توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جنین پسر در چند هفته به دنیا می آید

  1 بازدید

  جنین پسر در چند هفته به دنیا می آید را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  زایمان طبیعی در هفته چندم اتفاق می افتد؟

  زایمان طبیعی در هفته چندم اتفاق می افتد؟

  یک خانم باردار معمولاً حدود 280 روز یا 40 هفته تا زایمانش انتظار میکشد تا فرزندش را در اغوش بگیرد. اما زایمان طبیعی امکان دارد چند روز زودتر از زمان گفته شده و یا چند روز دیرتر رخ بدهد. معمولاً خانم های باردار باید از 38 هفته و 1 روز آماده برای درد باشند و با مشاهده علایم درد زایمان به پزشک مراجعه کنند و تا 40 هفته تمام و در بعضی موارد دیده شده که زایمان به 41 هفته رسیده که در این مواقع خانم باردار باید تحت مراقبت روزانه باشد.

  چنانچه نوزادی پیش از هفته 37 بارداری و بین هفته 29 تا 33 بارداری به دنیا بیاید به آن نوزاد نارس یا زودرس میگویند. و چنانچه نوزاد از هفته 23 تا 28 بارداری به دنیا بیاید نوزاد بسیار زودرس گفته میشود خانم هایی که بارداری اولشان است و می خواهند بصورت طبیعی زایمان کنند. در هفته 41 و روز نخست معمولاً درد زایمان آن ها آغاز میشوند . ولی خانم هایی که بارداری اولشان نیست، معمولاً در حدود هفته 40 و روز سوم زایمان میکنند.

  و مشاهده شده است که حدود 10% ازخانم ها بیش از 42 هفته بارداریشان زمان میبرد. تحقیقات نشان میدهد که 15 تا 16 درصد از نوزادان اول دیرتر به دنیا می آیند. تنها 5% از نوزادان در وقت تعیین شده به دنیا می آیند و معمولاً نوزادان سه هفته پیش از تاریخ تعیین شده یا دو هفته پس از آن به دنیا می آیند.

  نوزاد نارس یا زودرس پیش از هفته 37 بارداری به دنیا می‌اید . نوزادان بسیار زودرس از هفته 23 تا 28 بارداری به دنیا می آیند. نوزادان زودرس بین هفته 29 تا 33 بارداری به دنیا می آیند.

   جنین در هفته چندم کامل است؟

   3 هفته به پایان زمان زایمان مانده، جنین رشدش کامل میشود. ولی بخاطر وزن گیری تا آخرین لحظه مجاز زایمان را انجام نمی دهند. برای این سزارین یک الی دو هفته سریعتر انجام میشود تا از عوارض غیرقابل پیش بینی جلوگیری شود. برای همین افرادی که سزارین میشوند یا قبلا سزارین شده اند و در زایمان دوم هم سزارین میشوند زایمان زودتر انجام میشود . پس از پایان 38 هفتگی و در ابتدای 39 هفتگی جنین رسیده است.

  سایر سوالات رایج شما درباره زایمان طبیعی
  به طور متوسط زایمان چقدر طول می کشد؟
  پس از باز شدن کامل دهانه رحم، وقت آن رسیده است که به نوزاد کمک کنیم به طرف کانال تولد وارد شود. در کل زایمان معمولاً ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول میکشد ( نوزادان دوم و پس از آن معمولاً سریعتر از نوزاد اول به دنیا می آیند)، ولی امکان دارد چند دقیقه یا چند ساعت بیش تر طول بکشد.


  زایمان چقدر دردناک است؟
  هر چند درد زایمان زیاد است ولی عشق به فرزند تجمل این درد را برای مادر، اسان میکند. ادعایی وجود دارد که ” بدن یک انسان میتواند تا ۴۵ دل( واحد) درد تحمل کند. ولی در هنگام زایمان، مادر تا ۵۷ دل( واحد درد) درد را تحمل میکند .

  چه مدت طول می کشد تا نوزاد به دنیا بیاید؟

  برای زایمان اول، میانگین ۱۴ ساعت است، اما میتواند خیلی طولانی‌تر یا خیلی کوتاه تر باشد. برای زایمان های بعدی، متوسط زایمان حدود ۸ ساعت است. چنانچه زایمان اول باشد، درد زایمان ممکن است حدود هشت ساعت طول بکشد. این عدد میانگین است، ولی میتواند زایمان بیش تر یا کم تر طول بکشد. بعید است زایمان از ۱۸ ساعت بیش تر طول بکشد. زمانی که دهانه رحم شما تا ۱۰ سانتیمتر گشاد میشود ، ممکن است پیش از این که نوزاد متولد شود، یک یا دو ساعت تلاش کنید. نتایج تحقیقات پزشکان نشان میدهد احتمال ۱۵ تا ۱۶ درصد وجود دارد که نوزاد اول دیر به دنیا بیاید. در مقایسه با این مسأله احتمال ۹ یا ۱۰ درصد برای نوزادان دیگر وجود دارد. اغلب نوزادان در هفته ۳۹ بارداری به دنیا می آیند.


  چه مدت طول می کشد تا مادر پس از زایمان بهبود یابد؟
  آیا می دانستید! فورا بعد از زایمان، رحم به سطح ناف پائین میرود و طی ۶ تا ۱۰ هفته آینده به میزان اصلی خود باز می گردد. با این وجود، بیش تر طول میکشد تا پوست به وضعیت پیش از حاملگی بازگردد. همچنین واژن شما حتی پس از این که بهبود یابید، نسبت به پیش از بارداری گشادتر است. پروینوم هم در طول زایمان کشیده میشود و در موقع زایمان زخمی میشود بدین ترتیب حداقل ۲ هفته متورم است و حداقل ۶ هفته طول خواهد کشید تا کاملاً بهبود یابد.


  نوزادان اول زود به دنیا می آیند یا دیر؟
  نتایج نشان داد احتمال 15 تا 16 درصد وجود دارد که نوزاد اول دیر به دنیا بیاید. در مقایسه با این مسأله احتمال 9 یا 10 درصد برای نوزادان دیگر وجود دارد. اغلب نوزادان در هفته 39 حاملگی به دنیا می آیند. این مطالعه نشان داد نخستین فرزند به احتمال زیاد زود، در هفته 37 بارداری یا پیش از آن به دنیا می‌اید .


  آیا مادران در زایمان اول زود دچار درد زایمان می شوند؟
  مادران در زایمان اول، اگر بصورت طبیعی زایمان کنند در هفته 41 و روز اول دچار درد زایمان میشوند. زنانی که قبلا زایمان داشته اند، در حدود هفته 40 و روز سوم زایمان میکنند. تنها حدود 10٪ از زنان بیش از 42 هفته بارداریشان طول میکشد.


  چه مدت طول می کشد تا نوزاد از بدن مادر خارج شود؟
  پس از باز شدن کامل دهانه رحم، وقت آن رسیده است که به نوزاد کمک کنیم به طرف کانال تولد وارد شود. در کل زایمان معمولاً 30 دقیقه تا یک ساعت طول میکشد ( نوزادان دوم و پس از آن معمولاً سریعتر از نوزاد اول به دنیا می آیند)، ولی ممکن است چند دقیقه یا چند ساعت بیش تر طول بکشد.

  در چه مواردی مرگ مادر در هنگام زایمان رخ می دهد؟

  اما امروزه با پیشرفت علم و تجهیزات مرگ مادر در موقع زایمان بسیار کم شده است و مثل زمان های قدیم دیگر به ندرت شاهد این موضوع هستیم. همچنین به جز مادرانی که در موقع زایمان فوت میکنند ، گاهی خانم‌ها ممکن است دچار اسیب، عفونت و یا بیماری بشوند. در اغلب موارد مرگ مادران به دلیل خون ریزی، عفونت، سقط جنین، فشار خون بالا که منجر به تشنج مادر میشود و یا بهداشت نامناسب مادر در زمان بارداری میباشد . که با پیش‌گیری های لازم این خطرات رفع میشود .

  چند واحد درد در هنگام زایمان طبیعی تجربه می شود؟

  ادعایی وجود دارد که " بدن یک انسان میتواند تا 45 دل( واحد) درد تحمل کند. ولی در موقع زایمان، مادر تا 57 دل (واحد درد) درد را تحمل میکند. درد زایمان طبیعی شبیه درد شکستن 20 استخوان بصورت هم زمان است.


  دهانه رحم چند سانتیمتر باید باز شود تا در بیمارستان بستری شوید؟

  فاز زودرس زایمان- زمان آغاز زایمان هنگامی است که دهانه رحم تا 3 سانتیمتر گشاد شود. فاز فعال زایمان- 3 سانتیمتر ادامه دارد تا زمانیکه دهانه رحم تا 7 سانتیمتر گشاد شود. مرحله انتقال- ادامه 7 سانتیمتر تا زمانیکه دهانه رحم به 10 سانتیمتر برسد.

  چقدر طول می کشد تا پس از تحریک زایمان رخ دهد؟
  القاء درد میتواند چند ساعت یا 2 یا 3 روز طول بکشد. این بستگی به این مسأله دارد که بدن شما به درمان چطور جواب میدهد. اگر زایمان اول باشد یا بچه شما کم تر از 37 هفته داشته باشد، امکان دارد القاء درد بیش تر طول بکشد.


  چه مدت طول می کشد تا بعد از زایمان شکم شما پایین برود؟
  بلافاصله بعد از زایمان، رحم به سطح ناف پائین میرود و طی 6 تا 10 هفته آینده به میزان اصلی خود باز می گردد. با این وجود، بیش تر طول میکشد تا پوست تا به وضعیت پیش از بارداری بازگردد.


  آیا نوزادان در رحم گریه می کنند؟
  کودک ها ممکن است در رحم گریه کردن را آغاز کنند. نخستین گریه نوزاد ممکن است در رحم رخ دهد. تحقیقات جدید نشان میدهد که جنین ممکن است نارضایتی خود را از طریق گریه در سکوت در رحم در ابتدایهفته بیست و هشتم بارداری نشان دهد.


  چه تعداد از نوزادان در زمان مشخص شده متولد می شوند؟
  تنها تعداد اندکی از زنان- 5 درصد، بر اساس تاریخ تعیین شده زایمان میکنند. بطور سنتی، نوزادان سه هفته پیش از تاریخ تعیین شده یا دو هفته بعد از آن متولد میشوند.


  چرا برای داشتن رابطه جنسی  6 هفته پس از زایمان باید صبر کرد؟

  شما باید منتظر بمانید تا خون ریزی بعد از تولد( لوچیا) متوقف شود، که حدود سه هفته بعد از تولد نوزاد طول میکشد . این به این دلیل است که زخم در رحم شما بخاطر خارج شدن جفت هنوز بهبود نیافته است. اگر پیش از این که خون ریزی متوقف شود، روابط جنسی داشته باشید، ممکن است عفونت ایجاد شود.


  چرا حرکات کودکم دردناک است؟
  بسیاری از زنان درد و ناراحتی ناشی از حرکات کودک خود را تجربه میکنند. گرچه لگدهای مستمر میتواند ناراحت کننده باشد، ولی علامت وجود مشکل نیست. در واقع، جنبش بچه شما علامت خوب بودن وی است.


  گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پسران مستعد زود به دنیا آمدن/ احتمال ابتلا به عفونت و بیماریهای مادرزادی

  پسران مستعد زود به دنیا آمدن/ احتمال ابتلا به عفونت و بیماریهای مادرزادی

  به گزارش خبرگزاری مهر، داده های سال 2012 نشان می دهد در انگلیس 34 هزار و 400 نوزاد پسر زودتر از 37 هفتگی به دنیا آمده اند. این تولد پیش از موعد در مورد 28 هزار و 700 نوزاد دختر روی داده است.

  بررسی های جدید نشان می دهد زود متولد شدن پسرها، آنها را در معرض خطر مرگ و معلولیت قرار می دهد.

  پروفسور جوی لاون متخصص نوزادان و اپیدمی شناس دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن و مجری این تحقیقات می گوید: احتمال ابتلا به عفونت ، زردی، عوارض تولد و بیماری های مادرزادی در نوزادان پسر بیشتر است اما بزرگ ترین خطری که جنین پسر را تهدید می کند تولد پیش از موعد است.

  برای دو نوزادی که به یک میزان زودتر از موعد به دنیا آمده اند می توان گفت نوزاد پسر بیش از نوزاد دختر در خطر مرگ و معلولیت قرار دارد.

  حتی در رحم، دختران سریع تر از پسران رشد می کنند رویدادی که برای دختران یک مزیت محسوب می شود چرا که ریه ها و دیگر عضوهای بدن بیشتر رشد کرده اند.

  لاون می گوید: تا حدودی می توان رایج بودن تولد زودهنگام در پسران نسبت به دختران را این گونه توضیح داد که زنان باردار دارای جنین پسر احتمالا بیشتر دچار مشکلات جفتی، پره اکلامپسی و فشار خون بالا هستند که همگی با تولد پیش از موعد مرتبطند.

  وی تاکید کرد پسران از نظر بیولوژیکی مستعد زود به دنیا آمدن هستند.

  در انگلیس سالانه بیش از شش هزار پسر زودتر از موعد به دنیا می آیند. این یافته ها حاکی از نرخ بالای معلولیت در پسران در گستره وسیعی از مشکلات سلامتی از جمله فلج مغزی، نابینایی و کم بینایی است.

  به گفته این پژوهشگران مادران جوان و مادرانی که در سنین بالا باردار شده اند هر دو در خطر زایمان پیش از موعد هستند با این تفاوت که مادران سنین بالاتر نرخ بالاتری از فشار خون، دیابت و دیگر مشکلات مرتبط با سلامتی را تجربه می کنند.

  لقاح خارج از رحمی (IVF ) نیز در تولد پیش از موعد موثر است چرا که این شیوه لقاح چند قلوزایی را افزایش می دهد امری که می تواند تولد پیش از موعد را به همراه داشته باشد.

  نتایج تحقیقات منتشر شده در نشریه Paediatric Research نشان می دهد در سراسر جهان 15.1 میلیون نوزاد پیش از موعد مقرر به دنیا می آیند که یک میلیون از این تعداد جان خود را از دست می دهند.

  از این تعداد ، 345 هزار نوزاد – معادل 2.7 درصد- دچار معلولیت متوسط تا شدید می شوند.

  در برخی از کشورها که دختران از تغذیه و مراقبت های بهداشت و درمان کمتری برخودارند با وجود مزیت زیستی و بیولوژیکی که دختران از آن بهره مندند، احتمال مرگ نوزادان دختر از پسر بیشتر است.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ع : ـ .

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 15 روز قبل
  0

  من هفته ۳۹ و ۱ روز بارداری هستم پچم پسره قراره این هفته زایمان داشته باشم هیچی هم نمیدونم ولی احساس میکنم حرکت پچم تو این دو سه روز کم شده و شکمم سفت

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  من سی پنچم هفته هست درد خیلی دارم میخام سزارین کنم دکتر میگه خطرداره پچهم پسر سوزن ریه زدم چه کارکنم

  آذین 4 ماه قبل
  0

  جنین پسردرچندهفته ب دنیامیاد

  فرهناز 10 ماه قبل
  1

  هفته ۴۰ بارداریم است دوکتر هم گفت پسر است هنوز به دنیا نیامده هفته ۴۰ خلاص شده رایسته باید چی کنم

  3
  آذین 4 ماه قبل

  عزیزم منم هفته40بارداریم هستش هنوز زایمان نکردم..منم نمیدونم چیکارکنم

  فاطمه 1 سال قبل
  0

  الان منم 5روز از 38هفته بردم بچه هم پسر

  بی نام 1 سال قبل
  0

  سلام منم عزیزم همین حسو دارم الان هفته ۲۰بارداریمه هنوز فکر میکنم و حس میکنم که دختره با اینکه سونو و ماما گفته پسره😐

  0
  زلیخا 1 سال قبل

  سلام من یدفعه رفتم سنو گفت پسره مطمعنم که پسره😐

  زری 2 سال قبل
  2

  نه وقتی سونوچندبارگفته پسره مطمئن باش ک پسره منم الان دوره۳۷.۴بارداریمه منم فک میکردم دختره بعدازچهارمین سونومطمئن شدم که پسره

  5
  ع 9 ماه قبل

  ـ

  .

  برای ارسال نظر کلیک کنید