توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انتقال مالکیت گوشی بدون سیم کارت قبلی

  1 بازدید

  انتقال مالکیت گوشی بدون سیم کارت قبلی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  آموزش شناخت مالک قبلی گوشی و دستگاه توسط سامانه همتا

  آموزش شناخت مالک قبلی گوشی و دستگاه توسط سامانه همتا

  حالت‌های مختلف نمایش شماره مالک

  1- در صورتی که دستگاه دارای مالک باشد و از شناسه دستگاه سوء استفاده نشده باشد، در پیام هشدار انتقال مالکیت ارسالی از همتا، شماره مالک با چند رقم پنهان نمایش داده می‌شود.

  2- در صورتی که دستگاه دارای مالک نباشد و در پیام هشدار انتقال مالکیت ارسالی از همتا، شماره مالک ذکر نشده باشد و از شناسه دستگاه نیز سوء استفاده نشده باشد، می‌توانید با استفاده از آموزش زیر شماره‌ای که امکان دریافت مالکیت دارد را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که این شماره منقضی یا واگذار شده باشد، شماره با چند رقم پنهان نمایش داده می‌شود.

  3- در صورتی که از شناسه‌های دستگاه سوء استفاده شده باشد، شماره مالک در هیچکدام از حالت‌ها نمایش داده نمی‌شود.

  4- در صورتی که شماره مالک را می‌شناسید ولی سیم‌کارت مالک منقضی و یا واگذار شده است، آموزش بازیابی اطلاعات سیم‌کارت واگذار شده را مشاهده نمایید.

  توجه: در تمامی حالت‌ها، همتا پاسخگویی بیشتری نمی‌تواند داشته باشد.

  منبع مطلب : hamtainfo.ntsw.ir

  مدیر محترم سایت hamtainfo.ntsw.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آموزش 3 روش انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا | Hamta | همیاب ۲۴

  آموزش 3 روش انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا | Hamta | همیاب ۲۴

  فرآیند انتقال مالکیت گوشی موبایل در سامانه همتا | Hamta

  در صورتیکه فردی بخواهد تلفن همراه خود را به شخص دیگری بفروشد، بایستی با استفاده از فرآیند انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا، تلفن همراه را برای سیم کارت شخص خریدار، فعال نماید. دقت داشته باشید در صورتیکه به هر دلیلی فرآیند انتقال مالکیت گوشی انجام نپذیرد، فرد خریدار می‌تواند از تلفن همراه استفاده کند ولی معامله بدون سند انجام داده است. به عبارت دیگر از نظر سامانه همتا، تلفن همراه خریداری شده تحت مالکیت سیم کارت شخص خریدار قرار نخواهد گرفت. لذا مسئولیت عواقب ناشی از انجام‌ ندادن فرآیند انتقال مالکیت، برعهده شخص خریدار خواهد بود.

  توصیه می‌گردد حتماً فرآیند انتقال مالکیت گوشی در حین خرید و فروش تلفن همراه انجام گردد. البته درمواردی مثل قرض دادن، تعویض سیم کارت و موارد مشابه، شخص فروشنده تلفن همراه مختار است که فرآیند انتقال مالکیت را انجام دهد یا ندهد.

  برای آشنایی کامل با خدمات سامانه همتا در زمینه رجیستری گوشی کلیک کنید.

  نکته مهم:
  توجه داشته باشید که لازمه انتقال مالکیت آن است که، فرد فروشنده از طریق فرآیند «افزودن دستگاه» قبل از انتقال مالکیت شناسه گوشی خود را وارد کارتابل خود در سامانه همتا نماید.

  همچنین برای انتقال مالکیت تلفن‌های همراه دو یا چند سیم کارته، تنها کافیست مالکیت شناسه یکی از SLOT ها را منتقل نمود. با انتقال مالکیت یک شناسه، مالکیت شناسه مربوط به SLOT های دیگر نیز بصورت خودکار منتقل خواهد شد.

  در صورتی که دستگاه دو سیم‌کارته‌ای دارید و تحت مالکیت یکی از سیم کارت‌های شما قرار دارد و فقط برای سیم‌کارت دوم آن پیام هشدار انتقال مالکیت با مهلت قطع دریافت کرده‌اید، آموزش تعریف سیم‌کارت بهره‌بردار را ملاحظه نمائید.

  نکته: هنگام خرید گوشی دست دوم، حتما رجیستر بودن و سرقتی نبودن دستگاه را در سامانه همیاب۲۴ استعلام بگیرید تا خریدی امن را تجربه کنید و ناخواسته مرتکب جرم خرید یک کالای سرقتی نشوید! برای استعلام رجیستری گوشی و استعلام سرقتی گوشی کلیک کنید.

  دقت داشته باشید در صورت استفاده از گزینه انتقال مالکیت، کد فعال سازی با سرشماره HAMTA برای فرد خریدار ارسال می گردد. فرد خریدار می‌تواند با استفاده از کد فعال سازی موجود در پیامک HAMTA، شناسه (IMEI) دستگاه خریداری شده را از طریق فرآیند فعالسازی دستگاه، برای سیم کارت دلخواه خود فعال نماید.

  ۲. انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری #۷۷۷۷*

  در این روش برای انجام فرآیند انتقال مالکیت گوشی، ابتدا لازم است تا کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری کنیم:

  در مرحله بعد لازم است تا با ارسال عدد ۳ گزینه «انتقال مالکیت» را انتخاب نماییم.

  در این مرحله، پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که شناسه‌ تلفن‌های همراه تحت مالکیت سیم کارت را به شما نمایش می‌دهد. لازم است تا عدد مربوط به شناسه تلفن همراهی که قصد انتقال مالکیت آن را دارید، وارد و ارسال کنید. درصورتیکه هیچ شناسه ای برای شما نمایش داده نشد، می‌بایست عدد مربوط به گزینه «افزودن دستگاه» را وارد و ارسال کنید و سپس در مرحله بعد شناسه ۱۵ رقمی IMEI تلفن همراهی که قصد فروش آن را دارید بدون هرگونه علامت اضافی وارد کنید.

  در این مرحله لازم است تا شماره سیم کارتی که قصد دارید مالکیت تلفن همراه را به آن انتقال دهید (یعنی شماره تلفن فرد خریدار) را وارد نمایید.

  در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که شناسه IMEI تلفنی که قصد انتقال مالکیت آن را دارید و شماره سیم کارت فرد خریدار را برای شما نمایش می‌دهد. درصورتیکه این اطلاعات مورد تائید شماست، عدد ۱ را وارد و ارسال کنید.

  در نهایت پیغامی برای شما نمایش داده می شود که بیانگر ارسال کد فعالسازی از طریق پیامک به شماره سیم کارت فرد خریدار است.

  دقت داشته باشید که کد فعالسازی حتماً باید با سرشماره HAMTA برای فرد خریدار ارسال گردد. فرد خریدار می‌تواند با استفاده از کد فعالسازی، شناسه IMEI تلفن همراه خریداری شده و شماره سیم کارت خود، از طریق فرآیند فعالسازی تلفن همراه خریداری شده را برای شماره سیم کارت خود فعال نماید.

  برای انجام فرآیند انتقال مالکیت گوشی از طریق اپلیکیشن همتا، ابتدا این اپلیکیشن را از طریق سایت همتا و یا از کافه بازار دانلود و نصب نمایید.
  اپلیکیشن همتا را باز کرده، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. کد نصب برنامه که به شماره شما ارسال می شود را هم وارد کنید.

  شما وارد پنل خود در سامانه همتا می شوید. گزینه انتقال مالکیت را انتخاب نمایید.

  در صفحه باز شده، شما لیست دستگاه های تحت مالکیت این شماره را میبینید، دستگاه مورد نظر را انتخاب کرده و شماره تلفن خریدار را وارد نمایید، سپس از پایین صفحه گزینه انتقال مالکیت را بزنید.

  و در نهایت پیغام انتقال مالکیت گوشی را هم تایید نمایید.

  جهت استعلام گوشی سرقتی، استعلام رجیستری گوشی، اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت، لپ تاپ می توانید از طریق لینک های زیر به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

  دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید

  منبع مطلب : hamyab24.ir

  مدیر محترم سایت hamyab24.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آموزش یافتن شماره همراه و آدرس مالک قبلی گوشی جهت انتقال مالکیت

  آموزش یافتن شماره همراه و آدرس مالک قبلی گوشی جهت انتقال مالکیت

  اگر شما یک گوشی کارکرده (غیر آکبند و دستگاهی که قبل از خرید شما سیم کارت خورده باشد) از شخصی خریداری کرده باشید و در صورتی انتقال مالکیت از مالک قبلی به مالک جدید صورت نگرفته باشد، سامانه همتا همچنان شماره خط شما را ناشناس میداند و طی پیامکی از شما میخواهد که اگر خود را دارنده دستگاه میدانید از فروشنده بخواهید عملیات انتقال مالکیت را انجام دهد در غیر این صورت سرویس مخابراتی به شما داده نخواهد شد!

  حال اگر فروشنده در دسترس باشد که نهایتا با مراجعه حضوری یا تلفنی میتوانید از آن بخواهید اینکار را انجام دهد (با شماره گیری کد دستوری #7777*)، مشکل آنجایی بوجود میاید که اطلاعاتی از فردی که از آن موبایل را خریداری کردید نداشته باشید برای مثال خرید از فردی در اپلیکیشن دیوار، شیپور یا از افراد نا آشنا در مکانی غیر قابل دسترس صورت گرفته باشد، در این مواقع باید یه راه ارتباطی با ایشان پیدا کنید تا انتقال مالکیت انجام شود وگرنه طبق قوانین همتا شما مالک دستگاه نخواهید بود! حال در این مقاله کارشناسان اندرویدزوم به شما کمک میکنند تا طرف را بیابید.

  چگونه شماره موبایل مالک اصلی را پیدا کنم؟

  1-سیم کارت خودتان را وارد دستگاه کنید و چندین تماس بگیرید تا شماره تلفن شما با IMEI این دستگاه در همتا ثبت شود (ممکن است این فرآیند چندین روز طول بیانجامد.)

  2- وارد سایت همتا شوید.

  3- شماره همراه خودتان که در گوشی خریداری شده است را وارد کنید و وارد سامانه شوید. (اگر امکان دریافت پیامک ندارید خط را در دستگاه دیگر بندازید و کد ورود بگیرید سپس مجددا در گوشی خریداری شده وارد کنید.)

  4- از بخش وضعیت شناسه دستگاه، شماره سریال (IMEI) را وارد کنید در صورتی که همتا تشخیص دهد این شماره همراه که با آن وارد سامانه شدید در گوشی قرار گرفته باشد کل شماره مالک اصلی را برای شما نمایش میدهد در غیر این صورت 4 کاراکتر وسط آنرا حذف میکند.

  چگونه انتقال مالکیت کنم؟

  حال که شماره را یافتید تماس بگیرید در صورتی که خوش اقبال باشید و خط طرف خاموش نباشد، ازش بخواهید که با انجام فرایند زیر کد روی خط شما ارسال کند. (اطلاعات بیشتر: آموزش انتقال مالکیت و فعالسازی)

  شماره مالک قبلی خاموش است چه کار کنم؟

  اگر بدشانسی بیارید و همراه موبایل طرف را هم پیدا کنید ولی خاموش باشد باز هم کارشناسان خدمات رجیستری اندرویدزوم برای شما راهکار دارد:

  1- شماره طرف را شبکه اجتماعی مثل تلگرام و واتس اپ چستجو کنید اگر مشترک باشد پیام دهید ممکن است در آنجا پاسخگو شما شود.

  2- شماره ایشان را در گوگل سرچ کنید. بسیار پیش میاید که به واسطه کار یا در شبکه اجتمایی، سایت و… شماره خود را اشتراک گذاری کنیم سپس میتوانید اطلاعات بیشتری از طرف بیاید برای مثال: یک نمونه شماره جستجو شده را ببینید گوگل آدرس محل کار و شماره های همکاران را ارائه داده خیلی راحت میتونید از این طریق پیگیری کنید.

  3- یک روش خلاقانه دیگری هم وجود دارد که وارد سایت truecaller شوید. (اگر وارد نشد از نرم افزار رفع فیـ_ـلتر استفاده کنید) در بالا +98 ایران و شماره طرف را وارد کنید با اکانت گوگل خود لاگین کنید و در نهایت میتوانید اسم ایشان یا محدوده را پیدا کنید یافتن اسم از روی شماره هم میتواند به شما در این فرآیند کمک کند.

  مالک اصلی را پیدا نکردم یا همکاری نمی کند!

  اگر با روش های گفته شده در فوق بهرترتیب مالک اصلی دسترسی پیدا نکردید یا با ایشان ارتباط کردید ولی با شما برای انتقال مالکیت همکاری نمیکنند بهترین راه این است که سریال دستگاه IMEI تغییر دهید ولی اینکار در تمامی گوشی ها امکان پذیر نیست برای مثال برند آیفون یا گوشی های رده بالا، اگر تعمیرکار حرفه ای موبایل (نه فروشنده موبایل) در اطراف خود دارید میتوانید برای این منظور مراجعه کنید هزینه سریال تعمیراتی 40 هزار تومان است و از بخش رجیستری گوشی چینی قابل دریافت است سپس سریال به همراه گوشی به تعمیرکار بدهید تا روی دستگاه شما بزند.

  منبع مطلب : androidzoom.ir

  مدیر محترم سایت androidzoom.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  1 1 ماه قبل
  0

  1

  ati 1 ماه قبل
  1

  گوشی که داریم ریجستریش بع خط یکی دیگه اس و اون خط نیس نداریم چیکار باید بکنیم

  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  سرام وقتتون بخیر من یک گوشی خریدم ریجستری به نام یکی دیگه شده الانم طرف نیست سیم‌کارتشم گم کرده و همکاری نمیکنه.یک زحمت بکشید راهنماییم کنین چکار کنم

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  هادی 10 ماه قبل
  -2

  انتقال مالیکیت

  محمدهادی همتی 1 سال قبل
  0

  صاحب گوشی همکاری نمیکند

  -1
  محمدهادی همتی 1 سال قبل

  صاحب گوشی همکاری نمیکند

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام خسته نباشید اگه خودمغازه گوشی فروشی هم بیاد نداشته باشد شماره صاحب اصلی گوشی راچه راهکارهای وجوددارد که آخرین صاحب گوشی رابتوانیم شماره تلفنی راکه جهت انتقال نیازهست دریافت کنیم ممنون میشم

  برای ارسال نظر کلیک کنید