توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد از تو حرکت از خدا برکت پایه دهم

  1 بازدید

  انشا در مورد از تو حرکت از خدا برکت پایه دهم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  گسترش از تو حرکت از خدا برکت انشا ضرب المثل صفحه 39 کتاب نگارش دهم

  انشا ضرب المثل صفحه ۳۹ کتاب نگارش پایه کلاس دهم گسترش از تو حرکت از خدا برکت مثل نویسی از سایت نکس لود دریافت کنید.

  گسترش از تو حرکت از خدا برکت نگارش دهم

  مثل نویسی از تو حرکت ازخدا برکت

  مقدمه : به نام خداوند یکتا ،به نام روزی دهنده توانا ،قلم در دست میگیرم و بر قلب کاغذ می فشارم با یاد رزاق موجودات! از تک سلولی ها گرفته تا نهنگ و فیل و موجودات فرا زمینی.

  بدنه : خداوند روزی دهنده تک تک موجودات است و لعن و نفرین عالمیان بر منکر آن باد! و اما آیا نشستن و دست روی دست نهادن و به امید روزی نشستن شایسته انسانی است که سرور و اشرف موجودات است و سایر جانداران و پدیده ها در جهت خدمت به وی در انتظار طلوع و غروب خورشید می نشینند ؟
  تمامی نویسندگان و شاعران چه در قرون معاصر و چه قرون گذشته انسان را به کار و تلاش دعوت می کنند
  سعدی می فرماید:
  هر که رنجی برد، گنجش شد پدید
  هر که جدی کرد، بر جودی رسید
  و در بیتی دیگر داریم
  برو شیر درنده باش ای دغل
  مینداز خود را چو روباه شل
  علاوه بر این اشعار با اندکی تامل در می یابیم که عدم تلاش و تن پروری و سستی و کاهلی عاقبتی جز فنا و شکست ندارد.

  نتیجه : کافی است به اطراف خود بنگریم آیا شایسته است مورچه ای باری چند برابر وزن خود را بکشد، کبوتری در جست و جوی روزی خود به هر سو سرک کشد اما ما در انتظار روزی خود دست به دامان خداوند و اولیای الهی شویم و نابرده رنج در طلب گنجی باشیم که خداوند بدون تلاش به هیچ بنده ای عطا نمیکند؟
  هیچ موجودی آفریده نشده است مگر انکه خداوند روزی وی را برایش قرار دهد و تنها نکته ای که در این میان باید رعایت کرد این است که هیچ چیز جز با تلاش به دست نمی آید از قدیم گفته اند از تو حرکت از خدا برکت!

  گسترش مثل از تو حرکت از خدا برکت

  مقدمه : از قدیم گفته اند از تو حرکت، از خدا برکت. ما نیز همیشه این اصطلاح را به کار می بریم ولی این بار می خواهیم برای درک بهتر آن داستانی ذهنی بنویسیم.

  تنه انشا : در گوشه گوشه ی این دنیا هزار داستان و هزار حکایت وجود دارد که گاهی این حکایت ها از اتفاقات روزمره ی ساده ی یک انسان تشکیل شده است. در نقطه ی بسیار کوچک کره ی زمین در یک خانه ی کوچک و کاهگلی مادر و پسری زندگی می کردند که مادر همیشه از پسر خود گله می کرد برای بیکاری و سر به هوایی و و همیشه ناراحت بود که چرا پسر او نیز مانند سایر مردم به بیرون نمی رود وکار نمی کند. پسرک با کفترهای خود مشغول بود و حرف های مادر را به پشت گوش می انداخت و در نهایت سخنان مادر می گفت: اگر کسی برای کار من را لازم داشته باد خودش به دنبال من می آید و من را به سرکار می برد و مادر هر بار از چنین پسری نا امید می شود و باز خودش برای کار و پول درآوردن پیش قدم می شد و می گفت که تو همیشه لقمه را آماده شده می خواهی در حالی که باید خودت به دنبال کار بروی، کار به سمت تو نمی آید. گذشت و گذشت تا پسرک از کفتربازی خسته شد و از بی فایده بودن خود نالان. با خود گفت زمان آن رسیده است که حرف های مادر را گوش دهم، شاید که حرف مادر درست باشد و من نیز برای کار یا جایی موثر باشم. پسرک بیرون رفت و چون تصمیم جدی گرفته بود به سختی تلاش کرد و در نهایت در غرفه ی پارچه فروش بازار به عنوان شاگرد پذیرفته شد و شادمان و لبخند زنان با کمی شیرینی به خانه بازگشت تا به مادرش خبر خوش را بدهد.

  نتیجه گیری : با شنیدن آن خبر مادرش شاد شد و در دل خدا را شکر گفت برای اینکه پسرش سر عقل آمده و دست از بازیگوشی و تنبلی برداشته است و با صدایی ذوق زده به پسرش گفت: دیدی که تصمیم گرفتی و تلاش کردی خدا پاسخ تلاش تو را داد. تو باید حرکت کنی تا خداوند به زندگیت برکت دهد با یکجا نشستن هیچ کاری پیش نمی رود. بلکه با تلاش و زحمت است که خداوند رزق و روزی حلال بر ما می بخشد و بعد از آن جمله ی از تو حرکت از خدا برکت برای پسرک یک الگوی پر نقش شد و تا لحظه ی مرگ از آن پیشی گرفت و به همه ی فرزندان خود نیز این جمله و این داستان را گفته بود تا آن ها نیز یادبگیرند و یاد دهند.

  انشا از تو حرکت از خدا برکت مقدمه بدنه نتیجه

  مقدمه : باران می بارید. بوی نم باران و ضربه ای که پس از کوفته شدن هر قطره بر دل خاک شنیده می شد توجهم را جلب کرده بود. نمیدانم چند دقیقه یا حتی چند ساعت به گندم زار خیره شده بودم. دوست داشتم باران موها و گونه هایم را نوازش کند.

  بدنه : باران که می بارد من از شلوغی ها و روزمرگی هایم دور می شوم. غرق سفری طولانی می شوم سفری تا جاهای دور. خیلی دور! آنقدر دور که بوی شمعدانی های مادربزرگ و طعم چای خوشرنگش را حس میکنم. همان موقع که نزدیک خانه مادربزرگ یک زمین کوچک بود که به نظر می آمد سال هاست بیل و کلنگی در آغوشش نکشیده است. آن زمین متعلق به مادربزرگ بود و همیشه به من و برادرم سفارش می کرد بروید در آن زمین کار کنید و روزی خود را به دست آورید تا کی می خواهید خود را با کتاب و دفتر مشغول کنید؟ آن زمان برای من که یک دختر 17 ساله بودم این حرف ها دلچسب نبود و برای برادرم که یک پسر 20 ساله شیطان بود هردم در پی زمین فوتبال و شیطنت های دوران جوانی محال به نظر می رسیدند. اصلا ماهم برویم و در آن زمین کار کنیم. باران کجا بود ؟ گندم های بی نوا از گرما خشک می شوند.
  مادربزرگ همیشه به حرف هایم خنده اش می گرفت و می گفت دخترجان! از تو حرکت از خدا برکت!
  نمیدانم روزی که تصمیم قاطع گرفتیم که در آن زمین کشاورزی کنیم چرا سراغ گندم رفتیم؟ شاید بخاطر اینکه مادربزرگ عاشق گندم بود و همیشه چندخوشه را داخل گلدانی میذاشت و در گوشه ای از حیاط در کنار شمعدانی هایش نگه میداشت.
  آن موقع زمین ما خیلی کوچک ود شاید اندازه یک باغچه می شد اما حالا به گندم زاری بزرگ تبدیل شده است که چند نفر در آن مشغول کار هستند.

  نتیجه : هرموقع باران می بارد و ب گونه های سبز گندم زار می نشیند به یاد مادربزرگ می افتم. راست می گفت! از تو حرکت از خدا برکت. از سالی که شروع به کاشتن گندم کردیم باران خوبی هم می بارد خدارا شکر! امیدوارم تمام کسانی که در انتظار دست دیگران هستند و از آینده خود ناامیدند به این باور برسند که از تو حرکت از خدا برکت و فراموش نکنند که :
  بخور تا توانی به بازوی خویش
  که سعیت بود در ترازوی خویش

  انشا در مورد از تو حرکت از خدا برکت

  از تو حرکت و از خدا برکت یعنی چه این جمله بسیار سنگین میباشد و برای تحلیل آن باید عمیقاً به این جمله فکر کنیم.منظور این جمله بسیار عاشقانه می باشد بعضی از افراد هستند که در زندگی بسیار ساده و تنبل می باشند و همیشه در فکر این هستند که راحت ترین کار را برای خود انجام دهند و این گونه افراد برخی نیز هستند که فقط دعا می کنند و بر مشکلات زندگی و سختی های که در زندگی می کشند فقط را هم دعا کردن را در پیش می‌گیرند مثلاً اگر بیکار است و یا مریضی دارد به جای اینکه برود و کار کنند و یا برود دکتر و عملی و کاری انجام دهد فقط می توانند دعا کنند و می گویند خدا به من کار بده خدا برای من روزی برساند خدا برای من همه کار کند ولی دریغ از یک حرکت از وی.

  این گونه افراد از زمین و زمان شاکی هستند و ناله می‌کنند که چرا زندگی برای شان بسیار سخت است و چرا هر چقدر دعا می کنند هیچ نتیجه نمی دهد و از اینکه دعا کردن و نتیجه اش را ندیدند به خدا می گویند و می گویند خدا ما را دوست ندارد و ما هر چقدر دعا می‌کنیم جواب ما را نمیدهد یعنی خدا صدای ما را نمی شنود این بسیار عمیق می باشد شما نباید طرز تفکر افرادی مثل اینها را در فکر خود بپرورانید.

  اگر خدا قرار بود همه کارهای انسان را بکنند چرا ما به این دنیا آمده ایم چرا اصلا ما باید کاری کنیم اگر فقط همه کارها با دعای کردن و خدا خدا گفتن حل می شود چرا ما باید از این دست و پای برای کار کردن و حرکت کردن داشته باشیم این سوال ها بسیار عمیق هستند و هر کسی نمی‌تواند جواب آنها را درک کنند.

  از تو حرکت و از خدا برکت معنی اش این می باشد که شما باید قبل از اینکه دعا کنید باید شروع و اقدام به کاری که می خواهید انجام بدهید کنید و پس از آن دعای تان را بکنید تا خداوند در این راه سخت شما را کمک کنند و این گونه بهترین نتیجه را در زندگی خواهید دید مثلاً اگر میخواهید کار و شغلی را پیدا کنید و کار هستید باید اول به جاهای مختلفی که در آن به افراد مختلف کار می دهند سر بزنید و تلاش کنید که کار مورد علاقه و مورد پسند خودتان را پیدا کنید و پس از آن به خدا دعا کنید و بخواهید که خدا تو هم برای من کمک کن تا کارم را زودتر و به بهترین نحو ممکن پیدا کنم اینگونه این ضرب المثل معنی پیدا می کنند و ما باید همیشه همراه و توأمان با کاری که انجام میدهیم می کنیم و نباید فقط کار کنیم و نباید فقط دعا کنیم.

  در ادامه انشا های بیشتری راجع به این موضوع خواهیم گذاشت و این انشا خلاصه ای و مختصری بود از انشای از تو حرکت از خدا برکت که این روزها در مدارس و کتاب‌های مختلف تدریس می شود اگر از این انشا رضایت دارید در نظرات همین سایت برای مان ابراز کنید و اگر از این نشان خوشتان آمده است باز هم به ما پیام بدهید و نظر خودتان را راجع به این موضوع برای ما روشن کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : می نشینیم روبه روی آیینه؛ آیینه نگاهش بر ماست. ما همانیم که اگر دیر بجنبیم، آیینه را می شکنند! دیگر تصویری از دل های دریایی ما نیست. دریای دل می خشکد اگر موج های هم بستگی از حرکت بایستند. موج می شویم…جمع می شویم؛ شاید موج تن ما، تن به تن ، کویر وطن را سیراب کند؛ شاید جنگ را تمام کند. آری! مگر می شود اثر نکند لحظه هم آغوشی دریا و کویر؟! من و تو می دانیم که باد می کند، می بَرد هر آنچه را که ریشه ندارد. ریشه شویم ! جان جهانی ، کودکانی ، زنانی و مردانی وصل است به جان این ریشه… شاید بخواهند کویرمان کنند اما ما همان دریای بی انتها ییم. موج می شویم؛ چون طوفان می خروشیم ولی تن ساحل را به تن خشک کویر نمی دهیم … بگذار در آخر بگویم : من اگر بنشیم؛ تو اگر بنشینی؛ چه کسی برخیزد؟!…

  پریچهر : مقدمه : گاهی در زندگی در موقعیت هایی قرار میگیریم که شاید آنها برای ما خوب یا بد باشند اما در آن لحظه نسبت به آنها آگاهی نداشته باشیم.
  بدنه : برخی انسان ها هستند که وقتی در زندگی با مشکلی هرچند کوچ مواجه می شوند خیلی زود تسلیم می شوند و هیچ تلاشی برای تغییر وضعیت خود نخواهند کرد. به امید آنکه خداوند مشکل آنها حل میکند. در صورتی که این تصور کاملا غلط است و هیچ گرهی در زندگی به خودی خود باز نخواهد شد بلکه تلاش انسان ضمیمه حل مشکلاتش خواهد بود. برخی انسان های دیگرهم هستند که در کسب روزی خود کوتاهی می کنند. در بسیاری از آیات قرآن میخوانیم که هیچ موجودی خلق نشده است مگر آنکه خداوند برای او روزی و خوراک روزانه ای مقر نموده باشد. برخی ها با تصور اینکه خداوند روزی آنها را از غیب می رساند در گوشه ای منتظر می نشینند که روزی شان از فیب رسد که این تصور هم باطل است.
  نتیجه : در زندگی هرکسی به اندازه تلاشی که می کند روزی خود را به دست می آورد. چه حین مواجه شدن با مشکلات و چه در به دست آوردن روزی اگر غفلت کنیم نتیجه مطلوبی به دست نخواهیم آورد. چه نیکوست به این شعر حضرت سعدی توجه کنیم که می فرماید: (برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل) و این ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت را به یاد داشته باشیم و بدانیم که هیچ چیزی بدون تلاش به دست نخواهد آمد و اگر هم به دست بیاید ارزش چندانی نخواهد داشت.

  ناشناس : خدا از همان ابتدای خلقت انسلن به او توانایی درک و اندیشیدن داد تا کار کند و مزد دست خود را بخورد پس تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هیچ دستت نگیرد.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا در مورد از تو حرکت از خدا برکت - همیار تو

  انشا در مورد از تو حرکت از خدا برکت - همیار تو

  انشا در مورد از تو حرکت از خدا برکت برای پایه دهم صفحه ۳۹

  انشا در مورد از تو حرکت از خدا برکت – پایه دهم:

  برو کار می کن مگو چیست کار یعنی چه,داستان برو کار میکن مگو چیست کار,معنی برو کار کن مگو چیست کار,انشا کوتاه در مورد برو کار کن مگو چیست کار,داستان کوتاه برو کار کن مگو چیست کار,دریافت خود از مثل برو کار می کن مگو چیست کار,برداشت از مثل برو کار میکن مگو چیست کار,برو کار میکن مگو چیست کار را توضیح دهید

  مقدمه: از قدیم شنیده ایم این جمله را بزرگانمان گفته اند ( از تو حرکت از خدابرکت ) روزانه ممکن بوده است که بارها در زندگی امان آن را تجربه کرده باشیم اما هیچ توجهی به این جمله نکرده باشیم اما اگر کمی تامل کنیم و فکر کنیم به این نتیجه خواهیم رسید .

  متن انشا در مورد از تو حرکت از خدا برکت: گاهی مواجه میشویم با انسان هایی که دسته های مختلفی دارند انسان هایی که هدف هرکدام از انها با هم دیگر متفاوت است . گاهی از خواب بیدارمی شویم و طبق عادت های روزانه امان نفس میکشیم ، قدم میزنیم ، فکر می کنیم ، غذا میخوریم اما در لا به لای تمام این عادت ها تمام این فعالیت ها مواجه می شویم با ادم ها ، ادم هایی را میبینیم که فقط می گویند من کار ندارم . ادم هایی که می گویند کار من هیچ برکتی ندارد با خود می گویم مگر میشود؟ کار باشد و برکت نه مگر میشود کسی که دنبال کار هست کاری پیدا نکند؟ می اندیشم تا جواب تمام سوال هایم را پیدا کنم جواب هایی که به ذهنی که علامت سوال هست جواب خواهند داد قانع خواهد شد جواب هایی که شاید برای یک انسان نوری در تاریکی باشد . این که انسان هایی فقط حرف میزنند و در حرف هایشان جوابی مبهم برایشان داریم انان می گویند هیچ کاری ندارم که انجام بدهم اما این که انسان میتواند راه برود وقدم بزند و حال خوبی داشته باشد اینکه ادمی می تواند قدم بزند برای هیچ کس مبهم نیست اما ما انسان ها قدم میزنیم تا تفریح کنیم قدم میزنیم تا حالمان خوب بشود اما ایا تا کنون به این اندیشیده ایم که گاهی باید قدم هایمان را هم بفهمیم فهمیدن این که میتوانیم قدم برداریم برای کاری ، من معتقدم وقتی انسان توانایی حرف زدن داشته باشد توانایی عمل کردن نیز خواهد داشت عملی که سرنوشت ادمی را تغییر خواهد داد هر عملی یک عکس العملی دارد وقتی به یک دیوار مشت هایمان را محکم می کوبیم دیوار نیز در برابر مشتی که ما به ان میزنیم عکس العملی نشان میدهد این عکس العمل دردی است که دستان ما ان را احساس میکنم. عمل ها و عکس العمل ها انگونه پیش میروند که ما میخواهیم این خواستن همراه است با انجام دادن این که یک دانش اموزش درس میخواند این عکس العمل های متفاوتی خواهد داشت اگر این دانش اموز در سطح بد درس بخواند عکس العمل نیز همانگونه خواهد بود اما اگر در سطح عالی بخواند عکس العمل ان نیز عالی خواهد بود . اینکه تلاش کنیم برای انجام کاری یعنی حرکت کنیم قدم اول را برداریم و راه برویم عکس العمل این حرکت و راه رفتن دیده خواهد شد همانطور که خداوند متعال به بنده ی خود گفت از تو حرکت از من برکت .

  نتیجه: زندگی انسان به تلاش انسان بستگی دارد اینکه من این موضوع را درکنم که اگر درست قدم هایم را بردارم حتی در بلندترین قله ها که چاله هایی دارند من راهم را میروم بدون ان که به زمین بخورم . این که فهم این موضوع راداشته باشیم که من حرکتی اگر داشته باشم یقینا برکت این کار عکس العمل راه رفتن من است.

  منبع مطلب : hamyareto.ir

  مدیر محترم سایت hamyareto.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بازنویسی ضرب المثل در مورد از تو حرکت از خدا برکت

  بازنویسی ضرب المثل در مورد از تو حرکت از خدا برکت

  داستان چهارم :

  در قدیم، در الان و در آینده این مثل را خواید شنید که از تو حرکت از خدا برکت.

  حتی ممکن است بارها مادر یا پدرتان این ضرب المثل را بارها به شما گفته باشد.

  بدین معنی است تا خودت وضعیتت را تغییر ندهی خدا تو را کمک نمیکند،

  تا خودت تلاش نکنی خدا تو را کمک نمیکند.

  در روزگاران قدیم در دل یک شهر کوچک، مردی زندگی میکرد و بیکار بود.

  شنیده بود که اگر عبادت کنی و به یاد خدا باشی به سرکار میروی و رزق و روزی ات زیاد میشود.

  این مرد صبح زود به مسجد محله ی خودشان رفت و شروع به عبادت کردن شد. از صبح تا شب نماز میخواند و عبادت میکرد.

  پس از گذشت یک روز، مرد گرسنه شد و از گرسنگی نتواسنت تکان بخورد، در گوشه ای از مسجد تکیه زده بود و ناله میکرد.

  تا شب کسی به مسجد نیامد.

  ناگهان حوالی شب مردی مومن و خدادوست که مسافر بود قصد کرد

  برای استراحت و نماز در کنار همین مسجد بماند و فرا صبح به راهش ادامه دهد.

  پس به داخل مسجد رفت و مشغول نماز خواندن شد.

  بعد از نماز ، سفره را پهن کرد و تا خواست غذا بخورد ناله ای شنید به دنبال ناله و صدا رفت که ببیند کیست.

  متوجه شد مردی از شدت تشنگی و گرسنگی در کنج مسجد افتاده، او را سر سفره نشاند و سیر کرد.

  پس از آنکه مرد جان دوباره ای گرفت اول از او تشکر کرد و موضوع را برایش تعریف کرد.

  مرد مومن خنده ای کرد و گفت : خدا تو را خیر دهد اگر من صای ناله ات را نمیشنیدم که تلف میشدی.

  پاسخ داد : خدا روزی ما را میدهد و من شنیده ام که هرکسی خدا را زیاد عبادت کند روزی اش زیاد میشود.

  مرد مومن در پاسخ او گفت :

  آری زیاد میشود اما اگر خودت هم در کنار عبادت به کار مشغول شوی و تلاش کنی و نان حلال دربیاوری.

  در همینجا یاد ضرب المثلی افتاد و آن را برایش بازگو کرد که از تو حرکت و از خدا برکت.

  داستان پنجم از تو حرکت از خدا برکت :

  در زمان های قدیم در یک روستایی یک زن با دوتا بچه کوچک و یک پسر بزرگ زندگی میکرد.

  زن ، شوهرش را از دست داده بود و تنها راه درامد آنها از گاو و گوسفندهایش بود.

  اما این درامد کفاف خرج و زندگی آنها را نمیداد.

  زن به پسر بزرگش گفت که ای پسر عزیزم به داخل شهر برو و دنبال کار باش

  و خرج برادر و خواهرهای کوچکت را در بیاور

  من در اینجا هم از گاو و گوسفندها از طریق فروش شیرشان درامد در میاورم.

  اما پسر سر باز زد و گفت کار کجاست مادر من. بیکاری در همه جا هست. شهر و روستا ندارد.

  پس از گذشت یکسال مریضی به دام هایشان افتاد و همه ی گاو و گوسفندهایشان مردند.

  به اصرار مادر، پسر مجبور شد به شهر برود و دنبال کار باشد.

  پسر به شهر رفت و به سختی کار میکرد و دنبال کار بود تا اینکه

  بالاخره پس از گذشت چند روز سختی، کاری با درامد خوب پیدا کرد.

  درامدی جمع کرد و به روستا نزد مادرش بازگشت و تمام درامد ان ماهش را به مادرش داد.

  مادر از خوشحالی به فرزندش گفت که پسرم نصیحتی به تو میکنم

  تا اخر عمرت بهش عمل کن : تا تو نخواهی و دنبار کار نباشی کار سراغ تو نمیاید

  یاد مثلی افتاد که از تو حرکت از خدا برکت. تو تلاش کن و مطمئن باش خدا کمکت میکند.

  منبع مطلب : www.asemankafinet.ir

  مدیر محترم سایت www.asemankafinet.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  5 18 روز قبل
  0

  عالی بود

  زکریا 2 ماه قبل
  0

  خوب

  علیرضا 8 ماه قبل
  2

  عالی

  خوب 11 ماه قبل
  3

  خیل مفید

  🥺🖤 12 ماه قبل
  1

  ای خدا🔫😭چه انشا بده

  0
  به توچه 2 ماه قبل

  چه پررررو

  فاطمه 1 سال قبل
  0

  خوبه

  برای ارسال نظر کلیک کنید