در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  خلاصه داستان رئیس علی کلاس پنجم

  1 بازدید

  خلاصه داستان رئیس علی کلاس پنجم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  داستان زندگی رئیسعلی دلواری وارد کتاب‎ درسی شد

  داستان زندگی رئیسعلی دلواری وارد کتاب‎ درسی شد

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سیروس فتحی، کارشناس ارشد حوزه برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر روز جمعه ۱۰ مرداد گفت: داستان «رئیس‌علی» برگرفته از کتاب رئیس‌علی دلواری است که در سال ۱۳۹۲ توسط اینجانب به زیور طبع آراسته شده است و توسط انتشارات مدرسه  به چاپ رسیده است.داستان «رئیس علی» درس هشتم از بخش «بخوان و بیندیش» را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به‌خود اختصاص داده است. این‌ فصل از کتاب با عنوان «ایران من» نام‌گذاری شده است.

  کتاب رئیس علی دلواری در سال۱۳۹۶ به چاپ چهارم رسید و قرار است چاپ جدید آن نیز بزودی منتشر شود.

  رئیس‌علی دلواری، زاده‌ی دلوار در شهرستان تنگستان استان بوشهر و از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر، علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود. وی در ۱۲ شهریور ماه سال ۱۲۹۴ هجری شمسی با دسیسه انگلیسی‌ها، به‌دست یکی از افراد نفوذی به شهادت رسید.

  سالگرد شهادت رئیس‌علی دلواری در تقویم ملی به‌عنوان «روز ملی مبارزه با استعمار» نام‌گذاری شده است.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

    سیروس فتحی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود:  داستان «رئیس‌علی»  برگرفته از کتاب «رئیس‌علی دلواری» است که در سال ۱۳۹۲ توسط اینجانب به زیور طبع آراسته شده است و توسط انتشارات مدرسه  به چاپ رسیده است.
     وی یادآورشد: داستان «رئیس علی» درس هشتم از بخش «بخوان و بیندیش» را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به‌خود اختصاص داده است.

  فتحی اظهارداشت: این‌ فصل از کتاب با عنوان «ایران من» نام‌گذاری شده است.

  کتاب رئیس علی دلواری  در سال۱۳۹۶ به چاپ چهارم رسید و قرار است چاپ جدید آن نیز بزودی منتشر شود.

  رئیس‌علی دلواری، زاده‌ی دلوار در شهرستان تنگستان استان بوشهر و از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر، علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود. 

  وی در ۱۲ شهریور ماه سال ۱۲۹۴ هجری شمسی با دسیسه انگلیسی‌ها، به‌دست یکی از افراد نفوذی به شهادت رسید.

  سالگرد شهادت رئیس‌علی دلواری در تقویم ملی به‌عنوان «روز ملی مبارزه با استعمار» نام‌گذاری شده است.

  فتحی عضو شورای سرپرستی کانون شاعران و نویسندگان آموزش و پرورش استان بوشهر است.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، گروه تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش، با هدف آشنایی کودکان ایرانی با رئیسعلی دلواری، داستان زندگی و مبارزات این مبارز جنوبی را در جدیدترین چاپ کتاب فارسی پنجم دبستان گنجانده است.

  این داستان برگرفته از کتاب «رئیسعلی دلواری» نگارش سیروس فتحی از فرهنگیان با سابقه استان بوشهر و عضو شورای سرپرستی کانون شاعران و نویسندگان آموزش و پرورش استان است که سال ۱۳۹۲ از سوی انتشارات مدرسه به‌چاپ رسانده است.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  رئیس آموزش و پرورش دلواردرباره گنجاندن داستان زندگی و مبارزات سردار دلواری در کتاب‌های درسی، بیان کرد: داستان زندگی و مبارزات رئیسعلی دلواری با متن حماسی و قلم سیروس فتحی نویسنده خوش ذوق هم‌استانی در کتاب فارسی پنجم دبستان نگاشته شده است.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  عبدالرضا زمانی افزود: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان در راستای معرفی شهید رئیسعلی دلواری در کتاب‌های درسی، با تاکید مدیرکل آموزش و پرورش استان، مشاور مدیرکل به عنوان پیگیری کننده این موضوع انتخاب شد که در همین زمینه مکاتبات لازم با سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش داشت.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  او با بیان اینکه گروه تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش این درس را با هدف آشنایی کودکان ایرانی با رئیسعلی دلواری، داستان زندگی و مبارزات این مبارز جنوبی در جدیدترین چاپ کتاب فارسی پنجم دبستان گنجانده است، ادامه داد: داستان «رئیسعلی» درس هشتم از بخش «بخوان و بیندیش» را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به‌خود اختصاص داده و این فصل از کتاب با عنوان «ایران من» نامگذاری شده است.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  رئیس آموزش و پرورش دلوار عنوان کرد: رئیسعلی دلواری از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر، علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود.

  زمانی، با اشاره به اینکه سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری در تقویم ملی به‌عنوان «روز ملی مبارزه با استعمار» نامگذاری شده است، گفت: این شهید والامقام در ۱۲ شهریور سال ۱۲۹۴ هجری شمسی با دسیسه انگلیسی‌ها، به دست یکی از افراد نفوذی به شهادت رسید.

  او با تشکر از تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته برای معرفی این شخصیت مبارز بیان کرد: رئیسعلی دلواری چهره مغفول کتاب‌های درسی بود که پیش از این باید در معرفی آن تلاش می‌شد.

  انتهای پیام/ک

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ‌‌‌‌‌‌‌‌ : چرا خلاصه نزاشتی 😔😔😔😔😔😪😪😪

  شینا صادقی : ناشناس : خلاصه ی بخوان و بیندیش رئیس علی 👇🏻 علی کودکی اش را در روستا با تماشای موج های خروشان خلیج فارس و دیدن کشتی های تجاری، لنج ها و قایق های ماهیگیری گذراند. در جوانی کنار مردان دلاور و هم سن و سال های خود اسب سواری، شنا و تیراندازی را آموخته و طولی نکشید که به خاطر شجاعتش، مردم او را رئیس علی نامیدند. آن سالها انگلیسی‌ها از راه دریا به جنوب ایران و بوشهر می تاختند و مردم مثل همیشه به مبارزه با دشمن برخاسته بودند. دلوار بر ساحل خلیج فارس و در پنج فرسخی بوشهر صفی از مبارزان را آماده ی نبرد با انگلیسی ها کرده بود. رئیس علی با دوربینش روی بام امیریه، پرچم انگلیس را دید. انگلیسی ها بوشهر را اشغال کرده بودند. انگلیسی ها در مورد شجاعت رئیس علی شنیده بودند و خوب می دانست که می‌تواند خواب آرام آنها را در شبهای بوشهر آشفته کند. رئیس علی پرچم انگلیس را به زیر کشید و به افسر انگلیسی گفت: « به فرمانده ات بگو پرچم انگلیس در این کشور جایی ندارد.» وقتی نوبت به دلاور رسید رئیس علی آن را غافلگیر کرده بود.فرمانده پیاده نظام دشمن زخمی شده بود. میخواست نامه ای برای ژنرال بنویسد در نامه گفت : « اکنون که این مطالب را می‌گویم و نظامی من می نویسد با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنم سرنوشت من چنین بود که پس از سالها آوارگی در سرزمین های مختلف و اقامت طولانی در کشورهای خلیج فارس در یکی از روستاها کشته و در زیر آفتاب پرفروغ جنوب ایران به خاک سپرده شوم الان من با دو نظامی خود اسیر دلاوری ها هستیم ولی فرمانده جوان اجازه داده است که آخرین حرف هایم در کمال آزادی و آرامش بنویسم و خودش در فاصله دورتر از ما گرم گفت و گو با دوستانش است. ژنرال، آیا این جوانمردی در درون من و تو هم دیده می شود؟ من هنوز نمی دانم در چه راهی کشته شده ام اما خوب می دانم که این مردم دلیر و این فرمانده جوان که در هیچ دانشگاه تحصیل نکرده است و با عشق به وطن و دین خود برای سرفرازی کشورشان و ناامید کردن دشمنان شان می جنگند. چرا رئیس‌علی در مکتب طبیعت و در زیر خورشید تابناک و سوزان جنوب، درس مردانگی و شهامت آموخته است ولی من و تو در دانشکده های عالی لندن جز کینه، حرص، استعمار و زورگویی چیز دیگری نیاموخته ایم؟» اینم از خلاصه ی داستان

  مهدی جدی : واقعا که مردم رو سر کار میزارید هیچ چیزی وجود نداره🤥😒🙄

  ناشناس : چرا خلاصه نمیاره🖕

  آیتکین : چرا خلاصش رو ندادید😔😔😔😔

  ناشناس : چرا هیچ خلاصه ای نداره؟ ما الان باید خلاصه رو توی نگارشمون بنویسیم چرا هیچی نمیزارید 😔😔😔😔😔😔

  ژینا شمس : خلاصه نداره😐 پس به چه دردی میخوره اصلا😶☹️🤔😑😕

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  😐 : چرا نه چرا اسم مطلب خلاصه ی بخوان و بیندیش درس 8 هست ولی خلاصه قرار نگرفته

  محمد : چرا خلاصه ی داستان را ننوشتیم فقط گزارش ها را دادید

  علی : آره خیلی کانال بدیه مردم را سر کار گذاشتین واقعا که

  ناشناس : سلام خلاصه درس ریس علی مخواستم

  ناشناس : سلام دوستان ، اگه دوست دارید تامن خلاصه ی داستان را بگویم ؟ بچه ها شما هم راست می گید چرا خلاصه ی داستان را نگفتن و من میتونم خلاصه کنم هروقت میخواهید من میتونم خلاصه کنم خدانگهدار

  یاسمن : ما نیومدیم تو این سایت جواب بدیم اومدیم جواب بگیریم چرا مردم رو سرکار میزارید؟

  ناشناس : چرا خلاصش رو نزاشتین

  ناشناس : خیلی بی ادبیه و مردم رو سر کار میزارین 😑😑😑😑😑😑

  فاطمه : چرا جواب خلاصه نویس شو ندادید بی ادب ها

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 روز قبل
  0

  چرا خلاصه نذاشتین😪😔

  ناشناس 6 روز قبل
  0

  اوف خلاصه رئیس علی رو وقتی نمی زارید پیچ رو ببدین

  نا شناس 8 روز قبل
  0

  خیییییللیی بده یعنی چی من برای یک داستان دیگه هم اینجا اومدم ولی خود درس بود خلاسش نبود

  سارینا 12 روز قبل
  0

  خیلی بد بود حالم بهم خورد

  ییش

  محمد 16 روز قبل
  2

  ممنون شینا من خیلی زود خلاصه رو نوشتم خانم هم قبول کرد ایول

  pariy 17 روز قبل
  0

  لطفا وقتی میگین خلاصه ی داستان رئیس علی واقعی باشه. ممنون

  ناشناس 19 روز قبل
  0

  سایت چرتیه

  ناشناس 19 روز قبل
  0

  وا از ما میخواید واستون خلاصه بنویسیم خب اگه میدونستم خودمون می نوشتیم دیگه و به گوگل مراجعه نمی کردیم یه مش آدم الافی دیگه

  ناشناس 19 روز قبل
  1

  سلام من هیچی نمیدونم دوست عزیز

  ناشناس 20 روز قبل
  0

  حداقل به اندازه یه بند انگشت خودتون تلاش کنید خجالت نمی‌کشید من با کسایی هستم که نظر دادن و گفتند چرا خلاصه نویسی رو نفرستادی خجالت بکشید من هم کلاس پنجمی هستم ولی خودم تلاش کردم و نوشتم🌺

  ناشناس 20 روز قبل
  0

  چرا خلاصه نمی یاره

  ناشناس 21 روز قبل
  0

  ر

  شکیبا 21 روز قبل
  -2

  شینا صادقی ممنون از خلاصه ی داستان رئیس علی😍😍

  0
  ناشناس 19 روز قبل

  تو خلاصه داستان دیدی

  ناشناس 21 روز قبل
  1

  و

  ناشناس 22 روز قبل
  1

  خیلی سایتتون مسخرست

  ناشناس 22 روز قبل
  2

  عالی

  ناشناس 22 روز قبل
  1

  سلیم وقتی در کودکی داشته � قایقهای نگاه می‌کرده که رئیسعلی نام داره و ما به خاطر همین دلیل نام کردیم مادر رئیس تعلیم وقتی سر او حامله بود گفت اسم بچه مان را چه بگذاریم محمد پدر رئیسعلی گفت اسم پسر رو بلافاصله میزارم رئیسعلی �رهای زیادی رفته بوده و به خاطر همین در یک روستا و دیروز بودند و هندوانه قرمز را می‌برند صدای وحشتناکی میان و همه مردم وحشت زده شده بودند گفت دارد ۱ �فاقی وحشتناک اتفاق می‌افتد و ما باید جلوی آن را بگیریم و جلوی آن را گرفت و نام او که علی بود برسلی نامیده شد ما برای خاک صلوات میفرستیم اللهم صل علی محمد وآل محمد

  ناشناس 23 روز قبل
  0

  خلاصه این کجاس

  A 27 روز قبل
  1

  فقط لتون خوشه که اطلاعات دادید

  فاطمه 27 روز قبل
  4

  چرا جواب خلاصه نویس شو ندادید

  بی ادب ها

  فاطمه 27 روز قبل
  1

  عالی🤗🤗🤗🤗🤗🤗

  ژینا شمس 27 روز قبل
  6

  خلاصه نداره😐

  پس به چه دردی میخوره اصلا😶☹️🤔😑😕

  ناشناس 27 روز قبل
  6

  چرا هیچ خلاصه ای نداره؟

  ما الان باید خلاصه رو توی نگارشمون بنویسیم چرا هیچی نمیزارید

  😔😔😔😔😔😔

  🐥 28 روز قبل
  0

  😕

  ناشناس 28 روز قبل
  0

  واقعا که ما به خاطر جواب اومدیم سایتتون الکی هستش ما اگه میخواستیم بنویسیم و بلد بودیم نمیومدیم داخل این سایت

  1
  ناشناس 28 روز قبل

  برید تو سایت ابتدایی ها خلاصه داستان رو ببینید .

  ناشناس 28 روز قبل
  4

  خیلی بی ادبیه و مردم رو سر کار میزارین 😑😑😑😑😑😑

  زهرا 29 روز قبل
  1

  بده

  ناشناس 29 روز قبل
  2

  سلام چرا خلاصه‌ی درس رو نمیزارین

  ناشناس 29 روز قبل
  4

  چرا خلاصش رو نزاشتین

  sahar 1 ماه قبل
  0

  چرا انقدر زیاده بعد هم خلاصه نیست

  خخللترنا 1 ماه قبل
  0

  خیلی ایستادن بده یعنی چی خلاصه نیست

  یاسمن 1 ماه قبل
  4

  ما نیومدیم تو این سایت جواب بدیم اومدیم جواب بگیریم

  چرا مردم رو سرکار میزارید؟

  ناشناس 1 ماه قبل
  3

  پس‌خلاصه‌کو

  ناشناس 1 ماه قبل
  5

  سلام خلاصه درس ریس علی مخواستم

  علی 1 ماه قبل
  5

  آره خیلی کانال بدیه مردم را سر کار گذاشتین واقعا که

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام به همه اگه خلاصه رومی نوشتن خیلی خوب می شد

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  یعنی چی ؟ شما خودتون باید متن رو کامل مینوشتین🤨

  -1
  سارا 27 روز قبل

  راس میگه

  شینا صادقی 1 ماه قبل
  11

  ناشناس : خلاصه ی بخوان و بیندیش رئیس علی 👇🏻 علی کودکی اش را در روستا با تماشای موج های خروشان خلیج فارس و دیدن کشتی های تجاری، لنج ها و قایق های ماهیگیری گذراند. در جوانی کنار مردان دلاور و هم سن و سال های خود اسب سواری، شنا و تیراندازی را آموخته و طولی نکشید که به خاطر شجاعتش، مردم او را رئیس علی نامیدند. آن سالها انگلیسی‌ها از راه دریا به جنوب ایران و بوشهر می تاختند و مردم مثل همیشه به مبارزه با دشمن برخاسته بودند. دلوار بر ساحل خلیج فارس و در پنج فرسخی بوشهر صفی از مبارزان را آماده ی نبرد با انگلیسی ها کرده بود. رئیس علی با دوربینش روی بام امیریه، پرچم انگلیس را دید. انگلیسی ها بوشهر را اشغال کرده بودند. انگلیسی ها در مورد شجاعت رئیس علی شنیده بودند و خوب می دانست که می‌تواند خواب آرام آنها را در شبهای بوشهر آشفته کند. رئیس علی پرچم انگلیس را به زیر کشید و به افسر انگلیسی گفت: « به فرمانده ات بگو پرچم انگلیس در این کشور جایی ندارد.» وقتی نوبت به دلاور رسید رئیس علی آن را غافلگیر کرده بود.فرمانده پیاده نظام دشمن زخمی شده بود. میخواست نامه ای برای ژنرال بنویسد در نامه گفت : « اکنون که این مطالب را می‌گویم و نظامی من می نویسد با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنم سرنوشت من چنین بود که پس از سالها آوارگی در سرزمین های مختلف و اقامت طولانی در کشورهای خلیج فارس در یکی از روستاها کشته و در زیر آفتاب پرفروغ جنوب ایران به خاک سپرده شوم الان من با دو نظامی خود اسیر دلاوری ها هستیم ولی فرمانده جوان اجازه داده است که آخرین حرف هایم در کمال آزادی و آرامش بنویسم و خودش در فاصله دورتر از ما گرم گفت و گو با دوستانش است. ژنرال، آیا این جوانمردی در درون من و تو هم دیده می شود؟ من هنوز نمی دانم در چه راهی کشته شده ام اما خوب می دانم که این مردم دلیر و این فرمانده جوان که در هیچ دانشگاه تحصیل نکرده است و با عشق به وطن و دین خود برای سرفرازی کشورشان و ناامید کردن دشمنان شان می جنگند. چرا رئیس‌علی در مکتب طبیعت و در زیر خورشید تابناک و سوزان جنوب، درس مردانگی و شهامت آموخته است ولی من و تو در دانشکده های عالی لندن جز کینه، حرص، استعمار و زورگویی چیز دیگری نیاموخته ایم؟»

  اینم از خلاصه ی داستان

  3
  ناشناس 30 روز قبل

  دمت گرم خلاصه داستان رئیس علی خو خودشه

  ناشناس 1 ماه قبل
  3

  شینا صادقی پایه پنجم پیام بالا را فرستا دم و ندونستم کنسل کردم و از کامیاران و 8 بهمن 1399 چهارشنبه فرستادم خدا نگهدار

  ناشناس 1 ماه قبل
  4

  سلام دوستان ، اگه دوست دارید تامن خلاصه ی داستان را بگویم ؟

  بچه ها شما هم راست می گید چرا خلاصه ی داستان را نگفتن و من میتونم خلاصه کنم هروقت میخواهید من میتونم خلاصه کنم

  خدانگهدار

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  الکی سر ادم کلاه میزارید

  اه 😐🥴💔

  محمد 1 ماه قبل
  0

  خلاصه

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  خالاصه درس رعیس علی دلواری را بفرستید

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  خالاصه درس رعیس علی دلواری را بفرستید

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  خالاصه درس را بفرستید

  محمد 1 ماه قبل
  5

  چرا خلاصه ی داستان را ننوشتیم

  فقط گزارش ها را دادید

  آیتکین 2 ماه قبل
  7

  چرا خلاصش رو ندادید😔😔😔😔

  مهدی جدی 2 ماه قبل
  8

  واقعا که مردم رو سر کار میزارید هیچ چیزی وجود نداره🤥😒🙄

  1
  زهرا 29 روز قبل

  اره

  ‌‌‌‌‌‌‌‌ 2 ماه قبل
  11

  چرا خلاصه نزاشتی 😔😔😔😔😔😪😪😪

  2
  واقعا 29 روز قبل

  واقعا

  3
  محمد 1 ماه قبل

  اره

  😐 2 ماه قبل
  5

  چرا نه چرا اسم مطلب خلاصه ی بخوان و بیندیش درس 8 هست ولی خلاصه قرار نگرفته

  1
  ازیتا 29 روز قبل

  واقعا درست میگی

  ناشناس 2 ماه قبل
  7

  چرا خلاصه نمیاره🖕

  3
  نیکا فلاحی 1 ماه قبل

  وا من الان دارم مینویسم میگی نمیاره ای خدا

  مهدی 3 ماه قبل
  5

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  1
  ازیتا 29 روز قبل

  درست میگی تو

  برای ارسال نظر کلیک کنید