توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  به مرقد و محل دفن امامان چه می گویند

  1 بازدید

  به مرقد و محل دفن امامان چه می گویند را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  مکان مرقد همه اهل بیت(ع) و ائمه معصوم(ع)

  مکان مرقد همه اهل بیت(ع) و ائمه معصوم(ع)

  مدفن ائمه معصومین علیهم السلام به ترتیب عبارت است از:
  1- پیامبر اکرم(ص):

  محل مرقد مطهر حضرت محمد(ص) داخل مسجد النبی در مدینه می باشد.


  2- حضرت زهرا(س):
  قبر آن حضرت به طور مشخص معلوم نیست; ولی احتمال دارد در یکی از این سه جا باشد: 1. قبرستان بقیع. 2. خانه‌ی خود آن حضرت که هم اکنون داخل در محدوده مسجد النبی«صلی الله علیه و آله» و نزدیک به قبر پیامبر می‌باشد. 3. مسجد النبی «صلی الله علیه و آله»، بین قبر و منبر. باید توجّه داشت که پنهان بودن قبر آن بانوی گرامی دلیل روشنی بر مظلومیّت آن حضرت و غصب خلافت از سوی خلفای سه گانه است.


  به هر حال یکی از سؤالاتی که جوابش معلوم نیست این سوال است: «قبر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها - تنها فرزندی که پس از رحلت پیامبر برای مسلمانان به یادگار مانده بود- در کجاست؟» علت مخفی بودن قبر حضرت زهرا(س) وصیت آن حضرت است. این وصیت فلسفه حکیمانه‏ای دارد و در واقع نوعی افشاگری و اعلام تاریخی اعتراض فاطمه(س) بر جریان خلافت است. حضرتش با این وصیت تاریخ را همواره با سوالی مواجه می‏سازد که پاسخ قاطع آن به همراهش می‏باشد یعنی نشان می‏دهد که آن حضرت از وضع موجود ناراضی بوده و با توجه به آنکه پیامبر(ص) طبق نقل متواتر شیعه و سنی مکررا می‏فرمود: «رضای فاطمه رضای خدا وپیامبر است و غضب او غضب آنهاست». از این رو آن حضرت سند زنده‏ای در تاریخ مبنی بر غیر اسلامی بودن آنچه رخ داد، باقی گذارد. پدر آیةالله نجفی مرعشی مدتی ریاضت کشید و به امامان توسل کرد تا محل قبر فاطمه زهرا سلام الله علیها را بشناسد. پس از توسل‏های زیاد به او الهام شده که تو کاری نداشته باش که قبر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در کجاست و هر وقت خواستی فاطمه زهرا سلام الله علیها را زیارت کنی در قم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را زیارت کن. از این داستان معلوم می‏شود که جواب برخی از سوالات نباید مشخص باشد و مصلحت در مبهم ماندن آن جواب است.


  3- حضرت علی (ع):

  امام علی (ع) در نجف اشرف در عراق تدفین شدند.


  4- امام حسن (ع):

  محل دفن امام حسن (ع) قبرستان بقیع در مدینه می باشد.

  5- امام حسین (ع):

  حرم امام حسین (ع) در کربلای معلا در عراق می باشد.

  6- امام سجاد(ع):

  امام سجاد (ع) در قبرستان بقیع در مدینه تدفین شده اند.

  7- امام محمد باقر(ع):

  امام محمد باقر (ع) در قبرستان بقیع در مدینه تدفین شدند.

  8- امام جعفر صادق(ع)

  محل دفن امام صادق (ع) قبرستان بقیع در مدینه می باشد.

  9- امام موسی کاظم(ع):

  امام موسی کاظم در کاظمین عراق تدفین شدند.

  10- امام رضا (ع):

  حرم امام رضا (ع) در طوس(مشهد کنونی) می باشد.

  11- امام جواد (ع):

  محل تدفین امام جواد (ع) در کاظمین عراق  می باشد.

  12- امام هادی(ع):

  امام هادی (ع) در سامراء عراق تدفین شدند

  13- امام حسن عسگری(ع)

  امام حسن عسگری در سامراء عراق تدفین شدند.

  منبع:shamsa.ir

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مکان مرقد و قبور مطهر امامان و چهارده معصوم

  مرقد مطهر اهل البیت (ع) در شهرها و کشورهای زیر قرار دارد:

  بر اساس روایات متعدد، خود حضرت فاطمه تصمیم گرفته بودند که قبرشان مخفی بماند و از همین رهگذر بود که علی بن ابی طالب علیه السلام فاطمه را در تاریکی شب به خاک سپرد و قبرش را مخفی نمود. و برای اینکه دشمنان نتوانند موضع حقیقی قبر را تشخیص دهند صورت چهل قبر تازه در مدینه احداث کرد تا کاملا در اشتباه واقع شوند. گر چه خود حضرت علی (ع) و فرزندان حضرت زهرا علیهاسلام،جایگاه دفن حضرت زهرا (س) را می دانستند ولی سفارش های فاطمه (س) در مورد اخفاء قبر به طوری جدی و مؤکد بود که هیچ یک از آنان حاضر نشدند آن را معرفی کنند حتی کاری نکردند که از آثار و قرائن موضع قبر شناخته شود. ائمه اطهار هم یقینا از موضع قبر مطلع بودند ولی اجازه نداشتند که این سر الهی را آشکار سازند.

  ولی در عین حال اهل تحقیق از آن صرف نظر نکردند؛ و بعضی از نقاط را به عنوان محل دفن حضرت زهرا سلام الله علیها (با توجه به قرائن و شواهد) معرفی نموده اند.

  1ـ بعضی گفته اند در روضه رسول خدا (یعنی ما بین بیت پیامبر رسول خدا (ص) تا منبر ایشان) مدفون است.

  مجلسی از محمد بن همام نقل کرده که گفت: علی (علیه السلام) فاطمه را در روضه پیامبر مدفون ساخت ولی آثار قبر را بکلی از بین برد. باز مجلسی از فضه کنیز زهرا (س) روایت کرده که در روضه رسول خدا (ص) بر فاطمه نماز خواندند و همانجا مدفون شد.

  شیخ طوسی می فرماید: ظاهرا فاطمه (س) را در روضه پیغمبر دفن کرده اند و از جمله شواهدی که می توان برای این احتمال اقامه کرد حدیثی است که از رسول خدا (ص) نقل شده که فرمود بین قبر من و منبرم روضه ای است از روضه های بهشت. و امام صادق فرمود چون قبر فاطمه صلوات الله علیها بین قبر و منبر پیغمبر است و قبر حضرت فاطمه باغی است از باغهای بهشت.

  شاهد دوم اینکه نوشتند علی علیه السلام در روضه پیغمبر بر فاطمه نماز خواند سپس پیغمبر را مخاطب ساخت و فرمود:«سلام من و دخترت که در جوارت مدفون گشته است بر تو باد یا رسول الله».

  2ـ احتمال دوم: مجلسی، از ابن بابویه نقل کرده که فرمود: نزد من به صحت رسیده که فاطمه (س) را در خانه اش مدفون نمودند بعد از آنکه بنی امیه مسجد را توسعه دادند قبر فاطمه در مسجد واقع شد. در این زمینه روایات زیادی هم داریم

  3ـ احتمال سوم: صاحب کشف الغمه می نویسد:«مشهور آن است که فاطمه علیها سلام را در بقیع دفن کردند».

  در میان سه احتمال، احتمال اول و دوم دارای قرائن بیشتری است.

  در هر حال آن حضرت وصیت کردند تا قبرشان مخفی بماند و این کار را به عنوان اظهار مخالفت و نشان دادن مظلومیت خود در برابر خلفاء انجام دادند.

  منبع : آسمونی

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  مدیر محترم سایت article.tebyan.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  لطفا مکان مرقد همه اهل بیت(ع) و ائمه معصوم(ع) را بگویید؟

  منبع مطلب : shamsa.ir

  مدیر محترم سایت shamsa.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطمه 1 ماه قبل
  0

  حرم

  نورا 12 ماه قبل
  1

  نمیتوانم ای کاش یکی بگه

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  من چیزی نمی دونم

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید