توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  استعلام خلافی خودرو با پلاک ماشین

  1 بازدید

  استعلام خلافی خودرو با پلاک ماشین را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  استعلام خلافی خودرو – خلافی خودرو، مشاهده آنلاین جرایم راهور ۱۲۰ | پرداخت قبضینو

  راه های گوناگونی برای پرداخت قبض میزان خلافی وجود دارد. اگر میخواهید استعلام خلافی آسان و دقیق و دریافت خلافی سریع و چاپ خلافی خودرو را انجام دهید کافی است در کارد بالا بارکد پشت کارت ماشین خود را واریز نماید. در ادامه  سایر روش های موجود برای استعلام ریز خلافی خودرو و میزان خلافی از طریق اینترنت  و روش های خلافی آنلاین خودرو را بیان خواهیم کرد.

   سامانه استعلام خلافی و پرداخت خلافی خودرو قبضینو

  با استفاده از سامانه  پرداخت قبض قبضینو،  در هر زمان قادر به استعلام خلافی و دریافت خلافی خودرو خواهید بود.سامانه قبضینو این امکان را می‌دهد که سوابق خلافی و قبض های خود  را مشاهده نمایید. همانند سایت ناجا قبوض پرداخت شده بلافاصله تسویه می شود. قبضیو برای همه پلتفورم ها وجود دارد و با استفاده از اپلیکیشن قبضینو می توانید به راحتی تمام امورات پرداخت و استعلام خلافی  و چاپ میزان جریمه را انجام دهید. از دیگر امکانات قبضینو امکان استعلام و پرداخت تمامی قبوض شهری شامل قبض آب، برق، گاز ، تلفن ثابت و همراه اول می باشد.دانلود رایگان لیست خلافی خودرو از مزایایی این نرم افزار خلافی می باشد.

  استعلام خلافی قبضینو نیازی به شناسه خلافی (قبض) و  شناسه پرداخت ندارد و تنها با وارد کردن شماره پشت کارت ماشین می توانید ریز جرایم خود را مشاهده نمایید. پس از وارد کردن شماره ۸ رقمی لیست جرایم رانندگی شامل مبلغ، زمان جریمه شدن، آدرس مکان جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت آنلاین و نوع جریمه که شامل جریمه های الصاقی، تسلیمی و جریمه ثبت شده توسط دوربین می باشد برای شما نمایش داده خواهد شد. و امکان دانلود رایگان لیست خلافی خودرو نیز وجود دارد.

  پس از مشاهده ریز جرایم امکان ادامه فرآیند و پرداخت قبض ها از طریق سامانه استعلام خلافی خودرو وجود دارد و یا شما می توانید با کپی کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت نمایش داده شده توسط سیستم استعلام خلافی قبضینو ، قبض خود را به وسیله روش های مختلف پرداخت نمایید. در ادامه انواع روش های دیگر استعلام و پرداخت جریمه رانندگی به تفصیل بیان خواهد شد.

  “راهور” و استعلام خلافی و پرداخت خلافی در سایت راهور ۱۲۰

    معروف ترین راهکاراستعلام خلافی خودرو آنلاین،  استفاده از سایت راهور ۱۲۰ است. در سامانه  پلیس راهور استعلام خلافی  پرداخت جریمه شما بعد از ۷۲ ساعت در سامانه مرکزی پلیس راهور درج می گردد.  این سامانه مشکلات فنی زیادی دارد و در اکثر مواقع به دلیل ترافیک بالای سایت قادر به ارائه پاسخگویی  استعلام قبض خلافی  و پرداخت قبض خلافی  به کاربران نمی باشد. از دیگر امکانات سایت rahvar120.ir  استعلام طرح ترافیکی و طرح  زوج و فرد است . سایت راهور ۱۲۰ برای آی پی های خارج از کشور بسته است لذا اگر قصد استعلام خلافی خودرو از این سایت را دارید با آپی های داخل کشور و بدون VPN به سامانه پرداخت قبض خلافی مراجعه کنید. سایت راهور ۱۲۰ برای  پلتفرم های مختلف منجمله گوشی  موبایلو تبلت بهینه نمی باشد و کاربران در هنگام پراخت قبض با موبایل راحت نیستند. استعلام خلافی از سایت راهور به صورت آفلاین می باشد. این امر برای بالا بردن امنیت وبسایت راهنمایی رانندگی اتخاذ شده است. از امکانات سایت راهور دریافت شناسه قبض جریمه رانندگی است. از دیگر امکانات سایت پلیس راهور امکان پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساط می باشد.

   خلافی خودرو و روش های استعلام خلافی خودرو : دریافت نمره منفی با اس ام اس و خلافی خودرو با پیامک 

  شماره پیامک جدید ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ برای استعلام مبالغ جرایم، در نظر گرفته شده است. با توجه به اعلام مرکز اجرائیات راهور ناجا سامانه های پیامکی قبلی شامل ۳۰۰۰۵۱۵۱ و ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می‌بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی جدید ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنند.

  فرآیند استعلام میزان خلافی و ریز خلافی خودرو از سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ :

  کارت خودرو

  دریافت خلافی خودرو با استفاده از USSD

  با شماره گیری #۱۱۰* میتوانید موارد زیر را استعلام نماید.

  چگونه خلافی خودرو را تلفنی دریافت کنیم؟

  برای دریافت تلفنی خلافی خودرو و پرداخت خلافی خودرو فقط کافی است از منزل و یا محل کار خود با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیرید و از میزان جرائم و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوید. در این روش امکان چاپ قبض وجود ندارد و شما باید اطلاعات مربوط به قبض را به طور کامل از طریق تلفن وارد نماید. استعلام خلافی با تلفن روش محبوبی نمی باشد، استفاده از اپلیکیشن های پرداخت و استعلام قبض محبوبیت بالایی دارند. چرا که برخی از این اپلیکیشن ها امکان گزارش ماهانه مقدار خلافی را دارند و با ارسال پیام کاربران را از میزان خلافی خودرو مطلع می نمایند.

  برای پرداخت خلافی خودرو همواره نیاز به یک کارت عضو شتاب و رمز دوم و CVV است.

  با توجه به وجود دوربین های ثبت خلافی خودرو در اکثر چهار راه ها و  بزرگ راه های کشور همواره ممکن است بدون این که اطلاع داشته باشید خودرو شما جریمه گردد و در سابقه خلافی شما ثبت شود. بنابرین پیشنهاد می شود که همواره از سامانه استعلام خلافی ماشین و موتور سیکلیت در بازه های زمانی خاص استفاده نمایید تا از میزان جریمه خود مطلع گردید. توجه داشته باشید در صورت عدم پرداخت قبض جریمه در بازه زمانی تعیین شده توسط پلیس راهنمایی مبلغ جریمه دوبرابر خواهد شد.

  ا

  خلافی خودرو در تلگرام

  البته روش های دیگر پرداخت خلافی خودرو نیز وجود دارد که محبوبیت چندانی ندارند از جمله  میتوان به دریافت خلافی خودرو از طریق تلگرام اشاره کرد که با استفاده از روبات های خلافی پیاده سازی شده اند. در این روش کاربر نیازمند  شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی  می باشد و با توجه به فیلتر شدن تلگرام توصیه می گردد که از این روش برای مشاهده خلافی خودرو خود استفاده نکنید.

  خلافی : نکته های پایانی که باید بدانیم.

  اگر میزان خلافی  شما بیشتر از یک میلیون تومان باشد حتما در اسرع وقت با مراجعه به سامانه خلافی قبضینو اقدام به پرداخت مبلغ جریمه قبض خلافی نمایید، چون برای جریمه بیشتر از یک میلیون امکان توقیف خودرو شما وجود دارد و در  صورت توقیف خودرو باید علاوه بر جریمه خودرو هزینه ترخیص از پارکینگ را نیز  پرداخت نمایید. برای آگهی از خلافی خود میتوانید از روش های مطرح شده خلافی در این پست استفاده نماید.

  درصورتی‌که از طریق‌های کد های USSD و یا اس ام اس جریمه خود را پرداخت نمایید، مدت‌زمان چندروزه‌ای طول می‌کشد تا این پرداخت در سیستم ثبت شود.

  اپلیکیشن های پرداخت خلافی:

  در سایه  گسترش تلفن های همراه هوشمند، استفاده از نرم افزار ها، فرایند استعلام و پرداخت جریمه رانندگی را بسیار راحت کرده اند. برای مثال پرداخت جریمه رانندگی با آپ و استعلام و پرداخت  قبض قبضینو، مشاهده قبوض سکه و نرم افزار ۷۳۳ از جمله معروف ترین اپلیکیشن های این حوزه می باشند. حتی برخی از این نرم افزار ها  احتمال جریمه شدن در هر مسیر را  بر حسب سوابق در اختیار راننده قرار می دهد و امکان مشاهده و خرید بیمه شخص ثالث ، امکان استعلام تصادفات رانندگی شامل: تاریخ ، علت ، نوع ، رنگ خودرو ، شهر،خدمات پلیس  و جدول تعرفه های جرایم را فراهم می کنند.

  خلافی  موتور سیکلیت

  متاسفاه هیچ روشی برای استعلام خلافی متور سیکلت نیست. برای استعلام خلافی موتور سیکلت باید به مراکز راهنمایی رانندگی و یا دفتر پلیس ۱۰+ مراجعه نماید. در مراجعه حضوری دقت شود مدارک مربوط به متورسیکلت را همراه خود داشته باشید. خلافی موتور

  پیامک آنی خلافی

  هنوز طرح اطلاع آنی رانندگان از جریمه صادر شده تصویب نشده است. در صورت تصویب این طرح، به محض صدور برگه جریمه خلافی باید پیامک  حاویریز خلافی خودرو برای اطلاع رسانی به راننده فرستاده شوند. در این طرح امکان ارسال لیست کامل خلافی خودرو وجود دارد و  اگر این طرح شود تمامی قبض های صادر شده اگر در موعد مقرر پرداخت نشود، مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد. البته از مزایای این طرح امکان اعتراض به جریمه های است. در صورت صدور جریمه اشتباه، راننده فورا آگاه می شود و میتواند به جریمه اعتراض نماید.

  خلافی خودرو با شماره پلاک

  دیگر امکان مشاهده جریمه رانندگی و خلافی خودرو با شماره پلاک وجود ندارد. در سایت راهو ۱۲۰ نیز امکان گرفتن خلافی ماشین با شماره پلاک وجود ندارد. نرم افزار استعلام پلاک خودرو (پلاک خوان) و استعلام پلاک خودرو نیز دیگر قابل استفاده نمی باشند. همچنین امکان استعلام خلافی خودرو با کد ملی نیز وجود ندارد و اگر نرم افزار های مشابه این موارد را نصب کرده اید توصیه می شود آن ها را حذف نماید.

  استعلام خلافی خودرو با استفاده از پیام رسان بله

  پیام رسان “بله” اولین مسنجر چت و گفتگوی ایرانیست که در کنار ارائه خدمات های یک پیام رسان تلاش کرده تا به بعضی امور بانکی کاربرانش هم رسیدگی کند، کارهایی مثل پرداخت قبض و کارت به کارت کردن و خرید شارژ سیم کارت که هر روز انجام می دهیم. این پیام رسان متعلق به بانک ملی می باشد. استعلام خلافی خودرو یکی از قابلیت های پیام رسان ایرانی بله می باشد. در منوی اولیه این پیام‌رسان زمانی که وارد بخش ” بانک من ” می‌شوید از شما، شماره کارت می‌خواهد و زمانی که شماره کارت خود را ذخیره می‌کنید قابلیت‌های زیادی برای شما نمایش داده می‌شود که در یکی از این قابلیت‌ها می‌توانید خلافی اتومبیل خود را استعلام گرفته و سپس خلافی خود را پرداخت کنید.

  خلافی در ایام نوروز ۹۸ 

  با توجه به آغاز سفر های نوروزی، نیاز به استعلام خلافی در ایام تعطیلات نوروز بیشتر می شود. تجربه نشان داده است که در این دوره به دلیل ازدهام مراجعه کنندگان به سایت راهور ۱۲۰، سیستم استعلام آنلاین جرایم جوابگو نمی باشد. پیشنهاد می شود قبل از شروع سفر های نوروزی حتما  برنامه های استعلام خلافی جدید مانند قبضینو را نصب کنید تا با خیال راحت به سفر خود را شروع کنید.

  خلافی قبضینو

  منبع مطلب : ghabzino.com

  مدیر محترم سایت ghabzino.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک

  استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک

  ---> برای استعلام خلافی با موبایل کلیک کنید <---

  ---> برای دانلود استعلام و پرداخت خلافی خودرو کلیک کنید <---

  اساسا شماره پلاک خودرو یکی از شماره های اختصاصی متعلق به هر خودرو است که در فرایند های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. همانند شماره کارت ملی، شماره شناسنامه یا شماره کد پستی اختصاصی هر فرد که با توجه به مشخصات سجلی و سکونتی او مشخص می شود. از هر یک از این شماره ها در فرایند های مختلفی استفاده می شوند. اگر قرار باشد هر ثبتی به نام فردی انجام شود، بی تردید به شماره ملی و شماره شناسنامه او نیاز است.

  هر خودرو دارای یک شماره vin، یک شماره بارکد پستی و یک شماره پلاک است. از هر یک از این شماره ها در فرایند های مختلفی استفاده می شود؛ برای مثال استعلام خلافی ماشین به کمک شماره vin، شماره پلاک و بارکد پستی در روش های مختلف امکان پذیر است. اینکه استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک در کدام روش ها ممکن است، موضوع بحث امروز است.

  روش های استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک


  سامانه تهران من همان طور که از نامش پیداست فقط مخصوص تهران و عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک و اطلاعات دیگری پیرامون شهر تهران و قوانین عبور و مرور در آن است. در بخشی از این سامانه می توانید استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک را بگیرید که در بخش های بعدی توضیح می دهیم. امکانات خوبی در این سامانه منحصر در مورد پایتخت گنجانده شده است.

  در سایت راهور استعلام خلافی خودرو با شماره بارکد پستی است. در سایر روش های متداولی که برای استعلام خلافی ماشین، عنوان می شود معمولا از کد vin استفاده می شود. تنها در یک روش است که به کمک پلاک خودرو می توان خلافی را استعلام کرد و آن تماس با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ است.


  بر خلاف سایت راهور 120، در سایت تهران من، شماره پلاک ماشین بسیار پرکاربرد است. برای اینکه بتوانید استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک را در سامانه تهران من بگیرید، باید توجه داشته باشید که از درگاه مناسب و درست وارد شود. فراموش نکنید که در این سامانه عوارض تردد در مناطق محدود را استعلام می گیرید و اختصاصا در مورد خلافی خودرو برای ورود به مناطق و محدود های طرح ترافیک اقدام خواهید کرد.


  در صفحه اصلی سایت تهران من، گزینه ای وجود دارد با عنوان "استعلام بدهی طرح ترافیک و پارک حاشیه ای". وقتی روی این گزینه کلیک می کنید، به صفحه جدیدی هدایت می شود که انواع روش ‌های حضوری و غیرحضوری استعلام و پرداخت بدهی خودرو در آن درج شده است. استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک در همه این روش ها امکان پذیر است. روی هر گزینه که کلیک کنید، می بینید که شماره پلاک ماشین را از شما درخواست می کند.

  با پلاک های خودرو های ایرانی بیشتر و بهتر آشنا شوید

  اکنون که بحث استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک پیش کشیده شده است، بد نیست اطلاعات کاملی هم درباره انواع پلاک در ایران و اعداد و ارقام و حروف موجود در پلاک به دست بیاورید. در حالی پلاک خودرو ها در ایران در رنگ های مختلفی تولید می شود که که بسیاری از مردم حتی ماجرای حداقلی این رنگ ها و حروف را نمی‌دانند.

  عدم آشنایی با رنگ های پلاک باعث می شود که نتوانیم خودروها را درست شناسایی کنیم و واکنش مناسب در برابر آنها داشته باشیم. تغییر رنگ پلاک از آن جهت است که برای برخی از خودرو ها ایجاد تفاوت صرفا با کلمات و ارقام کافی نبوده و شناسایی آنها با ایجاد تفاوت رنگی ممکن می شود.

  پلاک های سفید

  پلاک سفید دارای سه دسته یا بهتر بگوییم سه زیر مجموعه است. هر یک از این زیر مجموعه ها قواعد مخصوص به خود را دارند. این زیر مجموعه ها عبارتند از پلاک ‌های با حرف "گ"، پلاک ‌های با حروف دیگر به جز "گ" و پلاک ‌های با علامت ویلچر.

  باید بدانید که پلاک های سفیدی که حرف "گ" را دارند، پلاک های گذر موقتی هستند که خصوصیات و ویژگی های منحصر به خود را دارند.


  از جمله آنکه مربوط به خودروهای خارج شده از مناطق آزاد به سرزمین اصلی هستند. خودرو هایی که این نوع از پلاک را دارند، امکان حضور بیشتر از یک ماه در سرزمین اصلی را ندارند. همچنین باید یادآوری کنیم که برای خودرو های آزمایشی خودروسازان نیز از این نوع پلاک‌ ها صادر می شود.

  آخرین زیر مجموعه از پلاک های سفید، مربوط به پلاک های سفید با علامت ویلچر است. این علامت نشان می دهد که راننده خودرو معلول است و خودرو بر اساس توانایی های او سفارشی سازی شده است. لذا باید در هنگام مشاهده این دسته از خودرو ها، ملاحظه معلولیت و توانایی محدود راننده را داشته باشیم و آگاهانه رفتار و رانندگی کنیم.

  یادآوری می کنیم که روش های استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک برای هیچ یک از این پلاک ها تمایزی ایجاد نمی کند.

  پلاک های زرد

  رنگ زرد، یکی دیگر از رنگ هایی است که برای پلاک خودرو ها در ایران با توجه به کارایی که دارند، در نظر گرفته شده است. پلاک های زرد نیز به دو دسته تقسیم می شوند؛ یکی پلاک های زردی که با حرف "ک" مشخص می ‌شود؛ این نوع از پلاک ‌ها مخصوص ادوات کشاورزی هستند. دیگری پلاک های زردی که با حرف "ع" مشخص شده که مربوط به خودرو های حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و "ت" برای خودرو های تاکسیرانی هستند.

  پلاک های سبز

  پلاک های سبز نوع دیگری از پلاک های ملی هستند که احتمالا از رنگ آنها می توانید حدس بزنید که به کدام ارگان تعلق دارند.

  پلاک های قرمز

  این دسته از پلاک ها اگر با عبارت "تشریفات" مشخص شده باشند، متعلق به تشریفات هستند.

  در صورتی که پلاک قرمزی با حرف"الف" صادر شده باشد، به این معنی است که خودرو متعلق به دولت است و جزء خودروهای دولتی حساب می شود.

  استفاده شخصی از این نوع خودروها غیرقانونی است و طبیعتا حضور این خودروها در تفرجگاه‌ها و بسیاری از جاها غیر قابل توجیه است مگر اینکه ماموریت دولتی در این مکان‌ ها وجود داشته باشد.

  پلاک های آبی

  خودروهای پلاک آبی با حرف «D» خودروهای دیپلمات، کنسولی و سیاسی هستند.

  خودروهای پلاک آبی با حرف «S» خودرو های سفارتخانه ‌ها و نمایندگان برای خدمت اداری هستند.

  خودروهای پلاک آبی فیروزه ای با حرف «ز» خودروهای متعلق به وزارت دفاع و پشتیبانی است.

  خودروهای پلاک آبی فیروزه ای با حرف «ف» خودروهای متعلق به ستاد کل نیروهای مسلح است.


  پلاک های رنگ خاکی

  پلاک خاکی رنگ با حرف «ش» متعلق به خودرو های سازمانی ارتش هستند.


  تمامی این پلاک‌ها از سوی مرکز شماره گذاری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ صادر می‌ شوند. بدیهی است که استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک برای تمامی این خودرو ها به صورت یکسان انجام می شود.

  چرا گرفتن خلافی مهم است؟

  استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک یا با هر شماره دیگری مشخص می کند که راننده و خودرو‌اش چه قدر بابت تخلف هایی که مرتکب شده اند، به پلیس راهنمایی و رانندگی بدهکار هستند. توجه داشته باشید که رانندگی با خلافی بیش از یک میلیون تومان به خودی خود جواز توقیف خودرو را صادر می کند. توقیف خودرو به این معنی است که با دستور پلیس، خودرو به پارکینگ راهنمایی و رانندگی منتقل می شود و تا مشخص نشدن وضعیت خلافی، ترخیص نخواهد شد.

  شرایط تقسیط خلافی

  پس از اینکه استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک یا هر شماره دیگری از خودرو را انجام دادید و با لیستی از خلافی سنگین خود مواجه شدید، می توانید نسبت به پرداخت قسطی آن اقدام کنید.

  اگر خودروی شما هنوز توقیف نشده است به کمک سایت راهور خلافی بگیرید (با بارکد پستی) و به صورت موردی و در فواصل زمانی مختلف پرداخت ها را انجام دهید تا خلافی شما به زیر یک میلیون تومان برسد و کم کم نیز صفر شود.


  در صورتی که خودروی شما توقیف شده است، باید بدانید که اگر خودرو فاقد شکایت قضایی است، اگر خودرو در سن فرسودگی نیست و اگر بیشتر از 40 درصد جرایم جزء جرایم حادثه ساز رانندگی نیستند، می توانید از امتیاز ویژه پرداخت قسطی خلافی استفاده کنید. درباره سن فرسودگی خودرو باید به این نکته اشاره کنیم که گرچه اساسا این سن را 20 سال عنوان می کنند، اما حقیقتا نوع کاربری خودرو، نوع سوخت خودرو و مسائل دیگری در تعیین سن فرسودگی موثر هستند. از این رو ممکن است این سن کمتر از این هم بشود؛ اما بیشتر بعید است.

  منبع مطلب : virgool.io

  مدیر محترم سایت virgool.io لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه با شماره پلاک استعلام خلافی خودرو بگیریم؟ - ایسنا

  چگونه با شماره پلاک استعلام خلافی خودرو بگیریم؟ - ایسنا

  به گزارش ایسنا،بنابراعلام فرمون دات کام، راه هایی که برای استعلام خلافی وجود دارند اغلب با استفاده از بارکدپستی و یا کد VIN می باشد. اگرچه ثبت جریمه با شماره پلاک انجام می شود اما استعلام خلافی با شماره پلاک امکان پذیر نیست و تنها راه معرفی شده برای استعلام خلافی با پلاک، تماس با شماره تلفن گویای راهور است.

  استعلام خلافی خودرو با تلفن

  تلفن گویای ۸۸۲۸۸۸۸۸ که از سوی راهور معرفی شده است امکان استعلام خلافی از طریق پلاک را فراهم کرده است. پس از تماس با این سامانه به اپراتور وصل می شوید و می توانید با خواندن شماره پلاک، از میزان خلافی خود مطلع شوید.

  سایر روش هایی که در اینترنت معرفی شده اند قابلیت استعلام خلافی با پلاک را ندارند. البته از این روش امکان پرداخت خلافی وجود ندارد و تنها می توانید از مبلغ کل جریمه و تعداد تخلفات اطلاع حاصل کنید.

  سامانه ۸۸۲۸۸۸۸۸  علاوه بر اعلام صورت وضعیت تخلفات رانندگی، در خصوص صدور گواهینامه، کارت خودرو، نشانی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در شهر تهران، نشانی مراکز تعویض پلاک، لیست آموزشگاه‌های دریافت گواهینامه موتورسیکلت و همچنین مدارک احراز سکونت به منظور دریافت کارت خودرو به شهروندان اطلاعات کافی را ارائه می دهد.

  استعلام خلافی خودرو با پلاک در اپلیکیشن فرمون

  پس از نصب برنامه فرمون برای استعلام خلافی، کافیست تنها یکبار بارکدپستی را وارد کنید. پس از آن می توانید با هربار ورود به برنامه فرمون، خلافی خودرو را بدون نیاز به وارد کردن پلاک یا بارکدپستی یا هر اطلاعات دیگری از خودرو مشاهده کنید.

  در فرمون می توانید ریز خلافی خودرو را مشاهده و اطلاعات کاملی از کد تخلف، محل تخلف، زمان وقوع تخلف، مبلغ جریمه، عنوان تخلف و ... را دریافت کنید.

  همچنین در فرمون می توانید خلافی خود را به صورت قسطی پرداخت کنید و از بین جریمه ها، یک یا چند مورد را انتخاب و پرداخت کنید و مابقی جریمه ها را تا پیش از پایان مهلت پرداخت بپردازید. همچنین امکان تسویه خلافی به صورت یکجا وجود دارد.

  از جمله دیگر ویژگی های برنامه فرمون می توان به قیمت گذاری خودرو دست دوم ، آزمون های آیین نامه، هشدار دوربین های کنترل ترافیک، هشدار دوربین های کنترل سرعت، هشدار سرعت غیرمجاز، استعلام نمره منفی گواهینامه، جدول کد تخلفات و نمره منفی، خرید بیمه شخص ثالث و ... اشاره کرد.

  این برنامه مختص استعلام خلافی خودرو نیست و می توانید خلافی موتور و سایر وسایل نقلیه را نیز استعلام و پرداخت کنید.

  برای نصب نسخه اندروید برنامه فرمون می توانید به گوگل پلی و کافه بازار و برای نصب نسخه IOS به سیبچه و آی اپس مراجعه کنید.

  استعلام خلافی خودرو با پلاک در سایت فرمون

  در سایت فرمون هم می توانید با استفاده از پلاک خودرو، استعلام خلافی بگیرید اما پیش از آن باید حداقل یکبار با استفاده از بارکدپستی از سایت فرمون خلافی گرفته باشید.

  با یکبار استعلام خلافی از فرمون اطلاعات خودرو شما از جمله پلاک خودرو در سایت ثبت می شود و پس از آن می توانید با وارد کردن پلاک خود،  لیست جریمه های رانندگی را مشاهده کنید  و خلافی خودرو با پلاک بگیرید.

  چند توصیه درباره خلافی خودرو

  از آنجا که مهلت پرداخت جرایم راهنمایی رانندگی ۶۰ روز است پیش از اتمام مهلت پرداخت، خلافی خودرو را پرداخت کنید. اگر خلافی خودرو را در مهلت مقرر پرداخت نکنید مبلغ جریمه شما دوبرابر می شود.

  توجه داشته باشید که سامانه راهور در لحظه به روزرسانی نمی شود. یعنی اگر خلافی خود را پرداخت کنید جریمه ها با تاخیر پاک می شوند و خلافی پرداخت شده پس از چند روز تا چند هفته از سامانه راهور پاک می شود. بنابراین اگر خلافی را تسویه کردید و از لیست جرایم حذف نشد نگران نباشید و در روزهای بعد مجدد استعلام خلافی خودرو بگیرید.

  اگر به خلافی خود اعتراض داشته باشید می توانید به دو طریق اقدام کنید:

  . به مرکز اجرائیات شهر محل سکونت خود مراجعه کنید . همانجا به شکایت شما رسیدگی می شود و نتیجه به اطلاع شما می رسد.

  . راه دیگر مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+۱۰ و اعتراض به صورت وضعیت تخلفات است که معمولا ظرف چند ساعت به شکایت شما رسیدگی می شود. در صورت قانع شدن، فرد باید جریمه را پرداخت کند و در غیر اینصورت باید به اجرائیات راهور مراجعه کند و شکایت خود را مطرح کند.

  توصیه آخر اینکه جریمه های خود را به موقع پرداخت کنید. غیر از اینکه امکان دو برابر شدن جریمه در صورت عدم پرداخت به موقع آن وجود دارد، افزایش مبلغ جریمه به بالای یک میلیون تومان موجب ثبت شکایت روی خودرو از سوی راهور می شود.  در این صورت هرجا که خودرو شما توسط پلیس متوقف شود پلیس می تواند خودرو را توقیف و روانه پارکینگ کند.

  برای جلوگیری از این مسئله می توانید بخشی از خلافی خود را با فرمون پرداخت کنید تا جمع مبالغ خلافی های شما به زیر یک میلیون تومان برسد.

  جهت دانلود برنامه فرمون از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

  انتهای رپرتاژ آگهی

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمدجوادزمانی 5 روز قبل
  1

  استعلام خلافی اتومبیل برلیانس.شماره پلاک ۹۹-۵۹۸-ط-۴۸

  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید