توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  8بازدید

  اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  8 اپلیکیشن زبان انگلیسی که باید نصب کنید در سال (2020) | همیارزبان

  8 اپلیکیشن زبان انگلیسی که باید نصب کنید در سال (2020) | همیارزبان

  هدف ما از معرفی این اپلیکیشن صرفا تبلیغات و یا بازاریابی برای این برنامه ها نیست. در واقع ما می خواهیم شما را با مجموعه ای از بهترین های اپلیکیشن زبان انگلیسی آشنا کنیم.

  این اپلیکیشن ها صرفا با تمرکز بر جنبه های مفرح و لذت بخشی که از هر نظر با استانداردهای زبان آموزی مطابقت دارد توانسته اند از محبوبیت روزافزونی در بین کاربران برخوردار شوند.

  اساتید، معلمان و دانش آموزان یکی از اهداف این اپلیکیشن ها می باشند. بنابراین طبیعی است که در تهیه این اپلیکیشن ها سلیقه این طیف نیز در نظر گرفته شده باشد.

  این گروه از افراد می توانند مهارت های یادگیری زبان انگلیسی را از طریق نصب اپلیکیشن زبان انگلیسی بر روی گوشی های هوشمند خود در هر جا و مکانی که باشند تقویت نمایند.

  همچنین مدارس و دانشگاه ها نیز می توانند ضمن معرفی این مجموعه اپلیکیشن زبان انگلیسی زمینه های لازم را برای دانشجویان و زبان آموزان خود علاوه بر برنامه های درسی و تقویتی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی فراهم نمایند.

  این اپلیکیشن ها را از کجا می توان تهیه کرد؟

  تقریبا اغلب اپلیکیشن های زبان انگلیسی به راحتی در دسترس دانش آموزان یا دانشجویان این رشته قرار می گیرند. بدین منظور فقط کافی است کمی حوصله به خرج بدهند و در اینترنت چرخی بزنند.

  مجموعه ای از بهترین نرم افزارهای کاربردی در این زمینه را می توانند در اینترنت به صورت رایگان یا در قبال پرداخت مبلغ ناچیزی دریافت نموده و از آنها استفاده نمایند. اساتید و معلمان زبان انگلیسی می توانند تکالیفی را در این زمینه به دانش آموزان دانشجویان خود بسپارند و در ادامه  از طریق این اپلیکیشن ها مراحل آموزشی  و نتایج این تکالیف را از آنها بخواهند.

  یادگیری زبان انگلیسی دارای مزایای فراوانی است که مهمترین آنها عبارتند از:

  همواره برای ارتباط با فرهنگ و آداب و رسوم یک کشور  راه های ارتباطی متعددی وجود دارد که طبیعتا نقش اثر بخشی بسیار بیشتری از جلوه های زبان و صحبت کردن با آن به زبان آموزان دارد.

  زمانی که زبان آموزان قصد دارند تا یک زبان خارجی جدید را فرا بگیرند در واقع باید همزمان سایر جنبه های آن از قبیل کلمات و واژگان کلیدی و همچنین قواعد دستوری آن زبان را نیز یاد بگیرند. .همچنین سعی می کنند تا از این طریق به تقویت مکالمه و سخنوری نیز بپردازند.

  اپلیکیشن زبان انگلیسی با قابلیت های متعدد

  شاید لازم باشد شما محیط نرم افزارهای مختلف را تجربه کنید. بدین منظور می توانید از مجموعه های متنوعی از برنامه ها و انواع اپلیکیشن زبان انگلیسی کمک بگیرید که کاربرد هریک از این نرم افزارها با سایر اپلیکیشن ها متفاوت است.

  شما همانطور که به راحتی صفحه گوشی هوشمند یا ای پدتان را باز می کنید می توانید به این اپلیکیشن ها نیز دسترسی پیدا کنید و با یک زمانبندی دقیق به نتایج درخشانی در این زمینه دست پیدا کنید.

  بازی کنید و زبان یاد بگیرید

  بهتر از این هم سراغ دارید؟ در واقع شما همزمان که بازی می کنید می توانید زبان انگلیسی را هم یاد بگیرید. یعنی هم در این محیط مفرح سرگرم می شوید و هم به گنجینه معلوماتتان می افزایید. بعضی از اپلیکیشن ها بر این اساس تولید شده اند.

  موسیقی گوش کنید و زبان یاد بگیرید

  محیط این اپلیکیشن ها غیر از سرگرمی های مختلف همچنین محیطی  موزیکال و شادی آور است. بعضی از آنها هم سعی می کنند از موسیقی های مشهور جهان بدین منظور استفاده کنند.

  موارد فوق فقط دو نمونه از کاربرد اپلیکیشن های موجود بود. از راه های متنوعی می توان به فراگیری و تقویت زبان انگلیسی یاری رساند از جمله خلق برخی معماها یا چیستان و همچنین حل جدول های مختلف که می تواند تا حدود زیادی موجب پیشرفت شما در این زمینه شود.

  برای آشنایی شما با انواع اپلیکیشن زبان انگلیسی ۸ نمونه از معروفترین آنها را برگزیده این که به ترتیب توضیحات مختصری در خصوص آنها ارائه می دهیم.

  ۱-Hamyarzaban

  در اپلیکیشن همیارزبان هزاران محتوای آموزشی جامع و مفید برگرفته از معتبر ترین منابع گرد هم آورده شده است و آن را با روش نوین آموزشی خود در هم آمیخته.

  سعی تیم همیارزبان بر این بوده که این آموزش ها را در پلفترمی با رابط کاربری ساده و زیبا برای شما زبان آموزان عزیز فراهم کند.

  در مسیر ساخت این اپلیکیشن از بهترین متخصصین و اساتید کمک گرفتیم و اغراق نیست اگر این برنامه رو در صدر بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان در سطح کشور بدانیم.

  اپلیکیشن همیارزبان چهار مرحله اصلی دارد:

  که در زیر هر کدام را به شکل مختصر توضیح میدهیم:

  تعیین سطح رایگان:

  این اپلیکیشن شامل شش سطح است:

  A1, A2 , B1 ,B2 ,C1 ,C2 (A1 به عنوان مبتدی ترین و C2 به عنوان پیشرفته ترین سطح)

  که به محض ورود در اپلیکیشن همیارزبان از شما تعیین سطح رایگان میگیریم تا سطحتان را طبق استاندارد جهانی CEFR تعیین کنیم.

  پس از تعیین سطح، شما وارد یکی از سطح های آموزشی می شوید و یادگیری زبان را شروع می کنید.

  یادگیری (روش آموزش و آزمون):

  در هر سطح تعدادی درس وجود دارد که شما باید با گذراندن مهارت هایی که در آن هاست ، ستاره ی درس هارو کسب کنید.

  آموزش های موجود در اپلیکیشن همیارزبان بر اساس روش نوین آموزش و آزمون هستند.

  در این روش شما بلافاصله پس از یادگیری یک مطلب با دادن آزمون آن مطالب را در ذهن خودتون تثبیت می کنید.

  محتوای آموزشی در اپلیکیشن توسط بهترین اساتید کشور برای شما تهیه و تنظیم شده است.

  ما در هر درس ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی را پوشش دادیم :

  مهارت لغات (vocabulary):

  در این بخش به شما تعدادی لغت نمایش داده می شود. هر لغت دارای مشخصات زیر است:

  معنی فارسی

  تلفظ شنیداری(Pronunciation)

  تلفظ نوشتاری(Phonetic)

  نقش آن لغت در جمله

  مثال کاربردی به همراه ترجمه فارسی

  شما در رابط کاربری بسیار ساده و قابل فهم شما هر ده لغتی را که فرا میگیرید، آزمون آن را هم بلافاصله می دهید تا در ذهنتان تثبیت بشود.

  مهارت دستور زبان (grammar):

  یادگیری گرامر معمولاً همیشه یکی از سخت ترین و خسته کننده ترین کارهایی است که هر زبان آموزی طعم تلخ آن را چشیده است. مهارت دستور زبان یا همان گرامر خودمان نقطه ضعف بسیاری از کسانی است که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند.

  ما این مشکل را برای شما حل کردیم!

  ما برای شما درس نامه های کوتاه ، جذاب و قابل فهم با مثال های کاربردی برای درک بهتر آماده کردیم.

  اما این همه ی ماجرا نیست!

  از آنجایی که خواندن این درسنامه ها هم ممکنه حوصله ی شما را سر ببرد. یکی از بهترین اساتید کشور در قالب فایل صوتی برای شما درسنامه هارا تدریس کرده است.
  شما فقط کافیه فایل صوتی را پخش کنید ، به درسنامه نگاه کنید و از آسان ترین روش ممکن در جهان گرامر را بیاموزید.

  مهارت خواندن (reading):

  در بخش خواندن(reading) شما یک متن را مشاهده می کنید که باید آن را به دقت بخوانید و داستانی که متن قصد تعریف کردن آن دارد را درک کنید.

  حال شما به بخش آزمون هدایت میشوید و میزان درک شما از آن متن با سوالات تستی و مرتب کنید سنجیده می شود.

  مهارت شنیداری (listening):

  در این بخش شما باید یک فایل صوتی را پخش کنید و ترجیحاً با هندزفری با دقت به آن گوش دهید.

  در حین گوش دادن یا بعد آن میتوانید سوالاتی که از آن فایل صوتی طرح کردیم را پاسخ دهید تا ستاره ی این بخش را دریافت کنید.

  حالا شاید بپرسید طبق چه برنامه ای مهارت های اپلیکیشن همیارزبان را بخوانیم؟

  ما فکر این جا رو هم کردیم!

  برا اساس سطحی که در آن قرار دارید ما برای هر روز شما برنامه ریزی کردیم.

  در کلام دیگر ، دقیقا مشخص کردیم که در روز چندم چه مهارت هایی را از چه درسی باید یادبگیرید و ستاره ی آن را کسب کنید.

  کتاب داستان ها:

  آیا آموزش های همیارزبان صرفاً در آن ۴ مهارت و آموزش و آزمون خلاصه می شود؟

  قطعا خیر. ما پرطرفدار ترین و پرفروش ترین کتاب های دنیا را برای علاقه مندان به کتاب داستان های انگلیسی  بطور اختصاصی ترجمه کردیم.

  تا زبان آموزان عزیز با ترجمه ای ساده ، خودمانی و روان در کنار لذت از داستان ، سطح مهارت خواندن خودشان را ارتقا بدهند.

  دریافت گواهی همیارزبان:

  شما در پایان ، پس از دریافت تمام ستاره های سطح C2 شرایط لازم برای دریافت گواهی معتبر همیارزبان را دارید.

  پس از باز شدن قابلیت درخواست گواهی همیارزبان ، اطلاعات خواسته شده را وارد می کنید و ظرف نهایتاً ۱۴ روز کاری گواهی خود را دریافت می کنید.

  Sentence Master Pro-2

  این اپلیکیشن زبان انگلیسی به روش  گیمفیکشن (  gamification  ) یا بازی محوری ضمن تمرکز بر ساخت جملات و  کاربران را وادار می سازد تا تواناییهای خود را در زمینه جمله بندی به چالش بکشند و با ردیف کردن کلمات به هم ریخته و جملات پراکنده به آنها نظم و انسجام اصلی را بخشیده و از این طریق بتوانند از جنبه های آموزشی آن بهره مند شوند.

  نحوه چینش جملات به این ترتیب است که کاربر باید در ظرف مدت زمان معینی جملات را تکمیل کند و بتواند بهترین گزینه ها را در این زمینه ارائه دهد.

  این برنامه و محیط آن بیشتر برای جوانان طراحی شده است و می تواند تاثیرات بسیار مطلوبی را در خصوص یادگیری زبان انگلیسی از خود برجای بگذارد.

  جذابیت این نوع اپلیکیشن زبان انگلیسی  که Sentence Master Pro  نامیده می شود غیر از محیط جذاب و کاربر پسند به سهولت استفاده از آن مربوط می شود.

  به طوری که سایر رده های سنی و تمام افرادی که دارای توانایی های مختلفی در زبان انگلیسی هستند می توانند از این اپلیکیشن زبان انگلیسی استفاده کنند.

  در واقع می توان این برنامه در سنین پایین تر از قبیل نوجوانان که در خواندن و نوشتار تبحر دارند و می خواهند درک مفاهیم خود را به چالش بکشند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  البته در کنار این طیف علاقمندان زبان انگلیسی نیز دیده می شوند که تمایل دارند تا سطح مهارت های خود را ارتقا ببخشند.

  این گروه نیز می توانند از طریق نصب این اپلیکیشن زبان انگلیسی که برای اندروید و ios طراحی شده است از مزایای آن  به منظور تقویت مهارت زبان آموزی خود بهره مند شوند.

  همچنین این اپلیکیشن زبان انگلیسی می تواند سکوی پرشی برای دانش آموزانی باشد که با وجود ان که سطوح مختلف را طی کرده اند ولی سعی دارند تا با تقویت بنیه علیم خود و نیز غنی سازی دایره واژگان خود تجارب بیشتری در این زمینه کسب کنند.

  همچنین بخشی از این اپلیکیشن محبوب به ضرب المثل ها اختصاص داده  شده است. در این بخش بزرگسالانی که به نحوی تمایل دارند مهارت های خود را در یادگیری زبان انگلیسی به چالش بکشند می توانند اطلاعات و دانش خود را به بوته آزمایش بسپارند.

  website/ ios / android

  قیمت :رایگان

  Doulingo-3

  این اپلیکیشن باری اندروید و اپل طراحی شده و دسترسی به آن ریگان می باشد. بدون شک Doulingo در بین سایر اپلیکیشن های موجود یکی از استثنایی ترین برنامه های کاربردی به شمار می رود.

  Doulingo به عنوان یک اپلیکیشن زبان انگلیسی محبوب توانسته است در سال های اخیر محبوبیت فراوانی را در بین کاربران به دست بیاورد. این اپلیکیشن زبان انگلیسی برای افراد مبتدی مورد استفاده قرار می گیرد.

  Doulingo به نوآموز کمک می کند تا روزانه فقط در عرض ۲۰ دقیقه سرعت یادگیری زبان انگلیسی را افزایش دهد. درس واژه هایی که در این اپلیکیشن  زبان انگلیسی  گردآوری شده اند به زبان اموز این امکان را می دهد تا در خصوص ۷ واژه جدید حول یک موضوع مشخص مهارت های لازم را کسب کند و امتیازات لازم را نیز پس از ارائه و تکمیل درس واژه های روزانه از طریق این اپلیکیشن دریافت می نماید.

  موضوعات و مطالبی که در Doulingo مطرح می شود کاملا با سطح و سبک یادگیری کاربران مطابقت دارد. در واقع این اپلیکیشن زبان انگلیسی روش آموزشی  گام به گام و تدریجی را در راس کار قرار داده و بر همین اساس مراحل آشناسازی نو آموز با زبان انگلیسی را انجام می دهد.

  تمریناتی که ارائه می شود از هر نظر با سطح یادگیری کاربران سازگار بوده و واژه ها با جزئیات بیشتری بررسی می شوند.در واقع Doulingo یک برنامه عالی و بی نظیر برای یادگیری زبان انگلیسی است که  بسیاری از منابع  را برای کاربران در کلیه سطوح مقدماتی فراهم می نماید.

  ۴- Busuu

  اپلیکیشن زبان انگلیسی busuu نیز از جمله اپلیکیشن های پرکاربرد در زمینه زبان آموزی می باشد که برای اندروید و اپل طراحی شده است. اپلیکیشن busuu نیز مانند اغلب اپلیکیشن های کاربردی در زمینه آموزش زبان انگلیسی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

  این برنامه برای افرادی که در سطح مبتدی فراگیری زبان انگلیسی هستند به شدت توصیه می شود. Busuu توسط زبان شناسان خبره و کارآمد در زمینه آموزش زبان انگلیسی طراحی شده و بنابراین باید منتظر ترکیبی خارق العاده از تعامل انسان و سیستم آموزشی نوین است که به کاربر در یادگیری سریع زبان انگلیسی یاری می رساند.

  اپلیکیشن زبان انگلیسی busuu؛ محبوب و جهانی

  بیش از ۹۰ میلیون نفر در سطح جهان از اپلیکیشن زبان انگلیسی  busuu استفاده می کنند. البته busuu غیر از زبان انگلیسی سایر زبان های مطرح جهان را نیز پوشش داده که به طور کلی مشتمل بر ۱۲ زبان در سطح جهان می باشند.

  از طریق ایم اپلیکیشن زبان آموزان می توانند با زبان اصلی ارتباط برقرار کرده وشاهد  نتایج موثر آن در نوشته ها و مکالماتشان باشند.

  مطالبی که در اپلیکیشن busuu ارائه شده است به چند بخش از جمله خواندن، مکالمه، نوشتار و املای صحیح کلمات در هر دوره از مراحل یادگیری زبان مورد نظر تقسیم می شوند.

  به خصوص این اپلیکیشن برای مبتدیان بسیار موثر می باشد از این رو که به آنان این امکان را می دهد تا بدانند که در طول یک روز چه مطالبی را یاد گرفته اند و برنامه آینده آنان به چه شکلی خواهد بود.

  این ساختار به یادگیرنده امکان می دهد تا با اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری در  مسیر یادگیری زبان انگلیسی گام بردارد.

  بدین معنی که تمرکز شما صرفا بر مطالبی خواهد بود که با موضوعات درسی کاملا مرتبط هستند و در این برنامه از مطالب حاشیه ای و غیر مرتبط از قبیل مطالب تصادفی در زمینه گرامر و یا واژگان نامانوس و سیار موارد خبری نیست.

  شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن زبان انگلیسی busuu هم به تمرین زبان انگلیسی خودتان بپردازید و هم آموخته ها و تجربیات خودتان را در زمینه یادگیری زبان انگلیسی برای افراد مبتدی منعکس کنید و هم بازخوردهای دانش آموزان و کاربران موفق در این زمینه را انتشار دهید.

  Busuu؛ استثنایی و پرکاربرد

  ۵-WORD GAMES

  بازی  با کلمات

  این اپلیکیشن زبان انگلیسی برای اندروید و ios طراحی شده است. هدف اصلی از تولید و طراحی این اپلیکیشن بهبود و تقویت زبان انگلیسی می باشد. همانطور که می دانید بازی های ویدئویی می توانند تاثیر فزاینده ای در روند یادگیری زبان انگلیسی داشته باشند.

  این اپلیکیشن ضمن معرفی واژگان جدید روش های متعددی را هم برای تمرین و تکرار این واژگان ارائه می کند.

  بهبود و بهینه سازی زبان انگلیسی

  همانطور که اشاره کردیم اپلیکیشن بازی ورد به کاربر امکان می دهد تا با یادگیری کلمات جدید و همچنین عبارات گوناگون فرصت های زیادی را به منظور تمرین و تکرار برای وی فراهم سازد.

  این اپلیکیشن به گونه ای طراحی شده است تا افرادی که در سطح مبتدی بوده و اطلاعاتی ابتدایی در زمینه زبان انگلیسی دارند بتوانند توانایی های خودشان را با استفاده از این اپلیکیشن ارتقا بخشیده و بهبود دهند.

  در واقع استفاده از  این اپلیکیشن با استفاده از آموزش و شناسایی تدریجی کلمات و عبارات جدید از بروز بی نظمی و آشفتگی در درون متن های انتخابی جلوگیری کرده و با وضوح و گیرایی کامل واژگان جدید را به کاربر معرفی می کند.

  در واقع این برنامه ترکیبی از محتوای انتخابی  و هدایت شده توسط کارشناسان آموزش زبان و اساتید این حوزه می باشد. رویکرد ارائه شده در این برنامه به عنوان الگوریتمی به منظور نظارت و تجربه بر زبان آموزی  ارائه شده است.

  نحوه کار با اپلیکیشن بازی با کلمات

  در هریک از مراحل یادگیری به سبک فلش کارت های گرافیکی ضمن آشنایی زبان آموز می توان نکات و توضیحات کاربر را نیز در این زمینه به آن اضافه کرد. در واقع فضای کافی به منظور ارائه یادداشت بر متن یا موضوع در نظر گرفته شده است.

  در واقع زمانی که فرد احساس می کند کلمه صحیح را در بین کلمات دیگر شناسایی کرده است می تواند آن را از بسته مورد نظر خود خارج سازند. بازی های آموزشی که در دوره های مختلف توسط این اپلیکیشن ارائه می شود از محتوای عالی برخوردار هستند.

  به مثابه اغلب بازی های آموزشی این نوع برنامه ها صرفا به منظور سرگرمی تهیه نشده و بلکه دارای مضامین غنی آموزشی هستند. هر چند این نوع بازی ها بسیار مهیج تر از جنبه های آموزشی و تمرینات حرفه ای در این زمینه به شمار می روند.

  این نوع برنامه ها در نوع خود بسیار مفید و آموزنده هستند. در مواردی که سوالات انتخابی در این نوع اپلیکیشن به صورت چند گزینه ای ارائه شده اند در واقع هر یک از پاسخ ها طوری در نظر گرفته شده است که  به صورت عبارت یا ترکیبی از کلمات می باشند.

  ولی از بین پاسخ های نزدیک به پاسخ اصلی قاعدتا فقط یکی از آنها جواب صحیح می باشد.

  لازم به ذکر است که نسخه حرفه ای این برنامه دارای محتوای بسیار متنوع و با کیفیتی می باشد که می تواند بر دایره واژگان کاربر بیفزاید. استفاده از این اپلیکیشن برای دانش آموزان بسیار مفید بوده و می توانند از این طریق به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کنند.

  معلمان و اساتید نیز با استفاده از این روش می توانند بر روند پیشرفت درسی آنها به منظور ارتقا سطح آن و همگام سازی منابع آموزشی در این زمینه  نظارت داشته باشند.

  website/andriod/ios

  Memories-6

  این اپلیکیشن زبان انگلیسی نیز برای آی پد و اندروید طراحی شده است. به منظور بهره گیری از روش های خلاقانه و آسان می توانید از اپلیکیشن Memories استفاده کنید.

  این اپلیکیشن با تمرکز بر واژگان بدیع زبان انگلیسی قصد دارد تا یادگیری زبان انگلیسی از این طریق را به روش موثری توسعه دهد. از اپلیکیشن Memories همچنین می توان به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت نیز استفاده کرد.

  Memories   با استفاده از سیستم تکرار و تنوع به کاربر کمک می کند تا واژگان جدیدی زبان انگلیسی را یاد بگیرد. Memories همچنین از روش هایی کاملا خلاقیت آمیز و سرشار از نوآوری به منظور یادگیری گرامر انگلیسی استفاده می کند.

  به طور کلی  Memories یک اپلیکیشن زبان انگلیسی محبوب و بسیار کاربردی در این زمینه محسوب می شود که شما را برای مکالمه در هر زمانی آماده می کند.

  این برنامه شم کمک می کند تا به یک سخنران پیشرفته و  واقعی در این زمینه تبدیل شوید. در واقع شما از طریق این اپلیکیشن زبان انگلیسی یاد می گیرید تا با مهارت و توانایی فوق العاده ای در زمینه مکالمه زبان انگلیسی پیشرفت حاصل کنید.

  Babbel -7

  با Babbel  زبان انگلیسی را به راحتی یاد بگیرید.

  یکی دیگر از اپلیکیشن های زبان انگلیسی که در نوع خود بسیار کاربردی می باشد اپلیکیشن زبان انگلیسی Babbel  می باشد. این اپلیکیشن برای اندروید و اپل طراحی شده است و یک اپلیکیشن رایگان به شمار می رود.

  اپلیکیشن Babbel بیشتر به زبان آموزان زبان انگلیسی کمک می کند تا در کسب مهارت های مختلف مکالمه تمرکز پیدا کنند. بدین معنی که بر خلاف سایر اپلیکیشن های موجود تمرکز این برنامه بیشتر بر جنبه های تقویت مکالمه می باشد.

  این برنامه همچنین امکان یادگیری زبان انگلیسی را با تکمیل جملات و عبارات ناقص و تکرار  لغات فراهم می سازد. این برنامه همچنین دارای چهار روش مختلف به منظور زبان آموزی از قبیل تشخیص صدا، تشخیص تصویر، نوشتار و تکمیل فرم های مختلف می باشد.

  قطعا این برنامه بر کیفیت یادگیری شما تمرکز دارد و کمیت در آن هیچ نقشی ندارد. Babbel   به کاربران اجازه می دهد تا از طریق اهداف تعیین شده و سفارشی به تعیین معیارهای مشخصی برای یادگیری زبان انگلیسی می پردازد که با رعایت این قواعد می توانند در این زمینه به موفقیت های درخشانی دست پیدا کرده و به پیشرفت آن نظارت داشته باشند.

  توصیه می کنیم در صورتی که قصد دارید تا واژگان جدید را به طور موثر یاد بگیرید حتما اپلیکیشن Babbel  را امتحان کنید.

  با Babbel  مهارت های اولیه مکالمه را  یاد بگیرید

  درس واژه های این اپلیکیشن چندان هم فانتزی و مجازی نبوده بلکه ما به ازای  آنها در دنیای واقعی نیز وجود دارند. شما با استفاده از این اپلیکیشن یاد می گیرید که خودتان را معرفی کنید،

  غذا سفارش دهید و یا به مسافرت بروید به طوری که هر کلمه و عبارتی که مورد استفاده قرار می دهید در نهایت با توجه  یک هدف منطقی شکل گرفته باشد. اپلیکیشن Babbel به دانش آموزان این اطمینان را می دهد که می توانند بی درنگ  وارد محاورات و گفتگوهای واقعی و معنی دار شوند.

  در شرایطی که بسیاری از زبان آموزان زبان انگلیسی فراگیری کلمات جدید را یکی از دشوارترین چیزهایی می دانند که با آن مواجه شده اند اپلیکیشن Babbel  با استفاده از قواعد منسجم و مشترک اروپایی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی  و سایر منابع مرتبط تدوین شده اند دروس ارائه شده را به ترتیب سطوح آسان و دشوار تقسیم بندی کرده است.

  نکته:

  ios/andriod/website

  قیمت رایگان

  Rosetta Stone-8

  از جمله اپلیکیشن هایی که از لحاظ کارایی با سایر برنامه ها و نرم افزارهای موجود تفاوت های اساسی دارد اپلیکیشن Rosetta Stone می باشد. این اپلیکیشن برای سیستم اندروید و اپل طراحی گردیده و تلاش می کند تا به بیانی ساده مقدمات آشنایی کودکان و نوآموزان زبان انگلیسی را با این زبان جهانی فراهم سازد.

  تمرینات موجود به گونه ای طراحی شده اند که به کاربر این امکان را می دهد تا کلمات پایه را یاد گرفته و مورد استفاده قرار دهد. در واقع  اپلیکیشن Rosetta Stone  برای هر زبان درس واژه های متفاوتی را ارائه می دهد و سالهاست که از این روش به منظور آموزش مقدماتی زبان انگلیسی نیز بهره می گیرد.

  در واقع اگر شما در جستجوی یک روش اصولی و قاعده مند هستید Rosetta Stone می تواند یکی از بهترین گزینه های موجود باشد. در داخل پلتفرم موجود تمامی کلمات، عبارات و فایل های تصویری موجود به زبان انگلیسی ارائه شده اند.

  این می تواند یک تجربه لذت بخش برای نوآموز باشد. در کنار یادگیری زبان انگلیسی از پلتفرم استاد محوری نیز بهره بگیرید و از طریق آموزش یکی از اساتید انتخابی به تمرین های مختلفی در این زمینه بپردازید. این قابلیت در نوع خود بی نظیر است و از زمره ویژگیهای عالی این اپلیکیشن زبان انگلیسی به شمار می رود.

  اگر علاقه مند به آموزش زبان انگلیسی با  فیلم هستید این مقاله رو از دست ندید

  منبع مطلب : hamyarzaban.com

  مدیر محترم سایت hamyarzaban.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ۹ تا از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای فارسی زبانان (اندروید و آیفون)

  ۹ تا از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای فارسی زبانان (اندروید و آیفون)

  در این مطلب با کمک نظرات کاربران، پیشنهادات اساتید و تجربه چندین ساله، ۹ تا از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای فارسی زبانان هم برای اندروید و هم ios را جهت دانلود رایگان به شما معرفی می کنیم.

  روش یادگیری بهتر زبان انگلیسی

  ۱- اپلیکیشن رزتا استون

  این اپلیکیشن که توسط میلیون ها زبان آموز در سرتاسر دنیا استفاده می شود، بیش از ۲۰ سال است که بصورت مداوم توسط بهترین اساتید آموزش زبان انگلیسی در دنیا ویرایش شده و نسخه جدید آن هر ساله منتشر می شود و از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند (یادگیری زبان با ترجمه و معنی). برنامه درسی در این اپلیکیشن به گونه ای است که از متد immersion یا غوطه وری در زبان انگلیسی استفاده می کند. حتی وب سایت مجله کامپیوتر (Pcmag) و تاپ تن هم این نرم افزار را جزو انتخاب های اولیه خود در این زمینه قرار داده اند. این برنامه برای تقویت تلفظ نیز مناسب است زیرا وقتی کلمات را تلفظ می کنید این برنامه به شما بازخورد می دهد که تلفظ تان درست بوده یا نه. می توانید بدون اینترنت  هم از آن استفاده کنید.

    برای همه سطوح- ترجیحا مکالمه و تلفظ- امتیاز کاربران ۴٫۹

    دانلود برای آیفون

   دانلود برای اندروید

  ۲- اپلیکیشن لرنیت

  لرنیت

  این اپلیکیشن ایرانی محبوب ترین اپلیکیشن فارسی زبانان در زمینه آموزش زبان انگلیسی است. شامل آموزش واژگان، گرامر، مکالمه و … است و کار کردن با آن بسیار راحت می باشد. متاسفانه این اپلیکیشن نیز در حال حاضر فقط برای دستگاه های اندرویدی موجود می باشد. بلافاصله بعد از انتشار در همین مطلب قرار می گیرد. مزیت اصلی این برنامه این است که محیط کاملا فارسی دارد و تقریبا می توان گفت رایگان می باشد.

    فقط برای سطح مبتدی تا متوسط- برای همه ۴ بخش زبان- امتیاز کاربران ۴٫۷

    دانلود برای آیفون (ندارد!)

   دانلود برای اندروید

  ۳- اپلیکیشن دولینگو

  این نرم افزار نسبت به بابلز و سایر اپلیکیشن ها برتری هایی دارد. از جمله اینکه بسیاری از امکانات آن رایگان است. ضمن اینکه یادگیری زبان در این نرم افزار با جنبه سرگرمی و بازی همراه است که برای بسیاری بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی است. همچنین کلمات و موضوعات پایه ای در زبان در این نرم افزار نسبتا مناسب توضیح داده شده اند. همچنین می توانید روند پیشرفت تان را دنبال کنید. ساختار جملات و کلمات پرتکرار به خوبی توضیح داده شده اند اما این اپلیکیشن محیط فارسی ندارد.

    برای سطوح متوسط- برای همه ۴ بخش زبان- امتیاز کاربران ۴٫۸

    دانلود برای آیفون

   دانلود برای اندروید

  ۴- اپلیکیشن واژه آموز

  واژه آموز برنامه‌ای ساده و کوچکی است که لغات کلیدی زبان انگلیسی را به صورت درس به درس و به کمک نمودارهای یادگیری و فلش‌کارت آموزش می‌دهد. منابع استفاده شده برای این برنامه دو کتاب ۵۰۴ و ۱۱۰۰ هستند. کسانی که در زمینه آموزش انگلیسی قدمی برداشته‌اند، حتما نام این دو کتاب را شنیده و با شهرت آنها آشنا هستند. با یادگیری لغات اصلی موجود در کتاب ۵۰۴ شما قادر خواهید بود که به راحتی محاورات روزمره را انجام داده و در موقع لزوم کلمه‌ی مناسب را به خاطر آورده و به کار ببندید.

    برای همه سطوح- برای یادگیری واژه- امتیاز کاربران ۴٫۶

    دانلود برای آیفون

   دانلود برای اندروید

  ۵- اپلیکیشن آموزش انگلیسی با موسیقی چکامه

  همزمان هم قدرت شنیداری خود را تقویت کنید و تلفظ لغات و املای آن ها و هم ساختار جملات و کلمات ترکیبی را با لذت بخش ترین روش و مجموعه ای از بهترین موسیقی های جهان فرابگیرید. متاسفانه نسخه آیفون آن هنوز وارد بازار نشده است. دقت کنید این اپلیکیشن به طور کامل رایگان نیست و برای دسترسی به همه امکانات باید بسته آن خریداری شود.

    برای همه سطوح- ترجیحا تکمیلی در کنار سایر روشهای یادگیری- امتیاز کاربران ۴٫۳

    دانلود برای آیفون (ندارد!)

   دانلود برای اندروید

  ۶- اپلیکیشن Hello English

  اپلیکیشن انگلیسی

  که یکی از بالاترین امتیازات را در گوگل استور و اپ استور بدست آورده است. اپلیکیشن فوق العاده ای برای تقویت شنیداری و گفتاری زبان انگلیسی می باشد. این برنامه نیازی به اینترنت ندارد. این اپلیکیشن قابلیت بازی و چت با دوستان در قالب پازل کلمات، ۱۰ هزار واژه کاربردی، ۴۷۵ جلسه درسی تعاملی در همه زمینه های ۴ گانه زبان را دارد.

    برای همه سطوح- برای یادگیری همه ۴ جنبه زبان- امتیاز کاربران ۴٫۹

    دانلود برای آیفون

   دانلود برای اندروید

  ۷- اپلیکیشن ۶۰۰۰ واژه زبان انگلیسی بصورت تصویری

  اپ آیتونز 1

  اپلیکیشن رایگان برای یادگیری لغات انگلیسی رایج در گوشی شما. این اپلیکیشن هم مانند سایر اپ های این لیست امتیاز فوق العاده ای در گوگل پلی و استور بدست آورده است:

    برای همه سطوح- برای یادگیری واژگان- امتیاز کاربران ۴٫۸

    دانلود برای آیفون

   دانلود برای اندروید

  ۸- اپلیکیشن EF Hello (پر امتیازترین در بین کاربران-مکالمه و چت محور)

  ef hello

  این اپلیکیشن از حدود ۲۱ هزار رای کاربران، امتیاز حدود ۴٫۹ را کسب کرده است! این برنامه توسط یک موسسه کوچک آموزش زبان تدوین شده است ولی فوق العاده کامل و آموزنده می باشد. این برنامه با بقیه اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی فرق می کند و با کمک هوش مصنوعی، می توانید از طریق چت کردن با سیستم، صحبت و مکالمه، زبان را به صورت کاملا رایگان یاد بگیرید. ترجمه فارسی ندارد ولی جملات و کلمات بسیار ساده و قابل درک می باشند. شامل ارزیابی و امتیاز دهی هوشمند زبان آموز، دستیار هوشمند برای تمرین با شما، تمرین های تلفظ و مکالمه و یک دیکشنری.

    برای همه سطوح- برای یادگیری زبان با تاکید بر مکالمه- امتیاز کاربران ۴٫۹

    دانلود برای آیفون

   دانلود برای اندروید

  ۹- نصرت (یادگیری سریع با تاکید بر مکالمه)

  دروس در این سیستم به صورت فایلهای تصویری آماده شده است و شما برای یادگیری آنها تنها و تنها نیاز به گوش کردن و دیدن این فایلهای تصویری دارید. در این آموزش با تکرارهای هوشمندانه و برگشتی لهجه شما از ابتدا لهجه درستی شکل گرفته و به طور خودکار قواعد بیشمار زبان را در عمل فرا خواهید گرفت

  شنیسدن و دیدن همزمان دروس این مجموعه بسیار لذت بخش و پر انرژی است و به طور مداوماز شما تمریناتی می خواهد ‏(‏تکرار برخی از جملات و لغات‏)‏که خود این مسآله برای شما لذت بخش و هیجان انگیز خواهد بود.

    برای همه سطوح- ترجیحا مکالمه و تلفظ- امتیاز کاربران ۴٫۳

    خرید و دانلود برای آیفون

   خرید و دانلود برای اندروید

  ۱۰- اپلیکیشن آموزش گرامر

  محیط این برنامه اموزش گرامر

  اگر در گرامر ضعیف هستید این اپلیکیشن بهترین است. به زبان کاملا ساده و با مثال های ملموس شما را با انواع نکات گرامری آشنا می کند. بالاترین امتیاز بین کاربران را کسب کرده است در زمینه آموزش گرامر.

    برای همه سطوح- برای یادگیری زبان با تاکید بر گرامر- امتیاز کاربران ۴٫۷

    دانلود برای آیفون

   دانلود برای اندروید

  دو برنامه چت با انگلیسی زبان ها (به درخواست کاربران)

  ۱- برنامه کمبلی

  کامبلی زبان آموزان انگلیسی را در سراسر جهان به معلم های خصوصی و بومی زبان انگلیسی متصل می کند. زبان آموز می تواند کلاسی را با توجه به برنامه ی خود انتخاب کند، می تواند تمرین آیلتس یا آموزش سطح متوسط باشد. کامبی با انتخاب معلمان مناسب قادر است نیازهای زبان آموزان را به روشی متفاوت تأمین کند.

  ۲- Hi Native (پیشنهاد ما)

  برخلاف برنامه های قبلیHinative به عنوان یک انجمن پرسش و پاسخ کار می کند. هر زبان آموز می تواند به صورت رایگان ثبت نام کند و از انجمن در مورد تلفظ، واژگان سوال بپرسد حتی درخواست ترجمه ی فوری بدهید. همچنین می توانید از مردم بخواهید متنهایی را که نوشتید تصحیح کنند و اصطلاحات مبهم را توضیح دهند. این یک برنامه ای عالی برای دانشجویانی است که می خواهند امتحانات بین المللی را بگذرانند و پاسخی سریع پیدا کنند.

  دانلود رایگان منابع کاربردی زبان انگلیسی

  منبع مطلب : charbzaban.com

  مدیر محترم سایت charbzaban.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ۸ اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی برای علاقمندان و دانشجویان زبان انگلیسی

  ۸ اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی برای علاقمندان و دانشجویان زبان انگلیسی

  راه‌های یادگیری زبان انگلیسی بسیار زیادند، موزیک‌های انگلیسی، کانال‌های یوتوب و پادکست‌های مختلفی دردسترس علاقه‌مندان به یادگیری زبان قرار دارد. اما بهتر است بدانید یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس، استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل است. این اپلیکیشن‌ها تقریبا مشابه بازی‌های موبایل طراحی شده‌اند و با استفاده از آنها به خاطر سپردن کلمات زبان انگلیسی و نیز یادگیری گرامر زبان انگلیسی برایتان لذت‌بخش خواهد بود. شاید از خودتان بپرسید کدام اپلیکیشن یادگیری زبان را نصب کنم؟ نگران نباشید. در این نوشته با ۸ اپلیکیشن یادگیری زبان آشنا خواهید شد که در نوع خود بی‌نظیر هستند. پس با ما همراه باشید.

  ۱. FluentU

  اپلیکیشن FluentU یکی از بهترین‌های این فهرست است. اپلیکیشن fluentU ویدئوهای واقعی مانند موزیک ویدئوها، تبلیغات و اخبار و سخنرانی‌های جالب را به مطالب آموزش انگلیسی تبدیل می‌کند. برخلاف دیگر اپلکیشن‌ها این نرم‌افزار از روش یادگیری طبیعی استفاده می‌کند، تا به‌مرور زمان فرهنگ و زبان انگلیسی را بیاموزید و به‌زودی انگلیسی را در سطح کاربردیِ عالی خواهید آموخت.

  اپلیکیشن FluentU ویدئوهای آموزش انگلیسی را از منابع مختلفی که انگلیسی‌زبانان روزانه با آنها سروکار دارند، جمع‌آوری می‌کند.

  اپلیکیشن یادگیری زبان fluentu

  بهترین بخش اپلیکیشن یادگیری زبان FluentU دنبال‌کردن کلمه‌ای است که درحال یادگیری آن هستید، مثال‌ها و ویدئوهایی را براساس کلماتی که تا به الان یاد گرفته‌اید، به شما پیشنهاد می‌دهد. تجربه‌ی محیط کاربری خاص از ویژگی‌های بی‌نظیر این اپلیکیشن یادگیری زبان است.

  شما می‌توانید اپلیکیشن FluentU را برروی وبسایت با استفاده از رایانه یا تبلت خود مشاهده کنید و همچنین نسخه iOS را از آی‌تونز دانلود کنید.

  اپلیکیشن FluentU را به کسانی که به یادگیری زبان انگلیسی از طریق محتوای دیداری و شنیداری علاقه‌مند هستند و می‌خواهند که با محتوای سرگرم‌کننده آن را بیاموزند، قویا توصیه می‌کنیم.

  ۲. Rosetta Stone

  اپلیکیشن یادگیری زبان rosetta stone

  اگر قبلا در اینترنت به‌دنبال منبعی برای یادگیری زبان انگلیسی بوده‌اید، احتمالا نام Rosetta Stone را شنیده‌اید.

  شاید بتوان گفت Rosetta Stone معروف‌ترین روش یادگیری زبان خارجی در دنیا و همچنین روشی کاملا اختصاصی در مقایسه با دیگر منابع دارد.

  معمولا، اپلیکیشن‌های یادگیری زبان با زبان مادری خودتان به شما آموزش می‌دهند. برای مثال اگر فارسی صحبت می‌کنید، توضیحات دستور زبان و معنی کلمات را به زبان فارسی برای شما بیان می‌کند. اما اپلیکیشن Rosetta Stone زبان انگلیسی را با همان زبان انگلیسی به شما می‌آموزد.

  Rosetta Stone به‌گونه‌ای طراحی شده است که کلمات پایه‌ای را قبل از کلمات و عبارات طولانی بیاموزید.

  برای مثال، شما کلمات «Man» و «Park» را با تصاویر می‌آموزید و در مرحله‌ی بعدی Rosetta Stone به شما عبارت «A man is sitting in the park» را می‌آموزد. هرچند شاید معنای کلمه «sit» به معنی نشستن را ندانید، اما احتمالا از روی عکس حدس خواهید زد.

  با استفاده از این روش Rosetta Stone کلمات بسیار زیادی را بدون نیاز به زبان مادری‌تان به شما می‌آموزد. اگر می‌خواهید زبان دیگری را بدون کمک‌گرفتن از زبان مادری خود بیاموزید، Rosetta Stone را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  ۳. MindSnacks

  mind snacks اپلیکیشن یادگیری زبان

  MindSnacks با محیط کاربری ساده و سرگرم‌کننده‌اش معروف شده است. برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید از بخش لغات SAT این اپلیکیشن استفاده کنید. درگذشته اگر قصد آن را داشتید که امتیاز بالایی در آزمون SAT کسب کنید، می‌بایست به فهرست بلند بالای کلمات SAT مراجعه می‌کردید. اما این موضوع کمی خسته‌کننده بود و این احساس در شما به‌وجود می‌آمد که درحال مطالعه یک دیکشنری پر از لغات هستید.

  MindSnacks روش سرگرم‌کننده‌ای برای یادگیری لغات انگلیسی دارد، شما به‌جای مطالعه تعداد بیشماری کلمه با اجرای بازی‌های مختلف آنها را می‌آموزید. یادگیری لغات جدید اگر به‌اندازه کافی انگیزه داشته باشید راحت‌تر خواهد بود و این اپلیکیشن یادگیری زبان به شما در این زمینه کمک می‌کند.

  در اپلیکیشن MindSnacks بازی‌های کوچکی قرار داده شده است که هر بازی به روش خاص خود به شما کمک می‌کند که کلمات انگلیسی را بیاموزید.

  این یک اپلیکیشن منحصربه‌فرد در یادگیری کلمات جدید به روش سرگرم‌کننده است و به تمام کسانی که قصد دارند، دامنه‌ی لغات خود را برای آزمون SAT گسترش دهند این اپلیکیشن را توصیه می‌کنیم.

  ۴. Memrise

  اپلیکیشن یادگیری زبان memrise

  اپلیکیشن یادگیری زبان Memrise اندکی مشابه MindSnacks است و تمرکز آن برروی یادگیری لغات زبان انگلیسی است. اما برخلاف MindSnacks این اپلیکیشن با استفاده از بازی‌ها به شما آموزش نمی‌دهد و به‌جای آن از روش‌های خلاقانه و جالبی برای یادآوری کلمات استفاده می‌کند.

  شما اگر مطلبی را به روش سرگرم‌کننده‌ای بخوانید به احتمال بیشتری در حافظه‌ی شما خواهد ماند. جالب است بدانید که دوره‌های آموزشی این اپلیکیشن به‌وسیله‌ی کاربران ساخته می‌شود و درنتیجه می‌توانید روش یادگیری دیگران را در یادگیری زبان انگلیسی متوجه شوید.

  در این اپلیکیشن بیش از ۱۳ صفحه از دوره‌های آموزشی رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، از دوره‌های ساده مانند «افعال بی‌قاعده‌ی زبان انگلیسی» تا دوره‌های سخت‌تر مانند «افسانه‌ی دو شهر» اثر چارلز دیکنز را خواهید دید.

  بسیاری از یادگیرندگان زبان انگلیسی یادگیری کلمات جدید را سخت‌ترین بخش آن می‌دانند. با اپلیکیشن Memrise کلمات زبان را به‌راحتی به‌خاطر بسپارید.

  همچنین مسیر یادگیری خود را دنبال خواهید کرد. به این شکل که وقتی معنی کلمه‌ای را که آموخته‌اید فراموش کنید فقط کافی‌ است به عقب بازگردید و نگاهی به آن بیندازید.

  این اپلیکیشن یک راه بسیار کارآمد و سرگرم‌کننده برای یادگیری لغات زبان انگلیسی است. فرقی نمی‌کند مبتدی هستید یا متبحر، اگر قصد یادگیری کلمات انگلیسی بیشتری را دارید، این اپلیکیشن یادگیری زبان را از دست ندهید.

  ۵. Open Language

  اپلیکیشن یادگیری زبان open languages

  اپلیکیشن یادگیری زبان Open Language بخش‌های کاملا متفاوتی برای یادگیری زبان جدید دارد. اگر قبل‌تر زبان خارجی دیگری را فرا گرفته باشید با CEFR آشنا خواهید بود، مخفف عبارت مرجع چارچوب معمول اروپایی (Common European Framework of Reference) برای زبان‌ها است که میزان مهارت شما در یک زبان را اندازه‌گیری می‌کند که از A1 برای مبتدی تا C2 برای زبان مادری، رتبه‌بندی می‌شود.

  در این اپلیکیشن یادگیری زبان در هر سطحی، شما دوره‌های مختلف با کاربردهای متنوع را خواهید دید. برای مثال در دوره‌ی انگلیس تجاری، زبان انگلیسی که در ارائه‌ی مطالب و زندگی روزمره و مهارت‌های مصاحبه‌ای را خواهید آموخت. همان‌طور که خواهید دید Open Language بسیار طراحی با نظم و منظمی دارد، همچنین هر درس بسیار جامع و کامل خواهد بود.

  برای هر درسی که درنظر دارید، Open Language تمرین‌های زیادی به همراه دارد که به تقویت بخش‌های مختلف لغات زبان آن درس می‌پردازد.

  بخش دیالوگ این اپلیکیشن هم از بخش‌های جالب آن خواهد بود، کلمات اضافه در بخش گفت‌وگو و توضیحات گرامر که به مرور درس‌هایی که یاد گرفته‌اید، می‌پردازد و همچنین وظایف تعاملی در انتهای هر درس دارد.

  اگر می‌خواهید که زبان انگلیسی به شیوه‌ای جزئی‌بینانه فرا بگیرید، Open Language یکی از بهترین اپلیکشن‌های یادگیری زبان است که به شما در تمام سطوح یادگیری زبان کمک خواهد کرد.

  ۶. Mosalingua

  اپلیکیشن یادگیری زبان MosaLingua

  Mosalingua یکی دیگر از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان است که روش‌های مؤثری را به‌کار گرفته است. برای مثال یکی از مشکلاتی که آموزندگان زبان انگلیسی با آن مواجه هستند، فراموش‌کردن لغات پس از چندین ماه از زمان یادگیری است. درحالی که یادگیری یک زبان دیگر جالب است همین‌طور می‌تواند سردرگم‌کننده نیز باشد.

  Mosalingua سعی کرده با استفاده از روشی که به آن SRS می‌گویند این مشکل را برطرف کند. این اپلیکیشن طراحی شده است تا کلمات را درست قبل از وقتی که می‌خواهند فراموش شوند، دوباره یادآوری کنید. شاید شنیده باشید که کلمات بعد از سه ماه از حافظه شما پاک می‌شوند. این برنامه به شما کمک می‌کند که یک هفته قبل از فراموشی آن را مجددا ببینید.

  Mosalingua برروی ۱۵۰۰ کلمه‌ی بسیار مهم انگلیسی برای استفاده روزانه تأکید دارد. اگر تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید، Mosalingua منبع خوبی برای یادگیری لغات زبان خارجی شما خواهد بود.

  بین مکالمه‌ها و فلش‌کارت‌های زیادی که به روش SRS طراحی شده‌اند، Mosalingua راهی مناسب برای یادگیری اولین ۱۵۰۰ کلمه‌ی انگلیسی به شکلی مؤثر خواهد بود.

  ۷. Busuu

  اپلیکیشن یادگیری زبان busuu

  Busuu یکی دیگر از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان با کمی تفاوت است. بسیاری از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی که تا به الان درباره‌ی آنها صحبت کردیم برای استفاده شخصی بودند. در بسیاری از درس‌ها شما به‌تنهایی به سراغ آنها می‌روید. اما در این برنامه شما با افراد انگلیسی زبان صحبت می‌کنید و می‌توانید مهارت صحبت کردن انگلیسی خود را افزایش دهید و این یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت مهارت گفتاری زبان انگلیسی است.

  فراتر از این ویژگی، Busuu بسیار شبیه نرم‌افزار Open Languages که برمبنای CEFR طراحی شده است. تشابهاتی در طراحی نیز دارد. با تمام ویژگی‌هایی که دارد یادگیری مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی از تعادل خاصی برخوردار هست.

  اگر به صحبت‌کردن با افراد انگلیسی زبان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید مهارت گفتاری خود را بهبود ببخشید، اپلیکیشن Busuu یکی از بهترین‌هاست.

  ۸. Duolingo

  اپلیکیشن یادگیری زبان DULINGO

  با نرم‌افزار Duolingo می‌توانید انگلیسی را از طریق زبان‌های مختلفی مانند فرانسوی، پرتغالی، روسی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی و زبان‌های دیگری که قرار است در آینده به آن اضافه شوند بیاموزید، متاسفانه هنوز زبان فارسی بین این زبان‌ها وجود ندارد و برای یادگیری زبان انگلیسی باید با یکی از زبان‌هایی که گفته شده آشنا باشید.

  Duolingo برای یادگیری سریع زبان انگلیسی طراحی شده است. به این صورت که اگر تابه‌حال با زبان انگلیسی آشنایی نداشته‌اید با روزانه ۲۰ دقیقه استفاده از این اپلیکیشن شروع به صحبت‌کردن به زبان انگلیسی خواهید کرد. این اپلیکیشن یادگیری زبان یکی از مؤثرترین راه‌هاست.

  در هر درس Duolingo به شما هفت کلمه‌ی جدید براساس موضوع درس مانند آموزش، مدرسه، علم و… می‌آموزد. تمرین‌هایی در هر درس وجود دارد که باید انجام دهید. برای مثال شاید شما کلمات جدیدی با یک تصویر داشته باشید که باید عبارت انگلیسی را به زبان مادری خود برگردانید و یا عبارت انگلیسی را تکرار کنید.

  البته که مشکل فراموشی لغات همیشه وجود دارد، Duolingo در این زمینه به شیوه‌ی هوشمندانه‌ای عمل کرده و بعد از یک هفته تمرین‌هایی را برای کلماتی که برروی آنها مطالعه کردید به شما می‌آموزد. به این ترتیب با مرور تمرین‌ها کلمات راحت‌تر به خاطر سپرده می‌شود.

  همان‌طور که متوجه شدید در این اپلیکیشن کوچک انگلیسی فقط کافی است که روزانه ۲۰ دقیقه و بیشتر به این اپلیکیشن توجه کنید و در ۳ ماه یادگیری زبان به کمک این اپلیکیشن را به پایان برسانید. این یکی از بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان درحال حاضر است که برای مبتدیان به شدت توصیه می‌شود.

  سخن پایانی درباره اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی

  همان‌طور که می‌بینید روش‌های زیاد برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، و حتما نباید لغات انگلیسی را حفظ کنید (سخت‌ترین راه یادگیری زبان انگلیسی) و تمرین‌های زیاد گرامر انجام دهید یا کتاب‌های بسیاری را بخوانید.

  اگر به‌ دنبال راه‌هایی مؤثر برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل هستید، استفاده از این اپلیکیشن‌ها را به شما توصیه می‌کنیم. هر برنامه برای دسته‌ی خاصی از افراد طراحی شده است و هرکدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند. پس براساس نیازتان اپلیکیشن خود را انتخاب کنید.

  منبع مطلب : www.chetor.com

  مدیر محترم سایت www.chetor.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید