توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز

  1 بازدید

  دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری شیراز

  شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری شیراز

  دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری شیراز یکی از شش دانشگاه فرهنگیان استان فارس بوده در این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام ، مصاحبه حضوری ، مزایای دانشگاه فرهنگیان و معرفی سایت اینترنتی و آدرس دانشگاه خواهیم پرداخت.

   دانشگاه فرهنگیان شیراز مانند ۵ دانشگاه فرهنگیان دیگر استان فارس که شامل مرکز آموزش عالی شهید بهشتی اقلید، مرکز آموزش عالی سلمان فارسی فارس، مرکز آموزش عالی شهید مطهری شیراز، پردیس باهنر شیراز، مرکز آموزش زینب کبری شیراز می شود اقدام به تربیت معلمان و جذب آنها در دانشگاه فرهنگیان می نمایند.

  داوطلبان گرامی می توانند هر روزه به صورت تلفنی از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری شیراز را به صورت دقیق از مشاورین مرکز صدای مشاوران جویا شوند.

  مزایای دانشگاه فرهنگیان شیراز

  ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شیراز

  برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شیراز شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

  داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان شیراز، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

  شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

  دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد. شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شیراز به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

  شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

  شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

  سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان شیراز به نشانی pst.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان شیراز را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شیراز

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان  شیراز مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
  لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

  رشته‌های فوق رشته هایی هستند که در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه های فرهنگیان ارائه می شوند و در واقع موردنیاز وزارت آموزش و پرورش می باشند. اما ممکن است بنابر نیاز استان تعدادی از این رشته ها کم یا زیاد شوند. برای اطلاعات دقیق می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و یا لیست کامل رشته های هر دانشگاه را در دفترچه انتخاب رشته همان سال مشاهده نمایید.

  زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شیراز

  زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شیراز بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی pst.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شیراز می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان شیراز انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

  مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز

  مدارک  ثبت نام  دانشگاه فرهنگیان شیراز به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان شیراز به آدرس: شیراز کیلومتر ۱۸جاده شیراز – مرودشت جنب پالایشگاه دانشگاه فرهنگیان شیراز مراجعه نمایند.

  تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

  چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شیراز توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

   قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

  تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

  مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شیراز

  مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شیراز شامل موارد زیر است.

  نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز

  نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز به شرح زیر می باشد.

  در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

  منبع مطلب : sedayemoshaveran.com

  مدیر محترم سایت sedayemoshaveran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز

  دبیری الهیات و معارف 22 مرد محل تحصیل شهید مقصودی همدان

  دبیری الهیات و معارف 8 زن محل تحصیل فاطمه الزهرا اصفهان

  دبیری تاریخ 5 مرد محل تحصیل علامه طباطبایی خرم اباد

  دبیری تاریخ 1 زن محل تحصیل نسبیه تهران

  دبیری جغرافیا 4 مرد محل تحصیل شهید چمران تهرانچ

  دبیری جغرافیا 1 زن محل تحصیل  بنت االهدی رشت

  دبیری عربی 6 مرد محل تحصیل شهید باهنر اصفهان

  دبیری عربی 6 زن محل تحصیل  امام سجاد بیرجند

  دبیری علوم اجتماعی 13 مرد محل تحصیل شهید مدرس ایلام

  دبیری علوم اجتماعی 3 زن محل تحصیل  نسیبیه تهران

  مشاوره 32 مرد محل تحصیل شهید ایزدپناه یاسوج

  مشاوره 7 زن محل تحصیل شهید باهنر همدان

  ادبیات فارسی 18 مرد محل تحصیل شهید مدرس ایلام

  ادبیات فارسی 10 زن محل تحصیل  شهید صدوقی کرمانشاه

  علوم تربیتی 70 مرد محل تحصیل شهید رجایی شیراز

  علوم تربیتی 35 زن محل تحصیل شهید باهنر شیراز

  علوم تربیتی 69 زن محل تحصیل کمالوند لرستان

  علوم تربیتی 170 مرد محل تحصیل رسول اکرم اهواز

  استثنایی 3 زن محل تحصیل نسیبیه تهران

  علوم تربیتی 10 زن محل تحصیل کوثر یاسوج

  جمعا استان فارس در رشته ی علوم انسانی 340 نفر مرد و 143 زن میباشد/

  منبع مطلب : uotm.mihanblog.com

  مدیر محترم سایت uotm.mihanblog.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تربیت معلم با طعم گاز/ مرکز آموزش عالی شهید مطهری در شأن دانشجو‌معلمان نیست -

  تربیت معلم با طعم گاز/ مرکز آموزش عالی شهید مطهری در شأن دانشجو‌معلمان نیست -

  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، کنکور 98 با تمامی سختی‌ها و خاطراتش به صفحه خاطرات پیوست، این روزها داوطلبان بعد از اینکه خستگی کنکور از تنشان در رفت، وضعیت دانشگاه‌های مختلف را بررسی می‌کنند تا در صورت مجاز شدن، باشرایط آن نا‌آشنا نباشند.

  اگر کنکوری‌ها وضعیت خوابگاه مرکز آموزش عالی شهید مطهری دانشگاه فرهنگیان شیراز را ببینند، احتمالا تمامی تصوراتشان از دانشگاه و امکانات رفاهی‌ آن خراب می‌شود. این خوابگاه به قدری قدیمی است که یکی از دانشجوبان می‌گوید پدربزرگش در همین دانشگاه، دوران دانشجویی‌ خود را سپری کرده است.

  تا مدت‌ها پیش سرویس‌‌های بهداشتی این خوابگاه به سبک پنج‌دری‌های قدیم، یک بلوک آن‌ورتر بود تا دانشجویان یک‌جا ساکن نباشند و برای سلامتی‌شان هم که شده چند قدمی راه بروند.

  مشکلات بچه‌های دانشگاه فرهنگیان به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ دقیقاً روبروی دانشگاه‌، یک پالایشگاه بزرگ وجود دارد که بوی گاز آن به حدی آزاردهنده است که ظاهراً یکی از پرسنل دانشگاه دچار عفونت ریه شده و جان خود را از دست داده است، تیر خلاص این دانشگاه آنجایی شلیک می‌شود که پل عابر پیاده جلوی دانشگاه وجود ندارد و دانشجویان برای رفتن به خانه باید عرض این جاده خطرناک را عبور کنند، جاده‌ای که حداقل هفته‌ای یک بار میزبان یک تصادف است که در برخی موارد نیز کلمه مرگبار را یدک می‌کشد.

  پادگان نظامی به نام خوابگاه!

  دانشجویان و اعضای شورای صنفی این دانشگاه بارها در صفحات و شبکه‌های مجازی نسبت به وضعیت بد خوابگاه مرکز آموزش عالی شهید مطهری دانشگاه فرهنگیان اعتراض کرده‌اند. حتی یکی از دانشجویان این دانشگاه مدعی است که پدربزرگش در همین خوابگاه‌های قدیمی سکونت داشته است. آرش کهن عضو شورای صنفی مرکز آموزش عالی شهید مطهری شیراز دانشگاه فرهنگیان در این باره به ایسکانیوز می‌گوید: دانشجویی در مرکز آموزش عالی شهید مطهری شیراز وجود دارد که پدربزرگش در همین دانشگاه تحصیل کرده است،‌ او می‌گوید پدربزرگش در بلوک 5 خوابگاه این دانشگاه سکونت داشته است. برخی از این بلوک‌ها تا چند سال گذشته فاقد سرویس بهداشتی بودند که این مشکل حل شده است، بر اساس شنیده‌ها از مسئولان دانشگاه،‌ هزینه ساخت این سرویس‌های بهداشتی از بودجه دولتی ارگان‌ها تامین نشده بلکه با کمک خیران ساخته شده است.

  وی ادامه می‌دهد: تصور کنید دانشجو‌معلم، فردی که تا 3 یا 4 سال آینده می‌خواهد معلم شود، به جای اینکه برای آن شرایط مناسبی در نظر بگیرند، مانند فردی با او رفتار می‌شود که می‌خواهد در یک پادگان نظامی دوره ببیند. تصور کنید فردی برای استفاده از سرویس بهداشتی در فصل زمستان باید از بلوک خود خارج شده و به بلوکی دیگر می‌رفت. البته در 7-8 سال گذشته بهبود پیدا کرده است؛ اما هنوز قدیمی است و نقطه ضعف‌های مختص به خود را دارد.

  گذر از جاده مرگ برای رسیدن به دانشگاه

  کافی است در گوگل سرچ کنید بزرگراه شیراز-مرودشت؛ در چنین شرایطی با سیل اخباری مواجه می‌شوید که از تصادف در این جاده حکایت دارند، اخباری که درتیتر آن‌ها کلمه مرگبار دیده می‌شود. کهن از خطرات این جاده مرگبار می‌گوید. او 3-2 هفته یک بار از این جاده می‌گذرد و ادعا می‌کند که زمانی نبوده که در این جاده شاهد وقوع تصادف نبوده باشد. وی می‌گوید: برای اطلاع از وضعیت این جاده می‌توانید به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

  وی ادامه می‌دهد: 400 دانشجو باید برای تهیه ساده‌ترین نیازهای خود در این جاده تردد کنند،‌ حتما باید فردی از بین برود تا مسئولان فکری به حال این جاده کنند. برای انتقال این دانشگاه فقط پای یک نفر در میان نیست، رئیس پردیس شهید مطهری همکاری‌های لازم را داشته است؛ اما باقی مسئولان شاید آن‌طور که باید در این زمینه فعال نبوده و به قول معروف این اقدام را به دیگری می‌سپردند. شاید همین توپ را در زمینه دیگری انداختن را بتوان دلیل طولانی شدن انتقال این دانشگاه در نظر گرفت.

  دانشجویان برای رفتن به شیراز، باید عرض بزرگراه را طی کنند تا بتوانند ماشین بگیرند. رد شدن دانشجو از این بزرگراه خلاف قانون است؛ اما زمانی که پل هوایی وجود ندارد، دانشجویان باید جانشان را کف دستشان بگیرند و از خیابان عبور کنند. به قول عضو شورای صنفی این دانشگاه، هر طور که حساب کنید دانشگاه شهید مطهری در شأن دانشجو‌معلمان نیست.

  درس خواندن با طعم گاز

  بوی گاز به خودی خود نامطبوع بوده و تحمل آن برای چندین دقیقه نیز دشوار است،‌ حال تصور کنید در محلی که همیشه بوی این گاز استشمام می‌شود درس بخوانید و امتحان دهید. دانشگاه شهید مطهری در مجاورت پالایشگاه گاز قرار گرفته است. عضو شورای صنفی این دانشگاه دراین باره می‌گوید: مخزن‌های این پالایشگاه دقیقا روبروی دانشگاه قرار گرفته‌ است، به‌نوعی که نزدیک‌ترین مخزن در فاصله 30 متری دانشگاه واقع شده است و فاصله آن تا اولین خوابگاه به 120 متر می‌رسد.

  وی ادامه می‌دهد: همان‌طور که می‌دانید در این پالایشگاه‌ها امکان انفجار زیاد است، حال تصور کنید برای یکی از مخزن‌های این پالایشگاه مشکلی ایجاد شود، جان 400 دانشجو به خطر می‌افتد.

  وی می‌گوید: این روزها دانشجویان درگیر امتحانات خود هستند، بوی گازی که در سالن امتحانات می‌پیچد، افتضاح است و برخی از دانشجویان با استشمام آن دچار سرگیجه می‌شوند. مسئول فناوری این دانشگاه چندی پیش دچار عفونت ریه شده شده و به کما رفته بود. متاسفانه با خبر شدیم مهندس آزادی‌خواه، در روز چهارشنبه جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. هنوز اسناد پزشکی در دسترس نیست که بتوان براساس آن قاطعانه ادعا کرد فوت مهندس آزادیخواه به‌دلیل استشمام این گاز بوده است؛ اما گازهای اطراف پالایشگاه در مدت زمان طولانی می‌تواند بیماری عفونت ریه را تشدید کند.

  گویا قرار بود دانشگاه شهید مطهری به محل دیگری منتقل شود، مدتی پیش نیز ظرفیت این دانشگاه صفر اعلام شده بود؛ اما این دانشگاه باز هم جذب دانشجو داشته است. زمانی که علت آن را جویا می‌شوم، این‌گونه پاسخ می‌دهد: مسئولان می‌گویند در شهر شیراز فضای کافی وجود ندارد، فضای کنونی دانشگاه بزرگ است و می‌تواند جذب دانشجو داشته باشد. مگر می‌شود استان فارس با این وسعت، فضایی برای تحصیل 400 دانشجو نداشته باشد. از طرفی باید حداقل امکانات برای دانشجویان فراهم شده باشد تا دانشجو بتواند به رسالت خود دست پیدا کند به‌گونه‌ای که پسوند دانشجو معلم در کنار نام آن اضافه شود، این فرد می‌خواهد سالانه حداقل 30 نفر را تربیت کند، اولین فاکتوری که برای او در نظر می‌گیرند،‌ بحث تعامل اجتماعی است. حال تصور کنید 400 دانشجو به دانشگاهی آمده‌اند که بیرون از شهر واقع شده و به ساده‌ترین امکانات شهری نیز دسترسی ندارد.

  دانشگاه شهید مطهری در شأن دانشجو‌معلمان نیست

  وضعیت نامناسب مرکز آموزش عالی شهید مطهری دانشگاه فرهنگیان شیراز بر کسی پوشیده نیست، فقط کافی است نگاهی به عکس‌های زیر بیندازید.

  این عکس وضعیت بیرونی کتابخانه این دانشگاه را نشان می‌دهد، به گفته عضو شورای صنفی دانشگاه شهید مطهری، استانداردهای یک کتابخانه را ندارد و تمامی صندلی‌های آن فرسوده است. عکس‌های زیر نیز سوله‌ها و فضاهای بلااستفاده دانشگاه شهید مطهری و خوابگاه‌های این دانشگاه را نشان‌ می‌دهد که محل اجتماع جانواران شده است.

  طبیعتاً دانشجویانی که در این دانشگاه فرهنگیان تحصیل می‌کنند قرار است فرزندان نسل آینده را تربیت کنند. حال تصور کنید این تربیت نیرو با حداقل امکانات، در جاده مرگ مجاور پالایشگاه گاز و در همسایگی با حیوانات اتفاق بیفتد. آیا وقت آن نرسیده که برای انتقال این دانشگاه آستین بالا بزنند و به طور واقعی وارد عمل شوند؟

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : iscanews.ir

  مدیر محترم سایت iscanews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  .. : سلام این دانشگاه دخترانه هست یا پسرانه؟؟؟

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  R 23 روز قبل
  0

  چرا میخواهید جوان های مردم وآینده های مملکت رو به فنا بدهید با نگه داشتنشون تو همچین محلی

  سیاوش 4 ماه قبل
  -2

  بنده نیز در سال ۱۳۷۵تا ۱۳۷۷

  در این مرکز تربیت معلم. دانشجو بودم .

  بوی گاز واقعا آزار دهنده بود .خوابگاه سال اولی ها

  هم روی تپه ای بود که خوابگاه شهید چمران نان داشت ....

  .. 1 سال قبل
  4

  سلام این دانشگاه دخترانه هست یا پسرانه؟؟؟

  0
  علی 5 ماه قبل

  پسرانه

  علی صالحی 2 سال قبل
  3

  سلام واقعن.این بی انصافیه. این جا دیگه کجاس.. انگار تبعیدی هستیم..من به افرادی که این دانشگاه مد نظر شون برا سال بعد هس توصیه میکنم قیدش رو بزنین و زندگی و جوانی تون رو اینجا به هدر ندین.. کاش منم این جا رو انتخاب نمیکردم.... یا حــــــــق

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید