توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  از انرژی آب جاری چه استفاده هایی میشود علوم چهارم

  1 بازدید

  از انرژی آب جاری چه استفاده هایی میشود علوم چهارم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  نکات درس به درس علوم چهارم ابتدایی

  علوم ابتدایی

  انجام سه آزمایش علوم کلاس چهارم صنوبر

  دانش‎آموزان کلاس چهارم صنوبر با همراهی دبیر خود، خانم نیازی سه آزمایش علوم استفاده از انرژی باد برای حرکت دادن اجسام - انرژی اب جاری - جدا سازی مخلوط اب و نمک وماسه با صاف کردن و تبخیر را انجام دادند.

  استفاده از انرژی باد برای حرکت دادن اجسام: باد، در حقیقت همان هوای در حال حرکت است و همان طور که می‌دانیم، هر چیزی هم که حرکت کند،‌ انرژی دارد. در گذشته، از انرژی باد، برای به حرکت درآوردن قایق‌ها، کشتی‌ها، آسیاب کردن گندم و جو و بالا کشیدن آب از چاه استفاده می‌شد و امروزه در بسیاری از کشورها، انرژی باد را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. در جاهایی که وزش باد همیشه وجود دارد؛ با استفاده از چرخش توربین‌های بادی، می توان الکتریسیته به دست آورد.

  انرژی باد، آلودگی ندارد. ممکن است در آینده سوخت هایی مانند نفت و زغال سنگ تمام شوند؛‌ولی باد، تمام شدنی نیست. استفاده از انرژی باد، سریع ترین راه برای به دست آوردن الکتریسیته است.

  انرژی آب جاری: بیشترین قسمت سطح زمین را آب فرا گرفته است. آب جاری نیز حرکت می‌کند و انرژی دارد. ما ‌می‌توانیم جریان آب را به کنترل خود درآوریم و به کمک انرژی آن، دستگاه‌های مختلف را به کار اندازیم و یا الکتریسیته به دست آوریم. در گذشته، مردم به کمک آسیاب‌های آبی، گندم و جو را آسیاب می‌کردند. امروزه، برای استفاده‌ی بهتر از انرژی آب، در مسیر رود و رودخانه‌ها سد می‌سازند و آب را در پشت آن جمع می‌کنند و این آب را برای آبیاری مزرعه‌ها و مصرف خانه‌ها و حتی تفریح به کار می‌برند.

  جدا سازی مخلوط آب و نمک و ماسه با صاف کردن و تبخیر: در مخلوط ماسه و نمک مقداری آب ریخته، بعد آن را از کاغذ صافی عبور میدهیم؛ ماسه روی کاغذ صافی باقی می‌ماند. اگر آب نمک را حرارت دهیم آب بخار شده و نمک در ته آن باقی می‌ماند.

   

   

  تاریخ انتشار: 1396/08/14

  منبع مطلب : www.hodaschools.ir

  مدیر محترم سایت www.hodaschools.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سیما : عالیهههه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 10 روز قبل
  0

  جواب رو بگید

  زهرا 16 روز قبل
  0

  سلام فقط فقط به من دو کاربرد انرژی آب بنویس

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  خیلی خیلی خوب بود من نوشتم و بیست گرفتم ممنون

  شیدا 7 ماه قبل
  1

  سلام خوبه ولی ارژی آب جاری نکفتی

  سیما 9 ماه قبل
  4

  عالیهههه

  1
  فرحان 8 ماه قبل

  سیما سیمات اتصالی داره یارو هیچی نذاشته

  ناشناس 10 ماه قبل
  3

  شما خیلی مطالب بدی میدید اثلا خوب نیست

  ناشناس 11 ماه قبل
  2

  لطفا بگید

  ناشناس 12 ماه قبل
  2

  من خودم ننوشتم

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید