توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد نقشه هایم برای آینده هفتم

  1 بازدید

  انشا در مورد نقشه هایم برای آینده هفتم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  انشا در مورد آینده - گام با گام | قدم به قدم تا موفقیت

  انشا در مورد آینده

  انشا های جدید درباره آینده

  انشا در مورد آینده

  انشا در مورد آینده

  *************

  انشا آینده شماره یک 

  موضوع انشا : آینده من

  مقدمه : قلم را در دست میگیرم و با یاد و نام خداوند مهربان در مورد آینده و آرزوهایم برای آینده برای شما انشا مینویسم.

  آینده برای من یک نقطه نامعلوم است .

  چون نمیدانم در آینده چه اتفاقاتی برای من خواهد افتاد.

  چیزهایی زیادی است که روی آینده ما دانش آموزان اثر خواهد گذاشت ،

  این که در چه رشته ای درس بخوانیم ،

  چه شغلی را برای خود انتخاب کنیم .

  آینده کشور و خیلی موارد دیگر هست که روی آینده ما دانش آموزان اثر دارد.

  من بعضی وقت ها که به آینده خود فکر میکنم میترسم

  چون میبینم که خیلی ها وقتی بزرگ میشوند موفق نمی شوند

  و حتی نمیتوانند یک کار ساده پیدا کنند و ازدواج کنند و خیلی ناراحت هستند.

  من دوست دارم در آینده انسان موفقی باشم و به خاطر همین باید همه تلاشم را بکنم.

  خوب درس بخوانم و در کنار درس مهارت های زیادی به دست بیاورم .

  حتی باید از اوقات فراغت و تعطیلات هم برای یاد گرفتن مهارت ها و کارهای مفید استفاده کنم.

  تا آینده خوبی برای خود رقم بزنم و بتوانم جواب زحمت های پدر و مادرم را این که همه برای من زحمت کشیدند بدهم .

  و در آینده هم سربلند و موفق زندگی کنم.

  نتیجه گیری : ما دانش آموزان باید با تلاش و کار بی وقفه ، برنامه ریزی ،  استفاده از استعداد های خدادادی و در نهایت توکل به خدای بزرگ تلاش کنیم آینده خوبی برای خودمان، خانواده و کشورمان بسازیم.

  ***************************

  انشا آینده شماره دو

  موضوع انشا : مقاله و انشا در مورد آینده نگری

  جوانی و نوجوانی که از ارزش فوق العاده جوانی آگاه است، هرگز آینده خود را فراموش نمی کند بی وقفه و به شدت می کوشد تا از رهگذر جوانی، توشه های گران بهایی برای باروری و بالندگی آینده اش برگیرد.

  دوران جوانی و نوجوانی فصل کوشش و اندوختن برای آینده است . و از آنجا که این دوره، بلکه عمر محدود است و خواهد گذشت، باید با رعایت الویت های برای آینده برنامه ریزی کرد. و وقت های زندگی را باید متناسب با ویژگی های هر زمان به برنامه ای اختصاص داد. در این میان، باید دقت کرد امور غیر ضروری، فرصت پرداختن به امور ضروری را از ما نگیرند.

  آینده نگری یعنی: شناخت خود، شناخت خدا و شناخت نیکی ها و فضیلت ها، تعیین هدف ها، برنامه ریزی، تقویت عقل و اندیشه، افزایش دانش و مهارت ها، تلاش و کوشش و صبر و پشتکار.

  بدون داشتن هدف درست و محکم نمی توان برنامه اصولی و ویژه ای برای آینده داشت . جوانان و نوجوان باید با نگاه دقیق به آینده، توجه به زمان حال، بهره گیری از درس های گذشته و با احترام به دانش و تجربه دیگران، هدف های دست یافتنی زندگی خود را با دوراندیشی و آگاهی انتخاب کنندو با همت بلند و عزم راسخ و انگیزه سالم به سوی آنها پیش روند. آینده را با تصمیم، اراده و ایمان به هدف، می توان ساخت، نه با تردید و دو دلی .

  تا زمانی که خود و ارزش خود را نشناسی، تا زمانی که به استعداد، توان مندی و ویژگی های خود پی نبری، برای آینده خود برنامه ای جامع نخواهی داشت. هر جوان باید با توجه به علاقه و توانایی و استعدادهای خود دنیای آینده اش را ترسیم وبر اساس آن حرکت کند، نه بنا بر تقلید و رقابت های خیالی با همسالان و خویشان .

  تحمل سختی ها و پافشاری و استقامت برای رسیدن، به هدف های بلند در آینده باید به یک عادت تبدیل شود. پیروز مندان آینده کسانی هستند که هم اکنون روحیه ای پر تلاش دارند و شکست های گذشته، امید به آینده را از ایشان نمی گیرد. برای به دست آوردن یک آینده خوب، باید حتی مشکلات را به پله هایی برای عروج و تعالی تبدیل کرد. گرفتاری ها و دشواری ها درهای بسته ای هستند که بر روی آنها نوشته است: «ورود برای راحت طلبان ممنوع!» کلید این درهای بسته نیز استقامت و پایداری است.

  همه فرصت ها مانند ابرها در حال حرکتند و فرصت جوانی و نوجوانی از این قاعده بیرون نیست . آن که از دوره جوانی از هر فرصتی برای حرکتی توشه ای بردارد، به خوبی می تواند آینده خود را بسازد. چه بسا جوانی که هنوز برای آینده قدم های محکمی برنداشته یا هنوز به طور جدی در اندیشه آینده نبوده است که جوانی اش از دست رفته، و زمانی به خود آمده، که پیری از راه رسیده است. از هم اکنون تصمیم بگیرید آینده شما در مقایسه با گذشته تان رشد کیفی داشته باشد . فردا دیر است. همین امروز، همین الان.

  برای رسیدن به آینده ای روشن، باید از اقدام ها و تصمیم های نادرست مانند خواندن کتاب های بی ارزش، معتاد شدن، به تماشای بدون گزینش برنامه های گوناگون رادیو و تلویزیون چشم بپوشید و ذهن خود را از آنها فارغ سازید. برای داشتن آینده ای درخشان، باید راه های نادرستی را که دیگران رفته اند و کارهای اشتباهی را که آنها انجام داده اند، رها کنیم.

  مردان بزرگ، کسانی هستند که با کوشش های خود تاریخ را دگرگون می سازند نه آنها که با تکرار اشتباه های دیگران، بخش های تاریک تاریخ را تکرار می کنند.وضعیتی که اکنون در آن قرار دارید، نتیجه و دستاورد رفتار شما در گذشته است و آینده شما ثمره رفتار امروز شماست . اگر خواهان آینده ای عالی، درخشان و پربار هستید، بکوشید حال خود را بیهوده نگذرانید.

  اگر تصمیم گرفته اید همچون مردان بزرگ آینده ای آرام و درخشان داشته باشید، بدانید خو گرفتن و توقف در زندگی گذشته، بزرگ ترین مانع برای پیشبرد هدف های شماست . عادت های بیهوده گذشته را ریشه کن کنید تا بتوانید اراده خود را هر چه بهتر به کار گیرید.

  نتیجه گیری : برای ساختن آینده روشن فردا تنها راه تلاش و تلاش و تلاش امروز است ، آینده نگری یعنی تفکر ، برنامه ریزی ، تلاش و در نهایت توکل برای ساختن فردا . اما نباید فراموش کرد در کنار عزم و اراده و تلاش برای رسیدن به آینده ای درخشان از نقش اثرگذار «امدادهای الهی» در این راه، نباید غافل شد . به تعبیر زیبای حافظ:

  ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسد
  هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

  انشا آینده شماره سه

  موضوع انشا : سفر به آینده ، سفر خیالی به ۲۰ سال بعد .

  مقدمه : 

  بعضی وقت ها فکر میکنم زندگی مانند یک فیلم است یکدفعه روی صفحه ی نمایش آن سیاه میشود ،

  و یک متن کوتاه نمایان میشود: “بیست سال بعد”

  شاید فکر کنید در سفر به آینده بیشتر افراد زندگی خوش و خرمی خواهند داشت

  ولی تصور کنید که ممکن است اینگونه نباشد ،

  ممکن است بعد از گذشت ۲۰ سال با اسراف و مصرف نادرست منابع انرژی و آب حالا در ۲۰ سال آینده زندگی به مراتب سخت شده باشد ،

  مردم به خاطر کمبود های آب ، برق ، نفت زندگی سختی داشته باشند.

  و از همه بدتر مردم مسئولیت کارهایی را که کرده اند را نمیپذیرند،

  از جمله کار هایی چون ، نداشتن آب ،تمام شدن انرژی و نعمت های خدا دادی ،خسارت های شهری…

  بیشتر که فکر میکنم کمی میترسم . اما اگر راستش را بخواهید همه مقصریم،

  تک تک مردم دنیا فرقی نمیکند سفید باشیم یا سیاه عرب باشیم یا عجم همه مقصریم

  من ، تو ، هر چقدرم انکار کنیم همه مقصریم .

  و تازه این اخر ماجرا نیست ، سخت ترین قسمت ماجرا در آینده این است که کودکانمان از ما خواهند پرسید :

  چرا زمین اینگونه است؟

  آیازمانی آب فراوان بوده است؟

  یعنی ما ایرانیان انرژی هایی طبیعی چون معادن ، آبشارها،چاه های نفت خیز،شهر هایی آباد و زیبا داشته ایم

  که مردم جهان به داشتن انها غبطه می خوردند؟

  اما بیایید کمی مثبت تر فکر کنیم و با اینبار با امید بیشتری به آینده سفر کنیم .

  دوستان عزیز لطفا چشمتان را با سه شماره من ببندید. ….

  اینبار هم به بیست سال بعد امده ایم.  اینجا از همه رنگ و نقش و طرح میتوان دید .

  مردمان مهربان و خوش زبان هستند.

  آب فراوان و نعمت هایمان ده برابر شده است.

  مصرف انرژی ها نوین مثل انرژی آفتابی جایگزین مصرف نفت و گاز و بنزین شده .

  کودکانمان بخاطر امانت داری از ما تشکر میکند .

  و زندگی با کار و تلاش و پیشرفت علمی که نتیجه سعی گذشتگان بوده است بسیار بهتر و راحت تر و زیبا تر شده است .

  اری دوستان من سرنوشت در دستان شماست.

  همان دستانی که به آنها خیره شده اید.با همین دستان میتوانید اینده را از این رو به آن رو کنید.

  نتیجه گیری : آینده میتواند مثل سفر خیالی اول سخت و ترسناک باشد یا مثل سفر خیالی دوم زیبا و رویایی این موضوع بستگی به به همه ما دارد ، ما و شما که که چه مسیری را برای امروز مان انتخاب میکنیم .

  *************************

  انشا آینده شماره چهار

  موضوع انشا : انشا و مقاله با موضوع چگونه یک آینده موفق داشته باشیم؟

  مقدمه : یکی از نگرانی‌های همیشگی ما انسان‌ها آینده‌مان است، کاملا هم طبیعی است، همه ما دوست داریم آدم موفقی باشیم و زندگی خوب و لذت بخشی داشته باشیم، اما آینده موفق همین‌طوری اتفاق نمی‌افتد، بلکه باید آن را به وجود آورد، در این انشا و مقاله میخواهیم  در این مورد صحبت کنیم که چگونه میتوانیم آینده موفقی را برای خود طراحی و برنامه ریزی کنیم ؟

  اولین و مهم ترین گام این است که به آینده خود فکر کنید ، این که چه آینده ای از نظر شما خوب محسوب میشود و باید برای آن چه کارهایی انجام دهید موضوع بسیار مهمی است که باید مدت ها در مورد آن فکر و برنامه ریزی کنید .

  دومین نکته کنار گذاشتن افکار منفی و نا امیدانه است ، همه ما در گذشته اشتباهات و شکست هایی داشته ایم ، این باعث نمیشود که امیدمان به آینده را از دست بدهیم و تصور کنیم در آینده حتما با شکست روبرو خواهیم شد .

  این شکست یا اشتباه یک بار این اتفاق افتاده اما ممکن است ما هزاران بار به آن فکر کرده باشیم، دقیقا مانند این است که هزاران بار آن شکست یا اشتباه تکرار شده باشد، پس باید از همین الان فکر کردن به آن را متوقف کنید و اجازه ندهید بیشتر از این قدرتمند شوند.اگر می‌خواهید آینده موفق خود را تجربه کنید، باید فکرهایی که باعث می‌شود انگیزه‌ و روحیه‌تان را از دست بدهید، متوقف کنید، اینها فکرهای سمی هستند که ذهن شما را مسموم می‌کند.

  حالا وقت آن اس که چند سوال مهم و کلیدی در مورد آینده از خودتان بپرسید :

  سوالاتی که خواسته‌ها و رویاهایتان را شفاف‌تر می‌کند، آینده موفق شما را هم رقم می‌زند، هرچقدر که بیشتر این سوالات را مطرح کنید و به دنبال جواب آنها باشید، آینده‌تان واضح‌تر می‌شود، بهتر می‌دانید که دوست دارید با آینده‌تان چه کنید و به کجاها برسید . البته ممکن است مدتی طول بکشد تا جواب‌های خوبی پیدا کنید پس صبور باشید.

  قدم بعدی این است که تا جایی که میتوانید با شور و نشاط و هیجان اهداف خود را برای اینده پیگری کنید . این مورد بدیهی ست که برای رسیدن به اهداف بزرگ و آینده بهتر باید تا جایی که میتوانید تلاش کنید ، این تلاش باید با تفکر و برنامه ریزی همزمان باشد مگر نه ممکن است مسیر را اشتباه بروید یا دچار سردرگمی و پریشانی بشوید .

  قدم بعدی در مسیر رسیدن به اهداف آینده زندگی شما این است که تا جایی که میتوانید به خود انگیزه بدهید و انگیزه های خود را هر روز بیشتر و بیشتر کنید . فکر کردن به زحماتی که پدر و مادر برای شما کشیده اند ، فکر کردن به تلاش برای بهبود وضعیت کشور ، فکر کردن به آینده خوب و موفق میتواند به شما انگیزه بیشتری برای تلاش بدهد .

  بنابراین در این مرحله باید بدانید چه چیزهایی هستند که به شما انگیزه می‌دهند، تا بتوانید در زمان لازم از آنها استفاده کنید، یافتن موارد انگیزه‌بخش بسیار مهم است، زیرا ناامیدی و پشیمانی در کمین نشستند و هر لحظه ممکن است که حمله کنند و زهر خود را بریزند و پادزهر آنها همین موارد انگیزه‌بخش است.

  مرحله نهایی تلاش برای پیشرفت و ثبت هر موفقیت کوچک است ،

  این که تلاش ها و موفقیت های کوچک در مسیر موفقیت های بزرگ در آینده را ثبت کنید باعث میشود فراموش نکنید چه مسیر پر فراز و نشیبی را تا اینجا طی کرده اید پس میتوانید بقیه راه را هم قدم به قدم و آهسته آهسته طی کنید . به علاوه در این مرحله لازم است روی کارهایی که باعث می‌شود حرکت رو به جلو داشته باشیم، تمرکز کنیم و کارهایی را انجام دهیم که ما را به سمت آینده موفق که طراحی کردیم، هدایت کند. بنابراین ابتدا این کارها را مشخص کنید، لیست کنید و بعد شروع کنید از مهمترین آنها به انجام دادن.

  نتیجه گیری : آینده موفق خودبه‌خود خلق نمی‌شود بلکه باید آن را ساخت و در این میان هر چقدر که بیشتر به آن فکر کنید، تمرکز کنید، سوالات درست و بنیادی مطرح کنید و به دنبال جواب آنها باشید، به خودتان انگیزه بدهید، دائم آینده موفق خود را جلو چشمانتان نگه دارید، احتمال رسیدن به آن را افزایش می‌دهید.

  انشا آینده شماره پنج

  موضوع انشا : چگونه میتوانیم شغل مناسب برای آینده خود را انتخاب کنیم ؟

  مناسب پایه تحصیلی : هفتم هشتم نهم دهم

  مقدمه : امروزه اهمیت شغل و ضرورت داشتن آن در زندگی انسان بر کسی پوشیده نیست و در حقیقت شغل یکی از عوامل موثر در تصمیم‌گیریهای اساسی و سرنوشت‌ساز انسان به شمار می رود.

  در گذشته که تنوع مشاغل مثل امروز نبود انتخاب شغل برای فرزندان اغلب به صورت موروثی انجام می‌گرفت و فرزندان شغل پدر را انتخاب کرده و ادامه می‌دادند؛ در حال حاضر بنا به دلایل مختلفی کمتر اتفاق می‌افتد که فرزندان دنباله‌روی کار پدران خود باشند و جوانان اغلب در شرایطی قرار می‌گیرند که ناچار به انتخاب شرایط شغلی هستند. بر اساس مطالعات صورت گرفته عوامل متعددی در انتخاب شغل مناسب تاثیرگذارند که از جمله آنها می توان به استعداد، علاقه فردی، عوامل اقتصادی و جایگاه اجتماعی اشاره کرد.

  استعداد :  یکی از عوامل موثر در موفقیت یا عدم موفقیت افراد در انتخاب مشاغل، استعداد است، بدون داشتن استعداد لازم در یک زمینه پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

  علاقه : علاقه و تمایل انسان در بسیاری از امور زندگی انسان سایه‌گستر است، افراد دوست ندارند به کارها و اموری بپردازند که علاقه و گرایشی به آنها ندارند. چه در مورد کارهای روزمره و چه در مورد شغل یا سایر فعالیت‌ها؛ در واقع علاقه و گرایش در انسان فعال کننده سیستم انگیزش فرد به شمار می‌رود زیرا انسان بدون علاقه انگیزه‌ای برای انجام یک فعالیت نخواهد داشت.

  فرصت‌های شغلی : در برخی جوامع و از جمله ایران، تمامی رشته‌های شغلی از فرصت‌های برابری برخوردار نیستند به طور کلی فرصت شغلی برای کلیه مشاغل پائین است اما تفاوت‌هایی بین مشاغل مختلف از این لحاظ وجود دارد.آشنایی با فرصت‌های شغل انتخابی، عامل مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد، کسی که در زمینه خاصی مهارت می‌بیند و پایه‌ها و مراحل رسیدن به آن شغل را طرح‌ریزی و طی می‌کند باید مساله فرصت‌های شغلی را نیز در نظر بگیرید تا از اتلاف وقت و نیروی خود جلوگیری کند.

  عوامل اقتصادی : میزان بازده و کارآیی یک شغل حائز اهمیت فراوانی است و در واقع هدف عمده انتخاب شغل دستیابی به درآمد حاصل از آن است، بالا بردن بازده و کارایی اقتصادی برخی مشاغل توجه افراد را به خود جلب می‌کند و موجب گرایش افراد به آن زمینه‌ها می شود.

  جایگاه اجتماعی : تقریبا تمام افراد تمایل دارند شغلی داشته باشند که از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار باشند هر چند در عمل بنا به تاثیر عوامل متعدد دیگر ممکن است این تمایل به واقعیت نرسد اما افرادی که این مساله در اولویت قرار می دهند منتظر چنین موقعیت‌هایی بوده و با توجه به شرایط فردی تلاش می‌کنند چنین شرایطی را برای خود مهیا کنند.

  نتیجه گیری : با توجه و اهمیت دارد به عوامل بالا و با مشورت با متخصصین و مشاورین خبره میتوانید بهترین رشته تحصیلی و شغلی را برای موفقیت اینده خود انتخاب و با کار و تلاش به آن برسید .

  *****************

  انشا ششم :

  انشا درباره شغل آینده من برای کودکان

  من دلم می خواهد وقتی بزرگ شدم معلم شوم. معلمی بهترین شغل دنیاست و البته زحمت و سختی زیادی هم دارد چون من می خواهم یک معلم نمونه باشم.

  معلم مانند یک پیامبر است، علمی دارد که با آن چشم آدم ها را بینا می کند و کسی که بی سواد است مثل آدم کوری است که جایی را نمی بیند بنابراین من می خواهم چشم های کور آدم ها را درمان کنم و جهانی زیباتر را به آن ها نشان دهم، کارهای خوب یادشان بدهم و کمک شان کنم از کارهای بد دست بکشند.

  یک معلم نمونه فقط خواندن و نوشتن یاد نمی دهد، او راه و رسم درست زندگی کردن را یاد می دهد. من دوست دارم به دانش آموزان طوری درس بدهم که از درس خواندن لذت ببرند و عاشق درس و مدرسه باشند.

  معلمی شغلی است که می توانیم با آن به کشورمان بزرگ ترین خدمت را بکنیم. معلم می تواند انسان های بزرگی تربیت کند.

  بعضی وقت ها فکر می کنم معلم می تواند دنیا را تغییر دهد و می تواند جامعه خوبی بسازد. اگر معلم شوم می خواهم یک معلم واقعی باشم، از آن معلم هایی که انسان می سازند.

  بعد از پدر و مادر مهم ترین شخص در زندگی همه ما معلم است و تاثیر زیادی در آینده ما دارد. من می خواهم یک معلم باشم تا دنیا را تغییر دهم.

  *****************

  انشا درباره شغل آینده من برای نوجوانان

  اگر این سوال را مدتی قبل از من می پرسیدند می گفتم دوست دارم پزشک شوم و سعی کنم با علم و تحقیق درمان بسیاری از بیماری های سخت مانند سرطان را کشف کنم از سوی دیگر یک دکتر درآمد عالی دارد اما بعدها متوجه شدم روحیه من به درد پزشکی نمی خورد، یک پزشک با خون، بریدن گوشت بدن و هزاران چیزی سروکار دارد که من حتی با فکر کردن به آن ها حال بدی پیدا می کنم.

  به همین دلیل مجبور شدم کشف درمان بیماری های سخت را به دوستانم محول کنم و البته قید آن همه پول و درآمد عالی را هم بزنم!

  مادرم از زمان کودکی من دوست داشت من آموزگار شوم. او همیشه می گفت معلمی شغل خوبی است زیرا علاوه بر خدمت به مردم از نظر بسیاری چیزها ایده آل است، شرایط خوبی دارد، تعطیلات تابستان دارد و کارمند دولت می شوم. به قول مادرم معلمی شغلی است که می توانی دنیا و آخرتت را یک جا بخری!

  با صحبت های مادرم موافقم، شغل معلمی یکی از بهترین شغل های دنیاست اما برخلاف ظاهر آن که مادرم برداشت کرده است به نظر من یکی از سخت ترین شغل های دنیا هم می باشد.

  اگر بخواهی معلم واقعی باشی و با عشق و علاقه درس بدهی باید صبر و از خودگذشتگی زیادی داشته باشی تا بتوانی دانش آموزان را به سوی جهانی روشن هدایت کنی اما من این خصوصیت فوق العاده را در خودم نمی بینم و فکر نمی کنم بتوانم معلم خوبی شوم.

  به تازگی در ذهنم جرقه هایی دیگر زده شده، دوست دارم طراح لباس شوم. دلم می خواهد زیباترین طرح ها را به تن آدم ها بزنم و به نظرم کار جالب و هیجان انگیزی است این که نمایی تازه تر به ظاهر آدم ها ببخشم.

  طراحی لباس کاری خلاقانه است که نیاز به ذوق و سلیقه فراوانی دارد، فکرش را بکنید اندام انسان ها تقریبا یکسان است و فرمول واضحی دارد، اگرچه مثلا سایز آن ها با هم متفاوت است اما شکل همه آن ها یکی است، همه دست و پا و سر و تنه و … دارند و یک طراح لباس می توان به این فرم ثابت هزاران ظاهر متفاوت ببخشد.

  من احساس می کنم عاشق این کار هستم و دلم می خواهد نماهای تازه تر و متفاوت تری به انسان ها ببخشم، هزاران مدل زیبا با هزاران رنگ زیبا. این خیلی جذاب است و من می خواهم یک دنیا طرح زیبا به مردمم هدیه کنم.

  منبع مطلب : gambagam.ir

  مدیر محترم سایت gambagam.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا شغل آینده | ۷ انشا در مورد انتخاب شغل و میخواهید در اینده چکاره شوید ؟

  انشا شغل آینده | ۷ انشا در مورد انتخاب شغل و میخواهید در اینده چکاره شوید ؟

  انشا شغل | ۷ انشا در مورد انتخاب شغل و میخواهید در آینده چکاره شوید ؟

  انتخاب شغل آینده یکی از مهمترین انتخاب ها در زندگی هر شخص است ، این است که بزرگتر ها از جمله پدر و مادر ها ، مربیان و معلمین تلاش میکنند گاهی توجه کودکان را نسبت به آینده شغلی ، تحصیلی و زندگی شان جلب کرده و با کارهایی مثل کاردستی در مورد انتخاب شغل ، نقاشی شغل مورد علاقه و انشا شغل متوجه علایق و طرز فکر کودکان نسبت به آینده شوند تا بتوانند آنها را به سمت و سومی درستی در راستای علایق و استعداد هایشان سوق دهند. موضوع این نوشته از دلبرانه با موضوع انشا شغل و انتخاب شغل و همان جمله کیشه ای ” میخواهید چه کاره شوید ” است که در ادامه تقدیم حضور شما خواهد شد.

  موضوع انشا شغل مورد علاقه …

  انشا شغل ، میخواهید در آینده چکاره شوید

  میخواهم در آینده چه کاره شوم ؟؟؟؟

  این سوالی است که اغلب معلمین از دانش آموزان میکنند بنابراین بیشتر ما حداقل یک بار در مورد این موضوع انشا نوشته نوشته ایم که بالاخره قصد داریم وقتی بزرگ شدیم چکاره شویم . ممکن است این سوال برای کودکان یا نوجوانان سوالی جدی نباشد یا تصمیماتی که میگیرند موقتی و احساساتی باشد یا حتی با وجود انتخاب همان رشته در آینده در همان رشته مشغول به کار نوشند اما این موضوع لااقل کمک میکند در سن کودکی و نوجوانی به این که چه استعداد ها ، و همینطور چه اهداف و آرزوهایی دارند فکر کنند و نتیجه تفکرات کودکانه خود را باشما در میان بگذارند تا شما معلمین و اولیا هم بتوانید آنها را در مسیر استعداد و علایق خود راهنمایی کنید.

  اگر چه در دنیا آدم بزرگ ها شغل های زیاد و جذاب بینهایت زیادند اما در دنیای کودکی معمولا آرزو در مورد انتخاب شغل محدود به چند گزینه پرطرفدار است که آنها را این پایین لیست کرده ام . شما چطور ؟ شما میخواهید یا میخواستید چکاره شوید ؟

  انشا شغل (۲)

  انشا شغل شماره یک

  موضوع انشا : من میخواهم در آینده پلیس شوم 

  مقدمه : قلم را در دست میگیرم و در مورد شغل مقدس و خطر ناک پلیسی انشا مینویسم .

  یادتان هست وقتی بچه بودیم شعری در مورد پلیس ها مخواندیم ؟ میگفتمی ” شبا که ما میخوابیم آقا پلیسه بیداره … “

  شغل پلیس ها و زندگی واقعی نیروی انتظامی در دنیای واقعی مثل این شعر سخت است .

  واقعا هر وقت مردم در خواب هستند یا روزهای تعطیل که مشغلول استراحت هستند یا موقع سرما و گرما

  در خطر ناک ترین جا ها حضور دارند و با خطر ناک ترین افراد جامعه در حا مبارزه هستند.

  برای فهمین اهمیت کار پلیس کافی است تصور کنیم یک روز پلیس نبود. میتوانید تصور کنید چه اتفاقی می افتاد ؟

  شهر ها و روستان ها و کل کشور دچار نا امنی میشد و دزد ها ، قاتل ها و تبهکاران همه چیز را از بین می بردند.

  به همین خاطر من میخواهم وقتی بزرگ شدم پلیس بشوم و با دزد ها و تبهکاران و قاتلان مبارزه کنم . آنها را زندانی کنم

  تا مردم عادی بتوانند به خوبی و خوشی بدون ترس زندگی کنند .

  نتیجه گیری : امنیت نعمت بزرگی است که تا وقتی وجود دارد کسی به آن توجه نمیکند و وقتی از بین رفت تازه مردم متوجه میشوند که چقدر خوب است.

  به همین خاطر من میخواهم در آینده پلیس شوم

  انشا شغل (۳)

  انشا شغل شماره دو 

  موضوع انشا : من میخواهم در آینده پزشک شوممن میخواهم در آینده دکتر شوم

  مقدمه : قلم را در دست میگیرم و در مورد شغل دکتری انشا مینویسم .

  من دوست دارم در آینده دکتر شوم.

  چرا که دوست دارم به مردم کمک کنم و سلامتی ببخشم.

  ولی من شاید بزرگ شدم به هر حال چیزهای بیش تری می فهمم و شاید نظرم عوض شود.

  دوست دارم دکتر شوم چون علاوه بر داشتن علم به دکتر بودن به درد مردم می خورم

  چون متاسفانه همه جای دنیا مریضی و آدم های بیمار وجود دارد پس وقتی آدم دکتر باشد میتواند همه جای دنیا به درد آدم های مریض بخورد .

  دوست دارم دکتر باشم تا در این دنیا به یک دردی بخورم و جلوی زخم یا مریضی را بگیرم.

  من اگر دکتر بشوم از آدمهای فقیر پول نمیگیرم اما آنها را درمان میکنم .

  من اگر دکتر شوم سعی میکنم با علم و تحقیق درمان بیماری های سخت را پیدا کنم

  تا دیگر کسی از مریضی درد نکشد و نمیرد.

  دکتری انقدر شغل مهمی است که اگر در کشور ما یا شهر ما دکتر ها نباشند زندگی آدم ها به خطر می افتد و شاید نابود شود.

  درست است که بعضی از پچه ها از دکتر ها میترسند ولی من سعی میکنم دکتر مهربان و خوش اخلاقی بشوم تا بچه ها از من نترسند.

  دکتری بودن کار ساده ای نیست.اما من سعی می کنم  با درس خواندن و سعی تلاش به هدفم برسم و دکتر شوم .

  اما اگر دکتر نشدم دوست دارم تلاش کنم همیشه انسان فداکاری برای میهن خود و مردم باشم.

  مردم به خیلی از شغل ها احتیاج دارند یکی از آنها دکتر است اگر دکتر نشدم سعی میکنم یه کار مفید دیگر پیدا کنم که به مردم کمک کنم .

  نتیجه گیری: در کشور ما یکی از مهم ترین شغل ها پزشکی است.من دوست دارم دکتر شوم تا به مردم کشور خود کمک کنم ، بخصوص به بیماران فقیر و کسانی که مریضی سختی دارند کمک کنم . ان شاالله. پایان

  انشا انتخاب شغل

  انشا شغل شماره سه

  موضوع انشا : من میخواهم در آینده معلم شوم 

  مقدمه : معلمی یعنی ازخود گذشتگی،برباری،صداقت، محبت کردن. معلم یعنی حضرت محمد (ص) وامامان معصوم علیهم السلام. پیامبران بهترین وبزرگترین معلهای بشریت اند ایشان با ازخود گذشتگی وبه خطر انداختن جان شان دین خدا را به مردم جهان آموختند وبه آن ها یاد دادند که چگونه زندگی کند و من امروز قلم را در دست میگیرم و در مورد شغل معلمی انشا مینویسم .

  معلمی یکی از بهترین وسخترین شغل ها به شمار می رود ، معلمان محترم با عشق وعلاقه درس میدهند . اگر معلمی وجود نداشت ویا اگر کسی حاضر نمی شد علم خودرا به دیکران بیاموزد مسلما الان این همه پیشرفت وتکنولوژی درزمینه های مختلف وجود نداشت واین همه آسایش،رفاه وسلامتی نبود .

  من دوست دارم  در آینده معلم بشوم تا بازحمت وصبر وازخودگذشتگی،دانش آموزان را به سوی جهان روشن، وعلم ودانش راهنمایی  کنم ودرهای دانش وآداب درست زندگی کردن راه باز نمایم ازجهالت ونادانی نجاتش دهم وبسوی کارهای خوب راهنمایی کنم وازکارهای بد باز دارم. همانند پیامبران الهی که راه زندگی وراه راست را به ما آموختند آموزش بدهم.

  من میخواهم در آینده معلم شوم تا به بچه های وطنم و همشهریهای خودم درس بدهم وذره از نیاز های آن را برطرف سازم. به بچه های درس بدهم که آرزوی معلمی دارند. به آنها طوری درس دهم که ازدرس خواندن لذت ببرند وهیچ وقت ازیاد گرفتن ودرس خواندن دل سرد وخسته نشوند وباتمام وجودشان درس بخوانند.

  من برای همه معلمان وشاگردان،آرزوی موفقیت می کنم وامید وارم که همیشه درحال پیشرفت وترقی درهمه زمینه ها باشند وبه امید آن روز که همه ما کشورمان را آباد وسربلند سازیم.

  نتیجه گیری : معلمی شغل انبیاست و با همه سختی هایش میتواند بهترین شغل باشد من همه تلاشم را میکنم تا با درس خواندن و سعی و تلاش در آینده یک معلم خوب برای بچه های سرزمینم باشم .

  انشا شغل شماره چهار

  موضوع انشا : من میخواهم در آینده وکیل شوم 

  مقدمه : قانون و رعایت قانون میتواند باعث پیشرفت یک جامعه و موفقیت افراد جامعه شود. و وکلا از جمله کسانی هستند که میتوانند به برقراری عدالت و رعابت قانون کمک کنند من امروز قلم را در دست میگیرم و در مورد شغل وکالت انشا مینویسم .

  امروز می خواهم درباره شغلی که قرار است در اینده دور داشته باشم برایتان بگویم

  هر کسی در این دنیا شغل خاصی را دارد که متناسب با علاقه ان شخص به ان شغل است به نظر من همه شغل ها خوبند معلمی مهندسی پزشکی و غیره ولی من از بین همه این شغل ها وکالت را مد نظر خود قرار داده ام.

  من وکالت را دوست دارم زیرا می توانم از این راه به خوانواده هایی که در کار هایی قضایی وقانونی مشکل دارند کمک کنم وهمچنین من می توانم از این راه از حق یا حقوق یک فرد یا یک شخص مظلوم دفاع کنم به نظر من وکالت کاری است ابرو مندانه سخت و مشکل و همچنین نیاز به صبر وتحمل وشکیبایی دارد برای این که بخواهی کاری را به خوبی انجام دهی باید پشتکار داشته باشی به نظر من وکالت وحتی شغل های دیگر فقط برای خدمت به مردم و جامعه ای که در برابر اسیب قرار گرفته اند بوجود امده اند

  من سعی می کنم درس بخوانم و با علمی که در من اشکار شده است کارهایم را با دقت و به درستی انجام دهم

  پیامبر اکرم فرموده اند بوسیله علم خدا اطاعت وپرستیده می شود و همچنین خداوند شناخته می شودعلم جلو دار عقل است.

  نتیجه گیری : کمک به مظلوم در هر شرایطی مورد پسند خداست و من میخواهم با انتخاب شغل وکلات در آینده به کسانی که نیازمند کمک قانون هستند کمک کنم تا عدالت و برابری در جامعه برقرار شود.

  انشا شغل آینده (۳)

  انشا شغل شماره پنج

  موضوع انشا : من میخواهم در آینده مهندس شوم 

  مقدمه : شاید رشته های مهندسی برای خیلی از دانش آموزان آشنا نباشد من امروز میخواهم در مورد کاربرد های رشته های مهندسی و اهمیت آنها با شما صحبت کنم و بگویم چرا دوست دارم در آینده مهندس شوم ؟

  خیلی از ما دوست داریم در کودکی معلم یا پزشک یا خلبان یا فوتبالیست و بازیگر شویم ولی من میخواهم با شما در مورد رشته مهندسی صحبت کنم. تا جایی که من میدانم تخصص در هر رشته فنی را مهندسی میگویند ، مثلا مهندس عمران ، مهندس ساختمان ، مهندس برق ، مهندس مکانیک ، مهندس معدن ، مهندس نفت ، مهندس کشاورزی و مهندس راه سازی ، مهندس ماشین آلات ، مهندس متالوژی و ….

  تصور کنید اگر این مهندسان نبودند چه اتفاقی می افتاد ، مثلا اگر مهندس های عمران و ساختمان نبودند همه ساختمان ها غیر استاندارد و اشتباهی ساخته میشد یا اگر مهندس راه نبود نمیتوانستیم این همه راه بین شهر ها و روستاها بکشیم یا مهندس کشاورزی به کشاورز ها کمک میکند به صورت علمی کشاورزی کنند و زمین را به صورت علمی آبیاری کنند تا در مصرف آب صرفه جویی شود یا مهندس برق که در همه رشته ها در کارهای برقی کمک میکند یا مهندس معدن که کمک میکند فلزات و مواد معدنی را استخراج کنیم یا مهندس نفت در استخراج و تبدیل نفت به بنزین و وسایل مفید تخصص دارد .یا مهندس مکانیک در تعمیر ماشین ها و ماشین آلات صنعتی توانایی دارد.

  حالا تصور کنید اگر این افراد متخصص نبودند ما بیشتر کارها ناتوان میشدیم. پس نتیجه میگیریم کار مهندسان خیلی سخت و با اهمیت است . البته مهندس ها باید سعی کنند خوب درس بخوانند و مهارت کافی کسب کنند تا کارهایی که در آینده به عهده آنها قرار داده میشود درست انجام دهند چون کارهای آنها روی زندگی مردم اثر دارد .

  من چون کار های فنی را دوست دارم میخواهم در آینده مهندس شوم تا برای کشور و مردم مفید باشم.

  انشا میخواهید چکاره شوید؟ (۲)

  انشا شغل شماره شش

  موضوع انشا : من میخواهم در آینده خلبان شوم 

  مقدمه : قلم را در دست میگیرم و در مورد شغل خلبانی انشا مینویسم .

  من عاشق پرواز هستم و فکر میکنم دوست دارم در اینده خلبان شوم تا بتوانم در آسمان پرواز کنم .

  به نظرم پرواز کردن با هواپیما شغل بسیار هیجان انگیز و جالبی است و انسان هیچ وقت از این کار خسته نمیشود.

  خلبان ها اگر جنگ شود باید با هواپیما های جنگی به کمک ارتش و سپاه با دشمنان بجنگند

  مثل شهید بابایی و شهید دوران که خلبان بودند و در جنگ شهید شدند

  من هم دوست دارم خلبان هواپیمای مسافر بری یا هواپیمای جنگی شوم و برای کشورم مفید تر باشم .

  یکی از چیزهایی که من در خلبانی دوست دارم این است که به کشور های مختلف سفر میکنم و با مردم کشور های مختلف آشنا میشوم و جاهای قشنگی که در کره زمین وجود دارد می بینم.

  البته من میدانم خلبانی شغل خطرناکی است و ممکن است هواپیما سقوط کند بخصوص خلبان هواپیمای جنگی کار خطرناکی دارد . اما با وجود این من باز هم خلبانی را دوست دارم.

  امیدوارم بتوانم خوب درس بخوانم و تلاش زیادی کنم تا موفق شوم یک خلبان خوب و شجاع برای کشورم باشم.

  انشا میخواهید چکاره شوید؟ (۳)

  انشا شغل شماره هفت 

  موضوع انشا : من میخواهم در آینده فوتبالیست شوم 

  مقدمه :  قلم را در دست میگیرم و در مورد شغل فوتبالیست بودن انشا مینویسم .

  من آرزو دارم در اینده فوتبالیست شوم البته میدانم خیلی از پسرها و دختر ها دوست دارند در آینده فوتبالیست شوند

  چون فوتبالیست های بزرگ خیلی مشهور و پولدار و محبوب هستند .

  همه فوتبالیست های خوب را دوست دارند وانها را تشویق میکنند و دوست دارند با آنها عکس بگیرند

  حتی مادر ها وقتی فوتبالیست ها ی ایرانی دارند بازی میکنند برای آنها دعا میکنند

  اما من فوتبال را به خاطر هیجان و لذتی که دارد دوست دارم . چون بهترین تفریحی که تا حالا تجربه کرده ام فوتبال است .

  من هیچ وقت از فوتبال بازی کردن خسته نمیشوم و به نظر دوستان و مربی ام من خیلی در فوتبال با استعداد هستم .

  البته استعداد در فوتبال کافی نیست و باید سعی و تلاش زیادی کرد و هیچ وقت خسته نشد

  با تلاش زیاد و پشتکار میتوان فوتبالیست خوب و مطرحی شد و حتی به تیم ملی رفت.

  من آرزوی میکنم روزی انقدر فوتبالیست قوی باشم که وارد تیم ملی شوم و با گل زنی برای کشورم افتخار کسب کنم

   و همه مردم و پدر و مادرم را خوشحال کنم .

  نتیجه گیری : انسان در هر کاری میتواند برای خانواده و کشور خود مفید باشد اما من دوست دارم تلاش کنم که فوتبالیست خوب و مطرحی در ایران باشم و به موفقیت های زیادی برسم و در تیم های خوب بازی کنم.

  انشا میخواهید چکاره شوید؟ (۱)

  انشا شغل اینده

  انشا در مورد شغل (۱)

  کودکان خود را از بچگی مجبور به انتخاب شغلی که خودتان دوست دارید نکنید .

  حالا که صحبت از انتخاب شغل و شغل آینده شد گفتم برای شما پدر و مادر ها مطلبی را بازنشر کنم که حواستان را جمع کند از بچگی برای بچه هایتان خط و نشان نکشید که تو باید فلان کاره بشوی ، شاید بگویید خیر و صلاح آنها را میخواهید ، بله قطعا همینطور است اما این نوشته را که از سایت عصر ایران بازنشر شده را بخوانید که متوجه شوید این کار به شدت اشتباه است . این مقاله از سایت عصر ایران در اینجا بازنشر شده است .

  بسیاری از پدر و مادرها، رؤیاهای محقق نشده خود را در آینده فرزندان شان جست و جو می کنند. خیلی ها هم معتقدند که چشم انداز زندگی بزرگسالی فرزندان شان را باید از دوران کودکی برایشان ترسیم کرد تا “بچه، هدف داشته باشد.” به همین دلیل است که خیلی از پدر و مادرها، شغل آینده فرزندان خود را تعیین و به وی ابلاغ می کنند!

  این ابلاغ می تواند مستقیم باشد: تو باید پزشک شوی… مهندس که بشوی باید خانه جدیدمان خودت درست کنی… آرزو دارم تو هم مانند عمویت خلبان خوبی بشوی… . یا غیر مستقیم: می بینی پزشک ها چقدر خوب پول در می آورند؟… همیشه آرزو داشتم یک خلبان بشوم ولی نتوانستم … خوش به حال همسایه! پسرش توانست در آزمون وکالت قبول شود… . تحت تأثیر همین القائات -به علاوه رؤیاپردازی های کودکانه- است که از هر دانش آموزی بپرسی که می خواهی چه کاره شوی، فوراً شغل آینده اش را می گوید و اتفاقاً هم اکثرشان می خواهند پزشک شوند (با تعیین تخصص)، یا مهندس، یا معلم یا خلبان.

  و بدین ترتیب سال های کودکی و نوجوانی در رؤیای شغلی سپری می شود که هیچ دورنمای مشخصی برای رسیدن به آن وجود ندارد.
  فراتر از دورنما، اساساً هیچ تضمینی وجود ندارد که آنچه تحت عنوان شغل آینده در ذهن فرزندان بارگذاری می شود، با مختصات فکری، ذهنی، جسمی و علایق فردی آنها در آینده همخوانی خواهد داشت یا خیر؛ و نیز مشخص نیست که آیا شرایط لازم برای رسیدن به آن هدف، محقق خواهد شد؟

  در واقع بزرگ ترها و مشخصاً پدر و مادرها رؤیایی را در ذهن فرزندان شان می کارند که به احتمال قوی محقق نمی شود که اگر قرار بود محقق شود، به جز اندکی، همه بزرگسالان امروز – کودکان دیروز – یا پزشک بودند یا مهندس، یا خلبان یا معلم!

  واقعیت این است که تعیین یک شغل مشخص در ذهن کودکان و نوجوانان، آنان را از فرصت های زیادی که می توانند بدانها بیندیشند و در آینده انتخاب کنند، باز می دارد. تعیین شغل آینده فرد در کودکی، در واقع یک “تله ذهنی” ایجاد می کند و فرد در آن می ماند.

  آینده، سرشار از موقعیت های جدیدی است که هیچ کدام از ما خبری در آنها نداریم. وقتی تمام آینده فرزندمان را در یک تله ذهنی متوقف می کنیم در واقع او را از موقعیت ها و فرصت های زیادی که در زندگی هر فرد پیش می آید محروم می کنیم، بدین گونه که او به گزینه های دیگر فکر نمی کند یا اگر هم فکر کند، با احساس کدورت است. همچنین کودک، نوجوان و جوانی که گرفتار یک تله ذهنی است و تمام زندگی و رؤیاهایش حول یک شغل یا رشته تحصیلی خاص می چرخد، به احتمال قوی، فرصت های زیادی را از زندگی اش خط می زند.

  به علاوه، خیلی ها وقتی به آنچه بزرگ ترها برایش تصویر کرده اند نمی رسند (که اغلب هم همین طور است)، تا آخر عمر احساس ناکامی خفیفی با آنها همراه است، حتی اگر از شغلی که الان دارند رضایت داشته باشند.

  تا بدین جای بحث مشخص شد که بهتر است از ترسیم یک نقطه خاص و شغل معین به طور جدی خودداری کنیم. حال سوال اینجاست که در برابر پرسش کودکان خود که “وقتی بزرگ شدم چه کاره بشوم؟” چه پاسخی دهیم؟

  بهتر است به فرزندمان بگوییم که همه شغل ها خوب و ضروری هستند و فرقی نمی کند که چه شغلی داشته باشی. مهم این است که هر شغلی که داری سعی کنی در آن بهترین باشی، مثلاً یک پرستار خوب ، بهتر از یک پزشک متوسط است و یک پزشک خوب هم بهتر از یک پرستار متوسط است. در همین مثال، خود پزشکی و پرستاری مورد قضاوت قرار نمی گیرد که کدامش بهتر است، بلکه ملاک قضاوت این است که کدامشان در شغل خود بهتر هستند.

  اگر فرزندمان با این ذهنیت بزرگ شود، درگیر این نخواهد بود که “اگر فلان رشته را که بدان علاقه مندم انتخاب کنم شاید اطرافیانم ناراضی باشند” بلکه انتخابی که بدان علاقه دارد را در پیش می گیرد و سعی می کند در مسیر انتخابی اش، بهترین باشد.

  انشا در مورد شغل (۵)

  منبع مطلب : delbaraneh.com

  مدیر محترم سایت delbaraneh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا شغل آینده + 6 انشای زیبا با موضوع شغل و کار آینده

  انشا شغل آینده

  یکی از موضوعات خوب برای نوشتن انشا، انشا در مورد شغل آینده است و به همین جهت در ادامه 6 انشاء زیبا در مورد شغل و کار آینده را آماده کرده ایم.

  انشا درباره شغل آینده من برای نوجوانان

  اگر این سوال را مدتی قبل از من می پرسیدند می گفتم دوست دارم پزشک شوم و سعی کنم با علم و تحقیق درمان بسیاری از بیماری های سخت مانند سرطان را کشف کنم از سوی دیگر یک دکتر درآمد عالی دارد اما بعدها متوجه شدم روحیه من به درد پزشکی نمی خورد، یک پزشک با خون، بریدن گوشت بدن و هزاران چیزی سروکار دارد که من حتی با فکر کردن به آن ها حال بدی پیدا می کنم.

  به همین دلیل مجبور شدم کشف درمان بیماری های سخت را به دوستانم محول کنم و البته قید آن همه پول و درآمد عالی را هم بزنم!

  مادرم از زمان کودکی من دوست داشت من آموزگار شوم. او همیشه می گفت معلمی شغل خوبی است زیرا علاوه بر خدمت به مردم از نظر بسیاری چیزها ایده آل است، شرایط خوبی دارد، تعطیلات تابستان دارد و کارمند دولت می شوم. به قول مادرم معلمی شغلی است که می توانی دنیا و آخرتت را یک جا بخری!

  با صحبت های مادرم موافقم، شغل معلمی یکی از بهترین شغل های دنیاست اما برخلاف ظاهر آن که مادرم برداشت کرده است به نظر من یکی از سخت ترین شغل های دنیا هم می باشد.

  اگر بخواهی معلم واقعی باشی و با عشق و علاقه درس بدهی باید صبر و از خودگذشتگی زیادی داشته باشی تا بتوانی دانش آموزان را به سوی جهانی روشن هدایت کنی اما من این خصوصیت فوق العاده را در خودم نمی بینم و فکر نمی کنم بتوانم معلم خوبی شوم.

  به تازگی در ذهنم جرقه هایی دیگر زده شده، دوست دارم طراح لباس شوم. دلم می خواهد زیباترین طرح ها را به تن آدم ها بزنم و به نظرم کار جالب و هیجان انگیزی است این که نمایی تازه تر به ظاهر آدم ها ببخشم.

  طراحی لباس کاری خلاقانه است که نیاز به ذوق و سلیقه فراوانی دارد، فکرش را بکنید اندام انسان ها تقریبا یکسان است و فرمول واضحی دارد، اگرچه مثلا سایز آن ها با هم متفاوت است اما شکل همه آن ها یکی است، همه دست و پا و سر و تنه و … دارند و یک طراح لباس می توان به این فرم ثابت هزاران ظاهر متفاوت ببخشد.

  من احساس می کنم عاشق این کار هستم و دلم می خواهد نماهای تازه تر و متفاوت تری به انسان ها ببخشم، هزاران مدل زیبا با هزاران رنگ زیبا. این خیلی جذاب است و من می خواهم یک دنیا طرح زیبا به مردمم هدیه کنم.

  ***

  انشا درباره شغل آینده من برای کودکان

  من دلم می خواهد وقتی بزرگ شدم معلم شوم. معلمی بهترین شغل دنیاست و البته زحمت و سختی زیادی هم دارد چون من می خواهم یک معلم نمونه باشم.

  معلم مانند یک پیامبر است، علمی دارد که با آن چشم آدم ها را بینا می کند و کسی که بی سواد است مثل آدم کوری است که جایی را نمی بیند بنابراین من می خواهم چشم های کور آدم ها را درمان کنم و جهانی زیباتر را به آن ها نشان دهم، کارهای خوب یادشان بدهم و کمک شان کنم از کارهای بد دست بکشند.

  یک معلم نمونه فقط خواندن و نوشتن یاد نمی دهد، او راه و رسم درست زندگی کردن را یاد می دهد. من دوست دارم به دانش آموزان طوری درس بدهم که از درس خواندن لذت ببرند و عاشق درس و مدرسه باشند.

  معلمی شغلی است که می توانیم با آن به کشورمان بزرگ ترین خدمت را بکنیم. معلم می تواند انسان های بزرگی تربیت کند.

  بعضی وقت ها فکر می کنم معلم می تواند دنیا را تغییر دهد و می تواند جامعه خوبی بسازد. اگر معلم شوم می خواهم یک معلم واقعی باشم، از آن معلم هایی که انسان می سازند.

  بعد از پدر و مادر مهم ترین شخص در زندگی همه ما معلم است و تاثیر زیادی در آینده ما دارد. من می خواهم یک معلم باشم تا دنیا را تغییر دهم.

  ***

  موضوع انشا من میخواهم در آینده فوتبالیست شوم

  مقدمه :  قلم را در دست میگیرم و در مورد شغل فوتبالیست بودن انشا مینویسم .

  من آرزو دارم در اینده فوتبالیست شوم البته میدانم خیلی از پسرها و دختر ها دوست دارند در آینده فوتبالیست شوند

  چون فوتبالیست های بزرگ خیلی مشهور و پولدار و محبوب هستند .

  همه فوتبالیست های خوب را دوست دارند وانها را تشویق میکنند و دوست دارند با آنها عکس بگیرند

  حتی مادر ها وقتی فوتبالیست ها ی ایرانی دارند بازی میکنند برای آنها دعا میکنند

  اما من فوتبال را به خاطر هیجان و لذتی که دارد دوست دارم . چون بهترین تفریحی که تا حالا تجربه کرده ام فوتبال است .

  من هیچ وقت از فوتبال بازی کردن خسته نمیشوم و به نظر دوستان و مربی ام من خیلی در فوتبال با استعداد هستم .

  البته استعداد در فوتبال کافی نیست و باید سعی و تلاش زیادی کرد و هیچ وقت خسته نشد

  با تلاش زیاد و پشتکار میتوان فوتبالیست خوب و مطرحی شد و حتی به تیم ملی رفت.

  من آرزوی میکنم روزی انقدر فوتبالیست قوی باشم که وارد تیم ملی شوم و با گل زنی برای کشورم افتخار کسب کنم

  و همه مردم و پدر و مادرم را خوشحال کنم .

  نتیجه گیری : انسان در هر کاری میتواند برای خانواده و کشور خود مفید باشد اما من دوست دارم تلاش کنم که فوتبالیست خوب و مطرحی در ایران باشم و به موفقیت های زیادی برسم و در تیم های خوب بازی کنم.

  ***

  موضوع انشا من میخواهم در آینده خلبان شوم

  مقدمه : قلم را در دست میگیرم و در مورد شغل خلبانی انشا مینویسم .

  من عاشق پرواز هستم و فکر میکنم دوست دارم در اینده خلبان شوم تا بتوانم در آسمان پرواز کنم .

  به نظرم پرواز کردن با هواپیما شغل بسیار هیجان انگیز و جالبی است و انسان هیچ وقت از این کار خسته نمیشود.

  خلبان ها اگر جنگ شود باید با هواپیما های جنگی به کمک ارتش و سپاه با دشمنان بجنگند

  مثل شهید بابایی و شهید دوران که خلبان بودند و در جنگ شهید شدند

  من هم دوست دارم خلبان هواپیمای مسافر بری یا هواپیمای جنگی شوم و برای کشورم مفید تر باشم .

  یکی از چیزهایی که من در خلبانی دوست دارم این است که به کشور های مختلف سفر میکنم و با مردم کشور های مختلف آشنا میشوم و جاهای قشنگی که در کره زمین وجود دارد می بینم.

  البته من میدانم خلبانی شغل خطرناکی است و ممکن است هواپیما سقوط کند بخصوص خلبان هواپیمای جنگی کار خطرناکی دارد . اما با وجود این من باز هم خلبانی را دوست دارم.

  امیدوارم بتوانم خوب درس بخوانم و تلاش زیادی کنم تا موفق شوم یک خلبان خوب و شجاع برای کشورم باشم.

  ***

  موضوع انشا من میخواهم در آینده مهندس شوم

  مقدمه : شاید رشته های مهندسی برای خیلی از دانش آموزان آشنا نباشد من امروز میخواهم در مورد کاربرد های رشته های مهندسی و اهمیت آنها با شما صحبت کنم و بگویم چرا دوست دارم در آینده مهندس شوم ؟

  خیلی از ما دوست داریم در کودکی معلم یا پزشک یا خلبان یا فوتبالیست و بازیگر شویم ولی من میخواهم با شما در مورد رشته مهندسی صحبت کنم. تا جایی که من میدانم تخصص در هر رشته فنی را مهندسی میگویند ، مثلا مهندس عمران ، مهندس ساختمان ، مهندس برق ، مهندس مکانیک ، مهندس معدن ، مهندس نفت ، مهندس کشاورزی و مهندس راه سازی ، مهندس ماشین آلات ، مهندس متالوژی و ….

  تصور کنید اگر این مهندسان نبودند چه اتفاقی می افتاد ، مثلا اگر مهندس های عمران و ساختمان نبودند همه ساختمان ها غیر استاندارد و اشتباهی ساخته میشد یا اگر مهندس راه نبود نمیتوانستیم این همه راه بین شهر ها و روستاها بکشیم یا مهندس کشاورزی به کشاورز ها کمک میکند به صورت علمی کشاورزی کنند و زمین را به صورت علمی آبیاری کنند تا در مصرف آب صرفه جویی شود یا مهندس برق که در همه رشته ها در کارهای برقی کمک میکند یا مهندس معدن که کمک میکند فلزات و مواد معدنی را استخراج کنیم یا مهندس نفت در استخراج و تبدیل نفت به بنزین و وسایل مفید تخصص دارد .یا مهندس مکانیک در تعمیر ماشین ها و ماشین آلات صنعتی توانایی دارد.

  حالا تصور کنید اگر این افراد متخصص نبودند ما بیشتر کارها ناتوان میشدیم. پس نتیجه میگیریم کار مهندسان خیلی سخت و با اهمیت است . البته مهندس ها باید سعی کنند خوب درس بخوانند و مهارت کافی کسب کنند تا کارهایی که در آینده به عهده آنها قرار داده میشود درست انجام دهند چون کارهای آنها روی زندگی مردم اثر دارد .

  من چون کار های فنی را دوست دارم میخواهم در آینده مهندس شوم تا برای کشور و مردم مفید باشم.

  ***

  انشا با موضوع شغل آینده

  در زندگی هر کدام از ما یافتن شغل قطعا تصمیم بسیار مهم و سختی است که اگر به درستی انجام نشود دچار مشکلات زیادی می شویم و قطعا مابقی زندگی مان و همین طور آینده را به صورت ویژه ای تحت تاثیر قرار می دهد، هر چه با دقت بیشتری این کار را انجام دهیم اوضاع به نفع ما و خانواده مان خواهد بود، تصمیم درست اتفاقی است مابین هوش و همین طور بررسی علاقه فردی یک شخص.

  شما وقتی که سنتان بیشتر می شود و تحصیل را به پایان می رسانید باید خود را برای انتخاب شغل آماده کنید، تفاوتی ندارد که دختر هستید و یا پسر. اگر هدفمند پیش بروید می توانید پس از تحصیل کسب و کاری را راه اندازی کرده و از همیشه موفق تر شوید. از مهندسی، پزشکی، کفاشی، معماری، قنادی گرفته تا عکاسی، خیاطی و هنر، می توانند گزینه های مناسب بسته به سلیقه و انتخاب شخص باشند.

  در صورتی که قصد شما تنها پولدار شدن است، انتخاب های محدوی دارید، البته اگر در هر رشته ای با عشق و علاقه به کار خودتان ادامه دهید قطعا موفق خواهید بود، اما مسئله اینجاست که سخت است در برخی از رشته ها و مشاغل به چیزی که می خواهیم در مدت کم رسیدن.

  این همان تفاوت است، اما باید بررسی کنید که شما در بین دروس خود به چه موضوعی بیش از هر چیزی علاقه مند هستید، می تواند تاریخ باشد، شما می توانید یک پژوهشگر و محقق در زمینه تاریخ باشید و این قطعا گزینه عالی برای شما خواهد بود.

  در زندگی هر انسانی قطعا تحصیل و انتخاب شغل می تواند بسیار مهم باشد، در واقع با توجه علاقه هر کس به شغلی خاص می تواند مسیر او را موفق تر کند و باعث شود که در زمینه های مختلف بتواند برای خود کسب درآمد کند. کسب درآمد قطعا از بخشی دیگر در زندگی شما اهمیت ویژه ای خواهد داشت، وقتی مستقل می شوید و زندگی تان از خانواده جدا خواهد شد، به خوبی اهمیت کسب درآمد را حس می کنید.

  منبع: persian-star.org – delbaraneh.com – tahghighestan.ir

  منبع مطلب : roozaneh.net

  مدیر محترم سایت roozaneh.net لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  اسرا کهرازه : سلام خیلی قشنگ بود واقعاً خوب بود

  یاسمن : سلام به نظر من خیلی زیبا قشنگ هستن پلی کاش یکم‌ احساسی بودن ممنون

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سهیل 15 روز قبل
  0

  خوب بود ممنون

  ناشناس 21 روز قبل
  0

  واقعاً خیلی عالی ممنونم

  ناشناس 21 روز قبل
  1

  واقعاً خیلی عالی ممنونم

  عه 29 روز قبل
  1

  عه

  یاسمن 1 ماه قبل
  4

  سلام به نظر من خیلی زیبا قشنگ هستن پلی کاش یکم‌ احساسی بودن

  ممنون

  اسرا کهرازه 6 ماه قبل
  5

  سلام خیلی قشنگ بود واقعاً خوب بود

  عرفان 6 ماه قبل
  3

  عالی بود

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  خیلی خوب بود تو نمره هام ۲۰ بردم 🤫🤗

  مهدی 9 ماه قبل
  3

  خوبه

  مهدی 11 ماه قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید