توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تعبیر خواب کشتن مار از نظر قرآن

  1 بازدید

  تعبیر خواب کشتن مار از نظر قرآن را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  گونل

  تعبیر خواب مار از نظر قرآن

  تعبیر خواب مار از نظر قرآن ، تعبیر خواب مار از نظر اسلام

  در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم به تعبیر خواب مار از نظر قرآن و احادیث و ائمه بپردازیم. اینکه از خواب مار در قرآن مجید چیزی آمده است یا نه.تعبیر خواب مار در قرآن را می توانیم دشمن و یا بدعت گذار در دین بنامیم.

  کلمه حیّه که یک مرتبه در قرآن آمده است : «فالقا‌ها فاذا هی حیه تسعی»، موسی عصا را افکند، ناگهان مار عظیمی شد و شروع به حرکت کرد سوره مبارکه طه آیه 20.

  کلمه ثعبان که دو مرتبه در قرآن به کار رفته است: «فالقی عصاه فاذا هی ثعبان مبین»، ناگهان عصای خود را افکند و اژد‌های آشکاری شد سوره مبارکه اعراف ، آیه ۱۰۶ و سوره مبارکه شعراء ، آیه ۳۲.

  کلمه جانّ به معنای مار، در قرآن کریم دو بار تکرار شده است: «و ألق عصاک فلما رأ‌ها تهتز کان‌ها جانّ ولی مدبراً و لم یعقب یا موسی لا تخف انی لا یخاف لدی المرسلون»، و عصایت را بیفکن هنگامی که آن را مشاهده کرد، دید با سرعت همچون ماری کوچک می‌دود، ترسید و به عقب برگشت و حتی پشت سر خود را نگاه نکرد،‌ای موسی! نترس که رسولان در نزد ما نمی‌ترسند (سوره نمل/آیه ۱۰) و نیز (سوره قصص/آیه 31 ).

  تعبیر خواب مار از نظر قرآن ، تعبیر خواب مار از نظر اسلام

  خواب های شما و جواب های ما

  سلام من خواب دیدم که ماری سیاه رنگ دور گردن من حلقه زده است.بسیار وحشت کرده بودم و هر کاری می کردم من را رها نمی کرد.من در خواب نام ائمه را بردم تا مرا رها کرد و رفت.تعبیر این خواب چیست؟

  سلام همانطور که گفته شده حلقه زدن مار دور گردن ندادن زکات و خمس و … است و باید این پول را از مال خود جدا کنید.به لطف ائمه اطهار توفیق دادن زکات را پیدا خواهید کرد.

  سلام من خواب دیدم که مارهای زیادی اعم از بزرگ و کوچک با رنگهای مختلف در خانه ما بودند و یک مار سبز رنگ با اندازه متوسط دور پای چپم پیچیده بود بعد از لحظه دور شد.به پای چپم که نگاه کردم از مچ تا بالای زانو با رنگ سبز و خط زیبا آیه های قرانی رو پای چپم نوشته شده بود.جاهای که مار سبز پیچیده بود دور پام
  لطفا میخوام بدونم تعبیر این خواب چیست خیلی نگرانم کرده است.در ضمن من دختری مجرد و بیست ساله هستم.

  این خواب نشان می دهد که شما پا روی خیلی از اصول گذاشته اید و اعتقاداتی داشته اید که دیگر آن را قبول ندارید ، ولی باید بدانید که خداوند شما را دوست دارد که چنین خوابی دیده اید و قبل از مرگ و تمام شدن فرصتتان شما را آگاه کرده است.

  منبع مطلب : gunel.blog.ir

  مدیر محترم سایت gunel.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تعبیر حضرت یوسف برای دیدن مار در خواب

  تعبیر حضرت یوسف برای دیدن مار در خواب

  اگر خواب مار ببینید چه حالی خواهید داشت؟ می‌ترسید؟ وحشت زده از خواب می‌پرید؟ خواب دیدن را می‌توان یکی از مرموز‌ترین و جالب‌ترین رخداد‌های زندگی هر فردی دانست. برخی افراد هر شب خواب می‌بینند، برخی در طول یک وعده خواب چندین رویا و کابوس را تجربه می‌کنند و برخی به ندرت خواب می‌بینند. اما ماجرای خواب مار از پر مفهوم‌ترین خواب‌های جهان است.

   شاید اغراق نباشد اگر بگوییم دیدن خواب مار از پیچیده‌ترین مفاهیم جهان محسوب می‌شود. برای مثال از رنگ مار تا نحوه برخورد آن مثلا نیش زدن یا آرام بودنش تعابیری متفاوت دارد.

  بسیاری از انسان‌ها در حالت عادی از مار می‌ترسند یعنی اگر با یک مار واقعی و حتی مار آبی و غیر سمی مواجه شوند فرار می‌کنند، اما در دنیای خواب ما ناهشیارانه رفتار‌هایی متفاوت در پیش می‌گیریم و شاید واکنشی غیرمنتظره داشته باشیم.

  تعبیر پر تکرار مار و ثروت

  بسیاری از افراد و بهتر است بگوییم قدیمی‌تر‌ها معتقدند دیدن مار درخواب یعنی دستیابی به گنج و ثروت. درواقع اگر خواب مار دیده باشید باید منتظر ثروتی قابل توجه باشید. بر اساس شواهد تاریخی ریشه این عقیده به ماجرای قدیمی مار و گنج باز می‌گردد. یعنی ایده‌ای که معتقد است هر کجا ماری حضور دارد به معنای محافظت مار از گنجی عظیم است.

  مار و دشمن مرموز

  برخی دیگر معتقدند وجود مار در خواب یعنی یک انسان خوش خط و خال و موزی در پی فریب دادن شما و یا سوء استفاده از شما است. درواقع این افراد مار را به فردی چند رنگ و نیش مار را به زخم زبان‌ها و فشار‌های کلامی وی تعبیر می‌کنند. برهمین اساس افراد زیادی معتقدند کشتن مار خوش خط و خال به معنای پیروزی بر نیرنگ است.

  هر ماری مفهوم خاص خود را دارد

  طبعیتا انتظار نداریم که در خواب مار شناس شوید و انواع مار را از بین صد‌ها هزار مار تشخیص دهید، اما می‌توانید بین مار‌های شناخته شده، تمایز قائل شوید چرا که برخی منابع تاکید دارند نوع مار خواب شما در تعبیر موثر است.

  برای مثال مار‌های بزرگ مانند مار بوا نشانه موانع انسانی و محیطی سر راه تحقق آرزو‌های شماست. این در حالی است که مار‌های سمی و زهرآگین‌تر مانند مار کبرا و زنگی نمادی از ارتباط شما با افراد خطرناک هستند. برخی معتقدند مار کبرا می‌تواند نشانه‌ای از ضعف عزت نفس باشد.

  دیدن خواب مار در حالتی که تعداد آن‌ها زیاد می‌باشد یعنی مراقب دوستان باشید. دیدن مار ماهی در خواب تعبیر از بهبودی سریع یک بیماری دارد. در صورتی که ببینید مار ماهی در دست گرفته اید یعنی شانس بزرگی در راه است. اما اگر مار ماهی را در حالت مرده ببینید یعنی می‌توانید از خود دفاع کنید.

  دیدن مار در خواب نشانه مشاجره و خیانت نیز می‌تواند باشد و این که باید مراقب دشمنان خود باشید. هم چنین اگر خواب ماری را دیدید که در قفس است یعنی شخصی بد در اطراف شما کمین کرده است.

  تعبیر خواب مار از دید حضرت یوسف

  بر اساس گفتار‌های حضر یوسف، دیدن مار بلائی است که از دشمن به فرد می‌رسد که باعث دشمن شادی می‌شود. دیدن بیرون آمدن مار از شکم فرزند دشمنی را نشان می‌دهد و دیدن نیش خوردن از مار به مفهوم نیش و آسیب دیدن از رقبا است. دیدن مار بزرگ نشانه‌ای از دشمن بزرگ است.

  نظر امام جعفر صادق (ع) درباره خواب مار

  از دید امام جعفر صادق دیدن مار درخواب ده وجه است:

  اول: دشمن پنهان. دوم: زندگانی. سوم: سلامتی. چهارم: پادشاهی. پنجم: سپه سالاری. ششم: دولت، هفتم: زن. هشتم: مراد. نهم: پسر. دهم: سیلاب.

  نظر منوچهر مطیعی تهرانی درباره مار

  منوچهر مطیعی است که سال‌ها تحقیق و مطالعه‌ی کتاب‌های تعبیر خواب از جمله تعبیر خواب ابن سیرین و بسیاری کتاب‌های ایرانی، عربی و اسلامی کرده معتقد است مار، خطر یا دشمن خانگی است. خطری که بدون اطلاع قبلی و بی آنکه انتظارش را داشته باشید و حدس بزنید چه می‌شود و چه کسی در کمین شماست به سراغتان می‌آید و دشمنی است زیبا و قشنگ و خوش نقش و نگار و دل فریب که که زیر سر یا در خانه شما هست و از وجودش بی اطلاع هستید.

  اما این دشمن اگر فرصت بیابد نیش زهر آلود خودش را در تن شما فرو می‌برد. برخی نوشته اند، مار ثروت است و دارائی نهفته و موجود که در این مورد نیز شما از وجودش بی خبرید. مار دشمنی است زیبا و خوش نقش و نگار و دل فریب و آرام که بی صدا می‌آید و زهرش را می‌ریزد و می‌رود. چنین موجودی می‌تواند یک زن زیبا نیز باشد. زنی که در عین دولت داشتن خطرناک است و در عین خطرناک بودن دوست داشتنی است. در خواب خیره نگریستن به چشم مار را درست ندانسته اند. چندین حیوان و جانور هستند که در خواب به چشم آن‌ها خیره شدن خوب نیست از آن جمله است مار. اگر دیدید ماری را کشتید بر دشمنی پیروز می‌شوید ولی به زودی ندامت و پشیمانی به سراغ شما می‌آید.

  نظر ابن سیرین درباره خواب مار

  محمد ابن سیرین یکی از مشاهیر اهل علم و ادب است پدر او برده انس بن مالک بود، ابن سیرین در تعبیر خواب در جامعه بسیار شهرت داشت و مردم برای تعبیر خواب‌های خود به او رجوع می‌کردند. پیشه او بزازی بود و از تابعین مشهور است. تابعین افرادی هستند که پیامبر اسلام را ندیده، ولی با اصحاب او معاشرت داشته‌اند. ابن سیرین در رابطه با تعبیر خواب مار نظریه‌های مختلفی دارد:

  _دیدن مار در خواب نشانه دشمننی خطرناک است

  _تعبیر خواب مار می‌تواند مثبت و به معنای ارتباط با افراد صاحب نام باشد

  _نبرد با مار به معنای جنگ با دشمن واقعی و حتی شکست دشمن است

  دیدن مار در خانه دلیل دشمنی خانگی است

  _ دیدن خوردن گوشت مار دلیل است که مال و اموال دشمن را به دست می‌آورید

  _مار مرده نشانه رفع بلاست

  تعبیر خواب مار از دید خالد بن علی بن محد العنبری

  در رابطه با تعبیرخواب مار می‌گویند: اگر در خواب مار ببینید یعنی شما دشمنی ثروتمند دارید. اگر ببینید که ماری را کشته اید یعنی بر دشمن خود غلبه می‌کنید. به گفته ایشان اگر در خواب ببینید که چندین مار وارد خانه شما شده و بدون این که آسیبی به شما برسانند آن جا را ترک کنند، نشانه این است که دشمنان شما از اقوام و خویشاوندان می‌باشند.

  اگر در خواب دیدید که مار را به خانه آورده اید یعنی دشمن شما را فریب می‌دهد، اما اگر ببینید که مار را کشتید یعنی شما بر دشمن خود غلبه می‌کنید. یکی از دیگر تعبیر‌های خواب مار از نظر ایشان این است که می‌تواند به عداوت زن و فرزندان فرد بیننده خواب دلالت داشته باشد.

  نطر جابر مغربی درباره مار

  جابر مغربی در رابطه با دیدن مار بزرگ در خواب می‌گوید، اگر ببینید که مار بزرگ شما را بلعیده است یعنی دشمن شما را به هلاکت می‌رساند./انتخاب

  منبع مطلب : www.neshanonline.com

  مدیر محترم سایت www.neshanonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ندا : من خواب دیدم ینفر بمن سیب زمینی داد یدفعه یه مارسیاه بزرگ ازش بیرون اومد که دخترم و مادرم‌ اونو کشتن و سرشو جدا کردن

  امید : خواب دیدم ومار را سوزاندم

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Maedeh : سلام من خواب یه مار هفت سرو دیدم که شیشتاشو کشتم ولی هفتمی دستمو نیش زد بعد کشتمش تعبیرش چیه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 روز قبل
  0

  سلام وقت به خیر ببخشید من دیشب خواب دیدم مارهای سفید زیادی وارد خونه ما شدند ومن فقط ترسیدم تعبیر خواب من چی هست ؟

  سلام م مسعودی 10 روز قبل
  0

  درخواب یه مار بزرگ رنگ روشن دیدم زدم سرمارو جدا کردم لطفا تعبیرش رو بگید

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  من خواب دیدم پسرم چند تا مار کشته بود بعد آورد خونه من می شستم ونییش آنها را در میاوردم،برای خوردن

  نشمیل 4 ماه قبل
  0

  سلام خواب دیدم یه نفر چون پیشنهاد دوستیشو رد کرده بودم یه مار بزرگ سفید به سمت من روانه کرد امامن اصلانترسیدم ازش ودمش وزدم تعبیرچیه؟

  سیدعلی پیمان 4 ماه قبل
  1

  سلام درود

  دیشب در خواب ۶ تا ۷ مار سیاه دیدم که به من حمله ور شدن و من همه مارها رو کشتم

  تعبیر خواب چیه از نظر شما

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  سلام من خواب دیدم یه مار خاکستری رنگ به ماحمله می‌کند ومن مار را با دستم خفش میکنم

  زهرا 7 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشی من خواب, دیدم از داخل انگشت شصت دس راستم 3ما ر خارج شدکه این مارها داخل ناخن شصتم زندگی می کردن که وقتی خارج شده خیلی, بزرگ بودن یکی از اونا ساید 1متر بود که می خواست به من حمله کنه که مادرم اونا رو گرفتن و زخمی کردن وبعد, بیرون خانه انداختن که مار بزرگ فرار کرد ور فت داخل منزل همسایه که مادرم. گفتن میمیره به همین زودیا می خواستم بدونم تعبیرش چیه ممنون

  ساحل 7 ماه قبل
  -2

  من خواب دیدم مار منو نیش میزنه اولش کمی درد داره ولی بعدش خوب میشه منم بلند میشم مارو اول خفه میکنم بعدش سه قسمت میکنم ممنون میشم جواب بدید

  رضا 7 ماه قبل
  0

  فکر میکنم بعداز نماز صبح بود خواب دیدم داخل باغی هستم تقریبا شبیه باغ خودمان که چیزی شبیه سیلاب هست و یک مار خاکستری رنگ شبیه مار کبری وجود دارد که نگهبان باغمان با داس به سر آن مار بزرگ میزند و مار را میکشد اما ناگهان تعدادی مار شبیه همین مار اما ظاهرا از نظر جثه نصف این مار بودن داخل سیلاب دیده میشوند من از ترس بیدار شدم

  فاضل 8 ماه قبل
  -1

  سلام وقتتون بخیر..من ساعت ۵ صبح خواب دیدم از فردی ک روی کشتی هس دو مارسبز روشن دستش بود ک من رفتم ازش گرفتم حالت گرفتن منم با سرش بود ک سرشو فشار داشتم تا نیش نزنه حالت دهن بسته گذاشتم بعد چند دقیقه رفتن برگشتم رفتم اونجا پرتاب کردم انداختم اونجا ممنون میشم پاسخ دهید

  ناشناس 8 ماه قبل
  2

  عالی

  جججج 8 ماه قبل
  1

  سلام من خواب دیدم که چند مار به شکل قورباغه شده بودند فقط یکی به شکل قورباغه نشده بود اون مار. که به شکل قورباغه نشده بود یکم رنگش سفید بود ومن لهش کردم و ماره هی از دهنش زهر می ریخت میشه بگید نشانه ی چیست لطفاً خیلی نگرانم

  مرتضی 8 ماه قبل
  -2

  یکی از اقوام خواب دیدن که خانواده ام مار سیاه بزرگی راکشتیم واز گوشتش خوردیم تعبیرش چیست

  حیرانی 9 ماه قبل
  -2

  من خوب دیدم ی مار قرمز رنگ با طرح های رنگی از سوراخ خونمون اومد بیرون میخواست نیش بزنه که مادرم سرشو برید و بعد بریدنم سرش تکون میخورد که بلاخره اخرش مرو

  Maedeh 10 ماه قبل
  4

  سلام من خواب یه مار هفت سرو دیدم که شیشتاشو کشتم ولی هفتمی دستمو نیش زد بعد کشتمش

  تعبیرش چیه

  -1
  علی 7 ماه قبل

  من خواب دیدم یک مار بسیار زیبا و خوش‌خط وخال ک هم مشکی بود و هم قرمز و هم رنگهای دیگه ک خیلی هم بزرگ بود از فاضلاب آشپز خانه بیرون اومد ولی من یک تیشه دستم بود پرتاب کردم

  گردنش رو نصف کرد

  علی سلیمانی 10 ماه قبل
  3

  من خواب دیدم که سه تا مادر در خانه ای بود که اصلا خانه رو نمیشناختم یکی از مارها خیلی بزرگ بود ودوتا متوسط و که دوتا از مارها رو از سر جدا کردیم ویکی فرار کرد میخوام بدونم تعبیر این خواب چیست

  زینب غ 10 ماه قبل
  1

  من خواب دیدم ک دوتا مار تو خونمونه بعد خونمون دوستادمم هستن تازه مادرمم ک ۱۱ماهه فوت شده هم هس بعد مادرم اون دوتارو گرف کُشت انداخت بیرون یا همون زنده انداخت بیرون یادم نیس چرا؟

  مادرشوهرم میگه خواب مار خوب نیس☹️

  0
  م ق 14 روز قبل

  کشتن مار در خواب خیلی خوبه اون زنده بودن مار که بده کشتن مار به گفته امام صادق علیه السلام کشتن دشمن پنهان و ۹ مورد دیگر که همه اون ۹تا خوب هستند

  سام 12 ماه قبل
  1

  سلام من تو خواب دیدم یک مار سیاه بزرگ به من حمله کرده من گردن شو گرفتم و محکم پیچ دادم از شدت درد بیدار شدم دیدم کیرمو پیجوندم و شکستمش این تعبیرش چی میتونه باشه

  محمد 1 سال قبل
  -1

  سلام من خواب دیدم که مار بزرگ سبز رنگی از لای نی‌زار ها بیرون می آید ودور بدنم می پیچید ومن سر مار را گرفته و خفه‌اش میکنم وعده‌ای این مار را می خورند

  زهرا 1 سال قبل
  2

  من تو خواب دیدم با داداشم دوتا مار رنگی قشگ رو کشتم نمی دونم معنی خوابم چیه

  امید 1 سال قبل
  0

  خواب دیدم چکار را سوزاندم

  5
  امید 1 سال قبل

  خواب دیدم ومار را سوزاندم

  منا 1 سال قبل
  1

  خواب دیدم ده ها مار زرد خال سیاه تو خونه بودن که شوهرم میکشت ازشون و بعد از جای دیگه بازم میامدن خیلی میترسیدم

  شهرام 1 سال قبل
  1

  سلام من خواب دیدم یک ماز مشکی از پایم نیش زده و سپس من او را به هلاکت رساندم

  لطف پاسخ دهید

  ندا 1 سال قبل
  5

  من خواب دیدم ینفر بمن سیب زمینی داد یدفعه یه مارسیاه بزرگ ازش بیرون اومد که دخترم و مادرم‌ اونو کشتن و سرشو جدا کردن

  محمدی 1 سال قبل
  3

  سلام من در خواب مار بزرگی دیدم و کشتمش، چه تعبیری دارد

  امیرحسین 1 سال قبل
  0

  سلام بنده خواب دیدم که در یک امامزاده که چندین بار به آنجا رفته و در همانجا چندین بار توبه کردم ولی متاسفانه باز شکستم کنار مادرم نشستم و در حال خواندن چیزی بودیم که دقیق یارم نمیاد بعد از.آن دیدم در باز شد و یک مار (که به نظرم سیاه و بزرگ بود چون خوب یادم نمیاد) به مجلس وارد شد و همه فرار کردن ولی مار بیشتر به سمت من می آمد من هم از دست مار فرار می کردم و در نهایت در کنار چشمه مار را با سنگ کشتم (خواهشاً تعبیر را این خواب را به من بگید خیلی نگرانم)

  هستی 2 سال قبل
  2

  سلام من خواب دیدم با داییم اینا وخواهرام اینا تو یه خونه ای هستیم که دیدم یه مار خیلی بزرگ دریک اتاق زندانی شده فامیل هام گفتن نمی‌دونیم از کجا اومده ماهم زندانیش کردیم ،،مار وحشی شده بود میدید که ما حرف می‌زنیم وخوشحالیم به زور خواست از لای در و دیوار بیاد بیرون که اومد منو خواهرم رفتیم اتاق محکم در رو بستیم به زور مار اومد بالاخره داخل، با کلی زحمت منو خواهرم موفق شدیم مار را کشتیم

  2
  دلنواز 1 سال قبل

  شما ی دشمن دارین ک نمیتونه خوشحالی شما رو ببینه ولی چون اونو مار رو کشتین دشمن رو شکست میدین

  مهدی 2 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید