توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تعداد جام های رسمی استقلال و پرسپولیس

  1 بازدید

  تعداد جام های رسمی استقلال و پرسپولیس را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  تعداد جام های رسمی استقلال و پرسپولیس

  تعداد جام های رسمی استقلال و پرسپولیس

  پرسپولیس و استقلال، دو تیم بزرگ فوتبال ایران که همیشه رقابت سختی در پیروزی و قهرمانی در مسابقات مختلف فوتبال ایران داشته اند و جذاب ترین رقابت فوتبال ایران را بین خود به وجود آورده اند.

  در این مطلب به بررسی تعداد جام های استقلال و پرسپولیس پرداخته ایم. لازم به ذکر است که در این بررسی تمامی رقابت های استانی، کشوری و قاره ای لحاظ شده اند و برخی از فوتبال دوستان و کارشناسان اعتقاد دارند که جام های رسمی دو تیم را باید منهای جام های دو تیم در مسابقات استانی دانست که در آن صورت پرسپولیس از استقلال در تعداد جام پیشی می گیرد.

  گفتنی است که بسیاری رقابت دوستانه نیز در سال های اخیر شکل گرفته است و جام هایی را در پی داشته است که همگی غیر رسمی بوده اند و در این مطلب به آن ها پرداخته نشده است.

  مقایسه افتخارات استقلال و پرسپولیس | طرفداری

  تو این مقایسه نتایج شاهین رو برای پرسپولیس حساب نکردم چون اکثر پرسپولیسیا باخت های شاهین به تاج رو به حساب پرسپولیس نمیارن که اگه شاهین رو همون پرسپولیس حساب کنید 7 برد به بردای استقلال تو دربی(البته اختلاف بردها رو حساب کردم) اضافه میشه و البته 3 قهرمانی و 6 نایب قهرمانی جام باشگاههای تهران و 5 قهرمانی و 3 نایب قهرمانی جام حذفی باشگاههای تهران به پرسپولیس

  جام باشگاههای تهران:
  استقلال:۱۵ قهرمانی و ۷ نایب قهرمانی
  پرسپولیس:۶ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی

  جام حذفی باشگاههای تهران:
  استقلال: ۴ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی
  پرسپولیس: ۲ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی

  لیگ تخت جمشید و ازادگان وقدس:
  استقلال: 5 قهرمانی و 5 نایب قهرمانی
  پرسپولیس: 7 قهرمانی و ۶ نایب قهرمانی

  حذفی:
  استقلال:۶ قهرمانی و 4 نایب قهرمانی
  پرسپولیس: ۵ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی

  لیگ برتر:
  استقلال: ۳ قهرمانی و 4 نایب قهرمانی
  پرسپولیس: 3 قهرمانی و 2 نایب قهرمانی

  جام باشگاه های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا:
  استقلال ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی و 3 مقام سومی
  پرسپولیس: 0 قهرمانی و 0 نایب قهرمانی و 2 مقام سومی

  جام در جام آسیا:
  استقلال: ---
  پرسپولیس: 1 قهرمانی و 1 نایب قهرمانی

  دربی:
  استقلال 25 برد
  پرسپولیس ۲۰ برد

  بهترین رتبه در رنکینگ جهانی:
  استقلال 55 جهانی
  پرسپولیس: ؟؟؟؟

  جمع کل جامها:
  استقلال: 35 قهرمانی و 24 نایب قهرمانی
  پرسپولیس: 24 قهرمانی و 13 نایب قهرمانی

  فهرست افتخارات باشگاه فوتبال استقلال تهران

  فهرست افتخارات باشگاه فوتبال استقلال تهران

  استقلال تهران یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال ایرانی است[۱] که در چهارم مهر ۱۳۲۴ با نام اولیه دوچرخه‌سواران بنیان‌گذاری شد. نام این باشگاه با رای‌گیری اعضای وقت هیئت مدیره در ۱ اسفند ۱۳۲۸ به تاج[۲] و پس از انقلاب ۱۳۵۷ در فروردین ۱۳۵۸ به استقلال تغییر یافت.[۳] نخستین بازی رسمی این باشگاه در آذر ۱۳۲۵ و در چارچوب هفته نخست جام باشگاه‌های تهران ۱۳۲۵ برگزار شد.[۴]

  باشگاه فوتبال استقلال تهران با کسب ۳۶ قهرمانی رسمی در طول تاریخ خود پرافتخارترین باشگاه تاریخ فوتبال ایران است. دو قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا، ۸ قهرمانی در لیگ‌های سراسری فوتبال ایران، ۱ قهرمانی مسابقات قهرمانی ایران، ۷ قهرمانی در جام حذفی ایران، ۱۳ قهرمانی در جام باشگاه‌های تهران، ۳ قهرمانی در جام حذفی تهران، ۱ سوپرجام تهران و ۱ قهرمانی در لیگ دسته سوم فوتبال ایران از عناوین رسمی داخلی و بین‌المللی این تیم هستند.

  قهرمانی‌ها

  نخستین عنوان قهرمانی این باشگاه با نام دوچرخه‌سواران و در خرداد ۱۳۲۷ به دست آمد، جایی که آن‌ها پیروز جام حذفی تهران ۲۷–۱۳۲۶ شدند. دومین و آخرین قهرمانی این باشگاه در دهه ۱۳۲۰ در سال ۱۳۲۸ و کسب عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های تهران ۱۳۲۸ بود. سپس و در دهه ۱۳۳۰ این تیم جام باشگاه‌های تهران را پنج مرتبه، جام حذفی تهران را دو مرتبه دیگر فتح کرد. در فصل ۳۷–۱۳۳۶ نیز تاج به عنوان نماینده تهران در مسابقات قهرمانی ایران ۱۳۳۶ در اصفهان حاضر شد و با پیروزی بر نمایندگان سایر استان‌ها توانست عنوان قهرمانی را از آن خود از کند. در دهه ۱۳۴۰ این تیم دو بار دیگر نیز موفق به فتح جام باشگاه‌های تهران شد تا از این حیث رکورددار فوتبال تهران شود. از فصل ۱۳۴۹ و برگزاری نخستین دوره مسابقات باشگاهی کشوری تحت عنوان جام منطقه‌ای ۱۳۴۹، تاج نیز به این مسابقات پیوست در نهایت قهرمان نخستین دوره مسابقات سراسری ایران شد. در ابتدای دهه ۱۳۵۰ تاج دو مرتبه دیگر قهرمان جام باشگاه‌های تهران شد و سپس با شروع برگزاری مسابقات سراسری در ایران همانند جام تخت‌جمشید و جام حذفی، تیم تاج نیز به این مسابقات پیوست و موفق شد فاتح جام تخت‌جمشید ۱۳۵۳ و فاتح جام حذفی ۵۷–۱۳۵۶ ایران شود. این آخری، آخرین عنوان قهرمانی این تیم با نام تاج و آخرین قهرمانی این تیم پیش از انقلاب ۱۳۵۷ بود.

  در دهه ۱۳۶۰ به دلیل جنگ ایران و عراق و سیاست‌ها حکومت نوین ایران، مسابقات سراسری برگزار نشدند[۵] و استقلال (نام نوین باشگاه بعد از انقلاب ۱۳۵۷) مجدداً در جام باشگاه‌ها و حذفی تهران شرکت کرد و موفق شد سه مرتبه دیگر جام باشگاه‌های تهران را از آن خود کند تا به رکورد سیزده قهرمانی در این مسابقات برسد. از فصل ۶۹–۱۳۶۸ و با پایان جنگ و عوض شدن دیدگاه حکومت وقت نسبت به فوتبال، مسابقات سراسری مجدداً از سر گرفته شدند و استقلال موفق شد تا در خرداد ۱۳۶۹ لیگ قدس را فتح کند تا بعد از انقلاب هم، همچون پیش از انقلاب، نخستین پیروز جام سراسری در ایران باشد.

  در دهه ۱۳۷۰ با برگزاری جام آزادگان، استقلال نیز در این مسابقات شرکت کرد و در این دهه موفق شد دو بار این مسابقات را ببرد. دو قهرمانی در جام حذفی ایران و یک قهرمانی در سوپر جام تهران از دیگر عناوین این تیم در این دهه هستند.

  در دهه ۱۳۸۰ نحوه برگزاری مسابقات سراسری ایران باز هم دستخوش تغییر شد و لیگ حرفه‌ای ایران جایگزین جام آزادگان شد. استقلال این لیگ را دو مرتبه در دهه ۱۳۸۰ از آن خود کرد، دو قهرمانی در جام حذفی دیگر عنوان‌های قهرمانی این باشگاه در این دهه هستند. با آغاز دهه ۱۳۹۰ استقلال جام حذفی ایران را دو بار و لیگ برتر را یک بار دیگر از آن خود کرد.

  استقلال با دو قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های ۱۹۷۰ میلادی (۱۳۴۹ خورشیدی) و ‎۱۹۹۰–۹۱ میلادی (‎۱۳۶۹–۷۰ خورشیدی) و دو نایب قهرمانی و دو عنوان سومی و در مجموع با هفت حضور در مرحله نیم نهایی، پرافتخارترین تیم ایران در آسیا و به همراه چند تیم دیگر به‌طور مشترک دومین تیم پرافتخار تاریخ قاره آسیا محسوب می‌شود.[۶][۷]

  قاره‌ای (۲)

  کشوری (۱۷)

  استانی (۱۷)

  مجموع جام‌های رسمی (۳۶)

  دوگانه‌ها

  باشگاه استقلال در تاریخش چهار بار موفق به کسب دوگانه شده‌است. در فوتبال اصطلاح دوگانه به معنی قهرمانی در دو جام در طول یک فصل فوتبال، معمولاً لیگ و جام حذفی، می‌باشد.

  نخستین قهرمانی دوگانه تاج در فصل ۳۷–۱۳۳۶ به دست آمد زمانی که تاجی‌ها در ابتدا قهرمان مسابقات قهرمانی باشگاه‌های تهران ۱۳۳۶ شدند و در ادامه در قالب نماینده تهران در مسابقات قهرمانی کشور ۱۳۳۶ در اصفهان حاضر شدند و آن‌جا هم با پیروزی بر نمایندگان سایر استان‌ها عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. دومین دوگانه آبی‌پوشان در فصل ۳۸–۱۳۳۷ و با فتح همزمان جام باشگاه‌های تهران ۱۳۳۸ و جام حذفی تهران ۳۸–۱۳۳۷ حاصل شد. در فصل ۱۳۴۹ تاج در فروردین قهرمان جام باشگاه‌های آسیا و در دی ماه قهرمان جام منطقه‌ای ایران شد تا سومین دوگانه تاریخ این باشگاه نیز کسب شود. چهارمین و تا به امروز آخرین قهرمانی دوگانه استقلال در فصل ۷۱–۱۳۷۰ به دست آمد که استقلال بعد از قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا در تابستان در زمستان موفق به فتح جام باشگاه‌های تهران شد.

  غیررسمی (۱۵)

  استقلال در طی تاریخش در پانزده جام غیررسمی و دوستانه به قهرمانی رسیده است. نخستین قهرمانی این تیم در جام‌های دوستانه در جام تاج که با حضور ۴ شعبه مختلف تیم تاج در ۱۳۳۷ برگزار شد به دست آمد. نخستین عنوان قهرمانی تاج در خارج از ایران نیز در جام میلز ۱۹۶۹ ثبت شد. جدیدترین قهرمانی غیررسمی استقلال در مسابقات جام صلح و دوستی تهران در سال ۱۳۸۴ رقم خورد.[۲۰]

  جستارهای وابسته

  پانویس

  منابع

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  امین : همیشه استقلال برنده است

  علیرضا : استقلال دو قهرمانیدو نائب قهرمانیدو مقام سوم

  علی : کلا اطلاعاتون اشتباه هست

  یاسر سید اکبری : پرسپولیس عقابه هر چقدر بگی ازش کمه همیشه هم پر قدرت و برنده هست انشالاه استقلال رو میزنه کنار اگه عقب باشه.

  عالی : عالی

  ناشناس : پرسپولیس 7تاجام واستفراق 3

  صالح : سلام خیلی عالی است ولی استقلال بیشتر از این که نوشتین قهرمانی دارد

  تاج کبیر : پرسپولیس هرچقدربدوه بازبه افتخارات تاج نمیرسه باماکل کل نکنیدلطفا

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  تاج کبیر 3 ماه قبل
  2

  پرسپولیس هرچقدربدوه به افتخارات تاج نمیرسه باماکل کل نکنیدلطفا

  صالح 5 ماه قبل
  4

  سلام خیلی عالی است ولی استقلال بیشتر از این که نوشتین قهرمانی دارد

  ناشناس 7 ماه قبل
  3

  کلا مار اشتباه هس همین چن سال اخیر هم نایب قهرمان شده پرسپولیس تو اسیا هم سه چهار قهرمانی پشت سر هم تو لیگ قبلا به کنار اینجا نوشته نایب قهرمانی اسیا صفر قهرمانی لیگ ۳ که امار اشتباهیه کلا 😂😂😂

  فقط خدا 8 ماه قبل
  2

  استقلال همیشه قهرمان جهانه💙💙

  0
  ناشناس 5 روز قبل

  سلام خدا شگر که شوما دستتون به جان رسید حسرت جام چند ساله قلبتون مونده

  hanieh 9 ماه قبل
  3

  اشتباه هست اطلاعات

  ناشناس 10 ماه قبل
  5

  پرسپولیس 7تاجام واستفراق 3

  یاسر سید اکبری 10 ماه قبل
  7

  پرسپولیس عقابه هر چقدر بگی ازش کمه همیشه هم پر قدرت و برنده هست انشالاه استقلال رو میزنه کنار اگه عقب باشه.

  4
  تاج کبیر 3 ماه قبل

  پرسپولیس هرچقدربدوه بازبه افتخارات تاج نمیرسه باماکل کل نکنیدلطفا

  1
  ناشناس 9 ماه قبل

  اس اس همیشه قه‍رمان تیم محبوبمی،💪✌️

  علی 10 ماه قبل
  8

  کلا اطلاعاتون اشتباه هست

  عالی 10 ماه قبل
  6

  عالی

  امین 1 سال قبل
  9

  همیشه استقلال برنده است

  علیرضا 1 سال قبل
  8

  استقلال دو قهرمانیدو نائب قهرمانیدو مقام سوم

  برای ارسال نظر کلیک کنید