توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جریمه تردد از ۹ شب تا ۴ صبح

  دسته بندی :
  1. اسک 98
  2. مطالب سایت
  6بازدید

  جریمه تردد از ۹ شب تا ۴ صبح را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  برای تردد از ۹ شب تا ۴ صبح چه باید کرد؟/منع تردد شبانه به چه صورت است

  استاندار تهران: مبنای جریمه برای تردد در ساعات ۹ شب تا ۴ صبح، دوربین‌های نظارتی هستند/ جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند نیز توسط ناجا اجرایی می‌شود

  استاندار تهران: مبنای جریمه برای تردد در ساعات ۹ شب تا ۴ صبح، دوربین‌های نظارتی هستند/ جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند نیز توسط ناجا اجرایی می‌شود

  به گزارش اعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی‌بندپی در جلسه مربوط به دستورالعمل اجرایی محدودیت‌های کرونایی جدید که باحضور مسئولان دستگاه‌های مختلف برگزار شد اظهار داشت: سلامت مردم بر همه چیز مقدم است و در این راستا اقدامات لازم برای اعمال محدودیت‌های جدید در نظر گرفته شده تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

  وی ادامه داد: در جلسه امروز شناسایی و غربالگری و طرح محله محوری در دستور کار قرار گرفت تا به موقع و به هنگام افراد مبتلا شناسایی شوند، ضمن اینکه افزایش تست نیز یکی از راهکارهایی بود که طبق نظر سازمان جهانی بهداشت در ایران نیز دنبال شد.

  استاندار تهران سپس بیان کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی، قرنطینه کردن مبتلایان، رعایت بهداشت فردی و محیطی ضروری است، ضمن اینکه طرح محله محوری با سه حوزه مراقبتی، حمایتی و نظارتی نیز می‌تواند اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

  محسنی بندپی در مورد طرح محله محوری گفت: در استان تهران ۴۰۰ تیم متشکل از یک پزشک، ۴ پرستار و ۱۰ بهورز پیش‌بینی شده که امید است بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم و اقدامات تحولی و پیشگیرانه را شاهد باشیم.

  وی در ادامه در مورد محدودیت‌های کرونایی از شنبه اول آذر ماه اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا منع تردد درنظر گرفته شده که در این زمینه استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است از اینرو خروجی‌های استان مدنظر است و منع تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست.

  وی ادامه داد: در مورد دورکاری نیز دو دسته ادارات استانی و ملی داریم که هدف این است که حجم تردد و حضور کارکنان به حداقل برسد و میزان مراجعات نیز کاهش پیدا کند، بنابراین اگر در دستگاهی مبنای حضوری حداکثر یک سوم مطرح شود، باید خدمات ضروری ارائه شود.

  استاندار تهران تصریح کرد: در مورد وضعیت اصناف نیز گروه ۱ فعال هستند منتها مشمول منع رفت و آمد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح می‌شوند و باید تا ساعت ۸ فعالیت داشته باشند تا جریمه نشود مگر فعالیت داروخانه‌ها و فعالیت‌های امدادی که مشمول فعالیت ۲۴ ساعته هستند.

  وی با اشاره به منع تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح گفت: مبنای جریمه برای تردد در این ساعت دوربین‌های نظارتی هستند و افرادی که مشمول این طرح نمی‌شوند طبق اعلام فرمانداری مشخص و وضعیت آن‌ها لحاظ می‌شود.

  استاندار تهران خاطرنشان کرد: در راستای رعایت عدالت گروه یک حق ارائه خدمات مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ را ندارند، به عنوان مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای حق فروش پوشاک یا مشاغل مربوط به گروه‌های دیگر را ندارد.

  محسنی بندپی ضمن تشکر از اصناف جهت همراهی با ستاد کرونا افزود: به کمک اصناف و مردم باید شرایطی فراهم کنیم که در این دو هفته کنترل این بیماری با هدف جلوگیری از چرخه انتقال ویروس را شاهد باشیم و در این زمینه صنعت معدن، فرمانداری، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مسئول اقدامات را مدیریت کنند.

  استاندار تهران با تاکید براینکه مسئولیت مستقیم ساماندهی و نظارت بر دستفروشان در شهر تهران با شهرداری تهران است تصریح کرد: در این زمینه شهرداری تهران باید تا قبل از اول آذر اقدام به انعقاد تفاهمنامه با نیروی انتظامی کند و شهرداری تهران در خصوص ساماندهی دستفروش‌ها در سطح شهر تهران در زمان اعمال محدودیت‌های هوشمند مسئول و پاسخگو است.

  وی همچنین تصریح کرد: با توجه به الزام استفاده از ماسک از درب منزل در تهران ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند نیز توسط ناجا اجرایی می‌شود.

  منبع مطلب : fa.shafaqna.com

  مدیر محترم سایت fa.shafaqna.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گزارش// اجرای مبهم "منع تردد از ساعت 21 تا 4 صبح" و سؤالات بی پاسخ مردم!- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

  گزارش// اجرای مبهم

  به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ انوشیروان محسنی بندپی؛ استاندار تهران روز 19 آبان از پیشنهاد محدودیت تردد از ساعت 21 خبر داده بود؛ در ادامه، علیرضا رئیسی؛ سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا نیز به جزئیات اجرای اعمال این محدودیت  پرداخته و گفته بود: در شهرهای قرمز موضوع دیگر منع تردد درون‌شهری از ساعت 9 شب تا چهار صبح و علاوه بر منع تردد بین شهری است که در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال می‌شود.

  وی درباره مشاغل شیفت شب که از ساعت 21 به بعد سر کار هستند، تاکید کرده بود:‌ "مقرر شده تا لیست نام افراد و پلاک خودروهای کارکنان صنایع خارج از شهر و ادارات دیگر، توسط مسئولان سازمانها تهیه شده و این لیست به فرمانداری شهرها تحویل و توسط فرمانداری‌ها به پلیس راهور مسترد شود و پلاک افراد شاغل در این زمینه در اختیار پلیس راهور قرار گیرد تا این افراد را از شمول جریمه خارج کنند؛ مردم در این باره نگران نباشند اما نیاز است تا توسط مسئولان سازمانها، رسانه‌ها، صداوسیما، مراکز درمانی و بیمارستانها لیست خودروی افراد شاغل مورد اشاره در اختیار فرمانداری قرار گیرد و آنها نیز آن را در اختیار پلیس راهور قرار دهند تا افراد مذکور از شمول جرایم خارج شوند."

  اما عبدالرضا رحمانی فضلی؛ وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا هم در این رابطه گفته بود: "پیش‌بینی من این است که با اعلام محدودیت منع تردد درون‌شهری بعد از ساعت 21، حدود 60 درصد مردم رعایت خواهند کرد، باقی‌مانده نیز جزو افرادی هستند که کارمندان دستگاه‌های اجرایی بوده و به‌عنوان مثال دستگاه‌ها می‌توانند شماره‌های پلاک خودروی کارمندان خود را به نیروی انتظامی بدهند که جریمه نشوند اما این زمان‌بر است و در این زمینه باید هماهنگی صورت بگیرد.

  این‌کار با دوربین انجام خواهد شد و در برخی میادین اصلی کنترل حضوری نیز انجام می‌گیرد ولی اصل و پایه بر دوربین است. اگر نیاز باشد، اصلاحاتی روی این طرح صورت خواهد گرفت ولی بنا بر این است که این کار با حفظ کرامت مردم و عدم مراجعه حضوری که موجب ناراحتی شود، انجام بگیرد. مردم هم قبول کنند که کار سختی و اینها برای حفظ سلامتی مردم است؛ تاکسی‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و آژانسها مشمول طرح منع تردد نمی‌شوند."

  در ادامه سردار سید تیمور حسینی؛ جانشین رئیس پلیس راهور نیز با بیان اینکه از روز شنبه اول آذرماه از ساعت 21 شب تا چهار صبح در شهرها، ممنوعیت تردد اعمال و این محدودیتها توسط دوربینها رصد می‌شود، متذکر شده که: "اگر از ساعت 21 تا چهار صبح خودرویی در خیابانها به غیر از تاکسی‌های اینترنتی، تاکسی‌ها و وسایل امدادی تردد داشته باشند، توسط دوربینهای راهنمایی و رانندگی پلاکش ثبت و برای آن جریمه صادر می‌شود؛ در شهرهای با وضعیت قرمز مبلغ این جریمه یک میلیون تومان و در شهرها با وضعیت نارنجی مبلغ جریمه 500 هزار تومان است.

  پلاکهای خودروی برخی از افراد که شیفت شب کار می‌کنند یا ناچار به تردد شبانه به منظور حضور در محل کار هستند، باید توسط کارفرمایان به فرمانداری‌ها یا پلیس راه در هر استان اعلام شود، زمانی که پلاک خودروی این افراد به فرمانداری‌ها و پلیس راه اعلام شود، می‌توانند در شهر از ساعت 21 تا چهار صبح تردد کنند و جریمه ای برای آنها صادر نمی‌شود؛ احیاناً اگر جریمه برای این افراد صادر شد، چون اسمشان در لیست فرمانداری‌ها و پلیس ثبت شده، می‌توانند اعتراض کنند و جریمه مربوطه پاک شود."

  امروز نیز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا لیست برخی از مشاغل را که در فهرست مشاغل گروه یک (مشاغل ضروری) قرار می‌گیرند و در هیچیک از وضعیتهای سه‌گانه تعطیل نمی‌شوند، اعلام کرد.

  کارخانه‌های تولیدی، مراکز صنعتی و معدنی، کشاورزی، شیلات و خدمات وابسته، مراکز زیرساختی و حیاتی، مراکز تأمین و توزیع آب، برق، گاز، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیتهای تصفیه و تهویه هوا، پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های عرضه سوخت، حمل و نقل عمومی کالا و مسافرِ برون‌شهری شامل ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی، حمل و نقل عمومی درون‌شهری، ادارات و مراکز نظامی، انتظامی و امنیتی، امدادی و ستادی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپر مارکت‌ها، میوه فروشی‌ها و سبزی‌فروشی‌ها، میادین میوه و تره‌بار از جمله این مشاغل هستند.

  مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته، مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی نانوایی(تولید فراورده‌های نانوایی)، مراکز بهداشتی، درمانی، امدادی، اورژانس و تامین آمبولانس دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی، مراکز تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون‌بر، خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک و فعالیتهای پستی و شرکتهای خدمات اینترنتی (اعم از تأمین‌کنندگان اینترنت، فروشگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های خدماتی مبتنی بر اینترنت از دیگر مشاغلی هستند که می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

  رسانه‌های مکتوب و برخط و مشاغل مشابه، مراکز نگهداری و خدماتی سالمندان، معلولین، جانبازان ، مراکز توان‌بخشی و مراقبتی، آسایشگاه‌ها، تعمیرگاه‌های انواع خودرو، لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی، فروشگاه‌های انواع قطعات و لوازم یدکی، فروشگاه‌های انواع مصالح ساختمانی و آهن‌آلات، کارگاه‌های صنعتی(مانند جوشکاری و تراشکاری و مشابه آن)، چاپخانه‌ها، خشکشویی‌ها و آرامستانها نیز از جمله مشاغلی هستند که در فهرست مشاغل گروه یک (مشاغل ضروری) قرار می‌گیرند.

  با توجه به اینکه مشاغل مذکور می‌توانند به فعالیت خود حتی در شهرهای قرمز و نارنجی ادامه دهند و منعی برای فعالیت آنها وجود ندارد و تعداد قابل توجهی از آنها نیز به صورت انفرادی و نه توسط کارفرمایان اداره می‌شوند، این سؤال مطرح می‌شود که صاحبان این نوع مشاغل به چه صورتی می‌توانند پلاکهای خودروی خود را به فرمانداری‌ها اعلام کنند تا مشمول جریمه نشوند.

  به نظر می‌رسد اجرای این طرح همچنان با ابهامات و سؤالات زیادی مطرح است و مسئولان مربوطه باید به صورت دقیق و هرچه سریع‌تر، پاسخگوی این سؤالات و ابهامات باشند.

  جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید