توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانلود داستان صوتی کودکانه

  1 بازدید

  دانلود داستان صوتی کودکانه را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  دانلود 25 قصه صوتی با صدای پگاه قصه گو -پگاه رضوی

  دانلود 25 قصه صوتی با صدای پگاه قصه گو -پگاه رضوی

  قصه خوانی به کودک کمک می کند تا با زبان کشور خود بیشتر آشنا شوند و بدانند کلمات چگونه تلفظ می شوند و کجا باید عبارات مناسب را بیان کرد. بسیاری از کلماتی که کودک در طول زندگی خود استفاده می کنند در سال های اولیه زندگی فرا می گیرند بنابرابن می توان با گوش کردن و درک واژه ها این مهارت را در آنها به خوبی گسترش داد.

  قصه فرزند شما را تشویق می کند که در طول قصه سوالاتی در ارتباط با قهرمان های قصه از شما سوال کند و این یعنی این که فرزند شما به مهارت تفکر دست یافته است.

  سایت ایستگاه کودک اهمیت زیادی به مقوله قصه و داستان برای کودکان قایل می باشد و بسیاری از قصه های سایت برای اولین بار در اینترنت تهیه و پخش شده است. اینبار تصمیم گرفتیم بیشتر کارهای خانم پگاه رضوی یا پگاه قصه گو را در قالب این مجموعه برای شما عزیزان آماده نماییم.

  برای گوش کردن سایر داستان های پگاه قصه گوکلیک نمایید

  ابر کوچولو

  آهوی لاغر

  برف و شادی

  بشنو و باور نکن

  بوسه ی راسو

  جوجه های دارکوب

  چکه آب چکه باران

  چه خانه ی زیبایی

  خاله جان

  خانه جدید خارپشت

  خرگوش سفید و خال خالی

  درخت و گلنار

  دل موش کوچولو

  دوهندوانه

  دیگ کهنه

  زنبور

  سنگ و رودخانه

  قصه ای از قطب شمال

  قطار و ریل

  قلب من برای تو

  گاو و الاغ

  من آرزو دارم

  میمون و پلنگ

  ناتاشا

  ملکه ی تنها

  ایستگاه کودک

  منبع مطلب : www.istgahekoodak.ir

  مدیر محترم سایت www.istgahekoodak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  قصه صوتی کودکانه

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : niniban.com

  مدیر محترم سایت niniban.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  قصه های صوتی کودکانه جدید و جذاب در وولک قصه های کودکانه - وولک

  تاثیر قصه کودکانه بر رشد خلاقیت و رشد ذهنی او

  شنیدن یک قصه کودکانه نقش زیادی در تقویت توان ذهنی کودکان و تقویت خلاقیت آنها دارد و می تواند جنبه های مختلف هوش یک کودک را تحت تاثیر مثبت قرار دهد. در قالب قصه صوتی می توان جنبه های مختلف تجربه زندگی که لازم است کودک با آنها آشنا شود مانند شادی و خوشحالی، غم و اندوه، عصبانیت و خشم را به کودکان آموزش داد. پس از قصه کودکانه به عنوان یک ابزار اصلی و مهم برای سرگرمی و آموزش کودکان خود استفاده کنید و علاوه بر سرگرم شدن به جنبه های آموزشی قصه و داستان نیز توجه کنید.

  تاثیر داستان کودکانه بر قدرت حافظه کودک

  شما می توانید یک قصه کودکانه یا یک داستان صوتی کودکانه را برای کودک خود پخش کنید و در انتها از او بخواهید قسمتی از قصه هر چند بسیار کم و اندک حتی در حد یک جمله برای شما بازگو کند در این حالت ضمن اینکه کودک شما سرگرم شده این موضوع را می اموزد که باید به اتفاقاتی که در محیط اطراف خود می افتد با دقت توجه داشته باشد تا بتواند قسمتی از آن هر چند اندک را به خاطر بسپرد. از طرف دیگر وقتی شما یک قصه کودکانه یا داستان صوتی کودکانه برای کودک خود پخش می کنید یا می خوانید و در یک دوره زمانی آن را تکرار می کنید می توانید معنا و مفهوم آن را در ذهن کودک خود نهادینه کنید.

  مهارت خوب شنیدن و خوب گو دادن یکی از توانمندی هایی است که برای همه افراد در همه سنین لازم و مهم است بنابراین مهم است که کودک برای این مهارت آموزش دیده و در ان ماهر شود. گوش دادن به قصه های کودکانه وقتی همراه با تمرکز و دقت انجام شود می تون مهارت کودک در شنیدن قصه را افزایش دهد و کودک را نسبت به محیط اطراف و برقراری ارتباط با آن از طریق شنیدن موثر توانمند کند.

  شما می توانید از طریق خواندن یا پخش کردن قصه و داستان کودکانه مهارت های مهم در زندگی مثل غذاخوردن، بازی کردن، دوست شدن، مراقبت از خود و مواردی از این دست را در قالب قصه هایی که برای شخصیت های مهم داستان اتفاق میفتد آموزش دهید. از این روش حتی می توانید با شبیه سازی موضوعاتی که کودک شما علاقه چندانی به آنها ندارد را برای او بازگو کنید و آموزش های صحیح و مهم را به کودک منتقل کنید. کافی است که شوق خواندن یا شنیدن قصه را در کودک خود تقویت کنید تا راهکار مناسبی برای نفوذ و انتقال مطالب مهمی که در نظر دارید به کودک خود بیابید در این حالت می توانید مطالبی که حتی کودکان در بعضی موارد به آن علاقه ای ندارند مانند خوابیدن، غذا خوردن، حمام رفتن یا هر موضوع دیگری که فکر میکنید برای کود شما مهم است که آموزش ببیند را به او منتقل نمایید

  قصه کودکانه صوتی در وولک

  وولک سعی می کند به موضوع قصه کودکانه و داستان کودکانه حرفه ای نگاه کند و فقط از جنبه سرگرمی به این موضوعات نپردازد در وولک می توانید قصه صوتی کودکانه مختلف را با دست بندی های مناسب برای کودکان پیدا کنید و اوقات خوشی را برای کودکان خود ایجاد کنید. در وولک همه قصه ها رایگان هستند و شما به هر تعداد که بخواهید می توانید از قصه های وولک برای کودکان خود پخش کنید.

  قصه جدید کودکانه در وولک

  در وولک هر هفته چندین قصه جدید بارگذاری می شود تا کودکان با قصه های تکراری مواجه نشده و بتوانند مفاهیم جدید و مهمی را از طریق قصه بیاموزند پس مرتب به سایت وولک سربزنید یا اپلیکیشن وولک را دانلود کنید تا از بروزرسانی قصه ها و بارگذاری قصه های جدید مطلع شوید. قصه های وولک بصورت قصه صوتی و قصه متنی منتشر می شوند و شما میتوانید آنها را با صدای خودتان برای فرزندتان بخوانید یا صوت آن را برای فرزند خود پخش کنید.

  داستان کودکانه و خاطرات ما

  همه ما خاطرات زیادی از کودکی خود داریم ولی شاید ماندگارترین و بهترین خاطراتی که داشته باشیم از زمانی بوده است که بزرگترها سعی کرده اند با داستان کودکانه ما را سرگرم کنند داستان های کودکانه ای که برای ما تعریف می کردند و با آنها علاوه بر اینکه ما را سرگرم می کرند درس های زندگی نیز به ما می آموختند. حتما همه ما قصه صوتی کودکانه مانند خاله سوسکه، بز زنگوله پا و مواردی از این دست را به یاد داریم و بارها این قصه صوتی کودکانه را گوش داده ایم و با آنها خاطرات زیادی داریم

  داستان کودکانه چیزی بوده است که مدت زمان زیادی از کودکی همه ما را پرکرده است داستان کودکانه با موضوعات مختلف مانند دوستی، کمک کردن، مراقبت کردن، همراهی کردن و مواردی از این دست چیزهایی بوده است که در کودکی بسیار برای ما تعریف شده است. قصه صوتی کودکانه در زمان های کودکی بزرگسالان فعلی بصورت نوار کاست در دسترس بود و این قصه های کودکانه صوتی به همراه کتاب عرضه می شد البته به دلیل سختی تولید و تکثیر آن تعداد قصه کودکانه و داستان کودکانه که به اینصورت در دسترس بود بسیار محدود بود و در حال حاضر به دلیل توسعه روش های اطلاع رسانی تولید و انتشار داستان کودکانه بسیار آسان تر و ارزان تر شده است.

  داستان کودکانه و افزایش مهارت های کودک

  داستان کودکانه می تواند قدرت درک، تخیل و پرسشگری کودک را افزایش داده و باعث شود مراحل رشد این مهارت ها در کودک افزایش داده باشد در‌نتیجه او را در ارزیابی استدلال‌ها، درک روابط علت و معلولی، کشف و تحلیل مفاهیم، و همچنین نتیجه‌گیری درست از رویدادها یاری کنند. بنابراین باید به داستان‌ کودکانه ادبی به‌منزلۀ یک ابزار آموزشی نگاه کرد و داستان‌خوانی و قصه گویی را جزء برنامه‌های اصلی کودکان در مدارس قرار داد تا کودکان بتوانند از طریق گفت‌و‌گو در مورد آن‌ها قدرت تفکر خود را افزایش دهند.

  جذابیت های قصه صوتی کودکانه

  برای اینکه جذابیت بیشتری برای کودکانه ایجاد کرد می توان قصه های کودکانه صوتی را در اختیار بچه ها قرارداد تا بتوانند با سهولت بیشتر قصه گوش کنند و از آنها خواست که در حد چند جمله کوتاه پس از شنیدن قصه صوتی کودکانه خلاصه آن را بیان کنند. نکتۀ دیگر که باید به آن توجه کرد این است که استفاده از داستان کودکانه راه تعامل بزرگسالان با کودکان را هموار می‌کند، و در عین افزایش قدرت تفکر، آن‌ها را با رفتار‌ها و مسائل اجتماعی آشنا می‌سازد.

  قصه صوتی همیشه جذاب بوده است

  قصه همیشه یکی از جذاب ترین سرگرمی ها برای بچه ها بوده است با قصه بچه ها هم سرگرم می شوند هم آموزش می بینند قصه صوتی کودک بهترین ابزار برای سرگرمی و آموزش دادن کودکان بصورت همزمان است. برای اینکه قصه کودکان جذاب تر باشد می توان از فرمت های خوبی مانند صوتی و تصویری برای قصه گفتن برای بچه ها استفاده کرد. قصه صوتی می تواند کودکان را کاملا جذب کند و موضوعات پیچیده را برای آنها توضیح دهد قصه صوتی کودک باید مشخصات مهمی داشته باشد:

  کاربردهای قصه

  کودکان تا سن 6 یا 7 سالگی تمام انرژی خود را بر بازی و سرگرمی متمرکز می کند ضمن اینکه این سنین مهمترین سن برای آموزش نکات مهم و کلیدی به کودکان است. با قصه می توان هم کودکان را آموزش داد و هم آنها را سرگرم کرد بنابراین هر چه فرمت قصه جذاب تر باشد می توان بهتر کودک را جذب کرد و انتقال مطلب را انجام داد. قصه صوتی و تصویری می تواند فرمت بسیار مناسبی برای جذب کودک باشد. قصه صوتی کودک می تواند مانند یک فیلم یا نمایش کودک را سرگرم می کند و در ضمن مطالب مهم را به کودک آموزش داد.

  موضوع قصه صوتی کودکان چقدر مهم است؟

  بسیار مهم است که موضوع قصه چیست اگر موضوع قصه مناسب نباشد می تواند برای کودک اثرات منفی به همراه داشته باشد اگر موضوع طوری باشد که ذهنیت منفی در مورد موضوعی برای کودک ایجاد کند برطرف کردن آن در آینده بسیار سخت خواهد بود پس بسیار مهم است که موضوع قصه صوتی کودک بگونه ای انتخاب شود که بتواند اثر مثبت بر ذهن کودک بگذارد یعنی مفاهیمی مانند خشونت، ترس و و حشت را در ذهن کودک ایجاد نکند و به عنوان مثال بتواند مفاهیمی مانند شجاعت، مهربانی و … در ذهن کودک ایجاد کند.

  چند مثال از موضوع قصه صوتی

  مثلا تصور کنید بخواهید موضوعی مانند همکاری کردن را به کودک توضیح دهید اگر بخواهید این موضوع را مستقیم به کودک آموزش دهید تقریبا نشدنی است زیاد کودک هیچ تصوری از معنا و مفهوم همکاری ندارد ولی اگر این موضوع در قالب یک قصه صوتی کودک به این صورت انتقال داده شود که شخصیت های قصه به تنهایی نمی توانند یک کار مهم و سخت را انجام دهند و هر یک به تنهایی از پس انجام آن کار بر نمی آیند ولی وقتی با یکدیگر همکاری می کنند و با هم برای انجام آن کار تلاش می کنند می توانند کار مهم و سخت را انجام دهند. این قصه صوتی کودک می تواند موضوع همکاری کردن و مشارکت کردن و اثر آن در موفق شدن را برای کودک توضیح دهد.

  آیا میدانیم داستان کودکانه چیست؟ و داستان های کودکان باید چه اثری داشته باشند؟

  داستان کودکانه چیست؟

  احتمالا در دید اول تعریف کردن داستان کودکانه با توجه به درونمایه آن آسان به نظر می رسد ولی وقتی وارد تحقیق و تمرکز روی این موضوع می شویم به این نتیجه می رسیم که تعریف داستان به خودی خود مشکل و پیچیده است چه رسد به داستان کودکانه، تعریف داستان پیچیده است چه رسد به اینکه به آن پسوندی تحت عنوان کودکانه نیز اضافه شود و تبدیل گردد به داستان کودکان، داستان ماهیتی است که اگر دقیق شکافته شود به هنر بسیار نزدیک است و در مقوله هنر میگنجد و داستان های کودکانه بیشتر به این ماهیت هنری نزدیک هستند
  عامل شناختی در تعریف داستان های کودکان بسیار مهم است یعنی اینکه اگر یک اثر ادبی ولی در عین حال فلسفی مانند را به بچه های 10-12 ساله بدهیم بچه ها نمی توانند با آن ارتباط برقرار کنند علت این است که پیام هایی در آن آثار هست که نمی تواند از طرف کودک درک و پذیرفته شود یعنی بچه توانایی و ظرفیت درک و شناخت آن را ندارد.

  تفاوت داستان های کودکان با بزرگسالان

  می توان گفت این عامل وجه تفاوت داستان کودکانه با ادبیات بزرگسالان است اگر موضوع ارتباط داستان با مخاطب را مطرح کنیم باید هر اثر ادبی و داستانی بویژه داستان کودکانه بتواند با مخاطب خود ارتباط برقرار کند تا بتواند به حیات خود ادامه دهد از طرف دیگر نویسنده داستان های کودکان باید بداند که متعهد است به روشی بنویسد که تاثیر مثبتی بر کودک بگذارد یعنی باعث رشد و توسعه کودک شود و این یکی از اصلی ترین تفاوت های داستان کودکانه با ادبیات کودکانه است.

  آنچه یک داستان صوتی کودکانه باید انجام دهد؟

  یکی از مهمترین وظایف داستان صوتی کودکانه، سرگرمی و بازی است بعضی از آثار ادبی کودکان هیچ پیام اجتماعی مشخصی ندارند ولی به خوبی می توانند بر ذهن کودک تأثیر عاطفی بگذارند و او را سرگرم می‌کنند یعنی ذهنیتی شاد و مفرح برای کودک ایجاد می‌کنند تا از واقعیت که شاید برای او غمناک باشد جدا بشود و برای لحظه‌ای در درون دنیایی سیر کند که آن دنیا بتواند او را از آن بار یا فشاری که بر او وارد می‌شود آزاد کند. در این حالت با نقش سرگرم‌کنندگی داستان کودکانه صوتی روبرو هستیم.
  داستان های صوتی کودکان وظیفه افزایش کارکرد تخیل و خسال پردازی نیز برای بچه ها دارد با کمک داستان کودکانه کودک می تواند مجموعه تخیلات خود را گسترش دهد این گسترش و توسعه باعث می شود تا کودک از قدرت و نیروی ذهنی خود بیشتر استفاده کند این توسعه به اندازه ای مهم است که در کشور های توسعه یافته و در حال توسعه سرمایه گذاری های وسیعی برای افزایش قدرت تخیل کودکان انجام می دهند.
  پس باید اینگونه بگوییم که داستان کودکانه کارکرد بسیار مهمی دارد به نام تخیل و خیال پردازی برای کودکان که می تواند به رشد و توسعه توانمندی های کودکان منجر شود.
  صد البته که کارکرد های داستان صوتی کودکانه به همینجا ختم نمی شود داستان کودکانه می تواند ذهن کودکان را سامان دهی کند به این معنی که شاید کودکی با مشکلات روانی دست به گریبان باشد و گره های روانی دارد داستان های صوتی کودکانه می توانند این مشکلات را حل کنند و آشفتگی ذهن کودکان را رفع کند.
  به عنوان مثال اگر کودک خیلی می‌ترسد می توان با خواندن داستان کودکانه در زمینه ترس یا افسانه ای که در آن قهرمان داستان با ترس دست به گریبان است و بر آن غلبه می کند این مشکل را رفع کرد

  و نهایتا یک تعریف جامع از داستان کودکانه

  با این مطالب و توضیحات میشود تعریفی از داستان های کودکان به دست بیاوریم:
  داستان کودکانه عبارت است از هرگونه نوشتاری که با طرح و مشخصاتی به طور عمد و یا غیرعمد برای کودکان نوشته شده باشد در حالی که کودک با آن ارتباط می گیرد و این رابطه باعث برانگیختن احساسات و عواطف و پدید آمدن لذت می شود و تأثیرات خاص روحی و روانی روی کودک گذاشته و سبب رشد شناخت او شود.

  چند مثال از موضوعات مهمی که می توان در قالب داستان کودکانه به کودکان یا داد.

  از مشخصه های رفتاری اصلی کودکان شیطنت و بازیگوشی است کودکان تا سن 6 یا 7 سالگی فقط و فقط به بازی و سرگرمی فکر می کنند به قول بعضی روانشناسان شغل و کار اصلی بچه ها تا این سنین بازی است از طرف دیگر این دوره سنی بازه بسیار مهمی برای آموزش اصول اولیه زندگی مانند راستگویی، صداقت داشتن، کم کردن، خلاق بودن و موارد زیادی از این دست است و آموزش دادن به کودکان بازیگوش که تنها به بازی و سرگرمی فکر می کنند یکی از مهمترین دغدغه هایی است که هر پدر و مادری به آن فکر می کند مناسبترین راهکار در این زمینه استفاده از داستانهای کودکانه است با استفاده از داستان برای کودکان می توان علاوه بر سرگرم کردن نکات مهم را به آنها آموزش داد.

  اگر بخواهیم از نظر فرمت هم بگونه ای عمل کنیم که داستان های کودکانه جذابیت بیشتری برای این موضوع داشته باشد می تونوانیم از فرمت صوت و تصویر برای قصه گویی برای بچه ها استفاده کرد در این باید داستان های صوتی کودکانه را برای بچه ها تولید و استفاده کرد در ادامه چند نمونه داستان که برای کودکان تولید شده و هر کدام روی موضوعی تمرکز کرده اند را خواهیم دید.

  مثلا تصور کنید بخواهید موضوع بخشش و بخشیدن را به کودک آموزش دهید اگر بخواهید این موضوع را بصورت مستقیم به کودکان آموزش دهیم کار سختی پیش رو دارید برای راحت تر شدن کار می توانید داستانی را برای کودک خود انتخاب کنید که دارای دو شخصیت اصلی است که یکی از آنها از نداشتن چیزی ناراحت است و شخصیت دوم دو تا از آن دارد و با بخشیدن یا امانت دادن یکی از آنها به شخصیت اول قصه باعث خوشحالی او شده و می تواند اثر بخشش و بخشیدن خود را در کوتاه مدت ببنید این داستان کودکانه می تواند موضوع بخشیدن اثرات مثبت آن را به کودک آموزش داد. اگر از فرمت داستان صوتی کودکانه نیز استفاده کنید می توانید با جذابیت بیشتر این موضوع را به کودک آموزش دهید.

  تصور کنید که بخواهید موضوع شجاعت را از طریق تعریف کردن یک داستان برای کودکان آموزش دهید. می توانید به داستانی فکرکنید که در آن یک روباه کوچولو در صحرا زندگی می کند و به مدرسه می رود در مدرسه تعدای از بچه ها و هم مدرسه ای ها روباه کوچولو را اذیت می کنندو و خوراکی هایی که مادر روباه کوچولو برای او گذاشته را از او می گیرند  او در ابتدا می ترسد که در مقابل آنها مقاومت کند و از خود دفاع کند ولی وقتی یک از دوستان او به او می گوید که می تواند در مقابل آنها مقاومت کند او به پیشنهد دوستش گوش می کند و در مقابل بچه های اذیت کننده مقاومت می کند و پیروز می شود در قالب این داستانهای کودکانه می توانید مفاهیم پیچیده ای را برای کودکان مطرح کنید و به آنها کمک کنید که با شخصیت پیروز داستان همزادپنداری کنند و موضوع اصلی و مهم قصه را درک کنند اگر بخواهید داستان کوکانه جذابیت بیشتری نیز داشته باشد می توانید از فرمت قصه های صوتی کودکانه استفاده کنید.

  کابرد دیگر قصه آشنا کردن کودکان با واقعیت های اطرف آنهاست موضوعاتی که در آینده با آنها مواجه خواهند شد به عنوان مثال در قالب داستان می توانید شغل های مختلف و کاربردهای آنها در جامعه را برای کودکان توضیح دهید مثلا می توانید با یک داستان کودکانه اهمیت شغل معلم، بنا، راننده و ….. برای کودکان توضیح دهید در صورتیکه بصورت تئوریک هر مقدار در مورد اهمیت یک شغل توضیح دهید درک موضوع برای کودک می تواند سخت و نشدنی باشد ولی از طریق یک فرمت مناسب مانند داستان صوتی می توانید موضوعاتی پیچیده را برای کودکان توضیح دهید.

  در وولک میتونید به جدید ترین و بهترین قصه های صوتی کودکانه و داستان های کودکانه بصورت رایگان دسترسی داشته باشید پس برای بچه ها اونها رو پخش کنید تا لذت ببرن. قصه های کودکانه سایت وولک مناسب سن کودکان و با نظارت متخصصان حوزه کودکان انتخاب شده است تا شما بتونید با خیال راحت اونها رو در اختیار بچه ها بزارید. وولک سعی کرده متن قصه ها طوری تنظیم بشه که بچه ها علاوه براینکه سرگرم میشن قصه براشون جذاب باشه و ضمنا نکات مهم و ضروری نیز به اونها آموزش داده بشه. قصه های وولک رو میتونید زمانی که بچه ها میخوان بخوابن هم براشون پخش تا بچه ها با شنیدن قصه ها راحت تر بخوابن و خواب های شیرینی ببینن یکی دیگه از کاربرد های قصه ها میتونه وقتی باشه که بچه ها بصورت دسته جمعی با هم هستن شما میتویند با استفاده از قصه های وولک اونها رو بصورت دسته جمعی سرگرم کنید تا لذت گوش دادن به قصه براشون بصورت دسته جمعی چند برابر بشه.  ما سعی میکنیم با بروز رسانی قصه ها و اضافه کردن اونها همواره قصه های جدیدی رو در اختیار شما بزاریم تا بچه ها هم از قصه های جدید لذت ببرن

  مارا در اینستاگرام دنبال کنید

  منبع مطلب : www.voolak.com

  مدیر محترم سایت www.voolak.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید