توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای ثبت نام مسکن مهر به کجا مراجعه کنیم

  1 بازدید

  برای ثبت نام مسکن مهر به کجا مراجعه کنیم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ثبت نام مسکن مهر چگونه است؟

  ثبت نام مسکن مهر چگونه است؟

  برای ثبت نام در سامانه مسکن مهر از طریق وب سایت https://tem.mrud.ir اقدام فرمایید. مراحل دریافت مسکن مهر به شرح زیر است.

  الف- شرایط متقاضیان:

  ۱- متقاضی و افراد تحت تکفل ، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ به بعد) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).

  ۲- متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

  ۳- زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن

  ۴-‌ دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا

  • در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل 5 سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است.

  ۵- نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...)

  ۶-توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)

  ۷- امکان سپرده‌گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه.

  ۸- توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

  ب- امکانات طرح

  ۱- تسهیلات وام بانکی به مبلغ 750 تا 1000 میلیون ریال با نرخ 18% با دوره مشارکت مدنی (ساخت) حداکثر دو ساله و بازپرداخت تسهیلات در قالب فروش اقساطی به مدت حداکثر 12 سال پرداخت می گردد.

  ۲- تأمین زمین در شهرهایی که امکان آن فراهم شده باشد، مطابق با مقررات و ضوابط توسط سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید و بر اساس قوانین جاری عرضه می گردد.

  ج - پایش و اطلاع‌رسانی

  ۱- متقاضی با ثبت نام نهایی و دریافت کد رهگیری می‌تواند وضعیت تمامی مراحل کار خود را از طریق سامانه طرح اقدام ملی به آدرس tem.mrud.ir پیگیری نماید.

  ۲- اطلاعات هویتی متقاضی و افراد تحت تکفل از طریق سامانه ثبت احوال کنترل می‌شود.

  ۳- بررسی عدم دریافت زمین، مسکن و تسهیلات یارانه‌ای توسط متقاضی از طریق سامانه فرم «ج» وزارت راه و شهرسازی صورت می گیرد.

  ۴- بررسی سابقه مالکیت از طریق سیستم ثبت اسناد و سامانه تسهیلات شبکه بانکی صورت می‌پذیرد.

  د - مدارک مورد نیاز:

  در زمان ثبت‌نام‌ به صورت فایل اسکن شده (در قالب jpg و حداکثر حجم 200 کیلوبایت)به شرح زیر:

  ۱- ارائه گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در پنج سال اخیر(اجاره نامه معتبر، گواهی اشتغال به کار، گواهی تحصیلی فرزندان و....)

  ۲- ارائه اصل کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل

  ۳- ارائه اصل شناسنامه متقاضی و همسر

  ۴- ارائه گواهی کفالت (سرپرستی) در صورت ضرورت

  ۵- ارائه اصل سند مالکیت برای متقاضیان دارای زمین

  تذکر : مدارک فوق در زمان مراجعه به اداره کل یا دیگر نهادها و دستگاه‌های مربوطه به صورت فیزیکی ارائه می‌گردد.

  متقاضیان می توانند از طریق کد رهگیری 10 رقمی و کد ملی از وضعیت پرونده خود با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی به آدرس tem.mrud.ir مطلع شوند.

  منبع مطلب : www.parsesh.com

  مدیر محترم سایت www.parsesh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چطور در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کنیم؟ | اقتصاد آنلاین

  چطور در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کنیم؟ | اقتصاد آنلاین

  اولین شرط برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن این است که فرم ج. شما سبز باشد. آنطور که در سامانه آباد بنیاد مسکن آمده، شما نباید تا حالا از امکانات دولتی و نهاد‌های عمومی در حوزه مسکن استفاده کرده باشید. اگر تا حالا زمین، مسکن یا تسهیلات وام مسکن از دولت گرفته‌اید، امکان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای شما وجود ندارد.

  سامانه آباد بنیاد مسکن امکان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای مجرد‌ها ندارد. به عبارتی متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد. همچنین زنان خودسرپرست باید حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند تا بتوانند در سامانه آباد بنیاد مسکن ثبت نام کنند.

  شهری که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت می‌کنید، باید همان شهری باشد که در پنج سال اخیر در آن سکونت داشته‌اید. به عبارتی نمی‌توانید از یک شهر، برای طرح اقدام ملی مسکن در شهر دیگر استفاده کنید. یکی دیگر از شرایط ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن که در سامانه آباد آمده، داشتن شرایط لازم برای دریافت تسهیلات بانکی است که جزئیات آن در شرایط سامانه آباد تشریح نشده.

  سامانه آباد بنیاد مسکن شرط دیگر ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن را توانایی تامین هزینه ساخت در نظر گرفته است. به عبارتی شما به غیر از تسهیلات ۷۵ میلیونی، باید سرمایه کافی برای ساخت مسکن را داشته باشید. برای همین، دریافت وام تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن، مشروط به سپرده‌گذاری ۳۰ میلیون تومانی در بانک مسکن است تا بنیاد مسکن مطمئن شود متقاضی توانایی تامین هزینه‌های ساخت مسکن را دارد.

  باید توجه داشته باشید که این ۳۰ میلیون تومان تا زمان اجرای پروژه ساخت نزد بانک باقی می‌ماند. طوری که ۲۵ میلیون تومان آن همراه قسط اول وام و بعد از اجرای فنداسیون و پنج میلیون تومان دیگر همراه قسط دوم وام در مرحله اجرای اسکلت به شما بازگردانده خواهد شد.

  آنطور که پیش از این وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود، کسانی که در صندوق مسکن یکم برای دریافت وام مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند از همان سپرده برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند و نیازی به سپرده‌گذاری مجدد ندارند.

  یکی دیگر از شرایط مندرج در سامانه آباد بنیاد مسکن برای ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، توانایی پرداخت ماهانه حداقل یک و نیم میلیون تومان اقساط وام است که بعد از پایان کار ساخت خانه‌ها از متقاضیان دریافت می‌شود.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمودنظرخانی 18 روز قبل
  0

  سلام جناب بنده چندین سال پیش درطرح مسکن مهرثبت نام کردم که درآنزمان زیر۱۰میلیون تومان بصورت بنظرم۹۰ساله تموم می‌شدوزمان ثبت نام ۷۰هزارتومان پرداخت کردیم وبعدمن شهرستان اومدم پیگیر این امتیازمسکن مهر خودم به دلایلی نشدم حالاتکلیف امتیاز ومسکن ثبت ده بنام بنده چی میشه؟ممنونم راهنمایی کنید،تشکر

  منوچهر اصانلو 8 ماه قبل
  0

  محسن مهر

  1
  منوچهر اصانلو 8 ماه قبل

  مسکن مهر

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  سلام ایا به کسانیکه ادرس اپارتمان رو دادن وبه کار گزاری هم رفته قیمت واحد را گفتن ابارتمان مورد نظر به او تعلق دارد اگر این چنن است چقدر وام میدهن وقسط ان چقدر است

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید