در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازنویسی ضرب المثل بار کج به منزل نمیرسد

  1 بازدید

  بازنویسی ضرب المثل بار کج به منزل نمیرسد را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  گسترش ضرب المثل " بار کج به منزل نمی رسد " + داستان - دانش‌چی

  حکایت و داستان بار کج به منزل نمی رسد

  گسترش بار کج به منزل نمی رسد

  یک حکایت ، یک داستان و یک انشا درمورد ضرب مثل بار کج به منزل نمی رسد.

  داستان ضرب المثل بار کج به منزل نمی رسد

  یکی از شاهزادگانی که به سعدی شیرازی ارادت داشت، محرمانه از شاهزاده خانم خویش به وی شکایت کرد که همه ساله برای من سه قلوی دختر می‌آورد و از او علاج خواست. سعدی راه‌حلی نشان داد که شاهزاده خانم را سخت برآشفته ساخت و فرمان داد او را از شهر اخراج کنند.

  شیخ بار سفر بست و زاد و توشه سفر را در یکتای خورجین و تای دیگر را خالی گذاشت. آن‌گاه خورجین را روی الاغ انداخت، ولی از هر طرف که خورجین را می‌انداخت، آن طرفی که پر بود، سنگینی می‌کرد و به زمین می‌افتاد. شاهزاده خانم که از پنجره قصر این ماجرا را می‌نگریست، به سعدی بانگ زد و گفت: بار کج به منزل نمی‌رسد.

  چرا وسایلت را مساوی در هر دو طرف خورجین نمی‌گذاری تا تعادل برقرار شود و بارت به زمین نیفتد؟ سعدی گفت: از ترس شما؛ زیرا من هم جز آنچه شما گفته‌اید، نگفتم ولی شما امر کردی مرا از شهر بیرون کنند.

  حکایت بار کج به منزل نمی رسد

  چهار دانشجو که به خودشان اعتماد کامل داشتند یک هفته قبل از امتحان پایان ترم به مسافرت رفتند و با دوستان خود در شهر دیگر حسابی به خوشگذرانی پرداختند. اما وقتی به شهر خود برگشتند متوجه شدند که در مورد تاریخ امتحان اشتباه کرده اند و به جای سه شنبه، امتحان دوشنبه صبح بوده است. بنابراین تصمیم گرفتند استاد خود را پیدا کنند و علت جا ماندن از امتحان را برای او توضیح دهند.

  آنها به استاد گفتند: « ما به شهر دیگری رفته بودیم که در راه برگشت لاستیک خودرومان پنچر شد و از آنجایی که زاپاس نداشتیم تا مدت زمان طولانی نتوانستیم کسی را گیر بیاوریم و از او کمک بگیریم، به همین دلیل دوشنبه دیر وقت به خانه رسیدیم.»…..استاد فکری کرد و پذیرفت که آنها روز بعد بیایند و امتحان بدهند. چهار دانشجو روز بعد به دانشگاه رفتند و استاد آنها را به چهار اتاق جداگانه فرستاد و به هر یک ورقه امتحانی را داد و از آنها خواست که شروع کنند… آنها به اولین مسأله نگاه کردند که ۵ نمره داشت.

  سوال خیلی آسان بود و به راحتی به آن پاسخ دادند… سپس ورقه را برگرداندند تا به سوال ۹۵ امتیازی پشت ورقه پاسخ بدهند که سوال این بود: کدام لاستیک پنچر شده بود؟

  انشا بار کج به منزل نمی رسد

  اتفاقات زیادی هستند که همه آنها برای انسان یک عبرت است ؛به خصوص اتفاقاتی که پایه آن دروغ و دروغگویی است که برای هیچ انسانی عاقبت خوشی ندارد.

  اگر انسان بتواند در سختی ها و آسانی ها کارهایی را که به نفع همه است ،انجام دهد و در کارهایش دروغ و فریب کاری نباشد بدون شک فرجام کارهایش سرافرازی است؛ولی اگر نتواند خود را کنترل کند و خطایی انجام دهد شاید باعث شود که آبرویش،ثروتش،اموالش وحتی تمام دارایی اش را از دست بدهد.اینگونه افراد هیج ارزش واعتباری دراجتماع ندارند.

  سعی کنیم همیشه صادق باشیم و کارهایی انجام دهیم که پایه اش راستگویی باشد ،چرا که بار کج به منزل نمی رسد.

  منابع:
  راسخون
  تبیان
  adabiat2747.mihanblog.com

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بازنویسی ضرب المثل بار کج به منزل نمیرسد پایه هفتم

  بازنویسی ضرب المثل بار کج به منزل نمیرسد پایه هفتم

  باز آفرینی اول:

  در زمان های قدیم پسر جوانو بازیگوش در روستا زندگی می کرد  که از قضا دستش کج بود و دزدی می کرد و سر اطرافیان خود را کلا میذاشت  اما هر چه قدر دزدی می کرد و حق دیگران  را می خورد نه خانه خوبی داشت و نه غذا درست حسابی  برای خوردن داشت و  همیشه بدهکار بود  و از نظر مالی مشکل داشت روزی کیسه ای زر و سکه  دزدید بود از دست سربازان در حال فرار بود  بعد از دویدن زیاد و تنگی نفس و رهایی  از دست سرباز ها  گوشه ای دنج ایستاد  تا نفسی بکشد و دوباره بگریزد  و وقتی دست در جیب خود  کرد تا از وجود کیسه اطمینان کند هر چه قدر گشت اما کیسه ای در جیب  او نبود پیر مردی که در گوشه ی همان دیوار بود در نظاره گر رفتار پسر جوان بود و گفت ای جوان بار کج به منزل نمی رسد

  باز آفرینی دوم:

  در همین حوالی های شهر در کوچه بازار ها در گوشه ایی از همین دنیا در خانه ایی فقیرانه که هر دیوارش ترکی برداشته که هر کدام نشان از یک اتفاق و ماجرا است.خانواده ایی زندگی می کردند،اینبار نمی توان گفت در صلح و ارامش و عشق.در این خانواده همیشه جنگ بوده و دعوا بوده و کدورت.در این خانواده هزار مشکل بوده و هزار درد که همه ی ان ها تنها یک راه حل داشته اند ان هم چیزی نبوده جز پول!اری همان چند اسکناس کاغذی  که  حلال هزار و یک مشکل است.مخصوصا در خانه ی فقیرانه که دست می برند به هزار نوع کار تا پول در بیاورند و مشکلشان را برطرف کنند.این بین بعضی افراد دنبال پول حلال می روند و بعضی به دنبال پول حرام.در این خانواده همیشه مشکل مالی موج می زده ،بااینکه پدر خانواده همیشه در بیرون از خانه دنبال پول بوده اما همیشه باز هم هشتش گرو نهش بوده.مادر خانواده که دیگر خسته شده بود تصمیم به جدایی گرفت اما قبل از ان خواست که شغل پدر خانواده رابفهمد همان شغلی که همیشه ان را پنهان می  کرد و هربار از گفتنش شانه خالی می کرد.زمانی که مادر خانواده فهمید که همسرش دزدی می کند و ازراه حرام زندگیش می چرخید بسیار خشمگین شد و ان لحظه بود که فهمید برای چه روزیشان برکت ندارد وم روز به روز برمشکلات زندگیشان اضافه می شد.

  با ارسال نظرات خود باعث پیشرفت ما شوید...!

  بازنویسی ضرب المثل بار کج به منزل نمیرسد - انشا

  باز نویسی ضرب المثل بار کج به منزل نمی رسد در روزگاران قدیم سه مرد داخل ... انشا بار کج به منزل نمی رسد پایه هفتم بار کج به منزل نمی رسد را گسترش دهید باز ...

  انشا در مورد بار کج به منزل نمی رسد - آفتاب

  یاد قدیمی ها به خیر! می گفتند و باور داشتند که بار کج به منزل نمی رسد. آنها در تمثیل ها و ضرب المثل های رایج میان خودشان گنجینه بزرگی از سنّت های ثابت و بی ...

  منبع مطلب : schoolyou.rozblog.com

  مدیر محترم سایت schoolyou.rozblog.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داستان کوتاه درباره بار کج به منزل نمیرسد

  داستان کوتاه درباره بار کج به منزل نمیرسد

  📷

  در دوران دبستان دوستی به نام نیلوفر داشتم که تنبل بود ولی همیشه نمره های خوبی می گرفت.

  همه در عجب بودیم که چطور با این که نه به درس گوش می دهد و نه درس می خواند نمره هایش بالاست و با نمره های خوبی هر سال را تمام می‌کند.

  تصمیم گرفتم با نیلوفر بیشتر آشنا شوم و همین هم شد. ما با هم دوست های صمیمی شدیم.

  سال آخر پایه ابتدایی که امتحان های آخر سال برگزار میشد بالاخره یک روز از او پرسیدم چطور با این که درس نمی خوانی نمره خوبی میگیری؟

  نیلوفر خندید و گفت من هر سال سوال های امتحان را با یک ترفند پیدا می کنم و دیگر نیازی نیست که بخواهم خودم را خسته کنم و درس بخوانم.

  بعد از یک ماه مدرسه به طور ناگهانی اعلام کرد برای ورود به دوره راهنمایی برای اطمینان بیشتر یک امتحان برگزار می‌شود که خیلی مهم است و هرکس قبول نشود نمی تواند به دوره راهنمایی برود و باید دوباره همین پایه را بخواند.

  نکته مهم این بود که این امتحان تنها یکبار برگزار می شد، نیلوفر به حرف‌های مدیر گوش می‌کرد و آرام در گوشم گفت خیالت راحت سوال‌ها را باز پیدا می کنم. بچه نمی خواد درس بخونی!

  راستش شک کردم امتحان به این مهمی سوال هایش لو برود. برای اطمینان خودم و اینکه اگر قبول نشوم مجبورم دوباره در همین پایه درس بخوانم درسم را کامل خواندم و به نیلوفر هم گفتم تو هم درست را بخوان شاید سوالات لو نرود اما گوش نکرد.

  روز امتحان وقتی به مدرسه رفتم نیلوفر را پیدا نکردم. وقتی امتحان تمام شد خیلی خوشحال بودم چون مطمئن بودم نمره بالایی میگیرم.

  وقتی از جلسه امتحان بیرون آمدم نیلوفر را دیدم که گریه میکند. به سمتش رفتم و ازش پرسیدم چه اتفاقی افتاده؟

  در حالی که گریه می کرد گفت سوالات را نتوانستم پیدا کنم و امتحان را خراب کردم.

  ناخودآگاه به یاد چند روز پیش افتادم که ماجرا را برای مادرم تعریف کردم و مادرم گفت بار کج هیچ وقت به منزل نمیرسد.

  انشا درباره بار کج به منزل نمیرسد با مقدمه و نتیجه

  مقدمه: اکثر ما، حداقل یک بار از زبان بزرگترهایمان شنیده ایم که می گویند: بار کج به منزل نمی رسد.

  بدنه انشا: ضرب المثل بارکج به منزل نمیرسد، از جمله ضرب المثل هایی است که کاربرد زیادی در زندگی روزمره ما دارد.

  اگر کار ما از همان ابتدا نادرست باشد، به هدف و مقصود خود نمیرسیم، که اصطلاحاً می گویند بار کج به منزل نمیرسد.

  و به قول معروف، مثل خری که پایش میلنگد ما هم به هدف و مقصود خود نمیرسیم.

  پس بهتر است از اول کار را درست انجام دهیم. به قول معروف چرا سری که درد می کند را دستمال ببندیم؟
   نتیجه: بهتر است تا وقت داریم بار کج را به زمین بگذاریم و به هدف های زندگیمان برسیم.

  بار کج هیچ گاه به منزل نمیرسد، اگر هم برسد، مصداق ضرب المثل باد آورده را باد میبرد است و زود آن را از دست می دهیم.

  ضرب المثل های مشابه بار کج به منزل نمیرسد :

  گسترش مثل بار کج به منزل نمیرسد

  در زمان های قدیم پسری جوان و بازیگوش در روستا زندگی می کرد که دستش کج بود و دزدی می کرد و سر اطرافیان خود را کلاه میذاشت.

  اما هر چه قدر دزدی می کرد و حق دیگران را می خورد نه خانه خوبی داشت و نه غذا درست حسابی برای خوردن داشت و همیشه بدهکار بود.

  روزی که کیسه ای سکه دزدیده بود از دست سربازان در حال فرار بود.

  بعد از دویدن زیاد و رهایی از دست سرباز ها، گوشه ای  ایستاد تا نفسی بکشد و دوباره فرار کند.

  وقتی دست در جیب خود کرد تا از وجود کیسه اطمینان کند هر چه قدر گشت، کیسه ای در جیبش پیدا نکرد.

  پیر مردی که در گوشه ی همان دیوار بود و رفتار پسر را مشاهده می کرد، گفت ای جوان بار کج به منزل نمی رسد.

  منبع مطلب : virgool.io

  مدیر محترم سایت virgool.io لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  احسان 20 روز قبل
  1

  سلام چرا همه تکراریه؟

  توی همه سایت ها همینارو گذاشتن و شما هم کپی کردین از روشون🙄

  احسان 20 روز قبل
  1

  سلام

  ۶۶۶۶۶۶ 1 ماه قبل
  0

  دومیش عالییی بود🙂🙂

  0
  احسان 20 روز قبل

  خفع

  0
  اا 25 روز قبل

  تو گوه نخور تا نریدم روت

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  به درد نمی خوره معلم گفت به این موضوع ربطی نداره

  مهدی 5 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید