توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانشگاه علامه طباطبایی خرم آباد

  1 بازدید

  دانشگاه علامه طباطبایی خرم آباد را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  دانشکده پسران خرم آباد(علامه طباطبایی)

  صفحه در دست طراحی می باشد

  منبع مطلب : msr.lu.ac.ir

  مدیر محترم سایت msr.lu.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پردیس علامه طباطبایی - خرم آباد

  شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

  شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

  شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان در مقاله پیش رو مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این دانشگاه در شهر خرم آباد واقع شده و هر ساله اقدام به پذیرش دانشجویان پسر جهت تامین نیاز استان لرستان به معلمین و کادر آموزشی وزارت آموزش و پرورش در این استان می نماید. دانشگاه فرهنگیان در واقع ادامه دهنده راه مراکز تربیت معلم سابق یکی از دانشگاه های مهم در زمینه های علمی و پژوهشی در کشور می باشد. از آنجا که نیروی انسانی تحصیل‌ کرده و متخصص بالاترین شاخص توسعه در کشور محسوب می شود، دانشگاه فرهنگیان مهم‌ترین هدف خود را تربیت نیروی انسانی متخصص جهت فرایند تعلیم و تربیت قرار داده است. دانشگاه فرهنگیان در استان لرستان دارای چهار شعبه بوده که دو مرکز خواهران و برادران در خرم‌آباد یک مرکز برادران در الیگودرز یک مرکز خواهران در شهر بروجرد قرار دارد.

  این دانشگاه مزایای مناسبی را جهت ترغیب داوطلبان برای آن ها لحاظ می‌کند که از جمله مهمترین آنها می توان به معافیت بدون استثنای پذیرفته شدگان مرد از خدمت سربازی، استخدام در بدو ورود و محاسبه سابقه تحصیل به عنوان سنوات خدمتی اشاره کرد.

  دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجویان خود را لحاظ می‌نمایند، دانش آموزان بومی استان رقابت ساده تری را نسبت به دانشگاه های سراسری روزانه در سراسر کشور پیش رو داشته و شانس قبولی بیشتری نیز در این دانشگاه ها دارند.

  داوطلبین تحصیل در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان از طریق آزمون کتبی کنکور سراسری و همچنین مصاحبه حضوری جذب این دانشگاه می شوند.

  داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

   معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

  دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان یکی از ۹۶ مرکز تربیت دبیری دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور می باشد. دانشگاه های فرهنگیان از سال ۱۳۹۰ و با ادغام مراکز تربیت معلم به جهت بهبود کارایی آنها تاسیس شد. دانشگاه فرهنگیان لرستان هر ساله چیزی حدود  ۵۲۳ پذیرش دانشجو دارد که از این تعداد ۳۳۷ نفر آقا و چیزی حدود ۱۸۶ نفر از دانشجویان خانم میباشند. شهر خرم آباد از جمله شهرهای تاریخی و با جمعیتی در حدود ۳۷۰ هزار نفر و در مرکز استان لرستان قرار دارد. خرم آباد یک شهر کوهستانی بوده در مسیر رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. خرم آباد دارای ۶ مرکز آموزش عالی به جز دانشگاه های فرهنگیان نیز می باشد.

   دانشگاه فرهنگیان لرستان سال ۹۱ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک دانشگاه اقدام به جذب دانشجو نمود.

   لازم به ذکر است که تاکنون سه دوره دانشجویان ورودی این دانشگاه فارغ التحصیل شده و در وزارت آموزش و پرورش استان لرستان مشغول به فعالیت می باشند.

  دانشگاه فرهنگیان لرستان در دو رشته آموزش ابتدایی و آموزش تاریخ اقدام به پذیرش دانشجو می نماید که البته بر اساس سهمیه جدید این دانشگاه رشته های آموزش علوم اجتماعی ، آموزش الهیات و معارف اسلامی و آموزش زبان عربی نیز به رشته های دانشگاه افزوده خواهند شد.

  مزایای دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان

  همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

  داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

  شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

  شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان لرستان به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

  شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

  شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

  سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان به نشانی dfl.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
  لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

  بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

  بـومی بـودن داوطلبان در لرستان یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
  ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

  ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

  تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

  درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

  دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

  زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

  زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان لرستان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی dfl.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان لرستان می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان لرستان انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

  مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

  مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان لرستان به آدرس:  لرستان: خرم آباد – خیابان انقلاب – انتهای خیابان جلال آل احمد -.

  دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان مراجعه نمایند.

  مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

  مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان شامل موارد زیر است.

  نکان مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان لرستان

  نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان لرستان به شرح زیر می باشد.

  تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

  چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان لرستان توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

   قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

  تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

  در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

  منبع مطلب : sedayemoshaveran.com

  مدیر محترم سایت sedayemoshaveran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 28 روز قبل
  0

  سلام خسته نباشید به تمام مردم ایران زمین خیلی ممنون از اطلاعاتی که وجود دارند

  مهدی 12 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید