توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانلود آهنگ امشب شب مهتابه مرضیه

  1 بازدید

  دانلود آهنگ امشب شب مهتابه مرضیه را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  ترانه ماه: امشب شب مهتابه - مرضیه

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.


  ترانه ماه:

  امشب شب مهتابه

  شعر و آهنگ: علی اکبر شیدا

  خواننده: مرضیه

  دستگاه: بیات اصفهان

  امشب به بر من است آن مایه نازیا رب تو کلید صبح در چاه اندازای روشنی صبح به مشرق برگردای ظلمت شب، با من بیچاره بسازامشب شب مهتابه حبیبم را می خوام(2)حبیبم اگر خوابه طبیبم را می خوام(2)گویید فلانی آمدهآن یا جانی آمدهمست است و هشیارش کنیدخواب است و بیدارش کنیدآمده حال تو، احوال توسیه خال تو، سفید روی توببیند برودامشب شبه مهتابهحبیبم رو می خوامحبیبم اگر خوابهطبیبم رو می خوامخواب است و بیدارش کنیدمست است و هوشیارش کنیدگویی فلونی اومدهاون یار جونی اومدهاومده حالتو احوالتوسپید روی تو سیه موی توببیند برودامشب شبه مهتابهحبیبم رو می خوامحبیبم اگر خوابهطبیبم رو می خوامماه غلام رخ زیبای توستسرو کمر بسته به بالای توستقند مکرر لب خندان توست ای حبیبمقند مکرر لب و دندان توست ای عزیزمخواب است و بیدارش کنیدمست است و هوشیارش کنیدگویی فلونی اومدهاون یار جونی اومدهاومده حالتو احوالتوسپید روی تو سیه موی توببیند برودامشب شبه مهتابهحبیبم رو می خوامحبیبم اگر خوابهطبیبم رو می خوامماه غلام رخ زیبای توستسرو کمر بسته به بالای توستقند مکرر لب خندان توست ای حبیبمقند مکرر لب و دندان توست ای عزیزمخواب است و بیدارش کنیدمست است و هوشیارش کنیدگویی فلونی اومدهاون یار جونی اومدهاومده حالتو احوالتوسپید روی تو سیه موی توببیند برودامشب شبه مهتابهحبیبم رو می خوامحبیبم اگر خوابهطبیبم رو می خوامامشب شبه مهتابهحبیبم اگر خوابهامشب شبه مهتابهحبیبم رو می خوامحبیبم اگر خوابهطبیبم رو می خوام

  خواننده ماه

  خدیجه اشرف‌السادات مرتضایی با نام مستعار مَرضیه (زاده ۱ فروردین ۱۳۰۳ خورشیدی – درگذشته ۲۱ مهر ۱۳۸۹ خورشیدی) خواننده ایرانی است.

  پدرش، سید حسن مرتضایی و مادرش، ربابه، از یک خانواده هنردوست بودند. در خانواده و اقوام او هنرمندانی از قبیل مجسمه‌ساز، نقاش و مینیاتوریست و موسیقیدان بودند. اما مادرش بود که بطور خاص او را تشویق به خواندن کرد و در همه دوران زندگیش از او پشتیبانی می‌کرد.

  وی در مصاحبه‌ای دربارهٔ خود گفته‌بود:

  «در زمانی که خانواده‌های ایرانی به ندرت فرزندان دخترشان را برای تحصیل علم می‌فرستادند پدر من با وجود اینکه یک فرد روحانی بود؛ مرا تشویق به آموزش تحصیلات مرسوم زمان نمود. وقتی که من آغاز به خواندن کردم خواننده شدن برای زنان خیلی غیرعادی بود و در عین حال یک خواننده در آن زمان باید هم دانش مدرسه‌ای می‌داشت و هم دانش کلاسیک موسیقی و هم چنین یک صدای خوب. در ضمن استادان موسیقی زیادی باید صدای او را تأیید می‌کردند و همچنین تئوریموسیقی را باید بخوبی می‌دانست. من پیش از اینکه شروع به خواندن کنم سالهای زیادی را به آموختن در زیر نظر استادان بزرگ موسیقی ایرانی گذراندم.

  مرضیه در سال ۱۹۴۲ (۱۳۲۱ خورشیدی) زیر نظر اسماعیل مهرتاش، استاد بزرگ موسیقی، فعالیت هنری خود را آغاز کرد. در ابتدا با بازی در نقش شیرین در نمایش «خسرو و شیرین» در تئاتر باربد در تهران به محبوبیت رسید. این نمایش که ۳۷ شب روی صحنه بود برای او یک کامیابی بزرگ و سریع به بار آورد و با استقبال بسیار مردم روبه‌رو شد. مرضیه پس از آن به چنان شهرت و مهارتی در خواندن آواز دست یافت که تصنیف‌نویسان و شاعران برای اجرای آثار خود توسط این هنرمند با یکدیگر رقابت می‌کردند.

  در سال ۱۳۵۴ خورشیدی (۱۹۷۵ میلادی) جشن دویستمین سال استقلال آمریکا در مدیسن اسکوئر گاردن (واقع در شهر نیویورک) برگزار شد که در آن کشورهای زیادی دارای غرفه بودند. از ایران مرضیه و عارف از طرف رادیو برای مأموریت رفته بودند و هر روز در آنجا برنامه اجرا می‌کردند.

  مرضیه در طول دوره هنری خود ۵ بار تصانیف دو صدایی خواند که ۳ بار از آن با استاد بنان، یک بار با علی بهاری و یک بار هم با نوه دختری خود، جانان خرم بوده. چنگ رودکی که به جوی مولیان معروف شد با همکاری استاد بنان، آهنگسازی استاد روح‌الله خالقی و شعری از رودکی خلق شد. همین تصنیف در کنسرت سالن المپیا پاریس در سن ۸۳ سالگی که در واقع آخرین حضور او در صحنه بود با همراهی ارکستر اپرای پاریس و نیز جانان خرم نوه مرضیه که بخش‌های مربوط به بنان را می‌خواند بازسازی و با تنظیم مجدد توسط محمد شمس بازخوانی شد.

  مطلع شعر:

  بوی جوی مولیان آید همی / یاد یار مهربان آید همی

  دو اثر دیگر اجرا شده با استاد بنان مربوط به برنامه رادیویی گلهای رنگارنگ ۲۵۴ و ۱۳۴ است که به صورت آواز ضبط و در دسترس است.

  اما تصنیف دیگر که در سال‌های نخست ورود مرضیه به دنیای هنر با همکاری علی بهاری سروده شده بود سال‌ها بود که در گذر زمان از یادها و نظرها محو شده بود بطوری که خود مرضیه هیچگاه وجود چنین اثری را ابراز نکرد. بنا به گفته‌استاد بزرگ لشکری، بعد از ساخت تصنیف، وی احساس می‌کند بخشی از فضای تصنیف خالی است و نیاز به یک صدای مردانه دارد از همین رو از علی بهاری که در استودیو مشغول نواختن ویولن بوده درخواست می‌کند تا با مرضیه در این مورد همکاری کند و ایشان هم می‌پذیرند. شعر تصنیف (موی سپید) از کارهای استاد کرمانشاهی است.

  مطلع شعر:

  ای شب ای شب کو صبح امیدم / رحمی آخر بر موی سپیدم

  مرضیه در سال ۱۳۷۳ بعد از پانزده سال خاموشی برای همیشه از ایران خارج شد و به فرانسه رفت. او در سفرهای گوناگون به کشورهای مختلف کنسرت‌های زیادی اجرا کرد. در این دوران او با هنرمندان و شاعران و آهنگسازان و نوازندگان مشهوری چون محمد شمس، شاپور باستان‌سیر، عماد رام، آندرانیک و شاعرانی محمد علی اصفهانی ،اسماعیل وفا یغمایی و نیز هنرمند انگلیسی راس پاپل رهبر ارکستر سمفونیک فستیوال لندن و حمیدرضا طاهر زاده استاد موسیقی اصیل ایرانی و هنرمند بریتانیایی، لرد یهودی منوهین، کارهای متعددی ارائه نموده‌است.

  ورود دوباره مرضیه به صحنه، به هر دلیل و با هر امکان، رویدادی جذاب و کنجکاوکننده برای شنوندگان آثار او در سال‌های پیش از انقلاب بود. رفتار و گفتار مرضیه نیز این رویداد را جذاب‌تر می‌کرد. در یکی از نخستین کنسرت‌هایش در لوس‌آنجلس، زمانی که شنوندگان با یکی از ترانه‌ها دست زدند، خطاب به آن‌ها گفت: «من مطرب نیستم، وقتی می‌خوانم فقط گوش بدهید.»

  مرضیه سال‌های پایانی عمرش را در پاریس گذراند. در فروردین ۱۳۸۹ دخترش هنگامه امینی را که مبتلا به بیماری سرطان بود از دست داد و چندی بعد خود نیز ظهر روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۸۹، در سن ۸۶ سالگی بر اثر بیماری سرطان در بیمارستان آمریکایی‌ها در شهر پاریس درگذشت.

  ترانه‌شناسی مرضیه

  منبع مطلب : baghebala-gergeriolia.blogfa.com

  مدیر محترم سایت baghebala-gergeriolia.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دانلود آهنگ امشب شب مهتابه حبیبم رو میخوام ~ سی روز موزیک

  دانلود آهنگ امشب شب مهتابه حبیبم رو میخوام

  اهنگ قدیمی امشب شب مهتابه مرضیه ۳۲۰ با کیفیت اورجینال اصل همراه با متن آهنگ امشب شب مهتابه که خواننده های دیگری همچون مرحوم هایده ، استاد محمدرضا شجریان ، پوران و سیما بینا خوانده اند.که در اینجا با صدای مرضیه قرار دادیم براتون.امیدوارم که لذت ببرید و اگه دوست داشتین با دوستانتون به اشتراک بذارید.

  دانلود آهنگ امشب شب مهتابه حبیبم رو میخوام

  متن شعر امشب شب مهتابه حبیبم رو میخوام مرضیه

  امشب به بر من است آن مایه‌ ی ناز یا رب تو کلید صبح و در چاه انداز
  ‌ای روشنیه صبح به مشرق برگرد ای ظلمت شب با منه بیچاره بساز
  امشب شب مهتابه حبیبم رو میخوام 
  حبیبم اگر خوابه طبیبم رو میخوام 
  گویید فلانی آمده آن یار جانی آمده
  مست است و هشیارش کنید خواب است و بیدارش کنید
  آمده حال تو احوال تو سفید روی تو سیه خال تو ببیند برود
  امشب شب مهتابه حبیبم رو میخوام
  حبیبم اگر خوابه طبیبم رو میخوام
  تو مست و زمی گردد و مست و..
  امشب شب مهتابه حبیبم رو میخوام 
  حبیبم اگر خوابه طبیبم رو میخوام 
  گویید فلانی آمده آن یار جانی آمده
  مست است و هشیارش کنید خواب است و بیدارش کنید
  آمده حال تو احوال تو سفید روی تو سیاه خالتو ببیند برود
  امشب شب مهتابه حبیبم رو میخوام 
  حبیبم اگر خوابه طبیبم رو میخوام 
  ماه غلام رخ زیبای توست ماه غلام رخ زیبای توست
  سرو کمر بسته‌ ی بالای توست ای حبیبم سرو کمر بسته‌ ی بالای توست ای عزیزم
  مجمع دل‌ های پریشان جمع ای حبیب ای حبیبم مجمع دل‌های پریشان جمع ای حبیب ای حبیبم
  چین و خم زلف چلیپای توست ای حبیبم چین و خم زلف چلیپای توست ای عزیزم (طبیبم)
  ای مه انور لعل تو شکر از همه بهتر قند مکرر جانم جانم قند مکرر جانم جانم قند مکرر لب خندان توست ای عزیز
  قند مکرر لب خندان توست ای عزیزم قند مکرر لب خندان توست ای طبیبم (حبیبم)

  حجم موزیک دو مگابایت در سرور سایت بارگزاری شده است.

  ۲/۴۶ MB 07:09 (429 sec)

  منبع مطلب : sirooz.com

  مدیر محترم سایت sirooz.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دانلود 8 اجرای متفاوت از ترانه " امشب شب مهتابه" که تا کنون نشنیده‌اید...هنریست..!

  دانلود 8 اجرای متفاوت از ترانه

  امشب شب مهتابه نام یک تصنیف ساختهٔ علی‌اکبر شیدا، آهنگساز دورهٔ قاجار است. این تصنیف در آواز اصفهان و بر وزن شش هشتم ساخته شده‌ است. این ترانه‌ی فراموش نشدنی به گوش هر فارسی زبانی آشناست. تا کنون بارها و بارها این ترانه بازخوانی شده. از محبوب‌ترین بازخوانی‌های این اثر می‌توان به اجراهای مرضیه، هایده، سیما مافیها، ، فریدون فرخزاد، لیلا فروهر اشاره کرد. هم‌چنین مهران مدیری در تیتراژ مجموعه قهوه تلخ این ترانه را خوانده‌ است. در ادامه بازخوانی‌های مختلف این ترانه را دانلود کرده و با هم می‌شنویم.

  معرفی علی اکبر شیدا خالق ” امشب شب مهتابه”

  علی اکبر شیدا در سال ۱۲۲۲ خورشیدی در شیراز چشم به جهان گشود. او  موسیقی‌دان،  شاعر،  ترانه‌سرا  و  خوشنویس مشهور معاصر است.

  تخلصش در شعر و ترانه  “شیدا” است. به خاطر پیوستگی با حلقه درویشان، لقب مسرور علی را برای خود انتخاب کرد و با وجود حمایت والی شیراز، آن‌جا را ترک گفت و در خدمت صفا علیشاه ظهیرالدوله در خانقاه صفی علیشاه تهران شد و تن به درویشی (نعمت‌اللهی صفی علیشاهی) و فقر عارفانه داد. علی‌اکبر شیدا، صاحب مشهورترین آثار موسیقی ایرانی در یکصد سال گذشته‌است. تصنیف‌ها، اشعار و آهنگ‌های عاشقانه او بخش مؤثری از خاطرات نسل‌های ایرانی از دهه ۱۳۲۰ به بعد است که در رادیو ایران بنا گذاشته شد. این اثرگذاری عمیق هنوز پس از ۶۰ سال و با وجود سانسور گسترده آثار ساخته شده براساس تصنیف‌های شیدا که توسط خوانندگان زن خوانده شده هم‌چنان پابرجاست.

  با وجود اهمیت و شهرت شیدا به جز چند نقل قول از عارف و روح‌الله خالقی که در همه منابع تکرار می‌شوند، هنوز هیچ مطالعه مستقلی دربارهٔ شیدا انجام نگرفته‌است. او هم، اشتهار به شیرازی داشت و هم اصفهانی و در تهران و در سلک دراویش نعمت‌اللهی از دنیا رفت. پیوندش با انجمن اخوت و تصنیفی که با نام میلاد نبی در مجالس انجمن خوانده می‌شد و به شیدا منسوب است تنها رد پایی است که از حضورش در عرصه‌های همگانی در دست است. اگر چه تأثیر تصنیف‌هایش بر عارف قزوینی باعث شده تا نشانه‌های سبک او را در تصنیف‌های عارف و دیگر تصانیفی که در دوره مشروطیت سروده شده‌است به عیان ببینیم.

  دانلود ترانه امشب شب مهتابه با صدای فریدون فرخزاد

  دانلود ترانه امشب شب مهتابه با صدای امیر آرام

  دانلود ترانه امشب شب مهتابه با صدای مهران مدیری

  دانلود ترانه امشب شب مهتابه با صدای حمید هیراد

  دانلود ترانه امشب شب مهتابه با صدای مجید رضایی

  دانلود ترانه امشب شب مهتابه با صدای حجاز

  دانلود ترانه امشب شب مهتابه با صدای علی اصغر زند وکیلی

  دانلود ترانه امشب شب مهتابه با صدای سنتور امیر خلیلی

  متن ترانه ” امشب شب مهتابه “

  منبع مطلب : www.honarist.com

  مدیر محترم سایت www.honarist.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حسین 21 روز قبل
  0

  خیلی عالی

  مچتبی 3 ماه قبل
  0

  خدایا شکرت

  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  عالی عالی خیلی عالی

  مجید 9 ماه قبل
  0

  عالی بود ممنونم

  مری _جی اچ. 1 سال قبل
  0

  دنبال اجرای رادیویی شب مهتاب از بانو مرضیه میگردم.اما متاسفانه فقط اجرای زنده ایشان رو داربد.

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  شب مهتابی

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  شب مهتابی

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  شب مهتابی

  حمیدرضا 2 سال قبل
  0

  چرا حاصل زحمات عده ای که از جان مایه گذاشتن برای حفط واشاعه موسیقی سنتی این کشور داره رو به فراموشی میره حیفه

  حمیدرضا 2 سال قبل
  0

  چرا حاصل زحمات عده ای که از جان مایه گذاشتن برای حفط واشاعه موسیقی سنتی این کشور داره رو به فراموشی میره حیفه

  حمیدرضا 2 سال قبل
  2

  ترانه های کلاسیک بیشتر پخش شود

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  عالی

  برای ارسال نظر کلیک کنید