توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر از ناف پنبه در بیاید نشانه چیست

  1 بازدید

  اگر از ناف پنبه در بیاید نشانه چیست را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  علت جمع شدن پرز در ناف چیست؟

  علت جمع شدن پرز در ناف چیست؟

  به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ بسیاری افراد از جمع شدن پرز در ناف خود گلایه دارند. اما آیا تابحال به این فکر کرده اید که علت جمع شدن پرز در ناف چیست؟ در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم.

  در رابطه با جمع شدن پرز در ناف دانستن دو نکته ضروری و کلیدی است؛ نخست اینکه اسم این پدیده یا بهتر بگوییم مشکل «پرز ناف» است هرچند برخی کارشناسان و اهالی علم با عنوان پرز دکمه شکمی یا به اختصار BBL نیز از آن یاد می‌کنند. دوم آنکه جمع شدن پرز در ناف معمولا بیشتر در دوران میانسالی، مردان پرمو و بخصوص افرادی رخ می‌دهد که به تازگی چاق شده اند.

  کارل کراسزلینسکی از محققان دانشگاه سیدنی با همراهی جمعی از محققان همکار خود چندی پیش مهمان یک برنامه رادیویی بودند و در آن از آن‌ها سوال شد که علت جمع شدن پرز در ناف چیست و این پرز‌ها از کجا می‌آیند؟ در آن برنامه دکتر کارل اظهار داشت که این پدیده بیشتر در میان مردان میان سال دیده می‌شود که بدن‌های پرمویی دارند. جالب است بدانید که این محقق در سال ۲۰۰۲ میلادی بابت همین تحقیق به ظاهر ساده توانست جایزه نوبل را دریافت کند.

  اما کارل برای انجام این تحقیق اقدام به نمونه گیری از افراد داوطلب کرد و از برخی از آن‌ها درخواست کرد که مو‌های زاید اطراف ناف خود را بتراشند. در ادامه مشخص شد که تراشیدن آن مو‌ها مانع از جمع شدن پرز در ناف می‌شود. این محققان در انتهای پژوهش خود اعلام کردند که مو‌های اطراف ناف نقش نوعی مکانیزم بازدارنده یک طرفه را ایفا می‌کند و با جذب پرز‌های نازک از لایه درونی لباس‌های شما آن‌ها را درون ناف جمع می‌کند.

  علت جمع شدن پرز در ناف

  کراسزلینسکی البته تنها محققی نبوده که در این باره تحقیق کرده است. در سال ۲۰۰۹ میلادی یکی از پژوهشگران دانشگاه وین اتریش به نام Georg Steinhauser مطالعه‌ای را در رابطه با فرضیه خود در نشریه فرضیات علمی منتشر کرد. این محقق ظاهرا برای مدت سه سال هر روز عصر پرز‌های درون ناف خود را جمع آوری کرده بود و آنطور که خودش گفته با وجود آنکه بهداشت را به خوبی رعایت می‌کرد و هر روز صبح دوش می‌گرفت باز هم عصر هر روز ناف او پر از پرز می‌شد. این دانشمند در مقاله خود اعلام کرد که مجموعا ۵۰۳ نمونه پرز را از ناف خود جمع کرد که البته وزن کل آن‌ها به یک گرم نمی‌رسید. به طور متوسط یک تکه از این پرز‌ها وزنی برابر با ۱.۸۲ هزارم گرم داشته و سنگین ترینشان هم ۹.۱۷ هزارم گرم سنگینی داشته است.

  به گفته او این پرز‌ها به خاطر تجمع فیبر‌های نخی درون ناف تشکیل می‌شدند و علت هم این بوده که پرز‌ها دقیقا با رنگ تیشرتی که هر روز بر تن می‌کرده یکی بودند. او همچنین خاطرنشان کرد زمان‌هایی که تیشرت‌های کهنه را بر تن کرده پرز کمتری درون ناف او تجمع کرده است چراکه آن لباس‌ها براثر گذر زمان پرز‌های خود را از دست داده بودند.

  Steinhauser در نهایت به همان نتیجه‌ای رسید که دکتر کارل در تحقیقش پیدا کرد: اینکه مو‌های اطراف ناف اصلی‌ترین عامل جمع شدن پرز در ناف هستند. او تاکید کرده که این مو‌ها فیبر‌های نازک را از روی تیشرت‌ها جدا می‌کنند و سپس آن‌ها را به سمت ناف هدایت می‌کنند.

  البته این محقق اتریشی مواد تشکیل دهنده پرز‌های درون ناف خود را هم مورد تحلیل و ارزیابی قرار داد و در نهایت اعلام کرد که کل این پرز‌ها از تیشرت‌ها و لباس هایمان نمی‌آیند و گرد و غبار درون خانه، ذرات پوست‌های مرده، پروتئین و عرق بدن نیز در آن‌ها وجود دارد.

  منبع: روز یاتو

  منبع مطلب : www.borna.news

  مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پنبه داخل ناف از کجا می‌آید؟

  پنبه داخل ناف بیشتر در افراد میانسال و مردان پُر مو تشکیل می‌شود مخصوصاً آن‌هایی که به تازگی افزایش وزن داشته‌اند. اما پنبه داخل ناف از کجا می‌آید و چگونه تشکیل می‌شود؟

  تحقیقی در دانشگاه سیدنی توسط محققی با نام کارل کروزلنیکی بر روی این موضوع انجام شده است. دکتر کارل که یک برنامه‌ی رادیویی در استرالیا دارد به خاطر یافته‌هایش در این زمینه جایزه ایگنوبل را در سال ۲۰۰۲ دریافت نمود. این جایزه به دستاوردهایی داده می‌شود که ابتدا شما را به خنده انداخته ولی بعد شما را به فکر وامی‌دارند.

  در این تحقیق نمونه‌های پنبه داخل ناف از داوطلبان گردآوری شد و از برخی از آن‌ها خواسته شد که موهای اطراف ناف‌شان را بزنند. زدن موهای اطراف ناف باعث شد پنبه در ناف تجمع نکند. این یافته توضیحی برای منشأ پنبه بدست داد: الیاف لباس‌ها کنده شده و در سوراخ ناف تجمع می‌کنند.

  لباس‌های قدیمی‌تر کمتر پنبه داخل ناف وارد می‌کنند

  موضوع پنبه ناف پس از دکتر کارل رها نشد و در سال ۲۰۰۹ یک محقق دانشگاه وین با نام جورج استینهاوزر مطلبی را در این خصوص منتشر کرد. وی به مدت ۳ سال پنبه ناف خود را هر صبح جمع‌آوری کرده و مورد بررسی قرار داد. استینهاوزر مشاهده کرد که با وجود رعایت بهداشت و دوش گرفتن باز هم در پایان روز مقداری پنبه در نافش جمع شده بود. در ۵۰۳ نمونه‌ای که او جمع‌آوری کرد دریافت که تقریباً تمامی نمونه‌ها ۱٫۸۲ میلی‌گرم وزن داشتند درحالیکه هفت تای آن‌ها بیش از ۷٫۲ میلی‌گرم وزن داشت و سنگین‌ترین آن‌ها ۹٫۱۷ میلی‌گرم بود. نتایج بررسی‌های او نشان داد که لباس‌های قدیمی، پنبه‌ی کمتری در ناف وارد می‌کنند. او نتیجه‌گیری کرد که موهای بدن، الیاف پنبه لباس را کنده و آن را وارد ناف می‌کنند.

  استینهاوزر پا را از این هم فراتر گذاشت و ترکیب شیمیایی پنبه‌های تجمع کرده در ناف را آنالیز کرد و مشاهده کرد که علاوه بر الیاف لباس، گرد و غبار خانه، تکه‌های پوست، چربی، پروتئین و عرق هم در آن وجود دارد.

  منبع مطلب : www.titreemroz.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 12 ماه قبل
  3

  پنبه در ناف نشا دن چه بیماریه

  1
  عباس کاظمی پور 2 ماه قبل

  پنبه در ناف نشان چه بیماری هست

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید