در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانلود صدا برای آموزش حرف زدن عروس هلندی

  1 بازدید

  دانلود صدا برای آموزش حرف زدن عروس هلندی را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  10 گام تاثیرگذار در اموزش حرف زدن عروس هلندی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  آموزش حرف زدن عروس هلندی

  حرف زدن عروس هلندی : شاید بارها در تلویزیون یا اینترنت عروس هلندی هایی را در حال حرف زدن دیده اید و علاقمند به دانستن رازی که در اموزش حرف زدن عروس هلندی است شده باشید.

  مسلما عروس هلندی هایی که قادر به بیان کلماتی هستند به همین راحتی سخنگو نشده اند و در پشت پرده این ماجرا یک پرورش دهنده سخت کوش و پرتلاش قرار دارد که با تلاش چندین ماهه خود توانسته این کلمات را به آموزش دهد.

  بنابراین اگر شما نیز جزو کسانی هستید که با قصدتان از خرید عروس هلندی آموزش حرف زدن به اوست، باید راه سختی را در پیش بگیرید. به هر حال در مقاله می خواهیم نکات و تکنیک های آموزش حرف زدن عروس هلندی را به شما آموزش دهیم.

  فایل صوتی صدای عروس هلندی

  نکات مهم قبل از اقدام به آموزش عروس هلندی

  اگر تاکنون تجربه نگه داری از عروس هلندی نداشته اید ، بهتر است قبل از اقدام به خرید نکات زیر را مد نظر قرار دهید و بعد اقدام به اموزش حرف زدن عروس هلندی کنید :

  ویدیو زیبا از صحبت کردن عروس هلندی در کنار آموزش

  دانلود مستقیم ویدیو اموزش حرف زدن عروس هلندی

  چگونه آموزش حرف زدن به عروس هلندی را شروع کنیم؟

  حال که در مسیر داشتن یک عروس هلندی سخنگو قرار گرفته اید. پس از اینکه تمامی نکات فوق را فرا گرفتید نوبت به خرید یک عروس هلندی جوان و و کنجکاو خواهد رسید، البته از قبل باید قفس و وسایل مورد نیاز برای نگهداری پرنده را خریداری کرده باشید. همانطور که اشاره شد در اتاق و قفس پرنده نباید آینه و اسباب بازی دارای آینه و یا حالت آینه ای شکل وجود داشته باشد، در مقاله ای مجزا راهنمای انتخاب و خرید عروس هلندی توضیح داده شده است.

  پس از اینکه عروس هلندی را به خانه و داخل قفسش منتقل کردید شاید در یک الی دو هفته اول پرنده هنوز به شما و محیط جدیدش عادت نکرده باشد بنابراین تا عادت کردن کامل پرنده به شما و محیط باید صبر کنید.

  در طی این مدت فقط آب و غذای پرنده را در اختیارش قرار دهید و هر بار با صدایی آرام و زیبا نامش را صدا بزنید تا کاملا خود را بشناسید، پس از گذشت یکی الی دو هفته خواهید دید که هنگام غذا خوردن، پرنده ناخودآگاه به سمت شما خواهد آمد و این یعنی اینکه پرنده به شما عادت کرده و آماده آموزش خواهد بود.

  در مقاله ای جداگانه نحوه آموزش و دستی کردن پرنده آموزش داده شده است، در این مقاله صرفا میخواهیم نحوه حرف زدن را به عروس هلندی شما آموزش دهیم.

  اصول کلی آموزش به پرنده ها و حیوانات با استفاده از شیوه شرطی کردن می باشد، یعنی شما که می خواهید حرف یا ترفندی را به پرنده خود آموزش دهید باید او را با استفاده از غذای مورد علاقه او تشویق به آن کار بکنید و پس از اینکه پرنده آن كار را انجام داد غذای مورد علاقه اش را به او بدهید تا زمانی که کاملا شرطی شود و بدون نیاز به پاداش آن کار را انجام دهد.

  ویدئو آموزش حرف زدن عروس هلندی

  بنابراین اگر می خواهید کلمه ای را به او آموزش دهید باید آن را بارها و بارها هنگام غذا دادن، هنگام تمیز کردن قفس، صبحگاه و شبانگاه برای پرنده تکرار کنید تا کلمه مورد نظر شما کاملا ملکه ذهن پرنده شده و در نهایت آن را به صورت ناخودآگاه تکرار کند به عنوان مثال می توانید از کلمه سلام شروع کنید تا در هر زمانی که شما را دید به شما سلام دهد.

  همانطور که اشاره شد کلمات را با لحنی خاص و سرعتی معین و حالتی شاد برای پرنده تکرار کنید و همیشه با خنده با او حرف بزنید تا پرنده با دیدن شما خوشحال شود چون تحقیقات دانشمندان نشان داده که در صورت ناراحت بودن شما پرنده نیز ناراحت خواهد شد در این صورت راندمان آموزش پایین خواهد آمد.

  حتما در نظر داشته باشید در هنگام آموزش دادن به پرنده از ورود و خروج افراد جدا خودداری نمائید زیرا تمرکز پرنده پرت شده و درصد یادگیری کاهش پیدا میکند.

  سعی کنید پرنده را در محیطی آرام قرار دهید تا آموزش او به راحتی و بدون هیچ مشکلی صورت گیرد چون که آموزش در محیط های شلوغ و پر از سر و صدا عملا هیچ فایده ای نخواهد داشت و در نهایت خواهید دید که پرنده صداهایی مبهم از خود بروز خواهد داد که شما را از تلاش چند روزه تان ناامید خواهد ساخت.

  سعی کنید جلسات آموزش را به صورتی کوتاه و در حد 10 الی 15 دقیقه برگزار کنید و اگر احساس میکنید امروز حوصله کافی برای آموزش یه پرنده ندارد از آموزش منصرف شوید چون نتیجه ای حاصل نخواهد شد.
  برخی از پرورش دهندگان با استفاده از صدای ضبط شده اقدام به آموزش حرف زدن عروس هلندی ها و سایر طوطی سانان می کنند، این روش در برخی از طوطی سانان ممکن است جواب بدهد اما در برخی دیگر ممکن است اصلا هیچ نتیجه ای به همراه نداشته باشد، به هر حال به استعداد عروس هلندی شما بستگی دارد.

  اما اگر قصد دارید پرنده خود را با استفاده از صدای ضبط شده خود آموزش دهید این نکته را مد نظر قرار دهید که صدای بیش از حد تکراری و خسته کننده اصلا مورد توجه او قرار نخواهد گرفت، بهتر است روزانه چند دقیقه صدای خود را برای او پخش کنید.

  چگونه آموزش در سخن گفتن عروس هلندی را سرعت ببخشیم؟

  برای اینکه اموزش حرف زدن عروس هلندی شما با سرعت بیشتری انجام شود و پرنده هر چه سریعتر کلمات تکرار شده را بیان کند، بهتر است از روش های تشویقی مانند دادن غذای مورد علاقه پس از هر بار گفتن کلمه و تحسین کردن او استفاده کرد، به عنوان مثال هر بار که کلمه سلام را دو الی سه بار به پرنده گفتید و از او خواستند که این کلمه را بیان کند، مقداری از دانه های مورد علاقه را به او بدهید در همین زمان نیز کلمه سلام را مدام تکرار کنید تا پرنده کاملا متوجه شود که هدف شما از دادن این دانه ها، تکرار کلمه سلام توسط پرنده است.
  پس از گذشت مدت زمانی خواهید دید که پرنده هنگام احتیاج به غذا کلمه سلام را خواهد گفت و به نوعی خواهید دید که پرنده شما نسبت به کلمه سلام شرطی شده و هر گاه این کلمه را بگوید یعنی منظورش همان دانه های مورد علاقه اوست. برای جلوگیری از چاقی پرنده در اثر دادن بیش از حد دانه ها، به مرور زمان جای دانه ها را با کلمات تشویقی مانند آفرین و باریکلا جایگزین کنید و پس از گفتن این کلمه یا سایر کلمه ها به معنای محبت او را نوازش کنید.
  همین مورد را می توانید در مورد سایر کلمه ها نیز تکرار کنید، اما برخی از پرورش دهندگان از شیوه پرسش و پاسخ برای اموزش حرف زدن عروس هلندی خود استفاده می کنند. به عنوان مثال به پرنده می گویند که نامت چیست و خودشان نیز نام پرنده را می گویند و این کلمه را دو الی سه بار تکرار می کنند و پس از آن مقداری از غذای مورد علاقه اش را به او می دهند. در دفعات بعدی مشاهده می شود که با گفتن سوال “نامت چیست” پرنده نیز به صورت ناخودآگاه اسم خودش را بر زبان می آورد و در این هنگام انتظار غذا از صاحب خود خواهد داشت.

  به طور خلاصه در آموزش حرف زدن عروس هلندی بایست :

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی

  عروس هلندی(Cockatiel )

  معرفی و تاریخچه:

  عروس هلندی پرنده ای با نام علمـی Genus Nyphicus بومـی استرالیـا مـی باشد. دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی درون زبان انگلیسی این پرنده را Cockatiel مـی نامند. دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی این پرنده درون سالهای 1800 مـیلادی ه انگلستان آورده شده است. احتمالا این پرنده توسطانی کـه به استرالیـا تبعید شده بودند درون بازگشت بـه انگلستان آورده شده است. محوبیت این پرنده افزایش پیدا کرد و امروزه این پرنده یکی از محبوب ترین پرندگان خانگی مـی باشد.

  بیشتر محبوبیت این پرنده بـه سبب طبیعت ملایم و سر وتاج رنگی پرنده مـی باشد. همچنین این پرنده بـه سادگی اهلی و دست آموز مـی شود.

  انواع عروس هلندی:

  عروس هلندی درون چندین جهش رنگی موجود مـی باشد کـه به قرار زیر مـی باشد.

  خاکستری: دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی دارای بدنی خاکستری با زمـینـه سفید درون بالها، دانلود صدا برای آموزش عروس هلندی سر زرد رنگ و گونـه های نارنجی ، پرهای تاج ممکن هست خاکستری یـا زرد باشند. درون ماده ها رنگ گونـه تیره تر مـی باشد.

  Lutino : بدن زرد رنگ با سری بـه رنگ زرد کـه رنگ سر از بدن تیره تر مـی باشد. بدن مـی تواند سفید بـه نظر آید. هر دو جنس گونـه های نارنجی روشنی دارند.

  صدفی: رنگ پرهای بدن برنگ خاکستری روشن با زمـینـه سفید مـی باشد. دارای سر زرد و گونـه های نارنجی مـی باشن.

  دارچینی: رنگ پرهای بدن بسیـار روشن و اغلب برنگ قهوه ای روشن مـی باشد. سر بـه رنگزرد و گونـه ها برنگ نارنجی مـی باشند.

  نقره ای: درون حقیقت بسیـار شبیـه نژاد خاکستری هست بجز اینکه بدن برنگ سفید مـی باشد. ماده ها دارای گونـه کدر تری هستند.

  ابلق: 70% زرد یـا سفید (رنگ بدن) و 30% ابلق (رنگ بالها خاکستری) نشانـه یک عروس هلندی ابلق تمام عیـار است. نرها و ماده ها بسیـار شبیـه هم مـی باشند.

  زرد کمرنگ: از نظر رنگ بسیـار شبیـه نژاد صدفی هست با این تفاوت کـه پرنده صدایی تولید نمـی کند.

  صورت سفید: رنگ آمـیزی شبیـه نژاد خاکستری داشته با این تفاوت کـه پرهای صورت بجای زرد سفید بوده و گونـه ندارد.

  عروس هلندی دارای گونـه های بسیـار زیـادی هست که درون اثر جهش های ترکیبی مختلف بوجود آمده اند ولی نژاد های بالا رایج ترین گونـه ها مـی باشند.

  عروس هلندی پرنده ای خونگرم بوده و به توجه زیـادی نیـاز دارد. اگر بـه آنـها بی توجهی شود شروع بـه جیغ کشیدن مـی کند. آنـها کنجکاو و شیرین هستند. یک عروس هلندی درون هنگامـی کـه مشغول تمـییز خانـه یـا تماشای تلویزیون هستید بر روی شانـه تان سوار مـی شود. آنـها کم تر از طوطی استرالیـایی و طوطی های بزرگ خرابی بـه بار مـی آورند.

  بهترین عروس هلندی به منظور خرید یک عروس هلندی هست که از طفولیت از مادر خود جدا شده و توسط انسان تغذیـه شده است. این باعث مـی شود کـه پرنده بـه انسان خو گرفته و از او نترسد. این روش نیـاز پرنده بـه توجه انسان را بیشتر مـی کند.

  این پرنده مـی تواند حرف زدن را بیـاموزد. این کار درون صورتی کـه عروس هلندی تنـها پرنده خانـه باشد آسانتر است. درون صورتی کـه پرنده دیگری اطراف پرنده باشد حیوان احساس نیـازی بـه برقراری ارتباط با شما نمـی کند.

  تمرین با آنـها به منظور سخن گفتن بسیـار آسان است.فقط بـه سه چیز توجه کنید فراوانی ، تکرار و پاداش. پرنده تان را بر روی انگشت گذاشته و مستقیما رو بـه او کلمـه ای را با صدایی خوش بیـان کنید. بکرات کلمـه ای را کـه مـی خواهید پرنده بگوید تکرار کنید.

   جلسه تمرین حتما پنج دقیقه یـا کمتر و چندین بار درون روز تکرار شود. درون صورت سعی به منظور بیـان کلمـه با جایزه و یـا یک غذای و یژه از پرنده قدر دانی کنید. بعد بـه آنـها فقط درون صورتی کـه کلمـه را بیـان د جایزه بدهید. شما همچنین مـی توانید یک سی دی یـا نوار کاست را به منظور تمرین از فروشگاه های حیوانات تهیـه کنید.

  یکی از مسائلی کـه در مورد این پرنده حتما مورد توجه قرار گیرد بلوغ حیوان است. حدود یک که تا دو سالگی پرنده نر بـه بلوغ رسیده و در این هنگام بصورت پرنده ای مـهاجم درون مـی آید. حتی به منظور پرندگان دست آموز نیز این موضوع صدق مـی کند. درون این زمان حتما صبور باشید. این حالت بعد از مدتی از بین مـی رود. ولی پرنده دوست داشتنی شما مدتی درون یک حالت اندوه فرو مـی رود. ماده ها بنظر نمـی رسد کـه در این حالت فرو روند یـا حداقل هیچگاه درون این حد نمـی باشد.

  بلوغ شاید یک حرکت بـه حالت سلطه گری مردانـه درون پرنده شما مـی باشد. آنـها اغلب درون حدود دو سالگی یک مقدار سلطه گر مـی شوند. درون این حالت باز حتما صبور باشید. آنـها جریـانی را به منظور رئیس بودن طی خواهند نمود ولی این رفتار به منظور همـیشـه نخواهد بود.

   هرگز نباید بـه عروس هلندی داده شوند:

  2. آلورا

  3. شکلات

  4. مواد چرب

  5. مواد گوشتی

  6. مـیوه های ترش و نارس ( گوجه سبز ، ه و...)

  7. برنج سفید ( پخته یـا خام )

  8. کلم

  9. فلفل ( دلمـه ای یـا سبز )

  10. لبنیـات

  11. حبوبات نپخته ( پدر نخود ، ذرت خام ، عدس ، ماش و ... )

  این ها موادی هستند کـه به طور کامل به منظور عروس هلندی غیر قابل هضم و یـا بد هضم و در مورادی اسحال آور مـیباشند.

  کلم پخته از کلم خام بد هضم تر است.

  برگ اسفناج خام درون صورت تمایل پرنده بـه خوردن گزینـه ی مناسببی درون مـیان سبزیجات استاز دیگر موراد مناسب مـیتوان بـه جعفری و کاهو اشاره کرد کـه همانطور کـه مـیدانید طوطی سانان علاقه ی زیـادی بـه این دو سبزی دارند از جوانـه حبوبات خصوصا ماش هم غافل نشوید.

  عروس هلندی بـه آن صورت بیمار نمـی شود و در کل پرنده مقاومـی مـی باشد.سرما بزرگترین تهدید به منظور این پرنده است. گرمای مناسب به منظور این پرنده حدود ۱۸ که تا ۲۲ درون جه سانتیگراد مـی باشد.

  عروس هلندی بـه بیرون قفس بودن و همراهی با صاحبش علاقه خاصی دارد. البته اگر درون خانـه خود سگ یـا گربه نگاه مـی دارید حتما مراقب باشید کـه پرنده بـه هیچ عنوان درون دسترس آنـها نباشد. چرا کـه شاید این حیوان بـه خاطر حس غریزی کـه دارد بـه پرنده حمله کرده و به آن آسیب برساند.

  پرواز آزادانـه به منظور هیچ پرنده ای ایده خوبی نیست. آنـها درون هنگام پرواز ممکن هست به دیوار ، پنجره یـا اسباب اثاثیـه منزل برخورد نموده و آسیب ببینند. داستانـهایی درون مورد سوختن پرنده درون اثر پرواز درون آشپزخانـه یـا بر روی بخاری غیر معمول نیست.

  علاوه بر این ممکن هست یکی از درها باز مانده باشد و پرنده فرار کند.

   در صورتی کـه مـی خواهید پرنده تان بیرون از قفس باشد بهترین گزینـه این هست که شاه پرهای پرنده را بچینید. شاهپرهای اصلی ۸ که تا ۱۰ پر بزرگی هستند کـه در سر هر بال قرار دارد. بهتر هست دو که تا شاهپر اولی پرنده را به منظور جلوه زیباتر پرنده نچینید.

  غذا و قفس:

  عروس هلندی یک رژیم متنوع حاوی بذر گیـاهان ،دانـه های آماده به منظور پرنده، مـیوه و سبزیجات را ترجیح مـیدهد. آنـها همچنین از بیسکویت ، نان،ماکارونی و خلاصه هر چیزی کـه خودتان مـی خورید استقبال مـی کنند. از چربی زیـاد ، شکر و نمک خودداری کنید.

  تنـها از دانـه های آماده ای کـه مخصوص عروس هلندی ساخته شده استفاده کنید. اگر پرنده شما این دانـه های آماده را نخورد تعجب نکنید . اغلب آنـها غذایی را کـه برای پرنده های کوچکتر از قبیل مرغ عشق تهیـه شده ترجیح مـی دهند. آنـها اغلب بر روی دانـه ای کـه مـی خورند حساس هستند.

  عروس هلندی دوست دارد از قفس بالا برود بنابراین برایش از قفسی استفاده کنید کـه براحتی بتواند از آن بالا رفته و بالهای خود را بکشد. بخاطر داشته باشید این پرنده دارای دم بلندی هست و آنـها بـه فضای کافی به منظور حرکت درون قفس بدون آنکه دمشان آسیب بیند نیـاز دارند. این فکری هست کوته بینانـه کـه یک قفس کوچک به منظور این پرنده بهتر است.

  برای یک عدد پرنده حداقل بیش از ۲۰ اینچ مربع جا نیـاز مـی باشد. آنـها حقیقتا بـه خانـه ای نیـاز دارند کـه براحتی درون آن حرکت کنند.

  نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Wed, 28 Nov 2018 13:48:00 +0000

  صدای سوت ریتمیک به منظور آموزش به عروس هلندی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  Rio : سلام من یه عروس هلندی نر دارم که 1سالشه که تازه یاد گرفته چهار کلمه صحبت کنه ولی الان چند هفته اس که اصلا دیگه حرف نمیزنه و نسبت به چیزایی که واسش میارم بی اهمیت شده 🥺 خیلی ساکت ام شده .. این به چه دلیله ؟؟که دیگه حرف نمیزنه؟

  ناشناس : باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  مهدی : بهترین راه برای آموزش حرف زدن عروس هلندی فقط وفقط توجه کردن به عروس میباشد وباید بااو مهربون باشید

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  میر 5 روز قبل
  0

  سلام عروس هلندی من بال هاش زشت شدن و اصلا پرواز نمیکنه یجا برده بودیم یارو ناشی بود بال هاشو اشتباه زد و الان ۹ماهه درنیومده تروخدا بگید چیکار کنم

  بردیا محمد پور 7 روز قبل
  0

  من میخوام عروس هلندی بگیرم و دارم دنبال سایت های سخنگو کردن عروسک میگردم و دنبال سایت های خوبم کسی می دونه بگه

  ریحانه 7 روز قبل
  -1

  حرف زدن

  Rio 21 روز قبل
  16

  سلام من یه عروس هلندی نر دارم که 1سالشه

  که تازه یاد گرفته چهار کلمه صحبت کنه ولی الان چند هفته اس که اصلا دیگه حرف نمیزنه و نسبت به چیزایی که واسش میارم بی اهمیت شده 🥺

  خیلی ساکت ام شده ..

  این به چه دلیله ؟؟که دیگه حرف نمیزنه؟

  1
  xxxxx 2 روز قبل

  سلام اگر چیزه تکراری به اون یاد بدی اون براش چیزی اهمیت نداره و حتی غذای تکراری به اون بدی بدش میاد

  ناشناس 3 ماه قبل
  -1

  من تو طول روز خیلی براش وقت میزارم

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  ‌‌

  Amir mohamad 4 ماه قبل
  2

  سلام

  مهدی 5 ماه قبل
  5

  بهترین راه برای آموزش حرف زدن عروس هلندی فقط وفقط توجه کردن به عروس میباشد وباید بااو مهربون باشید

  ناشناس 5 ماه قبل
  9

  باید بهشون یاد بدی وتمرین کنی ووقت زیادی روش بذاری

  پری 6 ماه قبل
  3

  باید هی باهاش تمرین کنید تا یاد بگیره

  برای ارسال نظر کلیک کنید