توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  خلاصه درس اسوه فداکاری و عدالت هفتم

  1 بازدید

  خلاصه درس اسوه فداکاری و عدالت هفتم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  پاورپوینت اسوه فداکاری و عدالت (درس ششم کتاب پیام های آسمان پایه هفتم دوره اول متوسطه) | مرجع دانلود پاورپوینت

  پاورپوینت اسوه فداکاری و عدالت (درس ششم کتاب پیام های آسمان پایه هفتم دوره اول متوسطه) | مرجع دانلود پاورپوینت

  دانلود پاورپوینت اسوه فداکاری و عدالت (درس ششم کتاب پیام های آسمان پایه هفتم دوره اول متوسطه)

  اسلاید 1: بسم الله الرحمن الرحیم

  اسلاید 2: درس ششم: اسوه فداکاری و عدالتکتاب پایه های آسمانپایه ی هفتم دوره اول متوسطه

  اسلاید 3: مقدمه:پیامبر اکرم صلّی اللّه علیه و آله دین را به صورت کامل به مردم آموخت و برای دوران پس از خود، کسانی را به عنوان الگو و راهنما معرفی کرد. امیرالمؤمنین علیه السّلام برترین شاگرد پیامبر اکرم بود که پیامبر همواره مردم را به الگوگیری از ایشان توصیه می کرد. در این درس با برخی از ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان آشنا می شویم.این ویژگی ها عبارت اند از: شجاعت، عدالت طلبی و فداکاری

  اسلاید 4: درس ششم: اُسوه فداکاری و عدالتفرشتهٔ وحی، پیامبر اعظم صلّی اللّٰه علیه وآله را از نقشهٔ خطرناک مشرکان با خبر می سازد. او باید همین امشب مکّه را ترک کند، وگرنه کشته می شود و رسالتش نیمه کاره می ماند. اما چگونه؟ کافران رفت و آمد رسول خدا را به شدّت زیرنظر گرفته اند. - علی جان؛ آیا می توانی مرا در اجرای امر الهی یاری کنی؟ - یا رسول اللّه؛ چگونه شما را یاری کنم؟ - مشرکان می خواهند مرا شبانه در بسترم بکشند. خداوند مرا از تصمیم آنها آگاه ساخته و به من فرمان هجرت داده است. اگر بسترم در این شب خالی بماند، آنان متوجّه خواهند شد و مرا تعقیب خواهند کرد. پس باید کسی در بسترم بخوابد تا فرصت کافی برای دور شدن از مکّه داشته باشم. کار خطرناکی است، ممکن است کشته شوی. - در این صورت آیا شما به سلامت خواهید بود؟

  اسلاید 5: هنوز پاسی از شب نگذشته است که مشرکان خانهٔ پیامبر خدا را محاصره می کنند. آنها مطمئن اند پیامبر در خانه است و امشب می توانند نقشهٔ خود را اجرا کنند. پس با قلب هایی سرشار از کینه به انتظار می نشینند… و ناگهان در نیمه های شب، با شمشیرهای کشیده از هر سو به اتاق پیامبر هجوم می برند. در این هنگام علی علیه السّلام یک باره از جا برخاسته و فریاد می کشد: «اینجا چه می کنید؟». مشرکان از تعجب برجایشان میخکوب می شوند. این علی است، پسر ابوطالب! با حیرت از یکدیگر می پرسیدند: پس محمّد کجاست؟ مشرکان کاملًا گیج شده اند. آنها که در می یابند همه مراقبت ها و نقشه هایشان هدر رفته و حضرت محمّد صلّی الله علیه و آله از دستشان گریخته است، با خشم فراوان به علی حمله می برند اما ایشان کلامی بر زبان نمی آورد. وقتی از او نا امید می شوند از خانه بیرون می روند و جستجو را برای یافتن آن حضرت آغاز می کنند.

  اسلاید 6: فرشته وحی بر رسول خدا نازل می شود و در ستایش فداکاری بی نظیر علی علیه السّلام از طرف خداوند این آیه را نازل می کند : (مسند احمد، ج ۱، ص ۳۴۸ ؛ تاریخ طبری، ج ۲، ص ۹۹ ؛ طبقات ابن سعد، ج ۱، ص ۲۱۲ ؛ تاریخ بغداد، ج ۱۳ ، ص ۱۹۱؛ تاریخ ابن اثیر، ج 2، ص 42)وَ مِنَ النّاس مَن یَشری نَفسَهُ و از مردم کسانی جان خود را می فروشند [فدا می کنند]اِبتِغاءَ مَرضاتِ اللهِ تا خشنودی خدا را به دست آورند،وَ اللّٰهُ رَئوفٌ بالعِباد و خدا نسبت به بندگانش مهربان است. (.سوره بقره، آیه 207)

  اسلاید 7: فعّالیت کلاسیبه نظر شما براساس آیۀ فوق، چرا امیرمؤمنان بدون هیچ ترس و نگرانی خوابیدن در بستر پیامبر اکرم را پذیرفت؟فداکار کسی است که برای خدمت به دین و جامعهٔ خود، از مال، سلامتی، خانواده و حتی از جان خود می گذرد و آنها را در راه هدف پاک و بزرگ خود فدا می کند. دین اسلام افراد فداکار را ستایش کرده و به آنان وعدهٔ پاداش الهی داده است.ماجرای از خودگذشتگی حضرت علی علیه السّلام در شب هجرت پیامبر اکرم- که به لیلة المبیت مشهور است- یکی از کامل ترین نمونه های فداکاری در راه خداست. زندگی این الگوی درخشان الهی لبریز از فداکاری ها و از خودگذشتگی هاست:

  منبع مطلب : ppt.ir

  مدیر محترم سایت ppt.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تمامی مطالب ( درس 6: اسوه فداکاری و عدالت ) | دانلود رایگان بیاموز

  تمامی مطالب ( درس 6: اسوه فداکاری و عدالت ) | دانلود رایگان بیاموز

  قوانین و مقررات

  تماس با ما

  درباره ما

  ثبت شکایت

  منبع مطلب : biamoz.com

  مدیر محترم سایت biamoz.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پاورپوینت درس ششم پیام های آسمانی پایه هفتم: اسوه فداکاری و عدالت

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  انتر 1 روز قبل
  1

  بدک نیست

  س 3 روز قبل
  0

  بد نیس

  فاطی 4 روز قبل
  0

  عالی عالی عالی

  ناشناس 4 روز قبل
  0

  خوب بود

  به تو چه 5 روز قبل
  0

  انتر

  پری 5 روز قبل
  -1

  عالی اما زیاد

  نازنین 8 روز قبل
  0

  خوب بود

  ناشناس 11 روز قبل
  0

  من سوالات خلاصه را میخواهم

  . 11 روز قبل
  2

  این که خلاصه نیست

  * 12 روز قبل
  0

  عالی بود

  اصغر 15 روز قبل
  1

  سلام خیلی بده

  زهر مار 16 روز قبل
  -2

  عالییی

  0
  ناشناسی 16 روز قبل

  عالییییییی

  mina 16 روز قبل
  0

  خوب بود ولی من یاد ندارم چجوری دانلود کنم اگه میشه دوستان بگن و اینکه من هنوز از این درس چیزی نمیدونم فقط کنفرانس دارم

  ناشناس 21 روز قبل
  0

  اصلا به درد نمیخوره من از ۵ امتیاز بهش ۰ هم به زور میدم

  ناشناس 9 ماه قبل
  -1

  خوب بود

  0
  به تو چه 1 ماه قبل

  👍🏻

  انتیا 11 ماه قبل
  1

  خیلی بده

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید