترنتی درج می کنید نوع سهمیه ( مناطق ، سهمیه ایثارگران 5 درصدی یا سهمیه ایثارگران 25 درصدی و سهمیه خانواده شهدا ) داوطلب را شناسایی و مطابق تصویر زیر در کارنامه اولیه درج می کند  . 

  تا اینجای مقاله متوجه شدیم که سهمیه در کدام قسمت کارنامه اولیه قرار گرفته است حال در ادامه به بررسی اهمیت این سهمیه در کسب رتبه قبولی پرداخته شده است .

  طبق آن چه در مطالب بالا عنوان شد کلیه داوطلبان کنکور سراسری در آزمونی جامع و یکپارچه شرکت کرده و به رقابت می پردازند . تراز هر داوطلب بر اساس درصد دروس گروه آزمایشی امتحانی مورد نظر محاسبه شده و رتبه او نسبت به سایر داوطلبان مشخص می گردد .

  به عبارت دیگر رتبه این دسته از داوطلبان نسبت به رقبای خود که دارای سهمیه مشابه می باشند محاسبه شده و تحت عنوان رتبه در سهمیه در کارنامه اولیه سراسری درج می شود و به دلیل این که این رتبه نسبت به جامعه آماری کوچک تری مورد محاسبه قرار می گیرد نسبت به رتبه کشوری کمتر است  .

  این بخش از کارنامه کنکور سراسری که مربوط به یک داوطلب کنکور تجربی بوده ، مبین توضیحات بالا خواهد بود که به صورت تصویری به بررسی آن می پردازیم .

   سطر سوم تصویر زیر : رتبه در سهمیه نهایی بین 102653 نفر :

   سهمیه نهایی این داوطلب ، سهمیه منطقه 1 بوده که در بخش اول کارنامه نوع سهمیه داوطلب مشخص شد بنابراین رتبه این داوطلب در این جامعه آماری بررسی شده است .

  از آنجا که گروه آزمایشی تجربی دارای 5 زیر گروه است رتبه و نمره کل در منطقه داوطلب در 5 زیر گروه ارائه شده است .

  برای محاسبه این رتبه ، تراز داوطلبان دارای سهمیه یکسان را با یک دیگر مقایسه کرده و به داوطلبی که بالاترین تراز را کسب کرده رتبه 1 اختصاص داده می شود . سپس با توجه به تراز هر فرد ، رتبه سایر داوطلبان محاسبه می شود .

  طبق کارنامه بالا ، این داوطلب در بین داوطلبانی که دارای سهمیه منطقه 1 بوده و در گروه آزمایشی تجربی شرکت کرده اند ، رتبه 4754 را در زیر گروه 1 ، 4990 در زیر گروه 2 ، 6509 در زیر گروه 3 ، 5354 در زیر گروه 4 ، 5695 در زیر گروه 5 به دست آورده است .

   اهمیت رتبه در زیر گروه :
   

  رتبه های زیرگروه ها نسبت به ضریب هر درس در هر زیر گروه ، تعیین می شود به طوریکه در هر زیر گروه ، میانگین وزنی نمرات تراز دروس عمومی و دروس اختصاصی داوطلب با توجه به ضریب هر درس در آن زیر گروه تعیین شده و ضریب دروس تخصصی سه برابر می‌ شود .

  ملاک اصلی گزینش شما رتبه در سهمیه است که در هر زیرگروه تفاوت اندکی با سایر زیرگروه ها دارد .از آنجایی که در هر زیرگروه دروس ، ضرایب متفاوتی نسبت به زیرگروه دیگر دارد ، ملاک اصلی گزینش شما برای پذیرش در هر رشته ، رتبه در سهمیه شما در همان زیرگروه است .


  مثال : اگر داوطلب بخواهد رشته پزشكی هر دانشگاهی را انتخاب نماید ، با توجه به این که رشته پزشكی در زیر گروه یک قرار دارد ، بایستی به رتبه و نمره خود در سهمیه در زيرگروه يك توجه نمايد . اگر اين داوطلب بخواهد رشته‌ داروسازی هر دانشگاهی را انتخاب نماید ، با توجه به این که رشته داروسازی در زیر گروه دو قرار دارد ، می بایست به رتبه و نمره خود در زير گروه دو توجه كند .​

  رتبه کل در سهمیه نهایی :

  برای به درست آوردن این رتبه از نمره کل زیر گروه های مختلف استفاده می شود به این طریق که بالاترین نمره کل ( تراز ) زیر گروه‌ های مختلف هر داوطلب استخراج شده و این نمره داوطلبان در هر سهمیه به ترتیب نزولی مرتب شده و رتبه‌ دهی می‌ شود و چنانچه داوطلبان نمره برابر داشته باشند رتبه یکسانی خواهند داشت .

  یکی از دغدغه هایی که داوطلبان کنکور سراسری در تکمیل فرم انتخاب رشته خود دارند آمار قبولی سال گذشته و همچنین شانس قبولی در رشته محل هایی است که به آن ها علاقه دارند تا بتوانند با استفاده از اطلاعاتی که به دست می آورند انتخاب رشته درست و اصولی داشته باشند .

   نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری هیوا به عنوان ابزاری کمکی ، رتبه و محل قبولی پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال گذشته را در اختیار داوطلبان قرار داده و از این طریق به تخمین شانس قبولی متقاضیان می پردازد .

  متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص رتبه قبولی و انتخاب رشته می توانند از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا بهره مند شده و از تجربیات و راهنمایی های کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی هیوا استفاده نمایند .

  سوالات متداول

  توسط داوطلب در زمان ثبت نام اینترنتی مشخص می شود که در این مقاله توضیحات تکمیلی در این باره ارائه شده است .

  از آنجا که بعد از برگزاری کنکور ، رتبه داوطلبان در جامعه آماری کوچک تری مورد محاسبه قرار گرفته و نسبت به رتبه کشوری عدد کمتری است که برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله را مطالعه کنید .

  به رتبه در زیر گروه توجه کنند چرا که این رتبه نسبت به ضریب هر درس در هر زیر گروه ، تعیین می شود و شانس قبولی داوطلب را برای رشته های هر زیر گروه مشخص می کند ، برای مطالعه توضیحات بیشتر مقاله را مطالعه کنید .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کارنامه کنکور | توضیحات نمونه کارنامه کنکور سراسری 99

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  توضیح اطلاعات ثبت نامی و آزمونی در کارنامه کنکور سراسری 99

  اطلاعات مهم مندرج در قسمت اطلاعات ثبت نامی و آزمونی عبارت است از : سهمیه اعمال شده شما در کنکور ، معدل کتبی شما در کنکور و استان بومی ، ناحیه بومی و قطب بومی . در کارنامه بالا همانطور که مشاهده می کنید سهمیه منطقه 1 ، معدل کتبی 19.03 ،  استان بومی آذربایجان شرقی ، ناحیه بومی ناحیه دو و قطب بومی قطب 3 می باشد . نکته مهم اول این است که این اطلاعات نباید به هیچ وجه با اطلاعات واقعی شما تناقض داشته باشد .

  در اینصورت باید سریعا سازمان سنجش را در جریان بگذارید و درخواست ویرایش اطلاعات کنید .  سهمیه هر داوطلب در زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 مشخص شده و به شکل مختلف می تواند باشد . معدل شما می تواند در نمره نهایی آزمون موثر باشد که در قسمت درصد ها و نمرات آزمون توضیحات کارنامه کنکور سراسری به آن اشاره کردیم .

  استان بومی ، ناحیه بومی و قطب بومی شما قطعا در محل قبولی نهایی شما می تواند تاثیر گذار باشد . دلیل اهمیت استان بومی در کارنامه کنکور سراسری این است که نحوه گزینش بسیاری از رشته ها با اولویت بومی گزینی است . بنابراین شانس قبولی شما در استان خودتان به مراتب بالاتر از داوطلب دیگری با رتبه شبیه شما ولی از یک استان دیگر است .

  برای آشنایی با تاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری کلیک کنید .

  توضیح وضعیت مجاز به انتخاب رشته در کارنامه کنکور سراسری 99

  دسته بندی دانشگاه ها از لحاظ وضعیت مجاز به انتخاب رشته به شرح زیر است :
  دوره های روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) ، مجازی و پردیس های خودگردان و مازاد ، بهیاران ، دانشگاه فرهنگیان ( مراکز تربیت معلم سابق ) و دانشگاه شهید رجائی ، رشته های پیام نور و غیرانتفاعی و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی که خود به دو قسمت ویژه فرهنگیان و تمامی دوره ها تقسیم می شود .

  باید به این سوال پاسخ دهیم که معنی هر کدام از این دوره ها چیست و چه کاربردی در انتخاب رشته ما دارد ؟


   دوره های روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) : با توجه به تجربیات سال های گذشته ، حدودا 40 درصد اول داوطلبان رشته تجربی ، 95 درصد اول داوطلبان رشته های ریاضی و انسانی ، 30 درصد اول داوطلبان زبان و 95 درصد اول داوطلبان کنکور هنر مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه و شبانه می شوند . داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه و شبانه هستند می توانند بدون توجه به رتبه شان هر کدام از رشته محل های روزانه و شبانه در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را به هر تعداد در فرم انتخاب رشته 99 خود وارد کنند .
   دوره های مجازی ، پردیس های خودگردان و مازاد : تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دوره های مجازی ، پردیس های خودگردان و مازاد می شوند . البته در این بین تنوع رشته محل های پردیس خودگردان و مازاد در انتخاب رشته تجربی بسیار بالاتر از رشته های دیگر است .
   دانشگاه فرهنگیان ( مراکز تربیت معلم سابق ) و دانشگاه شهید رجائی : داوطلبانی که نمره آزمون ( تراز ) بالای 6500 کسب می کنند مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی می شوند . البته شرط سنی 22 سال نیز در انتخاب رشته فرهنگیان باید رعایت شود .
   پیام نور و غیرانتفاعی : کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستند و درصورتیکه کارت اعتباری مربوط به آن را هم خریده باشند می توانند رشته محل های مربوط به این دانشگاه ها را هم در فرم انتخاب رشته خود بیاورند .
   پذیرش رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی : بعضی از رشته محل ها بصورت بدون آزمون و صرفا برای فرهنگیان ارائه شده ؛ اگر از آن بگذریم کلیه داوطلبان می توانند در کلیه رشته محل هایی که بصورت صرفا براساس سوابق تحصیلی ( بدون کنکور ) ارائه می شود انتخاب رشته کنند .

  توضیح درصد ها و نمرات آزمون در کارنامه کنکور سراسری 99

  کارنامه کنکور سراسری در قسمت درصد ها و نمره ها ،  6 ردیف دارد و 5 ستون . آنچه در این 6 ردیف می بینید عبارت اند از :
  میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم ، میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ، رتبه در سهمیه ، رتبه کشوری ( بدون سهمیه ) ، نمره  ( تراز ) کل نهایی و تاثیر مثبت سوابق تحصیلی . در ادامه به توضیح هر کدام از این عناوین در کارنامه کنکور سراسری می پردازیم :

  میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم : تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم در کنکور حداکثر 25 درصد و حداقل 0 درصد است . تاثیر سوابق تحصیلی به 2 عامل بستگی دارد . یکی اینکه با چه دیپلمی در کنکور چه رشته ای شرکت کرده اید و دومی اینکه تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم در هر زیرگروه متفاوت است .

  میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی : سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی از سال 94 در کنکور داوطلبان تاثیر گذار شده و میزان این تاثیر در کنکور سراسری حداکثر 5 درصد و حداقل 0 درصد است . تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی هم مثل دیپلم به دو عامل تناسب دیپلم با گروه آزمایشی کنکور و زیرگروه ارتباط دارد .

  رتبه در سهمیه : قطعا باید اول از همه به این سوال پاسخ بدهیم که اصلا سهمیه چیست ؟ از آنجایی که توضیح سهمیه و انواع سهمیه و نقش آن در کنکور بسیار مفصل است آن را در مقاله دیگری مفصلا توضیح داده ایم . برای اطلاع از تاثیر سهمیه در کنکور سراسری کلیک کنید .

  اما در هرصورت شما در هر سهمیه ای که قرار دارید در این ردیف رتبه شما بین آن ها سنجیده می شود . سهمیه شما یک جامعه آماری کوچک از کل شرکت کنندگان کنکور سراسری است .

  به عنوان مثال در کارنامه بالا که برای یک داوطلب کنکور تجربی است ، تعداد کل شرکت کنندگان کنکور تجربی 519774 نفر است ، این داوطلب در سهمیه منطقه 1 قرار گرفته که 78070 نفر دارد . پس در ردیف سوم وضعیت داوطلب صرفا در میان این 78070 نفر سنجیده شده است . در انتخاب رشته برای دانشگاه های سراسری ، رتبه در سهمیه شما ملاک مهم تری نسبت به رتبه کشوری است و برای مقایسه با قبولی های سال گذشته بهتر است از آن استفاده کنیم .

  رتبه کشوری ( بدون اعمال سهمیه ) : در ردیف چهارم رتبه شما در کل کشور سنجیده می شود . رتبه کشوری به دلیل تاثیر سهمیه در انتخاب رشته ملاک ضعیف تری در مقابل رتبه در سهمیه است.

  نمره کل نهایی : نمره کل نهایی یا همان تراز کل ، اصلی ترین ملاک در کارنامه است . از آنجایی که تعریف تراز پیچیده است و بسیاری از دانش آموزان و حتی مشاوران مفهوم تراز را نمی دانند معمولا تراز استفاده خیلی کمتری نسبت به رتبه در سهمیه دارد . ولی اگر می خواهید بصورت مفهومی با تراز آشنا شوید توصیه می کنیم مقاله تراز چیست را مطالعه کنید .

  در کارنامه اولیه امسال سطری تحت عنوان نمره همترازی در دروس تخصصی در سه گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی و انسانی نظام قدیم و گروه ازمایشی انسانی نظام جدید بهکارنامه اولیه کنکور سراسری افزوده شد که در ذیل نمرات خام قرار گرفته است . سازمان سنجش این نمرات همترازی را برای برقرار کردن عدالت با توجه به میزان دشواری سوالات تخصصی دو نظام جديد ( 3-3-6 ) و نظام قديم (غير 3-3-6)  براساس روش های آماری و سنجش و اندازه گيری محاسبه نموه که ملاک نهایی برای نمره کل نهایی در نظر گرفته می شود .
  سازمان سنجش یک نمره خام واقعی از پاسخنامه داوطلبان استخراج کرده و مطابق با آن نمره همترازی معادل را محاسبه کرده است که نمره همترازی برای داوطلبان نظام قدیم علوم انسانی برای دو درس ریاضی و اقتصاد و در گروه های آزمایشی تجربی و انسانی نظام قدیم برای تمامی درس های تخصصی در نظر گرفته شده است .
  برای داوطلبان نظام جدید علوم انسانی نمره همترازی در تمامی دروس تخصصی به جز ادبیات و اقتصاد در نظر گرفته شده ولی برای داوطلبان نظام جدید گروه های ازمایشی تجربی و ریاضی این نمره اختصاص ندارد  .

  تاثیر مثبت سوابق تحصیلی : این ردیف به خوبی نشان می دهد که آیا در مجموع معدل شما توانسته در رتبه شما تاثیر بگذارد یا خیر . اگر بخواهیم کمی واضح تر صحبت کنیم اکثر دانش آموزان که معدل پایینی دارند بشدت نگران این هستند که معدلشان تاثیر بدی در رتبه کنکور داشته باشد . همانطور که همه می دانیم تاثیر معدل در کنکور سراسری فقط بصورت مثبت است . بنابراین معدل به هیچ وجه تاثیر منفی در رتبه کنکور شما نخواهد گذاشت .

  دو حالت دیگر باقی می ماند . تاثیر مثبت و بی تاثیر . ردیف ششم نشان می دهد که آیا معدل شما در رتبه کنکور شما توانسته تاثیر مثبت بگذارد یا بی تاثیر است ؟

  نکته جالب در این کارنامه این است که داوطلب با وجود اینکه معدل کتبی اش 19.03 بوده ولی این معدل نتوانسته در رتبه او ( که 21401 کشوری شده ) تاثیر مثبت بگذارد . این موضوع یک بار دیگر نشان می دهد که به دلیل اینکه رقابت در کنکور سراسری بسیار شدید تر از رقابت در امتحانات نهایی است ، بنابراین تاثیر مثبت معدل در رتبه کنکور معمولا به ندرت رخ می دهد و برای بیشتر داوطلبان ، معدل نهایی بی تاثیر خواهد بود ، چه معدل داوطلب 20 باشد چه 10 .

  خب حال می خواهیم به سراغ توضیح ستون ها برویم و همانطور که در این کارنامه ( که برای یک داوطلب کنکور تجربی می باشد ) مشخص است در کنکور تجربی 5 ستون نشاندهنده 5 زیرگروه است . در گروه های آزمایشی دیگر هم به تعداد زیرگروه هایی که هستند ستون هایی وجود دارد . تفاوت این زیرگروه ها در ضرایب هر درس در کنکور است .

  برای آشنایی با نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری کلیک کنید .

  در نهایت اگر همچنان درباره توضیحات کارنامه کنکور سراسری ابهام دارید می توانید سوالات خود را از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا بپرسید . برای این کار می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .

  سوالات متداول

  تمامی اطلاعات فردی ، ثبت نامی ، میزان درصد دروس در کنکور ، رتبه در سهمیه ، رتبه کشوری ، تراز و همچنین کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج شده است که توضیحات تکمیلی در خصوص هر یک از اطلاعات مذکور در متن مقاله ارائه شده است .

  اطلاعات کنکور هر یک از گروه های آزمایشی امتحانی شما در یک کارنامه به صورت جداگانه منتشر می شود که توضیحات تکمیلی در خصوص اطلاعات کارنامه کنکور سراسری در متن مقاله ارائه شده است .

  ماکزیمم نمره کل تمامی زیر گروه ها همان تراز شما در کنکور است که توضیحات بیشتر در متن مقاله ارائه شده است .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  رتبه در سهمیه کنکور سراسری چیست؟

  رتبه در سهمیه کنکور سراسری چیست؟

  پس از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت کارنامه ، ممکن است داوطلبان زیادی دچار سردرگمی شوند که رتبه اصلی کنکورشان کدام است. چرا که موارد بسیاری تحت عنوان رتبه مشخص شده اند. اما واقعا رتبه ای که جهت پذیرش در دانشگاه ها ، در نظر گرفته می شود کدام است؟ تفاوت عناوین رتبه ای مختلف ، با یکدیگر در چیست و … . در این مقاله قصد داریم یکی از موارد کارنامه که تحت عنوان رتبه در سهمیه ، درج شده است را روشن سازیم ؛ این که به چه منظور در کارنامه قرار گرفته ، تا چه میزان از اهمیت برخوردار است و سوالاتی از این قبیل.

  رتبه در سهمیه چیست؟

  همان طور که گفتیم ممکن است چند عنوان رتبه در کارنامه اولیه مشاهده شود که در برخی مواقع ، موجب سرگردانی داوطلب می باشد. سهمیه های مختلفی از جمله سهمیه ایثارگران ، سهمیه رزمندگان ، سهمیه جانبازی و سهمیه خانواده شهداوجود دارند که بر رتبه کشوری داوطلب اعمال می گردند. معمولا جامعه آماری دارندگان سهمیه های ایثارگری ، جانبازان ، رزمندگان و خانواده شهدا کمتر است. از همین رو میزان تاثیری که به موجب آن ها بر رتبه های کشوری اعمال می شود ، از سهمیه مناطق بیشتر می باشد. به عددی که پس از اعمال سهمیه بر رتبه کشوری داوطلب حاصل می شود ، رتبه در سهمیه گفته می شود که بیان گر جایگاه داوطلب در بین افرادی با سهمیه مشابه بوده و سنجش او نیز با توجه به همان افراد صورت می گیرد.

  رتبه ای که جهت پذیرش در دانشگاه های دولتی مورد توجه قرار می گیرد ، همان رتبه کل در سهمیه نهایی می باشد. اما رتبه در سهمیه برای زیرگروه های مختلف ممکن است متفاوت از یکدیگر باشد. هر کدام از زیرگروه ها ، شامل برخی رشته ها هستند که بسته به رتبه ای که برای آن ها کسب می شود ، شانس قبولی متغیر خواهد بود. به عنوان مثال داوطلبی که رتبه در سهمیه اش برای زیرگروه های 1 تا 5 به ترتیب 2100 ، 2300 ، 3000 ، 3500 ، 2800 باشد شانس قبولی اش در زیرگروه 1 با رتبه 2100 نسبت به سایر زیرگروه ها بیشتر و در رشته های متعلق به زیرگروه 4 شانس قبولی کمتری نسبت به سایرین دارد.

  تفاوت رتبه کل در سهمیه نهایی و رتبه کشوری

  عددی دیگر که تحت عنوان رتبه کشوری در کارنامه داوطلب به چشم می خورد ، بیان گر جایگاه وی در میان تمام شرکت کنندگان سراسر کشور و بدون اعمال سهمیه می باشد. این رتبه برای داوطلبانی کاربرد دارد که تمایل به تحصیل در دانشگاه های آزاد دارند. چرا که ملاک سنجش و پذیرش این دانشگاه ها ، رتبه ای است که داوطلب از میان تمام شرکت کنندگان کسب می نماید نه رتبه ای که با اعمال سهمیه موفق به کسب آن می گردد. تفاوت رتبه کشوری و رتبه در سهمیه همین نحوه پذیرش دانشگاه ها است. ملاک پذیرش دانشگاه های دولتی همان طور که بیان شد رتبه با اعمال سهمیه بوده و برای دانشگاه های آزاد ، رتبه ای که بدون اعمال سهمیه در کارنامه وجود دارد مد نظر خواهد بود.

  با مطالعه مطالب فوق ، احتمالا سوال شما مبنی بر این که کدام رتبه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و به منزله رتبه اصلی شناخته می شود ، پاسخ داده شده است. اگر در رابطه با سایر بخش های کارنامه نیز برایتان ابهامی وجود دارد می توانید بر روی لینک اعلام نتایج کنکور سراسری کلیک کرده و نسبت به تمامی موارد موجود در کارنامه ، آگاه تر باشید.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  مدیر محترم سایت iranmoshavere.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 8 روز قبل
  0

  یکی جواب بده لطفا به این سوال

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام برای تعیین رشته رتبه کل در سهمیه ملاکه یا آخرین رنبه مجاز در سهمیه نهایی ممنون

  0
  امیر حسین افشون 7 روز قبل

  برای تعیین رشته رتبه کل در سهمیه ملائکه با آخرین رتبه مجاز در سهمیه ممنون

  Faezeh 1 سال قبل
  0

  واسه فهمیدن رتبه به آخرین رتبه مجاز در سهمیه نهایی نگاه میکنن؟مال من 11هزار هس

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید