توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تعبیر خواب گربه از حضرت یوسف

  1 بازدید

  تعبیر خواب گربه از حضرت یوسف را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  تعبیر خواب گربه | تعبیر خواب گربه از حضرت یوسف

  تعبیر خواب گربه از نگاه معبران مختلف | مجله رازینه

  در این مطلب از مجله رازینه با شما هستیم تا در مورد تعبیر گربه در خواب از نظر حضرت یوسف، امام صادق و دیگران مطالبی را به اطلاع شما برسانیم.

  گربه حیوانی آرام و اهلی است و قابل تربیت که قدرت خوپذیری فراوان دارد. صاحبش را می‌شناسد و خود را برای او لوس می‌کند. حس وفاداری او ضعیف است ولی نسبت به بچه‌های خود به شدت عشق می‌ورزد و دیده شده که برای دفاع از بچه‌ها جان خویش را به خطر افکنده است. به نظافت و زیبایی خود علاقه مند است و بسیاری از ویژگی‌های دیگر که می‌توان آن را به زن نسبت داد. معبرین غربی با استفاده از این نمادها گربه را زن دانسته‌اند البته بایستی به این نکته توجه که منظور از زن جنس مؤنث است و نه همسر.

  تعبیر خواب گربه (معبرین اسلامی)

  ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب گربه، مردی مفسد و دزد می‌باشد.

  ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر بعد از صبح در خواب خودت گربه ببینی، تعبیرش این است که شش روز بیمار می‌شوی.

  امام صادق (ع) می‌فرمایند:

  تعبیرهای گربه عبارت‌اند از:

  آنلی بیتون:

  تعبیر خواب گربه به روایت منوچهر مطیعی تهرانی


  دیدن گربه در خانه چه مفهومی دارد؟

  ابن سیرین می‌گوید:

  تعبیر خواب کشتن گربه

  یوسف نبی علیه السلام گویددیدن کشتن گربه درویش گردد.

  ابن سیرین می‌گوید: اگر در خواب ببینی گربه را کشته‌ای، تعبیرش این است که دزدها را کشته و یا مغلوب می‌سازی.

  ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی گربه را کشته و پوستش را کنده‌ای، به این معنی است که مال دزدی را می‌گیری.

  تعبیر خواب گربه از نظر روانشناسی

  گربه در رویا می‌تواند به تمایلات شما برای شاد بودن و شاد زیستن اشاره داشته باشد. حیواناتی که در رویا مشاهده می‌کنیم سمبل بخشی از غرایز و امیال اولیه‌ی ما هستند که باید به شناخت و کنترل آن‌ها بپردازیم. زمانی که گربه در رویا به سمت شما حمله ور می‌شود یا به شکلی استرس زا ظاهر می‌شود، نشان دهنده‌ی بخشی از غرایز شماست که نسبت به آن‌ها شناخت کافی نداشته با تمایلی برای رو به رو شدن با آن‌ها در زندگی واقعی ندارید. این رویا به شما یاد آور می‌شود که منشا ترس، می‌تواند عدم شناخت باشد. زمانی که ترس‌های خود را بشناسید، می‌توانید راه برخورد با آن‌ها را نیز پیدا کنید.


  برای شناخت بهتر سمبل گربه بهتر است به نقش و مفهومی که در زندگی بیداری و در فرهنگ‌های مختلف پذیرفته اند مراجعه کنیم. گربه‌ها با مفاهیمی مثل بازیگوشی، شیطنت، حسادت، و گا‌ها با مفاهیم پلید مرتبط می‌شوند. بخش زیادی از تفسیر رویای شما به احساسی که هنگام مواجهه با سمبل گربه تجربه می‌کنید مرتبط است. گربه‌ای که شما را کنجکاو می‌کند یا احساس علاقه را در شما بیدار می‌کند، سمبل بخشی از غرایز شماست که در این زمان شما را به کنجکاوی و بهره گیری از فراغت دعوت می‌کند. این رویا پیامی از جانب ناخودآگاه شماست که از شما می‌خواهد تا به آرامش روانی و تمایل خود به کنجکاوی و فراغت اهمیت داده و فرصتی را برای تخلیه‌ی روانی فراهم سازید.


  گربه می‌توانید در نقطه‌ مقابل احساس افسردگی ظاهر شود. شما در این زمان متمایل هستید تا برای جلوگیری از به وجود آمدن احساس افسردگی، به کار‌های سرگرم کننده که ذهن شما را گسترش می‌دهند یا شادی روانی را فراهم می‌آورند مشغول شوید. این رویا از شما می‌خواهد تا چنین حقی را برای خود قائل شوید. در این زمان، داشتن آرامش و سلامت روانی، در اولیت می‌باشد. شما در حال درک این موضوع هستید که به رغم وجود مشغله‌ها یا ناراحتی‌های روزمره، همچنان می‌توان فرصت‌هایی برای شاد زیستن و آرامش فراهم آورد.


  زمانی که گربه‌ای در رویا به شما حمله ور می‌شود و در شما احساس تنش و نگرانی ایجاد می‌کند، می‌تواند به بدبینی شما نسبت به فعالیت‌های سرگرم کننده اشاره داشته باشد. شما ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری، خود را مجاب به انجام کار‌های سخت و متمادی کنید و برای فراغت خود، فرصتی را در نظر نگیرید. ممکن است احساس کنید که سرگرمی و اوقات فراغت یا مشغول شدن به کنجکاوی‌ها و ماجراجویی‌های دیگر می‌تواند ضربه‌ی شدیدی به موفقیت و موقعیت شما در زندگی بزند. این سرکوب پیاپی و ناعادلانه می‌تواند به صورت سمبل گربه‌ای که در شما استرس ایجاد می‌کند ظاهر شود.


  زمانی که گربه‌ها به شکلی پلید و در محیطی تاریک ایجاد می‌شوند، می‌تواند به باور‌های نادرست شما درباره‌ی برخی سرگرمی‌ها اشاره داشته باشد که در حقیقت هیچ ایرادی ندارند و به شما یا دیگران آسیب نمی‌رسانند، اما شما به دلیل عقاید و افکار غلط، احساس می‌کنید که به شدت مضر هستند و شما را دچار انحرافات اخلاقی می‌کنند یا زندگی شما را نابود می‌کنند. تاریکی با مفهوم جهل گره خورده است. زمانی که حقیقت پنهان به نظر می‌رسد. این رویا از شما می‌خواهد تا درباره‌ی افکار و عقاید خود تجدید نظر کرده و به تعدیل آن‌ها بپردازید.

  در کتاب فرهنگ تفسیر رویا نوشته تونی کریسپ گربه در خواب اشاره به تصاویر زیر دارد:

  گربه: تماس جسمانی و انس و الفت گرفتن با گربه‌های خانگی آسان است. به همین دلیل دیدن گربه در رویا بیانگر نیاز به توجه عاطفی و احساسات گرم است، برخی زنان گربه را جانشین فرزند خود می‌کنند، به همین دلیل است که در بسیاری از رویاهای زنان گربه نشان دهنده نیاز آنان به مراقبت از کسی است یا حتی میل آن‌ها به فرزند داشتن را نشان می‌دهد. 

  گربه در رویای مردان: احتمالا به زن یا جنس ماده اشاره دارد، جنبه شهودی طبیعت مردان، شهود و احساس خطرات ناشناخته، حسادت، خشم و انتقام جویی در رابطه، مادر شخص رویابین، استقلال، دزدی، باروری، در برخی رویاهادیدن گربه سیاه قطعا نشان دهنده ترس از شنیدن خبرهای بد و یا ترس به طور کلی است.

  تعبیر خواب گربه سیاه و وحشی

  لوک اویتنهاو می‌گوید:

  تعبیر خواب حمله گربه به انسان

  آنلی بیتون می‌گوید:

  منبع مطلب : razinemag.com

  مدیر محترم سایت razinemag.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تعبیر خواب جامع آنلاین

  محمدبن سیرین گوید:

  دیدن گربه درخواب، دلیل بر مردی مفسد و دزد است. اگر دید گربه درخانه او آمد، دلیل که دزدی در آنجا رود. اگر دید گربه از خانه او چیزی خورد، دلیل که دزد از آنجا چیزی بدزدد. اگر بیند گربه را بکشت، دلیل که دزدان را بکشد و قهر کند.

  ابراهیم کرمانی گوید:

  اگر بیند که گربه را بکشت وپوست او بکند، دلیل که مال دزدی بستاند. اگر بعد از صبح گربه را درخواب دید، دلیل که شش روز بیمار شود.

  حضرت امام جعفر صادق فرماید:

  دیدن گربه بر پنج وجه است.

  اول: دزد.

  دوم: عمار (سخن چین).

  سوم: بیماری.

  چهارم: زنی مشفقه (زنی دلسوز و مهربان).

  پنجم: جنگ و خصومت کردن (جنگ و دشمنی).

   

  منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

  ابن سیرین نوشته گربه در خواب های ما مردی است دزد و مفسد خصالی که درست است زیرا گربه نمیتواند یک مرد را مجسم کند زیرا گربه به هیچ وجه خصائص مردانگی ندارد و بر عکس بیشتر دارای صفاتی است که مشابه آن را در زنان می توان سراغ کرد. گربه حیوانی است آرام و اهلی و قابل تربیت که قدرت خوپذیری فراوان دارد. صاحبش را می شناسد و خود را برای او لوس می کند. حس وفاداری او ضعیف است ولی نسبت به بچه های خود به شدت عشق می ورزد و دیده شده که برای دفاع از بچه ها جان خویش را به خطر افکنده است . به نظافت و زیبائی خود علاقه مند است و خیلی خصوصیات دیگر دارد که همه آن ها بدن استنثا در زن دیده می شود لذا چند تن از معبران بخصوص معبران غربی گربه را زن دانسته اند نه همسر . منظور از زن جنس زن است نه همسر که البته بین این دو باید تفاوت گذاشت. پس چنانچه در خواب گربه ای قشنگ و براق ببینید که به شما تعلق دارد یا در خانه شماست چنین زنی در مسیر زندگی شما پیدا می شود یا سر راهتان قرار می گیرد. نوشته اند گربه زنی است که دزدی رل دوست دارد و این کار برای او عادت شده است. اگر در خواب بینید گربه ای دارید ، زنی که دستش گج است در زندگی شما نقش می گیرد. اگر ببینید چندین گربه جائی جمع هستند چند زن درباره شما حرف می زنند و تصمیم می گیرند و غیبت می کنند. اگر ببینید گربه از خانه شما چیزی ربوده و برده به مال و دارائی شما تعدی و تجاوز می شود و انسان متعدی و متجاوز یک زن است . اگر در خواب بینید گربه یی را در بغل گرفته اید و به سینه خود می فشارید زنی و فریبکار شما را می فریبد و گولتان میزند و اگرگربه را به دوش گرفته باشید زنی محیل برشما مسلط می شود. اگر در خواب بینید که به گربه غذا می دهید پول خود را برای یک زن دروغگو فریبکار خرج می کنید و اگر ببینید به دنبال یک گربه می دوید که او را بگیرید زنی شما را به استیصال وا می دارد و سر گردان می کند. اگر ببینید گربه ای در خانه شما موش گرفته زنی برای شما حسن خدمت انجام می دهد اما نباید فراموش کنید که خودش نسبت به شما صداقت ندارد.

  لوک اویتنهاو می گوید :

  گربه

  چنگ خوردن از گربه : مانع

  گربه سیاه : بدبختی

  نوازش کردن آن : ناسپاسی

  گربه ای که میو میو میکند: یک دعوی طولانی

  پوست گربه : پیدا کردن یک شیء گم شده

  دیدن گربه: دوست نا دوست

  گربه وحشی : دوست خطرناک

  زدن یک گربه : خیانت

  یوسف نبی علیه السلام گوید:

  دیدن کشتن گربه درویش گردد

  آنلی بیتون می‏گوید:

   1ـ اگر خواب ببینید گربه ای را نمی توانید از خود دور کنید ، نشانة بدبختی است .

  2ـ اگر خواب ببینید گربه ای به شما حمله ورمی شود ، دلالت بر آن دارد که دشمنان می کوشند به اعتبار شما خدشه وارد کنند و ثروت شما را از چنگتان دربیاورند .

  3ـ اگر خواب ببینید گربه ای را از خود می رانید ، دلالت بر آن دارد که بر موانع بزرگی غلبه خواهید کرد و ثروتمند و مشهور می شوید .

  4ـ اگر در خواب گربه ای لاغر و کثیف ببینید ، دلالت بر آن دارد که خبرهایی بد خواهید شنید ، و دوستی در آستانة مرگ قرار می گیرد ، اما اگر خواب ببینید گربة لاغر و کثیف را از خود می رانید ، نشانة آن است که بعد از بیماری طولانی دوست شما معالجه می شود .

  5ـ شنیدن صدای گربه در خواب ، نشانة لطمة خوردن از دوستی ریاکار است .

  6ـ اگر خواب ببینید گربه ای به شما چنگ می زند ، دلالت بر آن دارد که دشمن ، ثروتی که شما روزها برای بدست آرودنش وقت صرف کرده اید ، از چنگ شما بیرون می آورد .

  7ـ اگر دختری خواب ببیند بچه گربه ای بغل کرده است ، نشانة آن است که دیگران به او خیانت می کنند .

  8ـ خواب گربه مفید و تمیز ، نشانةزیان مالی است .

  9ـ اگر تاجری در خواب گربه ببیند ، نشانة آن است که باید در تجارت تلاش بیشتری به خرج بدهد . رقبای او می خواهند معیارهای معاملاتی او را در هم بریزند .

  10ـ دیدن گربه و مار در حالتی دوستانه ، در خواب ، نشانة آغاز دعوا و کشمش است . 

  منبع مطلب : tabirkhab.blog.ir

  مدیر محترم سایت tabirkhab.blog.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  احسان 15 روز قبل
  0

  خواب دیدم یک گربه بد قیافه یک گربه زرد رنگ را گرفته و دارد شکم آن را گاز بگیرد و پاره کند من با لگد به آن زدم و مانع شدم

  سپیده 19 روز قبل
  0

  خواب دیدم گربه روسری منو خورد

  فرح 2 ماه قبل
  0

  سلام خواب دیدم گربه را دارم میکشم و گوشتش را برای غذا آماده میکنم و بعد دم گربه را جدا میکنم و گربه داره جون میکنه و گوشتش دارم میشورم که یک دفعه پشیمان میشم که چه بلایی به سر گربه در آوردم تعبیرش چیه در ضمن در خواب سینگ ظرفشویی خیلی بزرگ و زیبا بود و در منزل خونه من باز بود

  مریم 2 ماه قبل
  0

  خواب دیدم دو تا گربه شوهرم میخواست با تفنگ بزنه من تا حواسش نبود گربه هارو بلند کردم گذاشتم روی دیوار تا فرار کنند

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  خواب دیدم یه گربه با یه عروسک تو دریچه نشسته بودند و به من نگاه میکردن کسی غیر از من آنها را نمی‌دید به چشمهای من خیره شده بودند بعد گربه عروسک را گرفت وبا خودش برد ولی من توی خواب خیلی وحشت کرده بودم کسی تعبیرش را میدونه

  ههاتللخلل 3 ماه قبل
  1

  ه۶هرهاددددداددددددددددتوبال

  ههاتللخلل 3 ماه قبل
  0

  زیرا خره

  گل نرگس ۴۶ 6 ماه قبل
  0

  خواب دیدم که یه بچه گربه به‌طرف خواهر و رفت خواهرم رفت پشت دیوار قایم شه گربه به دنبالش. من رفتم دنبالشون که دیدم خواهرم ترسیده خندیدم خواستم گربه رواز خواهرم دور کنم که دیدم یه گربه زرد بزرک بطرفم اومدبا خونسردی اونو از خودم دور کردم دیدم گربه ای که به خواهرم حمله کرده روی سروصورتش هست دویدم که خواهرم نجات بدم از خواب بیدار شدم

  گل نرگس ۴۶ 6 ماه قبل
  -1

  خواب دیدم که یه بچه گربه به‌طرف خواهر و رفت خواهرم رفت پشت دیوار قایم شه گربه به دنبالش. من رفتم دنبالشون که دیدم خواهرم ترسیده خندیدم خواستم گربه رواز خواهرم دور کنم که دیدم یه گربه زرد بزرک بطرفم اومدبا خونسردی اونو از خودم دور کردم دیدم گربه ای که به خواهرم حمله کرده روی سروصورتش هست دویدم که خواهرم نجات بدم از خواب بیدار شدم

  سما 6 ماه قبل
  0

  خواب دیدم دارم به چندتا گربه توی خونه غذا میدم بعد دو تا گربه ی سیاه از بینشون میاد جلوم منم میگم اینا که گربه نیست هر چقدر میزنمشون برن نمیرن بعد یهو از پا شبیه کره اسب میشن بعد صلوات میفرستم میرن

  0
  سما 6 ماه قبل

  خواب دیدم دارم به چندتا گربه توی خونه غذا میدم بعد دو تا گربه ی سیاه از بینشون میاد جلوم منم میگم اینا که گربه نیست هر چقدر میزنمشون برن نمیرن بعد یهو از پا شبیه کره اسب میشن بعد صلوات میفرستم میرن

  ناشناس 8 ماه قبل
  -1

  زاییدن گربه در خانه چه تعبییری داره؟

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  من خواب دیدم ی گربه قشنگ از لایه در آمد تو ظرف شوییم داشت دنبال غذا می‌کشت بعد هرچقدر خواستم بگیرمش نتونستم آخر پسرم باکمک من انداختنش راه رو دم گربه گیر کرده بود هی تلاش میکردم تا کامل بیرونش کنم بعد بیرونش کردم دیدم پتو ی من تو راه پله هاس رفته داخل پتو ک کشیدم بیرون پاشد جیش کرد بعد حرف زد گفت جیش کردم دیدم شیر گذاشتم دادم بخوره آخر خورد و بیدارشدم خلاصه بیرونش کردم آوردم پتو بشورم توروخدا تعبیرش چیه بگین

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  من خواب دیدم گربه دارم روغن گذاشته بودم داغ بشه دوتا دستاشو کرد تو روغنو سوخت من دستاشو گرفتم زیر آب آروم شد فقط جیغ میزد

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید