توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازنشستگان کشوری و لشکری چه کسانی هستند

  1 بازدید

  بازنشستگان کشوری و لشکری چه کسانی هستند را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  صندوق بازنشستگی کشوری

  صندوق بازنشستگی کشوری

  صندوق بازنشستگی کشوری از سازمان‌های دولتی جمهوری اسلامی ایران است که به خدمات‌رسانی به بازنشستگان دولت می‌پردازد. این صندوق زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اداره می‌گردد. اداره امور بازنشستگی و از کار افتادگی، اجرای قوانین و مقررات مربوط به بازنشستگی، اجرای مصوبات شورای سازمان بازنشستگی کشوری نمونه‌هایی از مسئولیت‌های این سازمان است. صندوق بازنشستگی در 31 استان کشور دارای نمایندگی فعال بوده بطوری‌که کلیه امور مربوط به بازنشستگان و موظفین در همان استان انجام می‌گیرد.

  پیشینه[ویرایش]

  پس از تصویب قانون استخدام کشوری در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۴۵ به موجب ماده ۷۰ قانون مزبور اداره کل بازنشستگی با کلیه دارائی و موجودی صندوق بازنشستگی و اسناد و اوراق و بودجه و تعهدات خود از وزارت دارائی جدا و تابع سازمان امور اداری و استخدامی کشور گردید و براساس اصلاحیه ماده مذکور از اول سال ۱۳۵۴ خورشیدی صندوق بازنشستگی کشوری به صورت موسسه‌ای مستقل وابسته به سازمان امور اداری و استخدامی کشور تشکیل گردید. با ادغام سازمان‌های امور اداری و استخدامی کشور و برنامه و بودجه در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۷۸ و تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، صندوق بازنشستگی کشوری نیز یکی از موسسات تابعه این سازمان شد، با تصویب قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۳ و به موجب تبصره ۲ ماده ۱۷ این قانون، صندوق بازنشستگی کشوری از سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی کشور منتزع و تابع وزارت رفاه و تأمین اجتماعی گردید و توسط سازمان بازنشستگی کشوری اداره می‌گردد.

  اهداف[ویرایش]

  مسئولیت‌ها و وظائف[ویرایش]

  وضعیت کنونی[ویرایش]

  صندوق بازنشستگی کشوری در 31 استان کشور دارای نمایندگی فعال بوده بطوری‌که کلیه امور مربوط به بازنشستگان و موظفین در همان استان انجام می‌گیرد. سامانه‌های مکانیزه صندوق بازنشستگی کشوری این امکان را به وجود آورده‌است تا کلیه اطلاعات بازنشستگان و موظفین از دفاتر نمایندگی سازمان در مراکز استانها همه روزه با سیستم مرکزی تبادل شده و امکان صدور احکام بازنشستگان در مراکز استانها فراهم گردد. تعداد پرسنل صندوق بازنشستگی در ساختمان مرکزی و دفاتر تهران بالغ بر ۱۵۸ نفر و در نمایندگیهای سازمان در مراکز استانها نیز مجموعاً ۲۰۳ نفر می‌باشد.

  صندوق بازنشستگی کشوری پس از سازمان تامین اجتماعی دومین صندوق بازنشستگی و بیمه ای ایران است که تا ابتدای سال 1399 بیش از یک میلیون و 471 هزار نفر بازنشسته و وظیفه بگیر دولت را زیرپوشش خود قرار داده است.

  این صندوق علاوه بر رسیدگی به امور بازنشستگان کشوری در حوزه حقوق و دستمزد، در زمینه های دیگر از جمله پرداخت وام ضروری، احداث و فعال کردن خانه های امید بازنشستگان، برگزاری جشنواره های ورزشی استانی و ملی برای بازنشستگان، بیمه تکمیلی درمان، بیمه عمر، ارائه تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی، وام ازدواج فرزندان، پورتال پایش، تسهیلات خرید کالا (طرح یاری)، ارائه تخفیف از فروشگاه های مختلف به بازنشستگان، تقدیر از بازنشستگان نمونه در سالروز 25 ذی الحجه یا روز خانواده و تکریم بازنشستگان و .. به ارائه خدمت به بازنشستگان می پردازد.

  منابع[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جدول همسان سازی حقوق 99 بازنشستگان کشوری و لشکری

  بسیار مهم و فوری:

  جداول همسان‌سازی حقوق بازشستگان برای اِعمال از اول مهرماه 1399 منتشر شد.

  مشاهده و دانلود جداول جدید همسان‌سازی

  جداول همسان سازی حقوق 99 بازنشستگان کشوری و لشکری

  (نامه شماره ۱۹۴۱۰ مورخ ۲۵/۱/۱۳۹۹ سازمان برنامه و بودجه کشور)

  برادر ارجمند جناب آقای دکتر شریعتمداری- وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

  برادر ارجمند جناب آقای سرتیپ ستاد حاتمی- وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

  با سلام و احترام

  در اجرای ماده (3) تصویب‌نامه شماره 3707/ت57594هـ مورخ 20/1/1399 هیأت محترم وزیران، به پیوست جداول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، موظفین و مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح موضوع افزایش جداول مواد (109) و (110) قانون مدیریت خدمات کشوری جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

  محمدباقر نوبخت- معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

  جمشید انصاری- معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

  الف) جدول امتیاز گروه‌های شغلی بازنشستگان و موظفین مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب 1370 و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386


  ب) جداول امتیاز گروه‌های شغلی بازنشستگان و موظفین مشمولین سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح

  مطالب مرتبط:

  - جداول همسان سازی حقوق 98 بازنشستگان کشوری و لشکری

  ← عضویت در صفحه اینستاگرام شناسنامه →← عضویت در کانال بله شناسنامه →
  ← عضویت در کانال تلگرام شناسنامه →
  ← عضویت در پرسش و پاسخ تلگرام شناسنامه →

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  بازنشستگان لشگری و کشوری چه کسانی هستند

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید