توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانلود صدا برای آموزش حرف زدن عروس هلندی

  1 بازدید

  دانلود صدا برای آموزش حرف زدن عروس هلندی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  10 گام تاثیرگذار در اموزش حرف زدن عروس هلندی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  آموزش حرف زدن عروس هلندی

  حرف زدن عروس هلندی : شاید بارها در تلویزیون یا اینترنت عروس هلندی هایی را در حال حرف زدن دیده اید و علاقمند به دانستن رازی که در اموزش حرف زدن عروس هلندی است شده باشید.

  مسلما عروس هلندی هایی که قادر به بیان کلماتی هستند به همین راحتی سخنگو نشده اند و در پشت پرده این ماجرا یک پرورش دهنده سخت کوش و پرتلاش قرار دارد که با تلاش چندین ماهه خود توانسته این کلمات را به آموزش دهد.

  بنابراین اگر شما نیز جزو کسانی هستید که با قصدتان از خرید عروس هلندی آموزش حرف زدن به اوست، باید راه سختی را در پیش بگیرید. به هر حال در مقاله می خواهیم نکات و تکنیک های آموزش حرف زدن عروس هلندی را به شما آموزش دهیم.

  فایل صوتی صدای عروس هلندی

  نکات مهم قبل از اقدام به آموزش عروس هلندی

  اگر تاکنون تجربه نگه داری از عروس هلندی نداشته اید ، بهتر است قبل از اقدام به خرید نکات زیر را مد نظر قرار دهید و بعد اقدام به اموزش حرف زدن عروس هلندی کنید :

  ویدیو زیبا از صحبت کردن عروس هلندی در کنار آموزش

  دانلود مستقیم ویدیو اموزش حرف زدن عروس هلندی

  چگونه آموزش حرف زدن به عروس هلندی را شروع کنیم؟

  حال که در مسیر داشتن یک عروس هلندی سخنگو قرار گرفته اید. پس از اینکه تمامی نکات فوق را فرا گرفتید نوبت به خرید یک عروس هلندی جوان و و کنجکاو خواهد رسید، البته از قبل باید قفس و وسایل مورد نیاز برای نگهداری پرنده را خریداری کرده باشید. همانطور که اشاره شد در اتاق و قفس پرنده نباید آینه و اسباب بازی دارای آینه و یا حالت آینه ای شکل وجود داشته باشد، در مقاله ای مجزا راهنمای انتخاب و خرید عروس هلندی توضیح داده شده است.

  پس از اینکه عروس هلندی را به خانه و داخل قفسش منتقل کردید شاید در یک الی دو هفته اول پرنده هنوز به شما و محیط جدیدش عادت نکرده باشد بنابراین تا عادت کردن کامل پرنده به شما و محیط باید صبر کنید.

  در طی این مدت فقط آب و غذای پرنده را در اختیارش قرار دهید و هر بار با صدایی آرام و زیبا نامش را صدا بزنید تا کاملا خود را بشناسید، پس از گذشت یکی الی دو هفته خواهید دید که هنگام غذا خوردن، پرنده ناخودآگاه به سمت شما خواهد آمد و این یعنی اینکه پرنده به شما عادت کرده و آماده آموزش خواهد بود.

  در مقاله ای جداگانه نحوه آموزش و دستی کردن پرنده آموزش داده شده است، در این مقاله صرفا میخواهیم نحوه حرف زدن را به عروس هلندی شما آموزش دهیم.

  اصول کلی آموزش به پرنده ها و حیوانات با استفاده از شیوه شرطی کردن می باشد، یعنی شما که می خواهید حرف یا ترفندی را به پرنده خود آموزش دهید باید او را با استفاده از غذای مورد علاقه او تشویق به آن کار بکنید و پس از اینکه پرنده آن كار را انجام داد غذای مورد علاقه اش را به او بدهید تا زمانی که کاملا شرطی شود و بدون نیاز به پاداش آن کار را انجام دهد.

  ویدئو آموزش حرف زدن عروس هلندی

  بنابراین اگر می خواهید کلمه ای را به او آموزش دهید باید آن را بارها و بارها هنگام غذا دادن، هنگام تمیز کردن قفس، صبحگاه و شبانگاه برای پرنده تکرار کنید تا کلمه مورد نظر شما کاملا ملکه ذهن پرنده شده و در نهایت آن را به صورت ناخودآگاه تکرار کند به عنوان مثال می توانید از کلمه سلام شروع کنید تا در هر زمانی که شما را دید به شما سلام دهد.

  همانطور که اشاره شد کلمات را با لحنی خاص و سرعتی معین و حالتی شاد برای پرنده تکرار کنید و همیشه با خنده با او حرف بزنید تا پرنده با دیدن شما خوشحال شود چون تحقیقات دانشمندان نشان داده که در صورت ناراحت بودن شما پرنده نیز ناراحت خواهد شد در این صورت راندمان آموزش پایین خواهد آمد.

  حتما در نظر داشته باشید در هنگام آموزش دادن به پرنده از ورود و خروج افراد جدا خودداری نمائید زیرا تمرکز پرنده پرت شده و درصد یادگیری کاهش پیدا میکند.

  سعی کنید پرنده را در محیطی آرام قرار دهید تا آموزش او به راحتی و بدون هیچ مشکلی صورت گیرد چون که آموزش در محیط های شلوغ و پر از سر و صدا عملا هیچ فایده ای نخواهد داشت و در نهایت خواهید دید که پرنده صداهایی مبهم از خود بروز خواهد داد که شما را از تلاش چند روزه تان ناامید خواهد ساخت.

  سعی کنید جلسات آموزش را به صورتی کوتاه و در حد 10 الی 15 دقیقه برگزار کنید و اگر احساس میکنید امروز حوصله کافی برای آموزش یه پرنده ندارد از آموزش منصرف شوید چون نتیجه ای حاصل نخواهد شد.
  برخی از پرورش دهندگان با استفاده از صدای ضبط شده اقدام به آموزش حرف زدن عروس هلندی ها و سایر طوطی سانان می کنند، این روش در برخی از طوطی سانان ممکن است جواب بدهد اما در برخی دیگر ممکن است اصلا هیچ نتیجه ای به همراه نداشته باشد، به هر حال به استعداد عروس هلندی شما بستگی دارد.

  اما اگر قصد دارید پرنده خود را با استفاده از صدای ضبط شده خود آموزش دهید این نکته را مد نظر قرار دهید که صدای بیش از حد تکراری و خسته کننده اصلا مورد توجه او قرار نخواهد گرفت، بهتر است روزانه چند دقیقه صدای خود را برای او پخش کنید.

  چگونه آموزش در سخن گفتن عروس هلندی را سرعت ببخشیم؟

  برای اینکه اموزش حرف زدن عروس هلندی شما با سرعت بیشتری انجام شود و پرنده هر چه سریعتر کلمات تکرار شده را بیان کند، بهتر است از روش های تشویقی مانند دادن غذای مورد علاقه پس از هر بار گفتن کلمه و تحسین کردن او استفاده کرد، به عنوان مثال هر بار که کلمه سلام را دو الی سه بار به پرنده گفتید و از او خواستند که این کلمه را بیان کند، مقداری از دانه های مورد علاقه را به او بدهید در همین زمان نیز کلمه سلام را مدام تکرار کنید تا پرنده کاملا متوجه شود که هدف شما از دادن این دانه ها، تکرار کلمه سلام توسط پرنده است.
  پس از گذشت مدت زمانی خواهید دید که پرنده هنگام احتیاج به غذا کلمه سلام را خواهد گفت و به نوعی خواهید دید که پرنده شما نسبت به کلمه سلام شرطی شده و هر گاه این کلمه را بگوید یعنی منظورش همان دانه های مورد علاقه اوست. برای جلوگیری از چاقی پرنده در اثر دادن بیش از حد دانه ها، به مرور زمان جای دانه ها را با کلمات تشویقی مانند آفرین و باریکلا جایگزین کنید و پس از گفتن این کلمه یا سایر کلمه ها به معنای محبت او را نوازش کنید.
  همین مورد را می توانید در مورد سایر کلمه ها نیز تکرار کنید، اما برخی از پرورش دهندگان از شیوه پرسش و پاسخ برای اموزش حرف زدن عروس هلندی خود استفاده می کنند. به عنوان مثال به پرنده می گویند که نامت چیست و خودشان نیز نام پرنده را می گویند و این کلمه را دو الی سه بار تکرار می کنند و پس از آن مقداری از غذای مورد علاقه اش را به او می دهند. در دفعات بعدی مشاهده می شود که با گفتن سوال “نامت چیست” پرنده نیز به صورت ناخودآگاه اسم خودش را بر زبان می آورد و در این هنگام انتظار غذا از صاحب خود خواهد داشت.

  به طور خلاصه در آموزش حرف زدن عروس هلندی بایست :

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی

  عروس هلندی(Cockatiel )

  معرفی و تاریخچه:

  عروس هلندی پرنده ای با نام علمـی Genus Nyphicus بومـی استرالیـا مـی باشد. دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی درون زبان انگلیسی این پرنده را Cockatiel مـی نامند. دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی این پرنده درون سالهای 1800 مـیلادی ه انگلستان آورده شده است. احتمالا این پرنده توسطانی کـه به استرالیـا تبعید شده بودند درون بازگشت بـه انگلستان آورده شده است. محوبیت این پرنده افزایش پیدا کرد و امروزه این پرنده یکی از محبوب ترین پرندگان خانگی مـی باشد.

  بیشتر محبوبیت این پرنده بـه سبب طبیعت ملایم و سر وتاج رنگی پرنده مـی باشد. همچنین این پرنده بـه سادگی اهلی و دست آموز مـی شود.

  انواع عروس هلندی:

  عروس هلندی درون چندین جهش رنگی موجود مـی باشد کـه به قرار زیر مـی باشد.

  خاکستری: دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی دارای بدنی خاکستری با زمـینـه سفید درون بالها، دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی سر زرد رنگ و گونـه های نارنجی ، پرهای تاج ممکن هست خاکستری یـا زرد باشند. درون ماده ها رنگ گونـه تیره تر مـی باشد.

  Lutino : بدن زرد رنگ با سری بـه رنگ زرد کـه رنگ سر از بدن تیره تر مـی باشد. بدن مـی تواند سفید بـه نظر آید. هر دو جنس گونـه های نارنجی روشنی دارند.

  صدفی: رنگ پرهای بدن برنگ خاکستری روشن با زمـینـه سفید مـی باشد. دارای سر زرد و گونـه های نارنجی مـی باشن.

  دارچینی: رنگ پرهای بدن بسیـار روشن و اغلب برنگ قهوه ای روشن مـی باشد. سر بـه رنگزرد و گونـه ها برنگ نارنجی مـی باشند.

  نقره ای: درون حقیقت بسیـار شبیـه نژاد خاکستری هست بجز اینکه بدن برنگ سفید مـی باشد. ماده ها دارای گونـه کدر تری هستند.

  ابلق: 70% زرد یـا سفید (رنگ بدن) و 30% ابلق (رنگ بالها خاکستری) نشانـه یک عروس هلندی ابلق تمام عیـار است. نرها و ماده ها بسیـار شبیـه هم مـی باشند.

  زرد کمرنگ: از نظر رنگ بسیـار شبیـه نژاد صدفی هست با این تفاوت کـه پرنده صدایی تولید نمـی کند.

  صورت سفید: رنگ آمـیزی شبیـه نژاد خاکستری داشته با این تفاوت کـه پرهای صورت بجای زرد سفید بوده و گونـه ندارد.

  عروس هلندی دارای گونـه های بسیـار زیـادی هست که درون اثر جهش های ترکیبی مختلف بوجود آمده اند ولی نژاد های بالا رایج ترین گونـه ها مـی باشند.

  عروس هلندی پرنده ای خونگرم بوده و به توجه زیـادی نیـاز دارد. اگر بـه آنـها بی توجهی شود شروع بـه جیغ کشیدن مـی کند. آنـها کنجکاو و شیرین هستند. یک عروس هلندی درون هنگامـی کـه مشغول تمـییز خانـه یـا تماشای تلویزیون هستید بر روی شانـه تان سوار مـی شود. آنـها کم تر از طوطی استرالیـایی و طوطی های بزرگ خرابی بـه بار مـی آورند.

  بهترین عروس هلندی به منظور خرید یک عروس هلندی هست که از طفولیت از مادر خود جدا شده و توسط انسان تغذیـه شده است. این باعث مـی شود کـه پرنده بـه انسان خو گرفته و از او نترسد. این روش نیـاز پرنده بـه توجه انسان را بیشتر مـی کند.

  این پرنده مـی تواند حرف زدن را بیـاموزد. این کار درون صورتی کـه عروس هلندی تنـها پرنده خانـه باشد آسانتر است. درون صورتی کـه پرنده دیگری اطراف پرنده باشد حیوان احساس نیـازی بـه برقراری ارتباط با شما نمـی کند.

  تمرین با آنـها به منظور سخن گفتن بسیـار آسان است.فقط بـه سه چیز توجه کنید فراوانی ، تکرار و پاداش. پرنده تان را بر روی انگشت گذاشته و مستقیما رو بـه او کلمـه ای را با صدایی خوش بیـان کنید. بکرات کلمـه ای را کـه مـی خواهید پرنده بگوید تکرار کنید.

   جلسه تمرین حتما پنج دقیقه یـا کمتر و چندین بار درون روز تکرار شود. درون صورت سعی به منظور بیـان کلمـه با جایزه و یـا یک غذای و یژه از پرنده قدر دانی کنید. بعد بـه آنـها فقط درون صورتی کـه کلمـه را بیـان د جایزه بدهید. شما همچنین مـی توانید یک سی دی یـا نوار کاست را به منظور تمرین از فروشگاه های حیوانات تهیـه کنید.

  یکی از مسائلی کـه در مورد این پرنده حتما مورد توجه قرار گیرد بلوغ حیوان است. حدود یک که تا دو سالگی پرنده نر بـه بلوغ رسیده و در این هنگام بصورت پرنده ای مـهاجم درون مـی آید. حتی به منظور پرندگان دست آموز نیز این موضوع صدق مـی کند. درون این زمان حتما صبور باشید. این حالت بعد از مدتی از بین مـی رود. ولی پرنده دوست داشتنی شما مدتی درون یک حالت اندوه فرو مـی رود. ماده ها بنظر نمـی رسد کـه در این حالت فرو روند یـا حداقل هیچگاه درون این حد نمـی باشد.

  بلوغ شاید یک حرکت بـه حالت سلطه گری مردانـه درون پرنده شما مـی باشد. آنـها اغلب درون حدود دو سالگی یک مقدار سلطه گر مـی شوند. درون این حالت باز حتما صبور باشید. آنـها جریـانی را به منظور رئیس بودن طی خواهند نمود ولی این رفتار به منظور همـیشـه نخواهد بود.

   هرگز نباید بـه عروس هلندی داده شوند:

  2. آلورا

  3. شکلات

  4. مواد چرب

  5. مواد گوشتی

  6. مـیوه های ترش و نارس ( گوجه سبز ، ه و...)

  7. برنج سفید ( پخته یـا خام )

  8. کلم

  9. فلفل ( دلمـه ای یـا سبز )

  10. لبنیـات

  11. حبوبات نپخته ( پدر نخود ، ذرت خام ، عدس ، ماش و ... )

  این ها موادی هستند کـه به طور کامل به منظور عروس هلندی غیر قابل هضم و یـا بد هضم و در مورادی اسحال آور مـیباشند.

  کلم پخته از کلم خام بد هضم تر است.

  برگ اسفناج خام درون صورت تمایل پرنده بـه خوردن گزینـه ی مناسببی درون مـیان سبزیجات استاز دیگر موراد مناسب مـیتوان بـه جعفری و کاهو اشاره کرد کـه همانطور کـه مـیدانید طوطی سانان علاقه ی زیـادی بـه این دو سبزی دارند از جوانـه حبوبات خصوصا ماش هم غافل نشوید.

  عروس هلندی بـه آن صورت بیمار نمـی شود و در کل پرنده مقاومـی مـی باشد.سرما بزرگترین تهدید به منظور این پرنده است. گرمای مناسب به منظور این پرنده حدود ۱۸ که تا ۲۲ درون جه سانتیگراد مـی باشد.

  عروس هلندی بـه بیرون قفس بودن و همراهی با صاحبش علاقه خاصی دارد. البته اگر درون خانـه خود سگ یـا گربه نگاه مـی دارید حتما مراقب باشید کـه پرنده بـه هیچ عنوان درون دسترس آنـها نباشد. چرا کـه شاید این حیوان بـه خاطر حس غریزی کـه دارد بـه پرنده حمله کرده و به آن آسیب برساند.

  پرواز آزادانـه به منظور هیچ پرنده ای ایده خوبی نیست. آنـها درون هنگام پرواز ممکن هست به دیوار ، پنجره یـا اسباب اثاثیـه منزل برخورد نموده و آسیب ببینند. داستانـهایی درون مورد سوختن پرنده درون اثر پرواز درون آشپزخانـه یـا بر روی بخاری غیر معمول نیست.

  علاوه بر این ممکن هست یکی از درها باز مانده باشد و پرنده فرار کند.

   در صورتی کـه مـی خواهید پرنده تان بیرون از قفس باشد بهترین گزینـه این هست که شاه پرهای پرنده را بچینید. شاهپرهای اصلی ۸ که تا ۱۰ پر بزرگی هستند کـه در سر هر بال قرار دارد. بهتر هست دو که تا شاهپر اولی پرنده را به منظور جلوه زیباتر پرنده نچینید.

  غذا و قفس:

  عروس هلندی یک رژیم متنوع حاوی بذر گیـاهان ،دانـه های آماده به منظور پرنده، مـیوه و سبزیجات را ترجیح مـیدهد. آنـها همچنین از بیسکویت ، نان،ماکارونی و خلاصه هر چیزی کـه خودتان مـی خورید استقبال مـی کنند. از چربی زیـاد ، شکر و نمک خودداری کنید.

  تنـها از دانـه های آماده ای کـه مخصوص عروس هلندی ساخته شده استفاده کنید. اگر پرنده شما این دانـه های آماده را نخورد تعجب نکنید . اغلب آنـها غذایی را کـه برای پرنده های کوچکتر از قبیل مرغ عشق تهیـه شده ترجیح مـی دهند. آنـها اغلب بر روی دانـه ای کـه مـی خورند حساس هستند.

  عروس هلندی دوست دارد از قفس بالا برود بنابراین برایش از قفسی استفاده کنید کـه براحتی بتواند از آن بالا رفته و بالهای خود را بکشد. بخاطر داشته باشید این پرنده دارای دم بلندی هست و آنـها بـه فضای کافی به منظور حرکت درون قفس بدون آنکه دمشان آسیب بیند نیـاز دارند. این فکری هست کوته بینانـه کـه یک قفس کوچک به منظور این پرنده بهتر است.

  برای یک عدد پرنده حداقل بیش از ۲۰ اینچ مربع جا نیـاز مـی باشد. آنـها حقیقتا بـه خانـه ای نیـاز دارند کـه براحتی درون آن حرکت کنند.

  نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Wed, 28 Nov 2018 13:48:00 +0000

  صدای سوت ریتمیک به منظور آموزش به عروس هلندی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  Rio : سلام من یه عروس هلندی نر دارم که 1سالشه که تازه یاد گرفته چهار کلمه صحبت کنه ولی الان چند هفته اس که اصلا دیگه حرف نمیزنه و نسبت به چیزایی که واسش میارم بی اهمیت شده 🥺 خیلی ساکت ام شده .. این به چه دلیله ؟؟که دیگه حرف نمیزنه؟

  ناشناس : باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  مائده : سلام عروس من ۲ ماهشه و نمیتونم دستیش کنم همش گاز میگیره و وقتی هم ک میارمش بیرون فقط پرواز میکنه تو خونه چیکار کنم دستی بشه😕

  الناز دهقان : سلام ببخشید چرا عروس من جیب میزنه میشه یکی منو راهنمایی کنه ممنون

  mzandi : سلام ممنون بابت فایل صوتی شاید تو چهار روز عروس هلندی من این کلمات رو تکرار کرد نر هستش و ۶ ماهشه و قبلا هم کلمات زیادی رو تکرار میکرد ممنون از سایت خوبتون

  ستایش : عروس هلندیم میاد پیشم حرف گوش میکنه نمیدونم چیکار کنم بگه سلام ستايش سلام بابا نمیدونم چیکار کنم نمیدونم

  Zahra : من هم وقتی اوردم روز اول غذا نخورد حتی ولی روز دوم ریختم تو دستم بهش دادم خورد کم کم درست میشه

  اسم عروس هلندی ام لیلی هس : لطفا یک ویس ۲ ساعت که میگه سلام بزارید من خسته شدم اینقدر گفتم سلام سلام سلام بزارید من هم بزارم برای عروس هلندی ام گوش کنه یاد بگیره... ممنونم لطفا بزاریدددد

  پری : باید هی باهاش تمرین کنید تا یاد بگیره

  فرهاد ابراهیمی : بازیگوشه

  شینا : یکم عادت کرد به خونه سریع بهش یاد بده آخه فرصت خوبیه یکم بزرگ تر شه نمیشه

  مهدی : بهترین راه برای آموزش حرف زدن عروس هلندی فقط وفقط توجه کردن به عروس میباشد وباید بااو مهربون باشید

  Amir mohamad : سلام

  زهرا : سلام به کسانی که دارن این متنو میخونن من یه عروس هلندی دارم که نره و خیلی باهوشه.من به اون غذای آجیلی میدم اگه به پرنده فروشی یا هرجای دیگه که غذای حیوانات یا غذای پرنده میفروشن مراجعه کنین.بهتون میدن. قفس عروس هلندی باید بزرگ و با ارتفاع باشه. اگر میخواهید که عروس هلندیتون زود حرف بزنه خیلی نباید از قفس درش بیارین و باید تو خود قفس حرف زدنو یا ش بدین چون پرواز میکنه و ممکنه بخوره به در و دیوار و خدایی نکرده بمیره. پس خیلی پرندتونو از قعسش درش نیارین! بهش چیزای چرب ندین بهش برنج بدین ولی به برنج روغن نزنید و بذارید تو آب بپزه و بعد که برنج تو اب پخت بدین عروس هلندیتون بخوره. اگه میخواید پرواز یاد بگیره گَه گاهی بیرون بیاریدش و بذارید زمین بمونه و خودش پرواز کنه چون اگه تو دستتون پرواز یادش بدین و بالا پایینش کنین زهلشون میترکه و خدایی نکرده میمیرن! براش تخمه مخصوص خودشو بذارین بذارید خودش نوک بزنه و نوکش قوی بشه واسش کف دریا هم بذارید تا نوک و ناخن هاشو به کف دریا بماله تا نوکش قوی شه و پوسته پوسته نشه ناخن هاشم اینجوری خیلی تیز نمیشن. کف دریا شبیه به سنگه اگه به پرنده فروشی یا به اونایی که غذتی حیواناتو میفروشن مراجعه کنید بگید کف دریا میخوام.خودشون بهتون میدن. و اینکه هر موقع عروستون بیرون از قفس بود حواستون باشه که در و پنجره باز نباشه چون فرار میکنن و میرن! امیدوازم مطلبم مفید بوده باشه خدانگهدارتون.

  تیکو : روبه روی عروس هلندی با فاصله‌ی نسبتا زیادی بنشینید و با لحن مهربونی با او سخن بگویید بعد از یک هفته نزدیک قفس شوید و انگشتتان را درون قفس ببرید اگر شمارو نوک نزد به او تشویقی دهید اگر شروع به نوک زدن کرد نترسید و بزاری هر چقدر می‌خواهد نوک بزند و شما هیچ کار خواصی انجام ندهید پرنده را بزور نگرید و سعی نکنید که نازش کنید

  Shadi : سلام خسته نباشین من یک عروس هلندی نر دارم که تازه یک سالش شده چرا تاجش خیلی کم پشت وبی جونه خودش هم وزنش خیلی کم شده ولاغرشده ولی خیلی پرجنب وجوش وزبرو زرنگه ممنون میشم کامنتم وپاسخ بدین🙏🏽

  ناشناس : من یه عروس هلندی دارم می خوام بهش سوت زدن یاد بدم اما خودم سوت زدن بلد نیستم نمی دونم چیکا. کنم اگه کسی چیزی می دونه به من بگه ممنون میشم

  امیررضا : سلام یه نکته هست که اگه می‌خواهین عروس هلندی اون حرف بزنه باید جفت نباشه یعنی که نر و ماده نباشن. وفقط نر ها قادر به حرف زدن و تکرار کلمات هستن.

  ناشناس : سلام ببخشید میشه منظورتان رو واضح تر بیان کنی

  sahebdada : همشون جیق میزنن .اگرمنظورت جیب مشکلی نیست بزاربزنه راه رئیس جمهورادامه میده پیشرفتم میکنه

  فندق وعسل : سلام خدمت شما دوستان عزیز خسته نباشید من 2 عروس هلندی دارم خیلی خیلی خیلی دوست دارم حرف بزنند لطفا به من یاد بدید به اونا حرف زدن یاد بدم ممنون 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🌷🌹🌹🌷🌹🌷

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ali 1 ماه قبل
  0

  من عروس هلندی دارم به اسم پاشا ۳ ماهشه من چطوری یاد بدم حرف زدن رو

  ali 1 ماه قبل
  1

  من چطوری حرف زدن رو به اسانی یاد بدم

  ضحی 3 ماه قبل
  1

  سلام من یک عروس هلندی دارم اسمش جوجو ۴ماهشه همین دیروز خریدمش چند بار بهش گفتم سلام،سلام جوجو بعد چند دقیقه براش صدای عروس هلندی ماده گذاشتم صدای بلندی در آورد بعد چیزی نگفت این یعنی میتونه حرف بزنه لطفا بگید.

  -1
  عرشیا 3 ماه قبل

  سلام از ۶ ماهگی به بعد شروع به حرف زدن میکنن هنوز زوده

  چیکو 3 ماه قبل
  2

  سلام من یک عروس دارم ۲ ماهشه وقتی فایل صوتی می گذارم بعدش شروع به جیق زدن شبیه به اون کلمه

  0
  عرشیا 3 ماه قبل

  تا ۶ ماهگی نمیتونن صحبت کنن و فقط جیغ میزنن

  در صورتی که نر باشع بعد ۶ ماه میتونه سخنگو بشه

  ناشناس 3 ماه قبل
  -1

  فدای مرامت

  یلدا 4 ماه قبل
  -1

  من باید چی به عروس هلندی بدم

  بعدشم عروس هلندیم نر هستش سخنگو چرا گاز میگیره

  0
  عرشیا 3 ماه قبل

  غذا ۱۲ تخم بده برای دونه اصلی

  میوه بده مثل هویج، سیب، کیوی،

  ذرت پخته بده بخوره

  شاهدونه یکم برا مستی بده بخوره

  ناشناس 4 ماه قبل
  -1

  سلام عروس ماده هم حرف میزنه ایا

  1
  سعید نقاش 4 ماه قبل

  بله ولی ی خورده زمان میبره نسبت به نرعروس

  Danial 5 ماه قبل
  -1

  سلام من یه جفت عروس دارم تقریبا ۶ ماهه نر خداروشکر سرحاله ولی ماده لوتینو هست و کمی دپرسه و چند دقیقه پیش ارزن و تخمه ای که خورده بود رو بالا اورد لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم

  علی اصغر 7 ماه قبل
  1

  سلام یه دونه عروس نر دارم 7یا8ماهشه 2تا کلمه میگه میخوام باز سخنگوش کنم چیکار باید بکنم

  دستی دستی هم هست

  0
  عرشیا 3 ماه قبل

  متن بالا کامل هست

  Hanieyh aj 7 ماه قبل
  -1

  سلام من دوروزه که عروس هلندی جفت نر و ماده خریدم که تازه سه ماهو نیمشونه چیکار کنم تا حرف بزنن؟؟

  و اینکه چطور واسشون وقت بزارم تا دستیشون کنم ؟

  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین❤

  ناشناس 8 ماه قبل
  -2

  سلام برای سخنگو کردن چه رنگ و چند ماهه بگیرم

  -1
  سارا سهیلی 7 ماه قبل

  رنگ سفید زرد با لپ های هلویی و ۴ماه خیلی خوبه

  ..... 8 ماه قبل
  -2

  سلام عروس هلندی دوتا پیش هم باشن حرف زدن یاد میگیرن

  0
  امیر 4 ماه قبل

  نه‌چون دوست‌دارن‌با‌زبان‌خودشون باهم صحبت کنن

  چیکو 9 ماه قبل
  2

  سلام

  من یه عروس هلندی خیلی باهوش دارم که خیلی کنجکاو و خیلی بازیگوشه و ۳هفته هست که خریدمش خیلی زود باهام صمیمی شد و کم کم بهش بوس یاد دادم و جدیدن میاد رو شونم سرشو کج میکنه که نازش کنم

  الان یه هفته هس که دارم باهاش تمرین حرف زدن میکنم و خیلی قشنگ گوش میده ولی با اینکه نره خیلی ساکته و در طول روز همش خودشو برام لوس می کنه....

  ولی نمیدونم چیکار کنم که حرف زدن یاد بگیره بهشم توجه زیادی می کنم

  مرتضئ 10 ماه قبل
  -1

  ببخشید عروس هلندی من از آب خوشش نمیاد

  مائده 12 ماه قبل
  15

  سلام عروس من ۲ ماهشه و نمیتونم دستیش کنم همش گاز میگیره و وقتی هم ک میارمش بیرون فقط پرواز میکنه تو خونه چیکار کنم دستی بشه😕

  بابک مرادوند 1 سال قبل
  1

  سلام من یک جفت عروس هلندی دارم عروس هلندی سدای اژیل ماشین رو در میار من موندم این عروس هلندی سخنگو میشه

  حانیه 1 سال قبل
  -1

  سلام عروسی هلندی من ۴سالشه و حرف بلده ولی الان یه مدته ک پرهاش می‌ریزه و همش میخارونه خودشو و خیلیم لاغره من فقط بهش ارزن میدم

  2
  كانجيرو كامادو 6 ماه قبل

  نبايد فقط بهش ارزن بدي، چون خسته ميشه از خوردن زياد ارزن

  شايد لاغريش هم بخاطر اينه كه فقط بهش ارزن ميدي

  حتما ببرش پيش دامپزشك

  اگه يكي به خودت همش و فقط پيتزا بده خسته نميشي؟

  عروس هلندي هاهم همينطور

  بايد به غذاش تنوع بدي

  1
  حانیه 1 سال قبل

  ببخشید۱ سالشه

  پارلا 1 سال قبل
  0

  مهسا جان این طبیعیه که گاز بگیره ولی بهت پیشنهاد میکنم اول باهاش دوست بشی بعد دستکشم دستت نکنی فقط کافیه انگشتت زیر شکمش ببری ویه ضربه خیلی کوچیک بهش بزنی میاد رودستت

  پارلا 1 سال قبل
  2

  سلامم من یه عروس هلندی دارم که حدود پونزده روز دیگه یک سالش میشه ممنون بابت پیشنهاداتون من تونستم باعملی کردن یکی ازپیشنهاداتتون عروس هلندیمو سخن گو کنم ولی هنوز گیر داده به اون کلمه ایی که اول یادش دادم وتوی بیشتر جملاتش ازاون کلملت استفاده میکنه چیکارکنم بنظرتون ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی

  مهسا 1 سال قبل
  0

  سلام من ۳ هفته هس ۲ تا عروس خریدم الان ۵ ماهشونه اصلا رام نمیشن فقط گاز میگیرن دستامونو از دستکشم میترسن فرار میکنن نمیدونم چیکا کنم گلاب هم میپاشم روشون ولی انگار ن انگار

  مهناز 1 سال قبل
  1

  سلام خسته نباشید من عروس ماده داشتم یک سالش بود تقریبا جفت واسش گرفتم ۷ماهش هست مادم مست مسته ولی نر نیست چیکار کنم جفت گیری کنند

  ندا 1 سال قبل
  -2

  سلام عروس من اول صحبت میکرد

  الان کنار یه عروس دیگه س صحبت نمیکنه وفقط صدای اون یکی و در میاره

  3
  سلام عزیزم 12 ماه قبل

  وقتیدوتا عروس هلندی رو کنار هم بزارید حرف زدن به مرور زمان یادشون میره

  2
  یاسین 1 سال قبل

  از همدیگه جداشونکن ۵ ساعت دیگه صداش در میاد

  فاطمه 💖💟 1 سال قبل
  0

  لطف کمکم کنید 😫

  شیدا 1 سال قبل
  1

  سلام من یک عروس هلندی نر داشتم براش یک ماده هم گرفتم بعد از چند وقت باهم جفت میشن ممنون از راهنمایتون

  آرمیتا 1 سال قبل
  1

  لطفان جواب من رو بدهید خیلی نگرانش هستم حدود ۲ساله و نیم که دارمش لطفان جواب بدین 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

  آرمیتا 1 سال قبل
  1

  سلام وقتتون بخیر من عروس هلندیم دیروز پاش رفت بای در ناخون. دوتا پاش کند خیلی هم خون امدبردیمش دامپزشکی براش پانسامال کرد و سروم زد و یک ویتامین دادالان حالش خوبه اما پانسمالا شو می‌کنه و فندوق قبلن خیلی شیطون بوده الان خیلی آروم شد میشه بگین بهش چی بدم یا چه کار کنیم که سر حال تر بشه و دردش کمتر بشه

  فندق وعسل 1 سال قبل
  3

  سلام خدمت شما دوستان عزیز خسته نباشید من 2 عروس هلندی دارم خیلی خیلی خیلی دوست دارم حرف بزنند لطفا به من یاد بدید به اونا حرف زدن یاد بدم ممنون 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🌷🌹🌹🌷🌹🌷

  فندق وعسل 1 سال قبل
  4

  سلام خدمت شما دوستان عزیز خسته نباشید من 2 عروس هلندی دارم خیلی خیلی خیلی دوست دارم حرف بزنند لطفا به من یاد بدید به اونا حرف زدن یاد بدم ممنون 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🌷🌹🌹🌷🌹🌷

  0
  عسل 1 سال قبل

  باهاش حرف بزن و صدای صحبت طوطی براش بزار تا یاد بگیره،الان فندق من میگه :تو خوشکل و بلا

  رضا 1 سال قبل
  0

  من الان نزدیک ۲ماه باهاش کار می کنم تا یاد بگیره باید روش خیلی وقت بزاری

  مهدی 1 سال قبل
  -2

  سلام دوست عزیز میشه منو راهنمایی کنید برای این ک عروسم حرف بزنه چیکار کنم

  مهدخت 1 سال قبل
  1

  سلام من به عروسم مولتی عسلی میدم

  اسم عروس هلندی ام لیلی هس 1 سال قبل
  7

  لطفا یک ویس ۲ ساعت که میگه سلام بزارید من خسته شدم اینقدر گفتم سلام سلام سلام بزارید من هم بزارم برای عروس هلندی ام گوش کنه یاد بگیره... ممنونم

  لطفا بزاریدددد

  0
  سعیده 10 ماه قبل

  خودتون براش ضبط کنید با صداتون چون با صدای شما اشنا بشه

  Shadi 1 سال قبل
  5

  سلام خسته نباشین من یک عروس هلندی نر دارم که تازه یک سالش شده چرا تاجش خیلی کم پشت وبی جونه خودش هم وزنش خیلی کم شده ولاغرشده ولی خیلی پرجنب وجوش وزبرو زرنگه ممنون میشم کامنتم وپاسخ بدین🙏🏽

  2
  یاسین 1 سال قبل

  کمبود کلسیم و کیتامین c داره اگه هم ویتامین B5 بدی بهتره

  1
  مهدخت 1 سال قبل

  کمبودکلسیم داره

  ؟؟ 1 سال قبل
  0

  سلام من یه عروس هلندی دارم که نژاد گلباقالی که ۲ماه و نیم الان ۳ ماه شه خریدمش یکم ترسو مشکلی نداره؟؟

  تازه یکم انگار داره حرف میزنه ولی خیلی نامفهوم چطوربفهمم چی میگه؟؟

  بعد اینو نمیدونم نر یا ماده از کجا مطمعن شوم؟؟

  غذاش چی ها باید داد؟؟ مثلا هویج-ساقه جعفری -و... میشه؟؟

  بعد وضی وقت ها هم عطسه میکنه ضرر نداره که مریض باشه؟؟

  3
  ... 1 سال قبل

  نه مشکلی نداره عطسه کردن

  پارسا 2 سال قبل
  2

  سلام باید بیشتر بهش توجه کنید

  ستایش 2 سال قبل
  7

  عروس هلندیم میاد پیشم حرف گوش میکنه نمیدونم چیکار کنم بگه سلام ستايش سلام بابا نمیدونم چیکار کنم نمیدونم

  2
  اسم عروس هلندی ام لیلی هس 1 سال قبل

  خیلی خیلی خیلی باید تکرار کنی من خودم برای اینکه یاد بگیره اسمش رو صدا بزنه اسم عروس هلندی ام لیلی هستش برای اینکه یاد بگیره صدا بزنه روزانه ی تسبیح می گرفتم دستم ده بار تسبیح رو تموم می کردم یعنی هزارتا بهش میگفتم لیلی و بالاخره یاد گرفته خیلی واضح حرف نمی زنن البته برای من ماده هستش ولی اون قدری واضح هستش که ما بفهمیم چی میگه

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام ما یک عروس هاندی داریم ۴ ماهشه .گفتن احتمتل ۹۰ درصد نره.ولی فقط صبح ها جیغ جیغ میکنه.بعدش تقریبا آرومه..تازه دستی شده البته کمی.ولی نازش می کنیم صدای جیر جیر از خودش در میاره.به نظرتون مادیه یا نر

  1
  رولی 5 ماه قبل

  صدای جیر جیر در میاره و گردنش و پایین میبره ماده اس منم یکی داشتم اینطور بود شوهرش دادم😅

  یلدا 2 سال قبل
  3

  سلام من یه عروس هلندی گرفتم

  ۲ماهشه نره.

  از اون موقعه که گرفتم عطسه میکنه.

  جلوی کولر اصلا نزاشتم نمیدونم برای چیه

  پیش پرنده فروشی از اونجا گرفتیمیش بردم گفت هیچیش نیست

  غزل 2 سال قبل
  2

  سلام من غزل هستم یه عروس خریدم دوروزی هست ثناجون عادیه برای من هم اینجوریه من درمورد ده هاخیلی اطلاعات دارم بیشترباهاش صحلت کن الان برای من تواین دوروزبهترشده ودیگه ناراحت نیست بیشتربراش وقت بزار

  mzandi 2 سال قبل
  7

  سلام ممنون بابت فایل صوتی شاید تو چهار روز عروس هلندی من این کلمات رو تکرار کرد نر هستش و ۶ ماهشه و قبلا هم کلمات زیادی رو تکرار میکرد ممنون از سایت خوبتون

  ثنا 2 سال قبل
  2

  سلام خسته نباشید

  من یه عروس هلندی گرفتم گفتن نره باز نمیدونم نره یا ماده ۳ ماهشه دوروز اومده ولی هیچ صدایی در نمیاره این عادیه چون به محیط عادت نداره؟

  من ولی باهاش حرف میزنم چیزای اسونو تمرین میکنه که ملکه ذهنش شه ولی حتی جیک جیکم نمیکنه🥲☹️

  7
  Zahra 1 سال قبل

  من هم وقتی اوردم روز اول غذا نخورد حتی ولی روز دوم ریختم تو دستم بهش دادم خورد کم کم درست میشه

  6
  شینا 2 سال قبل

  یکم عادت کرد به خونه سریع بهش یاد بده آخه فرصت خوبیه یکم بزرگ تر شه نمیشه

  0
  امیر حسین 2 سال قبل

  یکم طول میکشه بهت عادت کنه ولی اگه از بچه گی خودت بزرگش کنی بهتره همیشه باهاته

  2
  فهیمه 2 سال قبل

  سلام. بعداز ۴،۵ ماهگی شروع به صدا درآوردن و خوندن میکنه، باید بیشتر باهاش تمرین کنین. صدای ریتمیک و آسون و کوتاه رو بزارین گوش کنه، صبوری کنین، یواش یواش شروع به خوندن میکنه🌺

  تیکو 2 سال قبل
  3

  باید برای آموزش حرف به عروس هلندی توجه داشته باشید و مدت زمان طولانی با او کار کنید با او بازی کنید و زمانی که دارید با او بازی می‌کنید با او تمرین کنید و هرزمان که عروس هلندی کلمه رو تکرار کرد بهش تشویقی بدید برای تشویقی میتونید به او عذای مورد علاقه اش یا دانه های مورد دلخواهش را به او بدهید

  هرگز نا امید نشوید و صبر داشته باشید.

  نکته :عروس هلندی ماده نمی‌تواند حرف بزند

  نکته:اگر عروس هلندی شما سوت زدن را بیاموزد دیگر نمی‌تواند سخنگو شود زیرا عروس هلندی سوت زدن را بیشتر دوست دارد

  یگانه 2 سال قبل
  -2

  ممنون میشم کمکم کنید

  یگانه 2 سال قبل
  1

  ممنون میشم کمکم کنید

  یگانه 2 سال قبل
  -1

  سلام به دوستان عزیزم میگم من یک عروس هلندی خریدم وقتی میرم شیر آب را باز کنم میاد روشنم دهندش را باز میکنه تا من بهش اب بدم اصلا بلد نیست که توی آب خوریش اب بخوره اگه میشه لطفا یکم کم کمک کنید خستم کرده 🙁🙁

  -1
  کیان 10 ماه قبل

  وقتی آب میخواد همون جا آبیش رو ببر سمتش با دستت از اون بخوره بعدا تو قفسش ببین کجا بیشتر میشینه یا دون میخوره ابخوریشو بزار همونجا اینجوری عادت میکنه

  حسین لطفی 2 سال قبل
  2

  سلام یه جفت عروس طاوسی خریدم یه ماه از مامان باباشون چیزی میخوردن یه ماه منم سریلاک میدم اسمشون ارستو و پرستو هستن .ارستو معلومه نره بزرگتر شده از الان اروم میخونه .ولی پرستو ریزتره تو قفس بی قراری میکنه همش میخواد بیاد تو مشت من ماساژش بدم .چطور اینا دون خور کنم بعترین غذا میخرم ولی بازم سریلاک میخوان. الان ۲ماهه هستن از چند وقت باید دونه بخورن دیگه . یاچطور پرستو آروم کنم بره تو قفس از الان آموزششون میدم برای صحبت کردن ممنون

  0
  علی 1 سال قبل

  سلام تا3ماه حتما سرلاک میخوان بدازسه ماه کمکم دونه خورمیشه

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  چجوری عروس هلندی را دستی کنم؟؟

  5
  تیکو 2 سال قبل

  روبه روی عروس هلندی با فاصله‌ی نسبتا زیادی بنشینید و با لحن مهربونی با او سخن بگویید

  بعد از یک هفته نزدیک قفس شوید و انگشتتان را درون قفس ببرید اگر شمارو نوک نزد به او تشویقی دهید اگر شروع به نوک زدن کرد نترسید و بزاری هر چقدر می‌خواهد نوک بزند و شما هیچ کار خواصی انجام ندهید

  پرنده را بزور نگرید و سعی نکنید که نازش کنید

  سلمانی 2 سال قبل
  3

  ویس کلمه های تکراری از کجا گیر بیارم

  الناز دهقان 2 سال قبل
  8

  سلام ببخشید چرا عروس من جیب میزنه میشه یکی منو راهنمایی کنه ممنون

  6
  فرهاد ابراهیمی 2 سال قبل

  بازیگوشه

  4
  sahebdada 2 سال قبل

  همشون جیق میزنن .اگرمنظورت جیب مشکلی نیست بزاربزنه راه رئیس جمهورادامه میده پیشرفتم میکنه

  3
  ناشناس 2 سال قبل

  سلام ببخشید میشه منظورتان رو واضح تر بیان کنی

  4
  ناشناس 2 سال قبل

  سلام ببخشید میشه منظورتان رو واضح تر بیان کنی

  الناز دهقان 2 سال قبل
  1

  سلام عروس هلندی ها موجودات حساس هستند که برای به حرف در آوردن آن ها این نکته ها واجب است نکته اول عروس هلندی شما اول باید کلمه یاد بگیرد مثل توتو یا سلام یا هر کلمه ی دیگری که به ذهن شما میرسد نه دوم به هیچ انوان نباید سر عروس هلندی خود داد بزنید چون اینطور از شما میترسه و همه ی زحمات تون به باد میره

  فرشته 2 سال قبل
  0

  سلام دوستان.

  ببینید شما فقط و فقط باید تکرار و تمرین کنید

  اصلا هم به این موضوع توجه نکنید که عروس هلندی من ماده است پس نمیتونه حرف بزنه.این موضوع کاملا اشتباهه.

  با تکرارو تمرین یاد میگیرن نژاد هم مهم نیست.

  کلمه اول سخت یاد میگیرن و طول میکشه ولی کلمه های بعدی بهتره

  امیررضا 2 سال قبل
  4

  سلام یه نکته هست که اگه می‌خواهین عروس هلندی اون حرف بزنه باید جفت نباشه یعنی که نر و ماده نباشن.

  وفقط نر ها قادر به حرف زدن و تکرار کلمات هستن.

  1
  الناز دهقان 2 سال قبل

  نه ماده هم حرف میزنه ولی دیر تر از نر

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  از صدای ضبط شده بر جلو یه صدا دانلود کن براش بزار

  امید 2 سال قبل
  1

  سلام خدمت همه

  من جفتن عروس هام الان جیغ زدن یادگرفتن چطور میتونم از سرشون بندازم؟گه گداری غر غر زیر دهن میکنن مث حرف زدن اما واضح نیست !!به نظرتون صلاحه جدا کنمشون؟

  نادیا 2 سال قبل
  0

  سلام من تازه عروس هلندی گرفتم یک هفتس ولی باید چیکار کنم که حرف بزنه سوت می زنه ولی هر چقدر تمرین می کنم بازم سوت می زنه یا چقدر طول می کشه حرف بزنه ؟

  ساره 2 سال قبل
  3

  سلام عروس هلندی من اصلا حرف نمیزنه همش دارم باهاش تمرین میکنم اما فقط جیغ میزنه باید چیکار کنم

  دیانا 2 سال قبل
  2

  من عروس هلندیم رو بردم دامپزشکی گفت یه سری از چیزا براش خوبه مثلا برای من از جوجگی برنج میخوره خییللیی هم سالم و خوب و شیطون

  1
  وبااکرو 1 سال قبل

  لزیارز

  تفللددب

  علی 2 سال قبل
  0

  من یه عروس دارم سوت میزنه صحبت نمیکنه باید چکار کنم که صحبت کنه

  علی 2 سال قبل
  -2

  من یه عروس هلندی 5ماهه دارم سوت بلده بزنه چجوری میتونم حرف بزنه

  ناشناس 2 سال قبل
  4

  من یه عروس هلندی دارم می خوام بهش سوت زدن یاد بدم اما خودم سوت زدن بلد نیستم نمی دونم چیکا. کنم اگه کسی چیزی می دونه به من بگه ممنون میشم

  0
  شینا 2 سال قبل

  از اینترنت بگیر من این کار رو برای طوطیم می کنم

  -1
  شینا 2 سال قبل

  از اینترنت بگیر من این کار رو برای طوطیم می کنم

  2
  تیکو 2 سال قبل

  میتوانید از اینترنت ویس صوت زدن دانلود کنید

  1
  ناشناس 2 سال قبل

  میتوانید براش ویس سوت زدن بزارید

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  سلام کسانی که سوال در مورد گرینچیک و هرگونه طوطی دارن مطرح کنن در خدمتم

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  سلام

  نادر 2 سال قبل
  0

  عروس هلند۲ماهه ازحال گرفته ممنون میشم راهنمایم کنیدجفتش مثل همین شد که دیرزمردبزورسرلاک بهش میدم که وقتی خریدم منامیدیدن صداشون در میامدممنونم

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  سلام نادرهستم یک عروس هلندی ۲ ماهه تازه خریدم روزهایاول که وقت سرلاکش بودمیله پلاستیک سرولاک رامیگرفت ولش نمی کرد زیادهم میخورد۲روزه ازحال گرفته به زورسرلاک بهش میدم حالاخیلی ضیف شده وازحال گرفته ممنون میشم راهنمایم کنیددرضمن جفتش هم دیروزمرد

  1
  تیکو 2 سال قبل

  سعی کنید دونخور بگیرید و چیز های دیگه ای بجز سرلاک بهش بدید زیرا سرلاک تمام مواد معدنی را برای او فراهم نمی کند

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  عکس بفرستین

  شمارتون رو بزارین واتساپ پیام میدم

  2
  amk 2 سال قبل

  دوست عزیز نمیدونم ولی شاید بخاطر جنس سرلاک بوده باشه از نظر من دونخور بگیرین

  آرمینا 2 سال قبل
  -1

  عالی بود من یک عروس هلندی دارم که جنسیتش مرد است و ۳ ماه که اینجاست ولی هنوز گاز میگیره اصلا به حرف گوش نمیده، سن۵ماه،اسم چیکو.، اگر شد می توانید بگید چه کار کنم،هر کاری بگید انجام میدم.،🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  2
  ناشناس 2 سال قبل

  به احتمال زیاد از چیزی ترسیده شده احساس نا امنی میکنه

  جواد 2 سال قبل
  3

  اسم کامی نانان هم خوشگله

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  رذلاذاتا

  یاسین 2 سال قبل
  2

  من 7ماه طوطی هلندی دارم تازه یتد گرفته جیغ بزنه چکار کنم حرف بزنه

  2
  شینا 2 سال قبل

  سلام عزیزم،باهاش حرف بزن براش ویس بگیر

  0
  الناز دهقان 2 سال قبل

  باید ویس عروس هلندی براش بزاری تا حرف بزنه

  1
  ناشناس 2 سال قبل

  به احتمال زیاد ماده هستش چون ماده ها در سن بلوغ از خودشون صداهای گوش خراشی تولید میکنند

  2
  amk 2 سال قبل

  باید صبح که بلند میشید بش بگین سلامهی چندبار تکرار کنید به خانواده هم بگید که بگن ولی یکم دیره که تازه جیغ میزنه عروس من تاز داره صوت میزنه

  زهرا 2 سال قبل
  5

  سلام به کسانی که دارن این متنو میخونن من یه عروس هلندی دارم که نره

  و خیلی باهوشه.من به اون غذای آجیلی میدم

  اگه به پرنده فروشی یا هرجای دیگه که غذای حیوانات یا غذای پرنده میفروشن مراجعه کنین.بهتون میدن.

  قفس عروس هلندی باید بزرگ و با ارتفاع باشه.

  اگر میخواهید که عروس هلندیتون زود حرف بزنه خیلی نباید از قفس درش بیارین و باید تو خود قفس حرف زدنو یا ش بدین

  چون پرواز میکنه و ممکنه بخوره به در و دیوار و خدایی نکرده بمیره.

  پس خیلی پرندتونو از قعسش درش نیارین!

  بهش چیزای چرب ندین

  بهش برنج بدین ولی به برنج روغن نزنید و بذارید تو آب بپزه و بعد که برنج تو اب پخت بدین عروس هلندیتون بخوره.

  اگه میخواید پرواز یاد بگیره گَه گاهی بیرون بیاریدش و بذارید زمین بمونه و خودش پرواز کنه

  چون اگه تو دستتون پرواز یادش بدین و بالا پایینش کنین زهلشون میترکه و خدایی نکرده میمیرن!

  براش تخمه مخصوص خودشو بذارین بذارید خودش نوک بزنه و نوکش قوی بشه

  واسش کف دریا هم بذارید تا نوک و ناخن هاشو به کف دریا بماله تا نوکش قوی شه و پوسته پوسته نشه

  ناخن هاشم اینجوری خیلی تیز نمیشن. کف دریا شبیه به سنگه اگه به پرنده فروشی یا به اونایی که غذتی حیواناتو میفروشن مراجعه کنید بگید کف دریا میخوام.خودشون بهتون میدن.

  و اینکه هر موقع عروستون بیرون از قفس بود حواستون باشه که در و پنجره باز نباشه چون فرار میکنن و میرن!

  امیدوازم مطلبم مفید بوده باشه خدانگهدارتون.

  -1
  ناشناس 2 سال قبل

  نصف مطلبتون کاملن غلطه

  -1
  متین 2 سال قبل

  از قفس درش نیار بهش محلش نزار

  2
  نرگس 2 سال قبل

  سلام عروس هلندی من تو قفس نه آب میخوره نه غذا

  نمیدونم باید چیکار کنم اصلا بازی هم نمیکنه تو قفسش

  ممنون میشم کمکم کنید

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام من عروس هلندیم دوسالشه حرف می زد اما از وقتی که اومد پیش ما دیگه حرف نزد دستی کردم دکلمه یاد میدم بازم حرف نمیزنه مرسی اگه جوابم بدید چیکار باید بکنم حرف بزنه

  1
  الناز دهقان 2 سال قبل

  باید برایش توی یه اتاق آب و دون هم براش باری بعد خردن آب و دون میتوانی بری پیشش بینی ولی اگه دیدی عروس هلندی سرگردان است باید بری بیرون

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  شاید پرندتون ماده هستش

  0
  ارمین 2 سال قبل

  احتمالابه صاحب قبلیش عادت داشته بعدم دیگه دیره واسه اموزش حرف زدن

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  سلام

  عروس هلندی 2 سال قبل
  -2

  بی توجهی وبد اخلاقی و آزاد نکردن داخل خونه و غذای مرطب ندادن و اذیت کردن و زیاد دست زدن به عروس هلندی کار اشتباه است باید توجه کنید بااخلاق باشیدوآزادکنید غذای مرطب بدید اذیت نکنید نازش کنید مهربان باشید باهاش اگر این کارونکنیدعروس هلندی رام و دستی وسخنگویی ندارید

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  سلام.من عروس هلندیم نزدیکه دوساله همش پراشو میکنه.میتونین راهنماییم کنین؟؟؟ممنون میشم ازتون.

  سعید 2 سال قبل
  0

  سلام من چندوقته عروس هلندی ماده دارم ولی اصلا حرف نمیزنه میشه راهنمآییم کنید چطوری یادش بدم

  -2
  amk 2 سال قبل

  اتفاقا حرف میزنه ولی خیلی کم حداقل 2 کلمه

  -2
  زهرا 2 سال قبل

  عزیزم ماده ها حرف نمیزنن

  3
  فندق 2 سال قبل

  درود برشما ، عروس ماده به سختی به حرف زدن میاد ، باید در محیط آرومی باشه ، براش به هیچ عنوان آینه نزارید ، عروس دیگه ای هم تو محیط نباشه ، یه کلمه رو انتخاب کنید ، انقدر همون کلمه رو تکرار کنید تا صحبت کنه ، سعی کنید زمانی که میخواید بهش آموزش بدید اون رو ، روی دستتون نگه دارید و به صورتش و چشمهاش نگاه کنید ، موفق باشید

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  اگه تنها باهاشون کارکنی وخونه ساکت وارام باشه وروزانه حداقل سه مرتبه وهرمرتبه بیست دقیقه تمرین کنیدکافیه اگربرای خودتون مقدورنیست ازصدای ضبط شده استفاده کنید

  میر 2 سال قبل
  -2

  سلام عروس هلندی من بال هاش زشت شدن و اصلا پرواز نمیکنه یجا برده بودیم یارو ناشی بود بال هاشو اشتباه زد و الان ۹ماهه درنیومده تروخدا بگید چیکار کنم

  -1
  Mmmmm 2 سال قبل

  ریدی

  Rio 2 سال قبل
  21

  سلام من یه عروس هلندی نر دارم که 1سالشه

  که تازه یاد گرفته چهار کلمه صحبت کنه ولی الان چند هفته اس که اصلا دیگه حرف نمیزنه و نسبت به چیزایی که واسش میارم بی اهمیت شده 🥺

  خیلی ساکت ام شده ..

  این به چه دلیله ؟؟که دیگه حرف نمیزنه؟

  -2
  یگانه 2 سال قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  -1
  یگانه 2 سال قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  -1
  یگانه 2 سال قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  3
  یگانه 2 سال قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  0
  🎀 2 سال قبل

  شاید مریض

  0
  xxxxx 2 سال قبل

  سلام اگر چیزه تکراری به اون یاد بدی اون براش چیزی اهمیت نداره و حتی غذای تکراری به اون بدی بدش میاد

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  من تو طول روز خیلی براش وقت میزارم

  Amir mohamad 2 سال قبل
  5

  سلام

  مهدی 2 سال قبل
  5

  بهترین راه برای آموزش حرف زدن عروس هلندی فقط وفقط توجه کردن به عروس میباشد وباید بااو مهربون باشید

  ناشناس 2 سال قبل
  19

  باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  پری 3 سال قبل
  6

  باید هی باهاش تمرین کنید تا یاد بگیره

  -2
  سلام 4 ماه قبل

  سلام

  برای ارسال نظر کلیک کنید