توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تعداد ستاره های پرچم آمریکا

  1 بازدید

  تعداد ستاره های پرچم آمریکا را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  پرچم ایالات متحده آمریکا

  روز پرچم (ایالات متحده آمریکا)

  روز پرچم (ایالات متحده آمریکا)

  روز پرچم (به انگلیسی: Flag Day) در ۱۴ ژوئن به عنوان روز پرچم جشن گرفته می‌شود.[۱] این روز یادبود تصویب این پرچم در ۱۴ ژوئن ۱۷۷۷ است.

  تاریخچه[ویرایش]

  در ۱۴ ژوئن ۱۷۷۷ دومین کنگره قاره‌ای که از گردهمایی رهبران مستعمرات سیزده‌گانه تشکیل شده بود، لایحه پرچم را تصویب کرده و مشخصات آن را تعیین کرد. علت انتخاب روز ۱۴ ژوئن به عنوان روز پرچم، به مناسبت بزرگداشت همین تصمیم کنگره قاره‌ای است.[۲]

  نخستین پرچم آمریکا از ۱۳ باند سفید و قرمز تشکیل شده که خط‌های بالا و پایین حتما باید قرمز باشند. ۱۳ باند نشانهٔ ۱۳ مستعمره‌ای است که نخستین‌بار علیه امپراتوری بریتانیا قیام کرده و منجر به استقلال آمریکا شدند. ۱۳ ستاره نشانه تشکیل ایالات متحده از این ۱۳ سرزمین بود.[۲]

  از سال ۱۹۱۶ هنگامی که وودرو ویلسون، رئیس‌جمهور وقت آمریکا با صدور فرمانی ۱۴ ژوئن را به عنوان روز پرچم نام نهاد، مردم این کشور هر سال این روز را جشن می‌گیرند. پیش از سال ۱۹۱۶ روز پرچم تنها در برخی ایالت‌ها جشن گرفته می‌شد.[۳] مصوبه کنگره در مورد اختصاص ۱۴ ژوئن به روز ملی پرچم، توسط هری ترومن، دیگر رئیس‌جمهور آمریکا در سال ۱۹۴۹ به صورت قانون درآمد.[۲]

  وبگاه کتابخانه کنگره آمریکا، که بزرگترین و معتبرترین منابع تاریخی در مورد این کشور را در اختیار دارد می‌نویسد طراحی پرچم آمریکا و شمار ستاره‌ها و خط‌های آن تاکنون بیست و هفت بار تغییر کرده‌است. طرح نسخه کنونی پرچم آمریکا به ۴ ژوئیه ۱۹۶۰ بازمی‌گردد، زمانی که هاوایی در اوت سال ۱۹۵۹ (میلادی) پنجاهمین ایالت آمریکا شد.[۳]

  ادعای بتسی راس[ویرایش]

  اینکه گفته می‌شود در سال ۱۷۷۶ جرج واشینگتن، بتسی راس، صاحب خیاط‌خانه‌ای در فیلادلفیا را مأمور دوختن پرچم ملی کرد ادعای درستی نیست. کارشناسان تاریخ و علوم سیاسی به این نظریه مشکوک هستند. اما در عین حال موافقند که بتسی راس به احتمال بسیار جرج واشینگتن را می‌شناخته و پرچم‌هایی را نیز دوخته‌است. ۱۴ ژوئن روز شلوغی در خانه بتسی راس در فیلادلفیا است.[۳]

  نخستین‌بار، نوه بتسی راس در کتابی، این ایده را مطرح کرد که مادربزرگش «نخستین پرچم آمریکا را با دست دوخت». بتسی راس سپس به الگویی برای زنان آمریکا تبدیل شد تا در تاریخ کشورشان مشارکت کنند.[۳]

  بتسی راس در فیلادلفیا، کانون انقلاب آمریکا علیه حاکمیت بریتانیا، خیاط خانه داشت. او گاهی هم لباس‌های جرج واشینگتن، رهبر شورشیان انقلابی و نخستین رئیس‌جمهور آینده ایالات متحده آمریکا را برایش می‌دوخت و تعمیر می‌کرد. همسر بتسی راس که از فعالان محلی بود جانش را در یک انفجار باروت از دست داده بود.[۳]

  اما در این که بتسی راس طراح پرچم باشد تردید وجود دارد و گفته می‌شود که جرج واشینگتن طرح اولیه را پیش او برده و از او خواسته تا آن را بدوزد. واشینگتن در نامه‌ای نوشت: «ستاره‌ها را از آسمان گرفته‌ایم و قرمز را از سرزمین مادری (بریتانیا)، و با نوارهای سفید نشان می‌دهیم که از آن مستقل شده‌ایم. نوارهای ممتد سفید نشانی از آینده و در عین حال نماد آزادی است.»

  مورخانی که ایده خلق پرچم توسط بتسی راس را رد می‌کنند می‌گویند چنین ایده عمیقی بعید است که در ذهن یک خیاط ساده شکل گرفته باشد.[۳]

  با آن که محل تولد پرچم آمریکا هنوز محل مناقشه است اما، کتاب‌های درسی مدارس، خانه بتسی بتسی راس را زادگاه آن می‌دانند.[۳]

  منابع[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پرچم آمریکا و تاریخچه پرچم ایالات متحده آمریکا با بیش از 36 پرچم! | مستر سالار

  پرچم آمریکا و تاریخچه پرچم ایالات متحده آمریکا با بیش از 36 پرچم! | مستر سالار

  همانند نام، پرچم و نشان هر کشور در شناخت آن کشور نقش مهمی دارد و نشان دهنده انگیزه ها، آرمان ها، چگونگی نگرش سیاسی مذهب و فلسفه یک ملت و بیان کننده شرایط جغرافیایی فرهنگی و حوادث سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت است. پرچم آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست و همانند هر کشور دیگری با ترکیبی از رنگ‌های مختلف، نمادی منحصر به فرد برای خود و مردمش ساخته است که به عنوان هویت این کشور به شمار می‌رود. اما واقعا پشت این انتخاب رنگ‌ها مفهومی پنهان است یا مردم هر کشور به طور تصادفی آن‌ها را کنار هم قرار داده‌اند ما در ادامه به بررسی پرچم ایالات متحده آمریکا می پردازیم تا جواب این سوال را پیدا کنیم.

  تاریخچه پرچم آمریکا

  تاریخچه پرچم آمریکا

  در ۱۴ ژوئن ۱۷۷۷، کنگره قاره ای،  قطعنامه‌ای جهت تاسیس پرچم رسمی برای هر ملت جدید را به تصویب رساند.

  این قطعنامه اظهار داشت” پرچم ایالات متحده دارای ۱۳ خط راه راه که یک در میان رنگ آنها سفید و قرمز است، باشد. که ۱۳ ستاره سفید در پس زمینه آبی به آن الحاق شده است.

  در ۳ آگوست ۱۹۴۹، رئیس جمهور «هری اس ترومن» رسماً ۱۴ ژوئن را به عنوان روز پرچم اعلام کرد که باعث میشود جنگ‌ها و نبردهای این کشور همیشه زنده نگه داشته شود، و نشان دهنده رشد آن کشور باشد.

  از سال ۱۷۷۵ تا کنون، ۲۷ نسخه مختلف از پرچم امریکا وجود داشته است،پرچم ایالات متحده از این لحاظ منحصر به فرد است، زیرا اکثر کشورها پرچم های خود را تغییر نمیدهند و ترجیح می دهند طرح ثابت پرچم ملی را حفظ کنند. این امر باعث می شود طرح های زیادی توسط شهروندان عادی و همچنین قوه مقننه ارائه شود.

  در حالی که نوارها برای اکثر نسخه های پرچم آمریکا یکسان باقی مانده اند، زمینه ستاره ها تا به حال الگوهای جالب بسیاری داشته است. برخی نسخه هایی از این پرچم که غیر رسمی تر بوده اند، شکل ستاره های آن ها به صورت دایره ای، یک الماس و حتی یک ستاره مرتب شده اند. بنابراین در تعداد بسیاری از نسخه های این پرچم فقط شکل ستاره های آن تغییر یافته است.

  پرچم امریکا و منشا آن

  منشا اولین پرچم آمریکا ناشناخته است. برخی مورخان معتقدند که این اثر توسط «فرانسیس هپکینسون» کنگره نیوجرسی طراحی شده و توسط خیاط «فیلادلفیا بتسی راس» خیاطی شده است. به همین دلیل «راس» در فرهنگ و انقلاب آمریکا به یک قهرمان تبدیل شده است.

  پرچم آمریکا نماد چیست

  پرچم آمریکا

  در بین سالهای ۱۷۷۷ و ۱۹۶۰ کنگره، سعی کرد که شکل ، طراحی و چیدمان پرچم را طوری تغییر دهد که تعداد ستاره ها و نوارهای این پرچم بتوانند افزایش یابند تا نشان دهنده ورود هر ایالت جدید باشند.

  به همین دلیل مدتی ایالات متحده با استقبال از ایالات جدید، نوارها و ستاره ها را به پرچم آمریکا اضافه کرد اما قانونگذاران دریافتند که با این روش زمینه شلوغی در قسمت نوار های پرچم به وجود می آید. بنابراین تصمیم گرفتند که از هر ایالت جدید فقط با یک ستاره استقبال کنند و نوارها را در همان ۱۳ عدد رها کنند و از آن پس فقط تعداد ستاره های پرچم آمریکا افزایش یابد.

  به همین دلیل شکل پرچم آمریکا امروزه تغییر یافته و از ۱۳ نوار افقی تشکیل شده است که هفت عدد قرمز و شش تای آن سفید هستند و ستارگان نمایانگر ۵۰ ایالت هستند.

  اگرچه ممکن است رنگ های پرچم امریکا تصادفی به نظر برسند اما معنایی دارند و دلیلی برای انتخاب آنها وجود دارد. آنها حتی میتوانستند رنگ هایی را انتخاب کنند که در پرچم انگلیس وجود نداشته باشد، زیرا آنها برای استقلال انگلیس میجنگیدند، اما باز هم  آنها قرمز، سفید و آبی را انتخاب کردند. قرمز نماد سرسختی و شجاعت است، رنگ سفید نمادی از پاکی و بی گناهی است و آبی نشان دهنده هوشیاری، پشتکار و عدالت است.

  پرچم آمریکا چند ستاره دارد؟

  هنگامی که ایالات متحده در سال ۱۹۵۹ از آلاسکا و هاوایی استقبال کرد، خواستار طراحی پرچم جدید برای این کشور شد و از سوی یک منبع بعید پاسخ داده شد! با اینکه بسیاری از افراد این چالش را پذیرفتند، اما هیچکس فکر نمیکرد که یک پروژه دانش آموزی انتخاب شود. اما دقیقا این اتفاق رخ داد و  پرچم بومی رابرت “باب” برای بررسی مورد توجه قرار گرفت. باب که هرگز در زندگی خود خیاطی نکرده بود، طرح ۵۰ ستاره خود را با استفاده از مواد آهنی و مقداری پارچه ساخت.

  طراحی ۵۰ ستاره باب بیش از ۵۰ سال باقی مانده است (طولانی ترین زمان برای هر پرچم آمریکایی). این دانش آموز قبل از در گذشتن در سال ۲۰۰۹، در صورت استقبال ایالات متحده از پورتوریکو، الگوی ۵۱ ستاره را هم طراحی کرد.

  نگهداری و نحوه استفاده از پرچم آمریکا در شرایط مختلف

  پرچم آمریکا در حالت نیمه برافراشته

  یکی از رایج ترین راه های اعتراض در ایالات متحده، سوزاندن پرچم امریکا است. انجام این کار از زمان ایجاد پرچم مرسوم است. اما آنچه بسیاری از مردم نمی دانند این است که سوزاندن پرچم نشان دهنده از بین بردن با عزت و با احترام پرچمی است که به دلایلی مثل کهنه شدن، یا پاره شدن دیگر قابل استفاده نیست. این ممکن است ضد توجیه به نظر برسد، اما پرچم آمریکا دارای یک “کد” است که به طور مشخصی راه های صحیح برای بالا بردن پرچم، پایین آمدن آن، زمان استفاده از آن، حتی چه نوع پرچم را برای استفاده مشخص می کند.

  و یکی از آن موارد این است: «پرچم، وقتی که در شرایطی است که دیگر یک نشان مناسب برای نمایش نیست، باید به شکلی با عزت از بین برود، ترجیحاً با سوزاندن.» این کار با سوزاندن کامل پرچم یا جدا کردن درزهای آن انجام میشود. اگر دیگر نمی توان از پرچم استفاده کرد و یا آن را تعمیر کرد، باید به شکلی احترام آمیز مانند سوختن از بین برود. اگر کثیف شود یا اگر زمین را لمس کند و خاکی شود، می توان آن را شسته و تمیز کرد.

  نماد ملی آمریکا، عقاب نماد جنگ و صلح

  عقاب سر سفید، نماد بزرگ ایالات متحده آمریکا و پرچم آمریکا

  همانند بسیاری از کشورها، آمریکا نیز از یک نماد ملی در کنار پرچم خود استفاده می کند، نماد ملی آمریکا عقاب سرسفید آمریکایی است. نماد پرچم آمریکا که با نام نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا نیز شناخته می شود از یک عقاب، یک شاخه زیتون در یک چنگال و سیزده تیر در چنگال دیگر تشکیل شده و معنای نماد پرچم آمریکا با عبارت ” قویا خواستار صلح، اما همیشه آماده جنگ” تبیین می شود.

  پرچم آمریکا روی سطح ماه

  پرچم آمریکا روی سطح ماه

  سه فضانورد آمریکا در سال ۱۹۶۹ در ماموریتی ۲۱ ساعته روی ماه قدم گذاشتند و در طی آن شش پرچم امریکا را روی سطح ماه برافراشتند، امروزه پنج پرچم از شش پرچم آمریکا هنوز روی سطح ماه قرار دارن اما به دلیل تابش مداوم اشعه ماوراء بنفش هر پنج پرچم آمریکا به کلی رنگ خود را ازدست داده و کاملا سفید شده اند و با این حال ناسا به افرادی که بتوانند از مکان فرود آپولو ۱۱ و پرچم ایالات متحده آمریکا عکس برداری کنند، جایزه ای ۴ میلیون دلاری اهدا خواهد کرد.

  منبع مطلب : mrsalar.com

  مدیر محترم سایت mrsalar.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سعید کاکاوند قلعه نویی 3 ماه قبل
  -1

  من خودم پارسال با گروهی 2نفره رفتیم کره ماه واسه عکس گرفتن از پرچم های امریکا 4روزی گشتیم تا اخر سر داشتیم نا امید میشدیم یدفعه دیدیم یه چیز اهنی برق میزنه که دیدم میله پرچمه اصلا پرچمش تو چشم نمیومد تمام رنگ و رخ پرچم رفته بود وبه سختی سختی متوجه حضور پرچم میشه شد بلاخره اقا سرتونو درد نیارم به هر بدبختی شد من 10تا12تا عکس گرفتم از این پرچم و فرستادم ناسا اخر بعد از کذشت

  سعید کاکاوند قلعه نویی 3 ماه قبل
  1

  98

  0
  سعید کاکاوند قلعه نویی 3 ماه قبل

  البته این اطلاعات تا 20 روز پیش بوده

  مهدی 12 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید