توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جواب فعالیت های مطالعات هشتم درس ۷

  1 بازدید

  جواب فعالیت های مطالعات هشتم درس ۷ را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  جواب فعالیت های درس هفتم مطالعات هشتم

  جواب فعالیت های درس هفتم مطالعات هشتم

  جواب فعالیت های درس هفتم ۷ مطالعات اجتماعی هشتم (درس ارتباط و رسانه) شامل پاسخ کامل و جواب فعالیت صفحه ی ۳۷ و ۳۹ و ۴۰ مطالعات هشتم در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد.

  پاسخ فعالیت های درس ۷ مطالعات هشتم

  جواب فعالیت صفحه ۳۷ مطالعات هشتم

  1️⃣ هر یک از شما به نوبت چند پیام را که از منابع مختلف در دو روز گذشته دریافت کرده اید بیان کنید و بگویید برای انتقال هر کدام، از چه رسانه ای استفاده شده بود.

  به طور کلی سه نوع رسانه وجود دارد:

  با دانستن این موارد، می‌توانید سوال را جواب بدهید.

  ❤ ساینس هاب ❤

  جواب فعالیت صفحه ۳۹ مطالعات هشتم

  جواب فعالیت صفحه ی 39 مطالعات اجتماعی هشتم را در این بخش مشاهده می‌کنید.

  2️⃣ الف) متن سیر تحول رسانه ها را بخوانید و چهار تحول مهم در ارتباطات را به ترتیب و مختصر، بیان کنید.

  ب) دو وسیله ی مهم که به انقلاب در فناوری اطلاعات و ارتباطات کمک کردند چه بود؟

  3️⃣ مجسم کنید هیچ یک از رسانه های امروزی مانند رادیو، تلویزیون، اینترنت، تلفن و… نبودند. سپس فکر کنید که در این صورت چه مزایا و فواید و یا چه مشکلات و کمبودهایی وجود می داشت؟ نظر خود را در کلاس به بحث بگذارید.

  از اخبار و اطلاعات اقصی نقاط ایران و جهان بی‌خبر می‌ماندیم و ارسال پیام‌ها و تبادلات، مانند گذشته به سختی و به کندی و با هزینه‌های زیاد اتفاق می‌افتاد. همچنین از سرعت آموزش و آگاهی و یادگیری کاسته می‌شد.

  البته این به نحوه‌ی استفاده‌ی خودمان بستگی دارد ولی شاید نبودن رسانه‌های امروزی، مزایایی هم داشت مثلاً وقتِ بیشتری در کنار خانواده صرف می‌کردیم.

  4️⃣ آیا تاکنون از پست الکترونیک (ایمیل) استفاده کرده اید؟ اگر پاسخ شما، آری است، برای بقیه‌ی هم کلاسی هایتان چگونگی کار را توضیح دهید و آن را با پست معمولی مقایسه کنید.

  بله، دو سرویس دهنده‌ی اصلی و بزرگِ خدمات پست الکترونیکیِ رایگان، گوگل (Gmail) و یاهو (Yahoo Mail) می‌باشند که با ساخت حساب کاربری در این سیستم‌ها و دریافت یک آدرس ایمیل اختصاصی می‌توان به صورت مجازی برای دیگر افرادی که دارای حساب کاربری ایمیل هستند، پیام متنی، تصویری و یا فایل ارسال نمود و یا دریافت کرد.

  تفاوت آن با پست معمولی این است که امکان ارسال اشیا از طریق ایمیل نیست اما سرعت و سهولت استفاده از آن به مراتب بالاتر از پست معمولی می‌باشد و در اکثر موارد رایگان نیز هست.

  جواب فعالیت صفحه ۴۰ مطالعات هشتم

  5️⃣  درسال ۱۳۹۰ و به فرمان مقام معظم رهبری، شورایی به نام شورای عالی فضای مجازی به منظور سیاست گذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی در فضای مجازی کشور تأسیس شد. می‌توانید با مراجعه به سایت مرکز ملی فضای مجازی ببینید کدام یک از مسئولین کشور، در این شورا عضو هستند.

  شورای عالی فضای مجازی وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملّی فضای مجازی ایجاد نماید تا اِشراف کامل و به‌روزی نسبت به فضای مجازی در سطح داخلی و جهانی داشته باشد و تصمیم‌گیری نسبت به نحوه مواجهه‌ی فعال و خردمندانه کشور انجام دهد تا از حیث سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و محتوایی در چارچوب مصوّبات شورای عالی فضای مجازی، و نظارت بر اجرای دقیق تصمیمات در همه‌ی سطوح تحقق یابد.

  اعضای حقوقی این شورا عبارتند از: رئیس جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.

  همچنین اعضای حقیقیِ فعلیِ شورای عالی فضای مجازی عبارتند از: دکتر حمید شهریاری، دکتر سیّدجواد مظلومی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی، دکتر محمد سرافراز و مهندس علیرضا شاه میرزایی.

  امبدوارم از جواب فعالیت های درس هفتم ۷ مطالعات اجتماعی هشتم  به خوبی استفاده کرده باشید و باز هم به ساینس هاب سر بزنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گام به گام درس 7 مطالعات هفتم

  گام به گام درس 7 مطالعات هفتم

  جواب فعالیت های درس هفتم مطالعات اجتماعی

  گام به گام مطالعات هفتم

  درس 7 :: تولید و توزیع

  فعالیت صفحه 34 مطالعات هفتم

  2- به نظر شما کدام یک از عوامل تولید مهم‌ترند؟ چرا؟
  جواب: مهم‌ترین عامل تولید، تربیت نیروی انسانی مشخص است چون اگر نیروی انسانی وجود نداشت مشاغل و فعالیت‌های اقتصادی به وجود نمی‌آمد.

  3- به نظر شما اگر بخواهیم تولید امروز را با گذشته مقایسه کنیم کدام عوامل تولید بیشتر تغییر کرده‌اند؟
  جواب: یک مثال بزنید. سرمایه، ابزارها و ماشین آلات در گذشته بسیار ساده بودند و بخش کوچکی از کارهای انسان را انجام می‌دادند در حالی که امروزه ماشین آلات جدید، پیچیده شده‌اند و بسیاری از کارهای انسان را انجام می‌دهند.

  4- کاربرگه شماره (۲) را در کلاس کامل کنید.

  فعالیت صفحه 35 مطالعات هفتم

  5- بعضی از خانواده‌ها سعی می‌کنند بخشی از نیازهای خودشان را با تولید خود برطرف کنند. اگر در خانواده خودتان یا بستگان و آشنایان چنین کار تولیدی ‌ای مشاهده کرده‌اید در کلاس بگویید.
  جواب: نمونه ای از این تولید پرورش سبزی یا نگه داری پرندگان خانگی همچون مرغ و تولید تخم مرغ است.

  6- بعضی خانواده‌ها محصولاتی را برای فروش و کسب درآمد تولید می‌کنند. اگر چنین چیزی را مشاهده کرده‌اید در کلاس مطرح کنید.
  جواب: از جمله این محصولات میتوان به فروش و محصولات باغی یا محصولات دامی اشاره کرد که معمولا خانواده های روستایی به این کار ها مشغول هستند.

  7- اگر قرار باشد شما محصولی را تولید کنید چه چیزی را انتخاب می‌کنید؟ چرا؟
  جواب: اگر مایل هستید درباره این فکر خودتان و عملی کردن آن یک صفحه مطلب بنویسید و به معلم بدهید.

  8- همفکری کنید و طرحی پیشنهاد بدهید. آیا می‌توانید در مدرسه تولیدی داشته باشید؟
  جواب: بله ، می توانیم کارگاه تولید خوراکی و اغذیه داشته باشیم تا بتوانیم نیاز های بوفه مدرسه را تامین کنیم.

  فعالیت صفحه 36 مطالعات هفتم *

  9- پرس‌وجو کنید آیا در شهر شما بازار قدیمی یا بازار هفتگی وجود دارد؟ این بازار در کدام منطقه قرار گرفته و چه چیزهایی در آن فروخته می‌شود؟

  جواب این قسمت را در نظرات ارسال نمایید!

  10- اگر در آینده فروشنده کالا یا محصولی باشید، چه نکاتی را رعایت می‌کنید؟ با مشتری‌ها چگونه رفتار می‌کنید؟
  جواب: کالای خود را به قیمت مناسب می‌فروشیم، به مشتری و انتخاب او احترام می‌گذارم. از فروش محصولاتی که تاریخ مصرف آنها گذشته باشد خودداری می‌کنم. اگر کالا یا محصولی نیاز به توضیح بیشتری به مشتری باشد، با لبخند و روی خوش آن را شرح می‌دهم.

  منبع مطلب : hamgamdars.com

  مدیر محترم سایت hamgamdars.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 15 روز قبل
  1

  عالی بود

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید