توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول نشدیم چه میشود

  1 بازدید

  اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول نشدیم چه میشود را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  مشاوره تبیان

  ورود به دانشگاه فرهنگیان-از مصاحبه تا قبولی

  ورود به دانشگاه فرهنگیان-از مصاحبه تا قبولی

  ورود به دانشگاه فرهنگیان-از مصاحبه تا قبولی

  دانشگاه فرهنگیان یکی از دانشگاه های مطرح در ایران می باشد که از نظر سطح علمی و شغلی در جایگاه خاصی قرار دارد و داوطلبان کنکور می توانند با رتبه های مطلوبی وارد این دانشگاه شوند.

  پردیس های دانشگاه فرهنگیان بصورت پردیس های جداگانه ی خواهران و برادران در تمام استان ها دایر می باشند و داوطلبان بصورت بومی گزینش می شوند.

  هدف از تشکیل این دانشگاه پرورش معلمانی متبحر و کارآمد در عرصه ی آموزش و پرورش کشور در راستای تسهیل امر آموزش و پرورش دانش آموزان عزیز می باشد.

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان-کلیک کنید

  دانشگاه فرهنگیان در رشته های مختلف اعم از:

  دانشجو می پذیرد.

  با افزایش تعداد داوطلبان علاقمند برای ورود به این دانشگاه,شرایط برای پذیرش محدود شده است و تنها داوطلبانی که

  رتبه های بهتری دارند شانس قبولیشان بیشتر است.

  البته شرط فوق به سطح علمی داوطلبان هر سال بستگی دارد.

  دانشجویانی که در دانشگاه فرهنگیان قبول می شوند متعهد به خدمت در آموزش و پرورش هستند و بعد از طی مراحل

  انجام استخدام,حقوقی برایشان در نظر گرفته می شود.

  استخدام این دانشجویان قطعی و تضمینی است.

  داوطلبانی که اسامی آنها در لیست پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان قرار می گیرد می بایست با در

  دست داشتن مدارک لازم به آموزش و پرورش شهر خود مراجعه کرده و از زمان و مکان انجام مصاحبه مطلع شوند.

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان-کلیک کنید

  سوالات مصاحبه:

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان-کلیک کنید

  سوالات عقیدتی

  و معاینات پزشکی انجام می گیرد.

  سوالات خود را از قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان بپرسید

  سوال و جواب در بخش نظرات

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان-کلیک کنید

  منبع مطلب : www.teach98.ir

  مدیر محترم سایت www.teach98.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شفاف‌سازی شود چرا به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت نشدیم؟

  شفاف‌سازی شود چرا به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت نشدیم؟

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین تعدادی از دانش‌آموزان قزوینی علی‌رغم کسب رتبه‌های سه رقمی در کنکور سال 98 برای مصاحبه به دانشگاه فرهنگیان دعوت نشدند که این موضوع اعتراض آنها را در پی داشته است.

  پدر یکی از این دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: دخترم در کنکور سال 98 شرکت کرده و با رتبه‌ خوبی هم قبول شده است؛ اما متاسفانه به دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه نشده است.

  سازمان سنجش سهل‌انگاری کرده است

  وی افزود: دلیل این امر را از مسئولان سنجش پیگیری شدیم و حتی به مشکین دشت و تهران مراجعه کردیم؛ اما به استدلال‌های ما جواب منطقی ندادند.

  این شهروند قزوینی عنوان کرد: یک هفته است که دخترم آرامش و قرار ندارد با وجود اینکه حافظ کل قرآن بوده و در مسابقات بین المللی در بین 45 کشور مقام نخست کسب کرده است، اما عشق و علاقه‌اش فقط معلمی است.

  وی در پایان گفت: متاسفانه سازمان سنجش سهل‌انگاری کرده است؛ لذا از مسئولان ذی‌ربط درخواست داریم که به خواسته این دانش‌آموزان اهمیت داده و موضوع را رسیدگی کنند؛ چراکه آنها برای کسب رتبه بالا در کنکور تلاش بسیاری کرده‌اند.

  یکی از این دانش‌آموزان با رتبه 762 در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین بیان کرد: از اولویت اول تا سی‌و‌یکم من، تربیت معلم بوده است؛ اما نمی‌دانم چرا رسیدگی نمی‌کنند.

  وی افزود: به سازمان سنجش مراجعه کردیم و آنها موضوع را به قزوین ارجاع دادند در ادامه به آموزش و پرورش قزوین نیز رفتیم اما همچنان کسی جواب‌گو نیست؛ نمی‌دانیم باید به کدام ارگان برای رسیدن به پاسخ درخواستمان مراجعه کنیم.

  یکی دیگر از این دانش‌آموزان گفت: رتبه‌ام در کنکور هزار بوده و از اولویت یک تا 33 دانشگاه فرهنگیان بوده است؛ اما برایم جای سوال است که چرا برای مصاحبه دعوت نشدم در حالیکه دوستانم با وجود داشتن رتبه‌ 10هزار و 16هزار جهت مصاحبه دعوت شدند.

  وی ادامه داد: واقعا هدف آموزش و پرورش و به ویژه سازمان سنجش این است که نخبگان وارد نشوند؛ در این صورت با چه انگیزه‌ای باید درس خواند.

  یکی دیگر از دانش‌آموزان بیان کرد: رتبه‌ام 701شده اما دلیل دعوت نشدنم به مصاحبه را نمی‌دانم در حالیکه در انتخاب رشته 23 اولویت نخستم دانشگاه فرهنگیان بود، فقط مناطق خیلی دور که رفت و آمد برایم دشوار بود را انتخاب نکردم.

  وی در پایان گفت: سال‌ گذشته بچه‌ها با رتبه 700در دانشگاه فرهنگیان قبول شدند و در قزوین 500نفر رتبه‌های سه رقمی برای مصاحبه دعوت شدند. چرا پیگیری نمی‌کنید؟

  در مورد عدم معرفی دانش‌آموزان به دانشگاه فرهنگیان سازمان سنجش باید پاسخگو باشد

  خیرالله رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به درخواست این دانش‌آموزان اظهار کرد: درباره دانشگاه فرهنگیان، فرآیند جذب بدین شکل است که در مرحله نخست سازمان سنجش آزمون علمی‌ای را برگزار می‌کند که ما هیچ اطلاعی از این آزمون نداریم؛ بنابراین در مورد اینکه این افراد چرا معرفی نشده‌اند صرفا باید سازمان سنجش پاسخگو باشد.

  وی افزود: متناسب با سهمیه‌ تعیین شده برای آموزش و پرورش استان قزوین، براساس قوانین آزمون برگزار می‌شود و سازمان سنجش سه برابر ظرفیت به دانشگاه فرهنگیان برای مصاحبه اعلام می‌کند؛ بنابراین در این مرحله ما هیچ نقش و دخالتی نداریم.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: با توجه به موارد مذکور علی القاعده آموزش و پرورش قزوین پاسخگوی این مورد نیست، لذا اگر کسی اعتراضی دارد باید به سازمان سنجش مراجعه کرده و مشکل را از این طریق پیگیری کند.

  وی عنوان کرد: سازمان سنجش نیز سامانه‌ای را اعلام کرده تا افراد اعتراضات خود را در این سامانه نوشته و پاسخ خود را دریافت کنند؛ به عبارتی هر بحثی در این مورد باید از کانال سازمان سنجش تعقیب و پیگیری شود.

  رحمانی تاکید کرد: آموزش و پرورش در برگزاری آزمون علمی هیچ نقش و دخالتی ندارد؛ البته با این وجود خود را ملزم می‌دانیم که مشکلات را پیگیری کنیم؛ اما جایگاه قانونی آن صرفا سازمان سنجش است.

  وی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان دقیقا براساس لیستی که سازمان سنجش ارائه می‌دهد مصاحبه برگزار می‌کند که در سنوات گذشته 30درصد نتایج مصاحبه و 70درصد نتیجه آزمون علمی تاثیرگذار بود که نتایج جمع‌بندی شده و همزمان امور مربوط به تایید صلاحیت و کارهای گزینش افراد انجام و در نهایت نفرات نهایی برای استخدام مشخص می‎شدند.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در پایان یادآور شد: در مورد سوال مورد نظر، ما هیچ جایگاهی نداریم که ورود کرده و توضیح دهیم و سازمان سنجش باید پاسخ دهد که نماینده‌ای هم در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین دارند که پیگیر مسائل مربوطه از ایشان هستیم.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.dana.ir

  مدیر محترم سایت www.dana.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مشاور و دبیر : اولا رشته تون چیه؟تجربی یا انسانی؟اگر الویت شما فرهنگیان هستش باید از ردیف اول تا بیستم حداقل کد رشته های دانشگاه فرهنگیان رو وارد کنید بعدش رشته های روزانه دیگه مثل روانشناسی و حقوق و...

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  علی دایی 26 روز قبل
  2

  آیا جوانان پسر۲۰ساله باید برن بمیرن از فقر؟

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام

  من دعوت نشدم به مصاحبه، امروز می‌خوام برم سازمان سنجش ممکنه تجدید نظر بشه 🤔

  nadia 1 ماه قبل
  0

  سلام بله حداقل سن برای فرهنگیان سقف ۲۴ سال هست.

  م 1 ماه قبل
  2

  سلام

  من دعوت به مصاحبه نشدم اگه برم سازمان سنجش احتمال داره تجدید نظر بشه؟؟

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  سلام اگر در گزینش دانشگاه فرهنگیان رد شویم آیا انتخاب های دیگرمان از بین میرود؟

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام دوست عزیز بله اره الویت بعدی انتخاب می شود

  حسنا 1 سال قبل
  0

  ایا اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شدیم مانعی داردبرای قبولی در سال های اینده

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام .اگر در مصاحبه فرهنگیان ردشویم ایا مانعی برای قبولی ما در سال اینده مشود

  نرگــس 1 سال قبل
  1

  سلام اگه مصاحبه دعوت نشیم باز امید هست یا کلا رد شدیم؟

  نگین 1 سال قبل
  -1

  سلام

  ی سوالی داشتم...اگردانشگاه فرهنگیان قبول بشیم ولی سنمون کمتراز۲۲سال باشه ک سن ورود ب دانشگاه هست قبولمون میکنن ک بریم دانشگاه؟؟

  ممنون میشم جوابمو بدید🌹🌹

  رضا 1 سال قبل
  0

  من در منطقه سه رتبه ۳۱۰۰۰ اوردم همشون مجاز شدم روزانه فرهنگیان خودم فقط میخوام از این دو انتخاب رشته کنم میشه بگید از چیا قبول میشم

  0
  م 1 ماه قبل

  سلام

  قبول شدید؟

  4
  مشاور و دبیر 1 سال قبل

  اولا رشته تون چیه؟تجربی یا انسانی؟اگر الویت شما فرهنگیان هستش باید از ردیف اول تا بیستم حداقل کد رشته های دانشگاه فرهنگیان رو وارد کنید بعدش رشته های روزانه دیگه مثل روانشناسی و حقوق و...

  -1
  H 1 سال قبل

  در صورت تمابل همه کد رشته های فرهنگیانو بزنید

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ت 10 ماه قبل

  ه

  برای ارسال نظر کلیک کنید