توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  9بازدید

  ثبت نام در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  edu.iau.ac.ir | آموزشیار | ورود به سامانه اموزشیار دانشگاه آزاد

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  کاربرد ها و امکانات سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

   امور درسی و دانشگاهی دانشجویان دانشگاه آزاد از جمله انتخاب واحد ، ارزشیابی اساتید ، پرداخت شهریه ، اطلاع از زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد و ... به صورت الکترونیکی انجام می شود . پیش از این هر یک از واحد های دانشگاه آزاد ، امور دانشجویی را از طریق سامانه سیدا واحد انجام می دادند .

   حال سامانه " آموزشیار " به منظور یکپارچه سازی فرآیند های تحصیلی و درسی دانشجویان دانشگاه های آزاد ، راه اندازی شده است . دانشجویان مقاطع مختلف هر یک از واحد های دانشگاه آزاد ، برای انجام امور خود موظف هستند وارد این سامانه شده و مراحل لازم را طی کنند .

   در ادامه امکانات و کاربرد های سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را ارائه شده است . خاطر نشان می شود با توجه به اینکه سامانه آموزشیار جدیدا راه اندازی شده ، ممکن است به مرور امکانات ارائه شده در آن بیشتر شود که به محض اضافه شدن هر گونه خدمات در این مقاله اطلاع رسانی می شود .

      

  1 - مشاهده لیست دروس ترمی انتخاب واحد / حذف و اضافه

  2- انتخاب واحد / حذف و اضافه

  3 - ارزشیابی اساتید

  4 - پرداخت شهریه دروس ترمی

  5 - ثبت نمرات دانشجو

  6 - امور فارغ التحصیلان

  7 - اعتراض به نمرات و پیگیری

   دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند برا اطلاع از آخرین نرخ مصوب شهریه ثابت و متغیر واحد های درسی رشته و مقطع تحصیلی خود ، مقاله زیر را مطالعه کرده و در زمان تعیین شده نسبت به پرداخت شهریه دانشگاه خود اقدام کنند .

  نحوه ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

   همانطور که پیش از این اشاره شده است ، سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد با هدف متمرکز کردن امور دانشجویان این دانشگاه راه اندازی شده است . داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir و ورود به پورتال شخصی خود ، امور دانشگاهی خود را انجام دهند .

   مراحل ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد :

  1 - ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir

  2 - انتخاب نوع کاربری ( دانشجو / استاد / کارمند دانشگاه )

  3 - مطالعه و تایید قوانین و مقررات سامانه

  4 - ورود به سامانه با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور

  5 - انتخاب گزینه مورد نظر از منوی موجود در سامانه

   شماره دانشجویی جدید : نام کاربری و کلمه عبور دانشجویان

    *** edu + @ + شماره دانشجویی سامانه سیدا + کد واحد دانشگاهی  ***

   مثال :

   دانشجویان دانشگاه آزاد پیش از این امور دانشگاهی و درسی خود را از طریق سامانه سیدا دانشگاه محل تحصیل خود انجام می داند . هم چنین علاوه بر امور دانشجوی امتحانات غیر حضوری این دانشگاه نیز از طریق این سامانه برگزار می شود .

   راهنمای تصویری ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد :

  1 - جست و جوی عبارت " edu.iau.ac.ir " و یا " سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد " در کادر بالایی و یا میانی مرورگر

  2 - ورود به سایت آموزشیار و انتخاب نوع کاربری

  3 - انتخاب گزینه " راهنمای دانشجویان / پرسنل " برای دریافت کد های مورد نیاز برای ورود به سامانه

  4 - ورود به سامانه دانشجویان با استفاده از شماره دانشجویی جدید

  5 - مطالعه و تایید قوانین و ضوابط سامانه

  6 - ورود به پرتال شخصی با استفاده از نام کاربری و رمز عبور

  7 - ورود به صفحه شخصی و انجام امور مورد نظر

     

  برای ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد کلیک کنید

  اگر پس از مطالعه مقاله سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir سوالی در خصوص کاربرد ها و یا نحوه ورود به این سامانه دارید می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره تحصیلی هیوا ، پاسخ سوالات و ابهامات خود را دریافت کنید .

   با توجه به شیوع بیماری کرونا و تصمیم دانشگاه ها مبنی بر ارائه آموزش های مجازی و یا تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی ، دانشجویان دانشگاه آزاد باید دقت داشته باشند که سامانه آموزش مجازی وادانا دانشگاه آزاد به منظور ارائه آموزش های برخط این دانشگاه راه اندازی شده است .

  سوالات متداول

  ✔️ سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به منظور امور دانشجویی ذکر شده در این مقاله مورد استفاده قرار می گیرد .

  ✔️ دانشجویان باید طبق دستورالعمل ارائه شده نام کاربری و کلمه عبور خود را یافته و با استفاده از این اطلاعات وارد سامانه آموزشیار شوند که اطلاعات مورد نیاز در این مفاله ارائه شده است .

  ✔️ راهنمای تصویری مراحل ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد و لینک ورود به این سامانه در این مقاله ارائه شده است .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  edu.iau.ac.ir | راهنمای ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

  edu.iau.ac.ir | راهنمای ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

  دانشگاه آزاد، یکی از موفق ترین و پرجمعیت ترین دانشگاه های کشور است که قطعا برای رسیدگی به امور دانشگاهی و ارائه تسهیلات برای دانشجویان خود نیازمند به یک سامانه جامع و هماهنگ می باشد. این دانشگاه از واحدهای زیادی تشکیل شده که هر کدام از این واحدها زیر نظر سامانه ای جداگانه و مختص به دانشگاه خود، تحت عنوان سامانه سیدا قرار می گرفت، اما امروزه به دلیل نیاز دانشجویان به استفاده و بهره مندی از خدمات آنلاین و اینترنتی، سامانه جدیدی به نام سامانه آموزشیار، به صورت هماهنگ و سیستماتیک بین تمام واحد های دانشگاه آزاد راه اندازی شده است. این سامانه به غیر از بخش ورود به پروتال شخصی دانشجو، شامل بخش های مختلفی از جمله سیستم پشتیبانی، آرشیو خبر ها، سایت آموزش، بخش اطلاعیه و قسمتی درباره اطلاعات تماس و آدرس سازمان مرکزی می شود. در این مقاله به معرفی بیبشتر این سامانه می پردازیم.

  لینک مستقیم ورورد به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

  معرفی سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

  قبل از معرفی سایت بهتر است بدانید که این سامانه به تازگی راه اندازی شده است که به طور قطع، برای اجرای هماهنگ یک سامانه بین تمام دانشگاه ها خالی از عیب و نقص نیست. اما این سامانه به منظور ارائه و توزیع بهتر خدمات نوین آموزشی در جهت آسودگی و رفع نیازهای دانشجویان و اساتید محترم، به طور پیوسته بروزرسانی خواهد شد. اما بخش های مختلفی که می توان از جهت عرضه امکانات در این سایت به آن ها اشاره نمود، عبارت اند از:

  علاوه بر موارد فوق، ارائه دیگر خدمات آموزشی از جمله ارسال درخواست دانشجویان مبنی بر ارسال گواهی اشتغال به تحصیل به صورت الکترونیکی، از دیگر ویژگی ‌های مهم سامانه آموزشیار است. همچنین امکان برگزاری امتحانات تئوری و عملی به صورت هماهنگ در سبک های متنوع از مهم ترین دستاوردهای اجرایی در این سامانه به شمار می رود.

  نحوه ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

  با شروع سال تحصیلی جدید، دانشجویان، اساتید و پرسنل دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف برای طی کردن روند آموزشی، پژوهشی و مالی خود می بایست وارد سامانه جامع آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir شده و امور مربوط به این دانشگاه را از طریق سامانه مذکور انجام دهند. حال برای ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد نیازمند به گذراندن مراحلی می باشید که راهنمای تصویری آن در ادامه مقاله ارائه شده است.

  ورورد دانشجویان

  در قسمت راهنمای دانشجویان، اساتید و پرسنل فایل هایی تحت عنوان “کد و نام استان ها”، “کد و نام واحد ها”، “کد و نام گروه های آموزشی” ارائه شده که جهت تسهیل امور شما عزیزان، در جدول زیر قرار داده شده است.

  2. پس از کلیک روی قسمت “دانشجو” کادر مربوط به “شماره دانشجویی” نشان داده می شود که نکته مهم در این بخش آن است که کادر باید به روش (کد منطقه دانشگاهی + شماره دانشجویی) پر شود.

  3. در این قسمت، قوانین و ضوابطی روی صفحه نشان داده می شود که می بایست پس از تیک زدن قسمت “موارد فوق را مطالعه کردم و پذیرفتم”، کلید “تایید مطلب و ورود به سیستم” را بفشارید.

  4. سپس به صفحه جدیدی وارد می شوید که باید کادرهای مربوط به “نام کاربری” (کد واحد + شماره دانشجویی + edu@)، “کلمه عبور” (کد واحد + شماره دانشجویی) و “کد تصویر” را پر کرده و سپس دکمه “ورود به سیستم” را بفشارید.

  5. پس از انجام مراحل فوق، به پروفایل شخصی خود وارد می شوید و می توانید از قسمت سمت راست صفحه، امکانات و خدمات موجود را مشاهده فرمایید.

  مراحل فوق که به صورت تصویری نمایش و توضیح داده شد، مختص به ورود دانشجویان به نرم افزار آموزشیار می باشد، اما اساتید و پرسنل محترم می بایست، مطابق با راهنمای موجود در سایت مراحل ورود به پروتال شخصی خود را طی نمایند.

  ورود اساتید

  اساتید محترم جهت ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه، مراحلی مانند مراحل فوق را طی می نمایند اما تنها تفاوتی که وجود دارد این است که بعد از تیک زدن و موافقت با قوانین، طبق راهنمای مجزایی که برای ورود به سایت در تصویر زیر ارائه شده است، اقدام به تکمیل کادر های “کلمه عبور” و “نام کاربری” خویش می نمایند.

  ورود پرسنل و همکاران

  ورورد به سامانه آموزشیار برای پرسنل نیز مانند مراحل ورود به سامانه برای اساتید می باشد و تنها تفاوت آن این است که بعد از تیک زدن و موافقت با قوانین، مطابق با راهنمای مجزایی که برای ورود به سایت در تصویر زیر ارائه شده است، اقدام به تکمیل کادر های “کلمه عبور” و “نام کاربری” خویش می نمایند.

  سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد خدمات دیگری نیز ارائه داده است که ثبت دروس، امکان برگزاری کلاس ها از طریق سایت edu.iau.ac.ir به صورت استانی، تسهیل در فرآیند نقل و انتقال دانشجو بین واحدها، ارائه میزان شهریه دانشگاه آزاد، مدیریت واحد در مدل شبکه‌ای یکپارچه، حذف ترم تحصیلی دانشگاه آزاد، نظارت جامع بر آمار و یکپارچگی و ارتباط داده‌ ها از جمله ویژگی ‌های سامانه آموزشیار می باشند. به علاوه این که تمام فعالیت‌ های مربوط به پرداخت و تقسیط و سایر امور مالی مربوط به دانشجویان نیز از طریق این سامانه انجام می‌شود.

  سوالات متداول

  در این قسمت می بایست کد محل به علاوه شماره دانشجویی را وارد نمایید.

  در سامانه آموزشیار، خدمات زیادی از جمله ارزشیابی اساتید، ارائه برنامه کلاسی و مشاهده نمرات برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

  خیر، این سایت برای استفاده اساتید و پرسنل آموزشی دانشگاه نیز در نظر گرفته شده است.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  مدیر محترم سایت iranmoshavere.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید