توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  باد چه فایده ای برای انسان دارد

  1 بازدید

  باد چه فایده ای برای انسان دارد را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  باد چیست و انواع باد + فواید باد و علت وزش باد

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : انرژی بادی

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : انواع بادها

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : اندازه‌گیری باد


  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : بادسنج فشاری


  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : اندازه‌گیری باد در سطوح بالا

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : حرکت ابرها


  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : مزایای باد


  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : بادهای جهانی و منطقه‌ای

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  مدیر محترم سایت article.tebyan.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فایده باد برای انسان

  خواص دارویی و گیاهی

  در مورد باد چه می دانید؟ آیا می دانستید که در قران مجید از باد به عنوان مژده باران یاد شده است؟ اگر می خواهید با باد، انواع باد، فواید باد، علت وزش باد  و آشنا شوید این مقاله آسمونی را حتما مطالعه نمایید چرا که اطلاعات کاملی در مورد باد برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که در ادامه می خوانید.

  باد، به جریان هوا گفته می‌شود، به‌طور کلی‌تر، به حرکت گاز در اتمسفر باد گفته می‌شود؛ به طور ساده‌تر، باد از طریق گرم شدنِ نابرابر سطح زمین در اثر تابش خورشید پدید می‌آید.

  بادها عموماً براساس درجۀ قدرتشان، سرعت، نوع نیرویی که موجب به وجود آوردنشان است و محل جغرافیایی که رخ می‌دهند یا اثر می‌گذارند دسته‌بندی می‌شوند. باد یک کمیت بُرداری است، دارای دو مشخصهٔ سَمت و سرعت. سمت و سرعت یا از طریق مشاهده یا با استفاده از ابزارهای ویژه اندازه‌گیری می‌شوند.

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : انرژی بادی

  منظور از توان بادی تبدیل انرژی باد به نوع سودمندی از انرژی مانند انرژی الکتریکی است که این کار به وسیله توربین‌های بادی صورت می‌گیرد. در آسیاب‌های بادی از انرژی باد مستقیماً برای خرد کردن دانه‌ها و یا پمپ کردن آب استفاده می‌شود. در انتهای سال ۲۰۰۶ میزان ظرفیت تولیدی برق بادی در سراسر جهان برابر ۷۳٫۹ گیگاوات بود. گرچه این میزان چیزی در حدود یک درصد از کل انرژی الکتریکی تولیدی در جهان به شمار می‌آمد، در طول بازۀ زمانی میان سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ تقریباً چهار برابر شده‌است. در این میان، کشورهای دانمارک با ۲۰ درصد، اسپانیا با ۹ درصد و آلمان با ۷ درصد از نظر درصد تولید برق بادی از کل تولید انرژی الکتریکی در جایگاه‌های نخست قرار دارند.

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : انواع بادها

  بادهای غربی بین عرض‌های جغرافیایی ۳۰ تا ۶۰ درجهٔ شمالی و جنوبی، این بادهای شدید که در جهت چرخش زمین می‌وزند، جریان دارند.

  بادهای قطبی در عرض‌های جغرافیایی بالاتر از ۶۰ درجه بوجود آمده و در اثر انتشار توده‌های هوای سرد از مناطق پر فشار قطبی به مناطق نسبتاً گرم تر شکل می‌گیرد. جهت این بادها در نیم کرهٔ شمالی، به طرف جنوب غربی و در نیم کرهٔ جنوبی، به طرف شمال غربی است.

  بادهای موسمی بادهایی هستند که به واسطهٔ اختلاف درجهٔ حرارت دریاها و قاره‌ها در زمستان و تابستان تولید می‌شوند. این بادها معمولاً در قارهٔ آسیا اتفاق می‌افتد زیرا وسعت این قاره زیاد بوده و در وسط آن دریایی وجود ندارد، در نتیجه زمستانی بسیار سرد و تابستانی بسیار گرم دارد. در نیم کرهٔ شمالی در تابستان جهت باد به سمت شمال شرقی می وزدو در زمستان به سمت جنوب غربی است.

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : اندازه‌گیری باد

  برای اندازه‌گیری جهت و سرعت باد از چند نوع جهت‌نما و سرعت‌سنج یا انمومتر استفاده می‌کنند که از جملۀ آنها سرعت سنج رابینسون است؛ این دستگاه از چهار نیمکرۀ توخالی که روی یک بازو نصب شده تشکیل شده است . دَوَران دستگاه در اثر وزش باد به وسیله تعدادی چرخ‌دنده به صفحۀ نشان‌دهندۀ سرعت منتقل می‌شود.

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : بادسنج فشاری

  یکی دیگر از انواع بادسنج‌ها «بادسنج فشاری» است که برای اندازه‌گیری باد در سرعت‌های زیاد به کار می‌رود. در بادسنج‌های فشاری صفحه‌ای، فشار حاصل از باد بر روی صفحه سبب انحراف آن شده، میزان انحراف با توجه به شدت و سرعت باد روی صفحۀ قوسی‌شکلِ مدرجی نشان داده می‌شود.

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : اندازه‌گیری باد در سطوح بالا

  اندازه‌گیری جهت باد از جنبه‌های مختلف واجد اهمیت به سزایی می‌باشد زیرا از این ظریق می‌توان از شرایط توده‌های هوا و شرایظ پرواز و جهت حرکت ابرها و طوفان‌ها و شرایط هوای اینده اطلاع حاصل نمود .

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : حرکت ابرها

  به طور کلی جهت حرکت ابرها نشان دهنده جهت حرکت هوا در لایه‌های اتمسفر می‌باشد. از طرف دیگر با اینکه با توجه به ارتفاع ابر می‌توان میزان سرعت و حرکت آن را تخمین زد. ولی چون اغلب ابرها در لایه‌های زیرین اتمسفر یعنی تروپوسفِر تشکیل می‌گردند، برای اطلاع از میزان جریان هوا در لایه‌های فوق باید به طریق دیگری اقدام نمود. پایلت بالن بدین روش بالنی را از گاز سبکتر از هوا نظیر هیدروژت یا هیلیوم پر می‌کنند و در هوا رها می‌سازند وسدس در هوای باز با تودلیت و در هوای ابری با رادار تعقیب می‌کنند و با استفاده ار روابط مثلثاتی سرعت انتقالی آن را محاسبه می‌کنند.

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : مزایای باد

  منظور از اینکه بادها را مبشر خوانده، این است که: بادها مژده باران می‏ دهند، چون قبل از آمدن باران باد می ‏وزد.

  وَ لِیُذیقَکُمْ مِنْ رَحْمَتِهِ- این جمله عطف است بر محل مبشرات نه بر ظاهرش، چون در آن معنای تعلیل است، و تقدیر کلام این است که: یرسل الریاح لتبشرکم و لیذیقکم من رحمته بادها را می‏فرستد برای اینکه شما را مژده دهد، و برای اینکه از رحمت خود به شما بچشاند، و مراد از اذاقه رحمت رساندن انواع نعمت‏ها است که بر وزیدن باد مترتب می‏شود، چون وقتی باد می ‏وزد عمل تلقیح در گلها و میوه‏ ها انجام می‏ شود، و عفونت‏ها از بین می ‏رود، و جو زمین تصفیه می‏شود، و نعمتهایی دیگر از این قبیل که اطلاق جمله، همه را شامل می ‏شود.

  وَ لِتَجْرِیَ الْفُلْکُ بأَمْرِهِ- یعنی بادها را می ‏فرستد تا چنین و چنان شود، و نیز کشتیها به امر او به حرکت در آیند وَ لِتَبْتَغُوا مِنْ فَضْلِهِ، یعنی و تا رزق او را که از فضل اوست بطلبید.

  وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ- و تا شاید شکر بگزارید، این جمله هدف و نتیجه معنوی فرستادن باد است، هم چنان که بشارت باد، و چشاندن رحمت، و جریان کشتی‏ها، و به دست آوردن فضل خدا، نتایج صوری و مادی آن بود.

  فواید مختلفی برای باد وجود دارد. آیا تمام مصادیق ممکن آن در آیه آورده شده است؟

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : علت بوجود آمدن باد چیست؟

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : آزمایش

  مقداری پودر تالک تهیه کنید. این پودر را به قیمت کم از فروشندگان لوازم بهداشتی و آرایشی می‌توانید بخرید. آنگاه یک لامپ صد واتی روشن کنید. وقتی لامپ گرم شد و دور و بر خود را گرم کرد، مقدار کمی از پودر تالک را از نیم متری بالای لامپ روی آن بریزید. پودر قبل از اینکه روی لامپ برسد، به طرف بالا بر می‌گردد.

  اگر کمی از لامپ فاصله بگیرید و پود را کمی بالاتر از میز روی آن بریزید این بار پودر در هوا ، قبل از رسیدن به میز ، به سوی لامپ کشیده می‌شود و به این ترتیب جریان هوا که نامرئی بود، برای شما قابل روئیت می‌شود. در سطحی بسیار وسیع‌تر از کره زمین ، نیز همین کار رخ می‌دهد و بادی متناسب با جابه‌جایی هوا در تمام فصول سال ، مخصوصا در فصلهای معینی جریان می‌یابد.

  باد چیست / انواع باد / فواید باد / علت وزش باد : بادهای جهانی و منطقه‌ای

  می‌دانیم که گرمترین نقاط روی زمین اطراف خط استوا است. بنابراین اطراف این منطقه همیشه هوای گرم در حال بالا رفتن است. هوای جابجا شده در منطقه‌های معین ، در شمال و جنوب خط استوا ، قطب شمال و قطب جنوب ، جریان می‌یابد. اگر زمین ساکن بود، مسیر این بادها همیشه شمالی و جنوبی بود، ولی چون زمین به دور خودش حرکت می‌کند (حرکت وضعی زمین)، این حرکت سبب می‌شود که در نیمکره شمالی باد از چپ به راست و در نیمکره جنوبی از راست به چپ بوزد.

  علاوه بر بادهای جهانی بادهای منطقه‌ای نیز وجود دارند که مربوط به بخشهای کوچکی از زمین هستند. مثلا ساکنان ساحل دریاها و دریاچه‌ها شاهد بادهای روزانه و شبانه در خلاف جهت همدیگر خواهند بود. زیرا وقتی روزها خورشید به خشکی و دریا می‌تابد، ساحل بیشتر از دریا گرم می‌شود (زیرا دریا گرما را به خود جذب می‌کند، در حالی که ساحل حرارت را پس می‌دهد.).

  بنابراین هوای گرم ساحل بالا می‌رود و هوای تقریبا سردی از دریا به سوی ساحل جریان پیدا می‌کند و شبها نیز عکس این جریان رخ می‌دهد، زیرا وقتی آفتاب غروب می‌کند، ساحل سرد می‌شود، درحالی که چون ظرفیت گرمایی آب زیاد است، آب دریا گرمایی را که در طول روز جذب کرده است، به تدریج پس می‌دهد و هوای مجاور خود را گرم و سبک می‌کند و به بالا می‌زند و در نتیجه نسیم ملایمی شبها از ساحل به دریا می‌وزد. بادها همیشه ملایم و خوشایند نیستند و گاهی طوفان شدیدی در اثر جابه‌جایی سریع هوا حاصل می‌شوند که جان و مال مردم را به خطر می‌اندازد.

  انسان که به دنبال استفاده از نیروی طبیعت است، از باد نیز غافل نبوده است. او با مهارکردن باد توانسته است در موارد زیادی انرژی باد را به خدمت خود درآورد. کشتی‌های بادبانی ، آسیابهای بادی ، ژنراتورهای بادی که امروزه در کشورهای ساحلی روز به روز به تعداد آنها افزوده می‌شود و نمونه‌هایی در این زمینه هستند.

  آیا می دانید فعالان محیط زیست کیستند؟ مدتی است که فعالان محیط زیست با حواشی

  تبدیل انرژی باد به سایر گونه های مفید مثل نیروی برق، نیروی باد نام
  دارد. انرژی بادی به گونه های مختلف توسط توربین های بادی تبدیل می گردد.
  با استفاده از ژنراتورهای الکتریکی انرژی باد را می توان به انرژی الکتریکی
  تبدیل کرد. اولین استفاده از انژی با توسط آسیاب های بادی بوده است. آسیاب
  بادی موتورهایی دارد که می تواند با استفاده از باد انرژی تولید کند. این
  انرژی در روستاها و برای مصارف کشاورزی مثل سائیدن، پمپ زدن، چکش زدن و
  احتیاجات مختلف در مزارع مورد استفاده قرار می گیرد. حتی امروزه، انرژی باد
  در زمین های بزرگ مخصوص این کار، مورد استفاده واقع می شود تا انرژی
  لکتریکی را برای نواحی روستایی و سایر مکان های دور از دسترس فراهم کند.
  انرژی باد بیشتر بطور ممتد در مناطقی مثل دانمارک، آلمان، اسپانیا، هند و
  برخی نواحی از ایلت متحده امریکا مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از
  بزرگترین گونه های انرژی سبز است که امروزه در جهان استفاده می شود. انرژی
  باد در مناطقی بیشتر مورد استفاده است که سرعت باد 10 متر بر ساعت
  باشد.

