توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بسیج لشکر مخلص خداست این جمله از کیست

  1 بازدید

  بسیج لشکر مخلص خداست این جمله از کیست را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  امام خمینی: بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‌ اند

  امام خمینی: بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‌ اند

  به گزارش خبرنگار جی پلاس،امام خمینی به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج در پیامی که در تاریخ دوم آذرماه سال 67 خطاب به ملت ایران و بسیجیان صادر کردند، به نکات قابل تاملی پرداختند. متن کامل این پیام به شرح زیر است:

  «بسم اللَّه الرحمن الرحیم‌

  تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.

  در حوادث گوناگون پس از پیروزی انقلاب خصوصاً جنگ، بودند نهادها و گروههای فراوانی که با ایثار و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی، کشور و انقلاب اسلامی را بیمه کردند. ولی حقیقتاً اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود! بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه‌ های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌ دهد. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‌ اند. بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت‌ یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی‌ نشانی گرفته‌ اند. بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‌ اند.

  من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌ خورم و از خدا می‌ خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی‌ ام. من مجدداً به همه ملت بزرگوار ایران و مسئولین عرض می‌ کنم چه در جنگ و چه در صلح بزرگترین ساده‌ اندیشی این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصاً امریکا و شوروی‌ از ما و اسلام عزیز دست برداشته‌ اند؛ لحظه‌ ای نباید از کید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت امریکا و شوروی کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- موج می‌ زند. باید برای شکستن امواج طوفانها و فتنه‌ ها و جلوگیری از سیل آفتها به سلاح پولادین صبر و ایمان مسلح شویم. ملتی که در خط اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله- و مخالف با استکبار و پول‌ پرستی و تحجرگرایی و مقدس‌ نمایی است، باید همه افرادش بسیجی باشند و فنون نظامی و دفاعی لازم را بدانند، چرا که در هنگامه خطر ملتی سربلند و جاوید است که اکثریت آن آمادگی لازم رزمی را داشته باشد.

  خلاصه کلام، اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین‌انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید و الّا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند.

  بسیج باید مثل گذشته و با قدرت و اطمینان خاطر به کار خود ادامه دهد. امروز یکی از ضروریترین تشکلها، بسیج دانشجو و طلبه است. طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاهها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند و فرزندان بسیجی‌ ام در این دو مرکز، پاسدار اصول تغییرناپذیر «نه شرقی و نه غربی» باشند. امروز دانشگاه و حوزه از هر محلی بیشتر به اتحاد و یگانگی احتیاج دارند. فرزندان انقلاب به هیچ وجه نگذارند ایادی امریکا و شوروی در آن دو محل حساس نفوذ کنند. تنها با بسیج است که این مهم انجام می‌ پذیرد. مسائل اعتقادی بسیجیان به عهده این دو پایگاه علمی است. حوزه علمیه و دانشگاه باید چهارچوبهای اصیل اسلام ناب محمدی را در اختیار تمامی اعضای بسیج قرار دهند. باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است، چرا که بسیج تنها منحصر به ایران اسلامی نیست، باید هسته‌ های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد.

  شما در جنگ تحمیلی نشان دادید که با مدیریت صحیح و خوب می‌توان اسلام را فاتح جهان نمود. شما باید بدانید که کارتان به پایان نرسیده است، انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاریهای شماست و مسئولین تنها با پشتوانه شماست که می‌ توانند به تمامی تشنگان حقیقت و صداقت اثبات کنند که بدون امریکا و شوروی می‌شود به زندگی‌ مسالمت‌ آمیز توأم با صلح و آزادی رسید. حضور شما در صحنه‌ ها موجب می‌ شود که ریشه ضد انقلاب در تمامی ابعاد از بیخ و بن قطع گردد.

  من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را می‌ بوسم و می‌ دانم که اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند، به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. بار دیگر تأکید می‌ کنم که غفلت از ایجاد ارتش بیست میلیونی، سقوط در دام دو ابرقدرت جهانی را به دنبال خواهد داشت. من از تمامی بسیجیان خصوصاً از فرماندهان عزیز آن تشکر می‌ کنم و از دعای خیر برای این فرزندان باوفای اسلام غفلت نخواهم نمود. خداوند شهدای عزیز و گمنام بسیج را به نعمت همجواری اهل بیت- علیهم السلام- متنعم و جانبازان عزیز را شفا و اسرا و مفقودین عزیز را سالماً به اوطانشان بازگرداند و هر روز بر عظمت و شوکت این نهاد مقدس و مردمی که پیروان اسلام عزیز و حضرت بقیة اللَّه الاعظم- ارواحنا لمقدمه الفداء- هستند بیفزاید. و السلام علیکم و رحمة اللَّه.

  2/ 9/ 67

  روح اللَّه الموسوی الخمینی‌»

  صحیفه امام؛ ج 21، ص 194ـ 196

  منبع مطلب : www.jamaran.news

  مدیر محترم سایت www.jamaran.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بسیج لشکر مخلص خداست

  .

  شعر در مورد بسیج

  بسیجی بنده خاص الهی است*بسیجی در حقیقت یک سپاهی است

  بسیجی گلشن دین را گلاب است*بسیجی آرمان شیخ و شاب است

  بسیجی پاک از هرنقص و عیب است*بسیجی صاف از هر شک و ریب است

  بسیجی را توقع نیست در کار*بسیجی نه تشریفات می خواهد نه دستار

  بسیجی بنده شایسته اوست*بسیجی سر به سر وابسته اوست

  بسیجی دل به این عالم ندارد*دلش را بر خدای خود سپارد

  بسیجی سنگرش سجاده اوست*وصالش در شراب باده اوست

  بسیجی مخلص دین مبین است*بسیجی پیرو مولای دین است

  بسیجی فانی اندر انقلاب است*بسیجی حامی اسلام ناب است

  بسیجی نی به فکر ملک ومال است*نه اندر غصه اهل وعیال است

  بسیجی شعله ائی از نار عشق است*بسیجی سنبل گلزار عشق است

  نه دل بسته به این دنیای فانی*نه غمناک است از بهر زندگانی

  خدایا حق پیغمبر وآلش*بسیجی را نگهدار از زوالش

  بسیجی آرزوی مومنین است*بسیجی نور چشمان امین است


  منبع مطلب : paygaheatiye.blogfa.com

  مدیر محترم سایت paygaheatiye.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جمله بسیج لشکر مخلص خداست از کیست؟

  جمله بسیج لشکر مخلص خداست از کیست؟

  جمله بسیج لشکر مخلص خداست از کیست؟

  ۵ ام آذرماه سال ۱۳۵۸ فرمان تشکیل “ارتش ۲۰ میلیونی” از جانب آیت‌ الله خمینی، رهبر انقلاب اسلامی ایران صادر شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی ایران، در دی ماه سال ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد و نام آن “سازمان بسیج مستضعفین” شد. سازمان بسیج مستضعفین یکی از سازمان‌ های زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یکی از مهم‌ ترین بازوهای قدرت جمهوری اسلامی ایران است که مأموریت جذب، آموزش، سازماندهی و به کارگیری نیروهای داوطلب مردمی را در راستای تحقّق اهداف انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن را بر عهده دارد. سازمان بسیج مستضعفین که در گذشته با نام نیروی مقاومت بسیج شناخته می‌شد در ۵ آذر ۱۳۵۸ به فرمان امام (سید روح‌ الله خمینی (ره)) تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ قانوناً رسمیت پیدا کرد و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعلق گرفت. به اعضای این سازمان بسیجی می‌گویند و طبق ماده ۱۳ قانون مقررات استخدامی سپاه، بسیجی به فردی اطلاق می‌شود که داوطلبانه جهت تحقق ارتش ۲۰ میلیونی تحت پوشش سپاه در می‌آید. به موجب همین مادهٔ قانونی بسیجیان به سه دسته :

  تقسیم می‌شوند. در جنگ ایران و عراق از بسیجیان بیشتر برای ارسال به صورت داوطلبانه و سازماندهی شده به جبهه‌ ها استفاده می‌شد.نیروهای بسیج ایران از بدو تأسیس تا پایان مسئولیت سردار سید یحیی صفوی رسماً زیرمجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده‌ اند. با تغییر فرماندهی سپاه و با روی کار آمدن سردار محمدعلی جعفری، مسئولیت فرماندهی بسیج برای اولین بار به فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واگذار گردید و حسین تائب در تیرماه ۱۳۷۸ به فرماندهی بسیج منصوب شد. اما پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران فرماندهی بسیج به سردار محمدرضا نقدی سپرده شد و در تاریخ ۱۷ آذر ماه سال ۹۵ آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، طی حکمی سرتیپ غلام‌حسین غیب‌پرور را به عنوان رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج منصوب کرد. عزیز جعفری با دسته‌ بندی تهدیدات علیه جمهوری اسلامی به :

  وظیفه مبارزه با تهدید نرم را به بسیج غیرنظامی، نیمه‌ سخت را به بسیج نظامی و سخت را به نیروی زمینی سپاه و بسیج نظامی محول می‌کند.

  در راستای تعریف فعالیت ها و نگرش بسیج و بسیجیان، امام خمینی (ره) فرمودند : بسیج لشکر مخلص خداست.

  در موج باز بخوانید : 

  منبع مطلب : mojbaz.com

  مدیر محترم سایت mojbaz.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید