توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانلود صدا برای آموزش حرف زدن عروس هلندی

  1 بازدید

  دانلود صدا برای آموزش حرف زدن عروس هلندی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  10 گام تاثیرگذار در اموزش حرف زدن عروس هلندی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  آموزش حرف زدن عروس هلندی

  حرف زدن عروس هلندی : شاید بارها در تلویزیون یا اینترنت عروس هلندی هایی را در حال حرف زدن دیده اید و علاقمند به دانستن رازی که در اموزش حرف زدن عروس هلندی است شده باشید.

  مسلما عروس هلندی هایی که قادر به بیان کلماتی هستند به همین راحتی سخنگو نشده اند و در پشت پرده این ماجرا یک پرورش دهنده سخت کوش و پرتلاش قرار دارد که با تلاش چندین ماهه خود توانسته این کلمات را به آموزش دهد.

  بنابراین اگر شما نیز جزو کسانی هستید که با قصدتان از خرید عروس هلندی آموزش حرف زدن به اوست، باید راه سختی را در پیش بگیرید. به هر حال در مقاله می خواهیم نکات و تکنیک های آموزش حرف زدن عروس هلندی را به شما آموزش دهیم.

  فایل صوتی صدای عروس هلندی

  نکات مهم قبل از اقدام به آموزش عروس هلندی

  اگر تاکنون تجربه نگه داری از عروس هلندی نداشته اید ، بهتر است قبل از اقدام به خرید نکات زیر را مد نظر قرار دهید و بعد اقدام به اموزش حرف زدن عروس هلندی کنید :

  ویدیو زیبا از صحبت کردن عروس هلندی در کنار آموزش

  دانلود مستقیم ویدیو اموزش حرف زدن عروس هلندی

  چگونه آموزش حرف زدن به عروس هلندی را شروع کنیم؟

  حال که در مسیر داشتن یک عروس هلندی سخنگو قرار گرفته اید. پس از اینکه تمامی نکات فوق را فرا گرفتید نوبت به خرید یک عروس هلندی جوان و و کنجکاو خواهد رسید، البته از قبل باید قفس و وسایل مورد نیاز برای نگهداری پرنده را خریداری کرده باشید. همانطور که اشاره شد در اتاق و قفس پرنده نباید آینه و اسباب بازی دارای آینه و یا حالت آینه ای شکل وجود داشته باشد، در مقاله ای مجزا راهنمای انتخاب و خرید عروس هلندی توضیح داده شده است.

  پس از اینکه عروس هلندی را به خانه و داخل قفسش منتقل کردید شاید در یک الی دو هفته اول پرنده هنوز به شما و محیط جدیدش عادت نکرده باشد بنابراین تا عادت کردن کامل پرنده به شما و محیط باید صبر کنید.

  در طی این مدت فقط آب و غذای پرنده را در اختیارش قرار دهید و هر بار با صدایی آرام و زیبا نامش را صدا بزنید تا کاملا خود را بشناسید، پس از گذشت یکی الی دو هفته خواهید دید که هنگام غذا خوردن، پرنده ناخودآگاه به سمت شما خواهد آمد و این یعنی اینکه پرنده به شما عادت کرده و آماده آموزش خواهد بود.

  در مقاله ای جداگانه نحوه آموزش و دستی کردن پرنده آموزش داده شده است، در این مقاله صرفا میخواهیم نحوه حرف زدن را به عروس هلندی شما آموزش دهیم.

  اصول کلی آموزش به پرنده ها و حیوانات با استفاده از شیوه شرطی کردن می باشد، یعنی شما که می خواهید حرف یا ترفندی را به پرنده خود آموزش دهید باید او را با استفاده از غذای مورد علاقه او تشویق به آن کار بکنید و پس از اینکه پرنده آن كار را انجام داد غذای مورد علاقه اش را به او بدهید تا زمانی که کاملا شرطی شود و بدون نیاز به پاداش آن کار را انجام دهد.

  ویدئو آموزش حرف زدن عروس هلندی

  بنابراین اگر می خواهید کلمه ای را به او آموزش دهید باید آن را بارها و بارها هنگام غذا دادن، هنگام تمیز کردن قفس، صبحگاه و شبانگاه برای پرنده تکرار کنید تا کلمه مورد نظر شما کاملا ملکه ذهن پرنده شده و در نهایت آن را به صورت ناخودآگاه تکرار کند به عنوان مثال می توانید از کلمه سلام شروع کنید تا در هر زمانی که شما را دید به شما سلام دهد.

  همانطور که اشاره شد کلمات را با لحنی خاص و سرعتی معین و حالتی شاد برای پرنده تکرار کنید و همیشه با خنده با او حرف بزنید تا پرنده با دیدن شما خوشحال شود چون تحقیقات دانشمندان نشان داده که در صورت ناراحت بودن شما پرنده نیز ناراحت خواهد شد در این صورت راندمان آموزش پایین خواهد آمد.

  حتما در نظر داشته باشید در هنگام آموزش دادن به پرنده از ورود و خروج افراد جدا خودداری نمائید زیرا تمرکز پرنده پرت شده و درصد یادگیری کاهش پیدا میکند.

  سعی کنید پرنده را در محیطی آرام قرار دهید تا آموزش او به راحتی و بدون هیچ مشکلی صورت گیرد چون که آموزش در محیط های شلوغ و پر از سر و صدا عملا هیچ فایده ای نخواهد داشت و در نهایت خواهید دید که پرنده صداهایی مبهم از خود بروز خواهد داد که شما را از تلاش چند روزه تان ناامید خواهد ساخت.

  سعی کنید جلسات آموزش را به صورتی کوتاه و در حد 10 الی 15 دقیقه برگزار کنید و اگر احساس میکنید امروز حوصله کافی برای آموزش یه پرنده ندارد از آموزش منصرف شوید چون نتیجه ای حاصل نخواهد شد.
  برخی از پرورش دهندگان با استفاده از صدای ضبط شده اقدام به آموزش حرف زدن عروس هلندی ها و سایر طوطی سانان می کنند، این روش در برخی از طوطی سانان ممکن است جواب بدهد اما در برخی دیگر ممکن است اصلا هیچ نتیجه ای به همراه نداشته باشد، به هر حال به استعداد عروس هلندی شما بستگی دارد.

  اما اگر قصد دارید پرنده خود را با استفاده از صدای ضبط شده خود آموزش دهید این نکته را مد نظر قرار دهید که صدای بیش از حد تکراری و خسته کننده اصلا مورد توجه او قرار نخواهد گرفت، بهتر است روزانه چند دقیقه صدای خود را برای او پخش کنید.

  چگونه آموزش در سخن گفتن عروس هلندی را سرعت ببخشیم؟

  برای اینکه اموزش حرف زدن عروس هلندی شما با سرعت بیشتری انجام شود و پرنده هر چه سریعتر کلمات تکرار شده را بیان کند، بهتر است از روش های تشویقی مانند دادن غذای مورد علاقه پس از هر بار گفتن کلمه و تحسین کردن او استفاده کرد، به عنوان مثال هر بار که کلمه سلام را دو الی سه بار به پرنده گفتید و از او خواستند که این کلمه را بیان کند، مقداری از دانه های مورد علاقه را به او بدهید در همین زمان نیز کلمه سلام را مدام تکرار کنید تا پرنده کاملا متوجه شود که هدف شما از دادن این دانه ها، تکرار کلمه سلام توسط پرنده است.
  پس از گذشت مدت زمانی خواهید دید که پرنده هنگام احتیاج به غذا کلمه سلام را خواهد گفت و به نوعی خواهید دید که پرنده شما نسبت به کلمه سلام شرطی شده و هر گاه این کلمه را بگوید یعنی منظورش همان دانه های مورد علاقه اوست. برای جلوگیری از چاقی پرنده در اثر دادن بیش از حد دانه ها، به مرور زمان جای دانه ها را با کلمات تشویقی مانند آفرین و باریکلا جایگزین کنید و پس از گفتن این کلمه یا سایر کلمه ها به معنای محبت او را نوازش کنید.
  همین مورد را می توانید در مورد سایر کلمه ها نیز تکرار کنید، اما برخی از پرورش دهندگان از شیوه پرسش و پاسخ برای اموزش حرف زدن عروس هلندی خود استفاده می کنند. به عنوان مثال به پرنده می گویند که نامت چیست و خودشان نیز نام پرنده را می گویند و این کلمه را دو الی سه بار تکرار می کنند و پس از آن مقداری از غذای مورد علاقه اش را به او می دهند. در دفعات بعدی مشاهده می شود که با گفتن سوال “نامت چیست” پرنده نیز به صورت ناخودآگاه اسم خودش را بر زبان می آورد و در این هنگام انتظار غذا از صاحب خود خواهد داشت.

  به طور خلاصه در آموزش حرف زدن عروس هلندی بایست :

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی

  عروس هلندی(Cockatiel )

  معرفی و تاریخچه:

  عروس هلندی پرنده ای با نام علمـی Genus Nyphicus بومـی استرالیـا مـی باشد. دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی درون زبان انگلیسی این پرنده را Cockatiel مـی نامند. دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی این پرنده درون سالهای 1800 مـیلادی ه انگلستان آورده شده است. احتمالا این پرنده توسطانی کـه به استرالیـا تبعید شده بودند درون بازگشت بـه انگلستان آورده شده است. محوبیت این پرنده افزایش پیدا کرد و امروزه این پرنده یکی از محبوب ترین پرندگان خانگی مـی باشد.

  بیشتر محبوبیت این پرنده بـه سبب طبیعت ملایم و سر وتاج رنگی پرنده مـی باشد. همچنین این پرنده بـه سادگی اهلی و دست آموز مـی شود.

  انواع عروس هلندی:

  عروس هلندی درون چندین جهش رنگی موجود مـی باشد کـه به قرار زیر مـی باشد.

  خاکستری: دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی دارای بدنی خاکستری با زمـینـه سفید درون بالها، دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی سر زرد رنگ و گونـه های نارنجی ، پرهای تاج ممکن هست خاکستری یـا زرد باشند. درون ماده ها رنگ گونـه تیره تر مـی باشد.

  Lutino : بدن زرد رنگ با سری بـه رنگ زرد کـه رنگ سر از بدن تیره تر مـی باشد. بدن مـی تواند سفید بـه نظر آید. هر دو جنس گونـه های نارنجی روشنی دارند.

  صدفی: رنگ پرهای بدن برنگ خاکستری روشن با زمـینـه سفید مـی باشد. دارای سر زرد و گونـه های نارنجی مـی باشن.

  دارچینی: رنگ پرهای بدن بسیـار روشن و اغلب برنگ قهوه ای روشن مـی باشد. سر بـه رنگزرد و گونـه ها برنگ نارنجی مـی باشند.

  نقره ای: درون حقیقت بسیـار شبیـه نژاد خاکستری هست بجز اینکه بدن برنگ سفید مـی باشد. ماده ها دارای گونـه کدر تری هستند.

  ابلق: 70% زرد یـا سفید (رنگ بدن) و 30% ابلق (رنگ بالها خاکستری) نشانـه یک عروس هلندی ابلق تمام عیـار است. نرها و ماده ها بسیـار شبیـه هم مـی باشند.

  زرد کمرنگ: از نظر رنگ بسیـار شبیـه نژاد صدفی هست با این تفاوت کـه پرنده صدایی تولید نمـی کند.

  صورت سفید: رنگ آمـیزی شبیـه نژاد خاکستری داشته با این تفاوت کـه پرهای صورت بجای زرد سفید بوده و گونـه ندارد.

  عروس هلندی دارای گونـه های بسیـار زیـادی هست که درون اثر جهش های ترکیبی مختلف بوجود آمده اند ولی نژاد های بالا رایج ترین گونـه ها مـی باشند.

  عروس هلندی پرنده ای خونگرم بوده و به توجه زیـادی نیـاز دارد. اگر بـه آنـها بی توجهی شود شروع بـه جیغ کشیدن مـی کند. آنـها کنجکاو و شیرین هستند. یک عروس هلندی درون هنگامـی کـه مشغول تمـییز خانـه یـا تماشای تلویزیون هستید بر روی شانـه تان سوار مـی شود. آنـها کم تر از طوطی استرالیـایی و طوطی های بزرگ خرابی بـه بار مـی آورند.

  بهترین عروس هلندی به منظور خرید یک عروس هلندی هست که از طفولیت از مادر خود جدا شده و توسط انسان تغذیـه شده است. این باعث مـی شود کـه پرنده بـه انسان خو گرفته و از او نترسد. این روش نیـاز پرنده بـه توجه انسان را بیشتر مـی کند.

  این پرنده مـی تواند حرف زدن را بیـاموزد. این کار درون صورتی کـه عروس هلندی تنـها پرنده خانـه باشد آسانتر است. درون صورتی کـه پرنده دیگری اطراف پرنده باشد حیوان احساس نیـازی بـه برقراری ارتباط با شما نمـی کند.

  تمرین با آنـها به منظور سخن گفتن بسیـار آسان است.فقط بـه سه چیز توجه کنید فراوانی ، تکرار و پاداش. پرنده تان را بر روی انگشت گذاشته و مستقیما رو بـه او کلمـه ای را با صدایی خوش بیـان کنید. بکرات کلمـه ای را کـه مـی خواهید پرنده بگوید تکرار کنید.

   جلسه تمرین حتما پنج دقیقه یـا کمتر و چندین بار درون روز تکرار شود. درون صورت سعی به منظور بیـان کلمـه با جایزه و یـا یک غذای و یژه از پرنده قدر دانی کنید. بعد بـه آنـها فقط درون صورتی کـه کلمـه را بیـان د جایزه بدهید. شما همچنین مـی توانید یک سی دی یـا نوار کاست را به منظور تمرین از فروشگاه های حیوانات تهیـه کنید.

  یکی از مسائلی کـه در مورد این پرنده حتما مورد توجه قرار گیرد بلوغ حیوان است. حدود یک که تا دو سالگی پرنده نر بـه بلوغ رسیده و در این هنگام بصورت پرنده ای مـهاجم درون مـی آید. حتی به منظور پرندگان دست آموز نیز این موضوع صدق مـی کند. درون این زمان حتما صبور باشید. این حالت بعد از مدتی از بین مـی رود. ولی پرنده دوست داشتنی شما مدتی درون یک حالت اندوه فرو مـی رود. ماده ها بنظر نمـی رسد کـه در این حالت فرو روند یـا حداقل هیچگاه درون این حد نمـی باشد.

  بلوغ شاید یک حرکت بـه حالت سلطه گری مردانـه درون پرنده شما مـی باشد. آنـها اغلب درون حدود دو سالگی یک مقدار سلطه گر مـی شوند. درون این حالت باز حتما صبور باشید. آنـها جریـانی را به منظور رئیس بودن طی خواهند نمود ولی این رفتار به منظور همـیشـه نخواهد بود.

   هرگز نباید بـه عروس هلندی داده شوند:

  2. آلورا

  3. شکلات

  4. مواد چرب

  5. مواد گوشتی

  6. مـیوه های ترش و نارس ( گوجه سبز ، ه و...)

  7. برنج سفید ( پخته یـا خام )

  8. کلم

  9. فلفل ( دلمـه ای یـا سبز )

  10. لبنیـات

  11. حبوبات نپخته ( پدر نخود ، ذرت خام ، عدس ، ماش و ... )

  این ها موادی هستند کـه به طور کامل به منظور عروس هلندی غیر قابل هضم و یـا بد هضم و در مورادی اسحال آور مـیباشند.

  کلم پخته از کلم خام بد هضم تر است.

  برگ اسفناج خام درون صورت تمایل پرنده بـه خوردن گزینـه ی مناسببی درون مـیان سبزیجات استاز دیگر موراد مناسب مـیتوان بـه جعفری و کاهو اشاره کرد کـه همانطور کـه مـیدانید طوطی سانان علاقه ی زیـادی بـه این دو سبزی دارند از جوانـه حبوبات خصوصا ماش هم غافل نشوید.

  عروس هلندی بـه آن صورت بیمار نمـی شود و در کل پرنده مقاومـی مـی باشد.سرما بزرگترین تهدید به منظور این پرنده است. گرمای مناسب به منظور این پرنده حدود ۱۸ که تا ۲۲ درون جه سانتیگراد مـی باشد.

  عروس هلندی بـه بیرون قفس بودن و همراهی با صاحبش علاقه خاصی دارد. البته اگر درون خانـه خود سگ یـا گربه نگاه مـی دارید حتما مراقب باشید کـه پرنده بـه هیچ عنوان درون دسترس آنـها نباشد. چرا کـه شاید این حیوان بـه خاطر حس غریزی کـه دارد بـه پرنده حمله کرده و به آن آسیب برساند.

  پرواز آزادانـه به منظور هیچ پرنده ای ایده خوبی نیست. آنـها درون هنگام پرواز ممکن هست به دیوار ، پنجره یـا اسباب اثاثیـه منزل برخورد نموده و آسیب ببینند. داستانـهایی درون مورد سوختن پرنده درون اثر پرواز درون آشپزخانـه یـا بر روی بخاری غیر معمول نیست.

  علاوه بر این ممکن هست یکی از درها باز مانده باشد و پرنده فرار کند.

   در صورتی کـه مـی خواهید پرنده تان بیرون از قفس باشد بهترین گزینـه این هست که شاه پرهای پرنده را بچینید. شاهپرهای اصلی ۸ که تا ۱۰ پر بزرگی هستند کـه در سر هر بال قرار دارد. بهتر هست دو که تا شاهپر اولی پرنده را به منظور جلوه زیباتر پرنده نچینید.

  غذا و قفس:

  عروس هلندی یک رژیم متنوع حاوی بذر گیـاهان ،دانـه های آماده به منظور پرنده، مـیوه و سبزیجات را ترجیح مـیدهد. آنـها همچنین از بیسکویت ، نان،ماکارونی و خلاصه هر چیزی کـه خودتان مـی خورید استقبال مـی کنند. از چربی زیـاد ، شکر و نمک خودداری کنید.

  تنـها از دانـه های آماده ای کـه مخصوص عروس هلندی ساخته شده استفاده کنید. اگر پرنده شما این دانـه های آماده را نخورد تعجب نکنید . اغلب آنـها غذایی را کـه برای پرنده های کوچکتر از قبیل مرغ عشق تهیـه شده ترجیح مـی دهند. آنـها اغلب بر روی دانـه ای کـه مـی خورند حساس هستند.

  عروس هلندی دوست دارد از قفس بالا برود بنابراین برایش از قفسی استفاده کنید کـه براحتی بتواند از آن بالا رفته و بالهای خود را بکشد. بخاطر داشته باشید این پرنده دارای دم بلندی هست و آنـها بـه فضای کافی به منظور حرکت درون قفس بدون آنکه دمشان آسیب بیند نیـاز دارند. این فکری هست کوته بینانـه کـه یک قفس کوچک به منظور این پرنده بهتر است.

  برای یک عدد پرنده حداقل بیش از ۲۰ اینچ مربع جا نیـاز مـی باشد. آنـها حقیقتا بـه خانـه ای نیـاز دارند کـه براحتی درون آن حرکت کنند.

  نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Wed, 28 Nov 2018 13:48:00 +0000

  صدای سوت ریتمیک به منظور آموزش به عروس هلندی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  Rio : سلام من یه عروس هلندی نر دارم که 1سالشه که تازه یاد گرفته چهار کلمه صحبت کنه ولی الان چند هفته اس که اصلا دیگه حرف نمیزنه و نسبت به چیزایی که واسش میارم بی اهمیت شده 🥺 خیلی ساکت ام شده .. این به چه دلیله ؟؟که دیگه حرف نمیزنه؟

  ناشناس : باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  مهدی : بهترین راه برای آموزش حرف زدن عروس هلندی فقط وفقط توجه کردن به عروس میباشد وباید بااو مهربون باشید

  پری : باید هی باهاش تمرین کنید تا یاد بگیره

  Amir mohamad : سلام

  الناز دهقان : سلام ببخشید چرا عروس من جیب میزنه میشه یکی منو راهنمایی کنه ممنون

  اسم عروس هلندی ام لیلی هس : لطفا یک ویس ۲ ساعت که میگه سلام بزارید من خسته شدم اینقدر گفتم سلام سلام سلام بزارید من هم بزارم برای عروس هلندی ام گوش کنه یاد بگیره... ممنونم لطفا بزاریدددد

  ناشناس : من یه عروس هلندی دارم می خوام بهش سوت زدن یاد بدم اما خودم سوت زدن بلد نیستم نمی دونم چیکا. کنم اگه کسی چیزی می دونه به من بگه ممنون میشم

  تیکو : روبه روی عروس هلندی با فاصله‌ی نسبتا زیادی بنشینید و با لحن مهربونی با او سخن بگویید بعد از یک هفته نزدیک قفس شوید و انگشتتان را درون قفس ببرید اگر شمارو نوک نزد به او تشویقی دهید اگر شروع به نوک زدن کرد نترسید و بزاری هر چقدر می‌خواهد نوک بزند و شما هیچ کار خواصی انجام ندهید پرنده را بزور نگرید و سعی نکنید که نازش کنید

  یلدا : سلام من یه عروس هلندی گرفتم ۲ماهشه نره. از اون موقعه که گرفتم عطسه میکنه. جلوی کولر اصلا نزاشتم نمیدونم برای چیه پیش پرنده فروشی از اونجا گرفتیمیش بردم گفت هیچیش نیست

  Zahra : من هم وقتی اوردم روز اول غذا نخورد حتی ولی روز دوم ریختم تو دستم بهش دادم خورد کم کم درست میشه

  Shadi : سلام خسته نباشین من یک عروس هلندی نر دارم که تازه یک سالش شده چرا تاجش خیلی کم پشت وبی جونه خودش هم وزنش خیلی کم شده ولاغرشده ولی خیلی پرجنب وجوش وزبرو زرنگه ممنون میشم کامنتم وپاسخ بدین🙏🏽

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  آرمیتا 7 روز قبل
  -1

  لطفان جواب من رو بدهید خیلی نگرانش هستم حدود ۲ساله و نیم که دارمش لطفان جواب بدین 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

  آرمیتا 7 روز قبل
  0

  سلام وقتتون بخیر من عروس هلندیم دیروز پاش رفت بای در ناخون. دوتا پاش کند خیلی هم خون امدبردیمش دامپزشکی براش پانسامال کرد و سروم زد و یک ویتامین دادالان حالش خوبه اما پانسمالا شو می‌کنه و فندوق قبلن خیلی شیطون بوده الان خیلی آروم شد میشه بگین بهش چی بدم یا چه کار کنیم که سر حال تر بشه و دردش کمتر بشه

  فندق وعسل 9 روز قبل
  0

  لطفا جواب بدد

  فندق وعسل 9 روز قبل
  0

  سلام خدمت شما دوستان عزیز خسته نباشید من 2 عروس هلندی دارم خیلی خیلی خیلی دوست دارم حرف بزنند لطفا به من یاد بدید به اونا حرف زدن یاد بدم ممنون 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🌷🌹🌹🌷🌹🌷

  فندق وعسل 9 روز قبل
  0

  سلام خدمت شما دوستان عزیز خسته نباشید من 2 عروس هلندی دارم خیلی خیلی خیلی دوست دارم حرف بزنند لطفا به من یاد بدید به اونا حرف زدن یاد بدم ممنون 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🌷🌹🌹🌷🌹🌷

  رضا 18 روز قبل
  0

  من الان نزدیک ۲ماه باهاش کار می کنم تا یاد بگیره باید روش خیلی وقت بزاری

  مهدی 23 روز قبل
  0

  سلام دوست عزیز میشه منو راهنمایی کنید برای این ک عروسم حرف بزنه چیکار کنم

  مهدخت 25 روز قبل
  0

  سلام من به عروسم مولتی عسلی میدم

  اسم عروس هلندی ام لیلی هس 1 ماه قبل
  5

  لطفا یک ویس ۲ ساعت که میگه سلام بزارید من خسته شدم اینقدر گفتم سلام سلام سلام بزارید من هم بزارم برای عروس هلندی ام گوش کنه یاد بگیره... ممنونم

  لطفا بزاریدددد

  1
  داش علی 5 روز قبل

  بیا ۰۹۰۱۷۷۵۳۲۹۴ برات بفرستم

  Shadi 2 ماه قبل
  4

  سلام خسته نباشین من یک عروس هلندی نر دارم که تازه یک سالش شده چرا تاجش خیلی کم پشت وبی جونه خودش هم وزنش خیلی کم شده ولاغرشده ولی خیلی پرجنب وجوش وزبرو زرنگه ممنون میشم کامنتم وپاسخ بدین🙏🏽

  2
  مهدخت 25 روز قبل

  کمبودکلسیم داره

  ؟؟ 3 ماه قبل
  1

  سلام من یه عروس هلندی دارم که نژاد گلباقالی که ۲ماه و نیم الان ۳ ماه شه خریدمش یکم ترسو مشکلی نداره؟؟

  تازه یکم انگار داره حرف میزنه ولی خیلی نامفهوم چطوربفهمم چی میگه؟؟

  بعد اینو نمیدونم نر یا ماده از کجا مطمعن شوم؟؟

  غذاش چی ها باید داد؟؟ مثلا هویج-ساقه جعفری -و... میشه؟؟

  بعد وضی وقت ها هم عطسه میکنه ضرر نداره که مریض باشه؟؟

  0
  ... 3 ماه قبل

  نه مشکلی نداره عطسه کردن

  فرزاد 4 ماه قبل
  1

  سلام من 4 روزه عروس گرفتم 6 ماهشه یعنی رام مشیه؟ آموزش بدیم یاد میگیره؟ یعنی 6 ماهه سختش میشه با یاد بگیره؟

  0
  ایلیا 1 ماه قبل

  خیلی عالی بود عروس هلندی من به حرف افتاده

  2
  علیرضا 3 ماه قبل

  ببخشید من عروس هلندیم ۲ماهشه است

  این صدا انگار گرفته ولی یکم جیغ میزنه

  یعنی چی شده لطفا جواب بدید 😔🙏🙏🙏

  1
  Fatemeh 3 ماه قبل

  از۳ماهگی تا یک سالگی بهتر یاد میگیره

  پارسا 5 ماه قبل
  1

  سلام باید بیشتر بهش توجه کنید

  ستایش 5 ماه قبل
  2

  عروس هلندیم میاد پیشم حرف گوش میکنه نمیدونم چیکار کنم بگه سلام ستايش سلام بابا نمیدونم چیکار کنم نمیدونم

  0
  اسم عروس هلندی ام لیلی هس 1 ماه قبل

  خیلی خیلی خیلی باید تکرار کنی من خودم برای اینکه یاد بگیره اسمش رو صدا بزنه اسم عروس هلندی ام لیلی هستش برای اینکه یاد بگیره صدا بزنه روزانه ی تسبیح می گرفتم دستم ده بار تسبیح رو تموم می کردم یعنی هزارتا بهش میگفتم لیلی و بالاخره یاد گرفته خیلی واضح حرف نمی زنن البته برای من ماده هستش ولی اون قدری واضح هستش که ما بفهمیم چی میگه

  تیکو 5 ماه قبل
  0

  چگونه بفهمیم عروس هلندی نر است یا ماده؟

  زهرا فارسیجانی 5 ماه قبل
  -2

  سلام‌من یه عروس دارم نرهستش ۸ماهشه خیلی گاز میگیره چکارش کنم رام بشه

  2
  علیرضا زارع 4 ماه قبل

  باید بهش دارچین بهش بدی هم رام میشه هم برای پرنده آرام بخشه

  2
  امیر حسین 5 ماه قبل

  ببخشید دختر خانم طوطی های نر چون یکم غرور دارن گاز میگیرن برای رام کردنش باید از بچه گی از قفس بیرون بیاریش منم یه جفت دارم نره کمکم داره آروم میشه فقط منو گاز نمیگیره

  ناشناس 5 ماه قبل
  -1

  عروس هلندی ها یه چند هفته طول میکشه تا حرف بزنن

  اگر حرف نزدند اشکال نداره شاید بعضی ها دیر به سخن در میایند

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  سلام ما یک عروس هاندی داریم ۴ ماهشه .گفتن احتمتل ۹۰ درصد نره.ولی فقط صبح ها جیغ جیغ میکنه.بعدش تقریبا آرومه..تازه دستی شده البته کمی.ولی نازش می کنیم صدای جیر جیر از خودش در میاره.به نظرتون مادیه یا نر

  -2
  عروس 1 ماه قبل

  احتمالا ماده هست.فقط نرها حرف میزنن.

  یلدا 5 ماه قبل
  4

  سلام من یه عروس هلندی گرفتم

  ۲ماهشه نره.

  از اون موقعه که گرفتم عطسه میکنه.

  جلوی کولر اصلا نزاشتم نمیدونم برای چیه

  پیش پرنده فروشی از اونجا گرفتیمیش بردم گفت هیچیش نیست

  غزل 5 ماه قبل
  3

  سلام من غزل هستم یه عروس خریدم دوروزی هست ثناجون عادیه برای من هم اینجوریه من درمورد ده هاخیلی اطلاعات دارم بیشترباهاش صحلت کن الان برای من تواین دوروزبهترشده ودیگه ناراحت نیست بیشتربراش وقت بزار

  نفس 5 ماه قبل
  1

  سلام

  عروس هلندی بنده ۲ ماهشه از الان باهاش کار کنم ک حرف بزنه

  mzandi 6 ماه قبل
  2

  سلام ممنون بابت فایل صوتی شاید تو چهار روز عروس هلندی من این کلمات رو تکرار کرد نر هستش و ۶ ماهشه و قبلا هم کلمات زیادی رو تکرار میکرد ممنون از سایت خوبتون

  ثنا 6 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشید

  من یه عروس هلندی گرفتم گفتن نره باز نمیدونم نره یا ماده ۳ ماهشه دوروز اومده ولی هیچ صدایی در نمیاره این عادیه چون به محیط عادت نداره؟

  من ولی باهاش حرف میزنم چیزای اسونو تمرین میکنه که ملکه ذهنش شه ولی حتی جیک جیکم نمیکنه🥲☹️

  4
  Zahra 3 ماه قبل

  من هم وقتی اوردم روز اول غذا نخورد حتی ولی روز دوم ریختم تو دستم بهش دادم خورد کم کم درست میشه

  3
  شینا 5 ماه قبل

  یکم عادت کرد به خونه سریع بهش یاد بده آخه فرصت خوبیه یکم بزرگ تر شه نمیشه

  1
  امیر حسین 5 ماه قبل

  یکم طول میکشه بهت عادت کنه ولی اگه از بچه گی خودت بزرگش کنی بهتره همیشه باهاته

  2
  فهیمه 5 ماه قبل

  سلام. بعداز ۴،۵ ماهگی شروع به صدا درآوردن و خوندن میکنه، باید بیشتر باهاش تمرین کنین. صدای ریتمیک و آسون و کوتاه رو بزارین گوش کنه، صبوری کنین، یواش یواش شروع به خوندن میکنه🌺

  تیکو 6 ماه قبل
  3

  باید برای آموزش حرف به عروس هلندی توجه داشته باشید و مدت زمان طولانی با او کار کنید با او بازی کنید و زمانی که دارید با او بازی می‌کنید با او تمرین کنید و هرزمان که عروس هلندی کلمه رو تکرار کرد بهش تشویقی بدید برای تشویقی میتونید به او عذای مورد علاقه اش یا دانه های مورد دلخواهش را به او بدهید

  هرگز نا امید نشوید و صبر داشته باشید.

  نکته :عروس هلندی ماده نمی‌تواند حرف بزند

  نکته:اگر عروس هلندی شما سوت زدن را بیاموزد دیگر نمی‌تواند سخنگو شود زیرا عروس هلندی سوت زدن را بیشتر دوست دارد

  یگانه 6 ماه قبل
  0

  ممنون میشم کمکم کنید

  یگانه 6 ماه قبل
  0

  ممنون میشم کمکم کنید

  یگانه 6 ماه قبل
  1

  سلام به دوستان عزیزم میگم من یک عروس هلندی خریدم وقتی میرم شیر آب را باز کنم میاد روشنم دهندش را باز میکنه تا من بهش اب بدم اصلا بلد نیست که توی آب خوریش اب بخوره اگه میشه لطفا یکم کم کمک کنید خستم کرده 🙁🙁

  حسین لطفی 6 ماه قبل
  1

  سلام یه جفت عروس طاوسی خریدم یه ماه از مامان باباشون چیزی میخوردن یه ماه منم سریلاک میدم اسمشون ارستو و پرستو هستن .ارستو معلومه نره بزرگتر شده از الان اروم میخونه .ولی پرستو ریزتره تو قفس بی قراری میکنه همش میخواد بیاد تو مشت من ماساژش بدم .چطور اینا دون خور کنم بعترین غذا میخرم ولی بازم سریلاک میخوان. الان ۲ماهه هستن از چند وقت باید دونه بخورن دیگه . یاچطور پرستو آروم کنم بره تو قفس از الان آموزششون میدم برای صحبت کردن ممنون

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  چجوری عروس هلندی را دستی کنم؟؟

  4
  تیکو 6 ماه قبل

  روبه روی عروس هلندی با فاصله‌ی نسبتا زیادی بنشینید و با لحن مهربونی با او سخن بگویید

  بعد از یک هفته نزدیک قفس شوید و انگشتتان را درون قفس ببرید اگر شمارو نوک نزد به او تشویقی دهید اگر شروع به نوک زدن کرد نترسید و بزاری هر چقدر می‌خواهد نوک بزند و شما هیچ کار خواصی انجام ندهید

  پرنده را بزور نگرید و سعی نکنید که نازش کنید

  ناشناس 7 ماه قبل
  -2

  اگر خونه تنها باشیم و سر وصدا نباشه راحت یا د میگرن

  سلمانی 7 ماه قبل
  3

  ویس کلمه های تکراری از کجا گیر بیارم

  الناز دهقان 7 ماه قبل
  5

  سلام ببخشید چرا عروس من جیب میزنه میشه یکی منو راهنمایی کنه ممنون

  2
  فرهاد ابراهیمی 6 ماه قبل

  بازیگوشه

  3
  sahebdada 6 ماه قبل

  همشون جیق میزنن .اگرمنظورت جیب مشکلی نیست بزاربزنه راه رئیس جمهورادامه میده پیشرفتم میکنه

  2
  ناشناس 7 ماه قبل

  سلام ببخشید میشه منظورتان رو واضح تر بیان کنی

  1
  ناشناس 7 ماه قبل

  سلام ببخشید میشه منظورتان رو واضح تر بیان کنی

  الناز دهقان 7 ماه قبل
  0

  سلام عروس هلندی ها موجودات حساس هستند که برای به حرف در آوردن آن ها این نکته ها واجب است نکته اول عروس هلندی شما اول باید کلمه یاد بگیرد مثل توتو یا سلام یا هر کلمه ی دیگری که به ذهن شما میرسد نه دوم به هیچ انوان نباید سر عروس هلندی خود داد بزنید چون اینطور از شما میترسه و همه ی زحمات تون به باد میره

  فرشته 7 ماه قبل
  0

  سلام دوستان.

  ببینید شما فقط و فقط باید تکرار و تمرین کنید

  اصلا هم به این موضوع توجه نکنید که عروس هلندی من ماده است پس نمیتونه حرف بزنه.این موضوع کاملا اشتباهه.

  با تکرارو تمرین یاد میگیرن نژاد هم مهم نیست.

  کلمه اول سخت یاد میگیرن و طول میکشه ولی کلمه های بعدی بهتره

  امیررضا 7 ماه قبل
  2

  سلام یه نکته هست که اگه می‌خواهین عروس هلندی اون حرف بزنه باید جفت نباشه یعنی که نر و ماده نباشن.

  وفقط نر ها قادر به حرف زدن و تکرار کلمات هستن.

  1
  الناز دهقان 7 ماه قبل

  نه ماده هم حرف میزنه ولی دیر تر از نر

  ناشناس 7 ماه قبل
  -1

  از صدای ضبط شده بر جلو یه صدا دانلود کن براش بزار

  امید 7 ماه قبل
  2

  سلام خدمت همه

  من جفتن عروس هام الان جیغ زدن یادگرفتن چطور میتونم از سرشون بندازم؟گه گداری غر غر زیر دهن میکنن مث حرف زدن اما واضح نیست !!به نظرتون صلاحه جدا کنمشون؟

  -1
  امیررضا 7 ماه قبل

  سلام نه این کارو به هیچ وجه انجام ندیدن بعد از مدتی از جیغ زدن جدا می شن و دیگع جیغ نمی زنم و کمی بعد حرف یعنی سود می زنند

  ممنون هر کاری بود در خدمتم

  نادیا 7 ماه قبل
  0

  سلام من تازه عروس هلندی گرفتم یک هفتس ولی باید چیکار کنم که حرف بزنه سوت می زنه ولی هر چقدر تمرین می کنم بازم سوت می زنه یا چقدر طول می کشه حرف بزنه ؟

  ساره 7 ماه قبل
  0

  سلام عروس هلندی من اصلا حرف نمیزنه همش دارم باهاش تمرین میکنم اما فقط جیغ میزنه باید چیکار کنم

  دیانا 8 ماه قبل
  0

  من عروس هلندیم رو بردم دامپزشکی گفت یه سری از چیزا براش خوبه مثلا برای من از جوجگی برنج میخوره خییللیی هم سالم و خوب و شیطون

  1
  وبااکرو 4 ماه قبل

  لزیارز

  تفللددب

  علی 8 ماه قبل
  0

  من یه عروس دارم سوت میزنه صحبت نمیکنه باید چکار کنم که صحبت کنه

  علی 8 ماه قبل
  0

  من یه عروس هلندی 5ماهه دارم سوت بلده بزنه چجوری میتونم حرف بزنه

  ناشناس 8 ماه قبل
  4

  من یه عروس هلندی دارم می خوام بهش سوت زدن یاد بدم اما خودم سوت زدن بلد نیستم نمی دونم چیکا. کنم اگه کسی چیزی می دونه به من بگه ممنون میشم

  -2
  شینا 5 ماه قبل

  از اینترنت بگیر من این کار رو برای طوطیم می کنم

  3
  شینا 5 ماه قبل

  از اینترنت بگیر من این کار رو برای طوطیم می کنم

  0
  شینا 5 ماه قبل

  از اینترنت بگیر من این کار رو برای طوطیم می کنم

  1
  تیکو 6 ماه قبل

  میتوانید از اینترنت ویس صوت زدن دانلود کنید

  1
  ناشناس 7 ماه قبل

  میتوانید براش ویس سوت زدن بزارید

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  سلام کسانی که سوال در مورد گرینچیک و هرگونه طوطی دارن مطرح کنن در خدمتم

  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  سلام

  نادر 8 ماه قبل
  0

  عروس هلند۲ماهه ازحال گرفته ممنون میشم راهنمایم کنیدجفتش مثل همین شد که دیرزمردبزورسرلاک بهش میدم که وقتی خریدم منامیدیدن صداشون در میامدممنونم

  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  سلام نادرهستم یک عروس هلندی ۲ ماهه تازه خریدم روزهایاول که وقت سرلاکش بودمیله پلاستیک سرولاک رامیگرفت ولش نمی کرد زیادهم میخورد۲روزه ازحال گرفته به زورسرلاک بهش میدم حالاخیلی ضیف شده وازحال گرفته ممنون میشم راهنمایم کنیددرضمن جفتش هم دیروزمرد

  1
  تیکو 6 ماه قبل

  سعی کنید دونخور بگیرید و چیز های دیگه ای بجز سرلاک بهش بدید زیرا سرلاک تمام مواد معدنی را برای او فراهم نمی کند

  0
  ناشناس 8 ماه قبل

  عکس بفرستین

  شمارتون رو بزارین واتساپ پیام میدم

  2
  amk 8 ماه قبل

  دوست عزیز نمیدونم ولی شاید بخاطر جنس سرلاک بوده باشه از نظر من دونخور بگیرین

  آرمینا 8 ماه قبل
  -2

  عالی بود من یک عروس هلندی دارم که جنسیتش مرد است و ۳ ماه که اینجاست ولی هنوز گاز میگیره اصلا به حرف گوش نمیده، سن۵ماه،اسم چیکو.، اگر شد می توانید بگید چه کار کنم،هر کاری بگید انجام میدم.،🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  0
  ناشناس 8 ماه قبل

  به احتمال زیاد از چیزی ترسیده شده احساس نا امنی میکنه

  جواد 9 ماه قبل
  2

  اسم کامی نانان هم خوشگله

  سپیده 9 ماه قبل
  0

  من تا حالا ۳ عروس و ۸ مرغ عشق دستی و بزرگ کردم اگر میخواین حرف زدن یاد بگیرن باید به شما علاقه پیدا کنند از ی جوجه شروع کنید عروس ها عاشق این هستند که صورت و سرشون رو بخوارونید نیاز نیست یک عروس تنها در قفس رها کنید میتوانید بزاریدش روی قفس و با نوازشش باهاش ارتباط برقرار کنید بهشون سفیده ی تخم مرغ بدین

  ناشناس 9 ماه قبل
  1

  رذلاذاتا

  یاسین 9 ماه قبل
  2

  من 7ماه طوطی هلندی دارم تازه یتد گرفته جیغ بزنه چکار کنم حرف بزنه

  1
  شینا 5 ماه قبل

  سلام عزیزم،باهاش حرف بزن براش ویس بگیر

  1
  الناز دهقان 7 ماه قبل

  باید ویس عروس هلندی براش بزاری تا حرف بزنه

  1
  ناشناس 8 ماه قبل

  به احتمال زیاد ماده هستش چون ماده ها در سن بلوغ از خودشون صداهای گوش خراشی تولید میکنند

  3
  amk 8 ماه قبل

  باید صبح که بلند میشید بش بگین سلامهی چندبار تکرار کنید به خانواده هم بگید که بگن ولی یکم دیره که تازه جیغ میزنه عروس من تاز داره صوت میزنه

  زهرا 9 ماه قبل
  3

  سلام به کسانی که دارن این متنو میخونن من یه عروس هلندی دارم که نره

  و خیلی باهوشه.من به اون غذای آجیلی میدم

  اگه به پرنده فروشی یا هرجای دیگه که غذای حیوانات یا غذای پرنده میفروشن مراجعه کنین.بهتون میدن.

  قفس عروس هلندی باید بزرگ و با ارتفاع باشه.

  اگر میخواهید که عروس هلندیتون زود حرف بزنه خیلی نباید از قفس درش بیارین و باید تو خود قفس حرف زدنو یا ش بدین

  چون پرواز میکنه و ممکنه بخوره به در و دیوار و خدایی نکرده بمیره.

  پس خیلی پرندتونو از قعسش درش نیارین!

  بهش چیزای چرب ندین

  بهش برنج بدین ولی به برنج روغن نزنید و بذارید تو آب بپزه و بعد که برنج تو اب پخت بدین عروس هلندیتون بخوره.

  اگه میخواید پرواز یاد بگیره گَه گاهی بیرون بیاریدش و بذارید زمین بمونه و خودش پرواز کنه

  چون اگه تو دستتون پرواز یادش بدین و بالا پایینش کنین زهلشون میترکه و خدایی نکرده میمیرن!

  براش تخمه مخصوص خودشو بذارین بذارید خودش نوک بزنه و نوکش قوی بشه

  واسش کف دریا هم بذارید تا نوک و ناخن هاشو به کف دریا بماله تا نوکش قوی شه و پوسته پوسته نشه

  ناخن هاشم اینجوری خیلی تیز نمیشن. کف دریا شبیه به سنگه اگه به پرنده فروشی یا به اونایی که غذتی حیواناتو میفروشن مراجعه کنید بگید کف دریا میخوام.خودشون بهتون میدن.

  و اینکه هر موقع عروستون بیرون از قفس بود حواستون باشه که در و پنجره باز نباشه چون فرار میکنن و میرن!

  امیدوازم مطلبم مفید بوده باشه خدانگهدارتون.

  0
  ناشناس 8 ماه قبل

  نصف مطلبتون کاملن غلطه

  0
  متین 9 ماه قبل

  از قفس درش نیار بهش محلش نزار

  2
  نرگس 9 ماه قبل

  سلام عروس هلندی من تو قفس نه آب میخوره نه غذا

  نمیدونم باید چیکار کنم اصلا بازی هم نمیکنه تو قفسش

  ممنون میشم کمکم کنید

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  سلام من عروس هلندیم دوسالشه حرف می زد اما از وقتی که اومد پیش ما دیگه حرف نزد دستی کردم دکلمه یاد میدم بازم حرف نمیزنه مرسی اگه جوابم بدید چیکار باید بکنم حرف بزنه

  1
  الناز دهقان 7 ماه قبل

  باید برایش توی یه اتاق آب و دون هم براش باری بعد خردن آب و دون میتوانی بری پیشش بینی ولی اگه دیدی عروس هلندی سرگردان است باید بری بیرون

  0
  ناشناس 7 ماه قبل

  شاید پرندتون ماده هستش

  0
  ارمین 8 ماه قبل

  احتمالابه صاحب قبلیش عادت داشته بعدم دیگه دیره واسه اموزش حرف زدن

  -2
  amk 8 ماه قبل

  طول میکشه تا به مهیت ادت کنه

  ناشناس 10 ماه قبل
  -1

  من عروس هلندی ده ماهه دارم

  بنظرتون حرف میزنه؟دستی میشه؟

  0
  ناشناس 7 ماه قبل

  آره برای من یکساله بهش حرف زدن یاد دادمو دستیش کردم

  0
  متین 8 ماه قبل

  سلام من عروس هلندی دارم ۷ماهشه ۵کلام حرف میزنه و خیلی صدا صوت دیگر

  برا شما هم اگه باهاش کار کنی حرف میزن

  -1
  ارمین 8 ماه قبل

  نه عروس روبایدازیکی دوماهگی اموزش بدی ودستی کنین من خودم دارم

  2
  زهرا 9 ماه قبل

  بله میشه حرف میطنه ولی خیلی باید واسش وقت بذاری

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  سلام

  عروس هلندی 10 ماه قبل
  0

  بی توجهی وبد اخلاقی و آزاد نکردن داخل خونه و غذای مرطب ندادن و اذیت کردن و زیاد دست زدن به عروس هلندی کار اشتباه است باید توجه کنید بااخلاق باشیدوآزادکنید غذای مرطب بدید اذیت نکنید نازش کنید مهربان باشید باهاش اگر این کارونکنیدعروس هلندی رام و دستی وسخنگویی ندارید

  عروس هلندی 10 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشید تنها مطلب توجه کردن به عروس هلندی

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  سلام.من عروس هلندیم نزدیکه دوساله همش پراشو میکنه.میتونین راهنماییم کنین؟؟؟ممنون میشم ازتون.

  سعید 10 ماه قبل
  1

  سلام من چندوقته عروس هلندی ماده دارم ولی اصلا حرف نمیزنه میشه راهنمآییم کنید چطوری یادش بدم

  0
  شینا 5 ماه قبل

  کامنت بالایی چرا حرف میزنند

  0
  amk 8 ماه قبل

  اتفاقا حرف میزنه ولی خیلی کم حداقل 2 کلمه

  0
  زهرا 9 ماه قبل

  عزیزم ماده ها حرف نمیزنن

  3
  فندق 10 ماه قبل

  درود برشما ، عروس ماده به سختی به حرف زدن میاد ، باید در محیط آرومی باشه ، براش به هیچ عنوان آینه نزارید ، عروس دیگه ای هم تو محیط نباشه ، یه کلمه رو انتخاب کنید ، انقدر همون کلمه رو تکرار کنید تا صحبت کنه ، سعی کنید زمانی که میخواید بهش آموزش بدید اون رو ، روی دستتون نگه دارید و به صورتش و چشمهاش نگاه کنید ، موفق باشید

  ناشناس 10 ماه قبل
  3

  اگه تنها باهاشون کارکنی وخونه ساکت وارام باشه وروزانه حداقل سه مرتبه وهرمرتبه بیست دقیقه تمرین کنیدکافیه اگربرای خودتون مقدورنیست ازصدای ضبط شده استفاده کنید

  0
  پارسا 6 ماه قبل

  سلام چطوری عروس هلندیم روسخنگو کنم

  بد ازکجا بفهم چند ماهشه فکرکنم ۲یا۳ماهشه

  ولی میخوام دقیق بفهم میشه به مبگید سپاس

  میر 11 ماه قبل
  0

  سلام عروس هلندی من بال هاش زشت شدن و اصلا پرواز نمیکنه یجا برده بودیم یارو ناشی بود بال هاشو اشتباه زد و الان ۹ماهه درنیومده تروخدا بگید چیکار کنم

  0
  علی 10 ماه قبل

  برای زشت بودن بال هاش باید هفته ای دو بار برای اتاقی که در اون پرنده رو نگهداری میکنید از بخور استفاده کنید تا رطوبت مورد نیاز پرنده تامین بشه.

  بال هاش هم چون کوتاه کردن دیگه در نمیاد و نمیتونه پرواز کنه که این برای رام و دستی شدن عروس عالیه ولی اگه بخاید دوباره بال هاش در بیاد باید روزی یک عدد از بال های قیچی شده رو کند تا دوباره در بیاد و به هیچ وجه خودتون این کار رو نکنید چون از شما زده میشه و کلا شما میترسه

  1
  Mmmmm 10 ماه قبل

  ریدی

  Rio 11 ماه قبل
  24

  سلام من یه عروس هلندی نر دارم که 1سالشه

  که تازه یاد گرفته چهار کلمه صحبت کنه ولی الان چند هفته اس که اصلا دیگه حرف نمیزنه و نسبت به چیزایی که واسش میارم بی اهمیت شده 🥺

  خیلی ساکت ام شده ..

  این به چه دلیله ؟؟که دیگه حرف نمیزنه؟

  0
  یگانه 6 ماه قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  0
  یگانه 6 ماه قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  2
  یگانه 6 ماه قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  2
  یگانه 6 ماه قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  2
  یگانه 6 ماه قبل

  سلام ببرش پیش دام پزشک شاید مریض شده که هیچی نمیگه توی گوگل خوندم اگه ساکت بشینه و هیچی نگه یعنی بیمار هستش و اگه سرش رو میزار روی یکی از بال هاش به مدت طولانی یعنی بیمار ی دار اگه این طوری هست ببرش پیش دام پزشک

  3
  🎀 10 ماه قبل

  شاید مریض

  2
  xxxxx 11 ماه قبل

  سلام اگر چیزه تکراری به اون یاد بدی اون براش چیزی اهمیت نداره و حتی غذای تکراری به اون بدی بدش میاد

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  من تو طول روز خیلی براش وقت میزارم

  Amir mohamad 1 سال قبل
  5

  سلام

  مهدی 1 سال قبل
  8

  بهترین راه برای آموزش حرف زدن عروس هلندی فقط وفقط توجه کردن به عروس میباشد وباید بااو مهربون باشید

  0
  👍 29 روز قبل

  دمت گرم آفرین

  ناشناس 1 سال قبل
  17

  باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  پری 1 سال قبل
  5

  باید هی باهاش تمرین کنید تا یاد بگیره

  برای ارسال نظر کلیک کنید