توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا درمورد پاییز با مقدمه بدنه نتیجه

  1 بازدید

  انشا درمورد پاییز با مقدمه بدنه نتیجه را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری - گام با گام | قدم به قدم تا موفقیت

  انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری - گام با گام | قدم به قدم تا موفقیت

  انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری

  انشا درس اول صفحه 20 پایه هفتم

  انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری

  انشا درس اول صفحه 20 پایه هفتم

  سایت گام با گام چندین انشا با موضوع فصل پاییز برا شما آماده کرده است

  11 انشا در مورد فصل پاییز

  پاییز یا خَزان یکی از چهار فصل اقلیم متعدل است. در نیمکرهٔ شمالی با برج‌های میزان، عقرب و قوس؛ ماه‌های مهر، آبان و آذر برابر است.

  پاییز از نظر ستاره‌شناختی بین دو نقطهٔ اعتدال پاییزی و انقلاب زمستانی است. از نظر گاهشماری هجری خورشیدی، در روز یکم مهر آغاز می‌شود و تا پایان آذر ادامه می‌یابد.

  *************

  انشا اول – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  در روز های آخر فصل تابستان هوای گرم با ما خداحافظی می کند و ما کمتر به تفریح و بازی می پردازیم و هوای سرد جایگزین آن می شود و بچه ها راهی مدرسه می شوند و خیلی زود روز های خوب را در مدرسه پشت سر می گذارند .

  هنگامی که برگ درختان به رنگ زرد در می آیند و به زمین می ریزند ما متوجه شروع فصل پاییز می شویم و چه منظره ی زیبایی ساخته می شود که باد برگ ها را به صورت دسته جمعی به روی زمین می ریزد و صدای خش خش آن برگ ها دل هر آدمی را می لرزاند که با راه رفتن بر روی آن برگ ها بوجود می آید .

  در فصل پاییز با سرد شدن هوا باید لباس های گرمی را تهیه کنیم تا از هر نوع مریضی دور بمانیم و اگر مریض شدیم در خانه استحرات کنیم و زودتر خوب بشویم تا از درس هایمان عقب نمانیم و یا نفر دیگری از ما این مریضی را نگیرد ، که مریضی حتی چند لحظه اش هم برای انسان بسیار سخت و تلخ می گذرد و زمان برای آدم نا سالم یک ثانیه اش هم نمی گذرد .

  در فصل پاییز با این که روز ها کوتاه تر می شوند اما بجای آن شب های بلندتری داریم که می توانیم دور همی هایی را داشته باشیم و در کنار هم و با وجود گرمای زیاد لذت ببریم .

  فصل پاییز هم مانند دیگر فصل ها خوبی هایی دارد و ما در این فصل میتوانیم مزه انار های ترش و شیرین را بچشیم و یا میوه های دیگری در این فصل وجود دارند که عبارت اند از : گلابی ، چغندر ، کدو حلوایی ، خرمالو ، زغاله اخته که ما با خوردن بعضی از آن ها با وجود هوای سرد پاییزی به بدن خود گرمای مضاعف می دهیم و باعث گرم نگه داشتن بدن خود می شویم .

  بند نتیجه :

  در فصل پاییز با وجود این که برگ های درختان فرو می ریزند و در فصل زمستان به نظر می رسد که نابود شده اند اما در فصل بهار دوباره زندگی خود را آغاز می کنند و ما باید نتیجه بگیریم که بعد از هر پایانی دوباره شروعی نو هست .

  **************

  انشا دوم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  انشای احساسی درباره پاییز

  پاییز همان فصلی اسـت کـه در آن برگ درختان می‌ریزند ودر زیر پای رهگذران بی‌تفاوت خش خش میکنند. پاییز شاید همان فصل غفلت اسـت و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر اسـت؛ چـه فرقی میکند کـه در پاییز خواب باشی یا بیدار مهم آن اسـت کـه پاییز کار خودش را میکند.

  بـه دقت و حوصله دست بکار آراستن می شود؛ آراستن درخت‌ها، شهر‌ها، باغ‌ها و زمین بـه زرد و سرخ و قهوه‌اي برگ‌ها؛ بـه قطرات گاه نم نم و گاه شرشر باران و بـه باد کـه می‌وزد. پاییز همان فصل دل انگیزی اسـت کـه گاه رویایی‌اش می خوانند همان فصلی کـه می تواني در آن ساعت‌ها از پنجره اتاق بـه درخت روبروی خانه نگاه کنی و خسته نشوی.

  پاییز همان دل انگیزانه ایست کـه گاه هوس می کني زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند. پاییز همان مادر رقص خرامان برگ‌هاست کـه بـه ناز و عشوه تمام چرخ زنان از آسمان بر سرت می‌بارند، و تـو سریعتر می روي تا زیر برگ‌هایش برسی و با خودت بگویی این یکی بـه افتخار مـن افتاد. پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ‌هاست.

  همان برگ‌هاي خرامان کـه اینبار هوس می کنی کفشهایت را در آوری تا موسیقی هبوط برگ‌ها پاهایت را قلقلک کند. پاییز همان فصل درختان لخت خرمالو اسـت کـه سرخی خرمالوهایش ر ا بـه همه ی عرضه می‌دارد.  همان فصل قاصدک‌هاي شیطون کـه برایت خبر می‌آورند، خبر‌هاي خوش، خبرهایی کـه هیچوقت نمیرسند وتو بازهم آنها را بر می‌داری و فوت میکنی.

  و با نگاهت تعقیبشان می کني تا در آبی ابری آسمان پاییز گم شوند. آه عجب این پاییز برگ زیر هزار رنگ خوش می نشیند در چشم و خیال مـن …  و مـن از ورای سفیدی دیوار‌هاي اتاقم همه ی را، همه ی را خوب خوب می دانم؛ دیگر جاده‌هاي پاییز را از حفظ شده‌ام.

  ****************

  انشا سوم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  انشای توصیفی در مورد پاییز

  فصل پاییز چو آغاز شود / همه ی جا مدرسه‌ها باز شود

  چون کـه پاییز بـه اتمام آید / فصل زیبای زمستان آید

  چون زمستان گذرد عید شود / فصل تابیدن خورشید شود

  پاییز فصل قشنگی اسـت. در پاییز برگ درختان زرد میشود. در روز اول پاییز كه اول مهرماه اسـت مـا بـه مدرسه میرویم و همکلاسی‌هاي خودرا میبینیم. پاییز فصل تلاش بیشتر دانش‌آموزان اسـت. در پاییز روزها کوتاه‌تر و شب‌ها بلندتر می شود. از میوه‌هاي پاییز انار و نارنگی اسـت. در پاییز برگ درختان می‌ریزد و هنگامیکه مـا بر روی آنها راه میرویم صدای خش‌خش می دهند.

  در پاییز هوا سرد می شود و اگر مراقب نباشیم سرما می خوریم. در پاییز باد میوزد و باران می‌بارد. ماه‌هاي پاییز مهر، آبان و آذر هستند. پاییز فصلی اسـت کـه در آن برگ‌هاي درختان بـه زردی می‌گرایند اما بعضی از برگ‌ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه‌اي میشوند. تعداد زیادی از میوه‌ها در فصل پاییز می رسند.

  اناره ساوه، خربزه، سیب، پرتقال، بـه، سنجد و… در فصل پاییز تعداد زیادی از پرندگان بـه مناطق گرمسیر مهاجرت می کنند. در فصل پاییز کشاورزان زمینها را شخم زده ودر آن محصولاتی مانند گندم و جو می‌کارند. در فصل پاییز روزها کوتاهتر می شود و شب ها طولانی می گردد.

  ***********************

  انشا چهارم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  انشای داستانی در مورد پاییز

  اي نام تـو بهترین سر آغاز / بی نام تـو نامه کی کنم باز. خداوندا امروز نیز همانند دوران دبستانم پاییزت زیباست، آسمانش صاف و خورشیدش خندان اسـت، هوایش لطیف و شب‌هایش دلپذیر اسـت. در آن دوران شب‌هاي پاییز می‌نشستم و قصه خواندم و با ذهن خیال پرداز خود صحنه‌هاي داستان را در جلو چشم خود مجسم می‌ساختم و دنیای درونم را پر از شیرینی و زیبایی می‌ساختم.

  خداوندا خداوندا اي خداوند پیامبران و برگزیدگان و اي خداوند ابراهیم و اسماعیل و اسحق و یعقوب! رویم از خجلت زرد اسـت اما هرگز این زردی رویم رابا زردی پاییز تشبیه نمیکنم کـه پاییز زیباست و آن فصل خداست و زردی آن از فضل خداست کـه زردی پاییز پختگی و کمال اسـت و زردی پاییز جلوه دیگری از جمال اسـت. راستی در پاییز بود غروب سرد یکی از روزهای سرد پاییز کـه دهقان فداکار همان ریزعلی خواجوی لباسش را کند.

  و آتش زد و جان مسافران را نجات داد ریزعلی هنوز زنده اسـت خداوند نگهدارش باشد ریزعلی لباسش را دوست داشت اما کند چون خطر بزرگی در پیش بود راستی وقت آن نرسیده کـه مـن و تـو نیز لباسها را بکنیم و آتش بزنیم و رهاگردیم؟

  لباس هاي تعلق را می گویم و تعلق غیر از داشتن اسـت و می توان دارا بود اما تعلق نداشت و میشود ندار بود اما تعلق داشت. لباس هاي اسارت را میگویم زمین قیطریه و اختیاریه و بطلانیه و ظلمانیه و پوچلانیه و… را می گویم.

  برجهای دوقلو و سه قلو وچهارقلو و… راستی زاییدن چندقلوها چقدر سخت اسـت پس چگونه می شود از آنها دل کند! تازه گرم نوشتن شده بودم دوستم از راه رسید و نگاهی بـه نوشته ام انداخت و قاه قاه خندید و گفت دوره قطار و ریزعلی گذشته اسـت و دوره چاق و چله‌هاست و دوره فضاپیماهاست و آن جنابان راکه می گویی هرگز نه وقت این را دارند کـه این چرندیات را بخوانند و بالفرض هم بخوانند وقعی بـه آن نخواهند گذاشت.

  گفتم نمی دانم شاید حق با تـو باشد اما ذهن خیالباف مـن میگوید جوجه را آخر پاییز می‌شمارند و بعدش چله سختی در راه اسـت. اما تازه گرم نوشتن بودم سردم کردی مـن هم بـه تلافی چای داغی برات می‌ریزم تا لبت بسوزد تا درگرماگرم نوشتن ام لبت را بدوزی و از اسب اندیشه پایینم نکشی. راستی پاییز زیبا فصل قشنگم شاید دوباره با تـو حرف بزنم چون سینه ام هنوز خیلی پر اسـت و تا آن روز بـه صاحبت می‌سپارم.

  ***************

  انشا پنجم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  انشای ادبی در مورد پاییز

  گر تـو بینی پاییز زیبا سرسری / غم بخور زیرا كه خیری نبری

  آیینه جمال اسـت این فصل خزان / بی تامل از فصل ثالث مگذری

  فصل خزان در نزد كائنات مظهر غم و اندوه بوده و حتی شاعران نیز برای نمایش دادن اندوه در اشعار خود از نام پاییز یاد می‌نمایند. لیكن این فصل،فصل زیبایی اسـت. فصل ریزش نعمت‌هاي آسمانی می باشد و همان قطرات ریز باران اسـت كه بـه تهذیب زمین می پردازد. نمایان شدن قوس قزح پس از باران نیز جلوه اي از جمال این فصل میباشد. كلمه برگ ریزان تنها مختص پاییز اسـت.

  بدین معنا كه دراین سه ماه درختان خودرا می‌تكانند و برگ‌هاي زرد و سرخ خودرا رها كرده و بر دامان زمین بـه امانت میگذارند و شاخه‌هاي خشک شان نیز لخت‌وار منتظر میمانند تا در فصل دیگر الماس‌هاي آسمانی در ماتم كمبود مكان نمانند و بر شاخه‌ هاي آنان قرار گیرند. این فصل رابا نام خش‌خش نیز می‌شناسیم. همان گونه كه پا بر روی خاكهای ترک برداشته قدم میگذارد.

  و موزیک زیبا می‌سازد صدای خش خش برگ‌ها نیز همین احساس را در دل مـا می‌نهد. این صدا پس از شنیدن بـه ماورای درون مـا می رود و روح مـا را تا آسمان‌ها بـه بالا می‌كشاند. پاییز را می توان فصل مهاجرت قلم داد كرد. بدین معنا كه پرندگان دراین فصل از كاشانه خود رهایی جسته

  ودر كرانه‌هاي آسمان بـه جست و خیز می پردازند تا لانه مناسب پیدا كنند. نظاره بر حركات پرندگان در آسمان پاییز احساسی وصف ناشدنی در دل ایجاد می نماید. نكته اصلی این اسـت كه پاییز در مقابل این همه ی زیبایی كه در اختیار مـا میگذارد از مـا چیزی نمی خواهد جز این كه بـه تفكر بنشینیم و بـه خدا نزدیك شویم.

  ***********

  انشا ششم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  پاییز را دوست دارم… بـه خاطر غریب و بی صدا آمدنش

  بـه خاطر رنگ زرد زیبا و دیوانه کننده اش

  بـه خاطر خش خش گوش نواز برگ هایش

  بـه خاطر صدای نم نم باران هاي عاشقانه اش

  بـه خاطر رفتن و رفتن… و خیس شدن زیر باران هاي پاییزی

  بـه خاطر بوی مست کننده خاک باران خورده کوچه ها

  بـه خاطر غروب هاي نارنجی و دلگیرش

  بـه خاطر شب هاي سرد و طولانی اش

  بـه خاطر تنهایی و دلتنگی هاي پاییزی ام

  بـه خاطر بغض هاي سنگین انتظار

  بـه خاطر اشک هاي بی صدایم

  بـه خاطر سال ها خاطرات پاییزی ام

  بـه خاطر غریبانه و بی صدا رفتنش

  پاییز را دوست دارم، بـه خاطر خود پاییز

  بدون دلیل دوست داشته باش، عاشق شو وچون پاییز رنگارنگ و رها زندگی کن.

  *****************

  انشا هفتم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  پاییز سرد و غمگین رابا همه ی زیبایی هاي اسرار آمیزش انتظار نمیکشم ، مـن عاشق نورم و گرما … اي پاییز زیبا پر از خاطرات دلتنگی مـن انتظار آمدنت را نخواهم کشید…. پاییز بار دیگر از راه رسید. پاییز با همه ی ابرهای تیره اش کـه کشیده می شود روی آبی آسمان در بیشتر روزها شاید پاییز پر از باران هایي کـه یادت می آورند هزاران خاطره ایی راکه نباید یا شاید هم می بارند کـه یادت بیاورند تمامشان را …

  مـن اما نمی دانم چرا این فصل بی نظیر دلم رابا خودش نمی‌برد. چرا انتظارش را نمی‌کشم هیچوقت چرا آمدنش دلم را تیره می کند. چرا این فصل پاییز پر از تحول حتی با تمام رنگ هاي برگ هایش هم نمیتواند دلم رابا خودش ببرد نمی دانم چرا دوست ندارم بدون چتر زیر باران راه بروم نمی دانم … نمی دانم چرا صدای خش خش برگ ها زیباترین موسیقی این روزهای مـن نمی‌شود.

  آری پاییز کـه می‌آید خورشید از مـن رو بر می گرداند. گرمایش دیگر نوازشگر صورتم نیست چشم هایم سبزی برگ هاي درختان را هرروز بهانه میگیرند. آغوشم درختان خفته را نمی خواهد پاییز انگار می‌آید تا بسراید دلتنگی را. پاییز انگار می‌آید تا تمام شادمانی ها و آرزوهای لحظه سال تحویلت رابا باران هایش بشوید. و تحویل بادهای پاییزیش دهد. پاییز انگار می‌آید تا … پاییز کـه می آمد اما یک چیز مسلم بود.

  و مـن همیشه مبهوت بودم چرا برای دبیران مـن تعداد صفحات مهم تر بود تا کلمات … پاییز خود انبوهی اسـت از حرف ها، حس ها و … پاییز کـه بر زبانت جاری می شود دل مخاطبت ضعف می رود برای حال و هوایش اصلا بدون آن کـه حرفی زده باشی او زیر باران هاي پاییز خیس خواهد شد و غم غریبی بر دلش خواهد نشست. برگ هاي ریخته بر زمین زیر پاهایش خرد خواهد شد جوری کـه تـو می توانی صدای خش خش برگ ها رابه وضوح بشنوی.

  شاید نام پاییز راکه بیاوری او دیگر هیچ، هیچ چیز نشنود جز صدای نم نم باران کـه بوسه میزند بر بی رنگی شیشه، بر چتر هایي کـه دو عاشق زیر آنها پناه گرفته اند. بر مو هاي شاعری کـه میـــخواهد زیر باران بدون چتر قدم بردارد. نام پاییز راکه بیاوری ناخود آگاه کیف هاي رنگارنگ مدرسه کـه بر دوش دانش آموزان سوار شده اند، مقابل دیدگانت صف می‌کشند.

  ****************

  انشا هشتم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  متن توصیفی در مورد پاییز

  تـو کوچه‌ هاي سرد پاییز / قدم‌ زدن چـه حالی می‌ده

  حال و هوای سرد غم رو / بـه‌ هم‌ زدن چـه حالی می‌ده

  تـو کوچه‌ هاي سرد پاییز / با برگ و باد می‌آم و می‌رم

  دیگه بهم گیر می‌ ده کوچه / دلم می‌خواد می‌آم و می‌رم

  تـو کوچه‌هاي سرد پاییز / کنار آتیش تـو گرمم

  تـو قوم و خویش آفتابی / چـه‌ قد خوشم پیش تـو گرمم

  تـو کوچه‌ ها سری بـه اشک و / بـه غم زدن چـه حالی می‌ده

  تـو کوچه‌ هاي سرد پاییز / قدم‌ زدن چـه حالی می‌ده

  وقتی پاییز می شود مدرسه ها باز میشوند و مـا بـه مدرسه میرویم٬ و دوستان قدیمی را میبینیم شاید دوستان جدید هم پیدا کنیم٬مـا هنوز در حال و هوای تابستان هستیم. وقتی معلم نخستین درس را می‌دهد و نخستین تکلیف رابه مـا می دهد کم کم باور میکنیم سال تحصیلی شروع شده. در پاییز هوا کم کم سرد میشود و با تغییر ساعت ناگهان روزها یک ساعت کوتاه می شوند و شب ها یک ساعت بلند تر می شوند.

  در پاییز صدای غار غار کلاغها بیشتر بـه گوش می رسد و فکر کنم بـه این دلیل باشد کـه روزها کوتاه تر شده اند و مـا در حالی بـه خانه برمیگردیم کـه نزدیک غروب اسـت و کلاغها دوست دارند دراین موقع روز غار غار کنند. هیچکس فصل پاییز را جدی نمی‌گیرد٬وقتی پاییز میشود هیچکس انتظار زمستان را نمی‌کشد٬ اما وقتی زمستان می‌آید همه ی منتظر اند کـه سرما تمام شود و عید نوروز از راه برسد.

  فصل پاییز فصلی اسـت کـه برگهای درختان زرد میشود و اگر یکی یکی نریزند٬مناظر زیبایی بـه وجود می‌آید. پاییز فصل کار و تلاش رفتگرهای پارک اسـت کـه برگهای خشک را جارو می کنند. با شروع پاییز زاویه تابش آفتاب کم کم تغییر می کند و وارد خانه می شود و خیلی خوب اسـت کـه در روزهای تعطیل نزدیک ظهر توی خانه در زیر آفتاب استراحت کنیم. پاییز فصل آمپول و شلغم اسـت ٬ فصل لیمو شیرین و نارنگی.

  وقتی در پاییز بـه هندوانه نگاه میکنیم سردمان میشود. سیب قرمز و هلو پاییزه بـه مـا یاد آوری میکنند کـه لباس هاي زمستانی را از گوشه گنجه بیرون بیاوریم و یک تکانی بدهیم. پاییز فصل برف پاک کن و بخاری اسـت٬توی خیابان خیلی ها را میبینیم کـه لوله بخاری خریده اند و بطرف خانه در حال حرکت اند. مـن دوست ندارم در فصل پاییز زیاد از خانه بیرون بروم٬ دوست دارم درکنار خانواده تلویزیون تماشا کنم و تخمه گل آفتابگردان بشکنم.

  و باهم صحبت کنیم و لبووی داغ بخوریم تا از دلگیر بودن پاییز کم کنیم. شبهای پاییز برای شبنشینی خیلی خوب اسـت ٬ اما باید زود بـه خانه برگردیم تا فردایش بتوانیم آسان از خواب بیدار شویم. در شبهای پاییز ستاره ها کمتر در آسمان دیده میشوند چون هوا طبق معمول ابری اسـت و آلودگی تابستان هنوز در هوا اسـت٬کـه بارانهای پاییزی آنرا تمیز میکند. پاییز فصل انار اسـت٬ فصل گردو و شیره انگور نیز هست.

  در پاییز می‌توانیم برای صبحانه ارده شیره بخوریم. چون خیلی مقوی اسـت و مـا را گرم می کند. دراین فصل گندم ها جوانه می‌زنند و زمین هاي کشاورزی کـه در آن گندم کاشته اند سبز هستند. وقتی کـه باران پاییزی و برف زمستانی روی گندم زار ها میبارد٬آدم فکر میکند آنها از سرما یخ می زنند٬ ولی این اتفاق نمی افتد و آنها سالم می مانند ودر سال بعد خوشه هاي گندم می دهند.

  در پاییز گنجشک ها با پر هاي پف کرده ودر دسته هاي سه تا پنج تایی روی شاخه هاي بید مینشینند. و همراه باد پاییزی تکان می‌خورند و سرشان توی لاک خودشان اسـت. مـا باید دراین فصل و مخصوصا فصل زمستان برای پرندگان دانه بریزیم تا آنها آسان تر بتوانند فصل سرما را سپری کنند. و با فرا رسیدن بهار جوجه هاي زیادی بیاورند. در پاییز باید مواظب باشیم کـه سرما نخوریم و از لباس هاي گرم استفاده کنیم.

  و اگر بیمار شدیم در خانه بمانیم و استراحت کنیم تا زودتر خوب بشویم. آرزو می کنم در چهار فصل سال زندگی شـما بهاری باشد و همیشه آفتاب گرم امید در وجودتان تابستانی باشد. نتیجه گیری: در این جا انشایم را بـه اتمام می‌رسانم ودر آخر اینطور نتیجه گیری می‌کنم کـه فصل پاییز زمین را برای بهاری دیگر آماده می کند.

  ***************

  انشا نهم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  پاییز را توصیف کنید

  پاییز فصلی اسـت کـه در آن برگ هاي درختان بـه زردی می گرایند، اما بعضی از برگ ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه اي می شوند. پاییز همان فصلی اسـت کـه در آن برگ درختان می ریزند ودر زیر پای رهگذران بی تفاوت خش خش می کنند. پاییز شاید همان فصل غفلت اسـت و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر اسـت؛ چـه فرقی می کند کـه در پاییز خواب باشی یا بیدار مهم آن اسـت کـه پاییز کار خودش را می کند.

  بـه دقت و حوصله دست بکار آراستن می شود؛ آراستن درخت ها ، شهر ها ، باغ ها و زمین بـه زرد و سرخ و قهوه اي برگ ها  بـه قطرات گاه نم نم و گاه شر شر باران و بـه باد کـه می وزد. پاییز همان فصل دل انگیزی اسـت کـه گاه رویایی اش می خوانند همان فصلی کـه می توانی در آن ساعت ها از پنجره ي اتاق بـه درخت روبروی خانه نگاه کنی و خسته نشوی. پاییز همان دل انگیزانه ایست کـه

  گاه هوس می کنی زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند. پاییز همان مادر رقص خرامان برگ هاست کـه بـه ناز و عشوه ي تمام چرخ زنان از آسمان بر سرت می بارند، و تـو سریعتر می روی تا زیر برگ هایش برسی و با خودت بگویی این یکی بـه افتخار مـن افتاد. پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ هاست _همان برگ هاي خرامان_ کـه اینبار هوس می کنی

  کفشهایت را در آوری تا موسیقی هبوط برگ ها پاهایت را قلقلک کند. پاییز همان فصل درختان لخت خرمالو اسـت کـه سرخی خرمالوهایش ر ا بـه همه ی عرضه می دارد. همان فصل قاصدک هاي شیطون کـه برایت خبر می آورند ، خبر هاي خوش ، خبر هایي کـه هیچوقت نمی رسند وتو بازهم آنها را بر می داری و فوت می کنی

  و با نگاهت تعقیبشان می کنی تا در آبی ابری آسمان پاییز گم شوند. آه عجب این پاییز برگ زیر هزار رنگ خوش می نشیند در چشم و خیال مـن … ومن از ورای سفیدی دیوار هاي اتاقم همه ی را ، همه ی را خوب خوب می دانم؛ دیگر جاده هاي پاییز را از حفظ شده ام.

  **************

  انشا دهم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  فصل پاییز یعنی مهر، آبان و آذر، فصلی رنگارنگ و زیبا، فصلی باحال و هوای درس و مدرسه همراه است.

  در پاییز هوا کم‌کم سرد و با تغییر ساعت روزها کوتاه تر می شود. در پاییز برگ درختان کم کم میریزند و مدارس باز می شود. در پاییز کار رفتگرها سخت می شود باید برگ هایی که روی زمین ریخته است را جمع کنند. در پاییز هیچ کس منتظر آمدن فصل زمستان نیست و وقتی که فصل زمستان می آید همه منتظر هستند که زود تر عید نوروز شود.

  در پاییز جهت تابش آفتاب تغییر می کند و نور وارد خانه می شود. در فصل پاییز، هوای سوزان تابستان کول و بار سفر را بسته و جای خود را به نسیم خنک پاییزی میدهد.

  فصل زیبا پاییز یک حال و هوای تازه ای دارد از طرفی بادی های خنک پاییزی دسته دسته برگ های رنگارنگ را حرکت داده و از طرف دیگر صدای ریزش برگها یک حس و حال تازه ای به ما می دهد. در این فصل سال میوه های پاییزی خوشمزه؛ انار و پرتقال و خرمالو و سیب سرخ طعم جدید به زندگی ما میدهد.

  فصل پاییز همانند دیگر فصل های سال از خلقت زیبایی های پروردگار ماست. پس بکوشیم در این فصل زیبا و دل انگیز برای رسیدن به اهداف خود تلاش و همت کنیم و با کمک کردن به یکدیگر سریع به اهداف خود برسیم.

  ************

  انشا یازدهم – انشا در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه گیری :

  پاییز فصلی است که در آن برگ های درختان به زردی می گرایند ؛ اما بعضی از برگ ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه ای می شوند.

  پاییز همان فصلی است که در آن برگ درختان می ریزند و در زیر پای رهگذران بی تفاوت خش خش می کنند.

  پاییز شاید همان فصل غفلت است و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر است؛

  چه فرقی می کند که در پاییز خواب باشی یا بیدار مهم آن است که پاییز کار خودش را می کند. به دقت و حوصله دست به کار آراستن می شود؛ آراستن درخت ها ، شهر ها ، باغ ها و زمین به زرد و سرخ و قهوه ای برگ ها ؛ به قطرات گاه نم نم و گاه شر شر باران و به باد که می وزد.

  پاییز همان فصل دل انگیزی است که گاه رویایی اش می خوانند

  همان فصلی که می توانی در آن ساعت ها از پنجره ی اتاق به درخت روبروی خانه نگاه کنی و خسته نشوی.

  پاییز همان دل انگیزانه ایست که گاه هوس می کنی زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند.

  پاییز همان مادر رقص خرامان برگ هاست که به ناز و عشوه ی تمام چرخ زنان از آسمان بر سرت می بارند،

  و تو سریع تر می روی تا زیر برگ هایش برسی و

  با خودت بگویی این یکی به افتخار من افتاد.

  پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ هاست _

  همان برگ های خرامان_ که این بار هوس می کنی کفشهایت را در آوری

  تا موسیقی هبوط برگ ها پاهایت را قلقلک کند.

  پاییز همان فصل درختان لخت خرمالو است که سرخی خرمالوهایش ر ا به همه عرضه می دارد.

  همان فصل قاصدک های شیطون که برایت خبر می آورند ،

  خبر های خوش ، خبر هایی که هیچ وقت نمی رسند

  و تو باز هم آنها را بر می داری و فوت می کنی و با نگاهت تعقیبشان می کنی

  تا در آبی ابری آسمان پاییز گم شوند.

  آه عجب این پاییز برگ زیر هزار رنگ خوش می نشیند در چشم و خیال من …

  ومن از ورای سفیدی دیوار های اتاقم همه را ، همه را خوب خوب می دانم؛

  دیگر جاده های پاییز را از حفظ شده ام.

  ***********************

  جملات زیبا درباره پاییز

  پاییز

  وفادار ترین فصل خداست

  حافظه ی خیس خیابان های شهر را

  همیشه همراهی می کند

  لعنتی، هی می بارد و می بارد…

  و هر سال

  عاشق تر از گذشته هایش

  گونه های سرخ درختان شهر را

  می بوسد و

  لرزه می اندازد به اندام درختان

  و چقدر دلتنگ می شوند برگ های عاشق

  برای لمس تن زمین

  که گاهی افتادن

  نتیجه ی عشق است…

  ******** جملات زیبای پاییز *********

  چه شاعرانه است فریادشان زیر پاهایمان! برگ هایی که روزی برای آرامش به سکوتشان پناه میبریم… پاییزتون مبارک

  ******** جملات زیبای پاییز *********

  پاییز را دوست دارم… ﭘﺎﯾﯿﺰ، ﺯﻣﺴﺘﺎﻧﯽ ﺍﺳﺖ؛ ﮐﻪ ﺗﺐ ﮐﺮﺩﻩ! ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻧﯽ ﺍﺳﺖ؛ ﮐﻪ ﻟﺮﺯ ﮐﺮﺩﻩ! ﺑﻐﻀﯽ ﺍﺳﺖ؛ ﮐﻪ ﺭﺳﻮﺏ ﮐﺮﺩﻩ! ﺣﺮﻓﯽ ﺍﺳﺖ؛ ﮐﻪ ﺳﮑﻮﺕ ﮐﺮﺩﻩ ! ﻣﻦ، ﺳﮑﻮﺕ ﺭﺳﻮﺏ ﮐﺮﺩﻩ ﺩﺭ ﺗﺐ ﻭ ﻟﺮﺯ ﭘﺎﯾﯿﺰ ﺭﺍ ﻣﯿﭙﺮﺳﺘﻢ! ﭘﺎﯾﯿﺰ، ﻋﺮﻭﺱ ﺗﻤﺎﻡ ﻓﺼﻞ ﻫﺎﯼ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ . ﯾﺎﺩﻡ ﺑﺎﺷﺪ؛ ﭘﺎﯾﯿﺰ ﮐﻪ ﺭﺳﯿﺪ؛ ﻟﻪ ﻧﮑﻨﻢ؛ ﺑﺮﮔﻬﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺭﻭﺯﯼ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺑﺎﺭ ﻧﻔﺲ ﺍﺭﺯﺍﻧﯽ ﺍﻡ ﻣﯽ ﻛﺮﺩﻧﺪ …!!!

  ******** جملات زیبای پاییز *********

  زندگی زیباتر میشود

  به شرطی که به اندازه تمام برگ های پاییز

  برای یکدیگر آرزوی خوب داشته باشیم…

  ******** جملات زیبای پاییز *********

  پاییز برای بعضی ها دل انگیز است و برای بعضی ها غم انگیز… برای من فصل سردی دلهاست… فصل باریدن اشکها… فصل تنهایی قدم زدن روی برگهای نارنجی… اینروزها هوای دلم هم پاییزیست…

  ******** جملات زیبای پاییز *********

  به پرندگان بگو

  شاخه هایت را فراموش نکنند.

  پاییز

  آخرین حرفِ درخت نیست

  ******** جملات زیبای پاییز *********

  بیچاره پاییز …

  دستش نمک ندارد…

  این همه باران به آدم ها میبخشد، اما همین آدم ها تهمت ناروای خزان را به او میزنند.

  خودمانیم …

  تقصیر خودش است ؛

  بلد نیست مثل ” بهار” خودگیر باشد

  تا شب عیدی زیر لفظی بگیرد و

  با هزار ناز و کرشمه سال تحویلی را هدیه دهد …

  سیاست ” تابستان ” را هم ندارد

  که در ظاهر با آدم ها گرم و صمیمی باشد

  ولی از پشت خنجری سوزناک بزند

  بیچاره …..

  *************

  گام با گام با شما هستیم

  انشا در مورد پاییز | ۱۲ انشا ادبی درباره پاییز (با مقدمه و نتیجه گیری)

  انشا در مورد پاییز | ۱۲ انشا ادبی درباره پاییز (با مقدمه و نتیجه گیری)

  انشا در مورد پاییز | ۱۲ انشا ادبی و توصیفی در مورد فصل پاییز برای پایه های مختلف

  انشا در مورد پاییز همیشه جزء موضوع انشا های مورد علاقه معلمین عزیز انشا در پایه های مختلف تحصیلی بوده است .  ما هم در دلبرانه برای کمک به دانش آموزان و اولیای آنها ۱۲ انشا با موضوع فصل پاییز آماده کرده ایم ،

  انشا در مورد پاییز با مقدمه و نتیجه

  موضوعات پیشنهادی انشا در مورد فصل پاییز

  در مورد فصل پاییز موضوعات انشای زیادی میتوان پیشنهاد کرد ولی ما این چند موضوع را گردآوری کرده ایم که برای شما ایده بخش باشد . 

  انشا در مورد پاییز هفتم

  موضوع انشا : من فصل پاییز را دوست دارم (متن ادبی کودکانه در مورد پاییز)

  به نام خداوند مهربانی که این همه زیبایی برای آفریده است ، انشای خود را آغاز میکنم .

  من خیلی فصل پاییز را دوست دارم .

  هم چون مدرسه ها در پاییز شروع میشوند و دوباره دوستانم را میبینم و با آنها بازی میکنم و شروع به درس خواندن و تلاش برای ساختن آینده خود میکنم . البته شاید بعضی ها از شروع شدن مدرسه خوشحال نشوند و دلشان بخواند همیشه بازی کنند و در خانه استراحت کنند. ولی بعد از مدتی حوصله شان سر میرود و دوست دارند دوباره به مدرسه بیایند و دوستان و معلمان مهربان را ببینند.

  یک دلیل دیگر هم که من پاییز را خیلی دوست داریم این است که فصل پاییز خیلی زبیا است . همه برگ ها که در بهار و تابستان سبز بوده اند به رنگ های زرد و نارنجی و قرمز و قهوه ای در میایند و انگار همه جا رنگارنگ و زیبا و چشم نواز میشود. وقتی به پارک میرویم هر درختی به یک رنگ در آمده است و همه جا بخصوص جنگل ها و پارک ها خیلی قشنگ شده است .

  در پاییز خرمالو ها میرسد و لیمو شیرین و پرتقال و انار به بازار می آید .  بعضی وقتی ها مادرم انار ها را دان میکند و به آنها گلپر و نمک میزند و در کاسه های کوچک میریزد و به ما میدهد که من خیلی خوشم می آید. در پاییز لبو فروش ها در روی گاری های قدیمی لبو های شیرین و قرمز میپزند و به ما می فروشند من گاهی با دوست هایم از آنها لبو داغ میرخر مو در راه رفتن به خانه با هم میخوریم که خیلی کیف دارد .

  من به خاطر باران هم خیلی پاییز را دوست دارم ، چون عاشق باران هستم و روزهای بارانی دوست دارم زیر باران بروم و بازی کنم . البته باید مراقتب باشیم در زیر باران سرما نخوریم . ولی حتی اگر سرما بخوریم ماردمان برای ما سوپ خوشمزه و شلغمی میپزد . ما کنار بخاری می خوابیم تا خوب شویم . تازه پاییز خیلی هوا خوب است نه خیلی گرم است نه خیلی سرد به خاطر همین میتوانیم به راحتی در خیابان و حیات و پارک بازی کنیم و تا خسته شویم .

  پاییز خیلی خوبی ها و قشنگی ها و خوراکی های خوشمزه دارد ، که من آنها را خیلی دوست دارم و همیشه دوست دارم زودتر پاییز شود .

  من در فصل پاییز خدا را به خاطر این همه قشنگ و زیبایی که برای ما آفریده است شکر میکنم . این بود انشای من .

  انشا در مورد پاییز با مقدمه بدنه و نتیجه

  موضوع انشا : پاییز زیبا و دوست داشتنی(متن ادبی در مورد پاییز)

  با نام خداوند هستی بخش زیبایی آفرین انشایم را در مورد پاییز آغاز میکنم .

  چطور میتوان پاییز را دوست نداشت ؟؟

  با این این همه مهر و زیبایی و زلالی که این فصل مظلوم و مهربان دارد.

  انگار خود پاییز هم عاشق است . ، عاشق ما !

  مگر نه چه دلیلی داشت در برابر سرما مقاومت کند و برای ما بهشتی از رنگ های شگفت انگیز بسازد.

  که هر چه نگاه کنی سیر نشوی از دیدن زیبایی هایش !

  پاییز فصل سرد و گرمی در کنار هم است ،

  سردی هوا در کنار گرمی رنگ های برگ ها ( زرد و نارنجی و قرمز.. )

  مگر میتوان پاییز را دوست نداشت ،

  فصل قدم زدن روی برگی های خشک  با آن نغمه دل انگیز خش خش کردن زیر برگ ها .

  مگر میتوان پاییز را دوست نداشت ، تنها به این گناه که سرد است ؟!!

  سرما که علاجش یک بسته قرص سرماخورگی است

  و سوپ های پر مهر مادرم که انگار تک تک اجزایش طعم عشق میدهند.

  اصلا من پاییز را دوست دارم که سرما بخورم !!!

  بعد مادرم بیاید دست بگذارد روی پیشانی ام

  و برایم شلغم درست کند و با غرغر تکه تکه در دهانم بگذارد .

  اصلا من پاییز را دوست دارم که برویم زیر بارن بستنی بخورم !!

   که شال گردن های رنگی ام را از چمدان بیرون بیاورن و آن رو دور گردنم ببندازم

  و همه پارک های شهر را با قدم بزنم ، یخ کنم و لی خسته نشوم !

  بعد برگردم خانه و دستانم را با چایی که مادرم دم کرده گرم کنم .

  پاییز سرد است اما به مهربانی های ما گرم میشود.

  و من عاشق مهربانی پاییزم .

  متن ادبی عاشقانه در مورد پاییز 

  موضوع انشا : پاییز را دوست دارم (متن ادبی در مورد پاییز)

  پاییز را دوست دارم…

  بخاطر غریب و بی صدا آمدنش

  بخاطر رنگ زرد زیبا و دیوانه کننده اش

  بخاطر خش خش گوش نواز برگ هایش

  بخاطر صدای نم نم باران های عاشقانه اش

  بخاطر رفتن و رفتن… و خیس شدن زیر باران های پاییزی

  بخاطر بوی مست کننده خاک باران خورده کوچه ها

  بخاطر غروب های نارنجی و دلگیرش

  بخاطر شب های سرد و طولانی اش

  بخاطر تنهایی و دلتنگی های پاییزی ام

  بخاطر بغض های سنگین انتظار

  بخاطر اشک های بی صدایم

  بخاطر سالها خاطرات پاییزی ام

  بخاطر غریبانه و بی صدا رفتنش

  پاییز را دوست دارم، بخاطر خود پاییز

  بدون دلیل دوست داشته باش ، عاشق شو و چون پاییز رنگارنگ و رها زندگی کن .

  انشا در مورد پاییز با مقدمه و نتیجه گیری

  موضوع انشا : چرا پاییز ار دوست دارم

  به نام خداوند آفریننده زیبایی ها . راستش را بخواهید از زمانی که یادم می آید پاییز فصل مورد علاقه من بوده است شاید یه این خاطر که خودم در فصل پاییز به دنیا آمده ام . اما این موضوع دلایل دیگری هم دارد . امروز میخوام در این انشا به شما بگویم چرا عاشق فصل پاییز هستم.

  فصل پاییز برای من یک فصل جادویی است . همه چیز از آب و هوا گرفته تا رنگ ها برای من زیبا و خیره کننده هستند . با این که همه مناظر و زیبایی ها هر سال و هر سال تکرار میشوند ولی برای من تازگی دارند و انگار هر سال با دیدن زیبایی ها و رنگارنگی فصل پاییز دوباره جادو میشوم .

  اما قبل از هر چیز پاییز برای من حسی از بندگی خداوند دارد خداوندی که در بهار همه جا را سبز و تازه و درخشان میکند در تابستان پر از گرما و نور و انواع میوه ها می نماید و در پاییز درختان را خشک میکند . اما نه یک خشک شدن ترسناک و سرد و زشت. برعکس خداوند زیبایی آفرین حتی فصل خشک شدن و خواب زمستانی زمین را نیز به بهترین و قشنگ ترین صورت رنگ آمیزی میکند و در نهایت در زمستان با پوشاندن زمین با برف پاک و سفید هنر نمایی اش را به اتمام میرساند. به این خاطر است که پاییز حس میکنم به خدا نزدیک ترم و دیدن برگ های رنگارنگ و باران حسی از سپاس گذاری و شکر نعمت را گاهی در هیاهوی زمانه فراموش میکنم در من زنده میکند.

  از جمله میوه های خاص و شگفت انگیزش … چه کسی باور میکند وقتی همه درخت ها کم کم به خواب زمستانی میروند و درختان خشک شده و برگ هایشان را زمین هدیه میکنند . طبیعت بتوانید این میوه های درخشان و خوشمزه را به ما هدیه کند. میوه هایی مثل انار، خرمالو ، پرتغال ، لیمو شیرین و نارنگی های آبدار… من عاشق انار و خرمالو های رسیده هستم. انقدر که دوست دارم همه سال خرمال بخورم و پرتغال ها را با آن رنگ نارنجی زیبایشان در دست بگیرم و از ته دل بو کنم و به خودم بگویم چه کسی گفته میوه های خوشمزه فقط متعلق به بهار و تابستان هستند؟

  همه این موارد از زیبایی های طبیعت هوای خنک و لطیف ، باران دوست داشتنی و میوه های خوشمزه باعث میشود من عاشق فصل پاییز باشم و خداوند را بابت این زیبایی شگفت انگیز شکر کنم. خداوند مهربان دوستت دارم.

  انشا در مورد پاییز با مقدمه
  ۲۰۲۰

  موضوع انشا : پاییز فصل نزدیک شدن به خدا (متن توصیفی- ادبی و اعتقادی در مورد پاییز)

  دلم چون برگهای زرد پاییزی پر از درد است

            صدای خش خش برگها…

  به همراه تپیدنهای قلبم می شود آغاز و…

  فصل خزان در نزد کائنات مظهر غم و اندوه بوده و  حتی شاعران نیز برای نمایش دادن اندوه در اشعار خود از نام پاییز یاد می نمایند.

  فصل ریزش نعمت های آسمانی می باشد و همان قطرات ریز باران است که به تهذیب زمین می پردازد.

  نمایان شدن قوس قزح پس از باران نیز جلوه ای از جمال این فصل می باشد. کلمه برگ ریزان تنها مختص پاییز است.

  بدین معنا که در این سه ماه درختان خود را می تکانند و برگ های زرد و سرخ خود را رها کرده

  و بر دامان زمین به امانت می گذارند وشاخه های خشک شان نیز برهنه وار منتظر می مانند

  تا در فصل دیگر الماس های آسمانی در ماتم کمبود مکان نمانند و بر شاخه های آنان قرار گیرند.

  این فصل را بانام خش خش نیز می شناسیم. همان گونه که پا بر روی خاک های ترک برداشته قدم می گذارد

  و آهنگ زیبا می سازد صدای خش خش برگ ها نیز همین احساس را در دل ما می نهد.

  این صدا پس از شنیدن به ماورای درون ما می رود و روح ما را تا آسمان ها به بالا می کشاند.

  پاییز را می توان فصل مهاجرت قلم داد کرد .

  بدین معنا که پرندگان در این فصل از کاشانه خود رهایی جسته و در کرانه های آسمان به جست و خیز می پردازند تا لانه مناسب پیدا کنند.

  نظاره بر حرکات پرندگان در آسمان پاییز احساسی وصف ناشدنی در دل ایجاد می نماید.

  نکته اصلی در مورد پاییز این است که پاییز در مقابل این همه زیبایی که در اختیار ما می گذارد از ما چیزی نمی خواهد جز این که به تفکر بنشینیم و به خدا نزدیک شویم . به تعبیر زیبای حافظ

  مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست؟ به دست مردم چشم، از رخ تو گل چیدن.

  انشا در مورد پاییز کلاس هفتم

  موضوع انشا : فصل پاییز را توصیف کنید (متن توصیفی- توضیحی در مورد پاییز و ویژگی هایش به زبان ساده)

  شاخه هایت پر از کلاغ شدند*ای چنار قشنگ پاییزی

  عکس خود را ببین در آیینه*واقعا که شگفت انگیزی

  وقت تاریک و روشنای غروب*از کلاغان خسته سرشاری

  توی فصلی که فصل بی برگیست*برگ دادی دوباره انگاری

  می نشینم دوباره در ایوان*خسته و سرد و خواب آلودم

  خوب می شد کلاغ من هم از*برگ های کلاغی ات بودم

  پاییز فصل قشنگی است. در پاییز برگ درختان زرد می‌شود.

  در روز اول پاییز که اول مهر ماه است ما به مدرسه می‌رویم و همکلاسی‌های خود را می‌بینیم.

  پاییز فصل تلاش بیشتر دانش‌آموزان است. در پاییز روزها کوتاه‌تر و شب‌ها بلندتر می‌شود. از میوه‌های پاییز انار و نارنگی است.

  در پاییز برگ درختان می‌ریزد و هنگامی که ما بر روی آنها راه می‌رویم صدای خش‌خش می‌دهند.

  در پاییز هوا سرد می‌شود و اگر مراقب نباشیم سرما می‌خوریم. در پاییز باد میوزد و باران می‌بارد. ماه‌های پاییز مهر، آبان و آذر هستند.

  پاییز فصلی است که در آن برگ‌های درختان به زردی می‌گرایند اما بعضی از برگ‌ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه‌ای می‌شوند.

  بسیاری از میوه‌ها در فصل پاییز می‌رسند. اناره ساوه، خربزه، سیب، پرتقال، به، سنجد و…

  همه فصل های خدا زیبا هستند و هر کدام زیبایی های خود را دارند پاییز هم فصل بسیار زیبایی و دوست داشتنی است .

  انشا درباره پاییز پایه هفتم - انشایی در مورد پاییز با مقدمه و بدنه و نتیجه انشا کوتاه و زیبا در ورد پاییز - بانک نمونه سوالات دانلود نمونه سوال دانلود گزارش تخصصی طرح درس اقدام پژوهی پروژه پایان نامه سوالات استخدامی

  انشا درباره پاییز پایه هفتم - انشایی در مورد پاییز با مقدمه و بدنه و نتیجه انشا کوتاه و زیبا در ورد پاییز - بانک نمونه سوالات دانلود نمونه سوال دانلود گزارش تخصصی طرح درس اقدام پژوهی پروژه پایان نامه سوالات استخدامی

  انشاء درباره پاییز

  مقدمه درباره پاییز: 

  ما در سال چهارفصل داریم که شامل بهارو تابستان و پاییز و زمستان است که پاییز سومین فصل ان می باشد.

  متن انشا پاییز

  پاییز همیشه به خش خش برگ های خشک شده اش در پیاده رو در زیر پای عاشقان

  و غروب دل انگیزش با ان خورشید قرمز که سرخی اش فلک را پوشانده معروف است.

  همان فصلی که دران درختان هرکدام به یک رنگ و نگار زینت داده شده که گویی خداوند

  اینبار رنگین کمانش را لابه لای درختان نگارده واینگونه عظمت و نقاشی بی نظیر و بی مانندش را به رخ همگان می کشد.

  پاییز فصل رسیدن میوه های بهشتی یعنی سیب سرخ که حتی حضرت حوا هم نتوانست از لذت شیرین و نفس گیرش چشم پوشی کند

  و انار شیرین و یاقوتی که روح ادمی را جلا می دهد.

  پاییزاست و باران های گاه و بی گاهش و غرش ابرها و نورانی شدن اسمان و زوزه و هوهوی باد در میان درختان سربه فلک کشیده که برگ ها را به رقصی زیبا و چشم گیر وا می دارد.

  پاییز با شروع مدارس همراه است که باخود صدای خنده و بازی کودکان در کوچه ها و خیابان و شور حال عجیبی را به دنبال دارد

  درفصل پاییز روزها کوتاه و شب ها طولانی تراست که و به همین علت اول مهر هرسال ساعت را یک ساعت به عقب میبرند و این فرصت مناسبی است که

  ما از طولانی بودن شب استفاده کنیم و ساعت بیشتری را در کنار خانواده باشیم

  و لحظات به یا دماندنی بیشتری را ثبت کنیم و حتی می توانیم به درس و مطالعه ی بیشتری بپردازیم.

  در ایران باستان در شانزده مهر جشن مهرگان برگزار می شد که جشنی اسطوره ای و باستانی است که به شادی و پایکوبی برای برداشت محصولات خود به انجام می رسید.

  و چه خوب می شد که ما به فرهنگ و اسطوره ی باستان خود همیشه افتخار کنیم .

  نتیجه گیری: همیشه گفته اند پاییز و غروب غم انگیزش. اما من می گویم پاییز و اوج زیباییش.

  انشا دوم در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه

  مقدمه: پاییز همان فصلی است که در آن برگ درختان می‌ریزند و در زیر پای رهگذران بی‌تفاوت خش خش می‌کنند.

  بدنه انشا در مورد فصل پاییز

  پاییز شاید همان فصل غفلت است و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر است؛ چه فرقی می‌کند که در پاییز خواب باشی یا بیدار مهم آن است که پاییز کار خودش را می‌کند. به دقت و حوصله دست به کار آراستن می‌شود؛ آراستن درخت‌ها، شهر‌ها، باغ‌ها و زمین به زرد و سرخ و قهوه‌ای برگ‌ها؛ به قطرات گاه نم نم و گاه شرشر باران و به باد که می‌وزد.

  پاییز همان فصل دل انگیزی است که گاه رویایی‌اش می‌خوانند همان فصلی که می‌توانی در آن ساعت‌ها از پنجره اتاق به درخت روبروی خانه نگاه کنی و خسته نشوی.

  پاییز همان دل انگیزانه ایست که گاه هوس می‌کنی زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند.

  پاییز همان مادر رقص خرامان برگ‌هاست که به ناز و عشوه تمام چرخ زنان از آسمان بر سرت می‌بارند، و تو سریع تر می‌روی تا زیر برگ‌هایش برسی و با خودت بگویی این یکی به افتخار من افتاد. پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ‌هاست. همان برگ‌های خرامان که این بار هوس می‌کنی کفشهایت را در آوری تا موسیقی هبوط برگ‌ها پاهایت را قلقلک کند.

  پاییز همان فصل درختان لخت خرمالو است که سرخی خرمالوهایش ر ا به همه عرضه می‌دارد.

  همان فصل قاصدک‌های شیطون که برایت خبر می‌آورند، خبر‌های خوش، خبرهایی که هیچ وقت نمی‌رسند وتو باز هم آنها را بر می‌داری و فوت می‌کنی و با نگاهت تعقیبشان می‌کنی تا در آبی ابری آسمان پاییز گم شوند. آه عجب این پاییز برگ زیر هزار رنگ خوش می‌نشیند در چشم و خیال من …

  و من از ورای سفیدی دیوار‌های اتاقم همه را، همه را خوب خوب می‌دانم؛ دیگر جاده‌های پاییز را از حفظ شده‌ام.

  نتیجه گیری: پاییز انگار می آید تا تمام شادمانی ها و آرزوهای لحظه سال تحویلت را با باران هایش بشوید و تحویل بادهای پاییزیش دهد.

  انشا کوتاه در مورد پاییز، انشایی در مورد پاییز با مقدمه و نتیجه،انشا درباره پاییزبا مقدمه بدنه و نتیجه گیری، مقدمه درباره پاییز، موضوع انشا پایه هفتم نوبت اول، انشا هفتم تصویر نویسی، انشا در مورد پاییز با مقدمه و نتیجه

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  1 1 ماه قبل
  0

  1

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  عالی

  نوید رضا 3 ماه قبل
  1

  خوب بود

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  خوب 4 ماه قبل
  1

  خوب

  0
  1 1 ماه قبل

  1

  setayesh 4 ماه قبل
  -2

  خیلی متن جالبی بود خوشم اومد از متنش 😘

  علیرضا 1 سال قبل
  -2

  عالی

  راحیل 1 سال قبل
  -1

  من واقعا دوست داشتم

  فاطمه خسروی 1 سال قبل
  -1

  خیلی زیبا بوذ

  محمد مهدی درستی 1 سال قبل
  -1

  انشا درمورد پاییز

  یسنا 1 سال قبل
  -1

  عالی

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  عالی بود

  ننممپپپ 1 سال قبل
  -1

  ن

  مهدی 2 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید