توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بیمه بهداشت و درمان چه فوایدی دارد

  1 بازدید

  بیمه بهداشت و درمان چه فوایدی دارد را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  بیمه چه فوایدی دارد؟


  بیمه از اهمیت زیادی برخوردار است. بیمه ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها میتوانند در زمان نیاز یک بخشی از هزینه ها را پوشش دهند. بیمه سلامت و درمانی و همچنین بیمه عمر از مهمترین بیمه هایی هستند که نه تنها در هزینه ها به ما کمک میکنند بلکه نوعی سرمایه گذاری محسوب میشوند بنابراین اهمیت استفاده از بیمه در زندگی بالا است. بیمه علاوه بر زندگی در کار و تجارت نیز مورد نیاز است. در اصل استفاده از بیمه نوعی آینده نگری محسوب میشود که میتواند در آینده در هزینه ها به ما کمک کند.  به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر فایده مهم بیمه این است که میتواند بخشی از هزینه های غیر قابل پیش بینی در آینده را پوشش دهد بنابراین از این نظر باعث آسودگی خاطر میشود. با توجه به اینکه بیمه ها انواع مختلفی دارند بنابراین میتوان از هر کدام از آنها به حد نیاز در زندگی استفاده نمود. حتی در کسب و کارمان نیز بیمه از اهمیت زیادی برخوردار است مثل بیمه ی حوادث و آتش سوزی.


  بیمه هایی که خدماتی برای سلامتی و درمان دارند از مهمترین انواع بیمه محسوب میشوند چون این بیمه میتواند هزینه های درمانی را در زندگی کاهش دهد بنابراین وقتی از بیمه استفاده میکنیم علاوه بر اینکه در هزینه ها صرفه جویی میکنیم یک سرمایه گذاری انجام میدهیم که طولانی مدت میتوانیم از آن بهرمند شویم.


  بیمه ها کمک میکنند تا خیال آسوده تری بابت آینده فرزندانمان هم داشته باشیم. بیمه ی عمر نیز انواع مختلفی دارد میتوان از آن برای داشتن زندگی بهتر در آینده استفاده نمود. در واقع با استفاده از بیمه کیفیت زندگی خود را افزایش میدهید چون بیمه ها امکانات زیادی را در اختیار ما قرار میدهند بنابراین با استفاده از آنها میتوان هم آسودگی فکری و هم آسودگی از نظر پرداخت هزینه ها برای ما ایجاد میشود.


  بیمه ی حوادث هم از انواع مهم بیمه است که جزء نیازهای ضروری زندگی است چون حوادث هم غیر قابل پیش بینی هستند بنابراین باید بیمه را یک جزء جدایی ناپذیر در زندگی خود در نظر بگیریم. امروزه بیمه تنوع بیشتری پیدا کردند و هر کدام از آنها میتوانند در پرداخت هزینه ها به ما کمک کنند و بیش از همه با استفاده از بیمه مخصوصا بیمه ی عمر که در اکثر کشورهای جهان ارائه میشود میتوان آتیه ی بهتری ار برای خانواده و خود ایجاد نمود.


  بیمه ها در اصل حمایت مالی را در زندگی برای ما فراهم میکنند بنابراین مثل سرمایه گذاری هستند که میتوانند در  خیلی از موارد به هزینه هایی که باید در زندگی بپردازیم به ما کمک کنند. پس هر چقدر که از بیمه ها بیشتر استفاده کنیم به نوعی بیشتر سرمایه گذاری و آینده نگری کردیم.


  هزینه های درمانی و سلامتی جزء دغدغه های مهم در زندگی است که بیمه میتواند در این قسمت به ما کمک کند و امنیت خاطر بیشتری را ایجاد کند. استرس ها و نگرانی ها در زندگی میتوانند با استفاده از بیمه و داشتن آینده ی بهتر کاهش پیدا کنند. همچنین در مدیریت هزینه ها و صرفه جویی که در زندگی برای آن تلاش میکنیم میتواند با استفاده از بیمه هم تحقق یابد.


  نیاز ما به بیمه هر روز بیشتر میشود و استفاده از آن باید برای تک تک اعضای خانواده و فرزندان باشد تا آینده ی بهتری هم برای خود و هم برای فرزندانمان داشته باشید بیش از همه با بیمه میتوانیم نگرانی های خود را بابت بخشی از هزینه ها در زندگی کاهش دهیم.

  اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

  =================


  ► بانکی: پیش خوان روزنامه های اقتصادی امروز،20 مرداد 93
  سیف: تلاش بانک مرکزی برقراری ثبات برای رونق تولیدی و اقتصادی است ◄

  منبع مطلب : banki.ir

  مدیر محترم سایت banki.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سازمان بیمه خدمات درمانی

  در آبان ماه سال ۱۳۷۳ قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که متعاقب آن سازمان بیمه خدمات درمانی در کشور تشکیل شد. هدف این سازمان رفع نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبتهای پزشکی در حوادث و سوانح به صورت بیمه همگانی برای کارمندان دولت و بیمه شدگان اختیاری می‌باشد. این سازمان با عقد قرارداد با کلیه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی دولتی، برخی بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و پزشکان در بخش خصوصی به ارائه خدمات به بیمه شدگان خویش می‌پردازد. به این شکل که بیمه شدگان هنگام مراجعه به مراکز طرف قرارداد فقط بخشی از هزینه خویش را به عنوان فرانشیز پرداخت کرده و بقیه هزینه را مراکز طرف قرارداد از سازمان بیمه سلامت ایران اخذ می‌کنند.

  بر اساس ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه بخش‌های مختلف سازمان بیمه خدمات درمانی و صندوق‌های بیمه‌ای آن، باهم ادغام شدند و سازمان بیمه سلامت ایران بر اساس ابلاغ اساسنامه در ۲۲ مرداد ماه سال ۱۳۹۱ تشکیل شد و بر همین اساس از اول مهر ماه ۱۳۹۱ سازمان بیمه سلامت ایران رسماً فعالیت خود را آغاز کرد و مأموریت یافت تا تمرکز کلیه امور بیمه سلامت در سازمان از طریق تجمیع بخش بیمه درمانی کلیه صندوق‌های موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۵ قانون محاسبات عمومی کشور با رعایت مفاد ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه را به انجام رساند.

  وضعیت فعلی[ویرایش]

  پس از تشکیل وزارت رفاه و تأمین اجتماعی این سازمان زیر نظر وزارت رفاه قرار گرفت. از طرح‌های خوب این سازمان اجرای طرح پوشش بیمه سلامت همگانی آحاد جامعه، طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع و بیمه ایرانیان است.

  سازمان بیمه سلامت ایران مأموریت دارد برای کاهش مخاطرات مالی با گسترش و توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره‌مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثربخش و زمینه حفظ و ارتقاء سلامت را برای همه جامعه تحت پوشش فراهم نماید.

  سازمان بیمه سلامت ایران سازمانی است معتبر، مشتری مدار و دانش محور و خلاق که بهترین خدمات بیمه سلامت را در سطح منطقه ارائه می‌نماید.

  - توسعه کمی و کیفی خدمات بیمه سلامت

  - دستیابی به پوشش فراگیر خدمات سلامت

  - دستیابی به پوشش عادلانه خدمات سلامت

  - کاهش سهم پرداخت از جیب مردم

  - رفع همپوشانی بیمه‌ای در کشور

  - بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع

  ۱. خرید راهبردی خدمات پایه سلامت

  ۲. افزایش منابع مالی پایدار مرتبط با حق بیمه بیمه شدگان و منابع مالی کشور

  ۳. توسعه دانش بیمه سلامت

  ۴. بهبود تعامل و همکاری با سیاستگذاران، تأمین کنندگان خدمات سلامت و سایر ذی نفعان

  ۵. توسعه و بهبود قابلیت‌ها، مهارت و انگیزش و تعلق سازمانی سرمایه انسانی سازمان

  ۶. استقرار نظام جامع مدیریت اطلاعات بیمه سلامت و بیمه نامه الکترونیک

  ۷. توانمند سازی بیمه شدگان

  ۸. پیاده‌سازی نظام ارزیابی عملکرد فردی و سازمانی و رتبه‌بندی استان‌ها

  ۹. پوشش همگانی بیمه پایه سلامت برای تمامی ایرانیان

  ۱۰. بهبود مستمر کیفیت و مهندسی مجدد فرایندهای کلیدی ستاد و استان‌ها

  ۱۱. کاهش تصدی‌گری در امور غیر حاکمیتی

  صندوق کارکنان دولت:

  کلیه افراد مشمول قانون استخدام کشوری اعم از شاغل، بازنشسته و وظیفه بگیر به همراه همسر و فرزندان تحت عناوین تبعی ۱، ۲ و ۳ (پدر، مادر، خواهر، برادر، مادربزرگ، پدربزرگ، ناپدری، نامادری، عروس، داماد و نوه و…) در این صندوق بیمه می‌شوند که از تاریخ استخدام مشمول پرداخت حق بیمه مطابق قوانین و ضوابط جاری و دریافت دفترچه بیمه سلامت خواهند شد. در حال حاضر تعداد بیمه شدگان این صندوق بالغ بر ۹۹۶/۷۸۷/۵ هزار نفر می‌باشد.

  صندوق سایر قشرها:

  بر اساس بند ۵ ماده ۱۳ قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور، گروه‌های سایر قشرها شامل خانواده معظم شهداء، جانبازان، آزادگان، طلاب و روحانیون، دانشجویان، مددجویان بهزیستی به همراه خانواده تحت تکفل ایشان بیمه شده و مشمول دریافت خدمات بیمه سلامت می‌شوند. در حال حاضر تعداد بیمه شدگان این صندوق بالغ بر ۵۵۵/۶۳۶/۱ هزار نفر می‌باشد.

  صندوق روستاییان و عشایر:

  مطابق ماده ۱۲ قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور و قوانین بودجه سنواتی کلیه روستاییان، عشایر و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت این صندوق را تشکیل می‌دهند که با دریافت دفترچه بیمه سلامت روستایی از پوشش بیمه سلامت بهره‌مند شده و امکان دریافت خدمات سرپایی و بستری با رعایت نظام ارجاع در قالب پزشک خانواده برای آنان فراهم می‌باشد. حق بیمه این گروه از بیمه شدگان تماماً توسط دولت تقبل و پرداخت می‌گردد. در حال حاضر تعداد بیمه شدگان این صندوق بالغ بر ۸۷۸/۸۲۵/۲۱ هزار نفر می‌باشد.

  صندوق بیمه درمان ایرانیان:

  در راستای تحقق اصل ۲۹ قانون اساسی و ماده ۴ قانون بیمه همگانی کلیه افراد ایرانی فاقد هر گونه پوشش بیمه درمان از مزایای این صندوق برخوردار می‌گردند. میزان حق بیمه قابل پرداخت برای هر فرد در هر سال بر اساس نرخ مصوب هیئت وزیران تعیین می‌گردد. ۵۰ درصد حق بیمه مربوط توسط دولت تأمین گردیده و مابقی توسط فرد متقاضی پرداخت می‌شود. ضمناً افرادی که توان پرداخت ۵۰ درصد سهم خود را نیز نداشته باشند، می‌توانند از تخفیفات در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند. در حال حاضر تعداد بیمه شدگان این گروه ۱۸۹/۱۲۶ نفر می‌باشد.

  صندوق بیمه سلامت همگانی:

  به منظور تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش سلامت و نیز اجرای بند الف ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر پوشش بیمه همگانی آحاد جامعه، سازمان بیمه سلامت ایران از اول اردیبهشت ماه۱۳۹۳ اقدام به بیمه نمودن افراد فاقد پوشش بیمه به صورت کاملاً رایگان نموده است. شرط ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی عدم برخورداری از هر گونه پوشش بیمه سلامت (درمان) از سایر صندوقها یا سازمانهای بیمه‌گر می‌باشد. تعداد بیمه شدگان این صندوق هم‌اکنون بالغ بر ۹۹۹۰۴۶۲ نفر می‌باشد.

  بیماران خاص:

  بر اساس مصوبه هیئت وزیران بیماری‌های تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، گیرندگان پیوند کلیه و MS به عنوان بیماری خاص اطلاق می‌گردند. اینگونه بیمه شدگان بدون پرداخت حق بیمه مصوب، دفترچه بیمه مخصوص بیماران خاص دریافت می‌نمایند.

  منابع[ویرایش]

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  معایب و مزایای سازمان بیمه سلامت از زبان رییس هیات مدیره سازمان - ایسنا

  معایب و مزایای سازمان بیمه سلامت از زبان رییس هیات مدیره سازمان - ایسنا

  رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت، تحمیل بخش عمده‌ای از بار مالی ناشی از بیماری بر دوش مردم، افسار گسیختگی تعرفه خدمات، تداخل وظایف بیمه‌های پایه و تکمیلی و نپرداختن به اولویت‌های نظام سلامت را نشانگر اختلال در کارکرد نظام سلامت دانست.

  دکتر علی حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به گزارش‌های حساب‌های ملی بهداشت که تا سال 87 توسط مرکز آمار ایران انجام شده است، اظهار کرد: بر این اساس سهم مردم از هزینه‌های درمانی خانوارها 59‌ درصد و سهم دولت و بیمه‌ها 41 درصد بوده است.

  بنابر اظهارات وی، در این میان سهم دانشگاه‌های علوم پزشکی از تامین هزینه‌ها 15 درصد، سازمان تامین اجتماعی 12 درصد، سازمان بیمه خدمات درمانی 7 درصد و وزارت بهداشت 2 درصد بوده است.

  وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس قانون باید این سهم به 10 درصد در بخش بستری و 30 درصد در بخش سرپایی برسد که برای تحقق این امر علاوه بر اصلاحات مدیریتی، نیازمند توجه به تامین مالی و تعهدات هستیم.

  حسن زاده در ادامه با تشریح مزایا و معایب سازمان بیمه سلامت، گفت: کارآیی تجمیع منابع، امکان کنترل جدی هزینه‌ها به لحاظ جلوگیری از موازی‌کاری و صرفه‌جویی به علت عدم نیاز به جمع‌آوری اطلاعات افراد یا گروه‌ها برای تنظیم حق بیمه و پوشش،

  از جمله مزایای بیمه سلامت است.

  حسن‌زاده اضافه کرد: در حوزه خرید خدمات نیز با مزیت قدرت انحصاری خرید، قدرت بالای تنظیم خدمات سلامت و محصولات آن، توزیع بار مالی بین افراد، آزادی در دسترسی به سلامت و افزایش همبستگی بین فقیر و غنی مواجه هستیم.

  وی در ادامه با تشریح معایب نظام واحد بیمه درمان نیز گفت: در حوزه منابع این سازمان با چالش‌هایی همچون بی‌توجه به ترجیحات افراد در پوشش بیمه‌ای مواجه هستیم.

  رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت عنوان کرد: عدم تنوع در محصولات بیمه‌ای و خدمات نامناسب برای گروه‌های پرمخاطره در صورت دریافت نکردن حق بیمه مناسب از این جمله است.

  حسن‌زاده چالش پیش‌روی سازمان بیمه سلامت در حوزه خرید خدمت را فقدان قدرت انتخاب محصولات بیمه‌ای توسط مردم و ناتوانی در پاسخگویی در مقابل ترجیحات بیمه‌شدگان دانست.

  وی افزود: در حوزه همبستگی اجتماعی نیز احتمال کاهش امکان ایجاد سرمایه اجتماعی و مشارکت وجود دارد.

  رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت در ادامه تاکید کرد: با توجه به موارد فوق، می‌توان نتیجه گرفت، شاخصه اصلی نظام واحد، ایجاد عدالت نسبی در خدمات بیمه‌ای است. بنابراین راه‌اندازی سازمان بیمه سلامت، نیازمند تحلیل وضع موجود است تا با شناسایی فرصت‌ها و جلوگیری از بروز سختی‌ها، معایب این سازمان به حداقل برسد.

  حسن‌زاده افزود: از دیگر چالش‌های نظام سلامت، چند شغلی بودن ارائه کنندگان خدمات است که منجر به بروز انحراف انگیزه و به حداقل رسیدن پاسخگویی شده است. ضمن اینکه فشار برای استفاده از فناوری پیشرفته و پرداختن به موارد غیر اولویت‌دار منابع سلامت را هدر می‌دهد و تمام این موارد تنها از طریق استقرار نظام سطح‌بندی خدمات و پزشک خانواده قابل اصلاح است.

  حسن‌زاده در ادامه تاکید کرد: باید نظام بیمه‌ای به گونه‌ای عمل کند که بار مالی ناشی از بیماری بر دوش مردم نیفتد. به این معنا که مشکلات مالی مانع از دسترسی مردم به خدمات سلامت نشود و در صورت دسترسی، مواجه با هزینه‌های پرداخت از جیب نشود و هزینه‌های کمرشکن درمان آنها را به ورطه فقر نیاندازد.

  رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: اختلال در هر کدام از اجزای مربوط به کارکردها و پیامدها نظام سلامت، منجر به به هم ریختگی این نظام شده و آن را در رسیدن به اهداف دچار مشکل می‌کند. مواردی همچون باز بودن بخش عرضه و خدمات، تحمیل بخش عمده‌ای از بار مالی ناشی از بیماری بر دوش مردم، افسار گسیختگی تعرفه خدمات، تداخل وظایف بیمه‌های پایه و تکمیلی و نپرداختن به اولویت‌های نظام سلامت، نشانگر اختلال در کارکرد این نظام است، بنابراین ضروری است همه اجزای نظام به طور سالم کار کنند تا این نظام به هدف خود که سلامت آحاد جامعه است دست یابد.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  yeganeh 17 روز قبل
  0

  تقریبا واسه چن سال پیشه؟!این مطالب

  yeganeh 17 روز قبل
  1

  باش

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید