توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اعطای 5 درصد جانبازی به رزمندگان

  1 بازدید

  اعطای 5 درصد جانبازی به رزمندگان را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  خبر خوش برای رزمندگان

  اختصاص درصد جانبازی به رزمندگان فاقد صورت سانحه در هنگام مجروحیت

  اختصاص درصد جانبازی به رزمندگان فاقد صورت سانحه در هنگام مجروحیت

  به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در نشست شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تسلیت ایام وفات پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) با بیان اینکه بنیاد اجرای قوانین حوزه ایثارگران را با تمام توان پیگیری می‌کند افزود: اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و مواد مربوط به ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه برای بنیاد از اهمیت زیادی برخوردار است و تهیه پیش‌نویس و تصویب آیین نامه‌ها و همچنین اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای کامل این قوانین همواره در دستور کار بنیاد بوده است و علی‌رغم مشکلات اعتباری و ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها خوشبختانه بخش‌های زیادی از این قوانین اجرایی شده است.

  نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به بند «الف» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس که صورت سانحه بالینی همزمان مجروحیت را ندارند اما مجروحیت آن‌ها توسط کمیسیون پزشکی نهاد اعزام‌کننده نیروهای مسلح احراز می‌شود را به‌عنوان جانباز تلقی کند و حداقل ۵ درصد جانبازی به آن‌ها اختصاص دهد.

  رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با ابلاغ دستورالعمل اجرایی این قانون توسط ستاد کل نیروهای مسلح به رده‌های نیروهای مسلح و هماهنگی مستمر بنیاد شهید و امور ایثارگران با این ستاد، اداره کل پذیرش و امور اداری بنیاد با توجه به گام‌های ۹ گانه در دستورالعمل یاد شده به منظور بررسی پرونده‌های مربوطه اقدام به تشکیل کمیسیون مشترک با نیروهای مسلح می‌کند و این کمیسیون ۲ روز در هفته برگزار می‌شود.

  نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون  ۳ هزار و ۶۵۰ پرونده به بنیاد واصل شده، افزود: از این تعداد پرونده واصله بیش از  ۲ هزار و ۳۵۰ پرونده تحت پوشش بنیاد قرار گرفته‌اند و مابقی دارای نقایصی بوده که پس از رفع نقص در کمیسیون پزشکی بنیاد مورد رسیدگی قرار گرفته و برابر ضوابط اقدام خواهد شد و تعدادی هم که دارای عارضه مشهود بودند و از نظر پزشکی مشمول دریافت درصد بیشتر شده‌اند، درصد جانبازی بیش از ۵ درصد را دریافت کردند.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه اخذ جانبازی برای ایثارگران فاقد مدارک پزشکی و وضعیت کنونی این طرح

  نحوه اخذ جانبازی برای ایثارگران فاقد مدارک پزشکی و وضعیت کنونی این طرح

  31 شهریور 1359 برای مردم ایران روز مهم و فراموش نشدنی بود. آن زمان که صدام حسین با تحریک استکبار جهانی و قدرت‌های مادی شرق و غرب، به ایران اسلامی که به تازگی انقلابی نوپا در آن رخ داده بود با گسیل امکانات سنگین به مرزهای غربی کشور، جنگی هشت ساله را بر انقلاب اسلامی تحمیل کرد.

  در این هنگام جوانان انقلاب اسلامی گوش به فرمان امام خمینی(ره) برای حفظ نظام اسلامی و دفاع از آرمان‌های انقلاب به مقابله با زیاده‌خواهی‌های صدام روانه جبهه‌ها شدند و در این راه ده‌ها هزار نفر شهید و جانباز تقدیم نظام اسلامی شدند. عزیزانی که با فدا کردن جان و بدن خود، نقشی حیاتی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایفا کردند.

  پس از پایان یافتن جنگ، بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رسیدگی به امور خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان اقدام به شناسایی این عزیزان کرده است. و حمایت‌هایی را از خانواده این عزیزان به عمل آورده است. در سال‌های اخیر به منظور رسیدگی به وضعیت افرادی که در دوران دفاع مقدس دچار جراحت شده‌اند اما فاقد مدرک جانبازی هستند راه کاری تعریف شده است. در این فرایند، مجروحیت آن‌ها توسط کمیسیون پزشکی نهاد اعزام کننده در نیروهای مسلح (سپاه، ارتش، نیروی انتظامی) احراز و پرونده آن‌ها به بنیاد شهید ارسال می‌شود. در آنجا نیز به منظور تعیین درصد به کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارجاع داده می‌شود. جزئیات مراحلی که در نیروهای مسلح تا بنیاد شهید می‌بایست طی شود در ادامه اشاره خواهد شد.

  جانبازی رزمندگان فاقد مدارک بالینی

  نحوه تعیین جانبازی رزمندگان فاقد مدارک بالینی

  بسیاری از جانبازان دوران دفاع مقدس، به دلیل نداشتن مدرکی دال بر مجروحیت در آن زمان، ممکن است تاکنون برای بهره‌مندی از امتیازات بنیاد شهید مراجعه نکرده باشند. به این دسته عزیزان گفته می‌شود که طبق بند الف ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، وضعیت جانبازی مشمولین ماده (۶۱) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت باید تعیین تکلیف شود و با توجه به تبصره این بند بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که صورت‌ سانحه بالینی همزمان مجروحیت را ندارند اما مجروحیت آن‌ها توسط کمیسیون پزشکی نهاد اعزام‌کننده (نیروهای مسلح) احراز می‌گردد را به‌عنوان جانباز  و حداقل 5 درصد تلقی کند.

  همچنین به منظور اجرای دقیق این حکم قانونی طی جلسات کارشناسی با معاونت‌های تخصصی بنیاد شهید در بخش کلیات و بخش‌های تخصصی پزشکی توافقات مقتضی حاصل‌ شده و در قالب دستورالعمل اجرایی تبصره موصوف به امضا مسئولین حوزه‌های تخصصی در بنیاد شهید و ستاد کل نیروهای مسلح رسیده است.

  رزمندگان برای بهره‌مندی از امتیازات دستورالعمل فوق باید طبق رویه‌ای که در ماده 5 دستورالعمل پیش‌بینی شده است، فرم‌های مربوطه را تکمیل به همراه مدارک و مستندات خواسته‌شده به نیروهای مسلح تحویل دهند تا مراحل آمده در دستورالعمل، گام به گام انجام شده و پس از طی مراحل و تأییدیه نهایی نسبت به معرفی و ارسال پرونده مجروحیت (جانبازی) به بنیاد اقدام شود.

  جانبازان فاقد مدارک بالینی

  مراحل تعیین جانبازان فاقد مدارک بالینی

  به منظور اجرای این فرآیند، اقداماتی گام به گام تعیین شده که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد:

  قدم اول: تکمیل فرم‌های شش‌گانه توسط متقاضی

  قدم دوم: مهیاکردن مدارک معتبر به اطلاعات خود اظهاری رزمنده و ارائه آن به همراه مدارک پرسنلی و شخصی و دیگر مدارک مرتبط مثل مدارک درمانی و یگانی رزمنده

  قدم سوم: بررسی و تطبیق اظهارات رزمنده با تکیه بر مستندات ارائه‌شده و بهره‌گیری از تأییدیه‌های رسمی مراجع مربوط در نیروهای مسلح

  قدم چهارم: در صورت تأیید اظهارات رزمنده در مورد میزان حضور در جبهه و حضور در عملیات ها و چگونگی مجروحیت و مصدومیت توسط مراجع مربوط در نیروهای مسلح، صورت سانحه مجروحیت تنظیم و به همراه تمام مدارک و مستندات در قالب پرونده جمع‌آوری شده و به کمیسیون عالی پزشکی نیروهای مسلح فرستاده شود.

  قدم پنجم: کمیسیون های عالی پزشکی نیروهای مسلح با توجه به مدارک موجود در پرونده در صورت تکمیل مدارک با استناد به دستورالعمل اجرایی مذکور، خصوصاً جداول سه گانه تخصصی مربوط به صدمات شیمیایی، افت شنوایی و اعصاب و روان  نسبت به اظهار نظر تخصصی مبنی بر تأیید مجروحیت یا عدم تأیید مجروحیت با نوشتن رأی برابر روش جاری به امور ایثارگران نیروهای مسلح اعلام می‌شود.

  قدم ششم: در صورت تأیید مجروحیت و مصدومیت رزمنده نسبت به تشکیل کمیسیون به منظور احراز جانبازی اقدام می‌شود.

  قدم هفتم: پس از تأیید و احراز جانبازی در کمیسیون های تشخیص و احراز پرونده رزمنده با نامه‌نگاری رسمی از سوی نیروهای مسلح به معاونت نیروی انسانی ستادهای آجا، سپاه، ناجا و وزارت دفاع ارسال شده و در صورت تأیید مدرک و مستندات پرونده، مفاد مندرج در پرونده به بنیاد شهید ارسال می‌شود.

  قدم هشتم: اداره کل پذیرش و امور اداری بنیاد پس از ثبت مشخصات رزمنده در سامانه بنیاد، پرونده را جهت تعیین درصد جانبازی به کمیسیون پزشکی بنیاد ارسال می‌کند.

  قدم نهم: کمیسیون پزشکی بنیاد درصد تعیین شده را در فرم مربوط ثبت کرده و رأی صادر شده را به طور رسمی به اداره کل پذیرش و امور اداری بنیاد و نیروهای مسلح ابلاغ می‌کند.

  منبع مطلب : epairan.com

  مدیر محترم سایت epairan.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 9 ماه قبل
  1

  سلام از سال ۹۰ تا الان هیچ جوابی از بنیاد مورد قبول باش نشنیده ام با نظر گرفتن بالینی مورد تعید خواهشن

  صفربخشی پور 10 ماه قبل
  -1

  سلام ...بعرض حضرت عالی برسانم که ۲۸ماه دراکثرمناطق جنگی حضور داشتم یادم هست ۷روز تمام ما غذانداشتیم فقط توت درخت میخوردیم تا زنده بمانیم .کسانی را درلویزان میبینم که سرباز جنگ بودن اما چهرهایشان داغون شده اینها همش اثرات جنگ میباشد لطفا ارزش مارا بدانید عمری باقی نمانده....مثل ماه دیگه پیدا نمیشود.خدا خیرتان دهد...

  بهمن 12 ماه قبل
  2

  سلام می خواستم بدام رزمندگانی که 5% جانباز ی دارند چگونه می توانند در کمیسیون شرکت کنند من به بنیاد مراجعه کردم کفتن شما نمی توانید در کمیسیون شرکت کنید مگر درقانون نیست که ما 5% ها برای شرکت در کمیسیون می توانیم شرکت کنیم

  محمد حسین سلیمیان ریزی 12 ماه قبل
  1

  برای با ردوم کارت ایثار دارم پروند درایثارگران نیروی زمینی ارتش تهران دارم دربنیاد جانبازی شهدا پرونده دارم از سال ۱۳۶۲ یا ۱۳۶۴ خدمت در مهاباد و سردشت از تیپ های لشکر ۶۴ خدمت کردام ولی تا الان با پیگیری زیاد هنوز جانبازی ندارم از سه ۳ سال پیش با کمسیون در ارومیه که مورد قبول بوده هنوز خبری از جانبازی نیست خواهشن پیگیری از شما زحمت کشان )

  محمد حسین سلیمیان ریزی 12 ماه قبل
  1

  سلام بنده خدمت سربازی در سال ۱۳۶۲ یا ۱۳۶۴ خودم در کردستان ارومیه مهاباد سردشت انجام دادام وسه ۳ سال گذشت کمسیون در بیمارستان لشکر ۶۴ ارومیه انجام دادام وبا وجود قبل بوده ولی تا الان با پیگریها هنوز خبر ی به بند ه داده نشده خواهشن پیگری شود کارت ایثار دارم ودر سازمان ایثارگران وجانباران نیروی زمینی ارتش تهران پروند جانبازی دارم ولی بنیاد شهدا و جانبازان اصفهان هنوز درصد به بنده نداداند با پیگیریها زیاد وخسته کنده ( یا حق)

  محمد.حسن.حمزه لو 1 سال قبل
  0

  محمد حسن حمز ه لو

  محمد.حسن.حمزه لو 1 سال قبل
  0

  باسلام.اینجانب سرهنگ دو بازنشسته..ازسال ۹۸ پروندهام از لشگر۸۱ زرهی تیپ۲۸۱ ارسال شده.ودران سال بانامه ای که از فرماندهی نیرو.چهت کمیسیون .با بیش از ۴ سال جبهه و۱۰ سال بعداز جنگ..سرپل دهاب .بودم.وبعلت نبود من همسرم بیماری دیابت گرفت.وباعث نارسایی کلیه ها ودیالیز و۱۵ سال است ازدوچشم نابینا شده ویکبار سکته قلبی داشته که عمل قلب باز انجام دادندو اکنون قادر به هیچ کاری نیست.بیماریصعب علاج دارد که ارتش هزار تا ماده گذشته که ۵ درصد جانبازی که داشتم وقعط شده رامیخواهند بدهند .ولی فکر کنم بعد از مرگ ما بدهند.هیچ کس به فکر بازنشسته ها نیست..من در ماهگاهند ۲الی ۳ملیون پول دارو میدهم همه کرونا گرفتایم ۲۰ ملیون وام گرفتهو هزینه کردم اکنون مستاجرم کرج فردیس شماره پ ۱۱۰۵۲۴۴۰۰۲۶۰۰

  0
  محمد.حسن.حمزه لو 1 سال قبل

  بنده درسایت ارتش ۴۸ ماه و ۲۴ روز مدت منطقه دارم وکارت ایثار گری ارتش رادارم.ومدارک جهت کارت ایثار هوشمند فرستاده ام.

  مسعود علاقه بندها 1 سال قبل
  1

  بدانم اسم من در سایت ایثارگران است

  0
  عزیزاله خسروی 9 ماه قبل

  سلام من مدت ۲۱ ماه درجبهه های مریوان والفجر ۴ بدیم ازنایه سروگوش عصبابرون حالی خوب ندارم درسال ۹۸ گمسیون ارتش رفتم پرونده تکمیل کردیم وبه یکان غزام کننده تحویل دادیم از ان وقت هنوز خبری برای ما نیامده است ممنون میشوم راهنمای کنید منتظرم جواب

  مسعود علاقه بندها 1 سال قبل
  1

  بدانم اسم من در سایت ایثارگران است

  1
  محمدحسن دهقانی 6 ماه قبل

  محمدحسن دهقانی نام مستعار مهدی

  م 1 سال قبل
  -1

  بدانم اسم در سایت هستید

  0
  عباس کرمی هستم 5 ماه قبل

  سلام عباس کرمی هستم از طهران ۳۴مادرجبهه بودم محروم شدم مدارک من در عملیات مرصاد سوخت در بیمارستان بستری شد و چند بار دربنیاد امورایسا گران همپروپده دارم باید چه کار کنم متشکرم

  عباس کرمی

  م 1 سال قبل
  0

  بدانم اسم در سایت هستید

  م 1 سال قبل
  -1

  مسعود علاقه بندها

  0
  محمدرضا کیانی 2 ماه قبل

  ایکاش یه مرد در این امور ایثارگران وجانبازان پیدا می‌شد که پرونده جانبازان ماده ۸۷ را ابلاغ می‌کرد دیگه عمری از ما نمونده

  عزیزاله خسروی 1 سال قبل
  2

  سلام بنده مدت سربازی در سال ۶۲ تا۶۴ درجبهه های کردستان بودم چند برموجی شدم درسال ۱۳۹۸ مارا ارتش بکمیسیون درمشهد بیمارستان ارتش از ناهی سرگوش وعصاب روان حالم درست نبست پرونده ما را فرستادن به محل خدمت تحویل دادم ولی مدت ۲سال است خبری نست ممنونم اگرمن راراهنمای کنید

  عزیزاله خسروی 1 سال قبل
  -1

  سلام من یک رزمند ه هستم و مدت خدمت سربازیم را در جبهه های کردستان بودم کارت ایثار دارم از قدیمی است در سال ۱۳۹۸ ما را به بیمارستان ارتش در مشهد چند دکتر و پرونده ما رادادند ببرید بیگان که خدمت می کردی بردیم دیگرازان وقت خبری نشده ارتش هم جواب نمی دهد ممنون میشویم ما را راهنمای کنید عزیزاله خسروی

  -1
  عزیزاله خسروی 1 سال قبل

  سلام خسته نباشید بنده تمام مراحل پزشگی پروندم تکمل است ازناهی سر گوش عصاب روان تحید شده وبردم تویل ایثارگری ارتش ایرانشهر زهدان داد ولی ۲ سال است خبری نشدهاست ممنون می شوم مرا رهنمای کنید

  حمید کرمیان 1 سال قبل
  0

  قرار شد که کسانی که 6ماه بیشتر پرونده رزمندگی دارند 5درصدیا بیشتر جانبازی بهشان بدهند سال 97 و 98 پرونده های بسیاری دراین رابطه تشکیل شد تا حالا خبری نشده و هیچ کس هم جوابگو نیست لطفاً پیگیری کنید متشکرم

  حمید کرمیان 1 سال قبل
  0

  سلام ماچند ساله پرونده جانبازی تشکیل دادیم هیچ کسی بهشان رسیدگی نمیکنه لطفاً رسیدگی شود

  صوفی 2 سال قبل
  2

  باسلام خسته نباشید،،،،بنده تمام مراحل فوق را طی نمود ه ام ومشکل گوش واعصاب روان بنده تایید شده،،،،ولی شامل مرور زمان شده وتقربیا یکی دوسال است منتظر جوابم خبری نشده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ایا تاریخی برای ابلاغ وجود دارد ممنون

  2
  ابراهیم بهروزی 1 سال قبل

  سلام مدت بیش از 2 سال است که تمامی مراحل تشکیل پرونده برای اخذ 5درصد جانبازی را انجام داده ام و پرونده ام را تحویل امر ایثارگران ارتش داده ام ومشکل گوش واعصاب وروان بنده تایید شده ولی تا کنون هیچگونه جوابی دریافت ننموده ام لطفا پاسخ دهید.

  ق ع 2 سال قبل
  0

  سلام آیا در کمیسیون عالی سپاه بعلت فراموشی دربیان نام داروهای مصرفی دلیل بر رد جانباز می شود اگر مشکلی نداشت نام تعدادی دارو حفظ می کرد وبیان می کرد افسوس از اظهار نظر چنین کمیسیونی!!!!!

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  مسعودنیکوکار 8 ماه قبل

  رزمنده دفاع مقدس با 80 ماه درمنطقه سه سال تشکیل پرونده 5درصد داده‌ام هنوز هیچ خبری نیست مگر ای مفت خورها چه کاری انجام میده بعد مرگ رزمندگان شاید اگر اختلاس نشود ابلاغ بشود الله برکاته الله اونهم 5درصد هم به آقا زاده ها بدهند که درجنگ نبودن ممنون

  برای ارسال نظر کلیک کنید