  یکی از بزرگترین فواید انرژی باد این است که به مقدار انبوه وجود دارد.
  همچنین این نیرو قابل تجدید است. یکی از امتیازات دیگر آن، این است که در
  بسیاری موارد قابل انتشار و ارزان است و همچنین باعث کاهش تشعشعات گازهای
  سمی است. همچنین روشهای سنتی تولید انرژی از آن جهت که مدام ارزان و
  ارزانتر می شود، بسیار سود ده هستند. انرژی باد به زودی یکی از ارزانترین
  راهها برای تولید انرژی در ابعاد بزرگ تبدیل خواهد شد. از دهه هشتاد به بعد
  هزینه تولید انرژی بادی تقریبا 80% کاهش یافته است. علیرغم اقتصادی بودن
  آن گفته می شود که اثرات گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. انرژی باد هیچ
  آلودگی تولید نمی کند همچنین یکی از گونه های بی نهایت پایدار انرژی است.
  باد وجود خواهد داشت تا زمانی که خورشید وجود دارد که آن هم نزدیک به 4
  بیلیون سال است.
  بصرت تئوریکی اگر کلیه نیروی باد در دسترس انسان قرار بگیرد میزان آن
  تقریبا 4 برابر میزان کل انرژی است که هم اکنون در جهان در دسترس است و هیچ
  کشوری وابسته به آن نیست. در زمانی که قیمت نفت و بنزین رو به افزایش است،
  انرژی باد می تواند جواب مناسبی باشد.

  مضرات

  با این وجود، مضراتی نیز در مورد این انرژی وجود دارد که ممکن است از
  محبوبیت آن بکاهد. با وجود اینکه هزینه ی تولید این انرژی بسیار پایین است،
  حتی امروز هم توربین های متعددی باید ساخته شود تا بتواند مقدار مناسبی از
  انرژی بادی را تولید کند. با وجود اینکه نیروی باد، آلودگی تولید نمی کند
  اما توربین های آن صدای زیادی تولید می کنند، که در حقیقت منجر به آلودگی
  صوتی می شود.
  باد هیچ وقت قابل پیش بینی نیست. تا زمانی که انرژی باد نیاز به دانش آب و
  هواشناسی و شرایط باد در طولانی مدت است حتی پیشرفته ترین ماشین ها نیز نمی
  توانند پیش بینی محصول را انجام دهند. (میزان باد تولیدی). اما در جاهایی
  که انرژی باد بیش از حد مورد نیاز باشد این امر قدری نا ممکن است چرا که
  نمی توان به طور قطع روی آن حساب کرد.

  بسیاری از زمین های مستعد برای این کار، یعنی جایی که انرژی باد می تواند
  در ابعاد وسیع تولید شود، بسیار دور تر از مکان هایی است که امکان بیشترین
  تولید باد وجود دارد. لذا ممکن است قضیه اقتصادی بودن آن با ساخت
  ایستگاههای فرعی و خطوط انتقال دچار تردید شود.

  نیروی باد غیر قابل ارسال است لذا همین مسئله باعث می شود در نام بردن آن
  به عنوان ابتدایی ترین تهیه کننده انرژی شک و تردید ایجاد شود. انرژی باد
  بستگی به نحوه وزش باد در مناطق بادگیر دارد پس یکی از منابع ناپایدار است و
  تولید باد به فاکتورهای متعددی نظیر سرعت باد و رفتار توربین ها دارد.
  برخی منتقدان بر این باورند که انرژی باد در مواردی که تقاضا بالاست،
  پیشنهاد مناسبی نیست. 

  دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود می شوند که با داشتن آگاهی و دانش در مورد دوره بارداری هفته به هفته می توانند این دوران را با موفقیت پشت سر بگذارند. اینکه بدانید در هر هفته جنین شما چه تغییراتی کرده و به چه مواد غذایی بیشتر احتیاج دارد، می تواند بسیار هیجان برانگیز و کمک کننده باشد. برای راهنمایی شما عزیزان، کلاس آمادگی بارداری

  آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از می خواهیم به بررسی ترنس، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می خواهید

  پلی‌کلینیک «ساج» یک مرکز درمانی شبانه‌روزی در سعادت‌آباد است. در این مرکز خدماتی بی‌نظیر به‌طور شبانه‌روزی‌ و مطلوب به مراجعه‌کنندگان و بیماران ارایه می‌شود. هدف این مرکز درمانی بالا بردن سطح سلامت و تندرستی افراد جامعه و بیماران با به‌روزترین امکانات همگام با استانداردهای روز دنیاست. می‌توان گفت در این مرکز کلیه خدمات درمانی به بهترین و مطلوب‌ترین شکل انجام می‌شود. آشنایی با بخش‌های مختلف کلینیک تجهیزات این مرکز در تمام بخش‌ها با کیفیتی بالا و معتبر دارای استاندارد جهانی و مورد تایید وزارت بهداشت

  این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف نام دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

  والدین می دانند که چقدر گوش درد در میان کودکان رایج است اما بزرگسالان نیز می توانند به طور مکرر درد گوش را تجربه کنند. شما مجبور نیستید عفونت یا هر مشکل دیگری در گوش های تان داشته باشید زیرا در این مقاله در خصوص درمان گوش درد اطلاعات مفیدی به شما می دهیم. درد های ناحیه گوش ها می توانند تضعیف کننده باشند اما آنها همیشه به آنتی بیوتیک ها جواب نمی دهند. دستورالعمل های تجویزی برای عفونت های گوش در 5 سال گذشته

  زمانی که سرطان سینه در فردی تا مرحله 4 پیشرفت می کند، به این معنی است که سلول های سرطانی به اندام های دیگر بدن مانند ریه ها،

  آیا با داروی لوراتادین آشنایی دارید؟ این دارو چه عوارضی برای بیمار در پی خواهد داشت؟ نحوه مصرف این دارو چیست و با کدام داروها نباید مصرف شود؟

  در مورد داروی سیپروهپتادین چقدر اطلاعات دارید؟ نحوه مصرف و عوارض این دارو را به خوبی می دانید؟ سیپروهپتادین در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟ آیا میتوان داروی

  به گزارش بخش اخبار پزشکی ؛ طبق یک تحلیل جدید داده های سرطانی در سرتاسر ایالات متحده، استفاده از ایمن درمانی برای درمان ملانوما که به مغز

  شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که این روزها نام دکتر شیری زیاد به گوشتان رسیده باشد. افراد زیادی این روزها به سخنرانی ها و

  دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود

  یکی از شایع ترین علائمی که اکثر زنان در سه ماهه اول دوران بارداری، تجربه می کنند، کسالت و بی حالی صبحگاهی است. تهوع

  زنان در هنگام بارداری به افسردگی دچار می شوند و از لحاظ ذهنی با اختلالاتی مواجه می شوند که بهترین راهکار برای کنترل و

  بارداری یکی از سخت ترین دوران در زندگی هر مادری به شمار می آید. در این زمان مادر علاوه بر اینکه می بایست مراقب

  در دوران بارداری بدون تجویز پزشک متخصص زنان نباید هیچ دارویی مصرف شود. برخی بانوان باردار به مصرف فرآورده های دارویی گیاهی برای رفع

  باید بدانید که فتق انواع مختلفی دارد که یکی از انواع آن، فتق ناف است. فتق ها ( فتق ناف نوزاد و فتق ناف

  سندروم BHD یا Birt-Hogg-Dubé Syndrome از عجیب ترین و ناشناخته ترین بیماری های دنیا است. این سندروم که منشا ارثی دارد نخستین بار در

  درد قفسه سینه چیست؟ درد قفسه سینه با طیف گسترده ای از شرایط بهداشتی تهدید کننده و غیرتهدید کننده در زندگی مرتبط است، که

  نبض ما خبر از چه چیزهایی می دهد؟ “نبض ما یکی از مهم ترین نشانه ها و علائم پزشکی است. معمولا به عنوان اندازه

  رگ های عنکبوتی به دلیل زخامت بسیار کم و نازک شبیه تار عنکبوت می باشند ، معمولا رنگ آبی یا قرمز دارند و در

  آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی که ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

  نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

  یک چرت 20 دقیقه ای برای بدن لازم است.
  خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

  روزانه 30 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید.
  برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

  جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

  ورزش کگل به عنوان تمرین کف لگن شناخته می شود و شامل انقباض و استراحت مکرر عضلات کف لگنی است و گاهی اوقات به طور

  فعالیت جسمی و ورزش در سنین کودکی و نوجوانی باعث رشد بهتر و تناسب اندام ایده آل برای کودک و نوجوان می شود،یکی از

  بهترین ورزش برای شما کدام است؟ همان که آن را انجام خواهید داد. برای تحریک شدن و به مبارزه طلبیدن، چیزی جدید را امتحان

  یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

  مفصل ها محل اتصال دو استخوان به یکدیگر هستند. مفصل زانو یکی از مهم ترین مفصل ها در بدن به شمار می آید. به

  بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

  شرکت گردشگری سلامت ناسار 2018-02-05 گردشگری سلامت ناسار 4,539 بازدید

  فواید باد معده در درمان بیماری ها / افزایش حافظه باور کنید یا نه، باد معده یکی از عوامل تداوم سلامت است.محققان انگلیسی احتمالا یک راه جدید برای تداوم سلامت بیشتر پیدا کرده اند. با توجه به مطالعه انجام شده توسط دانشگاه اکستر،فرایند خروج گاز از بدن، در واقع نشانی از سلامت است. همیشه شما نگران مسخره شدن و شاید تنبیه دیگران بابت صدا و بوی بد باد معده خود بودید .خب، باور کنید یا نه، آنها باید از شما سپاسگذار باشند.در ادامه با زیبآذین همراه باشید

  همه باد معده دارند و آن را تخلیه می کنند. گاهی در حریم خصوصی، در خارج از منزل یا در طبیعت، و یا جمعی دوستانه (یا حتی غریبه )، گاز تولید شده ناشی از فشار عضلات معده برای هضم غذا هر روز در جهان منتشر میشود . با توجه به آنچه که در روده یا معده شما میگذرد، این گاز میتواند حامل بوهای غیر قابل تحمل و یا بدون بو باشد. می توان آنها را ساکت و آرام دفع کرد، و یا با زاویه دار کردن صندلی ، صدای آن در سراسر کل یک اتاق اکو کند . بعضی هم برای انداختن تقصیر این کار به گردن دیگران از هیچ کاری کوتاهی نمیکنند. فرایند خروج این گاز از بدن یک روند کاملا طبیعی در بدن انسان است، بسیار شبیه آروغ زدن، و تسکین فشار گاز های جمع شده در سر معده. تصور کنید که شما در یک رستوران کلاس بالا ( یا فقط درفلافلی سر کوچه). مواد غذایی بسیار غنی و پر محتوا با هم ترکیب شده و معده شما شروع به غاروقور میکند. احساس آشنایی در درون روده شماست که سیگنالی به مغز شما ارسال میکند که شما را به خروج باد معده یا گوزیدن تشویق میکند. به گفته دانشمندان، خروج باد معده یا گوزیدن یکی دیگر از عملکردهای طبیعی جسمانی، به معنای زندگی طولانی تر است. ساختار شیمیایی این گاز که بدن شما آن را خارج می کند سولفید هیدروژن نام دارد، سولفید هیدروژن می تواند  در دوزهای بالا کشنده باشد اما در دوز پایین و مناسب برعکس آن .باد معده شامل یک دوز کوچک از H2S است که به اندازه کافی کوچک  است که توسط انسان مصرف شود. مقدار خاص و مشخصی ازسولفید هیدروژن در بدن باقی میماند که برای سلامتی نیز لازم است.به این فکر کنید که هر زمان که شما در کلاس یا جمعی باد معده خود را رها کردید به سلامت آن جمع کمک بسزایی نموده اید.

  درک مختصری از شیمی گام بعدی است. سولفید هیدروژن از طریق کمک باکتریها باعث شکستن و له شدن مواد غذایی در روده میشوند.در جدیدترین تحقیقات دانشمندان مشخص شده که ظاهرا، یک دوز کوچک از سولفید هیدروژن می تواند با زوال عقل مبارزه کند. دلیل این امر هم این است که این بیماری راه تولید این آنزیم را در بدن مختل میکند .

  به تازگی یک ترکیب جدید به نام AP39 ساخته شده است که  گازرا از طریق پمپ مستقیما به بدن  بیماران وارد میکند.حتی در حالی که هنوز در مرحله آزمایش اولیه به سر میبرد، این  ترکیب موثر در کمک به بیش از ۸۰ درصد بیماران میتوکندری و بیماری های قلبی عروقی موثر بوده است. اما این همه  ماجرا نیست، گاز معده توانایی ایمن نگه داشتن بدن انسان از حملات قلبی، سکته، ورم مفاصل، و سرطان را نیز داراست.

  سولفید هیدروژن نه تنها در بدن شما یافت میشود، بلکه مقصر اصلی  بوی بد تخم مرغ فاسد نیز هست . درست است – بوی افتضاح و عجیب و غریب که  از تخم مرغ تاریخ گذشته بیرون میاید از  جنس همان گازی است که در حال حاضر برای درمان بیماری های سعب العلاج در بدن انسان مورد استفاده قرار گرفتند یعنی سولفید هیدروژن.

  محققان به این نتیجه دست یافته اند که بوی نفخ شکم و گاز معده به نوعی درمان کننده سرطان هستند و از رشد آن در بدن جلوگیری می کنند

  ، به گفته محققان، بوئیدن گاز سمی سولفید هیدروژن که یکی از محصولات جانبی تجزیه غذا توسط بدن است، می‌تواند از رشد سرطان جلوگیری کند.

  دکتر مارک وود از دانشگاه اکستر اظهار کرد: اگرچه گاز سولفید هیدروژن به عنوان یک گاز بد بو و زننده در تخم‌مرغ گندیده و نفخ شکم معروف است، بطور طبیعی در بدن تولید شده و در حقیقت می‌تواند یک قهرمان خدمات درمانی با کاربردهای چشمگیر در درمانهای آینده برای بیماریهای مختلف باشد.

  محققان در پژوهش خود نشان دادند که دوزهای کوچک سولفید هیدروژن می‌تواند به معکوس شده آسیب میتوکندریایی کمک کند. میتوکندری‌ها نیروگاههای سلولهای بدن هستند که تولید انرژی را در سلولهای رگهای خونی برعهده دارند.

  حفاظت از میتوکندری، یک سازوکار مهم در جلوگیری از سکته، نارسایی قلبی، دیابت، آرتروز و زوال عقل محسوب می‌شود. سلامت میتوکندری می‌تواند نشانه‌ای برای تعیین مرگ یا زندگی سلول بوده و میتوکندری‌های قوی به کنترل التهاب کمک می‌کنند.

  در کارآزمایی‌های بالینی که جزئیات آن در مجله Medicinal Chemistry Communications منتشر شده، سولفید هیدروژن آزمایشگاهی به حفاظت از میتوکندری در شرایط زیستی بیرحم کمک می‌کند.

  محققان این فرآیند طبیعی را با استفاده از ترکیبی موسوم به AP۳۹ مورد بهره‌برداری قرار دادند که به آرامی مقادیر بسیار کوچک از این گاز را بطور خاص به میتوکندری منتقل می‌کرد. به گفته محققان، با این روش دیگر بیماران نیازمند بوئیدن عطرهای سمی برای دستیابی به مزایای سولفید هیدروژن نخواهند بود.گوزیدن به انگلیسی: flatulence /fart

  صدای زنگ در گوش شما نشانه غیبت است ؟ برخی می گویند صدای وزوز گوش

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره نظری می‌نویسم.

  در روایتی آمده است که عده ای از اشرار در روستای چهل تن سمنان، سر ۴۰ نفر از سیدان را از تن جدا می نمایند و بدنها را در همان روستا دفن نموده و سر ها را به آب می سپارند که ۳۰ سر در محله سی سر دفن میشود و نه سر به این محل می رسد لذا به این محل نُه سر یا نا سار میگویند. منطقه چهل تن نیز در نزدیکی درجزین واقع شده است.

  9

  منبع مطلب : helpkade.com

  مدیر محترم سایت helpkade.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دانش عمومی

  فواید و مضرات انرژی بادی

  تبدیل انرژی باد به سایر گونه های مفید مثل نیروی برق، نیروی باد نام دارد. انرژی بادی به گونه های مختلف توسط توربین های بادی تبدیل می گردد. با استفاده از ژنراتورهای الکتریکی انرژی باد را می توان به انرژی الکتریکی تبدیل کرد. اولین استفاده از انژی با توسط آسیاب های بادی بوده است. آسیاب بادی موتورهایی دارد که می تواند با استفاده از باد انرژی تولید کند. این انرژی در روستاها و برای مصارف کشاورزی مثل سائیدن، پمپ زدن، چکش زدن و احتیاجات مختلف در مزارع مورد استفاده قرار می گیرد. حتی امروزه، انرژی باد در زمین های بزرگ مخصوص این کار، مورد استفاده واقع می شود تا انرژی لکتریکی را برای نواحی روستایی و سایر مکان های دور از دسترس فراهم کند. انرژی باد بیشتر بطور ممتد در مناطقی مثل دانمارک، آلمان، اسپانیا، هند و برخی نواحی از ایلت متحده امریکا مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از بزرگترین گونه های انرژی سبز است که امروزه در جهان استفاده می شود. انرژی باد در مناطقی بیشتر مورد استفاده است که سرعت باد 10 متر بر ساعت باشد.


  فواید

  یکی از بزرگترین فواید انرژی باد این است که به مقدار انبوه وجود دارد. همچنین این نیرو قابل تجدید است. یکی از امتیازات دیگر آن، این است که در بسیاری موارد قابل انتشار و ارزان است و همچنین باعث کاهش تشعشعات گازهای سمی است. همچنین روشهای سنتی تولید انرژی از آن جهت که مدام ارزان و ارزانتر می شود، بسیار سود ده هستند. انرژی باد به زودی یکی از ارزانترین راهها برای تولید انرژی در ابعاد بزرگ تبدیل خواهد شد. از دهه هشتاد به بعد هزینه تولید انرژی بادی تقریبا 80% کاهش یافته است. علیرغم اقتصادی بودن آن گفته می شود که اثرات گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. انرژی باد هیچ آلودگی تولید نمی کند همچنین یکی از گونه های بی نهایت پایدار انرژی است. باد وجود خواهد داشت تا زمانی که خورشید وجود دارد که آن هم نزدیک به 4 بیلیون سال است.

  بصرت تئوریکی اگر کلیه نیروی باد در دسترس انسان قرار بگیرد میزان آن تقریبا 4 برابر میزان کل انرژی است که هم اکنون در جهان در دسترس است و هیچ کشوری وابسته به آن نیست. در زمانی که قیمت نفت و بنزین رو به افزایش است، انرژی باد می تواند جواب مناسبی باشد.

  مضرات
  با این وجود، مضراتی نیز در مورد این انرژی وجود دارد که ممکن است از محبوبیت آن بکاهد. با وجود اینکه هزینه ی تولید این انرژی بسیار پایین است، حتی امروز هم توربین های متعددی باید ساخته شود تا بتواند مقدار مناسبی از انرژی بادی را تولید کند. با وجود اینکه نیروی باد، آلودگی تولید نمی کند اما توربین های آن صدای زیادی تولید می کنند، که در حقیقت منجر به آلودگی صوتی می شود.

  باد هیچ وقت قابل پیش بینی نیست. تا زمانی که انرژی باد نیاز به دانش آب و هواشناسی و شرایط باد در طولانی مدت است حتی پیشرفته ترین ماشین ها نیز نمی توانند پیش بینی محصول را انجام دهند. (میزان باد تولیدی). اما در جاهایی که انرژی باد بیش از حد مورد نیاز باشد این امر قدری نا ممکن است چرا که نمی توان به طور قطع روی آن حساب کرد.

  بسیاری از زمین های مستعد برای این کار، یعنی جایی که انرژی باد می تواند در ابعاد وسیع تولید شود، بسیار دور تر از مکان هایی است که امکان بیشترین تولید باد وجود دارد. لذا ممکن است قضیه اقتصادی بودن آن با ساخت ایستگاههای فرعی و خطوط انتقال دچار تردید شود.

  نیروی باد غیر قابل ارسال است لذا همین مسئله باعث می شود در نام بردن آن به عنوان ابتدایی ترین تهیه کننده انرژی شک و تردید ایجاد شود. انرژی باد بستگی به نحوه وزش باد در مناطق بادگیر دارد پس یکی از منابع ناپایدار است و تولید باد به فاکتورهای متعددی نظیر سرعت باد و رفتار توربین ها دارد. برخی منتقدان بر این باورند که انرژی باد در مواردی که تقاضا بالاست، پیشنهاد مناسبی نیست. 

  منبع مطلب : operation.blogsky.com

  مدیر محترم سایت operation.blogsky.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  H 5 روز قبل
  1

  جواب : در روزهای تابستان باد کمک می کند تا انسان ها در گرما عرق نکنند

  0
  H 5 روز قبل

  یا برای خشک کردن لباس ها ، حرکت کردن قایق

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام سوال من این است که باد چه فایده هایی برای انسان دارد بی زحمت فقط همین و خلاصه میخوام

  0
  ناشناس 26 روز قبل

  باد

  الناز 1 سال قبل
  1

  لطفا بگو امتحان دارم

  0
  شما 8 روز قبل

  جوب

  0
  شما 8 روز قبل

  جوب

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید