توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام مسکن مهر در سال ۱۴۰۰

  1 بازدید

  ثبت نام مسکن مهر در سال ۱۴۰۰ را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  جزئیات جدید از زمان تحویل طرح ملی مسکن در سال 1400 - تیتربرتر

  جزئیات جدید از زمان تحویل طرح ملی مسکن در سال 1400 - تیتربرتر

  به گزارش تیتربرتر؛ پس از اینکه طرح ملی مسکندر سال گذشته به اجرا درآمد خیلی ها از آورده این طرح گلایه داشتند و این طرح با گسترش ویروس کرونا کندتر به اجرا درآمد و تاحدودی از آن استقبال نشد و خیلی ها هنوز از عدم دریافت پیامک تایید گلایه دارند همچنین به خاطرفرم ج هنوز موفق به تایید پرونده نشده اند با اینکه هیچ وامی دریافت نکرده اند.

  جزئیات جدید از ثبت نام مجدد طرح ودیعه مسکن

  وزیر راه و شهرسازی ۱۲ مهر ماه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، از آغاز ثبت نام مجدد دریافت تسهیلات ودیعه مسکن از ۱۳ مهر ماه تا ۳۰ مهر ماه بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد.

  پس از آن متقاضیان با ورود به سامانه TEM.MRUD.IR توانستند برای دریافت این تسهیلات نام نویسی کنند.

  بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان دریافت این تسهیلات تا ساعت ۲۴ امشب چهارشنبه ۳۰ مهر می‌توانند نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام کنند.

  طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مستأجران بدون مسکن دارای اجاره نامه رسمی با کد رهگیری می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اقدام ملی مسکن، برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن ثبت نام کنند.

  رقم این وام در تهران ۵۰ میلیون، ۸ کلانشهر بالای یک میلیون نفر، ۳۰ میلیون و شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد است که در دو مدل با سررسید یک ساله و ۳ ساله به بانک عامل بازپرداخت می‌شود.

  در مدل بازپرداخت یک ساله، مستأجران در مدت این یک سال فقط سود تسهیلات معادل یک دوازدهم را پرداخت می‌کنند که مبلف اقساط ماهانه آن در تهران ۵۴۰ هزار، کلانشهرها ۳۲۰ هزار و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان است؛ اصل وام در پایان یک سال به بانک بازگردانده می‌شود.

  در مدل بازپرداخت ۳۶ ماهه نیز اصل و سود وام با نرخ سود ۱۳ درصد مستهلک شده و رقم اقساط ماهانه آن برای وام ۵۰ میلیونی، ۱ میلیون و ۶۶۰ هزار، وام ۳۰ میلیونی ۹۹۶ هزار و ۴۲۹ و وام ۱۵ میلیونی ۴۹۸ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است.

  پروانه اصلانی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز روز گذشته اعلام کرد اگر برای کسانی که در طرح اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران ثبت نام کرده، اما پیامک تایید از سوی معاونت مسکن وزارت راه ارسال نشده است، به سامانه طرح اقدا ملی مراجعه و از وضعیت پرونده درخواست خود مطلع شوند.

  زمان جدید تحویل طرح ملی مسکن

  اسلامی با اشاره به طرح مجلس درخصوص ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی گفت: در هفته‌های گذشته طرح دیگری برای بازار مسکن مطرح شد که مردم گمان کردند شاید آن طرح بهتری باشد اما در حال حاضر به طرح اقدام ملی مسکن اطمینان پیدا کردند و این جو آرام‌تر شده است.

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاثیرات روانی بیشتر از آثار عملیاتی آن است، افزود: نرخ مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست و تحت تاثیر بازارهای موازی قرار گرفته است.

  وی درباره روند واریز وجه آورده اولیه، گفت: تاکنون حدود ۱۳۸ هزار نفر از واجدان شرایط و تایید شدگان پرونده تشکیل داده‌اند و نیمی از آنها آورده اولیه را واریز کرده‌اند.اسلامی تاکید کرد: به همه مردم توصیه می‌کنم فرصت مسکن ملی را برای خانه‌دار شدن از دست ندهند.

  وزیر راه و شهرسازی در ادامه از افتتاح اولین پروژه مسکن ملی در چند روز آینده خبر داد و گفت: اولین پروژه مسکن ملی تاچند روز آینده با حضور رییس جمهوری به افتتاح می‌رسد.

  پیش بینی قیمت مسکن در سال 1400

  بازار ساخت وساز کشور از سال ۹۳ تاکنون در رکود قرار دارد و هم اکنون دامنه رکود ساختمانی در این کلان‌شهرها بیشتر شده است. در بهار امسال مجموعا پروانه ساخت برای ۱۰۲ هزار واحد مسکونی صادر شد. اگر این رقم در فصل‌های بعد سال جاری هم تکرار شود وضعیت ساخت وساز در سال ۹۹ مشابه ۶ سال گذشته-از سال ۹۳ تا ۹۹- خواهد بود که به دلیل قرارگیری آمار کلی ساخت وساز کشوری حول و حوش ساخت متوسط سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، این بازار در شرایط رکودی قرار داشت.

  از آنجا که به‌طور متوسط کف عرضه جدید دربازار مسکن به منظور خروج از رکود ساختمانی در سال باید حول و حوش ۵۶۰ هزار واحد مسکونی باشد ساخت سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به معنای قرارگیری بازار مسکن در شرایط رکودی است.

  تحقیقات میدانی از بازار ساخت وساز در مراکز این استان‌ها که ۵ کلان‌شهر مهم کشور نیز محسوب می‌شوند و همچنین اظهارات مدیران ارشد جامعه انبوه‌سازی این کلان‌شهرها نشان می‌دهد در شرایط فعلی، به ترتیب نوسانات شدید نرخ ارز، تغییرات و رشد روزانه و حتی لحظه‌ای قیمت مصالح وتجهیزات ساختمانی، افزایش قیمت زمین ونوسانات بازار سرمایه ۵ منبع اصلی ایجاد فشار بر سازنده‌ها هستند.

  طی ماه‌ها و هفته‌های گذشته به دلیل نوسانات شدیدنرخ ارز، قیمت مصالح وتجهیزات ساختمانی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته وافزایش یافته است. این افزایش و جهش قیمت حتی در مصالحی که صفر تا ۱۰۰ آنها تولید داخل است مشاهده می‌شود. میلگرد، فولاد و آهن‌آلات ساختمانی و همچنین سیمان دو گروه از مصالح ساختمانی هستند که بنا بر اعلام انبوه‌سازان اگرچه ۱۰۰ درصد تولید داخل هستند اما با نوسانات نرخ ارز به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و نرخ فروش آنها به‌صورت لحظه‌ای و روزانه تغییر می‌کند.

  آمارها نشان می‌دهد قیمت فروش سیمان در حال حاضر نسبت به سال ۹۶ حدود ۵/ ۳ برابر شده است و میلگرد نیز با ۶/ ۷ برابر افزایش قیمت در این بازه زمانی همراه شده است.

  همچنین بازار مصالح ساختمانی تحت تاثیر نوسانات ایجاد شده در بازار معاملات سهام از ناحیه سرایت اثر روانی این هیجانات تحت تاثیر قرار گرفته و این نوسانات نیز بر افزایش قیمت مصالح و در نهایت هزینه تمام شده ساخت مسکن اثر داشته است.

  هیجانات بازار معاملات سهام همچنین بر بازار معاملات املاک کلنگی نیز اثر داشته و منجر به سرایت اثر روانی از ناحیه شکل‌گیری انتظارات تورمی برای فروشندگان و مالکان واحدهای مسکونی کلنگی و اثرگذاری بر سطح قیمت‌های پیشنهادی فروش شده است.

  گردآورنده: علی اکبر رضایی

  منبع مطلب : www.titrebartar.com

  مدیر محترم سایت www.titrebartar.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان ثبت‌نام دور جدید مسکن ملی اعلام شد

  زمان ثبت‌نام دور جدید مسکن ملی اعلام شد

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی دور جدید ثبت نام مسکن ملی در دستور کار قرار دارد که بررسی ها نشان می دهد نزدیک به ۴۲ درصد از ثبت نام کنندگان در مرحله پیشین واجد شرایط دریافت مسکن ملی نبودند. 

   برخی پیش بینی ها حتی نشان می دهد بخشی از واجدین شرایط نیز در مراحل پیش رو انصراف دهند از این رو ظرفیت قطعی برای دور جدید ثبت نام به زودی اعلام خواهد شد. 

  طرح مسکن ملی با هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است . هدف از اجرای این طرح خانه دار کردن بخشی از جامعه است که واحد مسکونی ملکی در اختیار ندارند. 
  بررسی آمارهای حوزه مسکن در سال ۱۳۹۷ نشان می دهد، ۲۶ درصد خانوارهای شهری و ۵ درصد از خانوارهای روستایی اجاره نشین بودند و این در حالی است که در سال ۱۳۹۶، این درصدها به ترتیب ۲۵ درصد و ۴.۷ درصد بوده است. این امر نشانگر افزایش نرخ اجاره نشینی در سال گذشته است . مسکن گران ترین کالا در سبد خانوار ایرانی است و بخش عمده ای از هزینه های خانوار را به خود اختصاص می دهد به طوری که در سال ۱۳۹۶ حدود ۳۳ درصد از هزینه های خانوار ایرانی مربوط به بخش مسکن بود و این رقم در سال گذشته به ۳۴ درصد افزایش یافت.از حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی قابل احداث در قالب مسکن ملی ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۳۸ هزار واحد توسط بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد عرضه شود. 

  نحوه اعتراض ردشدگان مسکن ملی 

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است: براساس زمان بندی از امروز به واجدین شرایط دریافت مسکن طرح اقدام ملی پیامکی برای تکمیل پرونده ارسال می‌شود.

  محمودزاده تاکید کرد:پایش اطلاعات متقاضیان در ۴ موضوع فرم «ج»، مالکیت شخصی، استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید مسکن و سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا بجز شهرهای جدید انجام شد.۲۴۰ هزار نفر در مرحله اول این طرح ثبت نام کردند که ۵۸ درصد افراد واجد دریافت مسکن بودند.

  وی ادامه داد: براساس پایش استان‌های اردبیل با ۶۶ درصد، خوزستان ۶۴ درصد، سیستان وبلوچستان و کرمانشاه با ۶۲ درصد دارای بیشترین درصد ثبت نام کنندگان واجد شرایط بودند و استان‌های سمنان با۳۵ درصد، خراسان جنوبی ۳۹ درصد، مرکزی ۴۱ درصد دارای کمترین افراد واجد شرایط این طرح بودند.

  محمودزاده افزود:در استان تهران نیز ۴۶.۵ درصد از افراد ثبت نام کننده واجد شرایط بودند.معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: بعد از ارسال پیامک فرد با کد رهگیری که در اختیار دارد به سایت مراجعه می‌کند و در آنجا محلی که باید مدارک خود را ببرد مشخص می‌شود که عمدتا اداره راه و شهرسازی استان است و سابقه سکونت و مستندات فرد کنترل می‌شود.
  محمودزاده گفت: افرادی که پیامک برایشان ارسال نشود با مراجعه به سایت می‌توانند دلیل واجد شرایط نبودن خود را مشاهده کنند و اگر اعتراض دارند از ابتدای اسفند با دریافت کد رهگیری اعتراض کنند.
  وی بیان کرد: ارسال پیامک به متقاضیان براساس حروف الفباست تا متقاضیان به راحتی ثبت نام خود را تکمیل کنند.محمود زاده با بیان اینکه در تلاش هستیم مرحله دوم ثبت نام قبل از پایان سال صورت گیرد گفت: اگر ظرفیت جدیدی در هر استان ایجاد شود حتما اقدام به ثبت نام مجدد خواهیم کرد.

  مسکن ملی

  مبلغ وام طرح ملی مسکن

  مبلغ وام طرح اقدام ملی مسکن همانطور که پیش از این توسط بنیاد مسکن اعلام شده بود، ۷۵ میلیون تومان است. با راه‌اندازی سامانه آباد، جزئیات جدیدی از این وام منتشر شده که نشان می‌دهد نرخ سود بازپرداخت این وام ۱۸ درصد است که رقم نسبتا بالایی به نظر می‌رسد. آنطور که در شرایط سامانه آباد آمده، دوره ساخت خانه‌ها حداکثر دو سال است و بعد از آن پرداخت اقساط شروع می‌شود. بر اساس اطلاعات سامانه آباد دوره بازپرداخت اقساط وام طرح اقدام ملی مسکن حدود ۱۰ سال است و اقساط ماهانه آن رقمی حدود یک و نیم میلیون تومان خواهد بود.

  شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن

  اولین شرط برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن این است که فرم "ج" متقاضی سبز باشد. آنطور که در سامانه آباد بنیاد مسکن آمده، متقاضی نباید تا کنون از امکانات دولتی و نهادهای عمومی در حوزه مسکن استفاده کرده باشد. به این ترتیب اگر متقاضی زمین، مسکن یا تسهیلات وام مسکن دریافت کرده باشد، امکان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای وی وجود ندارد.

  سامانه آباد بنیاد مسکن امکان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای مجردها ندارد. به عبارتی متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد. البته تبصره ای خاص در این زمینه وجود دارد ، پیش بینی شده است زنان خودسرپرست با حداقل ۳۵ سال سن امکان ثبت نام در طرح مسکن ملی را داشته باشند. 

  شهری که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت می‌کنید، باید همان شهری باشد که در پنج سال اخیر در آن سکونت داشته‌اید. به عبارتی نمی‌توانید از یک شهر، برای طرح اقدام ملی مسکن در شهر دیگر استفاده کنید. یکی دیگر از شرایط ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن که در سامانه آباد آمده، داشتن شرایط لازم برای دریافت تسهیلات بانکی است که جزئیات آن در شرایط سامانه آباد تشریح نشده.

  سامانه آباد بنیاد مسکن شرط دیگر ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن را توانایی تامین هزینه ساخت در نظر گرفته است. به عبارتی متقاضی به غیر از تسهیلات ۷۵ میلیونی، باید سرمایه کافی برای ساخت مسکن را داشته باشد. به این ترتیب دریافت وام تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن، مشروط به سپرده‌گذاری ۳۰ میلیون تومانی در بانک مسکن است تا بنیاد مسکن مطمئن شود متقاضی توانایی تامین هزینه‌های ساخت مسکن را دارد.

  این ۳۰ میلیون تومان تا زمان اجرای پروژه ساخت نزد بانک باقی می‌ماند. طوری که ۲۵ میلیون تومان آن همراه قسط اول وام و بعد از اجرای فنداسیون و پنج میلیون تومان دیگر همراه قسط دوم وام در مرحله اجرای اسکلت بازگردانده خواهد شد.

  آنطور که پیش از این وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود، کسانی که در صندوق مسکن یکم برای دریافت وام مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند از همان سپرده برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند و نیازی به سپرده‌گذاری مجدد ندارند.

  یکی دیگر از شرایط مندرج در سامانه آباد بنیاد مسکن برای ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، توانایی پرداخت ماهانه حداقل یک و نیم میلیون تومان اقساط وام است که بعد از پایان کار ساخت خانه‌ها از متقاضیان دریافت می‌شود.

  گفته می‌شود میانگین هزینه ساخت در طرح اقدام ملی مسکن متری دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود و واحدهای مسکونی این طرح بین ۷۵ تا ۱۰۰ متر زیربنا دارند. با این حساب قیمت تمام شده هر واحد مسکونی در این طرح بین ۱۸۷ تا ۲۵۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

  تفاوت طرح مسکن ملی با طرح مسکن مهر در چیست؟

  از ابتدای دولت تدبیر و امید، این دولت با نقدهایی که به مسکن مهر دولت قبل از خود وارد کرد به دنبال جایگزینی طرحی برای خانه دار کردن مردم بود و هم اکنون گفته می شود، طرح مسکن ملی جایگزینی برای طرح مسکن مهر است.

  مسئولان دولتی مهم‌ترین تفاوت طرح اقدام ملی با طرح مسکن مهر را تمرکز بر تقاضای واقعی و ایجاد خدمات زیربنایی و روبنایی، عنوان می کنند. قراردادهای طرح اقدام ملی بین دولت و سازندگان منعقد می‌شود و بعد از پایان پروژه هریک از طرفین سهم خود را برمی‌دارند. طبیعی است، در این فرآیند، انبوه‌سازان پیش از کلنگ‌زنی، نیاز بازار را در نظر می‌گیرند. حال آن‌که در مسکن مهر، سازندگان بر اساس دستور دولت صرفا واحدها را احداث می‌کردند و فرآیند فروش بر عهده دولت بود.

  در مسکن مهر، برای ساخت مسکن از اراضی و خارج از شهرها استفاده شد که امکانات و تأسیسات زیرساختی نداشت و گفته می شود در طرح اقدام ملی مکان‌یابی درون شهرهاست.

  تفاوت ظاهری مسکن مهر و مسکن ملی در این است که در طرح مسکن ملی، دیگر ساختمان ها بلندمرتبه و ۱۰ یا ۱۵ طبقه نخواهند بود و تعداد طبقات این طرح در نهایت ۷ طبقه خواهد بود.

  احتمال آزاد سازی خرید و فروش مسکن ملی چقدر است؟

  با وجود اینکه پیش از این  معاون وزیر مسکن از ممنوعیت خرید و فروش امتیاز مسکن ملی خبر داده و آن را تخلف نامیده بود اما اخیرا اعلام کرد: علت این ممنوعیت این است که هنوز چیزی واگذار نشده که متقاضیان بخواهند آن را خرید و فروش کنند. ممکن است با تجربه‌ای که در ممنوعیت فروش امتیاز مسکن مهر وجود داشت و سبب شد بازار سیاه برای آن ایجاد شود، پس از آن که ساخت واحدهای مسکن ملی به یک مرحله‌ای برسد که متقاضی امکان انتخاب واحد داشته باشد، خرید و فروش آن را آزاد کنیم. اما این موضوع بیش از یک سال و نیم زمان می‌برد.

   در حال حاضر با اعلام فهرست مجاز متقاضیان بار دیگر فضا برای خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اغاز شده است . هر چند وزیر راه وش هرسازی و دیگر مقامات شهداری جدی را نسبت به این موضوع داده و تاکید کرده اند انتقال امتیاز غیر قانونی است و زمینه را برای سلب امتیاز فراهم خواهد کرد، اما همچنان اگهی هایی با بهای ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان برای فروش امتیاز مسکن ملی به چشم می‌خورد. 

  ۲۲۳۲۲۷

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  امکان ثبت نام مسکن ملی در آینده - ایسنا

  امکان ثبت نام مسکن ملی در آینده - ایسنا

  به گزارش ایسنا، مهلت ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن که از طریق سامانه tem.mrud.ir انجام شد روز ۲۷ اسفندماه سال گذشته به اتمام رسید. در مجموع یک میلیون و ۶۰۲ هزار و ۱۴۸ نفر ثبت نام کردند و از این تعداد ۴۷۰ هزار نفر بر اساس شرویط پنجگانه واجد شرایط شناخته شدند.

  سبز بودن فرم «ج» از شروط پنجگانه است؛ به این معنی است که  متقاضی از اول فروردین ۸۴ فاقد مالکیت مسکونی باشد و از ابتدای انقلاب از هیچ یک از امکانات دولتی اعم از زمین و واحد مسکونی دولتی و هم چنین تسهیلات  یارانه ای استفاده نکرده باشد. حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا داشته و همچنین خانم‌های مجرد بالای ۳۵ سال و زنان سرپرست خانوارنیز مشمول این طرح می شوند.

  اما پس از پایان نوبت اول و دوم ثبت نام در اسفندماه سال گذشته که در مجموع مرحله اول را تشکیل می دادند بسیاری از متقاضیان اعلام می کنند که از این طرح جا مانده و در انتظار نام نویسی مرحله دوم هستند.

  آنطور که خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرده، ثبت نام اقدام ملی برای مرحله دوم قطعا باز خواهد شد که امکان دارد تا چند ماه آینده این اتفاق بیفتد. او گفته که ما اکنون در حال بررسی تمامی موارد مرتبط  هستیم و به محض فارغ شدن از این مسئله ثبت نام اقدام ملی برای مرحله دوم در کشورآغاز می شود که به صورت سراسری توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام خواهد شد.

  محبت خواه درباره روند اجرای پروژه اقدام ملی در استان تهران اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران طبق تفاهم نامه با انبوه سازان در حال حاضر در ۱۰ شهرستان تهران (شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت) ۱۴ انبوه ساز به کار گرفته و آنها با تجهیز کارگاهها کارشان را آغاز کرده اند. نهضت اقدام ملی به سرعت در تهران پیش می رود. در تهرانسر نیز چهار انبوه ساز به صورت سه شیفت مشغول کار هستند و همه اینها در کنار همراهی مردم در افتتاح و تکمیل حسابها می تواند آینده ای روشن برای اقدام ملی رقم بزند.

  فرم «ج» با وام ودیعه مسکن قرمز نمی شود

  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران همچنین درخصوص اینکه وام ودیعه مسکن منجر به قرمز شدن فرم «ج» خواهد شد گفته است: وام ودیعه مسکن عامل قرمز شدن فرم جیم نیست. ضمن آنکه برای ثبت نام، سبز بودن فرم جیم الزامی است همچنین کسی که وام ودیعه مسکن را گرفته می تواند از سایر وامهای بانک مسکن استفاده کند و این مساله مانعی ایجاد نمی کند.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: برخی ها در گذشته پس از ثبت نام در طرح مسکن مهرامتیاز خود را فروخته اند که این آگاهی بسیار ضروری است که هر خانوار ایرانی یک بار می تواند از تسهیلات دولتی استفاده کند لذا خرید و فروش این تسهیلات به ضررخودشان  خواهد بود و می بایست در این زمینه با آگاهی عمل کنند.

  مسکن ملی در یک نگاه

  شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. اولین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک  و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت  عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها می‌شوند.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  اسمعیل تقوی دولت آبادی 13 روز قبل
  0

  من تا به حال صاحب خانه نبوده ام دو فرزند دارم ملکی هم ندارم چطور میتونم ثبت نام کنم

  مجیدمرادی 18 روز قبل
  -2

  سلام ماهنوز ثبت نام نکرده ایم چطوری بایدثبت نام کنیم شرایطشو داریم مرسی.

  ناشناس 19 روز قبل
  0

  لطفا سایت مسکن مهر کاشان هم باز بشه تا بتونیم ثبت نام کنیم

  ناشناس 19 روز قبل
  -1

  سلام زمان ثبت نام مسکن مهر ۱۴۰۰از کی هست؟؟

  لیلا 20 روز قبل
  0

  سلام من خانم مطلقه هستم ک خودم سرپرست خونوادم دو فرزند دارم و تهد پوشش بهزیستی هستم من چطور و کجا برم برای ثبت نام مسکن مهر ۱۵ ساله ک مستاجرم.ممنون میشم پاسخ بدید

  لیلا 20 روز قبل
  0

  سلام چطور و کجا باید ثبت نام کنیم برای مسکن مهر و پیش پرداخت چقد باید بدیم

  ناشناس 21 روز قبل
  0

  ببخشید اونایی که ساکن شهرکرد هستن کجا راباید انتخاب کنند؟

  بهزادلاوری عادل 1 ماه قبل
  0

  عه

  بهزادلاوری عادل 1 ماه قبل
  1

  سلام من بهزیستی خانوادی کم درامدی دارم ازخودم خانه ندارم مشکل ذهنی جسمی دارم خانم خیفیف هست کارت معلولت دارم چند ساله پرونده ازبهزیستی دارم

  داودحفاری 2 ماه قبل
  0

  هزینه مسکن پروژه ده هزار واحدی شهرفردا چقدرمیباشد

  0
  داودحفاری 2 ماه قبل

  هزینه مسکن شهرفردا چقدرمیباشد

  فاطمه 3 ماه قبل
  0

  ما هیچی نداریم ولی به ما تعلق نگرفته چرافقط سال۸۵یک زمین توده بالابه نام ما ثبت شده که پولش نداشتیم ازماگرفتن یعنی به ما تعلق نمیگیره باید بی خانه باشیم تاآخرعمرخدایاخودت کمکم کن

  مهدی حیدریان 3 ماه قبل
  0

  سلام من چگونه مطلع شود که ثبت نام موفق بوده است لطفا راهنمایی بفرمایید

  ابوالفضل 3 ماه قبل
  0

  بنده بعد از ۵۲ سال کارگری هنوز نه مسکن دارم ونه توانسته ام در این زمینه ثبت نام کنم لطفا کمکم کنید

  هادی پورابراهیم 3 ماه قبل
  0

  سلام برای مجردها که کارمند باشن امکان ثبت نام کی فراهم می‌شود؟؟؟

  مرجان وزوایی 4 ماه قبل
  1

  سرپرست هستم دارای دوفرزند مسکن ندارم میخواهم ثبت نام کنم ممنون

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  سلام سرپرست خانواده هستم بادوفرزند برای مسکن میخواهم ثبت نام کنم

  زینب 4 ماه قبل
  0

  میخواستم خونه ثبت نام کنم پیدا نشده پس چکار کنم خیلی نیاز دارم

  غلامحسن گودرزی 4 ماه قبل
  0

  سلام ببخشید من چند بار دیگر باید این فرم‌ها را پر کنم من باز نشسته هستم و هم اکنون در مسکن مهر صفا دشت مستاجرم خواهشمندم مرا در خانه دار شدن یاری کنید

  غلامحسن گودرزی 4 ماه قبل
  0

  با سلام من باز نشسته هستم و مستاجردر مسکن مهر صفا دشت هستم با ازدواج دو دخترم و خود جهیزیه دیگر توان خرید مسکن بصورت آزاد را ندارم خواهشمندم جهت خانه دار شدنم مرا یاری کنید با تشکر گودرزی

  غلامحسن گودرزی 4 ماه قبل
  0

  سلام من ثبت نام جهت مسکن ملی کرده ام هنوز جواب نگرفتم

  نعمت االه 5 ماه قبل
  0

  سلام مسکن ندارم مستاجرم

  فاطمه ۲ 5 ماه قبل
  0

  ثبت نام ۱۴۰۰ کی اغاز میشه

  فاطمه ۲ 5 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشید ثبت نام بعدی مسکن کی شروع میشه

  فاطمه فتح الهی 5 ماه قبل
  1

  درخواست مسکن ملی ور سال 1400

  3
  کبری صفری 4 ماه قبل

  سلام سرپرست خانوارهستم بادوفرندمعلول

  ایرانی عضو سایت روشنگری 5 ماه قبل
  3

  چی بنویسم وقتی کسایی که نوشتن هنوز جواب نگرفتن

  ثبت نام مسکن مهر شهرستان ملکان استان آذربایجان شرقی از کی شروع میشه؟

  اصلا هست یا اینم....

  پیام 5 ماه قبل
  0

  سلام لطفا زمان ثبت نام مسکن در ۱۴۰۰ کی هست

  0
  معصومه محمدپور 4 ماه قبل

  سلام خسته نباشید برای ثبت نام جدید مسکن من تحت پوشش کمیته امداد هستم ولی هیچ کمکی و رسیدگی نکردن پدر و مادر ندارم واقعا به خونه نیاز دارم لطفا رسیدگی کنید

  0
  سید حسین خلقی کلجاهی 5 ماه قبل

  مسکن مهر قبلا داشتم ولی به خاطر مشکلات فروختم و الان اجاره نشین هستم می خواهم ثنت نام کنم

  0
  سید حسین خلقی کلجاهی 5 ماه قبل

  می خواهم مسکن مهر ثبت نام کنم

  جواد 6 ماه قبل
  -1

  ببخشید اونایی که ساکن تهران هستند کجا را باید انتخاب کنند

  امیر 6 ماه قبل
  0

  سلام برای کارمندان دانشگاه گفتن مسکن مهر میدن حقیقت داره؟با۳۰سال سابقه هنوز مستاجرم ممنون راهنمایی کنید

  پرینازفرحناک 6 ماه قبل
  0

  سلام وخسته نباشیدمیخواستم ببینم ثبت نام مسکن ۱۴۰۰کی شروع میشه منم سرپرست دوتابچه هستم اجاره ای برام خیلی سخته بادواتابچه اجاره بدم ممنونم راهنمایی کنید

  پرینازفرحناک 6 ماه قبل
  -1

  سلام وعرض وادب من ۳۳سالمه سرپرست دوتافرزندهستم خودم میرم سرکاربااجاره خیلی سخته برام

  0
  سیمین دانشور 5 روز قبل

  کجا ثبت کنیم

  سعیده جلوه 6 ماه قبل
  1

  من میخواستم در سال۱۴۰۰ اردیبهشت خانه های مهر را ثبت نام کنم میتوانم راهنمایم کنید

  ناصر 6 ماه قبل
  2

  لطفا کسانی که درثبتنام کردنددرمسکن ملی اما برای دادن مبلغ اولیه اطلاع نداشتند که چه زمانی اقدام کنند وجا ماندن لطفا اگر راهی هست که مجدد مراجعه کنند و پول را پرداخت کنند اعلام کنید.یا لااقل قبول کنید چون بنده سالهاست با مستاجرهستم و چشم انتظار چنین روزی الان ۶۷ سالم هست و نزدیک

  ۲۷ ساله که تو مملکت خودم مستاجرم و همیشه برای پول پیش هم لنگ بودم . لطفا چاره ای بينديشيد برای رضای خدا

  1
  بیتا 4 ماه قبل

  پول اولیه رو چه موقع باید بدیم واز کجا باید بفهمیم دراصفهانیم ایا اس ام اس میاد یا از طروقای دیگه باید بفهمیم ممنون

  ام البنینن برزگر 6 ماه قبل
  1

  س لطفا سایت ملی مسکن مهر یزد هم باز بشه تا بشه ثبت نام کنیم

  6 ماه قبل
  2

  سلام من میخوام برای مسکن مهرثبت

  نام کنم چکارباید بکنم؟؟ ساکن تهرانم

  حیدری 7 ماه قبل
  1

  خواهش میکنم سایت مسکن ملی شهرکرد باز بش تا ماهم ثبت نام کنیم

  حیدری 7 ماه قبل
  0

  سلام خواهش میکنم سایت مسکن ملی شهرکرد را باز کنیم ده سال مستاجرم دوتا بچه دارم تو روندا یه کار بکنید سایت مسکن ملی باز بشه

  ناشناس 7 ماه قبل
  -2

  لطفا دوباره سایت ثبت نام مسکن ملی یامهر رادرسال ۱۴۰۰ درتبریز تمدید کنین تاماهم ثبت نام کنیم ممنون

  0
  ماهان 6 ماه قبل

  ایشالا ک اقدامی بشه ماهم جا موندیم

  سعدی 7 ماه قبل
  -1

  من یک خانم 30ساله هستم وسرپرست فرزندم هم زیر نظر بهزیستی هستش ثبت نام کردم ولی خبری نشد نه جای برای زندگی دارم نه درامدی باید چکار کنم

  عبدالعلی صفرزاده، عبدیل 7 ماه قبل
  -1

  باعرض سلام وخسته نباشید وعرض تبریک سال نو اینجانب ایثارگر بالای یکسال و جانباز برادر ۲شهیدمتأسفانه مستأجر وبدون حامی ‌ودارای ۲پسرکه از اول زندگیم در خوی بودم که الان نیز بعلت فروش خونه ۴سال مستأجرم لذا خواهشمندم در صورت امکان حقیر را خوب راهنمایی فرمایید تابلکه سرپیری به لطف خداوند و محبت شما مسؤلین محترم و دلسوز صاحب خانه ایی بشیم تاعمری ‌دعاگوی شما باشم

  فردین صلاحیان 7 ماه قبل
  -2

  سلام خسته نباشید .آیا طرح جدید ۱۴۰۰ وجود دارد برای مسکن مهر .من هنوز هیچ اقدامی نکردم

  علینژاد 8 ماه قبل
  -2

  میخوام تومسکن مهرشهرتهران ثبت نام کنم به چه سایتی برم

  اسماعیل زاده 8 ماه قبل
  1

  برای خانه مسکن مهر در شهر جدیدپرند تهران ازچه سایتی باید ثبت نام کنم تشکر

  ایماعیل زاده 8 ماه قبل
  2

  ازچه سایتی برای ثبت نام مسکن مهردر پرند تهران ثبت نام کرد

  مژگان 8 ماه قبل
  2

  شما دوست خوبم

  0
  مژگان 4 ماه قبل

  مستاجر هستم

  مژگان 8 ماه قبل
  1

  چنروز بعد از ثبت نام تهران ثبت نام کردم نصیرشهر به اجبار زدم دیر خبردار شدم لطفا جواب بدید چکار باید کنم

  مژگان 8 ماه قبل
  0

  ثبت نام نکردم با زمان شهرستان ثبت نام کردم درخواستم پذیرفته نشد چکنم

  محمدعبدی 9 ماه قبل
  0

  چراتبریزدرلیست ثبت نام مسکن مهرومسکن ملی نیست؟

  محمدعبدی 9 ماه قبل
  0

  من چرانمیتوانم درمسکن مهروطرح مسکن ملی ثبت نام وشرکت کنم ،لطفاجواب دهید

  علیرضا نجفی 9 ماه قبل
  0

  وام ودیعه مسکن در کرج

  علیرضا نجفی 9 ماه قبل
  0

  وام ودیعه مسکن

  تنها 9 ماه قبل
  -1

  خواهش میکنم طرح مسکن تو تبریز رو هم تمدید کنین تبریز نبود تو لیست من نیاز شدید دارم و طلاق گرفتم

  تنها 9 ماه قبل
  0

  چرا تو تبریز طرح مسکن دی ماه نیست من طلاق گرفتم و نیاز شدید دارم لطفا شهر تبریز رو هم اضافه و تمدید کنید

  مهدی 10 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  بیتا 4 ماه قبل

  سلام ما در کافی نت برای مسکن مهر ثبت نام کردیم مرحله اولا مراحل بعد رو چطور باید بفهمیم اس ام اس میاد یا نه چطور مطلع بشیم در اصفهانیم.ممنون

  برای ارسال نظر کلیک کنید