توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  افزایش حقوق کمک معیشت بنیاد شهید در سال 99

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  13بازدید

  افزایش حقوق کمک معیشت بنیاد شهید در سال 99 را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  کمک معیشت بنیاد در سال ۹۹

  سلام و وقت بخیر. طبق بند 5 مصوبه مربوط به اعلام ضریب حقوق سال 1399 کارکنان دولت:

  «حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه‌های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان هفده میلیون و نهصد و هفتاد و چهار هزار و پنصدر (17.974.500) ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارکنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می شود.»

  آنچیزی که تحت عنوان 2800 تومان عنوان شده است، حداقل دریافتی است که فقط برای کارکنان دولت و بازنشستگان مشمول صندوق های بازنشستگی کشوری و تأمین اجتماعی نیروهای مسلح کاربرد دارد.

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیین نامه کمک معیشت جانبازان و آزادگان معسر فاقد درآمد (سال 99)

  آیین‌نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور (تصویب‌نامه شماره 42735/ت57824هـ مورخ 23/4/1399 هیئت وزیران)

  سازمان برنامه و بودجه کشور

  هیئت وزیران در جلسه 184/1399 به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران و به استناد بند (ب) تبصره (17) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور، آیین‌نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب کرد:

  آیین‌نامه اجرایی بند (ب) تبصره (17) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور

  ماده 1- در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:

  1- کمک معیشت: مبلغی معادل حداقل حقوق کارکنان شاغل دولت موضوع ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب 1386-

  2- بنیاد: بنیاد شهید و امور ایثارگران

  3- معسر: جانباز و آزاده غیرحالت اشتغال که فاقد درآمد و شغل بوده و هیچگونه خدمات و تسهیلاتی بابت اشتغال از دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی دریافت نکرده باشد.

  تبصره 1- در صورتی که جانباز و آزاده دارای اموال قابل بهره برداری برای اشتغال و کسب درآمد باشند، با تشخیص بنیاد مشمول این آیین نامه نمی‌باشند.

  تبصره 2- جانبازان یا آزادگانی که از صندوق‌های بیمه و بازنشستگی یا مستمری استفاده می‌کنند و یا بانوان جانباز و آزاده‌ای که از همسر خود نفقه دریافت می‌کنند، مشمول این آیین‌نامه نمی‌باشند.

  ماده 2- مشمولین این آیین‌نامه برای برخورداری از کمک معیشت موظفند مدارک زیر را به بنیاد محل پرونده خود ارایه نمایند:

  1- اصل تقاضانامه مربوط

  2- اقرارنامه محضری مبنی بر فاقد شغل و درآمد بودن

  ماده 3- بنیاد موظف است به منظور برقراری کمک معیشت، اقدامت زیر را به عمل آورد:

  1- استعلام از مراجع مربوط شامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق‌های بیمه و بازنشستگی، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حسب مورد به تشخیص بنیاد.

  2- پایش اطلاعات مشمولین آیین نامه از حیث اشتغال یا درآمد یا تغییرات ایجاد شده در وضعیت آنان هر شش ماه یکبار.

  3- بررسی و اقدام لازم در خصوص درخواست‌های دریافتی.

  تبصره- دستگاه‌های مذکور در بند (1) این ماده موظفند برای احراز عدم وجود درآمد مشمولین این آیین‌نامه استعلام‌های بنیاد را ظرف یک ماه پاسخ دهند.

  ماده 4- بنیاد موظف است ظرف سه ماه نسبت به تدوین شیوه نامه مرتبط برای مشمولان این آیین‌نامه بر اساس درصد جانبازی، شرایط سنی، بیماران صعب‌العلاج و معلولین دارای محدودیت‌های جسمی حرکتی و ضایعات غیرجانبازی که با تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد قادر به کار نمی‌باشند، اقدام نماید.

  ماده 5- برقراری و پرداخت کمک معیشت به مشمولین در چهارچوب ضوابط اجرای قانون بودجه سال 1399 کل کشور و در سقف اعتبارات تخصیص یافته از ابتدای سال 1399 امکان پذیر است.

  ماده 6- نظارت بر حسن اجرای این آیین نامه بر عهده بنیاد است.

  اسحاق جهانگیری- معاون اول رییس جمهور

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  افزایش حقوق ایثارگران در سال 99 / طرح معیشتی ایثارگران در سال جدید - خبریفا

  افزایش حقوق ایثارگران در سال 99 / طرح معیشتی ایثارگران در سال جدید - خبریفا

  زهرا ساعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به گزارش خبریفا، در واکنش به گلایه بخشی از ایثارگران مبنی براینکه تعدادی از آنها تحت پوشش بیمه قرار نداشته و با وجود مشکلات اقتصادی جدی از مزایای بسته حمایتی دولت بهره‌مند نشده‌اند، گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی که بنیاد شهید و امور ایثارگران با آن مواجه است، شرمنده بسیاری از ایثارگران شده‌ایم، اما همچنان پیگیر تامین مطالبات این قشر هستیم.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در برنامه ششم توسعه موارد بسیار خوبی را در جهت حمایت از ایثارگران قید کردیم، همچنین در قانون جامع ایثارگری هم بر ضرورت رفع بخشی از نیازهای آنها تاکید کرده‌ایم.

  تلاش رزمندگان در جهت تامین امنیت و حفظ کیان کشور نباید فراموش شود

  وی تصریح کرد: هم‌اکنون مبلغی را که ایثارگران تحت عنوان طرح تامین معیشت دریافت می‌کنند محدود است و این در حالی است که تعدادی از آنها در دوران جنگ تحمیلی آسیب‌های جسمی هم دیده  و جراحاتی داشتند که پیگیری نکرده و به دنبال تشکیل پرونده هم نرفته‌اند، اما اسناد و مدارکی دال بر زحماتی که در جبهه‌ها برای حفظ کیان کشور و برقراری امنیت در جامعه کشیده‌اند، وجود دارد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: افرادی که ماه‌هایی متوالی در جبهه‌ها بودند در شرایط کنونی به دلیل مشکلات اقتصادی به توجه بیشتری نیاز دارند، اما معذوریت‌هایی که بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه تامین اعتبارات دارد، باعث شده که در حق رزمندگان کم لطفی شود.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما توانستیم مشکل بیمه درمانی جانباران را در بودجه ۹۸ حل کنیم، ضمن اینکه در تلاش هستیم دامنه پوشش اقدامات حمایتی از رزمندگان را نیز گسترش دهیم تا بتوانند از مزایای بسته‌های حمایتی که برای اقشار کم درآمد جامعه در نظر گرفته شده است، بهره‌مند شوند، همچنین میزان حقوقی که برای این قشر در پی اجرای طرح معیشت تعیین شده، افزایش یابد و امیدوارم بتوانیم با میزان بودجه محدودی که وجود دارد، گام موثری در جهت تحقق این مهم برداریم.

  بروزرسانی (۱۳۹۹/۰۲/۰۹):

  به گزارش برنا  داوود حیدری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شبکه ملی ایثارگران گفت: موضوع اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم، پس از مکاتبه و پیگیری‌های حضوری، متاسفانه به دلیل ابلاغ دیرهنگام، در فروردین اعمال نشد.

  وی افزود: با توجه به عدم اجرایی شدن این مصوبه در فروردین و اعتراض ایثارگران، موضوع همچنان در دستور کار شبکه ملی ایثارگران قرار داشت تا اینکه طی پیامی از سوی یکی از مدیران ارشد بنیاد شهید، اعلام شد که با توجه به بسته شدن حقوق‌ها در بیستم هر ماه، آیین‌نامه افزایش حقوق ۲۴ فروردین ابلاغ شد که متاسفانه امکان اعمال مصوبه جدید وجود نداشت و لذا اردیبهشت ۹۹ مصوبه افزایش حقوق‌ها اعمال خواهد شد.

  مدیرعامل شبکه ملی ایثارگران ابراز امیدواری کرد با این افزایش بخشی از مشکلات معیشتی ایثارگران عزیز مرتفع شود.

  منبع مطلب : khabarifa.ir

  مدیر محترم سایت khabarifa.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید