در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  توده سفت زیر پوست در ناحیه تناسلی

  1 بازدید

  توده سفت زیر پوست در ناحیه تناسلی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  دلایل بروز توده تناسلی چیست|درمان کیست تناسلی- کلینیک فوق تخصصی نور

  دلایل بروز توده تناسلی چیست|درمان کیست تناسلی- کلینیک فوق تخصصی نور

  اغلب افراد زمانی که یک برجستگی در قسمت تناسلی خود پیدا می کنند، ترسیده و فکر می کنند که به هرپس، سرطان یا تبخال تناسلی دچار شده اند. این در حالی است که در اکثر موارد این توده ها مشکل خاصی نبوده و تنها یک مشکل موقتی است. ما در مقاله ی زیر به بررسی این موضوع که دلایل بروز توده تناسلی چیست؟ می پردازیم. برای درمان قطعی توده های ناحیه تناسلی باید به پزشک مراجعه نمایید.

  دلایل بروز توده تناسلی

  تبخال و هرپس چه علائمی دارند؟

  معمولا تبخال و هرپس برجستگی نداشته و درست عین تبخال زخم دردناک و سرباز دارد که از خود مایعاتی ترشح کرده و رویش زخم می شود. پس اگر زخمی همراه با خارش و ترشح روی ناحیه ی تناسلی خود مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه نمایید. چرا که ممکن است به تبخال تناسلی دچار شده باشید.

  دلایل ایجاد زگیل تناسلی

  یکی از عفونت هایی که از راه جنسی منتقل می شود زگیل تناسلی است. زگیل ها غالبا کوچک بوده و یک سطح خشن یا صاف دارند. رنگ آن ها هم معمولا همرنگ پوست و یا یک کم تیره تر از پوست است.

  غالبا زگیل های تناسلی خطرناک نیستند اما باید در صورت مشاهده ی علائم به پزشک مراجعه نمایید تا علت آن HPV نباشد. گفتنی است HPV ویروسی است که موجب سرطان دهانه ی رحم و دیگر مشکلات می شود.

  دلایل ایجاد مولوسکوم کنتاژیوسوم

  می توان گفت: مولوسکوم کنتاژیوسوم یک عارضه ی خوش خیم است. این ویروس باعث ایجاد برجستگی های سفت و مرواریدی شکل می شود که گاهی این برجستگی ها بزرگ شده و ایجاد خارش و قرمزی می کند.

  این توده می تواند در هر قسمت از پوست ایجاد بشود. راه انتقال این ویروس نیز از طریق تماس جنسی با فرد ناقل یا استفاده از حوله ی فردی که زخم باز داشته می باشد. اگر پوستتان را در هنگام خارش خراش بدهید، ویروس به نقاط دیگر پوست منتقل می شود. اگر این برجستگی ها را خارش نداده و گسترش ندهید، معمولا بدون هیچ گونه درمانی خوب می شود.

  کیست تناسلی

  دلایل ایجاد کیست بارتولن

  در اثر تورم و التهاب غدد بارتولن، کیست بارتولن در دهانه ی واژن ایجاد می شود. چنانچه غدد ترشح کننده ی مایع روان کننده ی واژن مسدود گردد، مایع درون غدد مانده و عفونت کرده و می تواند موجبات ناراحتی و درد را در شما پدید آورد.

  اگر کیست در شما دردی ایجاد نکرد، می توانید صبر نمایید تا به صورت خود به خودی از بین برود. در غیر این حالت بایستی به پزشک مراجعه کنید.

  دلایل ایجاد کیست سبابه ی لبه ی واژن

  دلایل بروز توده تناسلی مثل کیست سبابه ی لبه ی واژن رطوبت است. این کیست گنبدی شکل بوده و از کیست های خوش خیم می باشد. این کیست از ماده ای نسبتا سفت شامل زواید پوستی، چربی و کراتین تشکیل شده است.

  چنانچه برای مدت طولانی یک جا نشسته یا حسابی ورزش کرده و عرق کرده باشید و هوای تازه به واژن شما نرسیده باشد؛ این محیط می تواند باعث ایجاد کیست های سبابه شود. معمولا این کیست ها در کشاله ی ران پیدا شده و می توانند عفونی بشوند. برای برداشتن آن نیز بایستی به پزشک مراجعه کنید.

  حذف نمودن موهای زائد می تواند باعث عوارض جدی بشود. طوری که علاوه بر خارش، درد و قرمزی می تواند باعث ایجاد فولیکولیت و باقی ماندن مو در زیر پوست شود.

  در نهایت موهای باقی مانده در زیر پوست می تواند باعث عفونت و ایجاد درد بشود. بنابراین برای پیشگیری از این حالت، توصیه می شود که هر هفته موها را تمیز نمایید تا حجم کمتری از مو را داشته باشید.

  منبع مطلب : clinicnoor.com

  مدیر محترم سایت clinicnoor.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  لمس توده در ناحیه تناسلی | دکتردکتر

  مجله اینترنتی دکتردکتر از دی ۱۳۹۶ در راستای ارتقای فرهنگ سلامت ایرانیان فعالیت خود را آغاز کرد. به‌وجود آوردن بستری قابل اعتماد و کامل از اطلاعات پزشکی با استفاده از آخرین دانش روز دنیا از مهم‎‌ترین اهداف مجله است.

  در حال حاضر فعالیت مجله اینترنتی دکتردکتر، بر معرفی بیماری‌ها و علائم آن‌ها، معرفی مراکز درمانی و تجهیزات پزشکی متمرکز است.

  پرسش و پاسخ پزشکی از شاخص‌ترین امکانات مجله اینترنتی دکتردکتر است. سوال‌ها و دغدغه‌های پزشکی شما در این بخش توسط تیم پزشکی مجله پاسخ داده خواهند شد؛ شما همچنین می‌توانید تجربه‌های خود را از انتخاب پزشک تا راه‌های درمان در بخش پرسش و پاسخ با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : drdr.ir

  مدیر محترم سایت drdr.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  توده های سفت زیر پوست چیست؟

  توده های سفت زیر پوست چیست؟

  کیست ها و غده های چربی که زیر پوست ایجاد می شوند، دارای بافت پیچیده ای از چربی می باشند. این دسته توده سفت زیر پوست، معمولا با مسدود شدن غدد چربی، تولید بیش از اندازه هورمون تستوسترون و متورم شدن فولیکول مو به وجود می آیند. اگر به این دسته از توده ها و غده های چربی روبه رو شدید، بهتر است به دنبال روشی برای درمان سریع آنها باشید.

  اصولا کیست ها و توده های چربی زیر پوست، تنها در صورتی برای بدن ایجاد مشکل می کنند، که یا خیلی بزرگ شده باشند، و یا حالت عفونی پیدا کرده باشند. در این حالت باید به دنبال درمان قطعی این نوع توده سفت زیر پوست بود. علاوه بر آن اگر توده های چربی بر روی عملکرد یکی از اندام های بدن تاثیر گذاشتند، یا این که در محل حساسی از بدن رشد نمودند، باید حتما به فکر درمان سریع توده افتاد.

  مهمترین علائم توده سفت زیر پوست چه هستند؟

  برای این که توده های سفت زیر پوست را به راحتی مورد شناسایی قرار دهیم، لازم است مهمترین علائم بیماری لیپوم و کیست مویی را بدانیم. از جمله مهمترین این علائم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  این دسته از توده های سفت زیر پوست، همانطور که از نامشان مشخص است، در زیر پوست قرار دارند. حالت خمیری و نرم دارند و به راحتی می توان با اندکی فشار انگشت، انها را جابجا نمود. توده سفت زیر پوست کوچک بوده و قطر آنها معمولا کمتر از 5 سانتی متر می باشد.

  اما لازم به ذکر است که این دسته از توده ها قابلیت رشد دارند، و در برخی موارد نیز دردناک هستند. البته این حالت زمانی در بدن رخ می دهد که توده سفت زیر پوست دارای عروق خونی زیادی بوده، یا این که در کنار رگ های اعصاب رشد کند. همچنین کیست های مویی که عفونی می شوند درد زیادی را ایجاد می کنند.

  انواع کیست ها و توده های چربی زیر پوست چه هستند؟

  توده ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، که هر یک از آنها دلایل مختلفی برای ایجاد دارند. علاوه بر آن نیز باید بگوییم هر یک از این توده های سفت زیر پوست، روش درمان خود را دارند. توده سفت زیر پوست برآمدگی هایی هستند که معمولا با سوزش، خارش، قرمزی، تورم و درد همراه هستند.

  در ابتدا ممکن است توده سفت زیر پوست شبیه تاول باشد. اما در زمان لمس کردن آن، میتوان داغی روی پوست را احساس کرد. در برخی موارد نیز ممکن است توده چربی پر از چرک شده یا همچون سنگ سفت و سخت شود.

  بسته به محل مورد نظر رشد توده چربی، ممکن است برای بیمار مشکلاتی را نیز به بار آورد. توده هایی که در قسمت گردن ایجاد می شوند، می توانند مشکلات تنفس و بلع را به وجود آورند. و توده های ناحیه مقعد عمل دفع و اجابت مزاج را دچار مشکل می کنند. همچنین توده های سفت کیست مویی در ناحیه پایین کمر نیز بیمار را برای نشستن به زحمت می اندازد.

  برای تشخیص غده چربی از غده های سرطانی لازم است به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا زمانبندی مناسبی برای درمان توده سفت زیر پوست به شما ارائه دهند.

  سوالات متداول توده های سفت زیر پوست

  1-مهمترین دلایل ایجاد شدن توده سفت زیر پوست در صورت چیست؟ 

  توده هایی که در زیر پوست صورت ایجاد می شوند، اصولا دلایل خاصی دارند. از جمله مهمترین این دلایل را می توانیم به وضعیت شایعی همچون آنژیوادما اشاره نماییم. از سوی دیگر نیش حشرات نیز می توانند منجر به بروز توده های چربی در زیر پوست گردند. برگشت مو به داخل پوست و بافت زیر آن نیز می تواند منجر به بروز توده سفت زیر پوست و کیست مویی شود.

  2-آیا لازم است توده های سفت زیر پوست را برداریم؟ 

  بهتر است این توده های سفت زیر پوست برداشته شوند. می توان به راحتی و با استفاده از روش های درمان با لیزر، به راحتی این توده های چربی را درمان کرد. با لیزر پرتوان می توانید این توده ها را بدون خونریزی و اسکار و زخم بردارید.

  3-آیا تمام توده های سفت زیر پوست دردناک هستند؟ 

  اصولا توده سفت زیر پوست دردناک نیست. مگر آن که دارای شرایط خاصی باشد. اگر درون توده عروق خونی وجود داشته باشد، یا در محلی نزدیک به اعصاب باشد، می تواند برای بیمار درد به همراه داشته باشد. همچینین توده های کیست مویی بعد از عفونی شدن دردناک می باشند.

  4-بهترین گیاهان دارویی که به درمان توده سفت زیر پوست کمک می کنند کدامند؟

  از جمله گیاهان دارویی که می توانیم برای درمان لیپوم از آنها استفاده کنیم، شیر، آلوئه ورا، عسل، سرکه سیب، گیاه کاسنی و … می باشند. که استفاده از این گیاهان، می تواند در مدت زمان لازم، به درمان لیپوم کمک کند.

  5-بیشتر در کدام قسمت های بدن توده سفت زیر پوستی ایجاد می شود؟ 

  این توده ها ممکن است در قسمت های مختلف بدن به وجود آیند. اما بیشترین محل هایی که توده سفت زیر پوست در آنها ایجاد می شود، قسمت های فوقانی پشت، زیر بغل، شانه ها، عمق ران، ماهیچه های ساق، شانه و حتی باسن و مقعد و ناحیه تناسلی می باشند.

  منبع مطلب : hemorrhoid.ir

  مدیر محترم سایت hemorrhoid.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سعید بزرگی زاده 20 روز قبل
  0

  واقعا متاسفم از این همه بی اخلاقی، به بهانه علمی بودن مطلب تصاویر آلت تناسلی را در معرض دید همه قرار می دهید؟ آیا اینجا کلید ورودی دارد که فقط مثلا پزشکان مربوطه وارد شوند؟ شرم کنید این گونه تصاویر و مطالب عمومی نیستند، دانشگاهی هستند، در دانشگاه هم فقط دانشجوها و اساتید مرتبط با این موارد و تصاویر سر و کار دارند، آیا این مطالب به بهانه علمی بودن تصویر و روشنفکر بودن و دانشجو بودن افراد، مثلا در دانشکده های علوم و ادبیات و ... ارائه می شوند؟ حجالت بکشید، حذف کنید تا به مراجع مربوطه گزارش نکرده ام.

  مهدی 10 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید