توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جمله ای زیبا در مورد پیامبران کلاس دوم

  1 بازدید

  جمله ای زیبا در مورد پیامبران کلاس دوم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  یک جمله برای تو کم است...

  فردا، سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه مصادف با 27 رجب سالروز عید مبعث پیامبر مهربانی و عزت و کرامت انسانی است. 27 رجب سال چهلم عام الفیل پیامبر(ص) بر فراز کوه حرا و در میان غار مشغول مناجات با خدا بود، ناگاه پیک وحی، جبرئیل امین بر آن حضرت نازل شد و آیات آغازین سوره علق را همراه مژده رسالت، برای آن حضرت خواند: «بخوان به نام پروردگارت که جهان را آفرید، همان کس که انسان را از خون بسته ای خلق کرد، بخوان که پروردگارت از همه بزرگوارتر است، همان کسی که به وسیله قلم تعلیم داد، و به انسان آن چه را نمی دانست، آموخت»(علق/ 5 ـ 1). به این ترتیب آغاز وحی و بعثت، با نام خدا و با خواندن و قلم و علم و آموزش آمیخته با توحید، شروع شد و این واژه های زرّین وحی، بیانگر آن است که بعثت یعنی: رستاخیز معنوی، و انقلاب در همه امور، که اساس آن انقلاب ها، انقلاب فرهنگی و آگاهی بخشی در همه زمینه هاست.

  در واقع بعثت، نعمت خدا بر بشریت است و منّت آفریدگار، بر انسان ها ! اگر هستی، صدفی گوهرپرور است، آن گوهر، وجود حضرت رسول(ص) است که به «تکوین»، معنی بخشیده است. و خداوند را، چه تدبیرهایی شگفت و زیباست، در آراستن چهره خلقت و افروختن مشعل هدایت! آن گاه که خدا خواست تا چهره آفرینش را روشن کند «محمد» را آفرید. و آن گاه که خواست تا بر آدمیان منّت نهد و تاریخشان را به طراوت بهار مبدّل سازد و شب کائنات را به روز روشنایی و فروغ وحی، بیاراید، «مصطفی» را برگزید و برانگیخت. آری، بعثت، طلوعی بود که خورشید حق را از خاور تاریخ، تابانید. محمد مبعوث شد، تا شرک و بت پرستی رخت بربندد، جهل و جور بمیرد، جاهلیت از صحنه زندگی ها بگریزد و چشم جهان به روی فروغ وحی گشوده شود.

  به همین مناسبت خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) خوزستان در آستانه عید مبارک مبعث رسول اکرم(ص) طی تماسی با تعدادی از بزرگان، علما، هنرمندان، استادان دانشگاه ها، مدیران، فعالان قرآنی، مردم عادی و ... از آنها خواست تا در یک جمله « رسول الله(ص) را توصیف کنند». آنچه در پی می آید عرض ارادت این عزیزان به ساحت قدسی پیامبر خاتم (ص) است:

  علیرضا قزوه، شاعر: «فقط می‌توانم بیتی از یک شاعر بخوانم که گفت:

  چنان برهم زنی هنگامه صحرا محشر را / که طومار شفاعت در کف پیغمبران گم شد»

  پروفسور نصرالله امامی، استاد تمام رشته ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز: «حضرت محمد(ص) تجسم خرد والای انسانی همراه با آموزه‌ای از خصلت‌ها و فطرت‌های الهی است.»

  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده، امام جمعه موقت اهواز: «حضرت محمدبن عبدالله(ص) رحمت و برکتی برای تمام انسان‌ها است.»

  حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی، امام جمعه دزفول: «پیامبر اسلام حضرت محمدبن عبدالله(ص) تجلی و تبلور عظمت و زیبایی تمام خلقت هستی است.»

  حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه، پژوهشگر فلسفه دین و رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران: «حضرت محمد(ص) تجلی اسم اعظم الهی، رسول خاتم، انسان کامل، جامع فضایل اخلاقی و نظام‌ساز اجتماعی در مسیر حیات طیبه است.»

  دکتر محمدرضا سنگری، استاد دانشگاه و پژوهشگر: «با بهره‌گیری از آخرین آیه سوره فتح در توصیف پیامبر(ص) می‌توان گفت: پیامبر آمیزه حریر و شمشیر بود. با مهرورزان نرم‌تر از حریر بود و با بیدادگران برنده‌تر از شمشیر.»

  خانم فرحناز نظری پور، مربی آموزشگاه رانندگی: «محمد(ص) مردی است که همه خوبی‌ها در او خلاصه می‌شود. مثل او نیست و نخواهد آمد. او یکی بود.»

  سیدباقر قارونی، قاضی اجرای احکام دادسرای اهواز: «رسول الله(ص) همچو بارانی بود که محبت خود را از هیچ خلقی دریغ نمی‌کرد.»

  دکتر محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی کشور و پیشکسوت قرآنی با تلاوت آیه «لَقَد کانَ لَکُم فی رَسولِ اللَّهِ أُسوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَن کانَ یَرجُو اللَّهَ وَالیَومَ الآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثیرًا » (احزاب /21) گفت: «رسول الله (ص)، پیامبر رحمت و اسوه حسنه است.»

  دکتر سعیدپورعلی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور و پژوهشگر فرهنگی نیز با استعانت از آیه « وَما اَرْسَلْناکَ اِلّا رَحْمَةً لِلعالَمینَ »(انبیاء/107) گفت: " مهم‌ترین جمله‌ای که می‌توان رسول الله (ص) را در آن تلخیص کرد این است که بدون شک او «رحمة للعالمین» است."

  دکتر شیخ احمد احمد نعینع، قاری برجسته مصری: " چگونه می توانم نعت و توصیف کسی را بگویم که رأفت و مهربانی و عظمتش جهان و جهانیان را مسحور و مبهوت خود ساخته است. من چیزی ندارم بگویم الا اینکه محمد رحمه للعالمین است".

  دکتر رحیم خاکی، عضو هیات علمی جهاددانشگاهی و داور بین المللی قرآن کریم: " محمد(ص) پیام آور قرآن کریم آخرین نسخه کارآمد زندگی بشری است که سال به سال کدهای نرم افزاری آن با تفسیرهای جدید باز خواهد شد و در حیات طیبه مهدوی تمام رموز این نرم افزار الهی به ثمر خواهد نشست. محمد(ص) همان خورشید عالمتابی است که زمینیان و آسمانیان هر چقدر نزدیک ترش شوند به عظمت و گرمای وجودش بیشتر پی خواهند برد."

  حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی، رییس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان و استاد حوزه و دانشگاه: " رسول الله (ص)مشعل فروزان هدایت تا همیشه تاریخ."

  استاد شیخ سمیح احمد خالد عثامنه، پژوهشگر و داور بین‌المللی قرآن کریم از اردن با استعانت از آیه لَقَدْ جَآءَکُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنْفُسکُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُمْ بالْمُؤْمِنِینَ رَءُوفٌ رَّحِیمٌ (توبه/128) گفت: هم دردی با انسانها و اشتیاق به سعادتمند شدن آنان و داشتن رأفت و محبّت، از خصلتهای والا ، ارزشمند و بی بدیل رسول الله است."

  شیخ عبدالله ابل، از قاریان برجسته کشور کویت : " اتمنی ان تکون کلمتی هی ما روی عن امیرالمومنین علی (ع) : «انا عبد من عبید محمد» . و اذا کان علی وصفه فاحسن ما قیل فی حقه هو قول حسان بن ثابت حین قال: «و اجمل منک لم تر قط عینی / و احسن منک لم تلد النساء» ترجمه: مشتاقم جمله ای در وصف پیامبر بگویم که پیش از این امیر المومنین علی(ع) به زیبایی بیان کرده است: (من بنده ای از بندگان محمدم) اما اگر خود بخواهم مطلبی بگویم چیزی ندارم به جز شعر شاعر رسول الله(ص) یعنی حسان بن ثابت که چنین سروده: و چشمانم زیباتر از تو ندیده و زنان جهان بهتر از تو به دنیا نیاورده‌اند.)

  حجت‌الاسلام والمسلمین سید طاهر غفاری، شاگرد آیت‌الله‌العظمی بهجت گفت: «اسم او محمد بود و خدا از او به بنده خود یاد کرد و فرمود رسول رب بود تا مبعوث کند فطرت‌ها و باطن‌های خفته را. همه مأمور شدند چشم به رحمت خدای رحمان و رحیم بدوزند و حمد او را به جای آورند. خود حضرتش رحمه‌للعالمین شد و حمد و ثناگوی او خدای او شد که فرمود: «انک لعلی خلق عظیم» و با این نشان داد بنده‌ای که تسلیم او باشد و ظرف وجودش را به خدا بسپارد خدا عالی‌ترین قدردانی را از او می‌کند».

  دکتر مهدی دغاغله، پژوهشگر و داور بین المللی قرآن کریم: «حین لقاء السماء مع الارض کان محمد(ص) قد مثّل اهل الارض؛‌ در دیدار آسمان با زمین، محمد(ص) نماینده زمینیان بود.»

  استاد غلامرضا شاه میوه، پژوهشگر و داور بین المللی قرآن کریم: «محمد، کانون تلاقی قلب‌های عاشق خداوند و قرآن است و محمد شمع بزم آفرینش است.»

  استاد یحیی الصحاف، داور بین‌المللی از کشور عراق: «ما اجمل و ما اروع نبینا و قد قال الله فیه و انک لعلی خلق عظیم. ان الانسان الذی یصفه الله بالخلق العظیم، فهو حقا اعظم من فی الوجود. و الله تحیر العقول و یتیه الوصف عن شخصیه تجمعت فیها الانسانیه کلها؛‌ چه زیبا و شگفت انگیز است پیامبر ما محمد(ص)؛ و خداوند تبارک و تعالی در حقش فرموده که تو خلقی عظیم داری. انسانی که خداوند وی را به جایگاه رفیع و بی بدیل خلق حسن توصیف کرده، حقا که او اعظم کائنات است. و به خدا سوگند عقل ها سرگشته و متحیر و وصفها گمگشته شخصیت با عظمتی است که تمامی انسانیت در او جمع شده است.»

  استاد شیخ رضوان درویش، مبتهل و داور بین المللی قرآن کریم از کشور سوریه: «یقول الله تعالی مخبراً عن عبده و رسوله محمد(ص): « مَا زَاغَ الْبَصَرُ وَمَا طَغَی»(نجم/ 17)

  خالد لویمی، پژوهشگر و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز: «لا مثیل لک یا رسول الله، الرحمه و الامانه و مکارم الاخلاق، الناس احببتک ثم آمنت و سلمت، لو کنت الیوم، تفرقت الفرق و توحدت الطرق)( هیچ تو را مثیل و همتایی نیست ای محمد؛ منتهای رحمت و امانتداری و مکارم اخلاقی. مردم عاشقانه به تو ایمان آورده و تسلیم تو شدند. اگر امروز بودی، دیگر از جدایی و تفرقه خبری نبود و به وسیله تو تمامی راه ها یکی می شد» 

  پیمان جهانگیری، فرماندار اندیمشک: «محمد، پیامبر عشق و مهربانی و رحمت و عطوفت است. شخصیتی که از قلب ها وارد می شود و این مستحکم ترین نوع ایمان است و به همیمن دلیل، ترس بر اندام معاندان اسلام ناب محمدی(ص) افتاده است.»

  سید اکبر پورموسوی، سرمربی تیم فوتبال لیگ برتری استقلال خوزستان: محمد یعنی عشق، صفا، محبت.

  دکتر کاوه جاسب فوق تخصص خون:‌ «تصور من در مورد پیامبر همیشه مثل تصورم از خورشید بوده که درخشان‌ترین و روشن‌ترین جزء زندگی ماست، بی آنکه حسش کنیم. آنکه بیش از هر چیز باید باشد و کمتر از هر چیزی، به یاد داریم که هست؛ پیامبر آفتاب است.

  دکنر سیدضیاءالدین سیدتابعی استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز:  «حضرت محمد(ص) مظهر تام و تمام اسماء الهی است.»

  منبع مطلب : khouzestan.iqna.ir

  مدیر محترم سایت khouzestan.iqna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مسابقه دل نوشته برای پیامبر مهربانی – یابش – شرکت داده پردازی تلاش و توسعه YaBeSH

  در روز سه شنبه مورخ ۸ دی ۱۳۹۴ ،سالروز میلاد رسول خاتم حضرت محمد صلوات الله علیه و امام صادق علیه السلام مسابقه دل نوشته ای برای پیامبر مهربانی توسط گروه یابش در گروه های تلگرامی Young Librarian 2.0 & Librarian 2.0  برگزار شد.

  دل نوشته های منتخب :

  دل نوشته شماره یک مربوط به خانم عاطفه عبدی

  دل است دیگر…
  گاهی هوس می‌کند!!!

  هوس شب‌های مدینهالنبی…❤️
  هوس نگاه‌های اشک‌آلود به گنبد خضرا…❤️
  هوس دردودل با رسولِ مهربانی…❤️
  هوس نشستن در حیاط چتری…❤️
  هوس خنکای سنگ‌های مرمر آن مسجد حتی…❤️
  هوس ایستادن پشت درب‌های بقیع و اشک ریختن و اشک ریختن و اشک ریختن…❤️
  هوس سعیِ بین مسجدالنبی و بقیع…❤️
  هوس…❤️

  دل است دیگر…
  گاهی می‌گیرد!!!

  از بی‌مهری‌ها به رسولِ مهر و عاطفه…💔
  از جنایت و خشونت و نامهربانی به اسمِ پیامبرِ مهربانی‌ها..💔
  از تفرقه‌ی امت پیامبرِ حافظِ وحدت…💔
  از بی‌اخلاقی‌ها نسبت به آن خلق عظیم…💔

  دل است دیگر…
  خیلی چیزها از خدا می‌خواهد!!!
  ولی همه‌اش شاید خلاصه بشود در:

  #عشق_محمد_و_آل_محمد در دنیا
  و دستگیری‌شان در آخرت 🙏🙏🙏

  دل نوشته شماره دو مربوط به جناب حسین حیدری

  یا رسول الله!
  کار از شکوه و شکایت گذشته است!
  مطمئنیم که نظاره گری!
  نظاره گر خون آشامانی که بنام شما سم شهادت بکامتان ریختند و ….!
  و اکنون دنباله های آنان نه به هیچ کس رحم دارند و نه مروت!
  هم آنان که سربریدن انسان ها برای بچه هایشان بازیست کودکانه!
  آقای ما
  در این غروب تمام خصلت های ستوده شده
  ما را بخودمان وامگذار
  و این خونخوار انسان نماهایی که نام دین شما را بسخره گرفتند
  و زحمات و مرارت های شما را بدنیا فروشی هدر دادند
  ای رسول مهربانی و عطوفت
  فرزندان ایرانی شما دست بر قبضه ی شمشیر و بغض در گلو منتظر شهادتند
  بر ایشان رحم مکن و دست انتقامت را از پرده ی انتقام برون آر
  تشنه ی خونشان شده ایم ….ولی هنوز صبوریم و منتظر…..(۲۸ صفر۱۴۳۶)

   دل نوشته شماره سه مربوط به خانم سمانه مثنوی

  میخواهم از تو بنویسم پیامبر مهربان ی ها…
  چه نام زیبایی برایت برگزیدیم.پیامبر مهربانی ها یعنی پیام آورنده مهربانی…قطعا کسی که مهربانی می آورد خود نیز مهربان است.
  پیامبر مهربانی ها می خوام از تو بگویم ولی نمیدانم چه بگویم…شرمنده أم پیامبرم که آنقدر تو را نمیشناسم که توصیفت کنم.پیامبرم مهربانی ها کردی در حق ما در حق امتت.
  معجزه أت کتابت را برایمان به یادگار گذاشتی ولی ما چه کردیم با آن…تنها برای بدرقه مسافری و سفره آغاز سال نویی از آن گرد گرفتیم…معجزه ات را گذاشتی تا بخوانیم؛تدبر کنیم؛ و راه پیدا کنیم ولی ما تنها خواندیم و ختم گرفتیم و نگرفتیم پیامت را؛ نفهمیدیم رسالتت را و راه گم کردیم.معجزه ای به این بزرگی در دست داریم که اگر دیگر ادیان داشتند چه ها نمیکردند با این معجزه اما ما…
  خجلم از خود که به نام مسلمان نام تو را یدک میکشم و آنقدر بیراهه رفتم و به نام تو و دینت تمام شد تا جایی که عظمتت و بزرگی ات را فراموش کردم و با اعمالم به ملحد و کافر اجازه توهین به ساحت مقدست را دادم و تنها مقابله ام چند روز تغییر عکس ابزارهایی بود که محصول آنان بود و من مسلمان با این ابزارها به چه بیراهه ها رفتم و ذره ای برای رساندن پیامت به عنوان یک مسلمان بهره نگرفتم.
  پیامبرم خجلم از خود که تنها با چند تن یار و یک مسجد کوچک پیامت را به دنیای زمان رساندی و من مسلمان و میلیونها امثال من با هزاران مسجد و ابزار و ادعا چه کردیم برای رساندن پیامت و شناساندن رسالتت…
  پیامبرم از همه عترت و هستی ات گذشتی برای امتت تا به روشنایی برسد و به حق … ولی ما چه کردیم؟ تنها چشم بر روی حقیقت بستیم و کورکورانه راه ظلمت پیش گرفتیم و نامت را یدک کشیدیم.خجلم پیامبرم…
  خجلم پیامبرم ولی دوستت دارم.همه امتت دوستت دارند ولی راه گم کرده ایم پیامبر مهربانی ها… در ظلمت حجمه دشمن گرفتاریم و سردرگم… پیامبر مهربانی ها به بیراهه رفته ایم ولی دوستت داریم…
  پیامبر مهربانی ها ما تورا راهت را دینت را کتابت را گم کرده ایم ولی تو امتت را گم نکرده ای و برکتت برای امتت همچنان پایدار است…
  خجلم پیامبرم ولی…
  دوستت دارم🍃💐🍃

  و اما بقیه متن ها :

  دل نوشته خانم معصومه اکبری : 

  محمد عظمت نام تو به قدری است که همیشه افتخار کرده ام که پدرم همنام توست وقتی محبت و مهربانی پدرم را میبینم به یاد مهربانیت  با فاطمه می افتم واژه مهربانی با نام تو معنا پیدا کرده است. محمد برای من مساوی است با محبت و مهربانی و عشق به دختر

  دل نوشته خانم فرزانه بهارلو : 

  بردل عاشقان امروز م نقش بست چراکه مهر پروردگار رادرنقش نام تو سرود…
  وامروز از حمدی که صورتگه عشق است ح را برگزید تا در نام تو حک کند…
  وخدای باردیگر مستی عشق را به جهان اموخت که درنام تو م را سومین گزید ودر پایان دودمان انسان را به معراج سپرد تا که دال برپایان نامت نشست….
  پس محمد را نقش بست تا بگوید تو مهرحمدمستی عشق جاودان الهی وابروی دودمان انسان هستی….
  حضورت یعنی روشنی چشم جهان… قدم ،قدم… دستم رابگیر…. میدانی که جز عشق تو هیچ ندارم. ❤️

  دل نوشته خانم آرزو بیات :

  مهربانترین………….براستی مهربانی و محبت چه می کند با دلها . ای کاش الگوی مهربانی ام تو باشی……….. و چقدر دلگیرست وقتی مهربانیت را جور دیگری تفسیر میکنند……….

  چقدر دنیای امروز تشنه یادگیری محبت از توست …..

  دل نوشته خانم فاطمه ترابی :

  🌹🌹🌹🌹واژگان قاصرند از وصف فخر عالمیان ،ستوده ادمیان،در وصف پرتو نور همان معراج را بس باشد ،چرا ک ملایک نیز ک مقرب درگاه چشمه نورند ،نرسیدند به اوجی ک فاصله اش تا گشایش پرده های غیب به اندازه کشش تیری از کمان باشد …🌹🌹🌹(استناد به سوره الرحمن و شرح واقعه معراج)

  در باشگاه ستارگان ،درخششش بیش از همه بود،چرا ک یکی کلیم گشت و دیگری خلیل وان دگر روح الله و محمد حبیب خدا…
  کیست در عالم ک به این مقام رسیده باشد ؟ایا او همان معنای تشهد سلام عبد و رسول حق نبود؟🌹🌹🌹

  میلاد محمد ،مصطفی عالم وجود،فخر جبروت مبارک باد🌺

  دل نوشته جناب میلاد روشنی :

  در وصف محمد همان بس که از آدم به خاتم، از فرش به عرش و از عالم وجود به جبروت تنها خلاصه شده در فروتنی اش و فروتنی اش تنها در سلامی است ک ب کودکان کوچه های آشنای گذرش ب سمت اقامه صلاه عشق داشت..

  دل نوشته خانم سیده فاطمه صادری :

  سلام جد بزرگوارم .. این منظره اولین چیزی بود که امروز صبح از پنجره دیدم. گواهی میدهم که تو پیام آور خالق این زیبایی هستی…

  photo_2015-12-29_14-44-01

  دل نوشته خانم سمیه سلطانپور :

  طعم شیرین

  چهارده سال و سه ماه و پنج روز است که منتظر این روز هستم. نه، باید به این روز ها چهار سال دیگر هم اضافه کنم تا کوچولوی بابا بزرگ شود و بتوانم روی دوشم سوارش کنم. آن وقت وقتی برای اولین بار بلندش کردم و پاهایش را دو طرف گردم انداختم و دور حیاط دویدم برایش تعریف میکنم که این بازی را از چه کسی یاد گرفته ام. برایش میگویم که وقتی از در نیمه باز خانه دیدمش که چطور نوه هایش را روی دوشش سوار میکند و توی حیاط میدود، دل کوچک و پنج ساله ام لرزید و آرزو کردم ای کاش او پدر من بود. آرزو کردم ای کاش او پدر بزرگ من بود، آرزو کردم ای کاش او عمو یا دایی یا ….. آن لحظه فقط دلم می خواست بدانم چه لذتی دارد آن طور بالاتر از همه بدوی و همه چیز را از آن بالا تماشا کنی. دلم می خواست بدانم چه حسی دارد دست هایت را در هوا تکان بدهی و مطمئن باشی پاهایت را یکی محکم نگه داشته و نمی افتی. می خواهم برایش تعریف کنم که آرزویم بر آورده شد. برایش بگویم وقتی برای بچه های محله بازی جدیدی که دیده بودم را تعریف کردم، با هم نقشه کشیدیم و یک روز که به تنهایی راهی مسجد شده بود و هیچ کدام از یارانش کنارش نبودند دورش جمع شدیم و آنقدر برایش شیرین کاری انجام دادیم و خودمان رابرایش لوس کردیم و او مثل همیشه آنقدر سرمان دست کشید و به حرفهای ریز و درشت بچه گانه ی مان گوش داد تا جرئت کردیم و ازش خواستیم تا روی دوشش سوارمان کند. می خواهم برایش بگویم که لذتی که آنروز از سوار شدن بر دوش رسول الله چشیدم را میدانم نمی توانم برایش توصیف کنم و می دانم نمی توانم برایش بوجود بیاورم ولی دوست دارم بداند که این بازی شیرین ترین بازی تمام دوران زندگی ام بود.

  سند داستان: بحار الانوار، ج ۴۳، ص ۲۸۵
  بازنویسی توسط: “سمیه سلطانپور”

  دل نوشته جناب محمدحسن سلطانپور :

  وقتی فکرش را میکنم که جهنم جاییست که تو نیستی و بهشت آنجاست که تو و دوستان تو خواهند بود، میفهمم بهتر است بهشت را بر جهنم ترجیح دهم.
  آیا به راستی برخی دوست میدارند با فرعون و نمرود و برتری طلبان عالم هم گروه شوند؟ آنان را چه میشود که دوستی پیامبر را از دل خود خارج و جای آن را با نفرت پر میکنند؟ تا چه چیزی بدست آورند؟ آیا حق اینان نیست تا با آنچه بدست میآورند تنها گذاشته شوند؟

  —————————————————–

  من که تو را ندیدم و شاید هم این برایم در این دنیا بهتر بود. اما آن روز که دیدگان ما به جمال تو روشن شود، لحظه ای لبخند خود را روی من طولانی تر کن.

  —————————————————-

  شنیدم زمان قیامت خیلی طولانیه. میدونم در اون موقعیت سر شما هم خیلی شلوغه. اما یک بازی جدید یاد گرفتم که شاید خیلی طول نکشه. به هرحال وسط اون هم دادرسی و حساب کتاب، آدم خسته میشه و دلش یکم تفریح میخواد. اما بازیش اینطوریه که باید در حالی که به چهره ی همدیگه خیره شدیم، به همدیگه لبخند بزنیم و لبخندمون قطع نشه. هرگی زودتر خسته بشه، اون میبازه. من که تا اون روز حسابی تمرین میکنم، هرچند مطمئنم تو میبری…

  دل نوشته جناب مهران محمدپور :

  در وصف محمد همین بس که یک نفر بود اما تبدیل به چند نفر، چندصدنفر  و…. شد او دنیای بی کران رحمت، عطوفت ومهربانیست

  دل نوشته خانم نازنین مؤمن زاده :

  السلام علیک یا حضرت ماه ، کریم السجایا – جمیل الشیم –
  نبی البرایا – شفیع الامم – امام رسل – پیشوای سبیل – امین خدا
  (محمد امیـــــــــــــــــــــــــــــن)

  پیامبرِمهربانی های عزیزم ، پیامبرِ امی عالِم به عالَم !(یتیمِ نَظَر کرده) که مبعوث گشتی، آورنده اولین کتابـــــــــــی (قرآن مقدس) ، هدایت گر…
  با جمال منورت روشن ساختی جهانی تاریک را(که میان سنگ و خدا وقت انتخابشان بود)
  سلاااام و صلوات می فرستم فراواااان( الهم صل علی محمد و آل محمد)
  برا ی همه نیکو هستی مقامت را والاااا دیده ایم همگی . زیرا شناخت خدا را در شناخت نفس خود دیده ای، اما چرا هر دم لبیک گو،کم….. و گمراه راه آل محمددد….
  یاورمان باش…
  عید یعنی انسانی نو شویم .بخواه از خدای مان روزی مان را نو گرداند. (خدا، خدا و خدا ، آن خدای بی ‌مانند… همان که عصمت پرهیز از گناهت داد)همه چیزهای خوب را حتی خوش اخلاقی ،چراکه نماداخلاقی ، وگویند واضح ترین نشانه ی بی پیامبری یک انسان بداخلاقیست.
  سفیر خداوند
  خداحافظ مان باد

  دل نوشته جناب محمد نعیم آبادی :

  آقا میخواستم روز میلادتان را به مهدی صاحب الزمان تبریک بگویم و اینبار ملتمسانه بگویم کی می آیی؟
  یا رسول الله به حد کافی جهان پر ظلم نشده است؟
  آیا جنایتهایی که داعش و القاعده و طالبان و تکفیریها بنام دین شما میکنند آخر ظلم به شما نیست؟
  یا رسول الله حتی شیعیان دوازده امامی و جعفری نیز مقابل همند. شیعه انگلیسی و … ظلم به شما نیست؟

  عیدی ما را در این روز ظهور منجی قرار بده…

  ——————————————-

  پایان دل نوشته ها…. اما هنوز باید نوشت…

  منبع مطلب : yabesh.ir

  مدیر محترم سایت yabesh.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  جمله ای زیبا درباره پیامبران

  سویل 3 ماه قبل
  0

  شما برای کودکان دارید دختر من کلاس دوم هست خیلی دوست داره شعر بخونه درباره پیامبران

  باشه 1 سال قبل
  1

  باشه

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید