توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا ساده درباره شب یلدا به انگلیسی

  1 بازدید

  انشا ساده درباره شب یلدا به انگلیسی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  انشا شب یلدا | ۱۰ انشا ادبی و کودکانه در مورد شب یلدا (فارسی/ انگلیسی)

  انشا شب یلدا | ۱۰ انشا ادبی و کودکانه در مورد شب یلدا (فارسی/ انگلیسی)

  انشا شبیلدا | ۱۰ انشا ادبی در مورد شب یلدا برای پایههای مختلف تحصیلی

  شب یلدا و آداب و رسوم کهن آن انقدر بین ما ایرانی ها محترم و عزیز است که دوست داریم این رسم دوست داشتنی را نسل به نسل به کودکان خود منتقل کنیم . این است که با معملین و اولیا دانش اموزان با تعیین موضوع انشا شب یلدا و یا کاردستی و نقاشی در مورد ان تلاش میکنند کودکان را به معانی و مفاهیم و فسفله رسم و روسوم شب چله آشنا کنند ما هم در دلبرانه برای کمک به دانش آموزان و اولیا آنها مجموعه چندیدن انشا از ساده تا دشوار برای پایه های مختلف تحصیلی آماده کرده ایم ( هم به زبان فارسی هم انگلیسی ) که تقدیم میکنیم امیدواریم اگر در مورد این مطالب موضوعی به نظر شما رسید با ما در میان بگذارید.

  انشا شب یلدا

  انشا شب یلدا شماره یک 

  موضوع انشا شب یلدا : خاطرات شب یلدا – شب یلدا خود را چگونه گذراندید؟

  من شب یلدا را دوست دارم و به من در این شب خیلی خوش میگذرد

  و میخواهم در مورد این که شب یلدا چه کارهایی انجام میدهیم برای شما انشا بنویسیم .

  من دوست دارم با بچه ها بازی کنم و با آنها بخندم و شاد باشم

  به همین خاطر مهمانی ها را خیلی دوست دارم مثل شب یلدا و عید دیدنی که همه فامیل دور هم جمع میشوند.

  اینطوری هم پدر و مادر ها دور هم جمع میشوند و با هم صحبت میکنند و میخندند

  و هم ما بچه ها میتوانیم با هم بازی کنیم .

  بعضی وقت ها بزرگتر ها مثلا مادر بزرگ یا پدر بزرگ برای ما بچه ها قصه و خاطره تعریف میکنند.

  و به ما خوراکی های خوشمزه تعارف میکنند .

  مثلا به ما انار دانه شده و هندانه و آجیل و شیرینی و شکلات میدهند .

  بعضی وقت ها ما بچه ها انقدر خوراکی های خوشمزه در شب یلدا میخوریم که دلمان درد میگیرد.

  من شب های یلدا خیلی به یاد کسانی میافتم که فقیر هستند و نمیتوانند از میوه ها و آجیل خوشمزه شب یلدا برای کودکان خود بخرند.

  ول دلم خیلی برای بچه هایی که مثل ما در شب یلدا خوشحال باشند و بخندند میگیرد.

  من دوست دارم وقتی بزرگتر شدم به همه بچه های فقیر کمک کنم و برای آنها لباس و خوارکی خوشمزه بخریم تا آنها هم شاد باشند.

  یلدا اولین شب زمستان است و زمستان چون خیلی سرد است ما باید حواسمان به بچه های فقیر و بیمار باشد.

  نباید خودمان چند دست لباس داشته باشیم ولی بچه های فقیر هیچ لباس گرمی نداشته باشند.

  نتیجه گیری :

  خوب است حالا که شب یلدا میشود و ما به خاطر این همه نعمت خدا شکرگزار هستیم به یاد کودکان فقیر باشیم و به آنان کمک کنیم .

  تا خداوند از ما راضی باشد و همیشه به ما نعمت های خوب بدهد. این بود انشای من در مورد شب یلدا

  انشا شب یلدا (۱)

  انشا شب یلدا شماره دو 

  موضوع انشا شب یلدا : انشا و تحقیق در مورد شب یلدا به زبان انگلیسی و آداب و رسوم آن

  مقدمه :

  ‘The sight of you each morning is a New Year

  Any night of your departure is the eve of Yalda’

  (Sa’adi)

  به روی تو هر بامداد نوروزیست

  شب فراق تو هر شب که هست یلداییست

  (سعدی)

  Yalda, a 5000-year-old Night

  ‘Shab-e Yalda’, also known as ‘Shab-e chelleh’, (in English: Yalda Night) celebrated on December 21st or 22nd has great significance in the Iranian calendar. It was one of the most important celebrations in ancient Iran 5,000 years ago and continues to be celebrated to this day. It is the eve of the birth of Mithra, the Sun god, who symbolized light, goodness and strength on earth. Shab-e Yalda is a time of joy.

  یلدا، شبی به بلندای ۵۰۰۰ سال

  شب یلدا، یا شب چله، که هر ساله در شب اول دی ماه، ۲۱ یا ۲۲ دسامبر، جشن گرفته می شود، از جایگاه ویژه ای در گاهنامه ایرانی برخوردار است. این جشن یکی از ارزشمندترین جشن های ایران باستان، از ۵۰۰۰ سال پیش بوده و هم چنان جشن گرفته می شود. شب یلدا شب پیش از زادروز میترا، خدای خورشید (مهر)، می باشد که نماد روشنایی، خوبی، و نیرو روی زمین است. شب یلدا شبی است برای شادمانی.

  Yalda is a Syriac word meaning birth. Iranians used the term ‘yalda’ specifically with reference to the birth of Mithra. As the longest night of the year, the Eve of Yalda (Shab-e Yalda) is also a turning point, after which the days grow longer. In ancient times it symbolized the triumph of the Sun god over the powers of darkness.

  یلدا واژه ای سریانی به معنای زادروز است. ایرانیان این واژه را به طور ویژه به خاطر زادروز میترا به کار برده اند. شب یلدا، که بلند ترین شب سال نیز می باشد، یک نقطه چرخش است که پس از آن روزها بلندتر می شوند. در زمان های قدیم، همین بلندتر شدن روزها نشان از پیروزی خدای خورشید بر نیروهای اهریمنی بود.

  On Shab-e Yalda, families gather at the house of parents or grandparents to spend the night eating delicious foods, nuts, fruits, and reading Hafez poems. In some areas it is believed that forty varieties of edibles should be served during the ceremony of the night of Chelleh. During Shab-e Yalda, fruits such as watermelon and pomegranates; and nuts like pistachio, almond, walnut, and dried seeds are served.

  در شب یلدا، خویشاوندان در خانه پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ گرد هم می آیند تا شب را به خوردن خوراکی های دل پذیر، آجیل، میوه، و خواندن سروده های حافظ بگذراندد. در برخی از شهرها و روستاها، این باور هست که باید چهل گونه خوراکی در جشن شب چله برای پذیرایی از مهمان ها آماده شده باشد. در شب یلدا با میوه هایی هم چون هندوانه و انار؛ و آجیل هایی چون پسته، بادام، گردو، و دیگر دانه های خشکبار پذیرایی می شود.

  After dinner the older individuals entertain the others by telling them tales and anecdotes. Another favorite and prevalent pastime of the night of Chelleh is divination by the Dīvān of Hafez (fāl-e Hafez). Shab-e Yalda is a good opportunity to be with family members and friends, refresh old friendships and mend strained relations.

  پس از شام، بزرگترها دیگران را با گفتن داستان ها و افسانه های کهن سرگرم می کنند. یکی دیگر از سرگرمی های رایج و برگزیده شب چله گرفتن فال از دیوان حافظ است. شب یلدا فرصت مناسبی برای گرد هم آمدن در کنار دوستان و خانواده، تازه کردن دوستی های کهن و بهبود دادن وابستگی های خویشاوندی است.

  Because Shab-e Yalda is the longest and darkest night, it has come to symbolize many things in Persian poetry; separation from a loved one, loneliness and waiting. After Shab-e Yalda a transformation takes place – the waiting is over, light shines and goodness prevails.

  شب یلدا بلندترین و تاریک ترین شب سال است، و از همین رو نماد چیزهای بسیاری در سروده های پارسی است؛ هم چون جدایی از یار، تنهایی و چشم به راه بودن. پس از شب یلدا، همه چیز دگرگون می شود (چشم به راه بودن به پایان می رسد و خوبی بر تاریکی چیره می شود).

  نتیجه گیری :

  longest night of the year will meet the sun and the warm kiss upon

  for life when everything freezes. happy Yalda

  بلندترین شب سال هم خورشید را ملاقات خواهد کرد و این یعنی

  بوسه گرم خداوند بر صورت زندگی وقتی همه چیز یخ می زند. یلدا مبارک

  گرد آوری و بازنشر این انشا از دهکده زبان

  انشا شب یلدا (۵)

  انشا شب یلدا شماره سه

  موضوع انشا شب یلدا : متن توصیفی ادبی شب یلدا

  مقدمه :

  به نام خداوندی که دل ها را به هم نزدیک و مانوس میکند انشای خود را درمورد شیرینی و زیبایی شب یلدا آغاز میکنم که هر سال بهانه ای میشود برای در کنار هم بودن ما.

  یلدا می آید شبی که در آن انار محبت دانه می شود

  و سرخی عشق و عاطفه، نثار کاسه های لبریز از شوق ما؛

  شبی که طراوت هندوانه های تازه تابستان به سرمای دستان زمستان هدیه می شود

  و داغی نگاه های زیبای بزرگ ترها در چشمان کودکان اوج می گیرد و بالا می رود.

  در ازدحام بشقاب های کوچک بلور، شیرینی صمیمیت ها و یکدلی ها، تقسیم می شود

  و کام های همه را شیرین می کند.

  یلدای طولانی سال، بهترین مجال برای نیم نگاهی کوتاه به لحظه هاست؛

  لحظه هایی که در سرعت عبور، خلاصه می شوند و می گذرند

  و این گذشتن، بهترین پیام برای زیبا زیستن ماست؛

  زیرا شیرینی در کنار هم بودن لبخندهای امروز،

  هزار بار بهتر از اشک حسرت ریختن بر مزار جدایی های فرداست.

  یلدا بهانه ای است،

  بهانه ای، تا ما از فرمان کانال های پر پیچ و خم سیم های ارتباطات بگذریم

  و لحظه های قشنگ با هم بودن را به هیجان سریال های زندگی شیشه ای، بدل نکنیم.

  نتیجه گیری :

  یلدا نه به سرخی هندانه هایش زیبایی یافته است نه به شیرینی دانه های اناری ، یلدا شیرین است و زیبا چون کنار هم قرار گرفتن ما مثل کنار هم گرفتن دانه های یاقوت انار زیبا و دل انگیز است . یلدایتان از بودن درک نار عزیزانتان شیرین باد.

  انشا شب یلدا (۹)

  انشا شب یلدا شماره چهار

  موضوع انشا شب یلدا : در مورد آداب و رسوم کهن شب یلدا چه میدانید؟

  مقدمه :

  ایرانیان نزدیک به چند هزار سال است که شب یلدا آخرین شب پاییز را که درازترین و تاریکترین شب در طول سال است تا سپیده دم بیدار می مانند و در کنار یکدیگر خود را سرگرم می دارند تا اندوه غیبت خورشید و تاریکی و سردی روحیهٔ آنان را تضعیف نکند و با به روشنایی گراییدن آسمان به رخت خواب روند و لختی بیاسایند.

  در آیین کهن، بنابر یک سنت دیرینه آیین مهر شاهان ایرانی در روز اول دی ماه تاج و تخت شاهی را بر زمین می گذاشتند و با جامه ای سپید به صحرا می رفتند و بر فرشی سپید می نشستند. دربان ها و نگهبانان کاخ شاهی و همهٔ برده ها و خدمت کاران در سطح شهر آزاد شده و به سان دیگران زندگی می کردند. رئیس و مرئوس، پادشاه و مردم عادی همگی یکسان بودند. البته درستی این امر تایید نشده و شاید افسانه ای بیش نباشد.

  ایرانیان در این شب باقی مانده میوه هایی را که انبار کرده بودند به همراه خشکبار و تنقلات می خوردند و دور هم گرد هیزم افروخته می نشستند تا سپیده دم بشارت روشنایی دهد زیرا به زعم آنان در این شب تاریکی و سیاهی در اوج خود است. جشن یلدا در ایران امروز نیز با گرد هم آمدن و شب نشینی اعضای خانواده و اقوام در کنار یکدیگر برگزار می شود. متل گویی که نوعی شعرخوانی و داستان خوانی است در قدیم اجرا می شده است به این صورت که خانواده ها در این شب گرد می آمدند و پیرترها برای همه قصه تعریف می کردند.

  آیین شب یلدا یا شب چله، خوردن آجیل مخصوص، هندوانه، انار و شیرینی و میوه های گوناگون است که همه جنبهٔ نمادی دارند و نشانهٔ برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند، این میوه ها که اغلب دانه های زیادی دارند، نوعی جادوی سرایتی محسوب می شوند که انسان ها با توسل به برکت خیزی و پردانه بودن آنها، خودشان را نیز مانند آنها برکت آور می کنند و نیروی باروی را در خویش افزایش می دهند و همچنین انار و هندوانه با رنگ سرخشان نمایندگانی از خورشید در شب به شمار می روند. در این شب هم مثل جشن تیرگان، فال گرفتن از کتاب حافظ مرسوم است. حاضران با انتخاب و شکستن گردو از روی پوکی و یا پُری آن، آینده گویی می کنند.

  انشا شب یلدا (۱۰)

  انشا شب یلدا شماره پنج

  موضوع انشا شب یلدا : انشا کوتاه در مورد دورهم بودن شب یلدا

  مقدمه :

  زمانی قرار بود تکنولوژی زندگی را ساده تر کند، رفاه را بیشتر کند و وقت بیشتری به ما بدهد اما در حقیقت با ما کاری کرده است که دیگر حتی برای خودمان وقت نداریم چه برسد به عزیزان و اطرفیانمان ، نه برای بزرگترهایی که رنج بزرگ کردن ما را متحمل شده اند نه برای کوچکترهایی که عاشقاشان هستیم. این است که در این آشفته بازار و دویدن های هر روزه در پی هیچ ، یلدا یک فرصت شیرین است برای دورهم بودن و من انشای خود را در اینباره آغاز میکنم.

  یلدا، بهانه ای است تا پندها و تجربه های ارزشمند پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی را

  که در پس وقت نداشتن ها و بی حوصلگی های کوچک ترها مدفون مانده اند، زنده کنیم.

  یلدا، مجالی است برای تکرار هر آنچه روزگاری، سرمشق خوبی هایمان بوده اند

  و امروز بر روی طاقچه عادت هایمان غبار می گیرند و فراموش می شوند.

  مجالی است برای دیدن عزیزانی که تصویر و صدایشان در پس مشغله های زندگی رنگ باخته اند.

  مجالی است برای نشستن لبخند بر لبان کودکان، در آغوش پر مهر بزرگ ترها.یلدا مجالی است؛

  مجالی برای من، مجالی برای تو، تا همگی، لحظه های شیرین با هم بودن را تجربه کنیم.

  نتیجه گیری :

  یلدا را دریابید که شاید اگر این رسوم را نیز به دست فراموشی بسپاریم فرزندان و نوه های ما هرگز معنی خنده های عمیق جمعی ، بازی های دور همی ، خاطره گویی و خاطره شنیدن و اهمیت و احترام به بزرگتر ها را درک نکنند  یلدا را دریابیم چون با هم بودن غنیمتی که تا از دست نرود قدر آن را نخواهیم فهمید .

  انشا شب یلدا (۳)

  انشا شب یلدا شماره شش

  موضوع انشا شب یلدا : انشا ادبی در مورد شب یلدا

  شب یلدا آخرین شب پاییز است. یلدا می آید و ثانیه ای دیرتر از شب های گذشته به پایان می رسد تا لحظه ای را مشغول خداحافظی با پاییزش شود.

  مردم شهر هم در این شب به یادماندنی پاییز، در کنار خانواده شان گرم صحبت و میهمانی هایشان می شوند تا همراه یلدا، با آخرین شب پاییز وداع کنند. پاییز تمام می شود اما دانه های درخشان انار، بوی تازگی می دهند و هندوانه های قاچ خورده ای که میهمان لبخندهای شب نشینی می شوند. شب یلدا اگرچه سرد است، اما چنان دل را به یک دورهمی زیبا، گرم می کند تا آنقدر غرق شادی شویم که به یک باره نظاره گر قدوم سرد زمستان باشیم.

  زمان بسیار سریع می گذرد. یلدا هر چقدر هم طولانی باشد بالاخره به پایان خواهد رسید و جایش را به زمستان خواهد داد.ما در شب یلدا در کنار خانواده و دوستانمان گرم گفت و گو و شادمانی هستیم آنقدر بحث هایمان گرم می شوند که حساب زمان از دستمان می رود! چه شب یلدا و چه شب های دیگر، اگر مملو از عشق و محبت باشد شبی به یادماندنی و خاطره انگیز خواهد شد.

  کتاب شعر حافظ هم در شب یلدا، زیبایی بخش دورهیمان می شود و شعرهای دلنشین آن، فرح بخش روحمان. خوش تر از تمام اینها، گوش سپردن به سخنان نغز و شیرین بزرگترهایمان است که با خاطرات زیبایشان فضای خانه را دوست داشتنی تر می کنند.

  نتیجه گیری :

  پاییز، فصل برگ ریزان، فصل زیبای خداست و شب آخرش، یلدا، پایان خوش آن است. و دیگر خواب عمیق درختان ادامه خواهد داشت تا آنکه زمستان هم جای خود را به بهار دهد و سرسبزی و نشاط، همه جا را فرا گیرد. پاییز، با برگ های رقصان زرد و نارنجی اش نشانگر آنست که هر فصلی از فصول خدا رنگ خاص خودش را دارد و زیباست.و چه زیباست که با جشن شب یلدا هم با شکر گذاری نعمت زیبایی های پاییز خود را به میهمانی پر نعمت و چشم نواز زمستان خداوند دعوت کنیم.

  انشا شب یلدا (۸)

  انشا شب یلدا شماره هفت

  موضوع انشا شب یلدا : خاطرات شب یلدا کودکی

  مقدمه :

  شب یلدا های کودکی رنگ و بوی دیگری داشت درست مثل عید های کودکی ، ماه رمضان های کودکی ، اول مهر های کودکی …

  درست است که بچگی به همه چیز رنگ و بوی شیرینی میدهد ولی شیرینی شب یلدا ریشه های دیگری هم دارد که در این انشا به آن خواهیم پرداخت.

  تابه حال از خود پرسیده‌اید که چرا شیرینی شب یلدای دوران کودکی را هنوز با خود دارید؟ هنوز تک تک داستانهای پدربزرگان و بزرگ فامیل را ازبر هستید؟ داستانهایی که دور کرسی گفته می‌شد و میوه این محفل تنها هندوانه‌ و سیبی بود که مادربزرگ‌ها از تابستان در صندوقچه نگه داشته بودند و آجیلش گردو و قیصی‌ها(زردآلوی پیوندی) خشک مانده از تابستان بود؟ هنوز شیرینی آن در کامها هست، همه اینها ساده بودند و بی‌پیرایه.

  ساده‌بودن این محفل‌ها دلیل شیرینی و ماندگاری شبهای یلدای سالیان پیش است، اما این سادگی این روزها رنگ باخته است، تجملات به شبهای یلدا هم وارد شده و از این شبها تنها خاطرات گرانی در ذهن‌ها می‌ماند.

  شب چله محفلی بود، برای حلقه ای رندانه و باب طنازی که خنده را چهره به چهره در بین کرسی نشینان توزیع می کرد.

  صفت خنده رویی ،در این جمع به همه نسبت داده می شد و صورت های سرخ سرما زده با نیم خنده های دندانه دار، بسان انارهای ترک خورده مجمر وسط کرسی بودند.

  اما پای تلویزیون که به وسط آمد،قصه ها و متل های مادر بزرگ و شاهنامه خوانی پدر بزرگ کنار کشیدند و صحفه های لامپی، هر کدام به وسع شان،جمع های کرسی نشینی را کاهش دادند.

  بعد از تلویزیون ها، سرفه های گاه و بی گاه تلفن همراه هم در وسط حرف بزرگترها دور کرسی افتاد تا صدا به صدا نرسد و بچه ها،به جای شاهنامه به مسیج بازی و پیامک فرستادن بسنده کردند.

  حالا نیز برای برخی از جوان ها، تمام شادباش های شب چله تنها به یک پیامک ختم شده است و این جمع بودن ها در چند، کلمه احساسی پیامکی خلاصه می شود،تازه اگر زبان فارسی پاس داشته شده باشد و کلمات،نصف و نیمه به دست مخاطب نرسیده باشد.

  نتیجه گیری :

  بیاد داشته باشید که حتی طولانی ترین شب نیز به خورشید می رسه. همه لحظه های پایانی پاییزتان پر از خش خش آرزوهای قشنگ

  انشا شب یلدا (۴)

  انشا شب یلدا شماره هشت

  موضوع انشا شب یلدا : آداب و رسوم شب یلدا چیست ؟ در شب یلدا چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

  صدای پای «یلدا» می آید.فرزندان و نواده ها برای دیدار بزرگان خانواده بی قرارند. شب یلدا صدای پای «یلدا» آرام آرام به گوش می رسد، پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها خانه را برای استقبال از فرزندان می آرایند و فرزندان و نواده ها نیز از آن سوی برای دیدار بزرگان خانواده بی قرارند. مغازه های آجیل و میوه فروشی جنب و جوشی خاص دارد. هندوانه و انار است که روی دست می برند و سینی های مملو از هدایا که بنا به سنت کهن «شب چله ای» برایبهترین ها فرستاده می شود.

  با نزدیک‌شدن به شب یلدا، شنیدن خاطرات مادربزرگ ها از بزرگ‌ترین شب سال، همیشه جذابیت‌های خاص خودش را داشته و دارد. امروز همیشه در شنیدن خاطرات، سخن از سال‌های دور به میان می‌آید. ۵۰ سال قبل، ۳۰ سال قبل یا حداقل ۲۰ سال قبل اما در متن زیر علاوه بر سیری در خاطرات ۲۰ تا ۵۰ ساله برخی خاطرات به زمان‌های خیلی نزدیک تعلق دارند. وجود این خاطرات یک چیز را یادآوری می‌کند؛ اینکه این رسم هنوز که هنوز است، در میان مردم برقرار است و هر سال باعث زایش خاطراتی جدیدمی‌شود. امسال شب یلدا را با خاطرات دور و نزدیک به شب پرستاره خاطره‌ها تبدیل کنید.

  یَلدا یا شب چلّه یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است. در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیم‌کرهٔ شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی داشته می‌شود. یلدا به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می‌شود. خانواده‌های ایرانی در شب یلدا، معمولاً شامی فاخر و همچنین انواع میوه‌ها و رایج‌تر از همه هندوانه را مهیا و دور هم صرف می‌کنند. پس از صرف تناولات، قصه‌گویی بزرگان خانواده برای دیگر اعضای فامیل و همچنین فال‌گیری با دیوان حافظ رایج است.

  شب یلدا، نخستین شب زمستان و طولانی ترین شب سال است که ایرانی ها طی رسوم کهن خود، به دور یکدیگر جمع می شوند و ضمن دید و بازدید، خوراکی های خاصی مانند هندوانه، انار، آجیل و… را مصرف می کنند. در این شب، جوانان پای صحبت ها و قصه های بزرگسالان می نشینند و از لابه لای داستان ها و قصه هایی که از زبان این گنج های زندگی می شنوند، عبرت ها و درس های بی شماری برای خود می اندوزند.

  از جمله رسوم بسیار زیبا و پسندیده ایرانی در این شب که در اسلام نیز بسیار به آن سفارش شده، عیادت از سالمندان و بیماران است. ملاقات با خویشاوندان و دوستان و رسیدگی به احوال نیازمندان، به ویژه نیازمندان خویشاوند، از جمله آداب پسندیده و نیکویی است که در پرتو دستورات جامع و کامل اسلام، مردمان شریف ایرانی در شب یلدا و دیگر شب های طولانی و بلند زمستان به آن اهتمام می ورزند.

  انشا شب یلدا (۷)

  انشا شب یلدا شماره نه

  موضوع انشا شب یلدا : خاطرات شب یلدا کودکی

  شب یلدا (چله) آخرین روز آذر ماه، طولانی‌ترین شب سال، اول زمستان است.

  شب یلدا که در اصطلاح به آن شب چله هم می گویند، یکی از کهن ترین جشن های ایرانیان است. این شب آداب و رسومی دارد که قرن هاست که در بین ایرانیان رواج داشته است، مردم ایران در شهرها و روستاهای مختلف با توجه به فرهنگ، آداب و رسوم ویژه‌ی خود شب چله را جشن می‌گیرند. در این شب طولانی همه ی اقوام نزد بزرگ طایفه ی خود می روند و پس صرف شام، تنقلاتی مثل میوه های زمستانی، آجیل میخورند و فال حافظ می گیرند.

  شب یلدا فرصتی است برای دیدارهاست.

  یلدا، بهانه ای است تا پندها و تجربه های ارزشمند بزرگان خاندان را که در پس وقت نداشتن ها و بی حوصلگی های کوچک ترها مدفون مانده اند، زنده کنیم.

  یلدا، زمانی برای تکرار هر آنچه روزگاری، سرمشق خوبی هایمان بوده اند و امروز بر روی طاقچه عادت هایمان غبار می گیرند و فراموش می شوند.

  مجالی است برای دیدن عزیزانی که تصویر و صدایشان در پس مشغله های زندگی رنگ باخته اند.

  زمانیست برای نشستن لبخند بر لبان کودکان، در آغوش پر مهر بزرگ ترها.

  یلدا یک روز از سال است که مجالی می دهد برای من و تو، تا همگی، لحظه های شیرین با هم بودن را تجربه کنیم.

  انشا شب یلدا شماره ده

  موضوع انشا شب یلدا : چه کارهایی خوبی میتوانیم در شب یلدا انجام دهیم؟

  مقدمه :

  وقتی صحبت از شب یلدا میشود بیشترین چیزی که ذهن ما به آن مشغول میشود ، و برای آن وقت و هزینه میکنیم خوراکی های خوشمزه است اما شب یلدا قابلیت انجام کارهای فوق العاده دیگری نیز دارد . من ۶ مورد از کارهای فوق العاده در شب یلدا را در اینجا لیست کرده ام که با شما در این مقاله در میان میگذارم.

  ۱_لباس های شاد بپوشید

  از ترکیب رنگ های شاد و دلباز استفاده کنید. قبل از اومدن مهمون ها یه خوشگل سازی اساسی داشته باشین و سعی کنید توی بهترین و سر حال ترین حالت پیش بقیه ظاهر بشین.

  ۲_خوراکی های خوشمزه

  از خوراکی های خوب و خوشمزه غافل نشید که این یکی ربطی به رسمی یا غیر رسمی بودن مهمونیتون نداره. معلومه که لذت تخمه شکستن و انار دون کردن با نزدیک ترین آدم های زندگیتون رو از دست نمیدین!

  ۳_موزیک شاد

  با آهنگ های شاد و پر تحرک فضای اطرافتون رو خوشحال کنید.

  ۴_بقیه رو خوشحال کنید

  از گپ و خنده و جوک های دسته اول، هرچیزی که به ذهنتون میرسه، استفاده کنید تا نقش خودتون رو توی خوشحال سازی اطرافیان انجام بدین. اگه هر یک نفر این کار رو انجام بده، میتونید تصور کنید چه شب خاطره انگیزی میتونه بشه؟

  ۵-حافظ بخونید و مشاعره کنید

  حافظ خوندن میتونه کلی امید و روشنایی به جمعتون بده. از یه نفر که بهتر از پسش برمیاد بخواهید که براتون یه غزل بخونه، یا اگه همه موافق هستن، یه بازی مشاعره راه بندازین و اطلاعاتتون رو به نمایش بگذارید.

  ۶_خاطره تعریف کنید و آلبوم عکس ببینید

  وقتی جمع صمیمی تره، آدم از اینکه عکس های قدیمش رو نشون بده و حالا شاید لو بده که قبلا یکی دو کیلو اضافه وزن داشته، ترس کمتری داره. دور هم عکس های یادگاری رو تماشا کنید و به خاطرات خوب و بد گذشته بخندید.

  تحقیق و انشا شب یلدا

  انشا در مورد شب یلدا

  منبع مطلب : delbaraneh.com

  مدیر محترم سایت delbaraneh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تــــــــوپ تـــــــــاپ

  تــــــــوپ تـــــــــاپ

  شب یلدا یا Yalda night  شبی از جشن ها و تفریحات است که با غروب آفتاب در آخرین روز پاییز (آخرین روز ماه آذر در تقویم جلالی) آغاز می شود و تا طلوع روز اول زمستان یا روز اول دی ماه ادامه دارد. این شب یلدا نامیده شده است و به معنای تولد دوباره (از خورشید) بود و برای پیروزی نور بر تاریکی جشن گرفته می شد. آن‌ها در روز آخر پاییز آتش روشن می کردند و تا نمایان شدن اولین اشعه های خورشید در روز بعد آن را روشن نگه می داشتند. در طول این شب، آن‌ها با خانواده و دوستان جمع می شدند، غذای خوشمزه می خوردند، می نوشیدند و آهنگ های شاد را تمام شب می خواندند و به داستان های مربوط به زمان های قدیمی گوش می دادند.

  Shabe Yalda or Yalda night is an evening of festivities and merriment that begins when the sun sets on the last day of fall (last day of Maah e Azar on Jalali Calendar) and continues until the dawn of the first day of winter, or first day of Maah e Dey. This night was called Yalda which meant rebirth (of the sun), and it was celebrated for the triumph of light over darkness. They built fires on sundown of the last day in fall and kept them burning until the first rays of sun the following day. During this night, they gathered with family and friends, ate delicious food, drank, and sang happy songs all night and listened to stories about old times.

  Origin of Yalda

  منشاء یلدا 

  Yalda, which means birth, is a Syriac word imported into the Persian language. Because Yalda is the longest and darkest night, it has come to symbolize many things in Persian poetry; separation from a loved one, loneliness and waiting. After Yalda, a transformation takes place – the waiting is over, light shines and goodness prevails.

  یلدا که به معنی تولد است، یک کلمه سریانی است که به زبان فارسی وارد شده است. از آنجا که یلدا طولانی ترین و تاریک ترین شب است ، آمده است که نمادی از چیزهای زیادی در شعر فارسی است؛ جدایی از یک دوست عزیز، تنهایی و انتظار.  پس از یلدا، تحولی صورت می گیرد، انتظار پایان یافته ، نور می درخشد و خوبی ها غالب می شوند

  Some sources say Yalda is taken from Islamic times. In pre-Islamic Zoroastrian tradition the longest and darkest night of the year was a particularly inauspicious day, and the practices of what is now known as "Shab-e Chelleh" were originally customs intended to protect people from evil during that long night.

  برخی منابع می گویند یلدا از زمان اسلام گرفته شده است. در سنت زرتشتی قبل از اسلام طولانی ترین و تاریک ترین شب سال ، یک روز به ویژه ناپسند بود و کار هایی که اکنون به عنوان "شب چله" انجام می شود، در اصل آداب و رسوم برای محافظت از مردم در برابر شر در آن شب طولانی بوده است.

  ? What do people do in Yalda night

  مردم در شب یلدا چه کاری انجام می دهند؟

  - During this night, Persians enjoy delicious food, sweet and juicy fruits, and delectable sweets paired with hot tea. Reading the enchanting poems by Hafez, and great Persian mythology such as Shahnameh, Khosro va Shireen, Leili va Majnoon make this otherwise cold winter night a delightful gathering with family and friends.

  - در طول این شب، ایرانیان از غذاهای خوشمزه ، میوه های شیرین و آبدار و شیرینی های دلپذیر که با چای داغ همراه شده اند لذت می برند. خواندن اشعار دل ربای حافظ و اساطیر بزرگ فارسی همچون شاهنامه، خسرو و شیرین، لیلی و مجنون این شب سرد زمستانی را به یک دورهمی دلپذیر با خانواده و دوستان تبدیل می کند.

  - On Yalda night, the oldest member of the family says prayers expressing gratitude to God for previous year's blessings, and prays for prosperity in the coming year, and the other members of the family raise their hands to the sky saying 'Ameen'. After praying, the oldest member cuts the watermelon, which symbolizes the removal of sickness and pain from the family, and gives everyone a share.

  - در شب یلدا ، پیر ترین عضو خانواده دعا هایی برای تشکر از خدا به خاطر نعمت های سال گذشته و برای خوشبختی در سال آینده می خواند و سایر اعضای خانواده دست خود را به سمت آسمان بلند می کنند و می گویند "آمین". بعد از دعا پیر ترین عضو خانواده هندوانه را قاچ می کند، که سمبل از بین بردن بیماری و درد از خانواده است و سهم همه را به دست آن ها می دهد.

  - At Yalda night, the fiancé sends a basket with edible arrangement including some kinds of fruits and a variety of gifts to his fiancée. In some areas, the girl's family also do the same by returning the favor and sending gifts back for the young man.

  - در شب یلدا ، نامزد دختر سبدی از مواد خوراکی چیده شده شامل انواع میوه و انواع هدایا را برای نامزد خود می فرستد. در برخی مناطق، خانواده دختر نیز برای پاسخ دادن به این لطف با ارسال هدیه برای مرد جوان، همین کار را انجام می دهند.

  - One of the other traditions of Yalda night, which has been added in recent centuries, is the recitation of the classic poetry of Hafez, the Iranian poet of 14th century AD. Each member of the family makes a wish and randomly opens the book and asks the eldest member of the family to read it aloud. What is expressed in that poem is believed to be the interpretation of the wish and whether and how it will come true. This is called Faal-e Hafez (Hafez Omen).

  - یکی دیگر از سنت های شب یلدا که در سده های اخیر به آن افزوده شده، خواندن شعر های کلاسیک از حافظ، شاعر ایرانی قرن چهاردهم میلادی است. هر یک از اعضای خانواده آرزویی می کنند و به طور تصادفی کتاب حافظ را باز کرده و از بزرگ ترین عضو خانواده می خواهند آن را با صدای بلند بخوانند. اعتقاد بر این است که آنچه در آن شعر بیان شده است، تفسیر آرزو بوده و اینکه آیا و چگونه آرزوی آن ها تحقق خواهد یافت. به این کار فال حافظ (Hafez Omen) گفته می شود.

   ? What do people eat in Yalda night

  مردم در شب یلدا چه چیز هایی می خورند؟

  Food plays a central role in any form of the celebrations in Iran. In most parts of the country, the extended family come together and enjoy a fine dinner.

  غذا در هر نوع جشن در ایران نقش اساسی دارد. در بیشتر مناطق کشور ، خانواده بزرگ دور هم جمع می شوند و از یک شام خوب لذت می برند.

  The special foods that are prepared for Yalda night change from family to family and depend on the availability of ingredients in different regions of Iran. The variety is endless but to mention a few: Mahi Polo, Fesenjoon, Khoresh Bademjan, Aash Reshteh, and traditional desserts such as Fereni and Sholeh Zard may be prepared for this night.

  غذاهای ویژه ای که برای شب یلدا تهیه می شود از خانواده ای به خانواده دیگر تغییر می کند و بستگی به در دسترس بودن مواد اولیه در مناطق مختلف ایران دارد. تنوع فراوان است اما چند مورد را ذکر می کنیم: ماهی پلو، فسنجان، خورشت بادمجان ، آش رشته و دسر های سنتی مانند فرنی و شله زرد ممکن است برای این شب آماده شوند.

  In addition, the ancient myth is that eating hendevaneh (watermelon) on Yalda night makes the person immune to cold winter weather. Iranians believe those who begin winter by eating summer fruits would not fall ill during the cold season. Therefore, eating watermelons is one of the most important traditions in this night.

  علاوه بر این، افسانه های باستان وجود دارد که خوردن هندوانه (watermelon) در شب یلدا باعث می شود تا فرد از هوای سرد زمستان مصون شود. ایرانیان معتقدند کسانی که زمستان را با خوردن میوه های تابستانی شروع می کنند، در فصل سرما بیمار نخواهند شد. بنابراین خوردن هندوانه یکی از مهم‌ترین سنت های این شب است.

  Pomegranates placed on top of a fruit basket, pomegranate was considered as a symbol of rebirth and breaking it brought joy to people's lives. The purple outer covering of a pomegranate symbolizes birth or dawn, and their bright red seeds the glow of life.

  انار ها در بالای سبد میوه قرار می گیرند، انار به عنوان نمادی از تولد دوباره در نظر گرفته شده و شکستن آن شادی را برای زندگی مردم به ارمغان آورده است. پوشش بیرونی بنفش رنگ انار نمادی از تولد یا طلوع خورشید است  و دانه های قرمز روشن آن‌ها درخشش زندگی است.

  Nuts (ajil) and dried fruit (khoshkbar) are also eaten on Yalda night.

  آجیل (Nuts) و میوه خشک (خشکبار) نیز در شب یلدا خورده می شود.

  Yalda night in different regions

  شب یلدا در نواحی مختلف

  Yalda Night is celebrated in different parts of the country traditionally as a welcome to winter, though it encompasses regional variations. In what follows some of them have been given:

  شب یلدا به طور سنتی در مناطق مختلف کشور به عنوان استقبالی از زمستان برگزار می شود، گرچه این موضوع شامل تنوع و تفاوت های منطقه ای می شود. در ادامه برخی از آن‌ها آورده شده است:

  - Natives to the northwestern Azarbaijan region believe that eating watermelon will not let the cold of winter into their bones. In addition, on this night, new brides carry gifts to brides-to-be of the family.

  - بومیان منطقه آذربایجان شمال غربی معتقدند که خوردن هندوانه اجازه نمی دهد سرما در زمستان در استخوان آن‌ها نفوذ کند. علاوه بر این ، در این شب ، عروس های جدید هدایا را به عروس های آینده خانواده تحویل می دهند.

  - In Tabriz, the capital of East Azarbaijan Province, local musicians play traditional instruments and sing songs from ancient Persian legends on Yalda. They are local artists who play a great role in preserving oral culture.

  - در تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی ، نوازندگان محلی سازهای سنتی می نوازند و ترانه هایی از افسانه های باستانی فارسی را در یلدا می خوانند. آن ها هنرمندان محلی هستند که نقش بسزایی در حفظ فرهنگ شفاهی دارند.

  - In the northern province of Gilan, Yalda is never complete without watermelons. It is assumed that anyone who eats watermelons on this day would not be thirsty in summer and cold in winter. Aoknous is a tempting and indispensable Gilani dish on Yalda Night.

  - در شمال استان گیلان ، یلدا هرگز بدون هندوانه کامل نمی شود. فرض بر این است که هر کسی که در این روز هندوانه بخورد در تابستان تشنه نخواهد بود و در زمستان سردش نخواهد شد.

  - In the villages of northeastern Khorasan Province the groom’s family sends out gifts with a group of musical instrument players to the bride-to-be’s house. In this province, after dinner and festivities, people read out verses from the Shahnameh, a long epic poem by illustrious Persian poet Ferdowsi.

  - در روستاهای استان خراسان شمال شرقی ، خانواده داماد هدایایی را با گروهی از نوازندگان سازهای موسیقی به خانه عروس آینده می فرستند. در این استان ، بعد از شام و جشن، مردم بخش هایی از شاهنامه را می خوانند، شعر حماسی طولانی از شاعر برجسته فارسی، فردوسی.

  - It is customary for people in the western province of Kermanshah that they stay up most of the night by eating, singing and telling stories to abide with the mother of the world in giving birth to her daughter, the sun.

  - برای مردم استان کرمانشاه مرسوم است که بیشتر شب را با خوردن، آواز خواندن و گفتن داستان ها بیدار بمانند تا منتظر به دنیا آمدن دختر مادر جهان، یعنی خورشید، باشند.

  - In one of the villages of Garmsar, Semnan Province, people of one family or clan get together over a meal of khorous polo (cockcrow meat and rice dish), after which they chitchat with jokes, anecdotes and short stories.

  - در یکی از روستاهای گرمسار، استان سمنان، افراد یک خانواده یا قبیله دور هم جمع می شوند تا خرس پلو (گوشت خروس و برنج) بخورند و پس از آن با تعریف کردن جک ها، حکایت ها و داستان های کوتاه به گپ و گفتگو می پردازند.

  پیشنهاد ویژه ، حتما ببینید :

  متن انگلیسی تبریک شب یلدا + ترجمه

  منبع مطلب : www.toptoop.ir

  مدیر محترم سایت www.toptoop.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تحقیق درمورد شب یلدا به انگلیسی و فارسی

  تحقیق درمورد شب یلدا

  تحقیق درمورد شب یلدا به انگلیسی و فارسی

  متن انگلیسی تحقیق در پایین ترجمه فارسی

  شب یلدا (“شب یلدا” فارسی: شب یلدا) یا شب چله (یک جشنواره ایرانی است که در “طولانی ترین و تاریک ترین شب سال” جشن گرفته می شود) ، یلدا یک جشن فاخر زمستانی است ، و در طولانی ترین زمستانی نیمکره شمالی گرفته برگزار می شود.

  یلدا در تقویم ایرانی بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می‌شود.

  در طولانی ترین و تاریک ترین شب سال ، دوستان و خانواده با هم جمع می شوند و به خوردن ، نوشیدن و خواندن شعر (به ویژه حافظ) تا بعد از نیمه شب می پردازند. میوه ها و آجیل ها خورده می شوند و انار و هندوانه از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

  رنگ قرمز در این میوه ها نمادی از سپیده دم  و درخشش  زندگی است.

  اشعار دیوان حافظ ، در مناسبت های مختلفی چون این جشنواره و نوروز خوانده می شود
  شب یلدا در یک مراسم ویژه در سال 2008 به طور رسمی به فهرست گنجینه های ملی ایران اضافه شد.تح

  قیق درمورد شب یلدا

  طولانی ترین و تاریک ترین شب سال نشانگر “آغاز دوره چهل روزه اولیه زمستان سه ماهه” است که از آن به نام “چله”  یاد می شود، که از عدد  “چهل” گرفته شده است.

  همه سه دوره،  40 روزه ، یکی در تابستان و دو فصل در زمستان یکی هستند. دو دوره زمستانی به دوره “چله” معروف است (1 دی ماه تا روز 11 بهمن ، 40 روز کامل) ( چله بزرگ) و به دنبال آن دوره “چله کوچک” (10 بهمن تا 30 بهمن ، 20 روز + 20 شب = 40 شب و روز)

  نام جشنواره “Yaldā” از زبان سریانی گرفته شده است.

  به نظر می رسد ، واژه بلدا ، در سریانی به معنای واقعی کلمه “تولد” است. نام جشنواره مسیحی به همسایگان غیر مسیحی منتقل شد و گرچه هنوز مشخص نیست که واژه سریانی به چه صورت و از کجا به واژه فارسی رخنه کرده ، اما به تدریج ‘شب یلدا’ و ‘شب چله’ مترادف شدند و این دو به صورت مترادف هم استفاده می شوند.

  مردم شب یلدا را به دلایل مختلف ، فرا رسیدن زمستان ، تجدید خورشید و پیروزی نور بر تاریکی جشن می گیرند.

  مردم در زمان های قدیم می دانستند که از روز اول زمستان به بعد ، روزها طولانی تر می شوند و شب ها به تدریج کوتاه می شوند. علاوه بر این ، آنها تاریکی را به عنوان نمادی از شر می دانستند.

  بنابراین ، در واقع ، آنها اولین صبح بعد از یلدا را روز پیروزی ، خورشید و نور –  بر تاریکی و قدرت های شیطانی می دانستند و در این جشنواره آن را جشن می گرفتند.

  یلدا به طرز خاص خود توسط اقوام مختلف در ایران مشاهده می شود ، برخی فعالیت ها از جمله:

  پدربزرگ و مادربزرگ ها و بستگان سالخورده در ایران بسیار محترم هستند ، زیرا سن در فرهنگ ایرانی با خرد همراه است. اعضای بزرگتر خانواده معمولاً به عنوان میزبان اصلی جشن های یلدا عمل می کنند.

  بنابراین نوه ها و نسل های جوان برای گرفتن جشن شب یلدا به خانه هایشان می روند.

  مادربزرگ ها و مادربزرگ ها داستانهایی را به صورت شفاهی و از کتاب هایی مانند “گلستان” سعدی ، “شاهنامه فردوسی” و “دیوان” حافظ  است ، نقل می کنند.

  تحقیق درمورد شب یلدا

  آواز خواندن به گویش های محلی بخشی از شب یلدا است. آهنگهای مبارک که نوید آینده خوش بینانه و پایان خوش دارند ، آواز می خوانند. برعکس ، آهنگ ها نباید مردم را افسرده کنند ، بلکه باید امید را برای آنها فراهم آورد.

  میوه های خشک ، آجیل ، هندوانه ، در شب یلدا سرو می شود. با این حال ، به معنای این نیست که همه چیزهایی که باید برای جشن گرفتن یک شب یلدا شاد باید در آنجا باشند.

  انار دان شده

  هندوانه

  تحقیق درمورد شب یلدا

  تحقیق انگلیسی جداگانه درباره شب یلدا

  Shab-e Yalda (“Yalda night” Persian: شب یلدا‎) or Shab-e Chelleh (is an Iranian festival celebrated on the “longest and darkest night of the year,” Yalda is a winter solstice celebration, that is, in the night of the Northern Hemisphere’s winter solstice.

  In addition to Iran, Central Asian countries such as Afghanistan, Tajikistan, Uzbekistan, Turkmenistan and some Caucasian states such as Azerbaijan and Armenia share the same tradition and celebrate Yalda Night annually at this time of the year.

  تحقیق درمورد شب یلدا

  Calendrically, the night between the last day of the ninth month (Azar) and the first day of the tenth month (Dey) of the Iranian civil calendar.

  The longest and darkest night of the year is a time when friends and family gather together to eat, drink and read poetry (especially Hafez)، until well after midnight. Fruits and nuts are eaten and pomegranates and watermelons are particularly significant.

  The red color in these fruits symbolizes the crimson hues of dawn and glow of life.

  The poems of Divan-e Hafez, are read or recited on various occasions such as this festival and Nowruz.
  Shab-e Yalda was officially added to Iran’s List of National Treasures in a special ceremony in 2008.

  The longest and darkest night of the year marks “the night opening the initial forty-day period of the three-month winter”, from which the name Chelleh, “fortieth”, derives.

  There are Two 40-day periods in winter. The two winter periods are known as the “great Chelleh” period (1 Day to 11 Bahman, 40 full days), followed/overlapped by the “small Chelleh” period (10 Bahman to 30 Bahman, 20 days + 20 nights = 40 nights and days).

  The name of the festival, ‘Yaldā’, is ultimately a borrowing from Syriac-speaking .

  it seems, Yalda, which in Syriac literally means “birth” . The Christian festival’s name passed to the non-Christian neighbors and although it is not clear when and where the Syriac term was borrowed into Persian, gradually ‘Shab-e Yalda’ and ‘Shab-e Chelleh’ became synonymous and the two are used interchangeably.

  People celebrate Yalda Night for different reasons, the arrival of winter, the renewal of the sun and the victory of light over darkness.

  People in ancient times knew that from the first day of winter on, days get longer and nights get shorter gradually. What’s more, they knew darkness as a symbol of evil.

  So, in fact, they considered the first morning after Yalda the day of victory of the sun and light over darkness and evil powers and celebrated it at this festival.

  Yalda is observed in its own way by different ethnic groups in Iran, some activities are most common including:

  Grandparents and elderly relatives are highly honored in Iran, as age is associated with wisdom in Iranian culture. Elder family members usually act as primary hosts to Yalda celebrations.تحقیق درمورد شب یلدا

  Therefore, grandchildren and younger generations go to their houses to celebrate the night.

  Grandparents narrate stories both orally and from books such as ‘Golestan’ of Sa’di, ‘Shahnameh’ of Ferdowsi and ‘Divan’ of Hafez.

  Singing in local dialects is part of Yalda Night. Happy songs that promise an optimistic future and a happy end are sung. Songs must not depress people, on the contrary, they must provide them with hope.

  Dried fruits, nuts, watermelon, are served on Yalda Night. However, it does not mean that all of such things must be there to celebrate a happy Yalda Night.

  منبع مطلب : kelasedarsi.ir

  مدیر محترم سایت kelasedarsi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمد حسین 22 روز قبل
  0

  عالی بود

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  گوزو ها دمتون گرم چنین گوزی ساختید از شما ممنونم گوزوهای خوبم

  مهدی 10 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید