توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  از کجا بفهمیم عروس هلندی نر است یا ماده

  1 بازدید

  از کجا بفهمیم عروس هلندی نر است یا ماده را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  تعیین جنسیت عروس هلندی - تمامی نکاتی که برای این کار باید بدانید | دانشنامه عروس هلندی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  تعیین جنسیت عروس هلندی

  تعیین جنسیت عروس هلندی | عروس هلندی یک از محبوب ترین و پرطرفدارترین پرندگان زینتی در سراسر دنیا می باشد . تعیین جنسیت این پرنده برای کسانی که قصد خرید ، فروش و یا پرورش آن را دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . زمانی که میخواهید پرنده زیبا عروس هلندی را که از راسته طوطی های کاکل دار محسوب میشود پرورش دهید ، برای جوجه کشی و تکثیر نژاد آن می بایست جنس نر و ماده این طوطی را خریده و از تخم نطفه دار آن ها برای جوجه آوری استفاده کنید . در ادامه ما شما را با ترفند های شناسایی جنس این پرنده آشنا خواهیم کرد و روش های جوجه کشی از آن را برایتان معرفی خواهیم کرد .

  تخشخیص جنسیت عروس هلندی

  رنگ عروس هلندی و تفاوت آن برای تعیین جنسیت پرنده

  طوطی زیبا و سخنگو عروس هلندی از جمله طوطیسان هایی می باشد که پس از سن بلوغ و حداکثر بعد از ۲ سال می توان جنسیت آن را از طریق رنگ پرهایش تشخیص داد .

  معرفی کامل عروس هلندی ماده : پر های گونه ماده از قسمت ابتدایی بال هایش تا آخرین پر موجود لکه های زرد رنگی دارد . توجه داشته باشید که این لکه ها به شکل خال خال (دایره مانند) می باشند . عروس هلندی نر و ماده هر دو دارای دم های لیمویی رنگ می باشند ولی دم پرنده ماده دارای خط چین هایی می باشد .

  عروس هلندی نر : گونه های نر این پرنده دارای پر های سفید رنگ می باشند ولی جالب است بدانید که بخش انتهایی پر های این پرنده به رنگ زده بوده و کاملاً قابل مشاهده است . دم عروس هلندی نر بدون لک ، چین یا هرگونه علامت است .

  تشخیص جنسیت عروس هلندی با توجه به صدا

  عروس هلندی ماده : بعد از آن که عروس هلندی ماده به سن بلوغ می رسد تغییر یا تحولی در حنجره این پرنده رخ نمی دهد ازین رو صدای آن دچار تغییر نمیشود بلکه فقط میزان صدایش بالاتر می رود .

  نمایش فیلم دریوتوب | اپارات |نماشا

  عروس هلندی نر : بعد از آن که عروس هلندی نر به سن بلوغ رسید صدا ها و آواز های جدید و متنوعی تولید می کند . یکی از انواع آواز های این پرنده های بلبلی خواندن می باشد .

  روش تشخیص جنسیت عروس هلندی با توجه به نشانه های اندامی

  عروس هلندی ماده : فرم سینه گونه ماده یکی دیگر از مواردی است که برای تشخیص جنسیت این پرنده مورد استفاده قرار می گیرد . اگر با دقت نگاه کنید متوجه خواهید شد که یک فرورفتگی در سینه عروس هلندی ماده وجود دارد ، ابتدای این فرورفتگی گردن و انتهای آن زیر پاهای پرنده می باشد .

  عروس هلندی نر : سینه ، گردن و زیر پاهای عروس هلندی نر کملاً صاف بوده و هیچ فرو رفتگی در آن مشاهده نمی شود .

  تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه تاج

  عروس هلندی ماده : تاج پرنده یکی دیگر از نقاطی است که میتواند شما را در تعیین جنسیت این پرنده یاری کند اما بهره گیری از شیوه مستلزم داشتن دقت بسیار بالا می باشد . طبق تحقیقات انجام شده تاج عروس هلندی ماده نسبتاً کوتاه تر از گونه نر بوده و حالت یکدست ندارد بلکه کاملاً پخش شده و نسبتاً پهن مانند است .

  عروس هلندی نر : تاج گونه نر بلند ، یک دست و به طرف بالا می باشد .

  روش تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه به پاها

  عروس هلندی نر : گونه نر دارای پاهای بلند ، کاملاً کشیده و اندکی باریک (اندامی) می باشند . علاوه بر این ناخن های این پرنده در حالت عادی و گرفته شده بلند هستند .

  عروس هلندی ماده : پاها و ناخن های این پرنده کوتاه تر از گونه نر می باشند . علاوه بر این عروس هلندی ماده دارای پاهای زمخت و اندکی پهن بوده و همانند پاهای نر زیبا نیستند .

  تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه به رفتار

  عروس هلندی ماده : این پرنده ها آواز نمی خوانند و تنها صدای جیغ مانند از خود در می آورند .  این پرنده های نسبت به گونه های نر آرام تر و ملایم تر هستند .

  عروس هلندی نر : این پرنده ها  آواز می خوانند . گاهاً دیده شده همراه با آواز خواند بال هم می زنند که باعث تولید صداهای جدید و جالب می شود .

  تعیین جنسیت با توجه به واکنش های جنس مخالف

  اگر عروس هلندی ماده و نر را در مقابل یکدیگر قرار دهیم :

  عروس هلندی ماده هیچ واکنش خواضی از خود نشان نمی دهد . و این در حالی است که عروس هلندی نر واکنش های متنوع و گوناگونی از خود نشان می دهد .

  تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه شکل و فاصله پاها  

  عروس هلندی ماده : اگر دقت کنید پاهاش گونه ماده باز تر و فاصله دار تر از نر بوده و همچنین ماده هنگام نشستن بر روی میه لم داده و پهن می نشیند .

  عروس هلندی نر : پا های گونه نر صاف ، با فاصله کم و در یک راستا بر روی میله یا شاخه درخت قرار می گیرد .

  تعیین جنسیت عروس هلندی با توجه به اندازه لگن

  عروس هلندی نر : از نظر اندازه ، لگن گونه نر باریک تر از گونه ماده می باشد .

  عروس هلندی ماده : برعکس گونه نر ، عروس هلندی ماده دارای لگن پهن تر می باشد . توجه داشته باشید که بعد از اولین تخم گذاری پهن بودن لگن ماده مشخص تر خواهد بود .

  چگونه بدانیم لگن عروس هلندی پهن است یا باریک ؟

  عروس هلندی مورد نظر را در دست بگیرید ، سپس سر پرنده را رو به پایین بگیرید و سپی انگشت اشاره و شصت خود را بین های پرنده قرار دهید ؛ اگر انگشت های شما به صورت همزمان در بین دو پای پرنده فرو رفت و جا شده یعنی پرنده شما ماده است ولی اگر نشد عروس هلندی شما نر است .

  نمایش فیلم در آپارات | یوتوب | نماشا

  جوجه کشی از طوطی  عروس هلندی

  برای این که بتوانید از انواع پرندگان زینتی جوجه کشی نمایید باید از یک دستگاه جوجه کشی باکیفیت و همچنین با راندمان بالا استفاده نمایید . چرا که تخم نطفه دار پرندگان زینتی بر خلاف سایر پرندگان اهلی از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار هستند از این رو دستگاه جوجه کشی مورد استفاده باید درصد موفقیت و امنیت تخم ها را در فرآیند جوجه کشی تامین نماید . معمولا برای جوجه آوری از طیور زینتی از قبیل عروس هلندی لوتینو و قلباقالی و… از انکوباتور و دستگاه جوجه کشی خانگی که دقت و حساسیت بسیار مناسبی را دارا می باشند استفاده میشود .

  دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور ۶ طراحی و ساخته شده توسط گروه صنعتی اسکندری می باشد . این دستگاه به صورت ویژه جهت جوجه کشی از انواع پرندگان زینتی طراحی و تولید شده است . از ویژگی های بارز ماشین جوجه کشی نام برده می توان به سیستم چرخش تخم ۳۶۰ درجه اشاره کرد که باعث شده راندمان بالای ۹۵ درصد شود . سنسور به کار رفته در این دستگاه ها از نوع SHT Sensirion می باشد. این سنسور ساخت کشور سوئیس بوده و برعکس بسیاری از سنسور های بی کیفیت چینی به کالیبراسیون مجدد نیاز نداشته و بسیار دقیق می باشد. ده ها ویژگی دیگر همراه با ویژگی های ذکر شده باعث شده تا این ماشین جوجه کشی از جمله پرفروش ترین محصول گروه صنعتی اسکندری باشد .

  sultan papağanlar ve daha doğrusu yumurtalarından üreme yapılması için, geleneksel yöntem kullanabilirsiniz, lakin bu papağanlar fazlasıyla yaramaz ve aktif kuşlar oldukları için çoğu zaman yem ve su ihtiyaçlarını gidermek için yumurta üzerinden kalkarlar ve yeniden yumurtalar üzerinde yatmayı unuturlar bu yüzden genel olarak geleneksel veya doğal yöntemde başarısızlıklar olmaktadır.

  Sultan papağanların üremesi için sizin için tavsiyemiz Hobi kuluçka makinesi kullanmanız olmaktadır. Hobi kuluçka makineleri firmamız tarafından akıllı ve tam otomatik olarak üretilmektedir ve süs kuşları üremesi için profesyonel modeller kullanıcılar için sunulmaktadır. Hobi kuluçka makineleri firmalar tarafından düşük kapasitelerde üretilmektedir ve genel olarak 100 adetten düşük kapasitelerde üretilir.

  Altın kuluçka firması tarafından üretilen kuluçka makineleri tamamen bilimsel araştırmalardan sonra üretilmektedir ve bu yüzden yüksek kalite ve randımana sahip olmaktadır. Makinelerin üretiminde kullanılan teknoloji ve gelişmiş sistemler özelliklede süs kuşlarından kuluçka yapımım için yüksek performansa sahip olmaktadır.

  Sultan papağanlar son derece sevimli ve sempatik kuşlar olarak insanlar tarafından ilgi görmektedir ve taklit yetenekleri jakolar kadar olmasada kendilerine has davranışları neden göstermektedir ve eğer bir pet shop sahibi veya evcil kuşlar üremesi yapmak isteyen biriseniz 12 li profesyonel kuluçka makinesi modelimiz sizin için ideal bir seçenek olmaktadır.

  منبع مطلب : xn-----btdlmaq6ap9pdk87jfc5x.net

  مدیر محترم سایت xn-----btdlmaq6ap9pdk87jfc5x.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تشخیص جنسیت عروس هلندی ( با عکس )

  عروس هلندی اصالتا یک پرنده استرالیایی میباشد . عروس های استرالیایی معمولا خاکستری رنگ میباشند ، بدن خاکستری رنگ به همراه سر زرد رنگ بنابراین تشخیص آنها به نظر سخت میباشد اما در این مقاله بوسیله علائم رفتاری و فیزیکی تفاوت آنها را برای شما شرح می دهیم .

  نشانه های پرنده ۶ تا ۹ ماهه به همراه تشخیص فیزیکی

  جوجه عروس هلندی

  ۱ – صبر کنید تا پرهای اصلی پرنده در بیاید . ۶ الی ۹ ماه صبر کردن برای اینکار لازم است . نر و ماده عروس هلندی در زمانی کوچکی بسیار شبیه یکدیگر هستند . بعد از گذشت ۶ الی ۹ ماه پرهای اصلی پرنده در می آیند و میتوان پروسه تشخیص جنسیت را آغاز کرد .

  تعیین جنسیت کاکتیل

  ۲ – چک کردن برای داشتن پرهای استاندارد و معمولی . پرهای خاکستری باید یکدست باشد و سر پرنده زرد به همراه گونه با دایره های نارنجی .

  کاکتیل مرد

  ۳ – چک کردن دم پرنده از نزدیک . در نژادهای نرمال عروس هلندی ، ماده ها دارای علامتی در زیر دم خود هستند . آنها معمولا خطهای افقی متناوب با ترکیب رنگهایی مانند : خاکستری / خاکستری تیره یا سفید / خاکستری یا زرد / خاکستری میباشند البته امکان دارد که به صورت خال هم وجود داشته باشد ، پس در صورت وجود نشانه فوق عروس هلندی ماده میباشد .

  کاکتیل ماده

  ۴ – تشخیص با توجه به صورت پرنده . نرها صورت برجسته تر با خال پر رنگتری دارند و رنگ های زنده تری نسبت به ماده ها دارند . ماده ها دارای خالی کم رنگتر و رنگ زمینه مرده تری نسبت به نرها دارند .

  عروس هلندی نر

  ۵ – تشخیص نسبت به پرها . عروس های هلندی نر دارای رنگ خاکستری پر رنگ تری نسبت به ماده ها هستند . در بعضی از نژادها ماده ها دارای خال های زرد زیر پرهای خود میباشند .

  تشخیص جنسیت عروس هلندی با توجه به رفتار آنها

  صدای عروس هلندی

  ۱ – تشخیص نسبت به صدا . تقریبا تمام عروس های هلندی سخنگو نر هستند . نرها بیشتر آواز میخوانند ، در عوض ماده ها آرام تر و بیشتر صدای خس خس در می آورند .

  عروس هلندی ماده مشخصات

  ۲ – تشخیص با ترفند آینه . نرها خیلی بیشتر از ماده ها علاقه به آینه دارند ، اگر عروس هلندی شما علاقه خود را نسبت به آینه به سرعت از دست داد احتمالا ماده است .

  صدای کاکتیل نر

  ۳ – حرکات عاشقانه نرها . مطابق شکل :

  جفت گیری عروس هلندی

  ۴ – حرکات عاشقانه ماده ها . ماده ها علائم کمتری نسبت به نرها دارند .

  استمناء عروس هلندی

  ۵ – تشخیص با توجه به استمناء عروس هلندی . خیلی از صاحبان پرنده متوجه رفتار عجیبی مثل اینکه پرنده مقعد خود را به اجسام اطراف میمالند شده اند که این امر بیشتر در نرها اتفاق می افتد ولی قطعی نیست .

  عروس هلندی ماده

  ۶ – مراجعه به دامپزشک برای تشخیص قطعی . اگر با توجه به موارد بالا نتوانستید جنسیت عروس هلندی خود را تشخیص دهید تنها راه رفتن پیش دامپزشک میباشد .

  منبع مطلب : koorook.com

  مدیر محترم سایت koorook.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه تشخیص نر یا ماده بودن عروس هلندی

  نحوه تشخیص نر یا ماده بودن عروس هلندی

  مشخصات عروس هلندی نر :در اکثر مواقع گونه (لپ) پرنده نر پررنگتر از جنس ماده است که این علامت ۱۰۰ درصد نیست چون اگر تغذیه پرنده ماده خوب باشه میتونه رنگش پرنگ باشه ، در اکثر پرنده های جنس نر تاج بلند تر و رو به جلو می باشد ۷۰ در صد پرنده نر این علامت دارند ، دم پرنده نر صاف و بدونه علامت است . ۹۰ درصد پرنده نر این گونه هستند. صورت پرنده نر زرد پرنگ است

  مشخصات عروس هلندی ماده : (پرنده ماده بر عکس پرنده نر است.) لازم به ذکر است که این موارد بیشتر در مورد نژاد خاکستری و یا معمولی است و تعیین جنسیت در نژاد آلبینو،لیتیون و صورت سفید صدق نمی کند . بهترین روش برای تعیین جنسیت انجام تست ژنتیک است (که در حال حاضر در ایران نیز انجام می شود)

  انواع عروس هلندی و نحوه تشخیص جنسیت

  1. تعیین جنسیت عروس هلندی خاکستری

  هدف اصلی شناخت ما در این جوجه ها؛ تنها و فقط دم اصلی این جوجه هاست...زمانی که دم اصلی جوجه به نهایت رشد خود رسید؛ دم را بررسی کرده؛ همه می دانیم که نژاد های خاکستری و دارچینی دارای دم های خال خالی یا به اصطلاح عوامانه دون دون هستند.

  و این یک وجه مشترک میان جنس های نر و ماده می باشد؛ ولی در جنس نر شاهد روشن بودن دم اصلی هستیم به طوری که این خال ها بر روی دم آنها تا حدودی محو هستند.

  در حالی که در جنس ماده هر چند که دم اصلی دارای خال می باشد ولی خال ها همگی تیره و نمایان هستند و به عبارتی دیگر خال ها محو نیستند

  2. تعیین جنسیت عروس هلندی نژاد های لوتینو (لیمویی و معمولی)

  لوتینو های لیمویی : به عروس هلندی هایی گفته می شود که به همراه وجود پرهای سفید ، شاهد پرهای زرد روشنی در ناحیه ی سینه زیر پرها و قسمتی از پرهای دم هستیم)

  در این سری از عروس هلندی ها ، رنگ زرد یک عامل کمک کننده به تعیین جنسیت جوجه ها می باشد؛ به طوری که اگر دم هر دو جنس نر و ماده رو در نظر گرفته:

  در جنس نر :میزان رنگ زرد به مقدار بسیار، ناحیه ی دم را فرا گرفته و خال های سفید رنگ به سختی قابل دید هستند و معمولا در جنس نر ، رنگ زرد ، روشن بوده و باعث ترکیب شدن آن با خال های سفید می شود و به همین دلیل خال ها به سختی دیده می شوند.

  در حالی که در جنس ماده : در نور مناسب به سادگی شاهد خال های برجسته بر روی دم هستیم و حتی پس از ریزش...پرها به روال قبلی تولید می شوند.

  و در جنس نر هم با ریزش پرهای دوران قبل از بلوغ ، پرهای جدیدی که جایگزین می شوند تقریبا همانند پرهای دوران قبل از بلوغ و تا حدودی روشن تر هستند.

  در لوتینو های عادی ، تعیین جنسیت بر اساس دم و خال های آن با خطاهای فراوانی همراه هست و به همین دلیل روش جمجمه دقیق ترین روش تعیین جنسیت می باشد.

  با این حال بد نیست که خلاصه توضیحاتی در مورد این روش داشته باشیم.

  در جنس ماده ، شاهد خال های ریز و نمایان هستیم که حتی پس از ریزش ،پرهایی به شکل پرهای قبلی جایگزین می شوند.

  در حالی که در جنس نر ِ، شاهد خال هایی محو و نیمه درشت هستیم و با ریزش آنها پرهایی روشن تر جایگزین سری قبلی خواهند شد.

  چگونه میتوان تشخیص داد عروس هلندی نر یا ماده

  1. روش تشخیص بر اساس رنگ پرها:

  زمانی که عروس‌ها به سن بلوغ رسیده و بعد از اولین پر ریزی آنان به طور کامل (حداکثر تا دوسالگی)، جنسیت آنان از طریق پرها به سادگی قابل تشخیص است:

  عروس نر دارای پرهای سفید ساده که معمولاً در انتهای آنها رنگ زرد قابل تشخیص است و رنگ دم لیمویی کم‌رنگ است و پرهای فاقد هرگونه لک و علامتی هستند.

  عروس هلندی ماده دارای پر های زرد بر خلاف نر در قسمت شاه‌پرهای بال‌های خود از ابتدای بال‌ها تا آخرین پر لکه‌هایی به رنگ زرد رنگ و دایره‌ای یا خال خال بر روی بال‌هایس مشاهده خواهد شد.

  همچنین در کنار دم لیمویی رنگ شاهد خط چین‌هایی در بین چهار دم پایین عروس ماده لوتینو خواهیم بود.

  2. روش تعیین جنسیت کوکاتیل بر اساس صدا:

  به طور کلی زمانی که عروس نر به سن بلوغ می‌رسد آواز‌ها و صداهای جدید از خود تولید می‌کند به خصوص بلبلی خواندن و ضرب زدن با نوک خود از آشکارترین ویژگی عروس‌های نر است.

  عروس هلندی ماده : عروس ماده زمانی که به سن بلوغ می‌رسد حنجره‌اش تغییری نکرده بلکه با صدای بلندتری جیغ می‌کشد.

  نحوه تشخیص عروس هلندی نر از ماده

  3. روش تعیین جنسیت براساس تاج:

  عروس هلندی نر : در میان باتجربگان گفته می‌شود عروس هلندی نر دارای تاج‌های بلند و یکدست به گونه‌ای که در یک راستا به سمت بالا امتداد یافته‌اند.

  عروس ماده: تاج عروس ماده نسبت به عروس نر کمی کوتاه‌تر بوده و پخش است و نسبت به تاج نر کمی پهن‌تر است.

  4. روش تعیین جنسیت کوکاتیل براساس نشانه‌های اندامی:

  عروس نر: اگر به سینه عروس هلندی نر توجه شود مشاهده خواهید نمود که فاقد هرگونه فرورفتگی است و از گردن تا زیر پاها کاملا صاف است.

  عروس ماده: اگر به سینه عروس هلندی ماده دقت کنید فرو رفتگی را مشاهده خواهید نمود که جایگاه آن از گردن شروع شده و تا زیرپاها ادامه داشته به طوری که سبب تقسیم بدن آنها به دو قسمت خواهد شد.

  5. روش تعیین جنسیت عروس هلندی بر اساس پاها:

  اگر به صورت کلی مشاهده کنید درظاهر هیچ تفاوتی وجود ندارد ولی اگر کمی خیره‌تر شوید نشانه‌های بیشتری یافت خواهد شد.

  عروس نر: پاهای عروس هلندی نر، کشیده و بلند و کمی باریک است و ناخن‌ها در حالت عادی بلند است.

  عروس ماده: پاها کمی پهن و کمی زمخت، و ناخن‌ها نسبت به عروس نر کوتاه است همچنین پاها نسبت به عروس نر کوتاه‌تر است.

  6. روش تعیین جنسیت بر اساس رفتار شناسی:

  به طور کلی عروس نر: همواره آوازهای متعددی می‌خواند، در هنگام مست شدن بال‌های خود را به پایین می‌اندازد و همچنین با بال زدن‌های همراه با آواز صداهای مختلفی به وجود می‌آورد.

  عروس ماده: نسبت به عروس نر آرامتر است. هیچگونه آوازی سر نداده وتنها جیغ می‌زند. قابلیت تکلم ندارد. در حالت مستی خم می‌شود.

  7. تعیین جنسیت در مقابل جنس مخالف:

  عروس نر : :در صورتی که عروس نر را در مقابل جنس مخالف خود قرار دهید واکنش‌هایی متفاوت را شاهد خواهید بود.

  عروس ماده : عروس ماده نسبت به جنس مخالف واکنشی نشان نداده و همواره آرام خواهد بود.

  8. تعیین جنسیت براساس اندازه لگن:

  عروس نر : لگن عروس هلندی نر باریک‌تر از عروس ماده است.

  عروس ماده : دارای لگن پهن‌تری نسبت به نر بوده به خصوص بعد از اولین تخم‌گذاری بسیار محسوس‌تر خواهد بود.

  9. روش تست لگن عروس ماده:

  عروس را به آرامی در دست گرفته و او را به پشت بخوابانید به طوری که سر رو به پایین باشد. سپس دو انگشت شصت و اشاره را در مابین دو پاها فرو ببرید در صورتی که انگشت شمادر بین دو پاها فرو رفت (بین استخوان پاها و لگن در ماده‌ها فاصله است) عروس ماده است در غیر اینصورت عروس لوتینوی شما نر است.

  10 . تعیین جنسیت براساس شکل پاها:

  عروس نر: پاهای عروس نر کاملا صاف و در یک راستای مشخصی بر روی میله قرار می‌گیرد.

  عروس ماده : پاهای عروس ماده نسبت به نر بازتر بوده و همواره به صورت پهن بر روی میله می‌نشیند.

  بیشتر بخوانید :

  همه چیز درباره ی عروس هلندی

  7 مرحله آموزش حرف زدن به عروس هلندی + فیلم

  درمان فوری و خانگی اسهال در عروس هلندی

  کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

  تهیه و گردآوری مجله دلگرم

  جهان باورصاد

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  مدیر محترم سایت www.delgarm.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حامی حیوانات 6 ماه قبل
  2

  واییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی عروس هلندی ها خیلی نازن

  سحر 6 ماه قبل
  -1

  سیلام من همینطوری دارم پیام میدم

  سحر 6 ماه قبل
  -1

  اااااااااااااااااا

  -1
  لعنت بر مهدی 5 ماه قبل

  میایs;e..سحر؟

  ناشناس 10 ماه قبل
  2

  اگر پایین بال عروس هلندی های گل باقالی سفید باشد نر است

  در قسمت لپ عروس هلندی در بین نارنجی هایش سفیدی باشد نر است

  زاکر 10 ماه قبل
  0

  عروس هلندی من تاجش خیلی مرتب هستش یعنی نر هستش

  -1
  بله 10 ماه قبل

  همی نطور

  Mf 11 ماه قبل
  -1

  سلام یک جفت عروس هلندی دارم که ماده شده مثل مرغ هرچند روز یکبار تخمگذاری میکند باید چکار کنم

  0
  بگو تخم نزارن 9 روز قبل

  هر هر

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  سلام.من یک جفت عروس گرفتم هر دوتاشون رو هم سوار میشن.میخاستم علتشو بپرسم

  1
  ناشناس 10 ماه قبل

  دارن بازی میکنند

  من در یک سایت خوندم

  ییبللقف 1 سال قبل
  -1

  فعترعتو

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  سوالت چی بود 9 روز قبل

  سوالت چی بود

  برای ارسال نظر کلیک کنید