توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اموزش ریاضی هفتم از فصل اول تا اخر

  1 بازدید

  اموزش ریاضی هفتم از فصل اول تا اخر را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  تدریس کامل ریاضی هفتم فصل اول

  فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول با روشی کاملا متفاوت، دقیق و جامع

  فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول با روشی کاملا متفاوت، دقیق و جامع

  در فصل اول ریاضی پایه هفتم فقط با تمرین و تکرار بیشتر می‌توان به نمرات و نتایج خوبی دست یافت. اما هیچ تمرینی بدون آموزش خوب و درست به پاسخ صحیح نمی‌رسد. و برای رسیدن به این نقطه باید از همه امکانات استفاده کنید. این امکانات کدامند؟ کتب کمک آموزشی، کلاس های حضوری در مدرسه و آموزشگاه و فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول.

  در این مقاله به چیزهایی که همه باید درمورد فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول بدانند می‌پردازیم و تمام نکات ریز و درشت را درباره فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول بررسی خواهیم کرد. پس با ما برای دقایقی همراه باشد تا به همه چیز این فصل مسلط شوید.

  فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول با بهترین روش آموزشی

  همه از سختی و دشواری درک ریاضی هفتم حرف می‌زنند و به دنبال پاسخ های فعالیت های این کتاب هستند اما باید بگوییم که آموزش ریاضی پایه هفتم فصل اول آنقدر که فکر می‌کنید سخت نیست! تعجب نکنید، این جمله به شرطی که راهکار درست را پیش بگیرید درست است. یکی از این راهکارهای درست استفاده از فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول است. بیایید چند مورد از مزایای این روش را با هم بخوانیم:

  به نظرتان این موارد برای کسب نمره ۲۰ کافی نیستند؟! اگر جوابتان مثبت است، پس به ریاضی هفتم حرف آخر سری بزنید.

  سیر تا پیاز فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

  فیلم آموزش ریاضی پایه هفتم

  همانطور که می‌دانید ریاضی پایه هفتم از ۹ فصل که هر فصل دارای ۴ بخش است تشکیل شده. در اینجا به فصل اول ریاضی هفتم که راهبردهای حل مسله است می‌پردازیم. این فصل ۹ راهبرد پیشنهادی برای حل مسایل دارد که برای هر کدام مثال هایی آورده شده تا دانش آموز کاربرد آن ها را بیاموزد.

  شاید خیلی از شما معنی راهبرد را ندانید پس در اینجا معنی این واژه را برای شما شفاف می‌کنیم. بیایید با یک تصویر آشنا شروع کنیم. شما به پارکی رفته اید و می‌خواهید تاب بازی کنید اما فرد دیگری سوار تاب است. برای ادامه این داستان ۴ راه وجود دارد:

  همانطور که می‌بینید امکان دارد در یک صحنه، هر کدام از موارد بالا اتفاق بیافتد و روش حل مساله در هر مورد متفاوت است. به روش یا نقشه کلی حل یک مساله که در ابتدای حل آن در ذهن نقش می‌بندد استراتژی یا راهبرد می‌گویند. در فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول تمام روش هایی که می‌توان از آن برای رسیدن به جواب یک سوال بهره جست بررسی می‌شوند. در حرف آخر هیچ چیزی از قلم نمی‌افتد.

  راهبرد رسم شکل اولین راهبرد در فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

  فیلم آموزش ریاضی پایه هفتم

  اولین راهبرد، رسم شکل است و در پیرامون اینکه چگونه رسم یک شکل حل مسله را برای شما آسان می‌کند صحبت کرده است. در این روش شما آنچنان نیازی به نوشتن عملیات و محاسبات ریاضی نخواهید داشت. البته گاهی ممکن است شما تصویر را تجسم کنید و کار به رسم آن هم نکشد. این راهبرد در مسایلی که شکل هندسی، حرکتی، مقایسه طول و غیره مطرح است قابل استفاده می‌باشد. دقت داشته باشید که گاهی رسم شکل اولین راهبرد است که به ذهن می‌رسد و حل با آن آغاز می‌شود ولی در ادامه به روش های دیگری هم نیاز است.

  راهبرد الگوسازی

  فیلم آموزش ریاضی پایه هفتم

  دومین راهبرد حل مسله مطرح شده در فصل اول ریاضی هفتم الگوسازی است. مواردی پیش می‌آید که با در نظر گرفتن اطلاعات مساله در همان ابتدا چند حالت مختلف در ذهن شکل می‌گیرد و لازم است همه حالت ها را در نظر گرفته و به ترتیب بنویسیم. این روش وقتی نوشتن همه حالات وقت زیادی می‌خواهد مناسب نیست. به این راهبرد تفکر نظام دار هم می‌گویند.

  راهبرد حذف حالت‌های نامطلوب

  فیلم آموزش ریاضی پایه هفتم

  گاهی با در نظر گرفتن یکی از اطلاعات موجود در صورت سوال می‌توانیم چند حالت مختلف را بنویسیم. یعنی به وسیله راهبرد الگوسازی تمام حالات ممکن را پیدا کنیم و سپس با توجه به برخی شرایط و اطلاعات دیگر، مجبور می‌شویم برخی حالات را حذف کنیم که به این کار حذف حالات نامطلوب گویند. این راهبرد معمولا زمانی که شرط های مطرح شده بیش از یکی باشد مورد استفاده است.

  راهبرد الگویابی

  فیلم آموزش ریاضی پایه هفتم

  در این روش مساله را در حالت کلی تر مطرح کرده و حل آن را با بررسی حالات کوچکتر شروع می‌کنیم. با حل تعدادی حالت کوچک، نوعی الگو ارتباط بین جواب ها پیدا می‌شود که بر اساس آن به جواب نهایی می‌رسیم. که در ریاضی دو الگوی عددی و هندسی داریم و کشف الگوی، رابطه و نظم موجود در بین دنباله های عددی و هندسی کمکی برای حل مساله است. این راهبرد در مساله هایی کاربرد دارد که بین شکل ها یا اعداد، الگو و رابطه خاصی باشد.

  راهبرد حدس و گمان

  فیلم آموزش ریاضی پایه هفتم

  ممکن است حل یک مساله، روش و راه حل مستقیمی نداشته باشد یا راه رسیدن به جواب آن طولانی و دشوار باشد. شما می‌توانید با یک روش منطقی و منظم پاسخ های احتمالی مساله را حدس زده سپس با توجه به شرایط گفته شده در روی سوال حدس خود را بررسی کنید و با توجه به نتیجه به دست آمده حدس بعدی را با تغییر دادن و کم و زیاد کردن و اصطلاحات لازم بزنید تا کم کم به پاسخ نزدیک شوید.

  راهبرد زیر‌مساله

  فیلم آموزش ریاضی پایه هفتم

  این روش بیشتر وقتی به کار می‌رود که ما به جای یک مساله پیچیده آن را به چند مساله ساده تر تبدیل کنیم و به ترتیب به آن ها جواب بدهیم. اگر ترتیب مساله ها را درست تشخیص بدهیم حل هر زیر مساله به حل مساله بعدی کمک می‌کند که با حل آن ها به پاسخ اصلی می‌رسیم. ضمنا گاهی در مساله ها با اعداد بزرگ سر و کار داریم و برای یافتن جوابی سریع و تقریبی، اعداد مساله را گرد و آن را حل می‌کنیم.

  راهبرد حل مساله ساده‌تر

  فیلم آموزش ریاضی پایه هفتم

  آخرین راهبردی که در فصل اول فیلم آموزشی ریاضی هفتم بحث می‌شود، تکنیک حل مساله ساده تر است که در این راهبرد بیشتر با ساده کردن اعداد بزرگ سر و کار داریم. گاهی بهتر است این راهبرد را “نگاه دیگر” یا “زاویه دید جدید” بنامیم.  برای حل بعضی سوالات ابتدا سوال ساده تر که با آن در ارتباط است را حل می‌کنیم. سپس با استفاده از نتیجه و پاسخ مساله ساده شده، جواب اصلی را پیدا می‌کنیم. برای ساده کردن مساله می‌توان از اعداد تقریبی یا کوچکتر استفاده کرد. برای نتیجه گیری و پیدا کردن پاسخ مساله اصلی از راهبرد الگویابی استفاده می‌کنیم و الگوی کشف شده در مساله ساده را به مساله اصلی مرتبط می‌کنیم.

  آخرین راهبرد فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول ، راهبرد روش های نمادین

  آموزش ریاضی پایه هفتم

  بسیاری از مسایل را می‎‌توانیم به کمک نمادهای جبری به یک معادله تبدیل کنیم. گاهی در سوال با مجهول ها و مقادیر نامعلوم سرو کار دارید که می‌توایند به جای آن ها از شکلهای مربع و مثلث و حروف استفاده کنید. مدل سازی هندسی از زیر مجموعه های این راهبرد است. و تبدیل میاله به یک شکل هندسی و حل هندسی آن نیز نوعی روش نمادین یا مدل سازی به شمار می‌رود.

  برای رسیدن به سرنوشت تحصیلی مطلوب باید از راهنمایی یک مشاور باتجربه بهره بگیرید تا مشکلات درسی شما حل شود، استعدادیابی شوید و هوشمندانه قدم بردارید. به همین دلیل باید فرم زیر را پر کنید تا از مشاوره رایگان مشاوران ارشد موسسه حرف آخر بهره‌مند شوید.

  برای مشاهده و خرید محصولات مورد نظر خود به صفحه فروشگاه حرف آخر بروید.

  کدام راهبرد فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول برای استفاده در حل مسائل بهتر است؟

  پس از اینکه همه راهبردهای گفته شده در فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول آموزش داده شد و تمریناتی برای هر کدام حل شد، شما به مهارت حل مساله مسلط می‌شوید. و می‌فهمید که ممکن است یک مساله چند راه حل داشته باشد. یا چند نفر از یک راهبرد استفاده کنند اما با شیوه های متفاوت. مثلا نحوه شکل کشیدن هر کس منحصر به فرد باشد. بنابراین خودتان را محدود نکنید.

  حل کردن مسئله چهار مرحله دارد که در تمام مسائل کتاب باید این چهار مرحله را انجام دهید تا به جواب برسید:

  در مرحله بازگشت به عقب، بعد از پاسخ دادن به سوال، باید یک دوره دیگر تمام مراحلی که برای حل یک مسئله انجام داده اید با خود مرور کنید. این روش کمک بسیاری برای سازماندهی مطالب در ذهن شما می کند. شما با توجه به فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول بدون نیاز به تفکر تمام این چهار مرحله را به ترتیب و درست اجرا می‌کنید.

  برای این که بتوانید در آزمون‌های مهمی مثل تیزهوشان و کنکور نتیجه خوبی بگیرید باید از همین لحظه شروع به کار کنید و از محصولات باکیفیتی که توسط اساتید برتر کشور تدریس شده‌اند استفاده کنید. نمونه این محصولات پکیج‌های حرف آخر هفتم است که موفقیت شما را تضمین می‌کنند.

  برای اینکه ۲۰% از محتوای آموزشی دروس خود را به صورت چندین ساعت فیلم آموزشی تدریس شده توسط اساتید برجسته کشور در اختیار داشته باشی فقط باید فرم زیر را پر کنی و هزینه ارسال که ۲۰ هزار تومان است را پرداخت کنی تا این بسته را برایت ارسال کنیم.

  برای مشاهده و اطلاع از قیمت دیگر محصولات و پکیج‌ها می‌توانید به لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید. در آخر از همراهی شما متشکریم و خواهشمندیم نظرات خود را در زیر این مطلب بنویسید.

  منبع مطلب : harfeakharpub.com

  مدیر محترم سایت harfeakharpub.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آموزش ریاضی هفتم - کامل

  آموزش ریاضی هفتم - کامل

  با این برنامه نمونه سوال حل کنید،خلاصه درس مطالعه کنید،فیلم ببینید و رفع اشکال کنید و با آزمون چهار گزینه ای پیشرفت  خود را بسنجید !

  اگر شما نیز با درس ریاضی مشکل دارید، توصیه می کنیم به هیچ وجه برنامه آموزش ریاضی پایه هفتم را از دست ندهید. در این برنامه ترفندهایی به شما آموزش داده خواهد شد که با کمک آنها می توانید تمرین های سخت و پیچیده ریاضی پایه هفتم را  انجام دهید.

  توجه:  این برنامه هر هفته به روز رسانی می شود

  دارای آزمون چهار گزینه ای هوشمند جهت یادگیری بهتر ریاضی

  - 30 فیلم آموزشی ریاضی پایه هفتم

  - مقالات آموزشی و گام به گام پایه هفتم

  - نمونه سوالات و پاسخ نامه ریاضی هفتم ، نیم سال اول و دوم و ارسالی از دبیران

  آموزش پایه هفتم ریاضی

  آزمون آنلاین ریاضی هفتم

  آموزش ریاضی هفتم


   

  منبع مطلب : cafebazaar.ir

  مدیر محترم سایت cafebazaar.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 روز قبل
  0

  بد بود

  ناشناس 9 روز قبل
  0

  بد نبود 🧡👍

  -1
  ناشناس 9 روز قبل

  خوبه

  مهدی 11 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید