توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا درباره فیل و فنجان به کمک راههای پرورش فکر

  1 بازدید

  انشا درباره فیل و فنجان به کمک راههای پرورش فکر را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  انشا یاب

  انشا در مورد فیل و فنجان پایه نهم انشا درمورد شانس انشا درمورد اذان انشا در مورد آدم فضایی انشا درمورد گذر رودخانه انشا فیل و فنجان طنز انشا فیل و فنجون داستان کوتاه درباره فیل و فنجان

  انشا در ادامه مطلب

  دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم مطمئنا دارای تضادهای زیادی است که اگر اینطور نبود دنیا خیلی زشت از چیزی که می بینیم می شد، فکر کنید چاق و لاغر، کوچک و بزرگ، زیبا و زشت همه اینا به اینکه چه چیزی برتر از دیگری هست کمک می کند.

  و به نوعی خوب و بد یا شایدم کم و زیاد را از هم متمایز می سازد، ضرب المثل فیل و فنجان نیز یک ضرب المثل قدیمی است. وقتی به ما می گوییند فیل و فنجان یاد این میافتیم که خب یعنی چی؟ مثلا فیل رو بزاریم توی فنجون، یا با فنجون فیل بخوریم یا چی؟

  فکر کنم بهتر است یک فیلم پلاستیکی درست کنیم که کوچک باشد و آن را کنار فنجان بگذاریم، حتما یه چیزی هست که این ضرب المثل را درست کرده اند اما هر جور فکر می کنم این دوتا اصلا به هم نمی آیند ولی شاید نقطه اشتراک این دو همین به هم نیامدنشان باشد.

  تا آنجایی که میدانم فیل یک حیوان با ذات خوب است و نمی خواهد به دیگر حیوانات کوچک آسیب برساند و از این بابت در هندوستان به خاطر شرایط محیطی برای حمل بارهای خود از فیل استفاده می کنند.

  فیل به نوعی مهربان است و از این بابت هندی ها مطمین هستند که به دیگر حیوانات کوچک خود صدمه وارد نمی شود، اما حالا بهتر است ما یک فیل داشته باشیم و اسم آن را فنجان بگذاریم، این فنجان قصه ما می تواند برای ما کارهای زیادی انجام دهد

  مثلا از این بابت که اسمش فنجان است در فنجان چای بخورد. برای او یک خانه زیبا و بزرگ می سازم که هر موقع خودم هم دلم برایش تنگ شد به آنجا بروم  و به کلکسیون فنجان های آن هر دفه یک فنجان اضافه کنم، این فیل زیبای ما با لباسی که پر از عکس فنجان است .

  هر روز در فنجان های خود نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه می خورد. و عاشق این جور چیز هایت، او حتی یک چند فنجان طلایی دارد و خودش می گوید یک صندوقچه را قایم کرده است که فنجان هایی از سال های گذشته و پدربزرگ هایش به او رسیده است و عتیقه هستند ولی تا به حال هیچکس آن ها را ندیده است، 

  در نتیجه و به دور از تخیلات مقایسه فیل و فنجان یعنی تضاد بین دو چیز که در عین اینکه خیلی با هم فرق دارند می توانند بسیار زیبا باشند و هرکدام به کاری بیایند.

  منبع مطلب : enshayab.blog.ir

  مدیر محترم سایت enshayab.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا فیل و فنجان صفحه 21 مهارت های نوشتاری نهم

  انشا فیل و فنجان

      نام انشا: فیل و فنجان

      کتاب: مهارت های نوشتاری پایه نهم

      صفحه:۲۱

      درس: ۱

   انشای گذر رودخانه صفحه ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری پایه نهم:

  فیل و فنجون چیست ؟ اولین چیزی که بعد شنیدن یا دیدنه این کلمه به ذهنم خطور میکنه چی میتونه باشه؟ مثلا میتونم.بگم بعضی وقتا که تو خیابون قدم میزنم و نگاهم به دو دوست میخوره که یکی خیلی هیکلی و چاق و درمقابل دوستش لاغر و نحیف این به ذهنم میرسه و ناخودآگاه میگم اووووه دقیقا فیل و فنجون هستن .

  یا اینکه میشه گفت شاید روزی،روزگاری یک فیلی خواسته با فنجون رفاقت کنه شاید هم برعکس فنجون دوست داشته تا با فیلی همراه شه به هرحال فرقی نمیکنه خلاصه باهم تصمیم میگیرند که باهم دوست بشن ولی خب به نظرم من فقط اسماشونه که میتونن کناره هم قرار بگیرن چون ممکنه یهو فیل حواسش نباشه پاشو بزاره رو فنجون و ....

  وخیلی مثالهای مشابه اینها

  کلمه فیل و فنجون میشه گفت یه کلمه ساده ست ولی پرمعنا از خود کلمه هم میشه فهمید فیل رو میتونیم مظهر بزرگی و چاق بودن معنی کنیم و فنجون را مظهر کوچکی . البته به نظره من این کوچکی و بزرگی اصلا ربطی به قوی بودن و ضعیف بودن نداره چراکه همه میدونن فیل بااون عظمت و هیکل بزرگی که داره حریف موش نمیشه . فیل به این بزرگی از،یه موش که حتی بعضیاشون از فنجون هم کوچکترند میترسه، یا اینکه با اون جثه ای که داره چه چهره مهربونی داره

  اما فنجون ؛ در مورد فنجون چی میتونیم بگیم اینکه چای را با تمام داغ بودنش که نمیشه دست زد درونه خودش بعده چند دقیقه سرد میکنه به نظر کاره ساده ای انجام میده ولی دقیق تر که شیم میبینیم نه چه کاره بزرگی با اون جثه کوچکی که نسبت به فیل داره و همیشه با فیل همراه شده چنین انتظاری باید ازش داشت پس قضاوت در مورد فیل و فنجون کار سختیه

   همچنین بعضی وقتا فنجونایی هستند که شاید دلی به بزرگی یه فیل داشته باشن پس میشه گفت یه نکته مهم اونم اینه که هر فنجونی ضعیف نیست و هر فیلی قوی نمیتونه باشه

  خیلی از افراد که من خودم یکی از این افرادم بیشتر مواقع زود قضاوت می کنیم همینطور که شاید اولش من در مورد این کلمه زود قضاوت کردم در مورد اشخاص و ادمای اطرافمون هم این طور هستیم .

  خیلی وقتا خیلی از فیلها و فنجون ها را از خودمون ناراحت و دلگیر کردیم بهتر نیست این صفت زشت را از خودمون دور کنیم و برای هرچیز و هر شخصی ارزش قائل شویم .

  به امید روزی که به دیگران بیشتر از خودمون احترام بگذاریم .

       انشای شماره ۲ درباره فیل و فنجان:

  من موندم چه ربطی بین فنجون و فیل وجود داره هرچقدر فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید گفتم از خودم بپرسم که آیا فیل تو فنجون جا میشه یا برعکس جملاتشون به هم ربط داره یانه فیل برگشتوندم شد لیف فنجون هم برگشتوندم شد نوجنف که با خود گفت نه هیچ رابطه ای بین این دو کلمه وجود نداره، پس تصمیم گرفتم یک سری به باغ وحش بزنم، که شاید چیزی به ذهنم برسه وقتی به باغ وحش رسیدم باز چیزی به ذهن من نرسید، به لوازم خانگی فروشی رفتم باز فنجون ها رو دیدم ولی هیچ تناسبی با فیل ندیدم، تصمیم گرفتم نزد پدر بزرگم برم، او مرا راهنمایی کرد، و گفت: برو پیش کوزه گر به تو کمک خواهد کرد. من از خودم پرسیدم فیل و فنجون کجا، کوزه گر کجا ، خلاصه با خود گفتم من این همه وقت گذاشتم حالا این یکی هم روش…

  رفتم پیش کوزه گر، به کوزه گر گفتم ربط بین فیل و فنجون چیه … کوزه گر لبخندی زد و گفت: درد تو را میدانم برای تو یک فنجان با دسته خرطوم فیل درست میکنم. خلاصه در زنگ انشاء به جای انشاء خود، فنجون درست شده ی کوزه گر را به معلم خود هدیه دادم.

       انشای شماره ۳ درباره گذر رودخانه:

  فیل و فنجون چه ربطی به هم دارن ؟ فیل تو فنجون جا میشه ؟ فیل و ترجیح می دید یا فنجون ؟

  خب انقدر فسفر سوزی نکنید خودم جواب میدم ….

  فیل و فنجون چه ربطی به هم دارن بر میگرده به سالهای گذشته که یه فیل بدنیا اومد موقعه ی اسم گذاری بود که یه فنجون افتاد و شکست هیچی دیگه اسمه فیله شد فنجون.

  حالا ربط بین فیل و فنجون رو فهمیدید نوبت به این می رسه که فیل تو فنجون جا میشه یا نه ؟

  اینم بر میگرده به دوسه سال بعد از اون سالی که فنجون بدنیا اومد .فنجون قصه ی ما داشت قایم باشک بازی میکرد جایی نداشت پرید تو فنجون حالا فهمیدید که فیل تو فنجون ….جامیشه ؟

  و حالا نوبت می رسه به اینکه فیل و ترجیح می دید یا فنجون ؟

  از اونجایی که فیل قصه ی ما فنجون تشریف دارن اگه فیلو ترجیح بدی فنجون و میارن و اگه فنجون و ترجیح بدی فیل و میارن .

  حالا دیگه به اخر راه رسیدیم و شما هم متوجه شدی بین فیل و فنجون کلا نباید چیزی رو ترجیح بدی, بخاطر خودت میگم دیدی یه دفعه ای تو این معادلات گمشدی.

  منبع مطلب : daftarensha.rozblog.com

  مدیر محترم سایت daftarensha.rozblog.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا نهم صفحه 21 - درس کده

  در این مطلب برای شما لینک همه ی انشا های صفحه ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری کلاس نهم را آماده کرده ایم

  تا راحت تر به آن ها دسترسی داشته باشید و بتوانید از میان آن ها یک انشا را انتخاب کنید

  این لیست شامل:

  انشا گذر رودخانه,انشا آدم فضایی,انشا اذان,انشا شانش,انشا فیل و فنجان میباشد

  انشا های صفحه ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری نهم:

  ———————————————

  انشا درباره ی گذر رودخانه 

  ———————————————

  انشا درباره ی ادم فضایی 

  ———————————————

  انشا درباره ی اذان 

  ———————————————

  انشا درباره ی شانس 

  ———————————————

  انشا درباره ی فیل و فنجان

  انشا صفحه ۲۱ مهارت های نوشتاری نهم

  منبع مطلب : darskade.ir

  مدیر محترم سایت darskade.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  س 7 روز قبل
  1

  با حال بود

  .. 3 ماه قبل
  1

  .

  م 8 ماه قبل
  3

  نه

  مهدی 1 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید