توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  توانایی نوزاد دو ماهه در دیدن و شنیدن چگونه است

  1 بازدید

  توانایی نوزاد دو ماهه در دیدن و شنیدن چگونه است را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  شنوایی نوزاد | مراحل رشد شنوایی و بینایی نوزاد

  شنوایی نوزاد | مراحل رشد شنوایی و بینایی نوزاد

  حس‌های بینایی نوزاد و شنوایی نوزاد به هنگام تولد فعال هستند، اما فعال بودن به معنی رشد کامل نیست. بینایی و شنوایی نوزاد تا مدت‌ها بعد از تولد به تکامل خود ادامه می‌دهند. از بین تمامی حواس، بینایی دیرتر از بقیه رشد می‌کند. شاید به این علت که تا قبل از تولد نیازی به آن نبوده است. با بررسی‌های اولیه بعد از تولد می‌توانند مشکلات بینایی را تشخیص دهند. امروزه سلامت جسمانی نوزادان بیش از پیش مورد توجه واقع می‌شود. به همان اندازه روانشناسان تاکید بر پرورش و تربیت نسلی با کمترین مشکلات روانی را دارند. مراقبت‌های اولیه والدین شامل مراقبت‌های روانی نوزادان نیز می‌شود. بی توجهی به واکنش‌های نوزاد در بسیاری از موارد موجب عدم تشخیص برخی بیماری‌های جسمانی نیز شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نشانه های سلامت نوزاد کلیک کنید.

  مراحل رشد بینایی نوزاد

  بینایی نوزاد پیش از تولد به طور کامل رشد نیافته است. در طی چند سال اول زندگی رشد بینایی نوزاد به اتمام می‌رسد. در سه سال اول زندگی کودک قدرت بینایی تغییر می‌کند. اگر مشکلی در بینایی کودک وجود داشته باشد از همان ابتدای تولد قابل تشخیص و در بیشتر موارد قابل درمان است. در ادامه مراحل رشد بینایی نوزاد را از زمان تولد بررسی می کنیم:

  1. رشد بینایی و شنوایی نوزاد | بینایی نوزاد هنگام تولد

  بینایی نوزاد هنگام تولد محدود بوده و میدان دید او حدود 30 سانتی متر است. بینایی با توجه به کلیات و گوشه‌های اشیا درک می‌شود. در واقع جزئیات نوزاد را درگیر نمی‌کند. اشیای دارای لبه‌های برجسته و رنگ‌های متنوع و متضاد نوزادان را بیشتر به خود جلب می‌کند. وضوح بینایی نسبت به یک بزرگسال بسیار کم است و نوزادان علاقمند به نگاه کردن به چهره مخصوصا چهره آشنای مادر هستند.

  2. بینایی نوزاد تا یک و نیم ماهگی

  نوزاد می‌تواند روی یک شی تمرکز کند و خیره شود. اما تمرکز بر روی اشیای نزدیک است. نوزاد اشیای دور را نگاه نمی‌کند چون وضوح دید ندارد.

  3. بینایی نوزاد تا شش ماهگی

  کودک می‌تواند اشیای در حال حرکت را تعقیب کند. کودک دراین دوره به اعضای بدن خودش نگاه می‌کند، اشیای در فاصله دور توجه اش را جلب می‌کند. اگر کسی با او صحبت کند به صورتش نگاه می‌کند. اگر وسیله ای بالای تختش آویزان کنید آن‌هارا نگاه می‌کند و سعی می‌کند با دستش آن‌ها را بگیرد. صورت اشخاص بیشتر از هرچیز توجه نوزاد را به خود جلب می‌کند و به تصویرهای در آینه عکس العمل نشان داده و می‌خواهد با دست آن‌ها را بگیرد.

  4. رشد بینایی و شنوایی نوزاد | بینایی نوزاد تا یک سالگی

  نوزاد در یک سالگی اطراف را با چشم هایش کاوش می‌کند، چیزی که قایم شده یا افتاده را تعقیب می‌کند، به مدت طولانی تری می‌تواند موضوع و یا یک هدف بینایی را دنبال کند. به رابطه بین اسم‌ها و اشیا دقت می‌کند. و به راحتی می‌تواند دستش را به اشیایی که می‌بیند برساند.

  5. بینایی تا سه سالگی

  کودک می‌تواند افراد مورد علاقه اش را نگاه کند، به لبخند دیگران با نگاه کردن واکنش نشان دهد. چیزهای جالب توجه را بیشتر و با علاقه دنبال می‌کند. به دنبال دعوت دیگران برای نگاه کردن به نقطه ای خاص، به همان نقطه نگاه می‌کند. با نگاه کردن به اشیا اسامی آن‌ها را به خاطر می‌سپارد و می‌تواند نام آن‌ها را بیان کند. مهارت بینایی نوزاد در این سن به بیشترین حد خود رسیده است.

  نکاتی در مورد رشد بینایی نوزاد

  _ تا قبل از سه سالگی مردمک چشمان کودک قابلیت تنگ شدن در مواجهه با نور زیاد و یا گشاد شدن به هنگام نور کم را ندارد.

  _ نور ماورای بنفی در چشمان نوزادان به نسبت چشمان بزرگسالان بیشتر جذب می‌شود و همین امر منجر به آسیب‌پذیری و حساسیت بیشتر چشم‌های نوزادان می‌شود.

  _ بهتر است زمانی که کودک را به بیرون می‌برید حتما از آفتاب‌گیر برای او استفاده کنید و یا کلاه لبه‌دار روی سرش بگذارید تا نور ماوراء بنفش و نور خورشید به چشمان او آسیب نزند.

  _ در ابتدای تولد ممکن است گمان کنید رنگ چشمان نوزادتان آبی روشن و یا حتی توسی است. این امر در اکثر نوزادان وجود دارد و به مرور زمان با رشد کودک رنگ چشم تیره‌تر و تثبیت می‌شود.

  _چشم کودکان زودتر از سایر قسمت‌های صورت و در حدود 5 تا 7 سالگی بالغ و کامل می‌شود.

  مراجعه به پزشک برای سنجش بینایی نوزاد

  پزشک کودک بینایی سنجی را با برنامه‌ای مدون و زمان بندی شده انجام می‌دهد. البته به دلیل تغییرات رشدی سریع کودک در مراحل و ماه‌های اولیه زندگی، گاه تشخیص برخی اتفاقات و مشکلات سخت می‌شود؛ به همین دلیل لزومی بر بردن کودک تا قبل از 6 ماهگی به چشم پزشک وجود ندارد. بعد از 6 ماهگی لازم است وضعیت سلامت چشم کودک خود را با مراجعه به پزشک کودکان بررسی کنید. در صورتی که علائم هشداردهنده‌ی زیر را در کودک زیر 6 ماه خود مشاهده کردید، با پزشک مشورت کنید:

  رشد شنوایی نوزاد

  مانند قوه بینایی، شنوایی نوزاد نیز بعد از تولد دستخوش تغییراتی می‌شود. رشد کودک تا یک سالگی نسبت به سال‌های بعد سرعت بیشتری دارد. با این حال انجام بررسی‌های اولیه برای نداشتن مشکل شنوایی توسط متخصص ضروری است. در ادامه به تغییرات شنوایی نوزاد می‌پردازیم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله رشد کودک یک ساله را نیز مطالعه کنید.

  1. شنوایی نوزاد هنگام تولد

  نوزاد در دوران قبل از تولد شنوایی فعالی دارد و در طی دوره جنینی (پیش از تولد) از ماه ششم صداها را می‌شنود. شنوایی بعد از تولد همچنان به رشد خودش ادامه می‌دهد. نوزاد با توانایی تشخیص صدای انسان از غیر انسان به دنیا می‌آید. این حساسیت در طی زمان گسترده‌تر می‌شود.

  نوزادان بلافاصله بعد از تولد صدای مادر خود را ترجیح می‌دهند و به طور کلی به صدای انسان بیشتر واکنس نشان می‌دهند. نوزادان توانایی ذاتی تشخیص و تمایز بین دو نت مختلف موسیقی دارند،. توانایی تشخیص ریتم‌ها را از هم دارند. نوزادان به آواهای سازنده زبان واکنش شدیدتری نشان می‌دهند.

  2. شنوایی نوزاد تا سه ماهگی

  با شنیدن صداهای جدید دست از فعالیت خود بر می‌دارد و به سمت منبع صدا برمی گردد. وقتی بزرگسالان صحبت می‌کنند، به طرف آن‌ها برگشته و به آن‌ها توجه می‌کند.

  3. شنوایی نوزاد تا شش ماهگی

  اسباب بازی‌های صدادار توجه نوزاد را جلب می‌کند. نوزاد برای تقلید لحن اصواتی که می‌شنود تلاش می‌کند. در واقع غان و غون کردن را شروع می‌کند.

  4. شنوایی نوزاد تا یک سالگی

  کودک به اسم خودش واکنش نشان می‌دهد و صداهای گفتاری را تقلید می‌کند. موسیقی و ترانه توجه اش را جلب می‌کند. کودک در این سن دیگر تفاوت لحن افراد را تشخیص می‌دهد. معنی کلمات رایج را می‌فهمد و بین آن‌ها با آنچه که می‌بیند ارتباط برقرار می‌کند.

  5. شنوایی تا سه سالگی

  کودک سه ساله با ریتم موسیقی خود را تکان می‌دهد، تفاوت ریتم‌ها را می‌شناسد، دستورات ساده را پیروی می‌کند، به داستان‌ها یا شعرهای کودکانه توجه می‌کند.

  مراجعه به پزشک برای سنجش شنوایی نوزاد

  بیشتر کودکان در بدو تولد از توانایی شنوایی بالایی برخودار هستند اما امکان بروز مشکل شنوایی در کودکانی که بسیار زودتر به دنیا آمده و یا هنگام تولد دچار محرومیت از اکسیژن و یا عفونت شدید شده‌اند وجود دارد. کودکانی که سابقه مشکلات شنوایی در خانواده آن‌ها وجود دارد بیشتر احتمال ابتلا به کم شنوایی دارند. در شنوایی سنجی اغلب تمام این فاکتورها پرسیده و در نظر گرفته می‌شود. مشکلات شنوایی هر چه سریع‌تر تشخیص داده شوند، درمان و رشد گفتاری و زبانی بهتر صورت می‌گیرد.

  اغلب نوزادان با وجود سر و صدای زیاد خوابشان می‌برد. این موضوع جای نگرانی ندارد و امری طبیعی است چرا که کودک به خواب نیاز دارد و بدن به طور طبیعی این نیاز را برطرف می‌کند. با این حال در صورتی که متوجه وجود هر گونه مشکل و علائم هشدار دهنده در شنوایی کودک خود شدید حتما به پزشک مراجعه کنید. پزشک ممکن است یک تست شنوایی سنجی ترتیب دهد.

  راه‌های افزایش قوه بینایی نوزاد و شنوایی نوزاد

  به طور کلی والدین با تحریک حس‌های نوزاد خود می‌توانند به رشد بهتر حس‌های پنجگانه او کمک کنند. به طور مثال والدین می‌توانند با بالا و پایین بردن جسمی در مقابل چشمان نوزاد او را ترغیب به دنبال کردن آن شی با چشمانش بکنند و یا با صحبت کردن و تقلید اصوات مختلف قوه شنوایی نوزاد را تحریک کرده و به رشد آن کمک کنند. همچنین انتخاب سبک فرزندپروری مناسب، در رشد حواس پنجگانه‌ی کودکان بسیار مؤثر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سبک های فرزندپروری کلیک کنید.

  از دیگر راه‌های تحریک قوه بینایی و شنوایی نشان دادن تصاویر با رنگ‌ها و خطوط متنوع، بیرون بردن نوزاد و نشان دادن اجسام و صدا کردن نام آن‌ها است. به هنگام انجام این کارها نوزاد را مخاطب قرار داده و هر از گاهی با او ارتباط چشمی برقرار کنید. نام نوزاد خود را صدا بزنید و با او درباره مکان و اجسامی که در اطراف هستند، صحبت کنید. از عروسک و اسباب بازی‌هایی با رنگ‌های (قرمز، نارنجی، زرد و ...) که برای نوزاد جالب هستند، استفاده کنید. اتاق او را با ترکیبی از رنگ‌های متنوع تزیین کنید. به هنگام بازی و غذا دادن با او صحبت کرده و به تغییرات چهره او توجه کنید. 

  امروزه با انجام مطالعات و پیشرفت علم والدگری نیز نیاز به کسب مهارت و آموزش دارد. والدین برای تربیت و پرورش صحیح می‌توانند مقالات مرتبط با نکات تربیتی فرزندان را مطالعه نمایند. به علاوه می‌توانند با دریافت مشاوره کودک مهارت‌های فرزندپروری را خود را پرورش دهند.

  برای دریافت مشاوره در زمینه بینایی نوزاد و شنوایی نوزاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

  منبع مطلب : honarehzendegi.com

  مدیر محترم سایت honarehzendegi.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  وضعیت نوزاد شما در دومین ماه چگونه است؟

  کوچولو در دومین ماه از زندگی اش با محیط سازش بیشتری پیدا کرده است. در این زمان والدین به خوبی با خصوصیات تازه وارد آشنا شده اند و در این زمان است که او به سرعت تغییرات زیادی را نشان می دهد.

  تغییرات مهمی که والدین با آن روبه رو می شوند در خواب و غذا خوردن های اوست. در این زمان والدین متوجه می شوند کوچولو خواب بهتری پیدا کرده است.

  اما کوچولو در این ماه با ابراز خوشحالی و ذوق کردن، لبخند و شادمانی را به مادر و پدر خسته اش هدیه می دهد. در این ماه والدین برای اولین بار پس از آن همه نق نق کردن و گریه کردن های نوزادشان لبخند و شادمانی او را

  می بینند و امیدوار می شوند که کوچولو بالاخره شادمانی را به خانه ببرد و دست از لجاجت ها و ناراحتی ها بردارد.

  در این ماه است که نوزاد کنترل بیشتری نسبت به اعضای بدنش خواهد داشت ولی با این حال او هنوز هم بی هدف به اطراف پا می کوبد و با این کار به تقویت عضلات بدن خود می پردازد.

  ● وضعیت سر و گردن

  نوزاد در دومین ماه از تولدش هنوز نتوانسته سرش را به خوبی کنترل کند ولی او بزودی موفق خواهد شد که این کنترل را به دست آورد.

  برای همین است که اکثر نوزادان در این ماه می توانند سرشان را کمی بالا نگه دارند. او با این کار نشان می دهد که با وجود کوچکی از قدرت بالایی برخوردار است چون سر او هنوز بزرگترین عضو بدنش به حساب می آید.

  ● خزیدن کوچولو

  بعضی از نوزادان را اگر در دو ماهگی روی شکم بخوابانید روی زمین می خزند و حرکت می کنند. این ها بیانگر آن است که او به سرعت در حال رشد کردن است و با اینکه هنوز والدین تصور می کنند او قدرت حرکت ندارد، ولی سخت نیاز به مراقبت دارد تا مبادا از جایی بیفتد زیرا او به آرامی حرکت می کند و روی زمین می خزد.

  او قادر است که به سرعت خود را دمر کند و پس از آن است که خطر افتادن، سلامتی اش را تهدید می کند. اگر کوچولوی دو ماهه از جایی افتاد، با حفظ خونسردی بلافاصله او را نزد پزشک ببرید تا بررسی های لازم در این زمینه انجام شود.

  ● بینایی و شنوایی

  در دومین ماه از زندگی کوچولو به خوبی متوجه خواهید شد شنوایی و بینایی او با هم هماهنگ تر می شوند. وقتی او صدایی را می شنود، سرش را به آن طرف می چرخاند. اگر صدایی را بشنود به دنبال چیزی می گردد.

  کوچولو در این ماه شروع به غرغر می کند و درصدد دادن پاسخ به صدایی است که می شنود. در این زمان دیگر کوچولو می تواند حرکت چیزهای متحرک را دنبال کند و به تماشا بنشیند. کوچولو از دیدن رنگ های روشن و چیزهایی که در حال حرکت است ذوق زده می شود.

  ● خوابیدن

  در این ماه او شب ها را بهتر می خوابد. در هفته پنجم از عمر کوچولو او روزی ۷ ساعت می خوابد ولی هر چه به پایان دو ماهگی نزدیکتر می شود، میزان خواب او بیشتر شده و به ۱۰ تا ۱۱ ساعت خواهد رسید.

  گروهی از نوزادان در روز بیشتر می خوابند. برای اینکه او بتواند الگوی درستی از خوابیدن را در شب و روز به دست آورد، اجازه ندهید در طول روز بیشتر از ۴ تا ۵ ساعت بخوابد.

  با این حال اگر جزو والدین خوش شانس باشید، او در این ماه از الگوی خوابیدن در شب پیروی خواهد کرد.

  ● مکیدن دست

  کوچولو از مکیدن لذت می برد. این کار برای او لذت بخش است. او دستانش را به طرف دهانش می برد و شروع به مکیدن آن می کند. لازم نیست نگران باشید و اجازه این کار را به او ندهید زیرا این کار یک عمل طبیعی است.

  گاه والدین برای جلوگیری از اینکه نوزادشان دست هایش را بمکد به او پستانک می دهند و یا یک اسباب بازی در اختیار او قرار می دهند ولی کوچولو دوست دارد اسباب بازی هایش را هم در دهانش ببرد.

  او با جویدن و فشار وارد کردن بر اسباب بازی هایش ابتدا و انتهای آنها را کشف می کند و از بافت و شکل آن باخبر می شود.

  کوچولو گاه چنان از دیدن یک اسباب بازی ذوق می کند که والدینش را به هیجان درمی آورد. این مسئله وقتی شدت بیشتری پیدا می کند که اسباب بازی ها صدا بدهند.

  ● کوچولو جمع را دوست دارد

  اگر چه او هنوز خیلی کوچک است ولی مثل شما دوست دارد که در جمع قرار بگیرد و در کنار دیگران باشد. او از بودن تمام وقت در تختخواب یا اتاقش خسته می شود و اعتراض می کند.

  بنابراین وقتی که از خواب بیدار می شود او را کنار خود ببرید.

  به یاد داشته باشید حتی وقتی کوچولو در حال مکیدن است،حواسش کاملاً به محیط اطراف است و در صورت شنیدن صدا گاه مکیدن را متوقف می کند تا صدا را بشنود.

  ● بازی پدر با کوچولو

  مادرها به دلیل اینکه ساعت بیشتری از شبانه روز را با کوچولو می گذرانند اکثراً احساس خستگی می کنند و کمتر به بازی کردن با کوچولو از خود تمایل نشان می دهند.

  با این حال پدران درست برعکس مادران دوست دارند که با کوچولو بازی کنند. این ارتباط خیلی مهم است و باعث می شود که روابط فرزندان با پدرشان مستحکم تر شود.

  ● تغییرات پوست

  در این ماه روی پوست صورت و گردن گروهی از نوزادان جوش های قرمز رنگی دیده می شود که گاه تا ۴ هفته یا بیشتر باقی می مانند.

  برطرف شدن این جوش ها و علت ایجاد آنها به علت وجود هورمون های بدن مادر در نوزاد است. در این زمان گاه غدد عرقی بدن کوچولو فعال می شود و روی پوست بدن او جوش هایی ظاهر می شود.

  از دیدن این جوش ها نگران نشوید، با گذشت مدت کوتاهی او وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد و نیازی به استفاده از دارو وجود ندارد.

  در این زمان نباید سعی کنید که با شست و شوی پوست کوچولو، این پوسته ها را بردارید، او در وضعیت پوسته گهواره قرار دارد و هیچ خارش و مشکلی را برای او ایجاد نمی کند.

  پوست کوچولو خشک است و با گرم شدن محیط این مشکل بیشتر می شود. پس با خنک نگه داشتن محیط و کمتر به حمام بردن او و استفاده از لوسیون پوست او را مرطوب نگه دارید.

  ● غروب های کسالت آور

  هر روز وقتی به غروب و پایان روز نزدیک می شوید فکر می کنید که دیگر انرژی و نیرویی برایتان نمانده است. در وضعیتی قرار دارید که نیاز به تشکر دارید، ولی کوچولو نمی تواند از شما قدردانی کند.

  با این حال مطمئن باشید که هر کاری که برای او انجام می دهید در رشد او تأثیر خواهد داشت. او در تمام لحظه هایی که بیدار است درحال آموختن و یادگیری است.

  آغوش گرم مادر برای او حس خوشایندی را به ارمغان خواهد آورد. او با شور و هیجان خاصی وقتی کسی وارد اتاق می شود و شروع به حرف زدن با او می کند، پاسخ می دهد و میان صداهای افراد و وسایل تفاوت قائل می شود.

     شیما صدرایی

  منبع مطلب : www.persianpersia.com

  مدیر محترم سایت www.persianpersia.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نوزاد دو ماهه چه کارهایی باید انجام دهد

  نوزاد دو ماهه چه کارهایی باید انجام دهد

  نوزاد در دو ماهگی صداها را تشخیص میدهد

  نوزاد در دو ماهگی می تواند تفاوت بین صداهای آشنا و بقیه صداها را بفهمد، او تبدیل به شنونده خوبی شده است، نوزاد می تواند به شما نشان دهد که با محیط خودش هماهنگ است، توجه کنید که او چگونه جستجو می کند تا بداند صداهای بخصوص از کجا می آیند.
  یک گفتگوی در حال انجام، (هرچند ظاهراً یک طرفه باشد) می تواند به نوزادتان کمک کند تا احساس خود درباره مکان را تقویت کند، او حتی ممکن است همچنان که دارید صحبت می کنید به دهان شما نگریسته بطور کلی از حرکات آن حیرت زده شود، شما از توانایی او در ایجاد ارتباط از طریق توانایی های فزاینده غان وغون ها(صداهای موسیقیایی)، تبسم ها و گریه های منحصر بفرد برای ابراز نیازهای مختلفش شگفت زده خواهید شد.

  سه سوال درباره آزمایش هایی که باید نوزاد در دو ماهگی آنها را بگذراند:

  پزشک چه مواردی را در دو ماهگی نوزاد آزمایش خواهد کرد؟

  او وزن و اندازه نوزادتان را اندازه خواهد گرفت، یعنی طول و اندازۀ سر او را چک خواهد کرد تا از عادی بودن سرعت رشد او اطمینان حاصل کند، او بینایی و شنوایی نوزادتان و همچنین قلب و ریه هایش را معاینه خواهد کرد. پزشک او را از سر تا نوک انگشت شست پا، از جلو و پشت، معاینه خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که او سالم بوده و سیر صعودی رشد را که یک نوزاد در دو ماهگی میتواند داشته باشد را دارد، پزشک مسائل عادی مربوط به سلامتی نوزاد را نیز بررسی خواهد کرد از قبیل حساسیت پوستی ناشی از پوشک بچه، جوش، برفک، و کریدل کپ این فرصت خوبی است تا سئوالاتی را که در مورد شیردهی، بازگشت به کار و هرگونه نگرانی های مربوط به سلامتی یا رفتار را در میان بگذارید.

  چه واکسن هایی در دو ماهگی نوزاد توصیه خواهد شد؟

  در این معاینه، توصیه می شود به نوزاد شما این واکسن ها تزریق شود:

  هپاتیت بی، فلج اطفال، دی تی ای پی (دیفتری، کزاز، و سیاه سرفه)، اچ آی بی جهت محافظت از مننژیت ، نیوموکوکال، جهت محافظت از عفونت های شدید باکتریایی، عفونت های گوش، و مننژیت، و روتاوایروس (که از راه دهان داده می شود)، جهت محافظت علیه عامل شایع اسهال شدید. سه سوال مهم درباره واکسن نوزاد می تواند به شما بیشتر کمک کند.

  در دو ماهگی نوزاد ، پزشک چه سوالاتی از شما خواهد پرسید؟

  به احتمال زیاد سوالات اساسی راجع به نوزاد را خواهد پرسید، یعنی:
  شیردادن به نوزادتان : خواه شیر خودتان یا شیر خشک، هرچند وقت یکبار و چقدر؟
  عوض کردن پوشک نوزادتان: اینکه او هر روز چند بار مدفوع دفع کرده و پوشک خود را خیس می کند و سفتی و رنگ مدفوع های دفع چه اندازه است؟
  خواب نوزادتان: چند ساعت متوالی در شب، در چه حالتی و کجا؟
  رفتار و رشد نوزادتان: آیا او به صدا، خنده و قه قه کردن شما پاسخ می دهد؟ آیا او به صورت دیگران نگاه می کند و با چشمانش اشیا را دنبال می کند؟ هنگام درد شکم چه کار می کند؟

  زندگی شما دو ماه بعد از زایمان:

  ابراز عشق به همسر بعد از زایمان :

  به خاطر برخی دلایل قابل توجه، خیلی کم اتفاق می افتد زوج های جوان در هفته های اول بعد از زایمان نسبت به هم احساس عاشقانه داشته باشند، اما مهم است به خاطر بسپارید که بچه دار شدن به معنای آن نیست که شما دیگر احساس جنسی خود را از دست بدهید، حتی اگر وقت، نیرو، یا علاقه ای به انجام رابطه جنسی بعد از زایمان ندارید، خودتان یا همسرتان همچنان می توانید راه هایی برای ابراز محبت به همدیگر پیدا کنید.

  صحبت کردن راهی برای ابراز عشق بعد از زایمان:

  بدون توجه به اینکه تا چه حد دچار اضطراب هستید، خطوط ارتباطی را حفظ کنید. به خاطر داشته باشید که هردو شما تغییرات عمده ای را در زندگی خود دارید تجربه می کنید، صحبت کردن دربارۀ آنها می تواند به شما کمک کند نسبت به هم احساس نزدیکی بیشتری بکنید، ابراز نارضایتی های خود را طوری ساماندهی کنید که اتهام آمیز به نظر نرسند: مثلاً به جای اینکه بگویید «شما نباید این کار را بکنید» بگویید «به نظرم بهتره این کار را اینطور انجام دهی»

  ابراز عشق از طریق خنده:

  زمانی که زندگیتان زیر و رو شده است و به قدری خسته اید که امکان دارد نسبت به هم دچار سوء تفاهم شوید، لازم است تا راجع به موضوع تا سرحد فریاد بخندید، به خاطر اشتباه همدیگر، با طرف مقابل شوخی کنید.

  فرار از روزمرگی ، راهی برای ابراز عشق بعد از زایمان:

  نوزاد خود را به یک خویشاوند قابل اعتماد یا یک پرستار کودک سپرده و باهم به یک گردش رمانتیک بروید، یک فیلم تماشا کنید، برای خوردن شام یا دسر به بیرون بروید، یا چیز دیگری انجام دهید که با هم از آن لذت می برید، فقط چند ساعت دور بودن می تواند شما را دوباره سرحال بیاورد.

  ابراز عشق از طریق لمس کردن:

  رابطه جنسی فقط در آمیزش خلاصه نمی شود، بوسیدن، در آغوش گرفتن، نوازش کردن و انواع دیگر نزدیکیهای فیزیکی نیازی به انرژی فراوان ندارند و می توانند به آرام شدن شما کمک کنند.

  ابراز عشق با گذشت زمان:

  یادتان باشد که این هفته های آشفته و درهم ، موقتی هستند، به خودتان و همسرتان فرصت دهید.

  منبع مطلب : mamanam.com

  مدیر محترم سایت mamanam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فرامرز 30 روز قبل
  0

  0

  توانایی نوزاد در دیدن و شنیدن چگونه است

  راحله 30 روز قبل
  1

  توانایی نوزاد در دیدن و شنیدن چگونه است

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید