توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ترک شیره چند روز طول میکشد

  1 بازدید

  ترک شیره چند روز طول میکشد را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

  ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

  این که ترک تریاک چند روز طول می کشد از آن دست سوال‌هایی است که تقریباً تمامی افرادی که برای درمان اعتیاد به تریاک مراجعه می‌کنند، در همان جلسه مشاوره اولیه بستری از ما می‌پرسند. ولی آیا واقعاً می‌توان به تمامی افراد یک زمان مشخصی داد؟ و آیا اصلاً تعیین زمان قطعی برای ترک تریاک امکان پذیر است؟ اولین گام برای تشخیص طول درمان سوءمصرف تریاک؛ تعیین مناسب‌ترین روش درمانی مربوط به ترک اعتیاد تریاک است.

  برای تعیین مدت زمان دوره ترک اعتیاد تریاک به روش سم زدایی بدن از مواد مخدر، پزشک متخصص باید ابتدا اطلاعاتی را از بیمار دریافت کند؛ مانند این که شخص در طول روز چه مقدار تریاک مصرف داشته؟، چه مدت زمانی درگیر اعتیاد بوده است؟، چه بیماری‌های زمینه‌ای دارد و در کل چه عاملی باعث شروع اعتیاد در فرد شده است؟ و… پس از دریافت پاسخ این سوالات است که پزشک متخصص می‌تواند تشخیص دهد که ترک تریاک چند روز طول می‌کشد!

  مدت زمان سم زدایی تریاک از بدن

  روش‌های مختلفی در جهت ترک اعتیاد تریاک وجود دارد و هر کدام از این روش‌ها مدت زمان سم زدایی تریاک را کاهش و یا افزایش می‌دهند. در مطلب بالا به روش تدریجی ترک این ماده مخدر پرداختیم، اما در این جا می‌خواهیم به روش های دیگری نیز بپردازیم که در دوره ترک تریاک وجود دارد و طول درمان ترک تریاک را مشخص می‌کند.

  مدت زمان ترک تریاک به روش سم زدایی تدریجی

  روش ترک تریاک به صورت تدریجی مهم‌ترین و ایمن‌ترین روش برای درمان اعتیاد به تریاک است. روند درمان در این روش حتما باید زیر نظر پزشک متخصص سم زدایی انجام شود. در واقع در این روش به کمک الگویی که پزشک ترک اعتیاد به بیمار می‌دهد و مصرف داروهایی برای کنترل و کم کردن میزان ماده مخدر در بدن به تدریج تجویز می‌شود؛ پس از آنکه به انتهای برنامه درمان اعتیاد رسید به صورت کامل مصرف را قطع می‌کند و به جای آن (تریاک) مصرف داروهای روانپزشکی تحت نظر پزشک استفاده می‌کند.

  اما برای این که بدانیم سم زدایی تدریجی تریاک چند روز است و این که در طول این روزها چه کارهایی باید انجام دهند در ادامه مطلب آورده‌ایم:

  روز سوم:

  معمولاً در روز سوم دردهای واکنشی در بدن افراد شروع می‌شود و برای کاهش این دردهای جسمانی، پزشک متخصص ترک تریاک روش‌هایی را اتخاذ می‌کند.

  روز ششم:

  اگر تا روز ششم شما توانسته‌اید که مقاومت کنید به شما تبریک می‌گوییم چون مقداری از سم تریاک از بدن شما خارج گردیده و گام مهمی را در مسیر درمان برداشته‌اید. هر چند هم چنان دوران نقاهت شما وجود ادامه دارد. اما این را بدانید که دوره اصلی ترک اعتیاد تریاک را سپری کرده‌اید و برای این روزها حتماً می‌بایست از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید تا مواد مغذی و ویتامین های اصلی وارد بدن شما گشته و مقاومت بیشتری در برابر این دوره ترک داشته باشید.

  روز دهم و روزهای پایانی ترک:

  در این روز به مراحل پایانی سم زدایی مواد از بدن رسیده‌اید. هر چند در بین روز ششم الی دهم دوره درمان بیمار با نظر پزشک معالج و متخصص خود باید داروهای مربوط به سم زدایی را مصرف کند و هم چنین رژیم غذایی مخصوص خود را حفظ کند و زمانی که به روز دهم رسیدید امیدوار باشید که دوره را به آخر رسانده اید و شما از این به بعد باید دوره های مراقبتی را پشت سر بگذارید.

  مدت زمان ترک اعتیاد تریاک به روش سنتی

  هر فردی که درگیر اعتیاد به تریاک است حداقل یک بار این دوره ترک تریاک را تجربه کرده است. یکی از معایب این روش، کاهش موفقیت افراد برای ترک اعتیادشان است. به صورتی که طبق آمار تنها ۱۵ درصد از افراد توانسته‌اند به وسیله روش سنتی، اعتیاد خود را درمان کنند. در رابطه با این دوره که ترک اعتیاد چند روز طول می کشد باید بگوییم نسبت به روش های دیگر زمان ترک اعتیاد تریاک به روش سنتی بیش تر می‌شود.

  این روش را برای کسانی که استقامت زیادی برای ترک ندارند و نمی‌توانند دردهای طولانی مدت را تحمل کنند توصیه نمی‌گردد و بخصوص اگر زمان طولانی مصرف تریاک داشته‌اند! پیشنهاد می‌کنیم از جدیدترین داروهای روانپزشکی و روش‌های روان درمانی متناسب با شرایط هر بیمار بصورت برنامه منحصر و جداگانه در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی که تحت نظر کادر درمانی با تجربه ارائه می‌شود، استفاده کنند.

  برای درمان اعتیاد به تریاک در مرکز تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی چقدر زمان لازم است؟

  اگر بخواهیم پاسخ دقیقی به این سوال بدهیم به صورت میانگین حدود ۱۰ تا ۱۶ روز طول می کشد تا ماده مورفین از بدن شخص مصرف کننده خارج شود. همان طور که می‌دانید مورفین ماده اعتیادآور در تریاک است و برای این که این ماده به صورت کامل از بدن خارج شود، حدود ۱۰ تا ۱۶ روز زمان می‌برد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که طول دوره درمان اعتیاد بسیار بیش تر از این مدت است و پس از گذراندن دوره سم زدایی تریاک از بدن، شخص بیمار باید مراقبت های پزشکی و درمانی مانند: گروه درمانی، خانواده درمانی، زوج درمانی، سکس تراپی و درمان اختلالات جنسی، ویزیت ماهیانه روانپزشک و روانشناس را سپری کند.

  مدت زمان ترک قطعی تریاک برای اشخاص خاص متفاوت است. بسیاری از بیماران از قبل باید شرایط روانی خود را برای وارد شدن به این دوره درمان آماده کنند. چون بیمار در روزهای ابتدایی حتماً دردهای جسمانی و عضلانی را تجربه می‌کند و باید از قبل این موضوع را در ذهن خود باز کرده باشد که طاقت و توانایی هر گونه درد و رنج را در این دوره درمان داشته باشد. به همین دلیل برای پاسخ دادن قطعی به سوال ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد در بالا عنوان کردیم که حدود 10 – 16  روز به طول می‌انجامد تا شخص بیمار از درد و خماری ناشی از ماده مورفین در بدن خود رهایی یابد.

  ترک شیره چند روز طول می کشد؟

  مدت زمان ترک اعتیاد برای کسانی که به شیره تریاک وابسته هستند، در روش های درمانی مختلف متفاوت است. اغلب افرادی که اعتیاد شدید و مصرف طولانی مدت داشته‌اند، باید حتماً تحت نظر روانپزشک متخصص و در مراکز تخصصی ترک اعتیاد و روانپزشکی شبانه روزی، اقدام به درمان اعتیاد خود کنند. به فرض مثال مدت زمان ترک شیره تریاک در روش درمانی که از داروی آنتاگونیست استفاده می‌شود، نسبت به روش تدریجی متفاوت است.

  سم زدایی فوق سریع شیره تریاک

  در این روش طول دوره روش درمانی حدود یک هفته است و در طول این دوره شخص بیمار تحت نظارت دکتر متخصص، سم زدایی سریع مواد از بدن وی صورت می پذیرد. معمولاً این روش برای افرادی که اعتیاد شدید ندارند و بنا به شرایط کاری و شخصی نمی‌توانند از روش های تدریجی و دوره ای جهت دوره ترک تریاک استفاده کنند و با نظر پزشک انجام می‌پذیرد.

  سم زدایی تدریجی شیره تریاک

  بهترین روش سم زدایی شیره تریاک به صورت بستری شبانه روزی در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد است. اما این کار بایستی با نظر پزشک صورت بگیرد چون بدن هر شخص در طول دوره درمان اعتیاد واکنش های مختلفی را از خود بروز می‌دهد. بیمار در تمام دوره بستری و درمان اعتیاد، تحت نظارت کامل و دائمی کادر پزشکی بوده و در صورت بروز علائم ترک، می‌تواند از کمک کادر پزشکی بهره‌مند شود. همچنین بیماران از خدمات رفاهی و هتلینگ مرکز تخصصی ترک اعتیاد برای سپری کردن این دوره درمانی برخوردار خواهند شد.

  ترک یابویی تریاک چند روز طول می کشد؟

  متاسفانه برخی از بیماران بدون نظر پزشک متخصص خود به یکباره مصرف تریاک را قطع می کنند و بعد از دو الی سه روز تحمل درد و خماری شدید دوباره به مصرف آن روی می آورند و از ما می پرسند که ترک تریاک چند روز طول می کشد؟ بدین منظور دوره ترک تریاک پروسه و فرآیند خاص خود را دارد به خصوص برای کسانی که هر روز و به مدت حداقل یکسال مصرف می‌کنند این پروسه باید به ترتیب انجام بگیرد.

  برای پاسخ دادن به سوال اصلی این مقاله که ترک تریاک چند روز طول می کشد؟ باید بگوییم در ۱۲ روز اول، سم زدایی کامل در بدن فرد انجام می‌گیرد و بعد از این مدت دوره های درمان مراقبت بعد از ترک اعتیاد برای قوی شدن بدن فرد که شامل ورزش های نرم، عرق کردن و هم چنین گذراندن رژیم های غذایی خاص انجام می‌گیرد. که تمامی این پروسه ها مدت زمان سم زدایی تریاک را مشخص می‌کند.

  اگر قصد دارید که دوره ترک تریاک خود را آغاز کنید به دنبال این سوال نباشید که ترک تریاک چند روز طول می کشد. شما باید به صورت جدی و مصمم تصمیم خود را در این باره بگیرید و بهترین روش برای درمان اعتیاد شما مراجعه بهکلینیک های تخصصی ترک اعتیاد با مجوز رسمی بستری از وزارت بهداشت می‌باشد. که در مطالب بالا تمامی روش های مربوط به این دوره درمان که در مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی دکتر جوادی به بیماران ارائه می‌گردد، را برای شما عزیزان معرفی کردیم.

  منبع مطلب : drjavadiclinic.com

  مدیر محترم سایت drjavadiclinic.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ترک شیره | بهترین روش ترک اعتیاد به شیره

  ترک شیره | بهترین روش ترک اعتیاد به شیره

  برای ترک اعتیاد به شیره تریاک روش‌های متنوعی به کار گرفته می‌شود که برخی از آن‌ها تأثیر کمتری داشته و یا بعضا غیر علمی هستند. شیره تریاک نوعی ماده مخدر از خانواده تریاک است که با جوشاندن و صاف کردن سوخته تریاک در ترکیب با تریاک خالص به دست می‌آید. این ماده اثر قوی‌تر اما کوتاه مدت تری نسبت به تریاک دارد. به دلیل همین اثر قوی‌تر است که علائم و عوارض شدیدتری دارد و ترک آن نیز با دشواری بیشتری همراه است. علاوه بر خود مصرف‌کننده، نقش خانواده در ترک اعتیاد بسیار اهمیت دارد چراکه رفتار آنان می‌تواند فرد را به سمت ترک یا مصرف مجدد مواد سوق دهد. برای ترک اعتیاد به شیره روش‌ها و درمان‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی هرکدام پرداخته‌ایم.


  تماس با مشاور

  شیره تریاک چیست؟

  سوخته تریاک معمولاً از جدار وافور به دست می‌آید. با ترکیب سوخته تریاک با تریاک خالص به نسبت 3 به 1 ترکیبی به دست می‌آید که با جوشاندن و صاف کردن و سپس جوشاندن مجدد تبدیل به ماده سیاه رنگی به نام شیره تریاک می‌شود. شیره تریاک عوارض و خطرات زیادی دارد و بسیار اعتیادآور است. شیره تریاک به روش‌های تدخینی (کشیدنی) و خوراکی استفاده می‌شود. روش کشیدنی با سیخ و سنگ و نگاری و روش خوراکی به صورت بلعیدنی (حبه‌ای) و حل کردن در مایعات انجام می‌شود.

  علائم و عوارض اعتیاد شیره تریاک

  بیشتر علائم اعتیاد به شیره با تریاک مشترک است با این تفاوت که علائم شیره شدیدتر می‌باشد. خواب‌آلودگی همیشگی، کاهش انگیزه، کاهش میل جنسی، حالت تهوع و استفراغ، ناراحتی‌های تنفسی و تیره شدن پوست به ویژه لب‌ها مهم‌ترین نشانه‌های مصرف شیره تریاک است. برخی موارد دیگر از علائم و عوارض جسمانی و روانی اعتیاد به شیره تریاک را در زیر مرور می‌کنیم.

  برای آگاهی بیشتر درباره علائم و عوارض اعتیاد به شیره کلیک کنید.

  ترک اعتیاد به شیره تریاک

  برای ترک اعتیاد مواد مخدر مانند ترک اعتیاد به شیره تریاک روش‌های متنوعی استفاده می‌شود که لازم است حتماً با مشورت متخصصین اعتیاد صورت بگیرد. حتی در مواردی که خود بیمار در خانه برای ترک اقدام می‌کند، اکیداً توصیه می‌گردد که با یک متخصص در تماس باشد و با تشخیص و تجویز او تصمیم بگیرد. ترک شیره تریاک دوره 12 تا 21 روزه خماری دارد. مهم‌ترین روش‌های ترک شیره تریاک را باهم مرور می‌کنیم. برای اطلاع بیشتر درباره ترک اعتیاد به مواد مخدر کلیک کنید.

  ترک ناگهانی شیره

  این روش با قطع ناگهانی شیره تریاک انجام می‌شود. در این شیوه هیچ ماده جایگزینی برای کمک به ترک وجود ندارد و قطع تدریجی ماده اعتیادآور نیز انجام نمی‌شود. این روش در کمپ های ترک اعتیاد غیرمجاز بسیار دیده می‌شود. ترک ناگهانی در کمپ‌ها و بین معتادان به روش یابویی شهرت دارد. این روش میزان بازگشت بالایی دارد و افراد کمی می‌توانند پس از ترک به این شیوه پاک بمانند چراکه در ترک اعتیاد به شیوه ناگهانی عوامل روانی مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

  برای آشنایی بیشتر با کمپ های ترک اعتیاد کلیک کنید.

  ترک شیره به روش سنتی

  در این روش از کاهش تدریجی دوز مصرف شیره تریاک استفاده می‌شود. به‌مرور و با کاهش روزانه می‌توان مصرف را به صفر رساند و در سطح پایداری آن را حفظ کرد. مهم‌ترین دلیل عدم موفقیت در این روش رعایت نکردن دوز مصرف طبق برنامه‌ریزی تعیین شده است. فرد به دلایل و بهانه‌های مختلف مثل عصبانیت و مشکلات دیگر در زندگی از این برنامه خارج می‌شود که باعث شکست درترک شیره تریاک می‌شود.

  ترک اعتیاد به شیره با متادون

  در این روش همانند ترک ناگهانی، مصرف شیره تریاک را به‌صورت ناگهانی قطع می‌کنند. اما مزیت این روش این است که از متادون به عنوان جایگزین ماده مخدر استفاده می‌شود. متادون به کنترل عوارضترک شیره تریاک و کاهش دشواری خماری و علائم ترک کمک می‌کند اما در این روش حتماً باید توجه کرد که مصرف متادون با تجویز و طبق دستور پزشک مصرف شود. مصرف سرخود متادون و یا توجه نکردن به دستورات پزشک، اعتیاد به متادون را جایگزین اعتیاد به شیره خواهد کرد.

  برای اطلاع بیشتر درباره متادون و حالات خماری کلیک کنید.

  ترک اعتیاد به شیره با کمک بوپرنورفین (ب2)

  این شیوه از ترک شیره تریاک مانند ترک با متادون درمان دارویی است که باعث کاهش علائم ترک و درد خماری می‌شود. استفاده دائمی و خودسرانه از این دارو همانند متادون خود نوعی اعتیاد محسوب می‌شود. در واقع فرد برای حل مشکل اعتیاد، خود را دچار وابستگی به یک ماده دیگر می‌کند. متخصصان با در نظر گرفتن وضعیت هر بیمار دوز و مقدار مناسبی از دارو را تجویز می‌کنند و با استفاده از ابزارهای مختلف مانع از بازگشت فرد به مصرف مواد می‌شوند.

  ترک اعتیاد به شیره به روش سم زدایی UROD

  سم‌زدایی (UROD) که با نام سم‌زدایی فوق‌ سریع نیز شناخته می‌شود در ترک شیره تریاک بسیار مؤثر بوده است. در این روش از داروهای خاصی استفاده می‌شود. این داروها به تحمل آثار خماری شدید ناشی از ترک اعتیاد به شیره تریاک کمک می‌کند و بیشتر در افرادی که دوز مصرفی بالا و اعتیاد شدید دارند استفاده می‌شود چراکه تحمل خماری برای آن‌ها دشوارتر است.

  استفاده از انواع روش های روان درمانی 

  کمک گرفتن از خدمات روان‌درمانی و روانشناسی در درمان بیماری‌های ذهنی و روانی بیش از هر چیز در اولویت قرار دارد. از آنجا که اعتیاد بیماری مغز است و آسیب‌های زیادی به سطح روان انسان وارد می‌کند، مراجعه به روانشناس برای ترک اعتیاد نیز بسیار توصیه می‌شود. روان‌درمانی اگر در کنار درمان‌های دیگر نظیر درمان‌های دارویی قرار بگیرد میزان موفقیت درمان را به میزان بسیار زیادی بالا می‌برد.

  درمان‌های شناختی-رفتاری و درمان‌های انگیزشی ازجمله مؤثرترین روش‌ها در ترک شیره تریاک محسوب می‌شوند. در این روش‌ها اساس درمان بر شناسایی افکاری است که مانع از ترک می‌شوند. درمانگر با استفاده از مصاحبه انگیزشی انگیزه فرد را برای ترک بالا نگه می‌دارد و با آموزش روش‌های مؤثر برای مقابله با وسوسه‌ها از عود و مصرف مجدد نیز پیشگیری خواهد کرد. روش‌های روان‌درمانی می‌توانند به‌ صورت گروه‌درمانی با افراد دیگری که قصد ترک‌ دارند و یا به‌ صورت خانواده‌درمانی با حضور خانواده فرد معتاد نیز برگزار شوند که در این صورت تأثیر بیشتری خواهند داشت.

  برای اطلاع بیشتر درباره بهترین روش‌های ترک اعتیاد کلیک کنید.

  مراکز ترک اعتیاد و مراجعه به کمپ‌ها 

  در این مراکز ممکن است روش‌های مختلفی ازآنچه گفته شد استفاده شود. بسیاری از کمپ‌های ترک اعتیاد یا مراکز غیرمجاز وجود دارند که از روش‌ها و امکانات نامناسب استفاده می‌کنند. حتی بسیاری از کمپ‌های مجاز هستند که روش‌های علمی و صحیح را پیگیری نمی‌کنند. به همین علت لازم است قبل از انتخاب مرکز مورد نظر برای ترک شیره تریاک حتماً تحقیق کاملی در مورد آن مرکز انجام دهید.

  کلام آخر

  از آنجایی که شیره یکی از انواع مواد افیونی است و بسیار اعتیاد آور می‌باشد افراد مصرف کننده لازم است که برای درمان و ترک اعتیاد به این ماده اقدام کنند. خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که به دلیل عوارض این ماده ممکن است افراد به راحتی زیر بار ترک شیره نروند و در این مواقع نقش و تصمیم خانواده‌ها بسیار پررنگ می‌شود. برای آنکه فرد مصرف کننده شیره بتواند ترک راحتی را تجربه کند به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از خدمات مرکز مشاوره حامی هنر زندگی بهره ببرید. این مرکز با داشتن مشاورانی برجسته این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید حتی ترک در منزل را نیز تجربه کنید. همچنین حامی هنر زندگی در تمامی فرآیند درمان و ترک در کنار فرد مصرف کننده و خانواده او خواهد بود و می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز از خدمات مشاوره بهره ببرید.

  برای اطلاع از روند دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

  سوالات متداول

  در صورتی که سم زدایی و پاکسازی در کنار روان درمانی انجام گیرد می‌تواند بسیار موثر باشد. روان درمانی نیز دارای روش‌های مختلفی است که با توجه به شرایط فرد و وضعیت فرد انتحاب می‌شوند. با این حال روش‌های دیگر مانند مصرف متادون و ب 2 نیز مفید هستند اما باید توجه کنید که سوء مصرف این مواد و وابستگی به آنان خود باعث اعتیاد جدیدی در فرد می‌گیرد

  برای دریافت مشاوره در زمینه ترک شیره می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق موبایل با شماره 02122018502 و تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

  منبع مطلب : honarehzendegi.com

  مدیر محترم سایت honarehzendegi.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  روشهای ترک شیره تریاک

  قبلا در مورد شیره تریاک و عوارض مصرف شیره تریاک با هم صحبت کرده ایم و به شما توضیح داده ایم که این ماده مخدر چطور عمل می کند و چه عوارضی دارد. در این مطلب قصد داریم که روش های نوین ترک اعتیاد شیره را برای شما بازگو کنیم و شما را در مسیر بهبودی راهنمایی کنیم.

  از طرفی از آنجا که تاثیرات و عوارض تریاک و شیره تریاک خیلی با هم مشابه هستند شما می توانید مطالب زیر را به عنوان مطلب راهنما مطالعه کند.

  مصرف تفننی یا تفریحی تریاک چه عوارضی دارد؟

  ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

  برای ترک اعتیاد تریاک چه بخوریم؟

  بهترین روش ترک شیره تریاک

  بهترین روش ترک شیره تریاک را در این مقاله با هم بررسی می کنیم. خیلی از افراد تصور می کنند قطع یکباره مواد بهترین روش ترک تریاک است. اما شاید این روش بدترین روش آن باشد، با مصرف مواد مخدر بدن وابستگی شدیدی به آن پیدا می کند و ترک یکباره آن منجر به عوارضی همچون سکته قلبی و رفتن به کما را در بر داشته باشد. بهترین روش ترک تریاک می بایست با کاهش دوز مصرف آن همراه باشد. بهتر است در صورتیکه در بازه زمانی مشخص آن را مصرف می کنید آن را در ساعات نامنظم مصرف کنید.

  بهترین راه ترک شیره تریاک همانطور که مطرح شد روش استاندارد و اصولی با مراجعه به کمپ های معتبر می باشد. باهم به این موضوع اشاره می کنیم که بهترین روش ترک اعتیاد کاهش میزان مصرف آن به جای یک وعده در روز به چند وعده کوچک در روز می باشد. در نهایت پس از خرد کردن وعده های مصرف لازمم است تعداد وعده ها را نیز کاهش دهید. البته خاطر نشان می کنیم ترک تریاک در کمپ و تحت نظر پزشک مطابق با توانایی بدنی شما انجام می گیرد.

  جدید ترین روش برای ترک شیره تریاک

  (UROD)جدید ترین راه سم زدایی برای مصرف کنندگان تریاک است. در این روش از داروی آنتاگونیست به اندازه زیادی استفاده می شود که بیشتر افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند و از دارو استفاده می کنند را بیهوش می کند، دلیل این موضوع هم این است که این دارو بیشتر برای افرادی که دارای اعتیاد شدید هستند و تحمل خماری برایشان سخت استفاده می شود و با استفاده از این دارو می توانند به راحتتر خماری را تحمل کنند.

  ترک اعتیاد شیره تریاک به روش سنتی

  در این روش ترک اعتیاد فرد روز به روز مصرف خود را پایین می آورد و کم کم در طول زمان مصرف خود را به صفر می رساند. یکی از مواردی که باید در این روش حتما به یاد داشته باشید این است که با خود صادق باشید و به عنوان مثال اگر روزی عصبانی تر از حد معمول بودید مصرف خود را بالا و پایین نبرید.

  ترک شیره تریاک بدون دارو

  ترک تریاک بدون دارو یکی از راهکارهایی است که اغلب افراد آن را پرس و جو می کنند. ترک تریاک نیاز دارد تا تحت نظر پزشک انجام شود. بدن هر فرد در زمان ترک اعتیاد تریاک ممکن است واکنش های متفاوتی نشان دهد. بنابراین اینکه دارو تجویز شود بری فرد یا خیر بسته به نظر پزشک متخصص دارد.

  چگونه مصرف شیره تریاک را ترک کنیم

  چگونه تریاک را ترک کنیم سوال بسیاری از مراجعه کنندگان به کلینیک ترک اعتیاد نگین می باشد. در خصوص چگونگی ترک تریاک باید گفت به هیچ عنوان مصرف تریاک را به یکبار قطع نکنید. برای ترک تریاک لازم است ابتدا دوز مصرفی خود را پانین بیاورید و مصرف زیاد آن را در طول روز به مصرف چندبار اما میزان کم کاهش دهید. البته در طول ترک تریاک شما لازم دارید تا از لحاظ روانشناسی و ذهنی انگیزه های در شما ایجاد شود تا شما را در رسیدن به هدف یاری کند. از این رو به شما پیشنهاد میکنیم حتما به مراکز ترک تریاک معتبر مراجعه نمایید.

  بدون دارو تریاک را ترک کنیم

  ترک ناگهانی شیره تریاک

  در این روش فرد بدون هیچ کمک و جایگزینی تریاک را ترک می کند، البته باید بدانید آمار ماندگاری فرد در پاک بودن و عدم مصرف مواد در این روش پایین است.

  روشهای ترک شیره تریاک

  بهترین روش : بستری شدن در مرکز بستری ترک اعتیاد

  می توان گفت بهترین روش ترک اعتیاد مواد مخدر مراجعه به مراکز بستری ترک اعتیاد است. دلیل این موضوع این است که: " از آنجایی که اعتیاد به عنوان یک بیماری شناخته شده است و باید حتما در نظر داشته باشید که برای در مان بیماری خود حتما باید پیش متخصص بروید و به عبارتی کار را به کاردان بسپارید" در این روش فرد بیمار (در مراکز ترک اعتیاد، فرد معتاد دارای بیماری است و با او مانند کمپ ها بد رفتاری نمی شود) در مراکز بستری ترک اعتیاد بستری شده و همه ی مراحل ترک اعتیاد او زیر نظر پزشک معالج انجام می شود. دیگر مزایای استفاده از این روش ترک اعتیاد عبارتند از:

  برای آگاهی بیشتر در مورد مورد آخر پیشنهاد می دهیم که مطلب منظور از اعتیاد روحی روانی به مواد مخدر چیست؟ را مطالعه کنید.

  ترک اعتیاد تریاک در خانه با بوپرنورفین یا ب2

  ترک اعتیاد شیره تریاک با این روش بسیار مسیر را برای شما راحت می کند ولی حتما باید به یاد داشته که این کار را حتما باید زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهید. ضمنا می توانید در ای مورد مطلب زیر را مطالعه کنید.

  بوپرنورفین مسکن قوی برای ترک اعتیاد

  شیره تریاک 12 تا 21 روز خماری دارد.

  مقدار زمان خماری در اثر قطع مصرف شیره تریاک به میزان مصرف و زمان مصرف شما بستگی دارد. خماری شیره تریاک ممکن است به حدی از لحاظ روحی و جسمی شما را آزار دهد که دوباره به مصرف مواد مخدر بازگردید. ولی باید به یاد داشته باشید که بعد از تحمل این دوره شما قسمت سخت کار را انجام داده اید و می توانید تا آخر عمر خود از بند هرگونه اعتیاد آزاد باشید.

  چگونه تریاک را ترک کنیم سوال بسیاری از شما عزیزان است که با مراجعه به کارشناسان ما از آنها پرس و جو می کنید. باید به شما عرض کنیم برای ترک هرگونه مواد مخدر از جمله تریاک نیاز دارید تا با یک کاردان خبره که در این زمینه دانش و تجربه کاری را دارد مشورت نمایید. متخصصین مرکز نگین آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در زمینه چگونگی ترک اعتیاد می باشند. برای تماس با شماره های 03132244115 تماس حاصل فرمایید.

  منبع مطلب : www.neginn.com

  مدیر محترم سایت www.neginn.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمد یعقوبی 1 ماه قبل
  0

  سلام عزیزان ببینید این روح وروان که جسم وتسخیر میکنه اگه انگیزوامادگی روحی ادم اون شرایط لازمو داشته باشه درد خماریو برای ما اسونتر میکنه

  شایان 11 ماه قبل
  0

  سلام .من ۸ سال تفننی و ۳ سال هر روز شیره مصرف میکردم . ۱ سال قبل کلینیک ترک اعتیاد بهم متادون داد و نابودم کرد.بعد از یک سال هر روز ضعیف تر شدم ولی سرخوش . الهی خیر نبینن . زندگی مو خراب کردن . یک ماه شد دوباره شیره میکشیدم و الان ۱۱ روزه بصورت یارویی گذاشتم کنار . بی قرارم . شبی ۱ ساعت خوابم نمیبره . تا ۱۱ روز ۱۱ ساعت خوابیدم . برام دعا کنید این ۱۰ روز دیگه هم بگذره واقعا حالم خوش نیست

  بی نام‌ 1 سال قبل
  0

  منشخصی ‌۴۱ هستم که بوی تریاک حالمو خراب میکرد توسط دوستان بی معرفت نفهمیدم چطور گرفتارش شدم حدود ۴پنج سال شیره وتریاک مصرف کردم ولی یه جایی به خودم اومدم که من مال این حرفا نبودم وتصمیم گرفتم ترک کنم اول کسایی که دورم بودن رو پاک کردم وبعد شروع به ترک که متادون رو جایگزین کردم وبه مرور دوزش رو کم کردم و۵روز درد وتب ولرز وبی قراری شدید داشتم اعصاب داغون حتی قرص هم داشتم ولی مصرف نکردم تا اینکه خداروشکر تونستم این لعنتی رو ترک کنم والان خوشحالم که خودمو دوباره پیدا کردم درکل همه به اراده خود شخص داره تمام ایشاالله پاکی همه دوستان

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  با سلام،دوستان من 5سال مصرف شیره داشتم یه هو تصمیم گرفتم دیگه ترک کنم.5،روز یک قرص متادون 20خوردم بعداش دیگه قط کردم چند روز اذیت شدم الان 40روزه هست پاکم.به خدا قسم هیچه فقط وفقط اراده داشته باشید دوستان.5سال نعشع کردی تحمل،10روز خماری داشته باش،واز شر این هیولا خلاص شوو،به امید پاکی همه دوستان عزیز

  برزوشمشیری 2 سال قبل
  1

  سلام من 37ساله هستم ودرحدود16-17ساله مصرف تریاک دارم تواین سه چهارسال آخردوسه دفعه ترک کردم ومتاسفانه بعده چندماهی دوباره شروع کردم امااین سری برای چندماه شیره مصرف کردم والان دقیقا22روزه بدونه هیچ ماده مخدری اقدام به ترک یابویی کردم فقط دردوسه روزه اول ازقرص متادون20 استفاده کردم.امابعده این همه روزشبهادردوتشنج میادسراغم به طوری که شبهاتاصب دوسه باری دوش سردمیگیرم البته ازروزه هفدهم روزهازیاداذیت نمیشم فقط شبهااحساس بی قراری وسوختگی وتشنج میکنم

  1
  هادی 18 روز قبل

  درضمن قرص لعنتی پاکی رو عقب میندازه یعنی وقتی قطع میکنی بعد چند روز خمار میشی وخماریشم از مواد سختره خواهشا دنبال قرص نرید

  1
  هادی 18 روز قبل

  یه نصیحت از داداش کوچیکتون برادران خواهشا دنبال هیچ نوع قرص نرید همینا باعث تشنج میشن لعنت به قرص.باهمین مواد ترک کنید ولی دنبال قرص نرین

  برای ارسال نظر کلیک کنید