توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام تبلت دانش آموزی رایگان

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  82بازدید

  ثبت نام تبلت دانش آموزی رایگان را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  نحوه دریافت سیم کارت و تبلت دانش آموزی - تیتربرتر

  نحوه دریافت سیم کارت و تبلت دانش آموزی - تیتربرتر

  به گزارش تیتربرتر؛ برای دانش آموزان دوره ابتدایی طبق دستورالعمل تهیه شده و جلساتی که در شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شد ارزشیابی کیفی - توصیفی و بر پایه ارزیابی معلم انجام خواهد شد.

  آخرین وضعیت برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان با وجود کرونا

  رضوان حکیم‌زاده افزود: در سال‌های گذشته امتحان هماهنگ منطقه‌ای در پایه ششم ابتدایی برگزار می‌شد که البته از قبل هم انتقادهایی بر آن وارد بود و در تجدید نظرهای آیین نامه ارزشیابی کیفی توصیفی پیش بینی کرده بودیم که آزمون هماهنگ منطقه‌ای را حذف کنیم و امسال به دلیل شرایط خاصی که پیش آمد این آزمون را نخواهیم داشت. خانواده‌ها از این جهت اصلا نگرانی نداشته باشند.

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه پیش بینی شده با توجه به اهمیت مهارت‌های پایه خواندن، نوشتن و حساب کردن به ویژه در پایه‌های اول دبستان اگر لازم باشد برنامه‌های جبرانی در شروع سال تحصیلی آینده لحاظ شود، اظهار کرد: معلمان زحمت می‌کشند و ارزشیابی انجام می‌دهند که حتما دانش آموزان این مهارت‌ها را کسب کرده و به پایه بعدی بروند. اطمینان از یادگیری صحیح مهارت‌های پایه در برنامه کار آموزش و پرورش خواهد بود.

  حکیم زاده درباره مشکلات شبکه شاد نیز توضیح داد و گفت: آموزش و پرورش قبل از راه اندازی سامانه شاد، اقدامات متفاوتی در سطح ملی و منطقه‌ای انجام داد و از جمله آن‌ها می‌توان به پخش دروس از طریق رسانه ملی اشاره کرد. در مناطق دوردست نیز راهبران آموزشی درسنامه‌هایی تهیه و به دست دانش آموزان رساندند.

  وی افزود: در این میان، لزوم داشتن یک برنامه منسجم هماهنگ که امکان نظارت را فراهم کند و منبع خوبی از محتوای مناسب را در اختیار دانش آموزان قرار دهد و مورد تایید آموزش و پرورش باشد، ایجاب می‌کرد یک اپلیکیشن با فضای کاملا آموزشی راه اندازی شود. حتما اشکالاتی در شروع کار به این بزرگی وجود دارد و همکاران ما روز به روز در حال کاهش و رفع اشکالات هستند.

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: آموزش و پرورش تابع تصمیمات ستادملی کرونا است. درباره نحوه برگزاری امتحانات اگر به آموزش و پرورش اعلام شود که برگزاری امتحانات با حفظ فاصله اجتماعی امکان پذیر است یا خیر؟ این کار انجام می‌شود، اما هنوز این امر نهایی نشده است. آموزش و پرورش باید متناسب با شرایط اقداماتی را پیش بینی کند که هم سلامت دانش آموزان حفظ شود و هم برنامه‌ها اجرا شوند.

  حکیم زاده درباره مشکل تداخل زمانی استفاده ازشبکه شاد در خانواده‌هایی که چند فرزند محصل دارند، اظهار کرد: زمان برگزاری کلاس‌ها شناور است. همزمان امکان استفاده از آموزش دروس تلویزیونی نیز وجود دارد. از مدیران خواسته ایم که اطلاعات دانش آموزانی که به هر دلیلی به شبکه شاد دسترسی نداشته اند با ذکر علت، احصا کنند که برنامه‌های جبرانی را برای آن‌ها مدنظر قرار بدهیم.

   تیپ متفاوت دانش آموزان تایلندی پس از کرونا

  ماجرای اهدای تبلت و سیم کارت به دانش آموزان

   علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد:  هفته معلم را هر سال به صورت نمادین از 12 تا 18 اردیبهشت برگزار می‌کنیم اما معتقدیم هر روز و هر هفته از سال با نام معلمان پیوند خورده است؛ امسال شرایط ویژه به دلیل وجود کرونا در کشور داریم و در کنار جبهه سلامت، معلمان در جبهه آموزشی ایفای نقش می‌کنند.

  وی با اشاره به نامگذاری روزهای هفته معلم، افزود: هفته معلم با یاد شهید مطهری در روز 12 اردیبهشت آغاز می‌شود و امسال نیز این روز با عنوان «شهید مطهری و اسوه معلمی» نامگذاری شده است و امروز هم بحث نقش معلم را در گام دوم انقلاب داریم.

  الهیار ترکمن با بیان اینکه امسال تمام برنامه‌های هفته معلم حول برنامه‌های مجازی و ویدئوکنفرانسی است، ادامه داد: به عنوان مثال وزیر آموزش و پرورش روز پنج‌شنبه گذشته دیدار ویدئوکنفرانسی با نماینده معلمان نمونه داشت و آنها دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

  وی درباره سامانه «شاد»، گفت: کشور ایران، کشور گسترده‌ای است و پوشش تحصیلی همه دانش‌آموزان برای ما اهمیت دارد؛ کرونا تهدیداتی را داشت اما در کنار آن، فرصت‌هایی را برنامه‌ریزان ایجاد کرد که یکی از آنها، ابزار مجازی در کنار ابزار رسمی است.

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: با همکاری اپراتور همراه اول، کار بسیار گسترده‌ای آغاز شد چرا که باید 15 میلیون دانش‌آموز به یک میلیون فرهنگی مرتبط می‌شدند و در چند روز اول 2 میلیارد پیام رد و بدل شد و شاید بزرگترین پیام‌رسان کشور محسوب شود. 

  وی با اشاره بهمشکلات سامانه «شاد» گفت: برخی مشکلات مانند رد و بدل نشدن یک محتوا و غیره وجود دارد که در یک کارگروهی به صورت مدوام مشکلات رصد و بررسی می‌شود.

  الهیار ترکمن درباره مناطقی که دسترسی به اینترنت ندارند، اظهار کرد: در این مناطق از طریق شبکه‌های تلویزیون استانی، رادیویی، ارسال جزوه و درس‌نامه بین دانش‌آموزان، تدریس انجام می‌شود و در جاهایی که طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت سفید اعلام شده است با پیش‌بینی استانداردها، کلاس‌های حضوری برگزار می‌شود.

  وی درباره پوشش دانش‌آموزان در «شاد»، بیان کرد: اگر آن مسائلی که در حین اجرا و استقرار وجود دارد، حل و فصل شود، پیش‌بینی می‌شود که بیش از 85 درصد دانش‌آموزان می‌توانند از «شاد» استفاده کنند. 

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: برای حل مشکل نداشتن تلفن همراه برای دانش‌آموزان جهت ورود به سامانه شاد، شاید نتوانیم در کوتاه مدت ورود کنیم اما برای بازه میان مدت می‌تواند حل و فصل شود و در این راستا تمهیداتی را پیش‌بینی کردیم.

  وی ادامه داد: با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ساخت یا وارد کردن تبلت‌های دانش‌آموزی در حال رایزنی و همکاری هستیم تا بتوانیم برای دانش‌آموزان پیش‌بینی کنیم.

  نویسنده: علی اکبر رضایی

  منبع مطلب : www.titrebartar.com

  مدیر محترم سایت www.titrebartar.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جزییات اهدای تبلت و سیم کارت رایگان به دانش آموزان - تیتربرتر

  جزییات اهدای تبلت و سیم کارت رایگان به دانش آموزان - تیتربرتر

  به گزارش تیتربرتر؛ بنا بر اعلام وزیر آموزش‌ و پرورش14 میلیون دانش آموزان در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد بیش از 10 میلیون نفر موفق به نصب و بهره مندی از امکانات آموزشی مجازی شبکه اجتماعی شاد شدند و همچنین 97 درصد معلمان عضو شاد هستند.

  از حدود 4 میلیون دانش آموزی که عضو شبکه شاد نیستند می توان به دانش آموزان مناطق محروم و نیازمندی اشاره کرد که دسترسی به گوشی هوشمند ندارند و یا اینکه شبکه اتصال اینترنت در پوشش منطقه زندگی آنها نیست.

  به اعتقاد وزیر آموزش و پرورش، راه اندازی شبکه شاد و آموزش مجازی دانش‌آموزان برای برای کمک به خانواده‌ها و حمایت از آنها است و هیچ اصراری نداریم فردی که در توانش نیست خودش را به زحمت انداخته و گوشی بخرد ما مسئول هستیم آموزش برای همه دانش‌آموزان را تأمین کنیم و به هر طریقی شده است این کار را انجام می‌دهیم.

  حاجی میرزایی عنوان می کند: معلمان مدارس ارزیابی می‌کنند چه تعداد از دانش‌آموزان عضو شاد نیستند و ما هم در ستاد می‌توانیم ارزیابی کنیم کدام دانش‌آموزان و به چه دلایلی عضو شاد نیستند تا از روش‌های دیگر آنها را آموزش دهیم؛ شاد روش انحصاری ما برای آموزش نیست و روش اولویت‌دار است و تاکنون بیش از 60 درصد را تحت پوشش قرار داده است و برای 40 درصد که عضو شاد نشده‌اند تدبیر می‌کنیم و از طریق آموزش تلویزیونی، آموزش رادیویی، تلویزیون‌های محلی و درسنامه‌های آموزشی دانش آموزان را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

  بر این اساس وزارت آموزش و پرورش در راستای حل مشکلات پیش روی پوشش جامعه هدف آموزش مجازی تهیه گوشی هوشمند در دستور کار قرار داده است.

  رایزنی با وزارت ارتباطات برای ارائه تبلت به دانش‌آموزان

  معاون وزارت آموزش‌وپرورش گفت: برای حل مشکل دانش‌آموزانی که عضو "شاد" نیستند در میان مدت برنامه‌ریزی و با وزارت ارتباطات برای ارائه تبلت مذاکره می‌کنیم.

  علی الهیار ترکمن در پاسخ به این پرسش، خانواده‌ای که گوشی ندارد چگونه فرزندش در "شاد" حضور یابد؟ گفت: این مشکل در بازه میان مدت حل خواهد شد و در کوتاه مدت نمی‌توانیم چاره‌ای بیندیشیم. صحبت‌هایی با وزارت ارتباطات برای ساخت یا وارد کردن تبلت‌های آموزشی شده است که ارتباط آن با شبکه‌های آموزشی بوده و امنیت لازم را دارد.

  وی افزود: هم‌اکنون در مناطقی که امکان دسترسی به شاد را ندارند، بسته‌های آموزشی بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود یا از طریق آموزش‌های تلویزیونی دروس خود را دنبال می‌کنند. نمی‌گذاریم سال تحصیلی فعلی که به پایانش نزدیک می‌شویم با مشکلی مواجه شود و این نقیصه برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان مشکلاتی ایجاد کند.

  الهیار ترکمن مطرح کرد:‌کشور ایران به لحاظ جغرافیایی گسترده است و پوشش تحصیلی برای همه افراد لازم‌التعلیم ارائه می‌شود. آموزش و پرورش باید بسیار زودتر برای طراحی فضای آموزش مجازی به منظور ارتقای کیفیت و افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان اقدام می‌کرد، هم‌اکنون کرونا فرصتی را ایجاد کرد تا به صورت جدی به آموزش مجازی ورود پیدا کنیم.

  شبکه "شاد" با همراهی اپراتور همراه اول ایجاد شد و مراحل اولیه استقرار خود را طی می‌کند و در شروع با مشکلاتی مواجه خواهیم بود چرا که این پیام‌رسان، 15 میلیون دانش‌آموز و یک میلیون معلم را تحت پوشش قرار می‌دهد و در چند روز نخست، یک میلیارد پیام در آن رد و بدل شد، "شاد" بزرگترین پیام رسان در کشور است.

  وی با اشاره به مشکلات "شاد" عنوان کرد:‌ برخی مشکلات همچون برقرار نشدن ارتباط و رد و بدل نشدن پیام‌ها وجود دارد که در حال برطرف کردن آن هستیم. در مناطقی که امکان دسترسی به اینترنت وجود ندارد از امکانات تلویزیون محلی استفاده می‌کنیم و در مناطق سفید کلاس‌های درس به صورت حضوری برگزار می شود.

  الهیار ترکمن بیان کرد: ‌اگر مسائل در حین اجرا و استقرار حل و فصل شود پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 85 درصد دانش‌آموزان بتوانند در " شاد" حضور یابند.

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه امسال شرایط ویژه‌ای را داریم و معلمان در جبهه جهاد آموزشی ایفای نقش می‌کنند، اظهار کرد: دغدغه خانواده‌ها برای تحصیل و یادگیری فرزندانشان در حال مدیریت است.

  وی افزود: رهبر انقلاب در پیام تلویزیونی به مناسبت روز معلم، کلید واژه مهم علم نافع را مطرح کردند که 100 درصد آن در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد؛ یعنی در مدارس باید ارزش‌های جامعه اسلامی به دانش‌آموزان منتقل شود و آنها با آمادگی بیشتر وارد نظام آموزش عالی بشوند.

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه در مراسم هفته معلم تأکید ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت معلمان است، گفت: برنامه‌ها به صورت مجازی و ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود به عنوان مثال روز پنجشنبه دیدار معلمان منتخب استانی با وزیر آموزش و پرورش را به صورت مجازی و ویدیو کنفرانس برگزار کردیم.

  وی در پاسخ به این پرسش که به ستاد آموزش و پرورش در این مدت چه نمره‌ای می‌دهید، مطرح کرد: به ستاد و ادارات آموزش و پرورش نمره‌ای نمی‌دهم اما به معلمان نمره 100  می‌دهم چون حضور آنها آنقدر پررنگ است که تمام نقایص ما در برنامه‌ریزی را پوشش  می‌دهد. وزیر آموزش و پرورش و ستاد راهبری "شاد" دغدغه دارند و هر روز از ساعت 7 تا 9 صبح مسائل شاد و ارتباطاتی که باید بیرون از وزارتخانه شکل بگیرد را رصد می‌کنیم، این شبکه با این حجم از وسعت مراحل اولیه استقرار را طی می‌کند.

  جزییاتی از اهدای گوشی هوشمند و سیم کارت رایگان دانش آموزی

  الهیار ترکمن درباره سرنوشت سیم‌کارت دانش‌آموزی گفت:‌ وزارت ارتباطات آمادگی دارد آن را طراحی کند و قابل واگذاری است اما بیشتر ابزار برای ما مهم است. از لحاظ تولید و ارائه سیم‌کارت مشکلی وجود ندارد، اگر به لحاظ  تأمین ابزار از جمله موبایل هوشمند و تبلت خیالمان راحت باشد ممکن است از طریق سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی عضو "شاد" شوند.

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش درباره پیش ثبت‌نام مدارس غیردولتی مطرح کرد:‌ اگر شروع سال تحصیلی با مصوبه ستاد کرونا در مهر ماه باشد ثبت‌‌نام باید طبق روال انجام شود اما اگر تغییری رخ دهد مسئولان مدارس غیردولتی باید متناسب با خدمات ارائه شده از خانواده‌ها پول بگیرند. به زودی آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد که پیش ثبت نام این مدارس چگونه باشد.

  گردآورنده: الهام خلیلی خو

  منبع مطلب : www.titrebartar.com

  مدیر محترم سایت www.titrebartar.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رقیه بلوچزهی 7 روز قبل
  0

  😔

  رقیه بلوچزهی 7 روز قبل
  0

  من در استان سیستان و بلوچستان هستم میخواستم بگم که ما فقط یک گوشی داریم که چهار نفر از آن استفاده میکنند من پایه پنجم خواهرم نهم که درساش خیلی مهمه و خواهر پایه اول هم همینطور درس هاش خیله مهمه چون کلاس اول این گوشه به مادرمان تعلق دارد درواقع چهار نفر از یک گوشی استفاده میکنیم ما وضع مان متوسط هست ولی گوشی گرونه

  لطفا به همه دانش آموزان چه به بض... چه فقیر... و چه ساده تبلت خوبی بدین

  مهدی 14 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید