توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  خود را بیازمایید صفحه ۵۱ علوم هفتم

  1 بازدید

  خود را بیازمایید صفحه ۵۱ علوم هفتم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم به صورت دقیق، کامل و تصویری

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم به صورت دقیق، کامل و تصویری

  این مطلب به جواب خود را بیازمایید علوم هفتم اختصاص داده شده است. شما طی خواندن این مطلب به پاسخ تمام خود آزمایی‌های علوم هفتم می‌رسید و خواهید فهمید که این مطلب کامل و دقیق نوشته شده است و دیگر نیازی به بررسی دیگر مطالب و جزوات نخواهید داشت. پس بهتر است ۱۰ دقیقه برای خواندن این متن وقت بگذارید. آموزش ریاضی هفتم فصل دوم را با کلیک بر روی آن فرا گیرید.

  جواب فصل اول خود را بیازمایید علوم هفتم

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم

  خود را بیازمایید صفحه ۱۰: جرم کلید ۱۲ گرم است. برای پیدا کردن حجم کلید باید حجم کلید در آب را از حجم آب کم کنیم که به عدد ۳ سانتی متر مکعب می‌رسیم. طبق فرمولی که برای چگالی در صفحه قبل خواندید؛ از تقسیم جرم به حجم، چگالی به دست می‌آید که در این سوال برابر با ۴ گرم بر سانتی متر مکعب است.

  برای مطالعه جواب فعالیت های علوم هفتم فقط باید بر روی آن کلیک کنید.

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم فصل ۵

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم

  خود را بیازمایید صفحه ۳۹: جواب خود را بیازمایید علوم هفتم

  جواب خود را بیازمایید فصل ۶ از علوم هفتم

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم

  خود را بیازمایید صفحه ۵۱: ۱) زباله صنعتی، فاضلاب خانگی، آلودگی نفتی، زباله دریایی، ذخایر زیر زمینی و غیره از این عوامل هستند. / ۲) اگر رودخانه آلوده شود، آبزیان نیز آلوده می‌شوند که این آلودگی یا بیماری با مصرف غذایی انسان، از این موجودات به بدن ما می‌رسد.

  برای مشاهده و خرید محصولات موسسه ما به صفحه فروشگاه حرف آخر مراجعه نمایید.

  فصل هشتم از جواب خود آزمایی‌های علوم هفتم

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم

  خود را بیازمایید صفحه ۶۶: ۱) ژول ۶۵۰ = ۳۲۵ × ۲ / ۲) از آن جایی که ضرب جابه جایی در نیرو هر دو حالت برابر با ۱۰۰ ژول است کار انجام شده یکسان می‌باشد اما به طور کلی هل دادن روی سطح شیبدار آسانتر از بلند کردن جسم است.

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم

  خود را بیازمایید صفحه ۷۰:  ژول ۹۰۰= ۳۰۰ – ۱۲۰۰

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم

  خود را بیازمایید صفحه ۷۱:  ۱۵۸۳= ۴۰۸ + ۴۵ + ۱۱۳۰

  اگر دوست داری همین علوم هفتم را با چند تن از اساتید مطرح در سطح کشور یاد بگیری و از الان برای کنکور آماده بشوی بهترین گزینه ممکن استفاده از پکیج علوم هفتم حرف آخر است. که با خرید آن، ساعت‌ها آموزش همراه با کتاب کمک درسی در اختیار خواهی داشت. و برای اطلاع از قیمت دیگر پکیج‌ها به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کن.

  اما اگر دوست داری ۲۰% از محتوای آموزشی کل دروس پایه هفتم را در اختیار داشته باشی فقط لازم است فرم زیر را پر کرده و ۲۰ هزار تومان هزینه ارسال را پرداخت کنی تا پکیجی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان را برایت ارسال کنیم.

  فصل ۱۰ و پاسخ خود را بیازمایید آن

  جواب خود را بیازمایید علوم هفتم

  خود را بیازمایید صفحه ۸۹: هوایی که در بالای رادیاتور قرار دارد گرم شده و مبسط می‌گردد و چگالی‌اش کاهش می‌یابد. به همین دلیل به سمت بالا حرکت می‌کند و هوای سرد جای آن را می‌گیرد و به رادیاتور نزدیک می‌شود. این هوای سرد نیز به همان ترتیب گفته شده، گرم می‌شود و به همین طریق هوای کل اتاق به وسیله رادیاتور گرم می‌شود.

  اگر دوست دارید بهترین سرنوشت تحصیلی ممکن را برای خود یا فرزند عزیزتان رقم بزنید نیازمند یک مشاور دلسوز و کارشناس متخصص هستید که سال‌ها در این حوزه تجربه دارد و می‌تواند شما را در کمترین زمان به هدفتان برساند، استعداد یابی کند، مشکلات درسی را شناسایی کرده و بهترین راهکار را برای حل آن‌ها پیشنهاد دهد. برای دستیابی به همه این موارد فقط کافیست فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ارشد حرف آخر با شما تماس رایگان بگیرند.

  و اگر برای کل دروس هفتم یک اتفاق خوب و محصول با کیفیت می‌خواهید به صفحه حرف آخر هفتم مراجعه کنید تا بهترین محصولات را که توسط اساتید نامدار کشوری تدریس شده‌اند خریداری نمایید.

  در آخر لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات به ما برسانید.

  منبع مطلب : harfeakharpub.com

  مدیر محترم سایت harfeakharpub.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوالات فصل 6 علوم هفتم با جواب

  سوالات فصل 6 علوم هفتم با جواب

  سوالات فصل ششم 6 علوم هفتم با جواب و پاسخ کامل شامل جواب فعالیت، گفت و گو کنید، اطلاعات جمع آوری کنید، آزمایش کنید، خود را بیازمایید، صفحه ی ۴۷، ۴۸، ۴۹، ۵۰، ۵۱، ۵۲ و ۵۳ علوم هفتم فصل ۶ (سفر آب روی زمین) در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد.

  سوالات فصل ششم علوم هفتم با پاسخ

  صفحه ۴۷ علوم هفتم

  در گروه خود درباره ی اینکه چرا مقدار بارندگی در شهرهای کشورمان با هم فرق دارد گفت و گو کنید.

  عوامل مختلقی بر مقدار بارندگی تاثیرگذار هستند مانند: عرض جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا و فاصله از دریا. با نوجه با اینکه عوامل مذکور در شهرهای مختلف کشورمان با هم متفاوت است بنابراین مقدار بارندگی هم در آنها قرق دارد.

  وسایل و مواد: بشر 2 عدد، مقداری نایلون، کش و یخ

  روش آزمایش

  در لیوان دارای آب، باران تشکیل می‌شود، زیرا رطوبت موجود در هوای لیوان در اثر میعان به قطرات آب باران تبدیل می‌شود.

  در لیوان خالی ابر و باران تشکیل می‌شود زیرا بخار آب موجود در هوای محبوس در ظرف، در مجاورت پوشش نایلونی که قطعات یخ روی آن قرار دارد، به مایع تبدیل می‌شوند، اما این قطرات آن قدر کوچک هستند که به پایین نمی‌افتند (چون تعداد ذرات بخار موجود در ظرف خالی بسیار کمتر از ظرف حاوی آب گرم است)، تعداد کمی از ذرات مایع که فاصله‌ی کمی از هم دارند، به یکدیگر می‌پیوندند و باران تشکیل می‌دهند. بقیه‌ی ذرات مایع هم در فضای بالای ظرف معلق مانده و ابر تشکیل می‌دهند.

  💛 ساینس هاب 💛

  صفحه ۴۸ علوم هفتم

  در یک روز بارانی با استفاده از یک ظرف و خط‌ کش میزان بارندگی را در محل زندگی خود اندازه‌گیری کنید. اگر این آزمایش را با چند ظرف مختلف انجام دهید، چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟ راهنمایی: در صورت عدم بارندگی از آب پاش استفاده کنید.

  در ظروف مختلف، برای ارتفاع، اعداد متفاوتی به دست می‌آید زیرا شکل ظرف و اندازه‌ی قاعده‌ی آن ظرف در ارتفاع آب تأثیرگذار است. پس نتیجه می‌گیریم که برای اندازه‌گیری میزان بارندگی، باید از ظروف استاندارد استفاده کنیم.

  تولید باران با استفاده از هر عمل مصنوعی که با تحریک و تغییر در فرآیندهای درونی ابر همراه باشد، باروری ابر نامیده می‌شود. هدف از باروری ابرها، افزایش میزان بارندگی است. برای ایجاد باران مصنوعی، باید عوامل ابر، رطوبت، دما و سایر شرایط جوی فراهم باشند. باروری ابرها معمولاً با اضافه کردن موادی خاص (که عامل باروری نام دارند) انجام می‌شود. مهم‌ترین ماده در عملیات باروری ابرها، یدید نقره است.

  امروزه از روش‌های گوناگونی برای تولید باران از طریق تقویت و تغلیظ بخار آب در اتمسفر استفاده می‌شود. برای باروری ابرها از دو روش هوایی و زمینی استفاده می‌شود.

  روش هوایی که بیشتر مناسب فصل تابستان است و در آن مواد لازم را با استفاده از هواپیما به ابر تزریق می‌کنند، خود به سه شکل انجام می‌شود:

  روش زمینی هم بیشتر مناسب فصل زمستان و مناطق کوهستانی است. هوای مرطوب، موقع صعود از کوه‌ها سرد شده و ابر تشکیل می‌شود. اگر این روند به صورت طبیعی شکل بگیرد خیلی از این ابرها توانایی تولید باران را پیدا نمی‌کنند. بارور سازی این نوع ابرها با استفاده از رهاسازی هسته‌های یدید نقره توسط ژنراتورهای زمینی انجام می‌شود.

  وسایل و مواد: ظرف شیشه‌ای، مقداری ماسه و رس

  روش آزمایش

  از آنجاییکه ذرات خاک رس ریز هستند و ذرات ماسه درشت هستند بنابراین آب از لا به لای ذرات ماسه راحت‌تر عبور می‌کند ولی وقتی به ذرات خاک رس می‌رسد به سختی عبور می‌کند و یا برای پیدا کردن راهی برای نفوذ به درون خاک، تغییر مسیر می‌دهد. به همین دلیل مسیر حرکت آب در خاک، پر پیچ و خم و دارای انشعابات فراوانی است.

  💛 Sci-HuB.iR 💛

  صفحه ۴۹ علوم هفتم

  در بخشی از حیاط مدرسه که شیب دار است به وسیله ی آب پاش، پارچ یا … مقداری آب در چند نقطه ی نزدیک به هم در سطح زمین بریزید؛ سپس مسیر حرکت آب را رسم کنید. رسم خود را با شکل زیر مقایسه کنید.

  آب از نقاط مختلف به صورت شاخه‌های باریک جریان پیدا می‌کند و کمی پایین‌تر این نقاط بر اثر شیب، به ندریج در یک نقطه به هم می‌پیوندند و پُر آب‌تر می‌شوند. چیزی شبیهِ حوضه آبریز.

  جواب این سوال به شهر محل زندگی شما بستگی دارد. به طورکلی تقسم‌بندی حوضه‌های آبزیز اصلی ایران به شکل زیر است:

  هرچند حوضه‌های آبریز با درجات مختلفی تقسیم‌بندی‌ شده‌اند اما در یک دسته‌بندی، ایران به دوازده حوضه آبریز بزرگ تقسیم می‌شود:

  اما برای پاسخ به سوال صفحه 49 علوم هقتم به طور خاص چند نمونه برای شهرهای مختلف مثال میزنم.

  اگر ساکن تهران هستید:

  استان تهران تحت پوشش بخش‌هایی از چهار حوضه‌ی: سفیدرود، ساحلی خزر، دریاچه نمک و کویر مرکزی قرار می‌گیرد.

  اگر ساکن اصفهان هستید:

  حوضه‌ی آبریز باتلاق گاوخونی (که خود جزئی از حوضه‌ی آبریز اصفهان و سیرجان و بخشی از حوضه‌ی آبریز فلات مرکزی می‌باشد)

  اگر ساکن قم هستید:

  استان قم تماماً در زیرحوضه‌ی دریاچه نمک قم، از حوضه‌ی آبریز فلات مرکزی ایران قرار دارد.

  اگر ساکن تبریز یا سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی هستید:

  حوضه‌های آبریز ارس، سفیدرود ـ قزل‌اوزن و دریاچه ارومیه، پهنه‌ی استان آذربایجان شرقی را پوشش می‌دهند.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  صفحه ۵۰ علوم هفتم

  عوامل موثر بر شکل مسیر رود

  شکل مسیر رود به عوامل زیادی بستگی دارد اما این سه عامل بیشترین تاثیر را دارند:

  ❤ ساینس هاب ❤

  صفحه ۵۱ علوم هفتم

  به نظر من فاضلاب، زباله‌های دریایی، پساب و زباله‌های صنعتی، زباله‌های رادیو اکتیو، آلودگی‌های نفتی و… از مهمترین منابع آلودگی رودخانه‌ها هستند. 

  آلودگی رودخانه ها باعث تخریب محیط زیست می‌شود. رشد بیش از حد جانداران آبزی و جلبک‌ها باعث مسدود شدن مسیرهای دریایی و مصرف تمام اکسیژن محلول موجود در آب می‌شود و در نتیجه زندگی سایر موجودات دریایی مثل ماهی ها به خطر می‌افتد.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  صفحه ۵۲ علوم هفتم

  جدول زیر را تکمیل کنید.

  ❤ ساینس هاب ❤

  منابع آلوده کننده‌ی دریاها و دریاچه‌ها شامل آلاینده‌های شیمیایی، بیولوژیکی و مواد فیزیکی می‌شوند که از لحاظ نوع آلاینده به هشت دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شوند:

  صفحه ۵۳ علوم هفتم

  نیروی گرانش ماه در شب‌های مهتابی که مد در خلیج فارس اتفاق می‌افتاد باعث پس رفتنِ آب رودخانه‌ی اروند به سمت خلیج فارس می‌شد و در نتیجه عمق رودخانه کاهش چشمگیری پیدا می‌کرد و رزمندگان می‌توانستند از عرض رودخانه‌ی اروند عبور کنند.

  جواب فعالیت های فصل ششم 6 علوم هفتم (سفر آب روی زمین) در این مطلب تقدیم شما شد که امیدوارم مورد متوجه شما قرار گرفته باشد و باز هم به ساینس هاب سر بزنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 7 روز قبل
  0

  ممنون تونستم برای کنفرانس فردام مطلب جمع کنم

  پع 12 ماه قبل
  -1

  سوالات کتاب رو اصلا نداشت 😒

  امیر 12 ماه قبل
  -2

  سوالات درس ۶علوم هفتم

  امیر 12 ماه قبل
  -1

  سوالات در ۶ علوم هفتم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  قن 12 ماه قبل

  لژذیرسی

  برای ارسال نظر کلیک کنید