توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۴۲ علوم هشتم

  1 بازدید

  اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۴۲ علوم هشتم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  رویکردی جدید برای پاسخ به اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  رویکردی جدید برای پاسخ به اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  با قسمت دوم از سری مقالات مربوط به اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم در خدمت شما همراهان عزیز حرف آخر هستیم. در مطلب قبلی تا فصل ۴ پیش رفتیم و امروز قرار است آموزش خود ادامه بدهیم. اگر مطلب قبلی را خوانده باشید می‌دانید که ما به تمام فعالیت‌ها، فکر کنید‌ها و اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم پاسخ می‌دهیم. بنابراین شما با خواندن این مطلب در انتها، پاسخ تمام مواردی که نیاز دارید را به دست خواهید آورد.

  علاوه بر این مطالب، شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، به صورت رایگان صاحب پکیج آموزش ۲۰% از مطالب درسی شوید.

  جمع آوری اطلاعات فصل حس و حرکت

  فعالیت ص ۳۶: الف) خیر چون گیرنده‌ای تحریک نمی‌گردد. / ب) نه چون روی پوست گیرنده بینایی حساس به نور نداریم.  / پ) امکان احساس گرما هست چون روی پوست گیرنده دمایی داریم اما گیرنده بینایی وجود ندارد.

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  گفت و گو کنید ص ۳۹: مثال ساده در این مورد درک طعم مواد غذایی فاسد است که می‌تواند در صورت مصرف شدن باعث مسمومیت فرد شود.

  گفت و گو کنید ص ۴۰: قسمت عقب و انتهایی زبان طعم تلخ، لبه‌های راست و چپ متمایل به عقب زبان شوری و کناره‌های راست و چپ نزدیک به نوک زبان ترشی و ابتدا یا نوک زبان نیز طعم شیرینی را درک می‌کند. منظور از توضیحات داده شده این است که این بخش‌ها به آن طعم به خصوص حساسیت بیشتری دارند وگرنه تمامی بخش‌های زبان توانایی درک و دریافت تمام طعم‌ها را دارند.

  گفت و گو کنید ص ۴۰: گیرنده دما که به تغییرات دمایی حساس‌اند جلوی یخ‌زدگی و سوختگی پوست را می‌گیرند. گیرنده درد زمانی تحریک می‌شود که محرک آن قدر قوی باشد که احتمال آسیب به بدن زیاد شود. مواردی مثل لمس، کشیدگی و فشار به وسیله محرک مکانیکی قابل درک است.

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  اطلاعات جمع آوری کنید ص ۴۲: لبنیات و فرآورده‌های گوشتی منبع کلسیم هستند که برای رشد و استحکام استخوان‌ها ضروری هستند. اگر این مواد مورد نیاز تامین نشود و فرد ورزش نیز نکند باعث بروز کاهش تراکم استخوانی و پوکی استخوان می‌شود که در این حالت استخوان که به عنوان اسکلت بدن است، به سادگی می‌شکند.

  آزمایش کنید ص ۴۲: ۱) استخوانی که بدون هیچ تغییر مانده است. / ۲) استخوانی که در سرکه بود. چون تمام مواد معدنی در شرایط اسیدی سرکه از بین رفته است. / استخوانی که روی شعله گرفتیم چون حرارت تمام مواد آلی آن را از بین برده است.

  گفت و گو کنید ص ۴۳: استخوان ران با لگن مفصل گوی و کاسه می‌سازد. در زانو مفصل لولایی داریم. تمام مفاصل جمجمه از نوع ثابت هستند. مفاصل مچ دست و پا از نوع مفاصل لغزنده هستند.

  اطلاعات جمع آوری کنید ص ۴۴: رباط‌ها به ۲ دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. که در ساختمان مفاصل بر حسب نیاز وجود دارند و محدوده حرکت استخوان در محل مفصل را محدود می‌کنند تا از دررفتگی آن جلوگیری کنند.

  فعالیت ص ۴۵: از دو استخوان تشکیل شده که شباهت زیادی به ساختار دست انسان نیز دارد.

  تحقیق و پژوهش ص ۴۶: اگر ماهیچه یک حرکت ناگهانی انجام دهد یا بدون گرم کردن بدن ورزش یا حرکات کششی انجام دهد، دچار گرفتگی می‌شود که با کمپرس یخ قابل تسکین است. / کشیدگی ماهیچه هنگامی رخ می‌دهد که ماهیچه کششی بیش از توان خود را تحمل کند که اگر منجر به پارگی نشود با انجام فیزیوتراپی قابل درمان است. / بر اثر انجام فعالیت زیاد، ماهیچه دچار درد می‌شود که با کمی استراحت و خوردن مایعات به سرعت از بین می‌رود. اما اگر از بین نرود یعنی پارگی در ماهیچه رخ داده است که باید به پزشک مراجعه گردد.

  برای بررسی پکیج‌های حرف اخر و یافتن مناسبترین پکیج باتوجه به ویژگی‌های فردی خود به صفحه فروشگاه حرف آخر سر بزنید.

  پاسخ اطلاعات جمع آوری کنید فصل تنظیم هورمونی علوم هشتم

  شما می‌توانید مطالب و محصولات مرتبط با پایه خود را در حرف آخر هشتم مشاهده کنید.

  اطلاعات جمع آوری کنید ص ۴۸: غده هیپوتالاموس در زیر بخش مرکزی مغز –  غده هیپوفیز در قسمت تحتانی مغز – غده تیروئید بین نای و حنجره – غده پاراتیروئید به قسمت خلفی غده تیروئید چسبیده است – غده فوق کلیه در بالای کلیه قرار دارند.

  اطلاعات جمع آوری کنید ص ۴۹: باید از تابش مستقیم نور و قرار گیری در فاصله کم با حرارت و رطوبت جلوگیری شود و در پایان پخت، به غذا افزوده شود.

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  گفت و گو کنید ص ۵۱: در هنگامی که فرد تحت فشار روحی است از غدد فوق کلیه هورمون کورتیزول آزاد می‌شود که وظیفه تجزیه پروتئن‌ها و تبدیلشان به گلوکز را دارد.

  اطلاعات جمع آوری کنید ص ۵۳: اکثر صفات ثانویه در جانور نر برای جلب توجه ماده پدیدار می‌شود. مثل یال شیر، شاخ گوزن، پر طاووس، تاج خروس و غیره.

  فکر کنید ص ۵۴: در تنظیم عصبی سرعت زیاد اما ماندگاری کم است. ماهیت این نوع از تنظیم الکتریکی است در حالی که ماهیت تنظیم هورمونی از جنس شیمیایی می‌باشد. تنظیم هورمونی ماندگاری زیاد و سرعت کمی دارد.

  اگر در طول خواندن این مطالب تمرکز ندارید بهتر است برای حل این مشکل از جلسات رایگان مشاوره تحصیلی مشاوران ارشید حرف آخر استفاده کنید. فقط باید فرم زیر را پر کنید. یک قدم تا حل مشکلات تحصیلی…

  جواب اطلاعات جمع آوری کنید فصل ۷

  اگر دوست دارید می‌توانید لیست قیمت محصولات حرف آخر را با کیک بر روی آن ببینید.

  فعالیت ص ۵۶: الف) اثر انگشت هر فرد با دیگری متفاوت است. / ب) خیر حتی اثر انگشت آنان نیز منحصر بفرد است. / پ) برای شناسایی و تشخیص هویت افراد از آن بهره می‌گیرند.

  گفت و گو کنید ص ۵۸: الف) اشتباه است چون مثلا پروانه از انسان کوچکتر است اما فام‌تن بیشتری دارد. / ب) احتمال کمی دارد چون محیط بر وراثت تاثیر زیادی دارد.

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  آزمایش کنید ص ۵۹: پ) لیوان شماره ۱ چون در محیط و شرایط خوبی پرورانده شده است. / ت) بله

  فعالیت ص ۶۱: به عنوان جواب پیشنهادی می‌توان صفات نامطلوب را شناسایی و از دنا حذفشان کرد.

  فکر کنید ص ۶۲: چون ژنی که از ماهی به گوجه فرنگی منتقل شده است، دستور مقاومت به سرما را در گوجه فرنگی اجرا کرده است.

  اطلاعات جمع آوری کنید ص ۶۲: فایده تغییر ژن جانداران می‌تواند در این باشد که جاندار بهتر و مقاومتر شود و بتواند بهتر و سازگارتر زندگی کند. اما این کار ضررهایی نیز دارد. مثلا زندگی جاندار را از حالت طبیعی خارج می‌کند که شاید در جهت نامناسبی اتفاق بیافتد.

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  گفت‌ و گو کنید ۶۴: آلودگی این سوخت‌ها بسیار گمتر از سوخت‌های فسیلی است و نگرانی تمام شدن نیز نداریم چون تجدیدپذیر هستند.

  فعالیت ص ۶۴: غذای گروه اول بیشتر از مواردی مثل غذاهای سرخ کردنی، غذاهایی با مواد نگه‌دارنده، و موادی که ارزش غذایی ندارند مثل نوشابه یا سوسیس و کالباس و به طور کلی مواردی از این دست است.

  اما گروه دوم در غذای خود از خوراکی‌هایی با ویتامین و پروتئن بالا مثل غذاهای دریایی، میوه و سبزی و غذاهایی که به شی.ه آب‌پز یا بخارپز پخته شده‌اند.

  اطلاعات جمع آوری کنید فصل ۸ علوم هشتم

  گفت و گو کنید ص ۶۶: همانطور که در فعالیت ص ۶۶ نیز دیدید مخمر با روش جوانه زدن تکثیر می‌شود. اما راه تولید مثلی باکتری، دو نیم شدن است. که در هر دو روش هسته و سیتوپلاسم دو برابر می‌گردند.

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  فعالیت ص ۶۷: می‌توان چند تکه نان برداشت و یکی را در محل مرطوب، دومی را در محل گرم، یکی را در تاریکی، دیگری را زیر نور آفتاب و موارد این چنینی قرار داد تا مشاهده شود که کدام یک نسبت به نانی که در یخچال است زودتر کپک می‌زند.

  گفت و گو کنید ص ۶۸: لکه‌های کوچک اول همان هاگ‌ها هستند که در روش تولید مثل غیرجنسی باعث تولید هاگ‌های بیشتر می‌شوند و با تکثیر تمام سطح نان را می‌پوشانند.

  فعالیت ص ۶۹: الف) هاگ‌زایی قارچ‌ها / ب) جوانه زنی هیدر / پ) دو نیم شدن باکتری‌ها

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  فعالیت ص ۶۹: قلمه زدن، پیوند زدن، جدا کردن، خوابانیدن در خاک، کاشت اجزایی مثل برگ و جند مورد دیگر از راه‌های تکثیر گیاهان است که همه این موارد در یک نوع گیاه جواب نمی‌دهد و هر گیاه روش خاص خود را دارد.

  گفت و گو کنید ص ۷۱: در تقسیم میوز تعداد کروموزوم نصف می‌شود که با لقاح دو سری گامت، این مورد نیز حل می‌شود.

  فعالیت ص ۷۱: اول باید میوز کند تا گامت‌ها تشکیل شوند و بعد برای رشد میتوز می‌کند.

  گفت و گو کنید ص ۷۲: یاخته‌های جنسی بزرگترند و سیتوپلاسم بیشتری دارند و به شکل کروی هستند. زامه‌ها کوچک و درازند و دارای دم هستند که به حرکتشان کمک می‌کند.

  فعالیت ص ۷۲: الف) فقط جاندارانی مثل ماهی‌ها و دوزیستان که در آب زندگی می‌کنند می‌توانند لقاح خارجی داشته باشند. و در پرندگان، خزندگان و پستانداران لقاح از نوع داخلی است. / ب) پرندگان و پستانداران بیشتر از دیگر دسته‌ها از زاده‌های خود مراقبت می‌کنند. / پ) چون در محیط خارج از بدن عواملی که می‌تواند تخم‌ها را از بین ببرد بیشتر و احتمال تبدیل به فرزند هر کدام کمتر است. ت) درون بدن چون از لحاظ عوامل محیطی مثل دما، نور، رطوبت، اندوخته غذایی و غیره مناسبتر است.

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  فعالیت ص ۷۳: در دوقلوهای غیرهمسان دو گنجینه ژنتیکی متفاوت وجود دارد اما در تولید دوقلوهای همسان یک زامه و یک یاخته جنسی داریم که به دو قسمت بخش شده است و از لحاظ ژنتیکی عین هم هستند.

  فعالیت ص ۷۴: راه تشخیص گلبرگ‌ها این است که اکثر آن‌ها رنگی هستند. مادگی در انتهای خود برآمدگی دارد و تعداد پرچم در اکثر موارد بیش از یک است. / از قسمت بالای پرچم که بساک نام دارد. نه پرچم هر گل رنگ و شکل خاص خود را دارد.

  اطلاعات جمع آوری کنید ص ۷۵: مثلا خفاش و پرندگان کوچکی مثل مرغ شهدخوار به پراکنده شدن و لقاح گل‌ها کمک می‌کنند.

  گفت و گو کنید ص ۷۵: از ویژگی‌های مثبت تولید مثل جنسی ایجاد تنوع ژنی در جانداران جدید است که باعث ایجاد تکامل و سازگاری می‌شود.

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

  فعالیت ص ۷۵: بعضی گل‌ها بوی خاصی از خود دارند که باعث جذب زنبورها و دیگر جانداران می‌شود. همچنین اکثر زنبورها نسبت به رنگ گلبرگ‌ها جذب می‌شوند.

  به این ترتیب جواب اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم را تا فصل ۸ خدمت شما ارائه کردیم. منتظر ادامه مطالب این سری باشید.

  منبع مطلب : harfeakharpub.com

  مدیر محترم سایت harfeakharpub.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درباره عوامل موثر بر پوکی استخوان و منابع غذایی دارای کلسیم و فسفر تحقیق صفحه 42 علوم هشتم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Naziii : عالیییییییی بود واقعا ممنونم❤

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  1 1 ماه قبل
  0

  1

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  سیک

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  narjes 2 ماه قبل
  -1

  خیلی خوبه ازتون متشکرم

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  ناشناس 3 ماه قبل
  1

  درباره عوامل موثری بر پو

  لیلا 9 ماه قبل
  -1

  نمیدونم

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  هانیه 1 سال قبل
  -1

  خوبه

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  رضا 1 سال قبل
  -1

  نه مشکلی نیس دوست عزیزم خیلی سایت خوبی هسته ایشالا از این سایت ها بیشتر بشه دوست دارم عشق منی

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  نه مشکلی نیس دوست عزیزم خیلی سایت خوبی هسته ایشالا از این سایت ها بیشتر بشه دوست دارم عشق منی

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  و

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  نورمان 1 سال قبل
  1

  خوب بود ولی عالی نبود

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  خیلی ممنون

  محمد رضایی از باباسلمان 1 سال قبل
  1

  مرسی واقا از کار خوبتون 🤣🤣🤣🤣

  1
  محمد رضایی از باباسلمان 1 سال قبل

  عالییییی 😁😁😁😁😁

  Desa-52 2 سال قبل
  3

  عالی بود مرسیییییی

  Sara 2 سال قبل
  2

  واقعاممنون بابت سایت خوبتون

  Naziii 2 سال قبل
  6

  عالیییییییی بود واقعا ممنونم❤

  برای ارسال نظر کلیک کنید